Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-19, 18:00   #2221
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
no właśnie ;P byłaś niejadkiem x lat temu, teraz jesteś starsza

moje dzisiejsze:

Ś: ogromna grahamka z posypką z platkow owsianych, z serem zoltym majonezem i keczupem, kubek kakao, twarog z maslem orzechowym

2Ś: hahahha -> jogurt z musli morelowym, kubuś (ale wczoraj były orzeszki w miodzie i banan a iwec nie jestem monotonna )

O: ogrom kaszy jeczmiennej z gulaszem wieprzowym i z warzywami (gulaszu tez ogrommmm), jakies salatki ze smietana

princessa kokosowa, kawa

P: wielka i arcypyszna drozdzowa 'seromak', cappuccino

banan

K: zapewne będzie jakas buła z tym, co na sniadanko i moze parówka, bo od wczoraj za mną 'chodzi'

a po pewnie tez cos wpadnie, bo dziś dwa odcinki Dr'a House'a
Ja nie znam Dr'a House'a,dużo tracę?Gdzie to leci?A jadłospis jak zwykle pyszny.Dobry jest twaróg z masłem orzechowym?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 18:03   #2222
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja nie znam Dr'a House'a,dużo tracę?Gdzie to leci?A jadłospis jak zwykle pyszny.Dobry jest twaróg z masłem orzechowym?
na tvp2 duuuuużo tracisz ja jem twaróg z masłem orzechowym ijeszcze dżemem i jest pyszny!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 18:08   #2223
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość

moje dzisiejsze:

Ś: ogromna grahamka z posypką z platkow owsianych, /nie widziałam takich / z serem zoltym majonezem i keczupem, kubek kakao, twarog z maslem orzechowym /nie moge sie zdecydować żeby kupić to masło

2Ś: hahahha -> jogurt z musli morelowym, kubuś (ale wczoraj były orzeszki w miodzie i banan a iwec nie jestem monotonna ) / a smaki chociaż tego jogo zmieniasz? XDDD

O: ogrom kaszy jeczmiennej z gulaszem wieprzowym i z warzywami (gulaszu tez ogrommmm), jakies salatki ze smietana

princessa kokosowa, kawa

P: wielka i arcypyszna drozdzowa 'seromak', cappuccino / drożdżówka z serem i makiem? ;p

banan

K: zapewne będzie jakas buła z tym, co na sniadanko i moze parówka, bo od wczoraj za mną 'chodzi'

a po pewnie tez cos wpadnie, bo dziś dwa odcinki Dr'a House'a / Houseeeee <3 ja to zawsze na housie leże wykąpana w łóżeczku, a po 2 odcinku ide grzecznie spać, bo rano wcześnie wstać musze XD
a jadło pyszne
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 18:18   #2224
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze:

Ś: ogromna grahamka z posypką z platkow owsianych, z serem zoltym majonezem i keczupem, kubek kakao, twarog z maslem orzechowym jak zwykle pysznie no i ta grahamkaaa!

2Ś: hahahha -> jogurt z musli morelowym, kubuś (ale wczoraj były orzeszki w miodzie i banan a iwec nie jestem monotonna )

O: ogrom kaszy jeczmiennej z gulaszem wieprzowym i z warzywami (gulaszu tez ogrommmm), jakies salatki ze smietana oj jak bym zjadła taki obiad!

princessa kokosowa, kawa uwielbiam princessy i tak się zastanawiam, czy są jeszcze jakieś batony kokosowe... bo uwielbiam kokos

P: wielka i arcypyszna drozdzowa 'seromak', cappuccino

banan

K: zapewne będzie jakas buła z tym, co na sniadanko i moze parówka, bo od wczoraj za mną 'chodzi' to nie pozwól jej czekać!

a po pewnie tez cos wpadnie, bo dziś dwa odcinki Dr'a House'a też oglądam! ale nie w tv, robię sobie zawsze seans house'owy przed komputerem. house powerrrr
pysznie jak zwykle
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 18:19   #2225
DulceLinio
Raczkowanie
 
Avatar DulceLinio
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 39
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

chorobowa R.

śniadanie:
dwie kanapki chleba słonecznikowego, 50g sera białego chudego, banan.
obiad:
dwa cienkie steczki gotowane z wołowiny, dwa jajka, 100g sera białego chudego
podwieczorek:
garśśść orzechów
kolacja:
twarożek domowy z pomidorem i cebulą, szklanka mleka (bom chora)

ogółem dużo herbat
__________________
I'm gonna BE perfect.



26/50 bez słodyczy.

5 dzień na R
DulceLinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 18:37   #2226
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Vana jeśli lubisz kokosowe batony i masz trochę czasu to polecam zrobienie w domu takich batonów.Ja wypróbowałam ten przepis i są pyszne!

Składniki
200 gram wiórków kokosowych

4-5 łyżek cukru

200 ml mleka lub słodkiej śmietanki 12%

100 gram masła

150 gram czekolady deserowej lub mlecznej

90 gram margaryny


Etapy przygotowania

1.Mleko lub śmietankę zagotować razem z cukrem, dodać kokos i gotować na wolnym ogniu, aż kokos całkowicie wchłonie płyn , około 2-3 minuty. Następnie dodać kawałki masła i podgrzewać do momentu aż masło się roztopi. Masę ostudzić i pozostawić w chłodnym miejscu przez kilka godzin, najlepiej na cała noc. Po tym czasie masa jest zwarta, dająca się łatwo formować. Ręce należy obsypać cukrem pudrem, brać do rąk masę lepić kulki wielkości orzecha włoskiego i formować wałki. Jeśli będziemy używać deserowej czekolady do polania, każdy wałeczek po uformowaniu proponuje obtoczy dodatkowo w cukrze pudrze.



Przygotować płaskie naczynie, blachę lub tace i wyłożyć papierem do pieczenia który należy dobrze natłuścić olejem.



Do garnka włożyć czekoladę z margaryną i podgrzewać na wolnym ogniu aż stanie się płynna Nie gotować! Roztopioną czekoladę lekko przestudzić, batoniki pojedynczo kłaść na dużą łyżce i polewać czekoladą tak aby cały batonik był nią pokryty. Z łyżki delikatnie zsuwać batoniki na wcześniej przygotowany papier. Wstawić do lodówki i poczekać, aż czekolada zastygnie. Kiedy czekolada jest już twarda włożyć rękę pod papier druga ręką zdejmować batony.Teraz już można delektować się ich smakiem! Jeśli od razu nie będziemy ich podawać najlepiej przechowywać w lodówce.



Z podanej porcji wychodzi około 20 batoników.

A poza tym uwielbiam bounty
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2009-03-19 o 18:41
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 18:42   #2227
aknee
Raczkowanie
 
Avatar aknee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 43
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Mam pytanie do dziewczyn, które są/ byly na P . Ile kalorii jest w Waszym codziennym jadłospisie (tak na oko oczywiście, no chyba, że któraś z Was wie dokładnie ? I w jakim tempie na tym tyjecie?

Przepraszam za OT ale jestem bardzo ciekawa..
__________________
aknee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 18:46   #2228
ch0c0
Raczkowanie
 
Avatar ch0c0
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 190
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R :
1. owsianka z utartego jabłka , troszkę cynamonu, pół homo natural, płatków owsianych i BF
2. mały jogurt naturalny , pomarańczka, jabłko, kanapka z 2 kromek razowca z serkiem, plastrem szynki drobiowej i papryki (wszystko w szkole)
3. filet z rybki podsmażony na oliwie z oliwek, pół woreczka kaszy gryczanej , gotowany brokuł i kalafior z łyżeczką jog. naturalnego, ząbkiem czosnku i 1/3 pomidora
4. pół wieśniaka lekkiego z papryką

z góry dzięki !
ch0c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:05   #2229
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

No to wrzucę ale to raczej U niż P (Mama powiedziała, że wyglądam coraz gorzej)


Ś: bułka z ziarnami 100g, obie połówki z masłem, żółtym serem, wędliną, sałatą, ogórkiem i chrzanem z wasabi, pomarańcza, kawa z mlekiem 3,2%

2 cukierki jogusie

IIŚ: bułka z pestkami dyni 100g z masłem, schabem pieprzowym, sałatą, pomidorem i ogórkiem konserwowym tym razem, sok marchwiowy jednodniowy----uczelnia

drożdżówka z maliną i kruszonką
Tymbark jabłko-mięta---pociąg

O: kapuśniak, 2 pulpety w sosie koperkowym, ziemniaki, mizeria ze śmietaną
D: cappuccino orzechowe, 3 milkinis, chupa-chups

kilka garści fistaszków
jabłko

P: cały budyń śmietankowy na mleku 3.2% z żelkami anyżkowymi, polany syropem malinowym
kakao

pomarańcza

K: wiejski 200g ze szczypiorkiem i rzeżuchą, 2 kromki chleba z masłem, wędliną drobiową z pistacjami, keczupem włoskim

I po kolacji pewnie coś wpadnie, no... bo przecież House

__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:07   #2230
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Witam wszystkich,jestem na redukcji,co myślicie o moim dzisiejszym menu:
Na czczo:1 szklanka letniej wody
Śniadanie:twarożek lekki 150 g,2 łyżki płatków owsianych,1 łyżka otrębów
II śniadanie:sałatka owocowa z 1 banana,1 grapeifruita,1 jabłka,1kiwi i 1 pomarańczy z jogurtem waniliowym 2 % tłuszczu 150 g ( z tej porcji zjadłam 1/3 , bo podzieliłam się równo z dwiema córkami)
Obiad:roladka panierowana z piersi kurczaka nadziewana serem (malutka)+buraczki gotowane starte na tarce z dodatkiem soku z cytryny i z oliwą z oliwek
Podwieczorek: mały kawałek dorsza smażonego+kapusta kiszona z dodatkiem oliwy z olwek z koperkiem i zieloną pietruszką
Kolacja godz. 19.30:jogurt naturalny 150 g z 2 łyżkami płatków kukurydzianych i 1 łyzką otrębów
Późna kolacja,którą zjem o 22-giej :1/3 kostki twarogu chudego (ok.70 g).
Poza tym po śniadaniu wypiłam szklankę pokrzywy,przed obiadem i po obiedzie herbatę czerwoną w kosteczce 3 razy zalewaną, czyli 3 szklanki,po południu i wieczorem herbatę zieloną sypaną 3 razy zalewaną,czyli też 3 szklanki.
Czy takie menu na redukcji jest prawidłowe?
bekii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:30   #2231
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
No to wrzucę ale to raczej U niż P (Mama powiedziała, że wyglądam coraz gorzej) jeju kochna miejmy nadzieje ze lekarz cos poradzi... a waga spadła jeszcze? moge znac Twoje bmi, kochana ?
Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość

Ś: bułka z ziarnami 100g, obie połówki z masłem, żółtym serem, wędliną, sałatą, ogórkiem i chrzanem z wasabi, pomarańcza, kawa z mlekiem 3,2%

2 cukierki jogusie

IIŚ: bułka z pestkami dyni 100g z masłem, schabem pieprzowym, sałatą, pomidorem i ogórkiem konserwowym tym razem, sok marchwiowy jednodniowy----uczelnia mniam, chce juz schab ze śliwką na wielkanoc

drożdżówka z maliną i kruszonką o rany kocham z malinami, a nigdzie nie mam gdzie kupic
Tymbark jabłko-mięta---pociąg gdzie tak podrozujesz?

O: kapuśniak, 2 pulpety w sosie koperkowym, ziemniaki, mizeria ze śmietaną 2 pulpety, troche mało
D: cappuccino orzechowe, 3 milkinis, chupa-chups jaki lizak ?

kilka garści fistaszków
jabłko

P: cały budyń śmietankowy na mleku 3.2% z żelkami anyżkowymi, polany syropem malinowym
kakao nie lubie budyni ale brzmi smacznie

pomarańcza juz była, moze bananek ?

K: wiejski 200g ze szczypiorkiem i rzeżuchą, 2 kromki chleba z masłem, wędliną drobiową z pistacjami, keczupem włoskim wędliną i pistacjami ?

I po kolacji pewnie coś wpadnie, no... bo przecież House uwielbiam house'a widze ze wiele z Was ogląda dobrze ze jest house, przynajmniej chudziny podjadają
rzeczywiscie bardziej U wyszło. Kochana, bede trzymac kciuki za wityzte
__________________
fucking eating disorders

Edytowane przez mongan75
Czas edycji: 2009-03-19 o 19:31
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 19:36   #2232
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
no właśnie ;P byłaś niejadkiem x lat temu, teraz jesteś starsza

moje dzisiejsze:

Ś: ogromna grahamka z posypką z platkow owsianych, z serem zoltym majonezem i keczupem, kubek kakao, twarog z maslem orzechowym mniammm

2Ś: hahahha -> jogurt z musli morelowym, kubuś (ale wczoraj były orzeszki w miodzie i banan a iwec nie jestem monotonna )wystarczy nap "IIśn"

O: ogrom kaszy jeczmiennej z gulaszem wieprzowym i z warzywami (gulaszu tez ogrommmm), jakies salatki ze smietana gulasz

princessa kokosowa, kawa

P: wielka i arcypyszna drozdzowa 'seromak', cappuccino

banan

K: zapewne będzie jakas buła z tym, co na sniadanko i moze parówka, bo od wczoraj za mną 'chodzi'

a po pewnie tez cos wpadnie, bo dziś dwa odcinki Dr'a House'a
jak zwykle pyszniaście a dr'a hous'a obejrzeć trzeba

dostałas moje pw?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja nie znam Dr'a House'a,dużo tracę?Gdzie to leci?A jadłospis jak zwykle pyszny.Dobry jest twaróg z masłem orzechowym?
także polecam-paluszki,biszkopty itp itd tv i udany wieczór

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
No to wrzucę ale to raczej U niż P (Mama powiedziała, że wyglądam coraz gorzej)kochana jak to?


Ś: bułka z ziarnami 100g, obie połówki z masłem, żółtym serem, wędliną, sałatą, ogórkiem i chrzanem z wasabi, pomarańcza, kawa z mlekiem 3,2% super

2 cukierki jogusie

IIŚ: bułka z pestkami dyni 100g z masłem, schabem pieprzowym, sałatą, pomidorem i ogórkiem konserwowym tym razem, sok marchwiowy jednodniowy----uczelnia

drożdżówka z maliną i kruszonką
Tymbark jabłko-mięta---pociąg

O: kapuśniak, 2 pulpety w sosie koperkowym, ziemniaki, mizeria ze śmietaną ja jednak kiedyś przyjadę
D: cappuccino orzechowe, 3 milkinis, chupa-chups

kilka garści fistaszków
jabłko

P: cały budyń śmietankowy na mleku 3.2% z żelkami anyżkowymi, polany syropem malinowym
kakao pysznie

pomarańcza

K: wiejski 200g ze szczypiorkiem i rzeżuchą, 2 kromki chleba z masłem, wędliną drobiową z pistacjami, keczupem włoskim

I po kolacji pewnie coś wpadnie, no... bo przecież House haha

super Kawuś a waga nadal nic?


P:

Iśn- znowu jajecznica z cebulką, boczkiem, pomidorami, szczypiorkiem, grahamka z ziarnami i masełkiem z serem żółtym i ketchupem, pączek z budyniem, herbata

banan

IIśn- grahamka z serem, szynką, warzywkami, wiejski z pomidorkiem i szczypiorkiem

koktajl z naturalnego, bananów i orzeszków

O- krupnik z dużą ilością kaszy, warzywek i ziemniaczków, ziemniaczki polane tłuszczykiem z udkiem smażonym, duszone pieczarki z cebulką, buraczki, kompot

kawwwa, całe opak piegusków

P- bułka słodka z serem, budyń cappuccino z 3 kostkami czek i biszkptami miodowymi

mleko z miodem

K- 4 podwójne tosty z masełkiem i dżemem, kefir 450gr

teraz podczas filmu będzie 200gr twarogu z biszkoptami i kakao
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:47   #2233
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez aoii Pokaż wiadomość
a jadło pyszne
dziękuję nie odpowiedzialam Ci wczesniej, jogurt noszę w takim pojemniczku a po inkę chyba się jutro wybiorę

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
pysznie jak zwykle
a Twójjjj?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Vana jeśli lubisz kokosowe batony i masz trochę czasu to polecam zrobienie w domu takich batonów.Ja wypróbowałam ten przepis i są pyszne!

Składniki
200 gram wiórków kokosowych

4-5 łyżek cukru

200 ml mleka lub słodkiej śmietanki 12%

100 gram masła

150 gram czekolady deserowej lub mlecznej

90 gram margaryny


Etapy przygotowania

1.Mleko lub śmietankę zagotować razem z cukrem, dodać kokos i gotować na wolnym ogniu, aż kokos całkowicie wchłonie płyn , około 2-3 minuty. Następnie dodać kawałki masła i podgrzewać do momentu aż masło się roztopi. Masę ostudzić i pozostawić w chłodnym miejscu przez kilka godzin, najlepiej na cała noc. Po tym czasie masa jest zwarta, dająca się łatwo formować. Ręce należy obsypać cukrem pudrem, brać do rąk masę lepić kulki wielkości orzecha włoskiego i formować wałki. Jeśli będziemy używać deserowej czekolady do polania, każdy wałeczek po uformowaniu proponuje obtoczy dodatkowo w cukrze pudrze.



Przygotować płaskie naczynie, blachę lub tace i wyłożyć papierem do pieczenia który należy dobrze natłuścić olejem.



Do garnka włożyć czekoladę z margaryną i podgrzewać na wolnym ogniu aż stanie się płynna Nie gotować! Roztopioną czekoladę lekko przestudzić, batoniki pojedynczo kłaść na dużą łyżce i polewać czekoladą tak aby cały batonik był nią pokryty. Z łyżki delikatnie zsuwać batoniki na wcześniej przygotowany papier. Wstawić do lodówki i poczekać, aż czekolada zastygnie. Kiedy czekolada jest już twarda włożyć rękę pod papier druga ręką zdejmować batony.Teraz już można delektować się ich smakiem! Jeśli od razu nie będziemy ich podawać najlepiej przechowywać w lodówce.



Z podanej porcji wychodzi około 20 batoników.

A poza tym uwielbiam bounty
bardzo fajny przepis

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
No to wrzucę ale to raczej U niż P (Mama powiedziała, że wyglądam coraz gorzej)


Ś: bułka z ziarnami 100g, obie połówki z masłem, żółtym serem, wędliną, sałatą, ogórkiem i chrzanem z wasabi, pomarańcza, kawa z mlekiem 3,2%

2 cukierki jogusie

IIŚ: bułka z pestkami dyni 100g z masłem, schabem pieprzowym, sałatą, pomidorem i ogórkiem konserwowym tym razem, sok marchwiowy jednodniowy----uczelnia

drożdżówka z maliną i kruszonką
Tymbark jabłko-mięta---pociąg

O: kapuśniak, 2 pulpety w sosie koperkowym, ziemniaki, mizeria ze śmietaną
D: cappuccino orzechowe, 3 milkinis, chupa-chups

kilka garści fistaszków
jabłko

P: cały budyń śmietankowy na mleku 3.2% z żelkami anyżkowymi, polany syropem malinowym
kakao

pomarańcza

K: wiejski 200g ze szczypiorkiem i rzeżuchą, 2 kromki chleba z masłem, wędliną drobiową z pistacjami, keczupem włoskim

I po kolacji pewnie coś wpadnie, no... bo przecież House

musi wpaść nie martw się, Złotko, już niedługo wizyta u lekarza i wszystko będzie jasne i zaczniesz zdrowieć

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
jak zwykle pyszniaście a dr'a hous'a obejrzeć trzeba

dostałas moje pw?
dostałam i spieszę odpisać właśnie acz pw do długich nie należało

P:

Iśn- znowu jajecznica z cebulką, boczkiem, pomidorami, szczypiorkiem, grahamka z ziarnami i masełkiem z serem żółtym i ketchupem, pączek z budyniem, herbata

banan

IIśn- grahamka z serem, szynką, warzywkami, wiejski z pomidorkiem i szczypiorkiem

koktajl z naturalnego, bananów i orzeszków

O- krupnik z dużą ilością kaszy, warzywek i ziemniaczków, ziemniaczki polane tłuszczykiem z udkiem smażonym, duszone pieczarki z cebulką, buraczki, kompot

kawwwa, całe opak piegusków

P- bułka słodka z serem, budyń cappuccino z 3 kostkami czek i biszkptami miodowymi

mleko z miodem

K- 4 podwójne tosty z masełkiem i dżemem, kefir 450gr

teraz podczas filmu będzie 200gr twarogu z biszkoptami i kakao
śli-i-i-i-i-icznie!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:51   #2234
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Pozdrawiam wszystkie fanki Dr House'a

Podliczyłam sobie z ciekawości jeden z moich jadłospisów i wyszło mi około 1600kcal.. Czy to nie za dużo na R?

Dzisiejszy jadłospis:
8.00 musli tropikalne (Sante) z mlekiem 2%, Inka z mlekiem
12.00 maślanka naturalna (500ml)
14.00 dwie kromki żytniego razowca z serkiem twarogowym, polędwicą drobiową i zielonym ogórkiem
17.30 talerz pomidorówki z makaronem (zwykłym), dwie łyżki brązowego ryżu, plaster pieczeni
20.30 gotowana pierś z kurczaka z dwoma łyżkami wieśniaka, szczypiorkiem i przyprawami (niezbyt to smaczne, ale jak juz zrobiłam to zjem )
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:52   #2235
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R

sniadanie: 2 małe kromki białego pieczywa z szynka i twarozkiem
II sniadanie: serek homo naturalny z musli i orzechami
obiad: zimniaki, karkówka, sorówka
podwieczorek :pączek
kolacja: bułka pełnoziarnista z twarogiem
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:17   #2236
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
R

sniadanie: 2 małe kromki białego pieczywa z szynka i twarozkiem ok
II sniadanie: serek homo naturalny z musli i orzechami ok, chociaż z musli na r uważaj też , bo dużo cukru
obiad: zimniaki, karkówka, sorówka lepiej jakiś ryż pełnoziarnisty albo makaron, ziemniaki mają duże IG
podwieczorek :pączek pączek na r? raz na jakiś czas można, ale nie za często
kolacja: bułka pełnoziarnista z twarogiem
na r raczej czysto białkowa , wiejski, rybka pieczona, cycek kurzy pieczony + warzywa

j.w
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:31   #2237
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

hej dziewczny
ciągle wkręcam się w dobre robienie posiłków i przede wszystkim w pozytywne i zdrowe myślenie o tej całej redukcji.
Możecie zerknąć na moje dzisiejsze RRRRR

1. pół dużej bułki orkiszowej z jajkiem na twardo + druga połówka z gruuubo posmarowanym chodym twarogiem i odrobiną dżemu niskosłodzonego, kawałek pomiodora i ogórka.
2. wieśniak + duża garść mieszanki studenckiej (bez rodzynek)
3. bułka orkiszowa z 4 plastrami wędliny drobiowej i mnóstwem warzyw + duże jabłko.
4. duża pierś z kurczaka grillowana z warzywami i surówka z marchewki , do tego sałatka (sałata, ogórek, pomidor papryka) z kawałkami grillowanego kurczaka.
5. pudełeczko serka homo naturalnego.

Ślicznie dziękuję za pomoc

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
R

sniadanie: 2 małe kromki białego pieczywa z szynka i twarozkiem - białe pieczywo spróbuj ograniczyć na R. szynkę zamień na jakaś wedlinę drobiową, będzie wiecej białka. Mogłaś dodać jakieś warzywa.
II sniadanie: serek homo naturalny z musli i orzechami - musli to chyba dużo ww a orzechy to tłuszcze, o wiele lepiej byłby sam serek homo naturalny i orzechy.
obiad: zimniaki, karkówka, sorówka - brak białka, ziemniaki na R raczej nie sa polecane.
podwieczorek :pączek - saaaam cukier - na R raczej go unikamy,
kolacja: bułka pełnoziarnista z twarogiem - na kolacje raczej tylko białko. ww (bułka) powinny być w pierwszej części dnia
j.w.
bardzo proszę, żeby bardziej doświadczone dziewczyny zerknęły na te moje uwagi
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:33   #2238
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez syb Pokaż wiadomość
hej dziewczny
ciągle wkręcam się w dobre robienie posiłków i przede wszystkim w pozytywne i zdrowe myślenie o tej całej redukcji.
Możecie zerknąć na moje dzisiejsze RRRRR

1. pół dużej bułki orkiszowej z jajkiem na twardo + druga połówka z gruuubo posmarowanym chodym twarogiem i odrobiną dżemu niskosłodzonego, kawałek pomiodora i ogórka.
2. wieśniak + duża garść mieszanki studenckiej (bez rodzynek)
3. bułka orkiszowa z 4 plastrami wędliny drobiowej i mnóstwem warzyw + duże jabłko.
4. duża pierś z kurczaka grillowana z warzywami i surówka z marchewki , do tego sałatka (sałata, ogórek, pomidor papryka) z kawałkami grillowanego kurczaka.
5. pudełeczko serka homo naturalnego.

Ślicznie dziękuję za pomoc

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------



j.w.
bardzo proszę, żeby bardziej doświadczone dziewczyny zerknęły na te moje uwagi
Podoba mi się twój jadłospis.Mam nadzieję,że do pieczywa używasz masełko?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:42   #2239
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Pozdrawiam wszystkie fanki Dr House'a

Podliczyłam sobie z ciekawości jeden z moich jadłospisów i wyszło mi około 1600kcal.. Czy to nie za dużo na R?

Dzisiejszy jadłospis:
8.00 musli tropikalne (Sante) z mlekiem 2%, Inka z mlekiem - brak warzyw, mleko nie ma za dużo białka.
12.00 maślanka naturalna (500ml) - to nie posiłek , mało białka, brak warzyw
14.00 dwie kromki żytniego razowca z serkiem twarogowym, polędwicą drobiową i zielonym ogórkiem - ok
17.30 talerz pomidorówki z makaronem (zwykłym), dwie łyżki brązowego ryżu, plaster pieczeni - makaron lepszy z pełnego ziarna, uważaj na to czym jest zabielana zupa, mało białka, brak warzyw
20.30 gotowana pierś z kurczaka z dwoma łyżkami wieśniaka, szczypiorkiem i przyprawami (niezbyt to smaczne, ale jak juz zrobiłam to zjem ) - ok
nie za dużo białka, brak dobrych tłuszczy.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 20:53   #2240
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez syb Pokaż wiadomość
nie za dużo białka, brak dobrych tłuszczy.
Thnx za ocenę Zupa zabielana jogurtem greckim A maślanka nie może być traktowana jako osobny posiłek? Taka półlitrowa butla ma ponad 200kcal
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 21:07   #2241
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,jestem na redukcji,co myślicie o moim dzisiejszym menu:
Na czczo:1 szklanka letniej wody
Śniadanie:twarożek lekki 150 g,2 łyżki płatków owsianych,1 łyżka otrębów - moze jakieś warzywko?
II śniadanie:sałatka owocowa z 1 banana,1 grapeifruita,1 jabłka,1kiwi i 1 pomarańczy z jogurtem waniliowym 2 % tłuszczu 150 g ( z tej porcji zjadłam 1/3 , bo podzieliłam się równo z dwiema córkami) - mało białka, jogurt lepszy byłby naturalny,
Obiad:roladka panierowana z piersi kurczaka nadziewana serem (malutka)+buraczki gotowane starte na tarce z dodatkiem soku z cytryny i z oliwą z oliwek - fajnie że pojawiła się oliwa z oliwek bo to zdrowe tłuszcze, uważaj na ser żółty i przypuszczam, że roladka smażona w głębokim tłuszczu. Czemu malutka?? chodzi o to żeby byałka było jak najwięcej.
Podwieczorek: mały kawałek dorsza smażonego+kapusta kiszona z dodatkiem oliwy z olwek z koperkiem i zieloną pietruszką - chyba lepiej by był pieczony w foli albo na gotowany na parze
Kolacja godz. 19.30:jogurt naturalny 150 g z 2 łyżkami płatków kukurydzianych i 1 łyzką otrębów - ok, choć jogurty chyba nie mają za dużo białka
Późna kolacja,którą zjem o 22-giej :1/3 kostki twarogu chudego (ok.70 g). - ok
Poza tym po śniadaniu wypiłam szklankę pokrzywy,przed obiadem i po obiedzie herbatę czerwoną w kosteczce 3 razy zalewaną, czyli 3 szklanki,po południu i wieczorem herbatę zieloną sypaną 3 razy zalewaną,czyli też 3 szklanki.
Czy takie menu na redukcji jest prawidłowe?
moje uwagi jw. Bardziej doświadczone proszę aby zerknęły na moje zapiski
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 21:11   #2242
la novia
Raczkowanie
 
Avatar la novia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Witam wszytkich
dzis niestey troszke zgrzeszylam i moze pomozecie okreslic jak bardzo bo nie wiem ile moj grzeszek mógł mieć kcal

moje RRR

I: owsianka z 3 łyżek płatków, łyżki otrębów pszennych, 300ml mleka 1,5% i 0,5% pól na pól, starte jabłko, biały ser chudy 50g, 3 łyżeczki jogurtu jogobella light, plaska łyżeczka kakao i cynamonu.
II: omlet z 2 białek i półtora żółtka, łyżka maki razowej żytniej, 2 plastry wędliny drobiowej, pól papryki, cebulka, pieczarki. Dwa kawałki chleba razowego posmarowane serkiem homo naturalnym, jabłko. (trochę dużo...)
III: serek wiejski light, kanapka z chleba razowego z serkiem homo i plastrem wędliny drobiowej.
IV: kawałek ciasta - to byl taki torcik z kremem owocowym i galaretka, zjadłam cala galaretkę i pól tego co nałożono mi na talerzyk, był to mały kawałek. Bylo to ciasto imieninowe i nie wypadało odmówić
V: dwie duże łyżki serka homo naturalnego, 40g makreli wędzonej, ogórek kiszony, kawałek papryki i 3 ząbki czosnku na przeziębienie... lyzka jogurtu naturalnego,

Bardzo bardzo proszę o ocenkę....
la novia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 21:15   #2243
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Thnx za ocenę Zupa zabielana jogurtem greckim A maślanka nie może być traktowana jako osobny posiłek? Taka półlitrowa butla ma ponad 200kcal
wiesz wydaje mi się, że to troche za mało jako posiłek i nie chodzi mi o Kcal tylko o białko. Tutaj mogłabyś dorzucić choć orzeczy i byłyby zdrowe tłuszcze.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 21:23   #2244
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez syb Pokaż wiadomość
wiesz wydaje mi się, że to troche za mało jako posiłek i nie chodzi mi o Kcal tylko o białko. Tutaj mogłabyś dorzucić choć orzeczy i byłyby zdrowe tłuszcze.
No w sumie racja Aczkolwiek moja torba może się zbuntować w końcu: pół litra maślanki, półlitrowy termos z herbatą, kanapki, notatki, czasem lustrzanka, standardowe babskie rzeczy i jeszcze orzechy to już chyba za dużo szczęścia Tak to jest jak się 2/3 dnia spędza na uczelni...
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 23:24   #2245
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Hej dziewczyny! Pierwszy raz piszę w tym wątku. Czy mogłybyście ocenić mój dzisiejszy jadłospis? staram się Redukować
Ś: jogurt danone z płatkami (taki, który się od razu kupuje z płatkami w pudełeczku)
O: (co prawda z pół h po śniadaniu, ale trochę za późno wstałam i byłam zgłodzona po nocy ) miseczka szpinaku z kaszą kuskus - kaszy było w tym może ze 2-3 łyżki (jak brałam na sucho)
?: baton crunchy żurawina i malina
Podwieczorek: biała czekolada kokosowa do picia w Wedlu:/ bez komentarza, nie zawsze tak jem, ale widziałam się z koleżanką pierwszy raz od pół roku i głupio mi było odmówić
Kolacja: sałatka grecka
Po kolacji: 3 wafle wieloziarniste z dżemem malinowym (niskosłodzonym, wiem, bo sama robiłam:P )

Bardzo będę wdzięczna za komentarze. Szczególnie interesuje mnie ile mogło być w tym kalorii, bo po wypiciu tej czekolady chciałam już spisać dzień na straty i się obeżreć, ale na szczęście się powstrzymałam. Poza tym hmm ogólnie znacie się na tym, więc napiszcie co i jak
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 23:59   #2246
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moja RRRR

Śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, banan, plaster świeżego ananasa, łyżka rodzynek)
II śniadanie: 0,5 grahamki z grubą warstwą pasztetu sojowego paprykowego, ogórkiem kiszonym i kiełkami

Trening na którym spaliłam na oko z milion kalorii Z sali to się dosłownie wyczołgałam

Obiad: chuda wołowinka (ok.200g) gotowana na parze, 25 g ryżu brązowego, mrożonka warzywna (jakieś warzywa orientalne, po chińsku czy coś w tym stylu) usmażona na łyżeczce oliwy z oliwek
Podwieczorek: wieśniaczek lekki z 2 łyżkami masła orzechowego
Kolacja: sałatka z kurczaka (100 g piersi z kurczaka, kapusta pekińska, cebula, pomidor, papryka, ogórek kiszony, natka pietruszki, koperek)
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 06:51   #2247
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Moja RRRR

Śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, banan, plaster świeżego ananasa, łyżka rodzynek)
II śniadanie: 0,5 grahamki z grubą warstwą pasztetu sojowego paprykowego, ogórkiem kiszonym i kiełkami

Trening na którym spaliłam na oko z milion kalorii Z sali to się dosłownie wyczołgałam

Obiad: chuda wołowinka (ok.200g) gotowana na parze, 25 g ryżu brązowego, mrożonka warzywna (jakieś warzywa orientalne, po chińsku czy coś w tym stylu) usmażona na łyżeczce oliwy z oliwek
Podwieczorek: wieśniaczek lekki z 2 łyżkami masła orzechowego
Kolacja: sałatka z kurczaka (100 g piersi z kurczaka, kapusta pekińska, cebula, pomidor, papryka, ogórek kiszony, natka pietruszki, koperek)
świetnie !
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 07:05   #2248
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Widzę że takie wpisywanie jadlospisów jest motywujące do ograniczasnia się wiec i ja się przyłączę.
Wczorajszy R
Ś:godz 8. Ser biały (ok 150-200 g) z rzodkiewką i olivą
ŚII: godz11. salatka grecka mała miseczka
ŚIII; 13. Serek wiejski ze szczypiorekiem i 3 rzodkiewki
Przekaska: godz 15 Activia wiśniowa
Ob: 18 .Zupa kalafiorowa na kostce
K : godz 21. Sałatka z krewetek, mango, papryki itp z oliwą

Wczoraj od 9 do 17 byłam na uczelni dlatego takie posilki. Miała być to dieta SB, ale troche ją zmodyfikowałam pod siebie bo czasem zjem cos niezgodnego z jej zalożeniami np jem activie codziennie no i owoce czasem

Prosze o jakies sugestje i ew ile to moglo być kal tak na oko.
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 07:10   #2249
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
świetnie !
Dziękuję Uzależnienie od wizażu procentuje Niedługo nikt nie będzie mnie w stanie zagiąć w kwestii diety idealnej
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...

Edytowane przez Limonka1987
Czas edycji: 2009-03-20 o 07:11
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 07:18   #2250
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Moja RRRR

Śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, banan, plaster świeżego ananasa, łyżka rodzynek)
II śniadanie: 0,5 grahamki z grubą warstwą pasztetu sojowego paprykowego, ogórkiem kiszonym i kiełkami

Trening na którym spaliłam na oko z milion kalorii Z sali to się dosłownie wyczołgałam

Obiad: chuda wołowinka (ok.200g) gotowana na parze, 25 g ryżu brązowego, mrożonka warzywna (jakieś warzywa orientalne, po chińsku czy coś w tym stylu) usmażona na łyżeczce oliwy z oliwek
Podwieczorek: wieśniaczek lekki z 2 łyżkami masła orzechowego
Kolacja: sałatka z kurczaka (100 g piersi z kurczaka, kapusta pekińska, cebula, pomidor, papryka, ogórek kiszony, natka pietruszki, koperek)

Limonka fajna dieta ( jadlospis) Bardzo urozmaicony. Mi się podoba dużo owoców warzyw w sam raz dla mnie. Będe podpatrywala co jesz jak już zdecyduje sie wrócić do chleba ryżu itp to napewno coś od ciebie zaczerpne
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.