Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-20, 18:20   #2911
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

U mnie minął miesiąc,a tetralysal w jakiś spektakularny sposób nie działa(mam problem na brodzie i w jej okolicach) nie mam pojęcia co może być przyczyną,bo raczej nie dieta ani zła pielęgnacja..:/

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie rozszerzone źrenice i jakby minimalnie zaczęły mi żółknąc oczy,więc te badania robię dla świętego spokoju,chociaż bardziej zależy mi na tych podstawowych badaniach krwi,ponieważ nigdy takich badań nie robiłem,a nie jestem "okazem zdrowia ", czyli badania na wątrobę swoją drogą,a podstawowa morfologia swoją? Chcąc zrobić takie badanie będę musiał o tym poinformować pielęgniarkę i zapewne dopłacić?
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 19:23   #2912
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
U mnie minął miesiąc,a tetralysal w jakiś spektakularny sposób nie działa(mam problem na brodzie i w jej okolicach) nie mam pojęcia co może być przyczyną,bo raczej nie dieta ani zła pielęgnacja..:/

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie rozszerzone źrenice i jakby minimalnie zaczęły mi żółknąc oczy,więc te badania robię dla świętego spokoju,chociaż bardziej zależy mi na tych podstawowych badaniach krwi,ponieważ nigdy takich badań nie robiłem,a nie jestem "okazem zdrowia ", czyli badania na wątrobę swoją drogą,a podstawowa morfologia swoją? Chcąc zrobić takie badanie będę musiał o tym poinformować pielęgniarkę i zapewne dopłacić?
też miałam problemy prawie wyłącznie na brodzie i po tygodniu wszystko poznikało wiec nie wiem

powiedz lekarzowi rodzinnemu , ze chcesz zrobić kontrolnie morfologie i da Ci skierowanie bez problemu
albo jak nie chcesz to zapłać , u mnie kosztuje 8 zł morfologia
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 19:55   #2913
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
U mnie minął miesiąc,a tetralysal w jakiś spektakularny sposób nie działa(mam problem na brodzie i w jej okolicach) nie mam pojęcia co może być przyczyną,bo raczej nie dieta ani zła pielęgnacja..:/
Hormony badałeś?
Moja kuracja trwała 6miesięcy, nie robiłam badań wątroby, ponieważ nie miałam skutków ubocznych. Jeżeli coś u siebie zauważyłeś, co Ciebie lekko niepokoi, to dla świętego spokoju idź i zrób - wszystko będzie jasne
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:13   #2914
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dzięki za odpowiedzi
Dziś właśnie byłem u rodzinnego po te skierowanie,ale o morfologii nie wspomniałem,bo byłem "prawie"pewien,że takie podstawowe badania robi się razem z tym,ale już trudno w poniedziałek muszę być na 8.30 na pobraniu krwi,najwyżej dopłacę parę złoty

Od dawna miałem problem z trądzikiem,ale były to pojedynczy,podskórne krosty rozprzestrzenione po całej twarzy, od wakacji zmieniłem dietę,używam tylko toników,żeli i kremów z jak najlepszym składem(aktualnie żel i krem na dzień i na noc z sylveco i tonik bezalkoholowy z ziaji) czasem nawet raz w tygodni robię maseczkę z zielonej glinki, twarz wycieram ręcznikami papierowymi,piję bratka..oszaleć można gorzej niż kobieta

Od kilku miesięcy czoło czyste,ale broda to jakaś masakra w życiu nie miałem takich pryszczy,nie dość,że bolące podskórne to jeszcze goją się tygodniami :/ myślałem nawet,że to od drożdży,które piłem 3 miesiące albo nawet,że to wina pieczywa razowego,które zmieniłem z białego..podejrzewałem gronkowaca albo jakiegoś grzyba,kupiłem liśc oliwny i efektów jakichś dużych nie było :/ jeśli to hormony to jakoś dziwnie by było, bo 1 stycznia kończe 20 lat..
sorry,że się tak rozpisałem,ale może Wy mi jakoś pomożecie
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:28   #2915
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
Dziś właśnie byłem u rodzinnego po te skierowanie,ale o morfologii nie wspomniałem,bo byłem "prawie"pewien,że takie podstawowe badania robi się razem z tym,ale już trudno w poniedziałek muszę być na 8.30 na pobraniu krwi,najwyżej dopłacę parę złoty

Od dawna miałem problem z trądzikiem,ale były to pojedynczy,podskórne krosty rozprzestrzenione po całej twarzy, od wakacji zmieniłem dietę,używam tylko toników,żeli i kremów z jak najlepszym składem(aktualnie żel i krem na dzień i na noc z sylveco i tonik bezalkoholowy z ziaji) czasem nawet raz w tygodni robię maseczkę z zielonej glinki, twarz wycieram ręcznikami papierowymi,piję bratka..oszaleć można gorzej niż kobieta

Od kilku miesięcy czoło czyste,ale broda to jakaś masakra w życiu nie miałem takich pryszczy,nie dość,że bolące podskórne to jeszcze goją się tygodniami :/ myślałem nawet,że to od drożdży,które piłem 3 miesiące albo nawet,że to wina pieczywa razowego,które zmieniłem z białego..podejrzewałem gronkowaca albo jakiegoś grzyba,kupiłem liśc oliwny i efektów jakichś dużych nie było :/ jeśli to hormony to jakoś dziwnie by było, bo 1 stycznia kończe 20 lat..
sorry,że się tak rozpisałem,ale może Wy mi jakoś pomożecie
mnie pieczywo razowe akurat służy więc raczej to nie to
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 07:59   #2916
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
jeśli to hormony to jakoś dziwnie by było, bo 1 stycznia kończe 20 lat..
sorry,że się tak rozpisałem,ale może Wy mi jakoś pomożecie
Co w tym dziwnego? Układ hormonalny to układ hormonalny. Z opisu mam jedno na myśli - hormony. Najpierw tym się zajmij, zbadaj tarczycę, a potem zastanawiaj się czy to drożdże czy złe ręczniki papierowe ...
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 08:22   #2917
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Co w tym dziwnego? Układ hormonalny to układ hormonalny. Z opisu mam jedno na myśli - hormony. Najpierw tym się zajmij, zbadaj tarczycę, a potem zastanawiaj się czy to drożdże czy złe ręczniki papierowe ...
kurcze ja też miałam na brodzie wszytsko...
hormonów nie badałam ani nie brałam
tarczycę tylko wiem , że mam ok
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 08:47   #2918
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ale łatwiej coś ewentualnie wyeliminować niż zastanawiać się czy to to, a może tamto? Pójdzie, zrobi badania, będzie miał pewność, że nie w hormonach leży problem i zacznie szukać powodu wyprysków na brodzie gdzieś indziej.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 09:16   #2919
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ale łatwiej coś ewentualnie wyeliminować niż zastanawiać się czy to to, a może tamto? Pójdzie, zrobi badania, będzie miał pewność, że nie w hormonach leży problem i zacznie szukać powodu wyprysków na brodzie gdzieś indziej.
jasne , że tak

u mnie akurat chyba nie w tym problem tetralysal zadziałał świetnie , kilka dni po odstawieniu nadal jest dobrze
zobaczymy co dalej
wydaje mi się , że problem leży u mnie w nadmiernej produkcji łoju przez co zatykają się pory i tworzą zmiany (no właśnie produkcja jest regulowana hormonami )
tetralysal zabił wszelkie bakterie które bytują w sebum i stąd pewnie ta poprawa
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 10:25   #2920
agnieszkazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL


---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------


a używasz jakiejś maści dodatkowo ?[/QUOTE]


Taak uzywam Differin co dwa dni na noc, bo mocno przesusza i dermatolog powiedziała mi, ze w małych ilosciach gdzies tak co dwa dni mam ja stosować.
agnieszkazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 10:33   #2921
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Taak uzywam Differin co dwa dni na noc, bo mocno przesusza i dermatolog powiedziała mi, ze w małych ilosciach gdzies tak co dwa dni mam ja stosować
myślałam , że może Duac bo mnie na początku podrażnił tak że miałam podpuchnięte oko i czerwone placki swędzące na szyi
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 10:38   #2922
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
myślałam , że może Duac bo mnie na początku podrażnił tak że miałam podpuchnięte oko i czerwone placki swędzące na szyi
Ania, kilka lat temu używałam Duac. Nie wiem, być może użyłam go za dużo, ale tak podrażnił moją buzię, że skóra schodziła mi dosłownie - płatami. Później miałam skórkę tak miękką, jakbym się tyle co urodziła. Suma sumarum Duac bardzo mi wtedy pomógł, bardzo go lubiłam i później często prosiłam o receptę na niego.

Tak sobie myślę, że ja chyba przeszłam już przez wszystkie zewnętrzne produkty dostępne na rynku.

Był Duac, było takie cudo w żółtym opakowaniu z jakąś gąbeczką (zamierzchłe czasy, wiec totalnie nie pamiętam co to). Od kilku miesięcy Differin i Rozex + Acne Derm. Teraz mam Epiduo, którego jeszcze nie używam i Normaclin, który używam na zmianę z Acne Derm. Do tego chyba wszystkie dermokosmetyki z La Roche, Avene, Iwostin, Vichy. O jej, jak sobie podsumuję to wszystko, to serio mogłabym już dobrym Porsche śmigać
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 10:51   #2923
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ania, kilka lat temu używałam Duac. Nie wiem, być może użyłam go za dużo, ale tak podrażnił moją buzię, że skóra schodziła mi dosłownie - płatami. Później miałam skórkę tak miękką, jakbym się tyle co urodziła. Suma sumarum Duac bardzo mi wtedy pomógł, bardzo go lubiłam i później często prosiłam o receptę na niego.

Tak sobie myślę, że ja chyba przeszłam już przez wszystkie zewnętrzne produkty dostępne na rynku.

Był Duac, było takie cudo w żółtym opakowaniu z jakąś gąbeczką (zamierzchłe czasy, wiec totalnie nie pamiętam co to). Od kilku miesięcy Differin i Rozex + Acne Derm. Teraz mam Epiduo, którego jeszcze nie używam i Normaclin, który używam na zmianę z Acne Derm. Do tego chyba wszystkie dermokosmetyki z La Roche, Avene, Iwostin, Vichy. O jej, jak sobie podsumuję to wszystko, to serio mogłabym już dobrym Porsche śmigać
ja nie zrezygnowałam z Duacu
po tym podrażnieniu przeczekałam 2 dni i smarowałam co 2 dzień a potem juz codziennie i już nic się nie działo , cera super gładka jestem już na 2 opakowaniu , dermatolog zaleciła smarować co 2 dzień (zobaczyła mnie po 3 opakowaniach tetralysalu i stwierdziła że nie ma potrzeby codziennie )
teraz co 2 dzień dołożyłam sobie Acne derm bo chce pozbyć się blizn których mam dużo , cała broda

to żółte to najpewniej Zineryt tez używałam
używałam wszystkiego co wymieniłaś oprócz Rozex
Epiduo , Differin , Klindacne , Normaclin ,Davercin, Zineryt , robioną zawiesinę z siarką tlenkiem cynku i ichtiolem ....

Martwi mnie tylko jedno - bardzo mi wypadają rzęsy ciągle mam jakąś w oku
może mam niedobór witamin albo minerałów po tetralysalu
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2013-12-21 o 11:34
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 13:16   #2924
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ok,czyli poza badaniami krwi czy wszystko w porządku z wątrobą na które dostałem skierowanie będę musiał zrobić morfologię i badania tarczycy,jak myślicie samo tsh wystarczy? bo nie jestem teraz przy kasie a skierowania już nie dostanę.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 13:28   #2925
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Ok,czyli poza badaniami krwi czy wszystko w porządku z wątrobą na które dostałem skierowanie będę musiał zrobić morfologię i badania tarczycy,jak myślicie samo tsh wystarczy? bo nie jestem teraz przy kasie a skierowania już nie dostanę.
ja miałam tylko tsh
raczej wystarczy
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 13:44   #2926
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
ok,czyli poza badaniami krwi czy wszystko w porządku z wątrobą na które dostałem skierowanie będę musiał zrobić morfologię i badania tarczycy,jak myślicie samo tsh wystarczy? Bo nie jestem teraz przy kasie a skierowania już nie dostanę.
tsh, ft3 & ft4
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 12:56   #2927
agnieszkazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Heej, własnie jestem po grypie żołądkowej i musiałam przerwać stosowanie Tetralysalu na jakies 2,3 dni, ponieważ byłam bardzo osłabiona i miałam problemy z żołądkiem, mam jednak zamiar wrócić do jego stosowania, aczkolwiek nie wiem jak to wpłynie na stan mojej skóry czy miał ktoś z was taki przypadek?
agnieszkazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 15:04   #2928
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witajcie, właśnie odebrałem wyniki badań krwi,tak jak myślałem zaraz po badaniu straciłem przytomność przed szpitalem :P
Jutro idę do lekarza rodzinnego zapytać czy wszystko jest ok,jednak jeśli ktoś z Was wie czy zbyt wysokie BILI-T to coś groźnego? Mam 1,96 mg/dl, a max może być 1,20. poza tym zrobiłem dodatkowo tsh i morfologię i tsh wynosi 2,20 mU/L
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 13:01   #2929
thebondzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej.. ja walcze z trądzikiem z 5 lat.. dlatego też założyłam bloga.. w którym bede dodawać swoje zdjecia. Wiec serdecznie was zapraszam.. pierwszy wpis poswiecilam na tetre.. Poniewaz u mnie zadzialala najlepiej.. cathleengrey. blogspot . com .. brałam też Axotret podobny do izoteku.. ale to juz w nastepnych postach. Powodzenia w walce z tradzikiem ... dołanczam foto.. po 3 miesięcznej kuracji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (114,6 KB, 44 załadowań)
thebondzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 13:07   #2930
thebondzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Tetralysal,Izotek

Hej.. ja walcze z trądzikiem z 5 lat.. dlatego też założyłam bloga.. w którym bede dodawać swoje zdjecia. Wiec serdecznie was zapraszam.. pierwszy wpis poswiecilam na tetre.. Poniewaz u mnie zadzialala najlepiej.. cathleengrey. blogspot . com .. brałam też Axotret podobny do izoteku.. ale to juz w nastepnych postach. Powodzenia w walce z tradzikiem ... dodaje moje zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (114,6 KB, 7 załadowań)
thebondzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 18:47   #2931
Patico
Raczkowanie
 
Avatar Patico
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 32
Unhappy Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hejka,
powracam do was po 3 miesiącach stosowania Tetry czyli po 3 opak. 300 mg . Ostatnią tabletkę akurat wzięłam po świętach tak więc miałam nadzieję, że w nowy rok wejdę z nowymi i dobrymi wiadomościami - a tu masz ci babo placek i dziś wysyp na twarzy"jak na polu truskawek" dodatkowo doszła @ i jestem naprawdę "przeszczęśliwa" i podbudowana

Mimo, że tabletki się skończyły używam na noc diferinu - ale skóre mam już tak przesuszoną że nie wiem czy jest sens? Mało tego jak nakładam różnorodne mazidła nawilżające to, tu ówdzie pokazuje się krostka (jakby z zapchanego pora). Stosowałam nawet te lepsze kremy La roche ale do kitu tłuste toto a i tak pod podkładem starczą suche skórki ....

Zrobiłam dziś badania krwi jakie zleciła mi dermatolog po wybraniu 3 opak. i o zgrozo !!:
-pierwsze załamanie to cena badania 98 zł !!
p.s Nie wiem czy każdy z was miał zlecone badanie krwi z podziałem na :
-morforlogia
-glukoza
-cholesterol
- triglicerydy
-bilirubina
- aminotransferaza asparginowa
- gamma glutamylotranspeptydaza
- mocznik
- kreatyna
i czy aż tak wiele tego potrzeba?

-druga załamka to na wieczór pojawiła się jakaś boląca menda pod skórą, niby mała ale boli tak jak przy poprzednich co były ! poprostu załamka na całej lini

Znowu kolejna wizyta, kolejne leki no normalnie mam dość!

Czy ktoś z was kupował na allegro kwas migdałowy lub peeling z kwasem i stosował przy tego typu kuracjach?
Patico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:40   #2932
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Doskonale wiem co czujesz,sam od ponad 2 miesięcy stosuję ten antybiotyk tylko ja biorę 2 tabletki na dobę i żel davercin + jakaś papka robiona w aptece i spirytus,którego nawet nie używam,a poprawy brak,to znaczy jeśli chodzi o trądzik to lekko się zmniejszył,ale skóra stała się bardzo przewrażliwiona i odwodniona,używam żeli i kremów z sylveco,ponieważ boję się,że inne mnie pozapychają jednak nic one nie dają :/
Ja też dostałem skierowanie na badania krwi jednak od lekarza rodzinnego i zapłaciłem,ale dodatkowo za morfologię i tsh,w ogóle nie rozumiem dlaczego musisz za nie płacić skoro wystawiła Ci na nie skierowanie?Wyniki okazały się niezbyt ciekawe tak jak z resztą pisałem powyżej :/
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:51   #2933
driverpl96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 21
Tetralysal - czy to normalne skutki?

Witam Drogie Panie

Od roku stosuje epiduo oraz od dwóch tygodni tetralysal (na raz biorę 2 tabletki). Wszystko było po tygodniu już ładnie, wyskoczył jeden pryszcz ropny. No ale od wczoraj jest źle, bo zauważyłem nowe ropne pryszcze w tym podskórne bolące. Czy to jest normalne działanie?

Dodam że wczoraj na obiad zjadłem frytki z ketchupem + kurczak i już sam nie wiem czy to od tego, bo jedni piszą, że jedzenie ma wpływ na trądzik, a inni, że nie :/

Dodam, ze mam 18 lat i jestem chłopakiem.
driverpl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 07:59   #2934
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Patico, ja Tetre odstawiłam około 10 listopada, jakoś tak, musiałabym spojrzeć do kalendarza. Tak czy siak mijają już jakieś dwa miesiące po odstawieniu, moja kuracja trwałam łącznie sześć miesięcy.

Co zauważyłam? Dwa razy pojawiły się u mnie bolące paskudztwa, zlokalizowane w okolicy brody. Na początku totalnie z niczym tego nie łączyłam, w głowie miałam tylko te wszystkie durnoty wyczytane na forach, czyli: "nie bierzcie tego antybiotyku, po odstawieniu wszystko wraca w podwójnej mocy !!!" ble ble ble ... Od razu, po pierwszej takiej, grudniowej sytuacji, poleciałam do mojej dr na wizytę. Co się okazało? Oba te przypadki to był po prostu 'zwiastun' okresu, that's all. Także teraz przynajmniej wiem, że raz w miesiącu czeka mnie coś takiego.

Aha, i planuję jakoś w okolicach czerwca, przejść jeszcze raz kurację Tetralysalem
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 09:07   #2935
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Tetralysal - czy to normalne skutki?

Cytat:
Napisane przez driverpl96 Pokaż wiadomość
Witam Drogie Panie

Od roku stosuje epiduo oraz od dwóch tygodni tetralysal (na raz biorę 2 tabletki). Wszystko było po tygodniu już ładnie, wyskoczył jeden pryszcz ropny. No ale od wczoraj jest źle, bo zauważyłem nowe ropne pryszcze w tym podskórne bolące. Czy to jest normalne działanie?

Dodam że wczoraj na obiad zjadłem frytki z ketchupem + kurczak i już sam nie wiem czy to od tego, bo jedni piszą, że jedzenie ma wpływ na trądzik, a inni, że nie :/

Dodam, ze mam 18 lat i jestem chłopakiem.
Jest wątek o Tetralysalu, tam z pewnością ktoś będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Co do frytek i kurczaka... Jeżeli na co dzień żywisz się samymi warzywami i owocami to mógłby być podobny efekt, ale myślę, że nie aż taki. Jeżeli jesz normalnie - wątpię.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:42   #2936
driverpl96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 21
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dostałem 2 tygodnie temu od dermatologa tetralysal (2 kapsułki zdiennie o tej samej porze) + dalej kuracja epiduo na noc.

O jakiej porze dnia najlepiej brać tetralysal? Rano, wieczorem?
driverpl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 14:26   #2937
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Tetralysal - czy to normalne skutki?

Ja akurat uważam, że dieta ma raczej małe znaczenie przy trądziku. A to, że tam coś Ci wyskoczy to normalne. Raz na jakiś czas cera może ulec pogorszeniu NAWET przy kuracji przeciwtrądzikowej. Bo to jest zależne od hormonów a nie diety. W razie dużego pogorszenia idź do dermatologa.
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 17:17   #2938
driverpl96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 21
Dot.: Tetralysal - czy to normalne skutki?

Mam nadzieje, że mi sie to niedługo skończy.

Myślicie, że euthyrox n75 i vigantoletten 500 może powodować powstawanie nowych pryszczy? Biorę te leki, gdyż mam niedoczynność tarczycy i mały poziom witaminy d3
driverpl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 12:25   #2939
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mam pytanie - jaka jest zalecana przerwa +/- pomiędzy jedną kuracją Tetralysalem a drugą? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale pytałam o to kiedyś moją dermatolog i powiedziała że zaleca się jakieś 4-6 miesiące poczekać, przed ewentualnym rozpoczęciem kolejnej. Macie może jakieś inne informacje na ten temat?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 11:58   #2940
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mam pytanie - jaka jest zalecana przerwa +/- pomiędzy jedną kuracją Tetralysalem a drugą? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale pytałam o to kiedyś moją dermatolog i powiedziała że zaleca się jakieś 4-6 miesiące poczekać, przed ewentualnym rozpoczęciem kolejnej. Macie może jakieś inne informacje na ten temat?
Mi dermatolog zaproponował drugą kurację po 5 miesiącach, nie zdecydowałam się. Dość sobie rozwaliłam układ pokarmowy po 6 miesięcznej kuracji, na początku wszystko było ok, aż byłam zdziwiona ,że tak dobrze na niego reaguję. Wszystko zaczęło się ok. 3miesiące po odstawieniu- nie mogę zjeść praktycznie nic tłustego, słodycze- też nie, sama sobie piekę drożdżówkę bez żadnych dodatków, tylko to toleruję. Średnio raz na miesiąc mam takie rewolucje żołądkowe po byle czym ,że nie wychodzę 3 dni z domu Byłam oczywiście z tym najpierw u dermatologa- powiedziała ,że najprawdopodobniej od antybiotyku, mam jeść dużo jogurtów, może przejdzie Znów od 4 dni jestem w domu, zatrułam się chyba kawałkiem pieczonego kurczaka, na dniach zamierzam zapisać się do gastrologa. A trądzik w mniejszym stopniu i tak mi wrócił, teraz stosuję isotrexin i właściwie tylko przed okresem wyjdzie mi z 5 zaskórników, czasem jakaś krostka i to wszystko, żałuję ,że zdecydowałam się na antybiotyk, może udałoby się od razu zaleczyć trądzik tą maścią, no ale byłam tak zdesperowana ,że przez pół roku się trułam tetralysalem Zrobisz jak będziesz uważać, przemyśl to jednak Ale odpowiadając na Twoje pytanie- ja miałam propozycję ponownego brania antybiotyku po 5 miesiącach
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.