pieczaca skora twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-06, 22:16   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

pieczaca skora twarzy


witam
mam malutki problem od pewnego czasu na mojej buzi pojawily sie 2-3 plamki suchej skory po nalozeniu jakiegoklwiek kremu skora piecze i robi sie zaczerwieniona a dzisiaj po przyjsciu z dworu cala twarz zrobila sie czerwona a w niektorych partiach skora jakby napuchla,przed wyjscie na mróz smaruj buzie kremem ochronnym.
taka sytuacja zdarzyla mi sie jakis miesiac temu i zalagodzilam twarz kremem nawilzajacym i odzywczym ale nie wiem jakiego kremu nawilzajacego mam uzywac zeby nie piekla skora.
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-07, 20:18   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pieczaca skora twarzy

Objawy pieczenia skóry mogą wskazywać na reakcję alergiczną - musiałabyś przyjrzeć się swoim kosmetykom, czy nie eksperymentowałaś ostatnio z nowymi kosmetykami?
Czerwienienie się skóry po powrocie do ciepłego pomieszczenia może wskazywać na problemy naczynkowe.Przeczytaj proszę w Kosmetycznym ABC jak dbać o cerę naczynkową oraz wrażliwą.
Bardzo trudno jest mi odgadnąć co dzieje się z Twoją skórą , bez obejrzenia cery , zrobienia wywiadu niewiele można poradzić - może wybierz się na konsultacj.e do gabinetu kosmetycznego , a jeszcze lepiej do dermatologa.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 20:10   #3
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczaca skora twarzy

wiem, ze stary watek, ale robi mi sie podobnie, chociaz nigdy nie mialam sklonnosci do alergii zbyt wielkich. wlasnie nalozylam krem na twarz i zrobila sie ona czerwona jak burak i piekaca - mam nadzieje, ze przejdzie niedlugo, bo musze za dwie godziny do pracy isc.
ale nie sadze, ze to ten krem, bo od kilku dni moja skora dziwnie sie zachowuje i jest taka jakas niespojna, piecze po myciu... jest rozgrzana i mam niezdrowe rumience...
czy tak miewalyscie? jak to "leczyc" - odstawic nowe kosmetyki, czy jak?
ostatnio probowalam jakies nowe serum, moze to od tego skora sie uwrazliwila?
co robic, by wrocila do poprzedniego stanu?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:17   #4
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: pieczaca skora twarzy

Może trochę dziwne ale ja zawsze sprawdzam, który to dzień cyklu bo zawsze przy owulacji skóra robi mi się nieco wrażliwsza i też czasami reaguje zaczerwienieniem i wysuszaniem na kremy, których używam regularnie. Silnie działające kosmetyki jak najbardziej mogą uwrażliwiać (choć nie sądze że po jednym razie )

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 22:21   #5
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: pieczaca skora twarzy

ja tak miałam, kiedy postanowiłam bardzo mądrze dać mojej skórze odpocząć od kremów i nie smarowałam się niczym na noc. i tak jak czoło, broda, nos były ok (tłuste!), tak po tygodniu na policzkach (suche) zrobiły mi się takie wielkie, czerwone, szczypiące od wszystkiego place. na poczatku wpadłam w panikę, że to jakieś uczulenie, ale posmarowałam kremem nagietkowym Ziaja (dość tłusty jest), potem systematycznie smarowałam jakimś kremem odżywczym i zeszło...
od tej pory odechciało mi się eksperymentów))
myślę, że pomógłby na to np. Physiogel, ale nie wiem, czy on jest w Hameryce...może jakiś podobnydżywczy, bo nawilżający to chyba w takim przypadku za mało.no i hipoalergiczny.
ale jeśli to alergia, to nie wiem:-(((
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 04:49   #6
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczaca skora twarzy

dzieki za odpowiedzi, ja sama nie wiem, co to jest, ale chyba cera mi zareagowala na wprowadzenie kilku nowych specyfikow.. dziwne, bo wczesniej raczej nie mialam takich reakcji. nic, poczekam, bede sie starala uzywac jak najmniej kosmetykow teraz, a na drugi raz lepiej chyba nowosci wprowadzac stopniowo
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 06:57   #7
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: pieczaca skora twarzy

Ja w takiej sytuacji mam sprawdzony sposób - na twarz nakładam Toleriane Riche LRP gruuuubą warstwą, a poza tym piję wapno, bardzo dużo wapna. Vanilla, u Ciebie wygląda mi to na typową reakcję alergiczną. Jak nie przechodzi to biorę jeszcze Amertil, ale nie mam bladego pojęcia, czy to ma jakiś ogólnodostępny ekwiwalent w Stanach, ale i tak wapno to podstawa.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 07:08   #8
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: pieczaca skora twarzy

dobry pomysl, jutro kupie wapno i zainteresuje sie tym LRP - moze przy okazji najblizszej wizyty w polsce kupie tutaj tez sa takie kosmetyki dla wrazliwcow, zastanawiam sie czy sie nie przestawic na zel do twarzy taki delikatny wlasnie.
na razie uzywam minimum kosmetykowe (umylam twarz zelem, przemylam tonikiem bez alkoholu i nalozylam cieniutka warstwe lekkiego kremu nawilzajacego shiseido). i tak przez kilka najblizszych dni mam zamiar. czuje ze jest lepiej, choc caly czas skora jest troszke rozgrzana, policzki mam niezdrowo rumiane.. przez najblizsze dni kosmetyczny minimalizm
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:15   #9
asienkaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 654
GG do asienkaaa Send a message via Skype™ to asienkaaa
Dot.: pieczaca skora twarzy

To ja odświeżam i mam nadzieje ze ktoś odpisze

Mam podobny problem łuszczaca sie skore , zaczerwieniona meeega podraziona z dnia na dzien jest coraz gorzej , skora zrobiła sie sucha (mimo ze mam tłusta) oprocz tego mam lekki tradzik.
W sumie nie kupowałam zadnego nowego specyfiku uzywam raczej delikatnych kremow . Na noc nawilzam skore kremem dla dzieci wiec nic ostrego. Nie wiem co sie dzieje ale zaczerwienie jest widoczne na calej skorze twarzy
__________________
Wątek wymiankowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416289

Nowy : )

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=408593 Stary
Zapraszam
asienkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.