Poradźcie mi coś, bo zwariuję :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 20:40   #1
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29

Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(


Cześć dziewczyny. Mam ogromny problem. Chodzi o to, że miałam na głowie platynę. Niedawno malowałam włosy L'oreal Preference Bardzo Jasny Blond Perłowy. Wyszły mi rude odrosty i platynowe od połowy. Nie podobało mi się coś takiego, więc poszłam do Rossmanna i kupiłam sobie Garnier Color Sensation Delikatnie Opalizujący Blond. Wyszło masakrycznie ;( Jakieś dziwnie zielonkawe, z siwym i brazem ;/ Dołączam zdjęcia.
Dzisiaj kupiłam Palette Natural Colors Popielaty Blond. Czy wyjdzie mi na tych koszmarnych ciemnych włosach ? Chcę z powrotem wrócić do bardzo jasnego blondu/platyny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI1458.jpg (65,7 KB, 153 załadowań)
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:29   #2
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Cytat:
Napisane przez Ineess1109 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam ogromny problem. Chodzi o to, że miałam na głowie platynę. Niedawno malowałam włosy L'oreal Preference Bardzo Jasny Blond Perłowy. Wyszły mi rude odrosty i platynowe od połowy. Nie podobało mi się coś takiego, więc poszłam do Rossmanna i kupiłam sobie Garnier Color Sensation Delikatnie Opalizujący Blond. Wyszło masakrycznie ;( Jakieś dziwnie zielonkawe, z siwym i brazem ;/ Dołączam zdjęcia.
Dzisiaj kupiłam Palette Natural Colors Popielaty Blond. Czy wyjdzie mi na tych koszmarnych ciemnych włosach ? Chcę z powrotem wrócić do bardzo jasnego blondu/platyny.
Troszkę przekombinowałaś z kolorami .... Kup sobie farbę tzw. naturę bez żadnych numerów po przecinku, taki ton jaki chcesz mieć (jasny blond?). Być może będziesz potrzebować kilku farbowań naturą żeby wyrównać włosy. Potem dopiero próbuj odcienie z nr po przec.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 21:51   #3
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Czyli np jakie to są farby ? Można je kupić w sklepie ? A stałoby się coś gdybym pomalowała tym Palette 219 ?
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 22:10   #4
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...rpretacja.html zobacz np. tu. Chodzi o kolor z 0 poprzecinku np 8.0 jasny blond. "0 – albo brak cyferki po przecinku to odcień naturalny, czyli ani ciepły ani zimny"

W palette 219 masz przede wszystkim utleniacz 12% który może Ci popalić włosy W Twojej sytuacji nie ryzykowałabym popielatego blondu... nie wiadomo co wyjdzie dokładnie na Twoich włosach, ale skoro masz już gdzieś zielonkawy odcień to wydaje mi się że popiel może to dodatkowo pogłębić. Ja się na drogeryjnych farbach za bardzo nie znam, ale jak chcesz nimi farbować to radziłabym Ci jakąs "naturę" czyli np po prostu "jasny blond" a nie popielaty, brązowy, beżowy czy jeszcze inny...
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 22:37   #5
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Dzięki za radę. Właśnie chcę uniknąć spalenia włosów bo jak widziałaś na zdjęciach mam krótkie włosy, właśnie dlatego bo miałam spalone po rozjaśnianiu i musiałam ściąć (miałam do połowy pleców )
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:08   #6
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

POŁÓŻ KONCENTRAT POMIDOROWY NA 30 MINUT! Zobaczysz: będą ładnie brązowe. Nie kupuj więcej farb, zniszczysz sobie włosy ! <3
__________________

Uwaga:

MÓJ BLOG

Do długości docelowej pozostało: 30 cm
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:20   #7
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

tylko że ja nie chce brązu, przyzwyczaiłam się do blondu i nie wyobrażam się w innym kolorze
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 09:03   #8
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Ineess,

a nie sądzisz, że sama już sobie wyrządziłaś dośc krzywdy dobierając sama kolory i sama nakladając farby? Farby drogeryjne, a osobliwie Palette, którą teraz zamierzasz zastosować, wnikają bardzo głęboko w strukturę włosa, potem ciężko je ściągnąć. To nie są farby dobrej jakości. Jak sądzisz- dlaczego w hurtowniach i sklepach fryzjerskich nie sprzedadzą farb nikomu, kto nie jest fryzjerem? Bo to są farby dobrej jakości (większość z nich) i trzeba umieć dobrać i kolor (trzeba wiedzieć, jaki kolor się pojawi po zastosowaniu farby na kolorze bazowym) i dobrze nałożyć.

Ja nie rozumiem. Dziewczyny: nie rozumiem. Kładziecie jedną drogeryjną farbę na drugą a potem się dziwicie, że kolor nie ten a włosy zniszczone czy popalone. Za tę samą kwotę, którą wydałaś na te farby, gdybyś dołożyła jeszcze kilka złotych i zadała sobie trud poszukania dobrego salonu fryzjerskiego miałabyś taki kolor, jak chcesz.

Chcesz rady: przestań grzebać sama bo za kolejnym podejściem naprawdę możesz zostać zielonowłosą. To najmądrzejsza i uniwersalna rada, której każdy przeciętnie inteligentny człowiek Ci udzieli. Już w tej chwili masz zielonkawe. I jeszcze Ci mało i dalej chcesz sama się krzywdzic?


EDIT
Kliknęłam na Twoje zdjęcie w powiększeniu. Dziewczyno, włosy Ci się przerzedzają! Przyjrzyj się sama- masz prześwity a to nie jest kolor popielaty tylko skóra! Kup sobie najpierw vitapill i dobrą odżywkę, daj tym włosom odsapnąć od farb i rozjaśniaczy! ( w blondach są rozjaśniacze i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej). Jeszcze kilka samofarbowań i do końca sobie zniszczysz włosy.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2013-07-19 o 09:19
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 09:57   #9
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Włosy mam zdrowe. W styczniu zrobiłam głupotę i bawiłam się rozjaśniaczem z Joanny. Ścięłam wszystkie spalone włosy. Moje włosy się nie przerzedzają - co najlepsze mam ich jakby troszkę więcej. Na zdjęciu tak Ci się wydaje, ponieważ miałam nieumyte włosy (chyba z 3-4 dni nie myłam). "Uczepiłaś się" zielonkowego - moje włosy mają kolor tak jak napisałam zielonkawo, siwawo z brązem! Teraz kolor mi się trochę wypłukał i po dzisiejszym umyciu i suszeniu zauważyłam, że kolor mam ciemny blond wchodzący w jakiś brąz.
Nie potrzebuję fryzjerskiej farby. Dla mnie pasuje Garnier. Nie niszczy mi włosów. Zawsze po nim są piękne i lśniące. Wybrałam z garniera nowość i się zawiodłam. Tyle.
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 10:12   #10
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Dalej nie rozumiem: po co chcesz rad, skoro sama wiesz, co dla Ciebie jest najlepsze? Stukasz w klawisze po to, by postukać?

Zresztą- Twoje włosy. Nie moje małpy-nie mój cyrk. Zrobisz, co będziesz chciała. Tylko błagam: nie zamieszczaj więcej apeli pod tak dramatycznym tytułem skoro sama wszystko wiesz. Bo ja niczego się nie uczepiłam. Po prostu widać zielonkawe refleksy. I prześwity.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 10:25   #11
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

A ja już Ci powiedziałam dlaczego widać takie prześwity! Miałam przetłuszczone włosy. Naucz się czytać ze zrozumieniem.!
Nie piszę tego po to, żeby postukać w klawisze, ale po to, by ktoś MĄDRY, na prawdę mający jakieś pojęcie doradził mi na jaki odcień muszę pomalować teraz włosy, aby wrócić do blondu bez użycia rozjaśniacza!
I proszę Cię, jeżeli nie potrafisz mi pomóc to po prostu się nie udzielaj. A zielonkawy kolor to chyba masz w głowie, a nie widzisz na moich włosach.
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 10:38   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Moja droga:
nie chcę tutaj rozkręcać flame'u ale potrafię czytać ze zrozumieniem. Sądzisz, że MĄDRA będzie ta osoba, która poleci Ci jakąś drogeryjną farbę i poradzi położyć kolejną farbę na farbę? Patrz mi na usta (napisze Ci drukowanymi): KAŻDA FARBA BLOND ZAWIERA ROZJAŚNIACZ. ROZJAŚNIACZ NISZCZY WŁOSY. JEŚLI BĘDZIESZ STARAĆ SIĘ ROZJAŚNIĆ TO, CO TERAZ MASZ KOLEJNĄ FARBĄ DROGERYJNĄ TO NIKT CI NIE ZAGWARANTUJE, ŻE WYJDZIE CI WYMARZONY BLOND A NIEPOŻĄDANY PRZEZ CIEBIE ODCIEŃ MOŻE PRZEJŚĆ W INNY NIEPOŻĄDANY ODCIEŃ. ODBIEGAJĄCY JUŻ DALEKO OD BLONDU.

Zanim zarzucisz następnym razem komuś brak mądrości ,czy złe intencje, czy brak czytania ze zrozumieniem to się zastanów. Nałóż sobie na głowę nawet dwie Palette. Potem opisz nam, jak z płaczem poszorowałaś do fryzjera by to combo Ci zlikwidował. Ot, widać każdy musi się nauczyć na własnych błędach. Ja się już nauczyłam. Ty jeszcze nie.

Koniec dyskusji. Dalsza wymiana opinii byłaby jedynie niepotrzebną tu pyskówką.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:26   #13
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ineess,

a nie sądzisz, że sama już sobie wyrządziłaś dośc krzywdy dobierając sama kolory i sama nakladając farby? Farby drogeryjne, a osobliwie Palette, którą teraz zamierzasz zastosować, wnikają bardzo głęboko w strukturę włosa, potem ciężko je ściągnąć. To nie są farby dobrej jakości.
Co za bzdury, nie masz o czymś pojęcia a się wypowiadasz. Profesjonalne farby są zazwyczaj lepszej jakości, ale Palette jest jedną z lepszych marek drogeryjnych o dobrym składzie bez soli amoniaku.

Cytat:
Jak sądzisz- dlaczego w hurtowniach i sklepach fryzjerskich nie sprzedadzą farb nikomu, kto nie jest fryzjerem? Bo to są farby dobrej jakości (większość z nich) i trzeba umieć dobrać i kolor (trzeba wiedzieć, jaki kolor się pojawi po zastosowaniu farby na kolorze bazowym) i dobrze nałożyć.
Co za bzdury, piszę po raz kolejny. Jak to nie sprzedadzą? Wiele hurtowni fryzjerskich odwiedziłam i tylko w jednej nie sprzedawali osobom indywidualnym- taki wymóg narzuciła firma Londa, bo tylko taką sprzedawali.

Farbuję farbami profesjonalnymi i kupuję je normalnie w hurtowni fryzjerskiej. To nie jest jakaś tajemna wiedza, o ile nie robi sie szalonych komninacji i zna swoje włosy, to można się nimi samodzielnie zajmować.

Cytat:
Ja nie rozumiem. Dziewczyny: nie rozumiem. Kładziecie jedną drogeryjną farbę na drugą a potem się dziwicie, że kolor nie ten a włosy zniszczone czy popalone. Za tę samą kwotę, którą wydałaś na te farby, gdybyś dołożyła jeszcze kilka złotych i zadała sobie trud poszukania dobrego salonu fryzjerskiego miałabyś taki kolor, jak chcesz.
Kładzenie farby na farbę bez wcześniejszego przemyślunku może skończyć się źle, zgodzę się, ale dziewczyna założyła wątek, aby się poradzić bardziej doświadczonych.

Dla ciebie to kilka złotych, a dla innych kilkaset. A pójście do fryzjera nie gwarantuje doskonałego efektu, inaczej nie istniałby ten wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=50419
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211230 i setki innych

Cytat:
Chcesz rady: przestań grzebać sama bo za kolejnym podejściem naprawdę możesz zostać zielonowłosą. To najmądrzejsza i uniwersalna rada, której każdy przeciętnie inteligentny człowiek Ci udzieli. Już w tej chwili masz zielonkawe. I jeszcze Ci mało i dalej chcesz sama się krzywdzic?
Czy ty masz jakąś misję? Dziewczyna założyła wątek, pyta o rady. Nawet rada o pójściu do fryzjera może być napisana w milszy sposób


Cytat:
EDIT
Kliknęłam na Twoje zdjęcie w powiększeniu. Dziewczyno, włosy Ci się przerzedzają! Przyjrzyj się sama- masz prześwity a to nie jest kolor popielaty tylko skóra!
Ale jesteś troskliwa, tak jej się ułożyły do zdjęcia

Cytat:
Kup sobie najpierw vitapill i dobrą odżywkę, daj tym włosom odsapnąć od farb i rozjaśniaczy! ( w blondach są rozjaśniacze i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej). Jeszcze kilka samofarbowań i do końca sobie zniszczysz włosy.
Co ty znowu za bzdury wypisujesz? W blondach są rozjaśniacze? A może mylisz słowo utleniacz z rozjaśniacz? Utleniacz dodaje się do każdej farby trwałej i półtrwałej.

Widzę, że wiedza o składach leży i piszczy, a się mądrzysz i wprowadzasz inne osoby w błąd. Wklej skład przeciętnej farby blond i wskaż mi składnik, który jest rozjaśniaczem, pokornie przyznam się do błędu Czasem co prawda do niektórych blondów (ze 3 farby na rynku drogeryjnym) dosypuje się osobno dołączoną saszetkę z rozjaśniaczem, ale to zupełnie osobna historia.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dalej nie rozumiem: po co chcesz rad, skoro sama wiesz, co dla Ciebie jest najlepsze? Stukasz w klawisze po to, by postukać?

Zresztą- Twoje włosy. Nie moje małpy-nie mój cyrk. Zrobisz, co będziesz chciała. Tylko błagam: nie zamieszczaj więcej apeli pod tak dramatycznym tytułem skoro sama wszystko wiesz. Bo ja niczego się nie uczepiłam. Po prostu widać zielonkawe refleksy. I prześwity.
Stukasz w klawisze, żeby jej pomóc czy, żeby się wyżyć i jej dowalić? Forum Wizaż serdecznie dziękuje za porady w takim tonie

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Moja droga:
nie chcę tutaj rozkręcać flame'u ale potrafię czytać ze zrozumieniem. Sądzisz, że MĄDRA będzie ta osoba, która poleci Ci jakąś drogeryjną farbę i poradzi położyć kolejną farbę na farbę? Patrz mi na usta (napisze Ci drukowanymi): KAŻDA FARBA BLOND ZAWIERA ROZJAŚNIACZ. ROZJAŚNIACZ NISZCZY WŁOSY. JEŚLI BĘDZIESZ STARAĆ SIĘ ROZJAŚNIĆ TO, CO TERAZ MASZ KOLEJNĄ FARBĄ DROGERYJNĄ TO NIKT CI NIE ZAGWARANTUJE, ŻE WYJDZIE CI WYMARZONY BLOND A NIEPOŻĄDANY PRZEZ CIEBIE ODCIEŃ MOŻE PRZEJŚĆ W INNY NIEPOŻĄDANY ODCIEŃ. ODBIEGAJĄCY JUŻ DALEKO OD BLONDU.

Zanim zarzucisz następnym razem komuś brak mądrości ,czy złe intencje, czy brak czytania ze zrozumieniem to się zastanów. Nałóż sobie na głowę nawet dwie Palette. Potem opisz nam, jak z płaczem poszorowałaś do fryzjera by to combo Ci zlikwidował. Ot, widać każdy musi się nauczyć na własnych błędach. Ja się już nauczyłam. Ty jeszcze nie.

Koniec dyskusji. Dalsza wymiana opinii byłaby jedynie niepotrzebną tu pyskówką.
Nikt jej niczego nie zagwarantuje, to tylko forum z poradami. Forum z miłą atmosferą, a nie takim agresywnym wciskaniem swoich opinii. Sama bardzo często radzę dziewczynom pójście do fryzjera w takich skomplikowanych przypadkach, ale nigdy w tak chamskiej formie.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Ineess1109
Zanim nałożysz tę Palette, zapytaj w wątku blondynkowym
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=41864222

Przedstaw dokładnie sytuację, może Bunny będzie mogła Ci coś podpowiedzieć. Przynajmniej dostaniesz szczerą odpowiedź czy da się coś naprawić w domu czy fryzjer jest niezbędny.

Głowa do góry, gorsze sytuacje się tu widziało

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-07-19 o 11:33
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:40   #14
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

truskawkowawiosna
dziękuję Ci bardzo za to co napisałaś. Nie wiem skąd ta dziewczyna ma takie dziwne informacje o włosach, to co mi "radziła" było co najmniej dziwne -.-
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 12:23   #15
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Moja droga:
nie chcę tutaj rozkręcać flame'u ale potrafię czytać ze zrozumieniem. Sądzisz, że MĄDRA będzie ta osoba, która poleci Ci jakąś drogeryjną farbę i poradzi położyć kolejną farbę na farbę? Patrz mi na usta (napisze Ci drukowanymi): KAŻDA FARBA BLOND ZAWIERA ROZJAŚNIACZ. ROZJAŚNIACZ NISZCZY WŁOSY. JEŚLI BĘDZIESZ STARAĆ SIĘ ROZJAŚNIĆ TO, CO TERAZ MASZ KOLEJNĄ FARBĄ DROGERYJNĄ TO NIKT CI NIE ZAGWARANTUJE, ŻE WYJDZIE CI WYMARZONY BLOND A NIEPOŻĄDANY PRZEZ CIEBIE ODCIEŃ MOŻE PRZEJŚĆ W INNY NIEPOŻĄDANY ODCIEŃ. ODBIEGAJĄCY JUŻ DALEKO OD BLONDU.

Zanim zarzucisz następnym razem komuś brak mądrości ,czy złe intencje, czy brak czytania ze zrozumieniem to się zastanów. Nałóż sobie na głowę nawet dwie Palette. Potem opisz nam, jak z płaczem poszorowałaś do fryzjera by to combo Ci zlikwidował. Ot, widać każdy musi się nauczyć na własnych błędach. Ja się już nauczyłam. Ty jeszcze nie.

Koniec dyskusji. Dalsza wymiana opinii byłaby jedynie niepotrzebną tu pyskówką.
ubawiłaś mnie do łez koleżanko
zanim komuś doradzisz ns razem to się dobrze dokształć i zastanów, bo tylko się ośmieszasz głupotami jakie piszesz! nie wiem czy robisz to celowo, czy to prowo, bo nie wydaje mi się zebyś sama wierzyla w to co napisalaś do ines
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:08   #16
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Blond bunny, Truskawkowa wiosno.

W żadnym wypadku nie zwracam się do ineess w sposób chamski. Odpowiadam jedynie tak, jak sama zostałam potraktowana.

Ja mam do Was pytanie: czy zagwarantujecie ineess, że po Waszych radach i farbach, które jej doradzicie jej włosy będą miały taki kolor, jaki dziewczyna sobie wymarzyła? Poważnie dacie jej gwarancje? W tej chwili jej kolor jest niejednolity, ma wiele odcieni. Ja NIE jestem fryzjerką. I chyba żadna z Was też nie jest, więc proszę, wytłumaczcie mi, skąd się bierze Wasza pewność, że ineess sama da radę uzyskać wymarzoną platynę, bez niepożądanych odcieni i równomierną bez oskydantów i bez rozjaśniacza. Bo przecież chce zmienić kolor z ciemniejszego na jaśniejszy a nie na odwrót. Ja bym się nie odważyła NIKOMU dawać rad w tej sytuacji odnośnie domowej koloryzacji. Czy, Waszym zdaniem, jestem chamska tylko dlatego, że nie chcę udzielać rad dotyczących eksperymentów domowych na cudzych włosach? Czy może dlatego, że jej falszywie nie pocieszam tylko konkretnie mówię: idź do fryzjera bo w tej sytuacji fryzjer Ci poradzi najlepiej niż 100 laików koloryzujących włosy sposobem domowym.

Co do hurtowni fryzjerskich/sklepów fryzjerskich: żadna szanująca się nie sprzeda nie-fryzjerowi profesjonalnej fryzjerskiej farby. Osobiście próbowałam w Emporium.

Przepraszam, jeśli ktoś moją radą poczuł się tutaj urażony. Po prostu udzieliłam rady uczciwej, według mnie. Jeśli ktoś ma kolor jednolity to prosto go zmienić 'domowo'. Natomiast jeśli ktoś ma na włosach kilka odcieni to chyba nieco trudniej. Nie twierdzę, ze to niemożliwe, ale po co eksperymentować niszcząc włosy?

Teraz to chyba ja się poczułam urażona: bądź szczera a nazwą Cię chamem. No proszę Was.....litości.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:24   #17
Ineess1109
Przyczajenie
 
Avatar Ineess1109
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 29
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Dziewczyny to już nie ma sensu. Każda z was się wypowiedziała. Zrobiłam tak jak mówiła Bunny. Doradziła mi super. Oto zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI1458.jpg (65,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCI14533.jpg (60,3 KB, 45 załadowań)
Ineess1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 13:39   #18
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Blond bunny, Truskawkowa wiosno.

W żadnym wypadku nie zwracam się do ineess w sposób chamski. Odpowiadam jedynie tak, jak sama zostałam potraktowana.
Ja widzę to trochę inaczej, ale może masz po prostu taki styl pisania, a nie intencje

Cytat:
Ja mam do Was pytanie: czy zagwarantujecie ineess, że po Waszych radach i farbach, które jej doradzicie jej włosy będą miały taki kolor, jaki dziewczyna sobie wymarzyła? Poważnie dacie jej gwarancje?
Czytaj ze zrozumieniem: kto pisał, że daje gwarancje? Ktoś pyta o rady, ktoś jest gotowy podjąć ryzyko, bierze to na swoją odpowiedzialność. To jest forum jak każde inne. Ludzie dobrowolnie i bezpłatnie dzielą się poradami. Jak coś się nie sprawdzi, trudno, taka jest cena ryzyka. Prawda jest taka, że w przypadku poprawiania wcześniej farbowanych włosów żaden fryzjer nie da gwarancji, że efekt końcowy będzie idealnie taki jak oczekiwano. Nie raz dziewczyny ściągały kolor u profesjonalistów, prawdziwych fachowców i nie wychodziło jak powinno. Pracowanie na wcześniej farbowanych włosach to nie jest łatwa sprawa. Ryzyko, że nie uda się doświadczonemu fryzjerowi jest naturalnie mniejsze niż amatorowi za pomocą drogeryjnych kosmetyków, ale zwyczajnie nie każdego stać, żeby od razu lecieć do salonu i płacić czasem nawet 400zł za farbowanie. Nie dla każdego włosy są aż tak cenne, jest w stanie podjąć ryzyko samodzielnego farbowania i ponieść tego skutki


Cytat:
W tej chwili jej kolor jest niejednolity, ma wiele odcieni.
Widywałam na forum gorsze przypadki szczerze mówiąc...

Cytat:
Ja NIE jestem fryzjerką. I chyba żadna z Was też nie jest, więc proszę, wytłumaczcie mi, skąd się bierze Wasza pewność, że ineess sama da radę uzyskać wymarzoną platynę, bez niepożądanych odcieni i równomierną bez oskydantów i bez rozjaśniacza.
Blond bunny jest profesjonalną fryzjerką, z wykształceniem i praktyką.
Jeżeli ktoś jest zdecydowany, że tylko samodzielna koloryzacja wchodzi w grę, doradza, ale oczywiście ta osoba robi to na własne ryzyko. Nikt nigdy pretensji i roszczeń do tej pory nie miał, a pomogła setkom Wizażanek

O jakiej pewności mówisz? Czy ktokolwiek wypowiadajacy się w tym wątku pisał o jakimś PEWNYM domowym sposobie? Co to znaczy bez oksydantów i bez rozjaśniacza? A jak twoim zdaniem kolor poprawia fryzjer bez użycia oksydantów? Obstawiam, że gdyby dziś do niego poszła, bez rozjaśniacza by się nie obeszło. Fryzjerzy naprawdę nie korzystają z tajnych, dziwnych sposobów. Różnica jednak jest taka, że doświadczony fryzjer lepiej dobierze poziomy i stężenia, oraz czas niż totalny laik.

Cytat:
Bo przecież chce zmienić kolor z ciemniejszego na jaśniejszy a nie na odwrót. Ja bym się nie odważyła NIKOMU dawać rad w tej sytuacji odnośnie domowej koloryzacji. Czy, Waszym zdaniem, jestem chamska tylko dlatego, że nie chcę udzielać rad dotyczących eksperymentów domowych na cudzych włosach? Czy może dlatego, że jej falszywie nie pocieszam tylko konkretnie mówię: idź do fryzjera bo w tej sytuacji fryzjer Ci poradzi najlepiej niż 100 laików koloryzujących włosy sposobem domowym.
Ty byś się nie odważyła dawać takich rad, a ja np. nie odważyłabym się komuś sugerować łysienia z masą wykrzykników zanim bym się nie dowiedziała jak się sprawa ma.

Cytat:
Co do hurtowni fryzjerskich/sklepów fryzjerskich: żadna szanująca się nie sprzeda nie-fryzjerowi profesjonalnej fryzjerskiej farby. Osobiście próbowałam w Emporium.
Szanujące są takie, które nie sprzedają, zabawne Sieci Polwell, Silhouette czy Multidrogeria się nie szanują, fajnie wiedzieć Jak nie chcą sprzedawać, niech nie sprzedają, najwyżej zarobi ktoś na Allegro

Cytat:
Przepraszam, jeśli ktoś moją radą poczuł się tutaj urażony. Po prostu udzieliłam rady uczciwej, według mnie. Jeśli ktoś ma kolor jednolity to prosto go zmienić 'domowo'. Natomiast jeśli ktoś ma na włosach kilka odcieni to chyba nieco trudniej. Nie twierdzę, ze to niemożliwe, ale po co eksperymentować niszcząc włosy?
Czy ktoś zaprzeczył, że eksperymentowanie z trudnymi włosami jest ryzykowne? Jasne, że jest. Zafarbować naturalne włosy na kolor dwa tony jaśniejszy/ciemniejszy to pestka. Autorka widocznie jest gotowa podjąć to ryzyko i jest świadoma, że jak nie wyjdzie, to może winić tylko siebie.

Cytat:
Teraz to chyba ja się poczułam urażona: bądź szczera a nazwą Cię chamem. No proszę Was.....litości.
Ja też jestem szczera, ale nie wciskam natrętnie ludziom swoich rad. Uważasz, że powinna iść od razu do fryzjera- ok, normalna opinia. Jednak osoba, która dostaje rady, nie ma obowiązku się do nich stosować i tyle.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Ineess1109 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to już nie ma sensu. Każda z was się wypowiedziała. Zrobiłam tak jak mówiła Bunny. Doradziła mi super. Oto zdjęcia.
Gratulacje Kilka sesji z porządną maską albo odżywką i będzie ok Polecam drogeryjne pewniaki: Fructisy maski i odżywki (najlepiej z serii Oleo), odżywkę Garnier Avocado, Gliss Kura z olejkami (żółta)

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-07-19 o 13:40
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:05   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Chyba więc totalnie nie zrozumiałyśmy się (bywa, ludzie nadają na różnych falach). Nie wymagam absolutnie stosowania się do moich rad: nie jestem fryzjerką, jestem tutaj nowa, udzieliłam rady jak każdy inny. Poradziłam fryzjera zgodnie z zasadą: primum non nocere.

W każdym razie dzięki Bunny efekt jest bardzo si a to najważniejsze. Być może unikniemy już takich nieporozumień w innych wątkach.

BTW.
Korzystając z okazji i ja spytam o maski Gliss Kura. Żółtej jeszcze nie próbowałam. Absolute Repair i ta z karite strasznie mi włosy obciążyły po kilku stosowaniach. Czy jest jakaś faktyczna różnica między maską żółtą a poprzednimi glisskurowymi?
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 14:07   #20
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Blond bunny, Truskawkowa wiosno.

W żadnym wypadku nie zwracam się do ineess w sposób chamski. Odpowiadam jedynie tak, jak sama zostałam potraktowana.

Ja mam do Was pytanie: czy zagwarantujecie ineess, że po Waszych radach i farbach, które jej doradzicie jej włosy będą miały taki kolor, jaki dziewczyna sobie wymarzyła? Poważnie dacie jej gwarancje? W tej chwili jej kolor jest niejednolity, ma wiele odcieni. Ja NIE jestem fryzjerką. I chyba żadna z Was też nie jest, więc proszę, wytłumaczcie mi, skąd się bierze Wasza pewność, że ineess sama da radę uzyskać wymarzoną platynę, bez niepożądanych odcieni i równomierną bez oskydantów i bez rozjaśniacza. Bo przecież chce zmienić kolor z ciemniejszego na jaśniejszy a nie na odwrót. Ja bym się nie odważyła NIKOMU dawać rad w tej sytuacji odnośnie domowej koloryzacji. Czy, Waszym zdaniem, jestem chamska tylko dlatego, że nie chcę udzielać rad dotyczących eksperymentów domowych na cudzych włosach? Czy może dlatego, że jej falszywie nie pocieszam tylko konkretnie mówię: idź do fryzjera bo w tej sytuacji fryzjer Ci poradzi najlepiej niż 100 laików koloryzujących włosy sposobem domowym.

Co do hurtowni fryzjerskich/sklepów fryzjerskich: żadna szanująca się nie sprzeda nie-fryzjerowi profesjonalnej fryzjerskiej farby. Osobiście próbowałam w Emporium.

Przepraszam, jeśli ktoś moją radą poczuł się tutaj urażony. Po prostu udzieliłam rady uczciwej, według mnie. Jeśli ktoś ma kolor jednolity to prosto go zmienić 'domowo'. Natomiast jeśli ktoś ma na włosach kilka odcieni to chyba nieco trudniej. Nie twierdzę, ze to niemożliwe, ale po co eksperymentować niszcząc włosy?

Teraz to chyba ja się poczułam urażona: bądź szczera a nazwą Cię chamem. No proszę Was.....litości.
jesli udzielam rad to robie to korzystajac z calej swej magicznej mocy i doswiadczenia serio nie zdarzyla sie jeszcze taka wpadka czy sytuacja nie do przejscia.
nikt jeszcze przy moim supporcie nie wylysial, nie musial kupic peruki itp. cud albo prawdziwa wiedza... jak kto woli jak dotad wszyscy byli zadowoleni, a jesli za pierwszym podejsciem nie bylo 100% wow to za drugim juz bylo...
tylko ja jak radze to musze miec minimum informacji plus realne zdjecia- wtedy wiem jak mozna nad danymi wlosami popracowac.
jak widze kruszacy sie puch to nigdy bym rady takiej osoby nei udzielila a doradzila podciecie np na boba i koloryzacje za jakis czas- wtedy chetnie podpowiem
oczywiscie ze kazdy stosujac rady z forum bierze na wlasny karb odpowiedzialnosc za efekt...ale nie umialabym poradzic zle np nie majac pelnej wiedzy na jakims polu i zyc w poczuciu winy ze desperatka sie podejmie wykonac i skonczy ze spalonymi wlosami.
szkoda ze wszyscy nie maja w sobie takiej odpowiedzialnosci za drugiego, calkiem obcego czlowieka

twoje zachowanie wobec ines bylo po prostu wredne- tylko pogorszylas jej samopoczucie tekstami o zielonych wlosach czy przerzedzonych wlosach...czemu to mialo sluzyc? moglas to zachowac dla siebie!
do tego rozsiewasz niesprawdzone informacje o farbach z rozjasniaczem i nie odrozniasz oksydantu od rozjasniacza o litosci..
jak sie nie wie to sie nie mowi- czasem milczenie jest cenniejsze niz zloto

co do hurtowni...doprawdy? nie wiem skad jestes, w moim miescie jest co najmniej 5 gdzie ide i wychodze z farba jaka zechce nie muszac sie legitymowac kim jestem poza tym sa jeszcze hurtownie internetowe czy allegro- dla kazdego.

i kolejna bzdura jaki niejednolity kolor to jest jednolity blond poziom 7...byl przynajmniej bo juz sladu po nim nie ma i dobrze.
i na przyszlosc wiekszosc farb z poziomu 7 ma zielonkawy podcien i to zupelnie naturalne, specyfika barwy.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:05   #21
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Bunny.

Jesteś fryzjerką. Specjalistą. Profesjonalistką. Wiesz co robisz bo to, co wiesz, jest poparte i wiedzą i doświadczeniem. Przyjęłabym od Ciebie, jako od specjalisty, każdą radę.

Jednak ( skoro już zostałam uznana za osobę niesympatyczną to posunę się dalej w swej szczerości, nie mylić ze złośliwością bo rude wcale nie jest wredne): nie pyta się bednarza o sposób na zaplombowanie zęba, dentysty o uszczelnianie beczek, kowala o pas de deux itp. Ineess miała szczęscie i podejrzewam, że nie tylko ona, że na forum jest ktoś taki, jak Ty. Ktoś, kto naprawdę wie co-jak-kiedy. Ale teraz pomyśl sobie, co by bylo, gdyby Inees trafiła na radę kogoś, kto absolutnie nie zna się na fryzjerstwie ( tak, zbadałam skład farb- przyznaję się do błędu i kajam szczerze) a poradziłby jej coś, co dałoby skutek wręcz oplakany? Zapewne w swojej praktyce zawodowej nie raz i nie dwa widziałaś skutki takich rad na zywo niejako i musiałaś jakoś to wszystko uratować. Udzielając Autorce rady udania się do fryzjera byłam jak najdalsza od wszelkiej złośliwości, choć właśnie o złośliwość dlatego zostałam przez nią oskarżona.

Możesz się na mnie pogniewać ale nadal jestem przekonana, że udzieliłabym jej ponownie tej samej rady. Akurat trafiła na Ciebie, na osobę 'wiedzącą'. I dobrze się stało. Bo w efekcie jednak trafiła na fryzjera.

Pozdrawiam

Mija
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 20:51   #22
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Poradźcie mi coś, bo zwariuję :(

Witam serdecznie.Jestem zapaloną maniaczką włosów,może mnie ktoś pamięta może... Weegirl,Canell itp.
Nie mam do teraz włosów do PASA!
Nie wiem co mam juz robic zeby zapuscic.
Jedyne co sie mi udalo to podcinam czesciej wlosy
po tym jak mialam przedluone scielam to co odroslo ale juz lepiej wygladaja dalej jednak nie wiem co dobre na moje włosy
Zaczęłam znowu olejować włosy...
Ale nie wiem ktory olej uzywac bo mam w tej chwili lniany.
Co uzywac dobrego na koncowki wiem ze juz dawałyście mi rady,...
ale moze jest coś teraz na czasie co służy włosom farbowanym na blond
?

Blond Bunny -Może TY coś poradzisz bo widzę ze jesteś Fryzjerka
Mam kolor taki jak Ty mniej więcej,a zalezalo by mi zapuscic
Bo wtedy czuje sie bardziej dowartościowana,bo ogolnie to jestem mega zazdrosna.

Takze bardzo prosze o rady
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.