ropiejące dziurki po kolczykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-05, 22:55   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534

ropiejące dziurki po kolczykach


Czy są na tą przpadłość jakieś skuteczne sposoby? Chodzi o to, że po założeniu kolczyków wokół zapięcia zbiera się mnóstwo ropy, która zasycha i tworzy bakteryjna skorupkę.
[img]icons/icon9.gif[/img] Przemywanie spirytusem nic nie daje. Uszy przekułam już bardzo dawno (ok 6 lat temu), ale od tej pory zawsze nosząc kolczyki ma ten problem. Może ma to związek z tym że mam uczulenie na nikiel (dlatego muszę nosić specjalny antyalergiczny zegarek i czasem pojawia mi się uczulenie od metalowych wykończeń w jeansach). Czy w srebrnej biżuterii też jest nikiel (jakaś domieszka?)? Zaznaczam, ze jak ostatnio założyłam dawno nie noszony łańcuszek srebrny, to zaczęła mnie bardzo swędzieć szyja (oczywiście zrezygnowałam z noszenia go). Czy są jakieś leki na tą przypadłość? Bardzo liczę na Wasze rady. [img]icons/1pomocy.gif[/img]
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-06, 05:38   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: ropiejące dziurki po kolczykach/i kolczyków zakładanie

Mi z kolei robią się czasem strupki krwi...

Wydaje mi się, że nikiel jest tylko w podróbkach... Trzeba bardzo uważać co się kupuje...

Ja mam z kolei taki problem: kiedyś miałam przekłute uszy, potem zarosły, niedawno mama mi odświeżyła dziurki... No i często nie mogę załoźżyć kolczyka, bo wciska się tylko do połowy, a potem jakbym miała zarośnięte ucho. Jak je "udrażniam" od tyłu przeciskając, jest dobrze i przechodzi, ale potem od przodu nie chce... Do lewego ucha muszę wołać mamę... Miałyście takie coś? Może ja mam krzywą dziurkę?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-06, 11:03   #3
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: ropiejące dziurki po kolczykach/i kolczyków zakładanie

Ja też mam tak z prawą dziurką. Mozliwe, że została krzywo przekuta. Ja miałam przekłuwane uszy za pomocą tzw pistoletu. Możliwe też że problem tkwi w tym, że próbując założyć kolczyk przekrzywiasz nieodpowiednio głowę i próbujesz go wcisnąć na ukos? Czy Twoje dziurki krwawią ciągle, czy tylko jak próbujesz wcisnąć kolczyk w tą "niewymiarową" dziurkę? Ja zauważyłam że bardziej mi ropieje ta "krzywa" dziurka. Co do podróbek, to gdzie można bezpiecznie kupić kolczyki? Chodzi mi o srebrne, bo w złotych jest mi mało twarzowo [img]icons/1nie.gif[/img] Chciałam sobie zamówić kolczyki z avonu z serii Dreamlife, ale podejrzewam, że za tę cenę to na pewno nie są one srebrne [img]icons/icon9.gif[/img]
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-06, 13:08   #4
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: ropiejące dziurki po kolczykach

A czy probowalas nosic zlote kolczyki? Wiem z wlasnego doswiadczenia, ze przy takich problemach zloto okazuje sie jedynym rozwiazaniem.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-06, 14:49   #5
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: ropiejące dziurki po kolczykach/i kolczyków zakładanie


Ja też miałam najpierw pistoletem. Krwawią raczej tylko jak wciskam na siłę, chociaż same z siebie czasem też... Kolczyki najlepij u jubilera, gdzie możeez zapytać, są podane próby... A Avon ma badziewie niklowane na pewno. Jak zwykle.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-06, 15:32   #6
monisia_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 37
Re: ropiejące dziurki po kolczykach

Mam to samo!
Kolczyk wchodzi do połowy, a druga strona jest jakby zarośnięta. Najgorsze jest to, że musiałam zrezygnować z kolczyków na 2 tygodnie bo to ucho bardzo ropiało. Obawiam się, że ucho z jednej strony faktycznie mi zarosło! czy to jest możliwe???
monisia_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 08:24   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: ropiejące dziurki po kolczykach

Z tego co napisałaś można wywnioskować ,że przyczyna problemów jest jednak uczulenie - musisz znaleźć takie kolczyki , które nie będą zawierały niklu, może popytaj o kolczyki tytanowe - są przeznaczone dla alergików.Jeśli nie zlikwidujesz przyczyny to niestety nie pomogą żadne środki łagodzące.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 22:53   #8
jolaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Witam, mój problem jest taki, że nie mogę nosić kolczyków bo uszy zaczynają się robić czerwone i bolą Jest może na to jakiś preparat? Albo może jakiś domowy sposób? Proszę o radę. Chciałabym nosić kiczowate kolczyki jak koleżanki ;(
jolaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:24   #9
Capsta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 161
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Identyczny problem. Lewe ucho nie daje się przebić od przodu (dziurka sprawia wrażenie jakby nie miała wylotu, ucho robi się czerwone, ciepłe i opuchnięte od tego wpychania). W prawe kolczyk wchodzi elegancko. Uszy miałam przekłuwane dwa razy, ponieważ po pierwszym przekłuciu ból przy którejś z kolei wymianie lewego kolczyka był nie do zniesienia. Poddałam się i pozwoliłam się dziurkom zrosnąć. Kolczyki noszę złote, ale na kilka dni założyłam tanie podróby srebrnych... Zaraz wywalę je do śmieci. Bardzo proszę o radę. Co zrobić z tym uchem? Czy to możliwe, że alergia, czy co to tam jest, dotyka tylko jednego ucha?
Capsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:54   #10
jolaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Czytałam na innych forach żeby posmarować bezbarwnym lakierem do paznokci część kolczyka, która ma się znajdować w uchu, spróbowałam i pomogło Mogę nosić kazde kolczyki niemal cały dzień, a nie dwie godziny Aha tylko radze smarować uszy kremem (np. nivea) dopuki sie nie zagoją oraz przed założeniem kolczyków
jolaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:04   #11
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Odświeżam!


2 tygodnie temu zrobilam sobie 2 dziurki w prawym uchu. Jedna jeszcze na płatku, tak troche wyżej (miałam straszne problemy z przebiciem) i druga wyżej, tak z boku ucha. Z tą w płatku nic się nie dzieje, nie boli ani nic, nawet raz mi kolczyk z niej wypadł jak przemywałam i ani krwi nie poleciało, a ta wyżej mi zaczęła wczoraj lekko ropieć. Znaczy, tylko tyle, że pojawia się malutki strupek. No i ucho dookoła dziurki jest leciutko zaczerwienione, nie boli mnie. Przemywam solą fizjologiczną, a kolczyk mam z tytanu. Co powinno pomóc?
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 16:41   #12
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
ta wyżej mi zaczęła wczoraj lekko ropieć. Znaczy, tylko tyle, że pojawia się malutki strupek. No i ucho dookoła dziurki jest leciutko zaczerwienione, nie boli mnie.
Skoro nie boli i jest tylko trochę zaczerwienione to prawdopodobnie nie jest to ropa, tylko limfa - prawidłowy objaw gojenia. Nic więcej nie musisz robić, tylko usuwać strupki za pomocą soli fizjologicznej tak jak dotychczas.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 16:52   #13
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Skoro nie boli i jest tylko trochę zaczerwienione to prawdopodobnie nie jest to ropa, tylko limfa - prawidłowy objaw gojenia. Nic więcej nie musisz robić, tylko usuwać strupki za pomocą soli fizjologicznej tak jak dotychczas.
Dzięki. Wiesz, myślałam, że limfa jak coś to zaraz w pierwszych dniach po przebiciu, a że ja już ponad 2 tygodnie temu przebijałam to pomyślałam, że to pewnie ropa
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 19:57   #14
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Wiesz, myślałam, że limfa jak coś to zaraz w pierwszych dniach po przebiciu
Właśnie limfa się pojawia dopiero po jakimś czasie, natomiast stan zapalny oraz ropa mogą się pojawić dużo szybciej, już kilka dni po przekłuciu.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:17   #15
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

No i kurcze, 4 tygodnie od przebicia, w sobote byłam na koncercie i niestety ktoś mi pociągnął za ucho . Przez chwilę bolało, a dzisiaj na kolczyku mam strupka żółtego i coś cieknie Też trochę boli jak próbuję poruszać kolczykiem (tak jak na początku zaraz po przebiciu). Zacząć znowu przemywać solą fizjologiczną, czy co mam zrobić żeby przestało?
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:59   #16
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Re: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez Beata Pokaż wiadomość
Z tego co napisałaś można wywnioskować ,że przyczyna problemów jest jednak uczulenie - musisz znaleźć takie kolczyki , które nie będą zawierały niklu, może popytaj o kolczyki tytanowe - są przeznaczone dla alergików.Jeśli nie zlikwidujesz przyczyny to niestety nie pomogą żadne środki łagodzące.
To jest napewno uczulenie,ja mam dokladnie ten sam problem,najpierw zaczynaja mi ropiec dziurki w uszach,potem dostaje wysypki na calym ciele poszlam do dermatologa,Pani doktor powiedziala mi,ze to wszystko jest wina kolczykow i uczulenia na nie,powiedziala,ze jesli koniecznie chce nosi kolczyki,na ktore jestem uczulona moge pomalowac je lakierem bezbarwnym do paznokci.... ta koncowke,ktora wlkada sie do ucha oraz zatyczke,wtedy (dopoki lakier nie zejdzie) nie powinno nic sie dziac ,ja tak robie i mohe nadal nosic kolczyki,ktore powoduja u mnie ropienie dziurek w uszach,po tygodniu mniej wiecej maluje je znowu i nie ma problemu

ja dziurki smarowalam mascia z antybiotykiem,moze byc nawet Tribiotic lub Maxi Biotik,dzieki masci cala ropa powinna wyleciec,bedzie sie saczyc,ale potem szybciej sie zagoi ,pozniej czym wysyszajacym mozna posmarowac,nawet pasta cynkowa.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:43   #17
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Teraz jeszcze chciałam zmienić kolczyk, bo tamten był niewygodny i bez bólu wyciągnęłam, ale tego nie mogłam włożyć i musiałam na siłe wepchać, aż kropelka krwi poleciała Powinnam kupić tribiotic?
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:57   #18
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Powinnam kupić tribiotic?
Lepiej zrobisz jak kupisz Octenisept. Tribiotic jako maść zatyka dziurkę przez co utrudnia gojenie, a do tego nie powinno się stosować antybiotyku gdy nie ma stanu zapalnego.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:09   #19
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

a ja kupiłam sobie srebrne haczyki zmieniam tylko kolczyki i problem z głowy
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 23:21   #20
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Lepiej zrobisz jak kupisz Octenisept. Tribiotic jako maść zatyka dziurkę przez co utrudnia gojenie, a do tego nie powinno się stosować antybiotyku gdy nie ma stanu zapalnego.
Tribiotic sotosowany jest w: niewielkich ranach, zadrapaniach i skaleczeniach, zagrożonych lub powikłanych zakażeniem bakteryjnym.

ma działanie 3 antybiotyków bakteriobójczych.

mi to polecil dermatolog

wcale nie zapycha dziurki,jesli ropieje pozwala ropie sie wysaczyc,co przyspiesza gojenie.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 10:44   #21
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

ja też mam to nieustannie i na pewno zależy to od noszonych właśnie kolczyków. staram się co jakiś czas dziurki podgoić, nie nosząc żadnych kolczyków przez kilka dni.
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:09   #22
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
ma działanie 3 antybiotyków bakteriobójczych
Chodzi po prostu o to, że antybiotyk stosowany ot tak po prostu na każdą rankę powoduje, że bakterie się na niego uodparniają, a gdy dojdzie do zapalenia to wtedy po prostu jest nieskuteczny. Nie bez powodu piercerzy do świeżych przekłuć (które przecież są rankami) polecają Octenisept, a nie Tribiotic.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
wcale nie zapycha dziurki,jesli ropieje pozwala ropie sie wysaczyc,co przyspiesza gojenie.
Zapycha w sensie utrudnia dostęp powietrza, a ranka musi "oddychać" a więc nie sprzyja gojeniu.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:39   #23
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Chodzi po prostu o to, że antybiotyk stosowany ot tak po prostu na każdą rankę powoduje, że bakterie się na niego uodparniają, a gdy dojdzie do zapalenia to wtedy po prostu jest nieskuteczny. Nie bez powodu piercerzy do świeżych przekłuć (które przecież są rankami) polecają Octenisept, a nie Tribiotic.



Zapycha w sensie utrudnia dostęp powietrza, a ranka musi "oddychać" a więc nie sprzyja gojeniu.
Mi nie polecil Tribioticu zaden piercer tylko DERMATOLOG
tlusta masc bakteriobojcza sprawia,ze zebrana w dziurkach ropa sie szybciej z nich wysaczy,co sprawi,ze szybciej sie zagoi ,pozniej mozna nalozyc cos przysuszajacego.
Przeklucie przez piercera,to nie ropna ranka,ktora w tym przypadku jest wynikiem uczulenia nie piercingu .
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 15:19   #24
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Przeklucie przez piercera,to nie ropna ranka,ktora w tym przypadku jest wynikiem uczulenia nie piercingu .
Ok, tylko moja odpowiedź była do MalinowejMamby, która skaleczyła sobie dziurkę zakładając kolczyk - a nie do dziewczyn, które piszą tu o ropiejących uszach
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 16:03   #25
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Ok, tylko moja odpowiedź była do MalinowejMamby, która skaleczyła sobie dziurkę zakładając kolczyk - a nie do dziewczyn, które piszą tu o ropiejących uszach
Ja odpowiadalam autorce watku,a jej problem dotyczy czegos zupelnie innego ,zreszta sama mialam taki problem o czym wyraznie napisalam i dokladnie na to dermatolog polecil mi Tribiotic ,najwyrazniej nie zrozumialas mojego postu
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 15:01   #26
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

No i znowu muszę tutaj napisać


Nie stosowałam wtedy nic oprócz soli fizjologicznej i nosiłam tylko kolczyk ze stali chirurgicznej, ropa sama przestała cieknąć. Nosiłam normalnie kolczyki, zmieniałam, a teraz od soboty mam włożoną podkowę z tytanu i dzisiaj zaczęło mi ropieć dość porządnie. Nie wiem kompletnie czemu, bo przecież mnie nie uczula, a ucho ani mnie nie boli ani nie jest spuchnięte. Nigdzie nim nie zahaczałam . I już sama nie wiem. Zmienić znów na ten kolczyk ze stali? Ale przeciez to nie powinna być wina kolczyka chyba... Może posmaruje sobie tą dziurkę tribiotikiem, bo akurat mam w domu saszetkę. Jak myślicie?
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 12:22   #27
CrazyHerbal
Przyczajenie
 
Avatar CrazyHerbal
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 1
Send a message via Skype™ to CrazyHerbal
Wink Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Moim zdaniem to jest kwestia przekłucia. Dziurki robione pistoletem u kosmetyczki praktycznie zawsze ropieją. Dziurki należy robić u piercera igłą.
CrazyHerbal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 11:59   #28
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: ropiejące dziurki po kolczykach

Tez tak myślę, mi uszy cały czas ropieją, nie ważne co do nich włożę. A za dzieciaka robiłam sobie dziurki igłą w wardze i dodatkowe w uchu i nic się niedzieje, to ten pistolet robi krzywdę
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-19 12:59:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.