FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-19, 09:30   #31
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Kupiłam 8,02 Dia Richesse, do tego rewelator 2,7%. Dziś wieczorem farbuję i zobaczę co z tego wyjdzie, albo nie wyjdzie ;-)
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 12:09   #32
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Cytat:
Napisane przez afrodyta77 Pokaż wiadomość
Kupiłam 8,02 Dia Richesse, do tego rewelator 2,7%. Dziś wieczorem farbuję i zobaczę co z tego wyjdzie, albo nie wyjdzie ;-)
jestem bardzo ciekawa, czekamy na relacje!
ja własnie zamawiam 8,31 opalu się bałam
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 15:13   #33
bambi_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Witam

Przyłacze sie do wątku. Od paru lat farbowałam włosy własnie tonerem Richesse (różowe opakowanie) u fryzjera. Ostatnio wpadłam na pomysł, że zakupie farbę na allegro (ten sam kolor co u fryzjera -miodowy opalizujący) i dokonam koloryzacji sama w domu. Jednak kolor wyszedł mi dużo ciemniejszy niż u fryzjera mimo, że kolor farby był ten sam. Zasmucona wróciłam do fryzjera i od tamtej pory chodzę regularnie czyli co 3 miesiące. Teraz znowu przymiezam się do koloryzacji w domu i mam stracha bo nie wiem jakiego koloru uzyć aby wyszedł mi taki jak od fryzjera. Ostatnio farbowane miałam kolorem 8 pomieszana z 7 (na odrosty) a reszta włosów baza kryształową "clear". Czy która z Was mogła ny mi pomóc w dobraniu koloru. Posiadam włoski podobne do tych dołaczonych na zdjęciu. Prosze o pomoc w dobraniu koloru z loreal richesse
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg imagesCA1DQKAX.jpg (15,6 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg imagesCAZP3R08.jpg (10,4 KB, 80 załadowań)
bambi_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 19:46   #34
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Dziewczyny - gdyby któraś chciała, to mam zbędną 8.13 DiaRichesse z oxydantem.
Kupiłam na Allegro 2 kolory i nie będę już robić tym
Wymienię na jakiś drobiazg.
A jeżeli nikt się nie zgłosi to oddam za darmo
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 20:13   #35
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Witajcie


Dotychczas używałam głównie Hi Richesse z rew 4,5% ,, tego rewelatora mam całe mnóstwo a farby już praktycznie nie do kupienia, i myslę o przerzuceniu się na Dia a moje pytanie jest takie czy mogę użyć rewelator od Hi Richesse do Dia Richesse ? ( na aukcjach widzę, sprzedają w zestawie z rewelatorem 4,5 )
Czy on może się różnić czymś od tego z Hi Richesse i zaszkodzić włosiu?
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 15:42   #36
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Cytat:
Napisane przez bambi_85 Pokaż wiadomość
Witam

Przyłacze sie do wątku. Od paru lat farbowałam włosy własnie tonerem Richesse (różowe opakowanie) u fryzjera. Ostatnio wpadłam na pomysł, że zakupie farbę na allegro (ten sam kolor co u fryzjera -miodowy opalizujący) i dokonam koloryzacji sama w domu. Jednak kolor wyszedł mi dużo ciemniejszy niż u fryzjera mimo, że kolor farby był ten sam. Zasmucona wróciłam do fryzjera i od tamtej pory chodzę regularnie czyli co 3 miesiące. Teraz znowu przymiezam się do koloryzacji w domu i mam stracha bo nie wiem jakiego koloru uzyć aby wyszedł mi taki jak od fryzjera. Ostatnio farbowane miałam kolorem 8 pomieszana z 7 (na odrosty) a reszta włosów baza kryształową "clear". Czy która z Was mogła ny mi pomóc w dobraniu koloru. Posiadam włoski podobne do tych dołaczonych na zdjęciu. Prosze o pomoc w dobraniu koloru z loreal richesse
mnie po odcieniu 8,31 dia richesse wyszedł bardzo podobny do tego na zdjęciu, może minimalnie ciemniejszy anizeli zdjecie nr 2, minimalnie

Ogólnie dopóki farbowalam 9tkami włosy miałam raczej jasny blond i byłam bardzo zadowolona.Teraz po 8,31 widzę, że kolor wyszedł o ton ciemniejszy anizeli sie spodziewalam.Licze, ze wypluka sie szybko.I chyba zostanę przy 9tkach
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 17:00   #37
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Witajcie


Dotychczas używałam głównie Hi Richesse z rew 4,5% ,, tego rewelatora mam całe mnóstwo a farby już praktycznie nie do kupienia, i myslę o przerzuceniu się na Dia a moje pytanie jest takie czy mogę użyć rewelator od Hi Richesse do Dia Richesse ? ( na aukcjach widzę, sprzedają w zestawie z rewelatorem 4,5 )
Czy on może się różnić czymś od tego z Hi Richesse i zaszkodzić włosiu?

Też się nad tym zastanawiam... Tylko w drugą stronę - czy nowe rewelatory Dia można stosować do starszych wersji farby.

Nigdzie nie znalazłam odpowiedzi wprost, ale na stronach z opisami Dia light i Dia richesse jest czasem takie zdjęcie - u góry mamy logo, potem "Dia Richesse. Pierwsza fala odcieni" - i tam na dole małą czcionką takie 2 zdanka: "Odcienie Richesse mogą być łączone z nowym rewelatorem 2,7%. Odcienie Hi-Richesse mogą być łączone z nowym Rewelatorem 4,5%." Więc może w druga stronę też może być...
__________________
"Prosiłem o wszystko, by cieszyć się życiem, dostałem Życie po to, by cieszyć się wszystkim! (...)"
Noel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 11:15   #38
Agatek711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Witam
Używał ktoś może farbę CLEAR , nie wiem czy ona jest bezbarwna i tylko nadaje połysk czy czy tez rozjaśnia badz przyciemnia włosy. ;/
Agatek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:42   #39
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Cytat:
Napisane przez Agatek711 Pokaż wiadomość
Witam
Używał ktoś może farbę CLEAR , nie wiem czy ona jest bezbarwna i tylko nadaje połysk czy czy tez rozjaśnia badz przyciemnia włosy. ;/
Z tego co czytałam kiedyś na ten temat, to nadaje połysk. Mówi się na nią kolor kryształowy - czyli można się spodziewać takiego efektu rozświetlenia włosów. Miesza się ją w odpowiednich proporcjach z wybranym odcieniem. Można też zrobić samą kryształową - ale wtedy kolor w ogóle będzie bez zmian, za to włosy z połyskiem.
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 08:55   #40
Agatek711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Dzieki za odpowiedz , Ja nigdy nie farbowalam wlosow i nie chce zmieniac koloru tylko je troche nabłyszczyc... i tak sie zastanawialam czy to na pewno nie zmieni mojego koloru włosów
Agatek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:48   #41
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Ja uzylam w weekend tej farby - wlasnie kolor kryształowy. Kolor włosow nie zmienia sie zupelnie, włosy są blyszczace, miekkie i wygladaja zdrowo. Fakt faktem sama farba jest dosc droga, zeby uzywac jej np. co dwa tygodnie.. Dla takiego efektu wlosow bede jej uzywac na specjalne okazje, bo wlosy faktycznie wygladaja duzo lepiej, jak po wizycie u dobrego fryzjera. Podejrzewam ze po kilku myciach efekt ten zniknie i wlosy znow beda wygladac jak siano. Nastepnym razem uzyje pol na pol z jakims odcieniem.

Wlosy mam rozjasnione na jasny blond, wczesniej uzylam tez raz koloru 10,13 ale to nie bylo to, kolor nie byl chlodny ani bezowy tylko zoltawy, poza tym znacznie przyciemnil mi wlosy i nie bylam zadowolona. Po kilku myciach wyplukal sie ale nie do konca, wlosy nadal maja odcien zloty, przed nalozeniem tej farby byly w odcieniu neutralnym, bez zoltka. Teraz to nawet fioletowe szampony tego nie niweluja.
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 15:58   #42
manuelaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Cześć dziewczyny, ja mam smutne doświadczenie z dia richese 7.43 miałam ciemny 10cm odrost na poziomie 7 a reszta blond. ODROST CHWYCIŁ MOCNO RESZTA ZROBIŁA SINOBURA, załamka. To mi zrobiła doświadczona fryzjerka w salonie firmowym. Chciała dół poprawić ciemniej ale podziękowałam. Miesiąc mija a ja jeszcze mam na blondzie szarobury kolor. To już nie wyjdzie, może jedynie farbą. Myłam przez miesiąc nawet po kilka razy oraz szamponem łupieżowym.
manuelaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 18:00   #43
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

A na jaki kolor miałaś ja robiona?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:50   #44
manuelaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Napisałam, że na mój naturalny odrost 10 cm jasny brąz-ciemny blond, reszta blond farbowany jasny-średni. Kolor richesse 7.43 na poziomie i w odcieniu mojego naturalnego odrostu blond miedziano-złoty. Farba położona była na odrost i przeciągnięta na całość.
manuelaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:25   #45
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Wybacz, źle przeczytałam ;-) Mogłabyś chyba faktycznie tylko przykryć farba albo rozjaśnic.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:05   #46
manuelaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Dzięki Scene Queene, na razie szoruję włosy ostro, kładę maski, ciut się rozjaśniają, ale zrobiły się takie cieniutkie i delikatne, takie delikatne sianko, efekt jakby były rozjaśniane i farba już się wypłukała. Jak po tlenieniu, dobrze że chociaż zaraz po myciu są dość miękkie. Ogólnie mam długie i delikatne włosy. Na temat richesse powiem, że jak mi fryzjerka podstawiła miseczkę to myślałam że się uduszę od zapachu, byłam w szoku że delikatna farba bez amoniaku z niewielkim utleniaczem tak dusi. Sama chemia w odczuciu łącznie z amoniakiem i jakby ze wszystkimi szkodliwymi składnikami. Farby sklepowe z amoniakiem to chyba pachną przy tym (kiedyś robiłam wellatonem 12/0 i było ok). Strasznie mnie paliła skóra na głowie przez 2 tyg. Jednak zaufałam doświadczonej pani i jakości marki, wiem ze to błąd. Zapach podobny do castingu, przed fryzjerem robiłam próbę w domu, jednak również kosmyk był tylko bury a odrost ciemnobury, a testowałam cynamon śliczny miodowy odcień, chyba tylko na pudełku. Po farbowaniu richesse włosy były strasznie drutowate, sztywne, coś okropnego, jakby były pokryte plastikiem, może to była właśnie ta warstwa nabłyszczająca. Musiałam ciągle myć i myć aż po tygodniu zaczęły puszczać. Włosy jak włosy, może akurat u mnie ta chemia się nie sprawdza. Ja odniosłam porażkę. Po miesiącu jak pisałam wyżej od sztywnych i drętwych zamieniły się teraz w delikatne sianko i mają poświatę ciemnego mysiego blondu a mój ciemny odrost rudawy ((( myję dalej a co dalej to jeszcze nie wiem, zastanawiam się czasem.
manuelaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 13:50   #47
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie Dia Light, rozumiem, że farba nie rozjaśnia, ale czy przyciemnia?

Chciałbym zrobić sobie za jakiś czas 9.3, mam teraz jasny blond, właśnie z poziomu 9, ale farbowany drogeryjnymi. Czy Dia Light (na tej niższej wodzie) przyciemni mi włosy?
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 17:56   #48
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

To jest farba ton w ton, więc nie powinna

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 18:06   #49
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
To jest farba ton w ton, więc nie powinna

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Dziękuję
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 09:53   #50
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Nie ma za co

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 22:12   #51
Monika199807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Witam,
Ja farbuję włosy na blond, ktory wychodzi bez szarości i żółci farbą Dia nr 9,13 plus 8,23 plus clear, dwie ostatnie w równych proporcjach. Naturalne włosy mam ciemny blond, rozjaśniany rownież lorealem inoa tylko na odrosty i tonowanie dia, kolor wychodzi bardzo naturalny a włosy, pomimo rozjaśniania odrostów co 4 tyg w dobrej kondycji. Kiedys fryzjerka mi powiedziała ze dodanie 8,23 plus clear podnosi poziom o jeden czyli 9,23 i neutralizuje żółty odcień.
Monika199807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 14:33   #52
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: FARBY KWASOWE LOREAL dia richesse/dia light WASZE OPINIE

Hej dziewczyny!

odkopuje stary wątek.

Nałożyłam dia light 30g 7ki i 20g 6tki z aktywatorem 3%
Moje włosy są rozjaśniane od połowy głowy, miałam 3 cm odrost i troche siwych włosów. Nałożyłam na odrosty i po 10 min przejechałam po calości. Łączny czas trzymania farby to 18min (wystraszyłam sie bo były strasznie ciemne). Dobór koloru nie jest przypadkowy, fryzjerka, która wcześniej farbowała mi włosy użyła tych dwóch kolorów jako bazowych.

Wszystko fajnie, niby nie ma dramatu. Włosy wyglądają jakby były w jednym odcieniu ciemniejsze u góry jaśniejsze u dołu, ale:
1. pod światło dalej widać odcinkę od odrostów (są w jednym tonie ale to jest inny kolor)
2. siwe włosy są nawet nie muśnięte farbą, mimo, że producent zapewnia ich pokrycie
3. włosy z miedzianą poświatą sprzed wizyty u fryzjera nagle znowu przebijają

o co tu chodzi?
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 15:33:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.