Urynoterapia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 18:27   #61
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: mocz a trądzik...

np twoim to produkt przemiany azotu (azot wchodzi w skład białek wiec ogolnie wszyscy piszą zę to produkt przemiany białek) w organizmie, wydalany wraz z moczem i potem,
Mocznik działa rozmiękczająco na naskórek i keratolitycznie, likwiduje zaskórniki i zapobiega rogowaceniu mieszków włosowych.
Preparaty mocznikowe znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy i rybiej łuski. preparaty z mocznikiem to np. seria Xerial firmy SVR
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:11   #62
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: mocz a trądzik...

Dziękuję za wyjaśnienia Właśnie odkopałam u mojej mamy krem Xerial, bo chciałam użyć do nóg, ale jak jest przeterminowany o pół roku, jak większosć fajnych rzeczy w szafce mojej mamy
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:14   #63
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez la loba
Mocznik jest zawarty w ogromnej ilosci kosmetykow, ktore stosujemy na codzien (urea sie to skladzie nazywa, czy jakos tak).
Poza Xerialem, Hascralem i czymś w białym opakowaniu z niebieskimi napisami co jeszcze zawiera moczniki??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:35   #64
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: mocz a trądzik...

Mocznik jest naturalną substancją uboczną przemiany białek w organizmie. Ma postać bezbarwnych i bezwonnych kryształków, które rozpuszczają się w wodzie i alkoholu. Cząsteczka mocznika rozpada się w temperaturze 140°C. Używany w kosmetykach mocznik pochodzi z laboratorium lub fabryki chemicznej. Wydalamy z moczem w ciągu dnia około 30 g mocznika, skóra zawiera go około 1%. Mocznik działa na skóre keratolitycznie czyli rozmiękcza keratynę warstwy rogowej naskórka, działa zmiękczająco. Działa przeciwświądowo. Jest hygroskopijny czyli przyciąga wodę i nie pozwala jej wyparować, dzięki czemu działa intensywnie nawilżająco. Mocznik powoduje, że skóra jest gładka i jędrna. W koncentracjach do 2% przyspiesza podział komórek warstwy ziarnistej skóry, a tym samym jej regenerację. W wyższych koncentracjach 5-10% działanie nawilżające mocznika wykorzystuje się w leczeniu łuszczycy i dermatoz. Tonik z 10% mocznika działa przeciwbakteryjnie, co można wykorzystać przy cerze trądzikowej. Udowodniono eksperymentalnie, że przy myciu normalnymi mydłami czy żelami zawartość mocznika w skórze znacznie spada

Cytat:
Napisane przez natii4
Poza Xerialem, Hascralem i czymś w białym opakowaniu z niebieskimi napisami co jeszcze zawiera moczniki??

Zawiera go mnóstwo produków , szczególnie kremy nawilżające i zmiękczające, rózwniez przeciwzmarszczkowe .
Poszukaj w składach interesujących Cię kosmetyków ,występuje pod nazwami : karbamid, urea,mocznik.

Na przykład w skład kosmetyków do opalania w solarium wchodzi zazwyczaj mocznik.w szamponach p-ko łupieżowych.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:50   #65
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Mocznik jest naturalną substancją uboczną przemiany białek w organizmie. Ma postać bezbarwnych i bezwonnych kryształków, które rozpuszczają się w wodzie i alkoholu. Cząsteczka mocznika rozpada się w temperaturze 140°C. Używany w kosmetykach mocznik pochodzi z laboratorium lub fabryki chemicznej. Wydalamy z moczem w ciągu dnia około 30 g mocznika, skóra zawiera go około 1%. Mocznik działa na skóre keratolitycznie czyli rozmiękcza keratynę warstwy rogowej naskórka, działa zmiękczająco. Działa przeciwświądowo. Jest hygroskopijny czyli przyciąga wodę i nie pozwala jej wyparować, dzięki czemu działa intensywnie nawilżająco. Mocznik powoduje, że skóra jest gładka i jędrna. W koncentracjach do 2% przyspiesza podział komórek warstwy ziarnistej skóry, a tym samym jej regenerację. W wyższych koncentracjach 5-10% działanie nawilżające mocznika wykorzystuje się w leczeniu łuszczycy i dermatoz. Tonik z 10% mocznika działa przeciwbakteryjnie, co można wykorzystać przy cerze trądzikowej. Udowodniono eksperymentalnie, że przy myciu normalnymi mydłami czy żelami zawartość mocznika w skórze znacznie spada


Zawiera go mnóstwo produków , szczególnie kremy nawilżające i zmiękczające, rózwniez przeciwzmarszczkowe .
Poszukaj w składach interesujących Cię kosmetyków ,występuje pod nazwami : karbamid, urea,mocznik.

Na przykład w skład kosmetyków do opalania w solarium wchodzi zazwyczaj mocznik.w szamponach p-ko łupieżowych.
To w końcu mocz ma to pozytywne działanie czy sam moczniki??

Wiem jakie działanie ma mocznik i jakie są inne nazwy,bo sama stosuję ww. preparaty.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:16   #66
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: mocz a trądzik...

Mocz oprócz mocznika zawiera mnóstwo innych składników na przykład enzymy, a także witaminy czy pewne ilości hormonów .

Trudno jedno znacznie ocenić , co działa , być może zestaw tych składników. Lub okreśłone proporcje niektórych z nich. Nie było robione zbyt wiele badań.
Być może jego działanie związane jest z drganiami , które posiada każda substancja. Te w moczu danego człowieka są właściwe właśnie dla jego organizmu.
__________________
WYMIANA Pearl mancera

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2006-04-06 o 04:40
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:01   #67
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: mocz a trądzik...

Little Angel - skóra nie trzymała specyficznego zapachu z tego co pamiętam
Ale też nie stosowałam tej terapi przed wyjściem z domu, chyba raczej na noc.
Stosowałam różne, najróżniejsze metody, pewien zielarz mi podpowiedział, żebym zamroziła napar z bratka ( w torebkach na lód ) i 2 razy dziennie przecierała twarz kostką bratkowego lodu - i takie różne, byłam gotowa na wszystko w walce z trądzikiem a jak się okazało trzeba było po prostu z problemu wyrosnąć
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 08:05   #68
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez natii4
Mocz czy kosmetyki z mocznikiem?? Bo jak to drugie to mogę opisać
ha ha ha oczywiscie, ze o to pierwsze mi chodzi .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 08:21   #69
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: mocz a trądzik...

Hm, ale z tego co wiem w kosmetykach jest mocznik syntetyczny
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:29   #70
joanna555
Raczkowanie
 
Avatar joanna555
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 279
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez Aneta_-
Jakos nie przypadaja mi do gustu takie niekonwencjonalne sposoby leczenia czegokolwiek.
Zgadzam się !!
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad
joanna555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:59   #71
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez natii4
Cyt.z Wikipedii- Mocz - uryna, płyn wytwarzany w nerkach i wydalany z organizmu, zawierający produkty przemiany materii bezużyteczne lub szkodliwe dla ustroju.
Wg. PWN
MOCZ, fizjol. płyn wytwarzany w nerkach i wydalany z organizmu, zawierający końcowe produkty przemiany materii, gł. białek i in. związków azotowych; u ssaków zawiera gł. mocznik, u krokodyli — amoniak, natomiast u ptaków, gadów (jaszczurek i węży) oraz bezkręgowców (niektórych owadów i ślimaków lądowych) — kwas moczowy. Mocz powstaje w 2 etapach: 1) przesączanie kłębuszkowe, czyli filtracja z krwi tzw. moczu pierwotnego w kłębuszku naczyń krwionośnych włosowatych, znajdujących się w ciałku nerkowym Malpighiego, do jamy ciałka nerkowego; mocz pierwotny jest przesączem zawierającym niemal wszystkie składniki osocza (oprócz związków wielkocząsteczkowych, np. białek), a jego ilość przepływająca przez nerki w ciągu doby wynosi 150–180 l; 2) wchłanianie zwrotne w kanalikach nerkowych wody, glukozy, aminokwasów, części kwasu moczowego, jonów sodu i potasu; proces ten odbywa się pod kontrolą hormonu antydiuretycznego (wazopresyny) wydzielanego przez płat tylny (nerwowy) przysadki i odgrywa ważną rolę w wodnej gospodarce organizmu. W kanalikach odbywa się także wymiana w odwrotnym kierunku: z krwi do moczu przechodzą niektóre substancje, np. kreatynina i jony, np. wodoru H+, co obok zwrotnego wchłaniania jonów wodorowęglanowych HCO przeciwdziała zakwaszeniu płynów ustrojowych. W wyniku przesączania i wchłaniania powstaje mocz ostateczny, którego wydalanie, czyli diureza, wynosi średnio 1,5 litra na dobę; mocz zdrowego człowieka ma ciężar właściwy 1,001–1,035 g/ml, jest przejrzysty, ma barwę od jasnej do ciemnożółtej; obecność w moczu glukozy, białka, krwinek czerwonych (powyżej 1–2 w polu widzenia podczas mikroskopowego badania osadu) i białych (powyżej 1–5 w polu widzenia) wskazuje na chorobę układu moczowego lub innych narządów.
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 16:06   #72
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: mocz a trądzik...

link do urynoterapii
http://www.republika.pl/psoriasis/uryno.htm

z tego co wiem, taka kuracja powinna byc poprzedzona odpowiednia dietą
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:42   #73
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez natii4
Poza Xerialem, Hascralem i czymś w białym opakowaniu z niebieskimi napisami co jeszcze zawiera moczniki??
to coś z niebieskimi napisami to :
- kermuren zawierający mocznik w stężeniu 10%
- Cerkoderm 15%

Optidermjeszcze zawiera mocznik i KERATOLAN 3


a tu artykuł Basi, troche można sie dowiedziec o preparatach z mocznikiem
http://www.wizaz.pl/images/beata/atopowe/index.php
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:31   #74
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: mocz a trądzik...

Hm powiem szczerze, ze zaciekawila mnie ta metod Ok rozumiem, ze nie nalezy do najprzyjemniejszych co wiecej nie jest wcale przyjemna.. ale jestem gotowa wiele zrobic zeby uporac sie z tradzikiem i wszystkimi pozostalosciami po nim Chyba sprobuje.. A co tam wydaje mi sie ze nie ma na to zadnych przeciwskazan jak myslicie ? Dodam jeszcze dla tych, ktorzy sie wahaja sie kiedys stosowalam mocz na zmiany skorne i naprawde pomogl tyle ze to nie bylo na twarzy.. Pozdrawiam!
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:49   #75
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: mocz a trądzik...

Gdy byłam mała, moi rodzice mieli znajomych do których często jezdzilismy. Niewiele z tego pamiętam, dlatego spytałam niedawno mamę o szczegoly.
Państwo, o ktorych mówię mieli małą córeczkę (roczną). Wykorzystywali jej mocz w czystej postaci w celach kosmetycznych. Pani N. dodawała go do kremów, balsamów, szamponów i odzywek. Podlewali nim kwiaty. Bardzo zachwalali sobie ta metodę, zachwyceni rezultatami, choc na początku rowniez byli sceptyczni. Zaznaczali jednak, ze musi być to mocz dziecka: zdrowy, bez toksyn itp.
Wielu ludzi ta metode stosuje gdy inne zawodzą...więc cos w tym musi być.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 11:31   #76
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez paula78
Pamiętam jak kilka lat temu czytałam ze madonna oddaje mocz pod prysznicem i stąd ma tak piekne stopy
A ja bym się skłaniała ku tezie, że wydaje 50 funtów tygodniowo na pedicure Sorry za Off Topic - nie mogłam się powstrzymać
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:45   #77
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez taszkin
Gdy byłam mała, moi rodzice mieli znajomych do których często jezdzilismy. Niewiele z tego pamiętam, dlatego spytałam niedawno mamę o szczegoly.
Państwo, o ktorych mówię mieli małą córeczkę (roczną). Wykorzystywali jej mocz w czystej postaci w celach kosmetycznych. Pani N. dodawała go do kremów, balsamów, szamponów i odzywek. Podlewali nim kwiaty. Bardzo zachwalali sobie ta metodę, zachwyceni rezultatami, choc na początku rowniez byli sceptyczni. Zaznaczali jednak, ze musi być to mocz dziecka: zdrowy, bez toksyn itp.
Wielu ludzi ta metode stosuje gdy inne zawodzą...więc cos w tym musi być.
Coś... Tylko co?
Zdarzało się, że żołnierze przemywali moczem odniesione rany, ponieważ nie mieli innych środków. Wielokrotnie zdarzało się, że ludzie nie ulegali odwodnieniu, ponieważ zaspokajali pragnienie własnym moczem.
Tylko że to były sytuacje ekstremalne, w których chodziło o ocalenie życia.
Jest co najmniej 100 innych bardziej skutecznych metod walki z trądzikiem. Podobno, jak człowieka coś boli, to i jest w stanie kocim gównem się posmarować, ale nie rozumiem, naprawdę, ludzi, którzy mając tyle różnych możliwości, wybierają urynoterapię.

A może by tak, dać się wylizać psu?
Zwierzęta wylizują przecież rany, aby przyspieszyć ich gojenie...
Nawet słyszałam o takim przypadku, podobno pomogło...

A jeśli chodzi o podlewanie kwiatów moczem - nie wiem, może była to uryna w jakiś specjalny sposób przetworzona, przez co nabierała własności wartościowego nawozu, ale rośliny w parkach, przy których załatwiają się zwierzęta usychają.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-04-12 o 18:47 Powód: interpunkcja
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 18:07   #78
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: mocz a trądzik...

Ja sobie tylko myśę, że jak smarujecie twarz a potem chłopak wpada i daje wam buziaka... I jego mina jak poczuje.. Doskonały pomysł na odstraszenie faceta. Nigdy tego nie zastosuję. Mam problemy skórne, ale desperatką nie jestem. Są kosmetyki bardzo dobre, rożne zabiegi, a jak to nie pomaga to dieta i starana pielęgnacja. Zawsze przyniesie efekty w mniejszym lub wiekszym stopniu
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 18:58   #79
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: mocz a trądzik...

Miie, tylko ze nikt nie ma zamiaru tego stosowac przed wizyta chloapka, albo rano przed pojsciem do szkoly czy pracy.. Mozna posmarowac na noc po pol godzinie zapachu juz nie czuc a rano tymbardziej, poza tym umyjesz twarz i chlopak na penwo nic nie poczuje tlyko moze byc zadowolony z efektow na Towjej cerze.. no chyba ze ktos ma zwyczajnie do tego niechec.. w sumie nikogo do niczego nie mozna zmusic tlyko czasem jak ktos juz nie ma innych sposobow to nawet i tego jest gotow sprobowac..
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 21:07   #80
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: mocz a trądzik...

Cytat:
Napisane przez mentha
Coś... Tylko co?
Zdarzało się, że żołnierze przemywali moczem odniesione rany, ponieważ nie mieli innych środków. Wielokrotnie zdarzało się, że ludzie nie ulegali odwodnieniu, ponieważ zaspokajali pragnienie własnym moczem.
Tylko że to były sytuacje ekstremalne, w których chodziło o ocalenie życia.
Jest co najmniej 100 innych bardziej skutecznych metod walki z trądzikiem. Podobno, jak człowieka coś boli, to i jest w stanie kocim gównem się posmarować, ale nie rozumiem, naprawdę, ludzi, którzy mając tyle różnych możliwości, wybierają urynoterapię.

A może by tak, dać się wylizać psu?
Zwierzęta wylizują przecież rany, aby przyspieszyć ich gojenie...
Nawet słyszałam o takim przypadku, podobno pomogło...

A jeśli chodzi o podlewanie kwiatów moczem - nie wiem, może była to uryna w jakiś specjalny sposób przetworzona, przez co nabierała własności wartościowego nawozu, ale rośliny w parkach, przy których załatwiają się zwierzęta usychają.
Nie wiem co, może dostępność i cena?
ps1. ślina psa zawiera związki podobne w działaniu do penicyliny oraz substancje antybakteryjne, ludzka z tego co wiem nie.
ps2. u mnie w ogrodzie krzaczki też usychają przez naszego Bubka z tego co wiem, to własnie sprawa toksyn w moczu, dlatego w urynoterapi panstwo o ktorych wspomniałam, uzywali przebadanego moczu rocznej córki (zaznaczam jednak, ze to było jakieś 15 lat temu! jak teraz wygląda leczenie takimi sposobami-nie mam pojęcia).

Ja nie mam zamiaru sprawdzać skuteczności tej metody na sobie, ale moze to wynikać z tego, ze nigdy nie byłam tak zdeterminowana i bezradna jak zapewne liczni z tych, ktorzy się do niej uciekają.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 21:25   #81
anetkadg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z internetu :P
Wiadomości: 244
GG do anetkadg
Dot.: mocz a trądzik...

Ja też to słyszałam, że uryna pomaga od lekarza i od mojej babci, no i od zakonnika. Wiem że pomaga. Sama nie stosowałam ale jeśli ktoś chce spróbować to nie zaszkodzi a może pomóc. Indywidualna decyzja ale słyszałam że urynologia daje dobre efekty. Pozdrawiam
__________________
anetkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 23:13   #82
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: mocz a trądzik...

Wspomniałam o skuteczności tej psiej śliny trochę dla żartu i z przekory. Pomogła ona ponoć wyleczyć jakieś egzemy na twarzy, a osoba, która zdecydowała się na taką „terapię” (u zaufanego psa, oczywiście ), tłumaczyła jej skuteczność właśnie właściwościami antybakteryjnymi psiej śliny.
Z innych metod, wpisujących się w ten nurt – chleb zagniatany z pajęczyną lub pleśń, bardzo popularne w średniowieczu (również COŚ w tym jest, przecież Fleming wyodrębnił penicylinę z pędzlaka )
Tak, zdecydowanie, COS w urynie jest, zwłaszcza końskiej, która jest wykorzystywana w produkcji środków hormonalnych


Nie mam zamiaru nikogo odwodzić od tej metody, a już na pewno do niej zachęcać. Jest wiele innych możliwości (z akcentem na WIELE). Sama nie zdecydowałabym się na tego rodzaju eksperyment; uważam, że to niesmaczne, choć może to nie jest najodpowiedniejsze słowo w tym kontekście...

Swego przecierałam oczy ze zdumienia, czytając spis treści jakiejś książki na ten temat. Bo czy tak wygląda publikacja z dziedziny medycyny, choćby i nawet niekonwencjonalnej? Chyba jednak powinny być jakieś konwencje...

Spis treści:
I. MOJA DROGA DO URYNOTERAPII
II. HISTORIA BOSKIEGO NEKTARU
Pieniądz nie śmierdzi..., czyli rola uryny w higienie, kosmetyce i rzemiośle
III. CO CZŁOWIEK ZAWDZIĘCZA MOCZOWI
Bogactwo ludzkiego moczu
Rewelacyjne odkrycie doktora Burzyńskiego
IV. TEST ZDROWIA CZYLI O CZYM MÓWI NASZ MOCZ
V. URYNOTERAPIA XX WIEKU
''Pijcie, eliminujcie, ... wypijajcie!''
Organizacje zajmujące się na świecie urynotereapią
VI. PIONIERZY I PRAKTYCY URYNOTERAPII
John. W. Armstrong
Beatrice Bartnett
Christian Tal Schaller
Mahatma Gandhi
Morarji Desai
Lal Bahadur Shastri
Raojibhai Patel
Ajatollach Chomeini
VII. ''MOCZ JAKO SZCZEGÓLNEGO RODZAJU SOK''
VIII. TECHNIKI URYNOTERAPII
Stosowanie zewnętrzne: (wcieranie, kąpiele stóp i rąk, okłady z moczu)
Stosowanie wewnętrzne: (płukanie gardła i zębów, krople do oczu, uszu i nosa, inhalacje, umieszczanie pod językiem, lewatywy, zastrzyki z moczu, izopatia, profilaktyczne picie moczu, post urynowy, czyli dieta moczowo-wodna)
Objawy uboczne
Rola i sztuka pozytywnego myślenia
Akupresura stóp środkiem pomocniczym
IX. URYNOTERAPIA A AIDS
X. CZYTELNICY MAJĄ GŁOS
XI. URYNOTERAPIA - JAK JĄ ROZUMIEM (REFLEKSJE TERAPEUTY)
XII. OSTATNIA PRZESTROGA I ZALECENIE
XIII. CIEKAWOSTKI
Ser zakrapiany moczem
Muzeum nocników
Sposób na potencję?
Mocz jako tajemniczy atrament
W sukurs hodowcom
Złoty klej
Kosmetyk cór Koryntu
Zęby jak perełki
Łatwiejszy poród
Mocz hartuje stal
Antidotum na szkodniki
Egipski test ciążowy
Odmładzająca kuracja królowej
Sekret artysty malarza
Uryna w kosmosie
Tweed z moczem
Tajemnica długowieczności Hunzów
Zwycięstwo nad tyfusem
XIV. BIBLIOGRAFIA ZAGRANICZNA
XV. BIBLIOGRAFIA POLSKA



Eee, jakoś mnie ta tematyka nie pociąga.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 07:04   #83
wiedzmaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

witam,

Trafilam na to forum troche przez przypadek ale podziele sie paroma informacjami moze sie wam przyda.
Duzo o urynoterapi znajdziecie w ksiazce Malachowa Urynoterapia oraz ksiazce p. Ewy Cybulskiej Cuda urynoterapii.
Istnieje forum poswiecone temu tematowi podaje link:
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=745687
i drugie:
http://urynoterapia.xt.pl/
Jesli chodzi o smarowanie twarzy moczem, przemywanie oczu czy zakrapianie nosa i uszu to tylko moczem swiezym.
Do picia najlepszy jest mocz poranny ze srodkowego strumienia.
Doskonale wzmacnia wlosy, leczy z lupiezu a takze pomaga w lysieniu mocz stary a wiec przynajmniej 1 dniowy - oklady z podgrzanego moczu na glowe Leczenie tradziku - jesli jest dosc powazny oprocz przemywania i picia wskazany jest post urynowy.
Na forum kafeterii pojawia sie p.Marianna ktora wyleczyla raka piersi ( bylo za pozno na operacje dawano jej 2% szans), napisala ksiazke o tym jak sie leczyla. Wielu uczestnikow forum dzieli sie osiagnieciami.
Jednak ci ktorzy spodziewaja sie szybkich rezultatow beda zawiedzeni. W urynoterpii oprocz systematycznosci trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.
Jesli masz cellulitis to tylko glodowka urynowa ci pomoze.
Wazna jest zmiana diety jesli przestawisz sie na warzywa i owoce to smak moczu przypomina smak wody. Jesli jesz tlusto i duzo miesa i nabialu smak jest obrzydliwy.
Ja wlasnie jestem na etapie oczyszczania organizmu - wlasnie skonczylam oczyszczanie watroby, dalej oczyszczam jelita i przygotowuje sie do kolejnej glodowki tym razem urynowej. Mam za soba kilka takich glodowek -9 dniowych tym razem chcialabym wytrwac dluzej.
Podam wam przyklad amerykanina Paula Bragg'a ktory praktykowal glodowki i mawial moje cialo nie ma wieku. Umarl w wieku 95 lat i to nie z powodu starosci ale mial wypadek surfujac po oceanie. Jego organy zbadane po smierci wygladaly jak u czlowieka 50 letniego.
Smarowanie twarzy uryna nie tylko lagodzi tradzik ale wspomagane przez picie i posty powoduje ze nasza skora sie wygladza zmniejszaja sie zmarszczki (wiekszosc drogich kremow zawiera mocznik).
Warto o tym poczytac. Ja mam wsparcie lekarza mojego ojca i dzieki glodowkom i urynoterapi zapomnialam co to kremy,antybiotyki i inne lekarstwa.

Pozdrawiam
wiedzmaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:28   #84
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Co do leczenia moczem.
gdy małe dzieci mają problemy z przewodem pokarmowym, maja chore lub slabe dziąsła lub jakies bakterie w jamie ustnej najlepsza i najbezpieczniejsza metodą leczenia jest pędzlowanie (palec owieniety w tetrową pieluchę) ów jamy ustnej przy pomocy moczu.
ale nie byłabym w stanie "myc" nim twarzy.. :/
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:37   #85
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Wszystko zależy od motywacji. "Nie byłabym w stanie" piszą te osoby, które nie mają większych problemów. Ja na dzień dzisiejszy też nie byłabym w stanie, ale potrafię sobie wyobrazić takie rzeczy na mojej skórze, że zaraz byłabym...
Metoda kontrowersyjna, ale najwyraźniej "coś w tym jest".
Od siebie mogę dodać przykład młodszej siostry znajomej, która jako dziecko miała jakąś bardzo poważną chorobę skórną (na całym ciele) - na urynoterapię zdecydowano się dopiero po 2 latach ciągania dziecka po dermatologach i stosowaniu przeróżnych leków, w tym wielu doustnych. Urynoterapia w jej przypadku polegała na obmywaniu moczek całego ciała, codzienie. Wyleczyła się po kilku miesiącach.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:19   #86
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Widzę ,że Urynoterapia powraca na forum.Słyszałam wiele zalet dotyczących tej metody.Przypuszczam,że poprawa stanu zdrowia jest związana z mocznikiem zawartym w moczu,jest on dostepny równiez w kremach.Ja osobiście jakos nie mogę przekonać sie do używania produktu ubocznego mojego organizmu,przecież z moczem wydalane są tez rózne toksyny.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:31   #87
CAMILLA11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

A jedzenie świnki jest git?Myślę , że dla niektórych picie własnego moczu jest bardziej humanitarne.To wszysko zależy od punktu widzenia,czasami urynoterapia ratuje życie.
CAMILLA11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 23:42   #88
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Cytat:
Napisane przez krufka
Koleżanka bardzo ładnie wyleczyła sobie cere! długo wyciągałam od niej co za specyfików używała! okazało się że przecierała twarz moczem rano i wieczorem !
Cześć dziewczyny!! Też słyszałam o takiej metodzie leczenia.Pamietam jak moja kumpela miała poważne problemy z cerą, jej tata powiedział, że przecieranie skóry moczem to bardzo skuteczny i niezawodny sposób na pozbycie sie tego trądziku.Dodał, że sam kiedyś spróbował "i jak reką odjął".No wiec kumpela spróbowała i żadnych efektów nie przyniosło za to wyobrażam sobie ile ja to musiało kosztować...A wiecie co powiedział jej tata??Że widocznie nie ma odpowiedniego moczu...Mówiła Mi, że jak to od niego usłyszała to nie wiedziała czy ma śmiać się czy płakać....hm...ciekawe... ale ja nie próbowałam więc nie wiem czy Mój mocz jest odpowiedni:P Pozdrawiam
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 17:37   #89
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

.
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:45   #90
joanna555
Raczkowanie
 
Avatar joanna555
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 279
Dot.: Re: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Miałabym opory przed taką metodą leczenia.....
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad
joanna555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 11:29:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.