Balsam z kwasami - do Basi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-18, 10:01   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Balsam z kwasami - do Basi


w artykule o kwasach Basia napisała, że w Polsce nie ma balsamów do ciała z kwasami to jak to jest z balsamem Alpha silk St.Ives?? czy wciskają kit pisząc, że zawiera kwasy owocowe???

to jest skład tego balsamu:

Aqua, propylene glycol, latcic acid, carthamus tinctorius, urea, cetearyl alkohol, grycelyl stearate, PEG-100 Stearate, Citric Acid, Maltic Acid, Aloe Barbadensis, Silk Amino Acids, Soluble Collagen, Hydrolyzed Elastin, Rosmarinus Officinalis, calendula officinalis, behentrimonium methosulfate, dioctyl adipate, octyl stearate, octyl dimethicone, squalane, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum

Basiu proszę napisz co o nim sądzisz???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 18:32   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Balsam z kwasami - do Basi

Cytuję:
"Problem jednak w tym, że na polskim rynku mamy bardzo mały wybór preparatów z kwasami, a już zwłaszcza w większych opakowaniach, które można by także stosować do całego ciała."

Nie napisałam, więc, że nie ma, ale że jest mały wybór. O tym balsamie wspominałam w artykule "Lato już niebawem" i podałam go jako jedną z propozycji balsamu do ciała zawierającego kwasy, napisałam
"Na rynku polskim był również swego czasu dostępny balsam do ciała z firmy St. Ives Swiss Formula Alpha Silk, zawierał on ekstrakty z owoców, " gdyż nie miałam pewności czy nadal jest dostępny w Polsce, przyznaję , że popełniłam jedną nieścisłość, gdyż powinnam była napisać, że zawiera kwasy ,a nie ekstrakty z owoców zawierające kwasy, wszystko dlatego, że nie mogłam zdobyć dokładnych informacji na jego temat a już zwłaszcza dokładnego składu, przy okazji bardzo ci dziękuję za jego wypisanie. Mimo to chciałam o nim wspomnieć, gdyż jest to jedna z nielicznych opcji na naszym rynku. Postaram się poprawić tą nieścisłość i poprosić Agnieszkę o umieszczenie poprawki w tym artykule. Wasze uwagi są zawsze mile widziane, w końcu nikt nie jest nieomylny i jesli znajdziecie jakąś nieścisłość w tym co napisałam to zawsze dajcie mi proszę znać.
I jeszcze prośba, dziewczyny dajcie mi proszę pewną taryfę ulgową, ja przede wszystkim staram się opisać działanie i właściwości różnych składników jakie można spotkać w kosmetykach, podać wskazówki co do ich stosowania i przeznaczenia, przy okazji staram się podawać kilka znanych mi propozycji kosmetyków zawierających te składniki, jednak nie jestem w stanie znać wszystkich firm i kosmetyków dostępnych w Polsce czy za granicą, tak więc nawet gdy piszę, że np. wszystkie znane mi preparaty z kwasami wypisałam w artykule to rzeczywiście prawda, ale to nie oznacza, że są to jedyne możliwe, być może istnieją jeszcze inne produkty, których ja nie znam, a które znane są wam. Tak więc jesli udało wam się odkryć coś nowego to proszę dzielcie się tym odkryciem z pozostałymi osobami tu zaglądającymi i ze mną, w razie jakiś wątpliwości możecie wypisać skład, a ja na ile pozwala mi moja widza postaram się pomóc!!!!
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 20:14   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Balsam z kwasami - do Basi

Basiu dzięki wielkie za informacje [img]icons/icon7.gif[/img]
Nie chciałam Cię absolutnie atakować ani wytykać nieścisłości - jeżeli tak odebrałaś mój post to przepraszam. [img]icons/icon35.gif[/img]
Chciałam się dowiedzieć czy ten balsam rzeczywiście zawiera kwasy czy to tylko taki chwyt reklamowy
A tak w ogóle to jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy !!!!
Pleassee, nie znikaj z forum [img]icons/icon22.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 20:29   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Balsam z kwasami - do Basi

Marzka, tylko nie myśl, że to odebrałam jako atak, tak jak ci napisałam wszelkie uwagi mile widziane)
A to co napisałam to tak było przy okazji do wszystkich, nie tyczyło się tylko ciebie. Tobie jestem wdzięczna za skład, wiem że to niezbyt wygodne przepisywać te nazwy chemiczne, a z kolei mnei jest czasem ciężko dotrzeć to takich informacji.
Pozdawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 20:30   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Balsam z kwasami - do Basi

Acha a na forum będę jeszcze do końca maja)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 22:03   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Balsam z kwasami - do Basi

Ja stosowała ten balsam Swiss Formula Alpha Silk i polecam. Nie doś ,że wygodny w stosowaniu(pompka!) to wspaniale nawilża i wygładza skórę, która robi się niewiarygodnia gładka. Ciekawa jestem jakie efekty daje Dermika z serii Algamarina. Balsam do ciała ma działanie peelingujące, gdyż podobno zawiera kwasy owocowe.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 23:51   #7
Just
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 1
Dlaczego tylko do końca maja??

Nie rób mi tego [img]icons/icon12.gif[/img] pod koniec maja bedę miał do Ciebie tonę pytań
Just jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.