Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-19, 14:46   #1
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25

Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...


Cześć, mam 15 lat, jestem płci męskiej, oraz mam problem z włosami prawdopodobnie po tacie i dziadku.
Są one mega sztywne, szczególnie jak wstanę z łóżka (oczywiście pierwsza czynność po wyspaniu się to mycie włosów, bo mam jedną wielką szopę którą tylko umycie pokona )
Czuje jakbym nosił siano na głowie, przykładowo:
zakładam czapkę i za chwilę zdejmuje to włosy mam we wszystkie strony i muszę uczesać, to tak w skrócie.
używałem różnych odżywek i szamponów, aktualnie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...de-karite.html lub
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...migdalowy.html
A szampon też jakiś z garniera, zółty albo biały...
Nie dawało to znaczących efektów...
Żeby jako tako wyglądać to używam również balsamu:
http://esentia.pl/images/products/31619h1.jpg (coś takiego)

Chciałem też kupić olej kokosowy, ale raz że nie mogłem znaleźć w żadnej aptece a dwa, nie wiem czy na pewno by pomógł.

Więc drodzy użytkownicy, jakieś porady?

No i bym zapomniał, długość moich włosów to coś w rodzaju tych na tym zdjęciu: http://davedays.endavomedia.com/skin...faultimage.jpg i mam je gęste.
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 16:36   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Używałam tych odżywek- u mnie się świetnie sprawdzały. Może spróbuj do nich dokupić olej rycynowy (mały w aptece za ok. 3 zł) i do odżywki dodać kilka kropelek, wymieszać i zrobić kompres (pod folię, ręcznik i na kilkanaście minut zostawić przed myciem, potem umyć). Taki zabieg ze dwa razy w tygodniu. Co do szamponu, może coś delikatniejszego? Jakiś babydream (tak, superdelikatny szampon dla dzieci) albo jabłkowy z garniera. Mam po nim fajne, miękkie wloski. Jak mówisz o żółtym szamponie z Garniera to przychodzi mi na myśl ten z glinką białą i cytryną, mój brat go miał, on strasznie wysusza, więc jeśli piszesz o tym to być może to jest przyczyną. A nie próbowałeś z jakąś nawilżającą odżywką w spray'u? Np. arganowa Joanna czy Loton z keratyną. Olej kokosowy znajdziesz na allegro albo w sklepach ze zdrową żywnością głównie. Btw, jeśli masz gęste włosy, może je po prostu trochę skrócić lub wypazurkować?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 17:54   #3
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Używałam tych odżywek- u mnie się świetnie sprawdzały. Może spróbuj do nich dokupić olej rycynowy (mały w aptece za ok. 3 zł) i do odżywki dodać kilka kropelek, wymieszać i zrobić kompres (pod folię, ręcznik i na kilkanaście minut zostawić przed myciem, potem umyć). Taki zabieg ze dwa razy w tygodniu. Co do szamponu, może coś delikatniejszego? Jakiś babydream (tak, superdelikatny szampon dla dzieci) albo jabłkowy z garniera. Mam po nim fajne, miękkie wloski. Jak mówisz o żółtym szamponie z Garniera to przychodzi mi na myśl ten z glinką białą i cytryną, mój brat go miał, on strasznie wysusza, więc jeśli piszesz o tym to być może to jest przyczyną. A nie próbowałeś z jakąś nawilżającą odżywką w spray'u? Np. arganowa Joanna czy Loton z keratyną. Olej kokosowy znajdziesz na allegro albo w sklepach ze zdrową żywnością głównie. Btw, jeśli masz gęste włosy, może je po prostu trochę skrócić lub wypazurkować?
Spróbuje kupić ten olej rycynowy i zobaczymy czy coś się poprawi.
Szampon też mogę zmienić, a z tym żółtym to miałem na myśli https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...de-karite.html
Nawilżająca odżywka w sprayu... mam jakiś "gliss kur hair repair", może poleci ktoś coś lepszego?
Skracam co jakiś czas włosy, ale lubię mieć takie trochę dłuższe, bardziej mi pasują :P
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 18:06   #4
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Ten szampon też mi bardzo dobrze służył. Widocznie Twoje włoski lubią coś innego. A może spróbuj sobie kupić taki lekki, dla dzieci? Może trochę odciąży włosy. Tylko pamiętaj- takie dodanie olejku czy nawet nałożenie i umycie potem po jakimś czasie maks dwa razy w tygodniu, żeby nie przedobrzyć. Co do "psików", wymieniłam wyżej, jakie lubię. A może pokażesz zdjęcie swoich włosów?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 18:44   #5
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A może pokażesz zdjęcie swoich włosów?
Jutro postaram się coś wrzucić
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 20:26   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Ok, postaraj się o dobre światło
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 12:57   #7
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Nie wiem czy ktoś odkryje tu coś niezwykłego, ale wstawiam parę zdjęć
To trzecie to po umyciu
http://i.imgur.com/MoArc7B.jpg daje zwykły link bo za duża rozdzielczość

Edytowane przez uzytkownikOoOoOo
Czas edycji: 2013-08-20 o 12:58
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 13:08   #8
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Masz trochę podniszczone końce, może by je ciut skrócić? Poza tym, myślę, że to co napisałam powyżej jest słuszne- spróbuj kupić ten olejek, ale nie nakładaj go na skórę głowy, bo będziesz miał obciążone włosy. Delikatny szampon typu Babydream też Ci się przyda- raz/dwa razy w tygodniu dla oczyszczenia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:10   #9
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Masz trochę podniszczone końce, może by je ciut skrócić? Poza tym, myślę, że to co napisałam powyżej jest słuszne- spróbuj kupić ten olejek, ale nie nakładaj go na skórę głowy, bo będziesz miał obciążone włosy. Delikatny szampon typu Babydream też Ci się przyda- raz/dwa razy w tygodniu dla oczyszczenia.
Kupiłem olejek, ale jak mam dokładnie to przygotować? Ile mam tego na jeden raz użyć?
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:42   #10
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Zmieszaj z maską albo odżywką i nałóż na włosy. Ja potem daję folię, na to ręcznik i tak od 30 minut do godziny zostawiam. PORZĄDNIE zmywam i pryskam jakąś odżywką w spray'u żeby łatwo rozczesać. Daj do miseczki z dwie łyżki odżywki i pół łyżki olejku.

Oczywiście, możesz też nakładać sam olejek, żeby sprawdzić jego działanie- daj trochę na rękę i wmasuj we włosy, sam będziesz widzieć, ile zużyjesz. I potem po podobnym czasie (ze 30 minut minimalnie) umyj włoski.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 13:50   #11
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Na razie 0 efektów po oleju, poszukam jeszcze tych odżywek w sprayu i proszę o więcej porad Może jest jakiś zabieg u fryzjera czy coś? -.-
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 14:39   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez uzytkownikOoOoOo Pokaż wiadomość
Na razie 0 efektów po oleju, poszukam jeszcze tych odżywek w sprayu i proszę o więcej porad Może jest jakiś zabieg u fryzjera czy coś? -.-
Na sztywne z natury włosy pomagają dwie rzeczy: emolienty i nawilżacze. Emolienty czyli odżywki np z olejami. Przykłady: Awokado i Karite Garnier, Oleo Repair Fructisa. Nawilżacze czyli np gliceryna, aloes (z tych popularniejszych). Przykłady: aloesowa maska NaturVital (drogeria Natura), odżywka/maska aloes-granat Alterry (Rossman).

Ja bym unikała protein, bo usztywniają, czyli odpada wszystko co ma keratynę, jedwab, kolagen (te substancje są zazwyczaj wyszczególnione w opisie kosmetyku) czyli np Gliss Kur, który ma dużo keratyny.
U mnie usztywniająco działały też oleje, to też metoda nie dla każdych włosów.
Unikaj też odżywek z glinkami.

Na sztywność włosów z natury nie da się dużo poradzić (wiem, bo sama takie mam), ale można ją trochę opanować kosmetykami. Nie sądzę, żeby jakiś zabieg dał efekt dużego zmiękczenia, a jeśli nawet to efekt byłby krótkotrwały, więc lepiej nastawić się na kosmetyki używane regularnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 16:05   #13
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na sztywne z natury włosy pomagają dwie rzeczy: emolienty i nawilżacze. Emolienty czyli odżywki np z olejami. Przykłady: Awokado i Karite Garnier, Oleo Repair Fructisa. Nawilżacze czyli np gliceryna, aloes (z tych popularniejszych). Przykłady: aloesowa maska NaturVital (drogeria Natura), odżywka/maska aloes-granat Alterry (Rossman).

Ja bym unikała protein, bo usztywniają, czyli odpada wszystko co ma keratynę, jedwab, kolagen (te substancje są zazwyczaj wyszczególnione w opisie kosmetyku) czyli np Gliss Kur, który ma dużo keratyny.
U mnie usztywniająco działały też oleje, to też metoda nie dla każdych włosów.
Unikaj też odżywek z glinkami.

Na sztywność włosów z natury nie da się dużo poradzić (wiem, bo sama takie mam), ale można ją trochę opanować kosmetykami. Nie sądzę, żeby jakiś zabieg dał efekt dużego zmiękczenia, a jeśli nawet to efekt byłby krótkotrwały, więc lepiej nastawić się na kosmetyki używane regularnie.
Kupiłem jakiś delikatny szampon dla dzieci co @SceneQueene radziła i maske aloes-granat alterry, może jakiś minimalny efekt jest, ale potrzebowałbym czegoś 2 razy mocniejszego, co jeszcze mogę zrobić?
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:12   #14
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

odswiezam
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:32   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Mogę Ci jedynie zaproponować jeszcze linka do bloga, gdzie pokrótce opisany jest problem ze sztywnymi włosami i kosmetyki, które można stosować.
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...ie-ciagna.html
Tylko że moim zdaniem sztywne włosy takie jednak pozostaną i nie zmieni się tego tak jakbyś chciał (żeby były 2 razy bardziej miękkie niż są po odżywce, która zmiękcza). Nie wiem jak się ma sprawa z zabiegami fryzjerskimi, może rzeczywiście jest coś, co na jakiś czas daje efekt, który chcesz osiągnąć.
Ale o to musiałbyś zapytać u źródła, w salonach fryzjerskich albo na forum Pytania do fryzjerki
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:34   #16
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Ciężko stwierdzić na odległość, ale ja bym wprowadziła jednak kilka produktów z lekkimi silikonami, bo myślę, że taka pielęgnacja bezsilikonowa niekoniecznie pasuje Twoim włosom. Mógłbyś też spróbować wprowadzić dodatkowo fajną, nawilżającą maskę, ale nie ciężką i bogatą w oleje bo masz krótkie włosy i łatwo by było je obciążyć
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:17   #17
hairalive
Przyczajenie
 
Avatar hairalive
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cześć
Olej kokosowy to dobry pomysł, ale nie musi to być koniecznie taki olej, ponieważ każdy inny odpowiednio stosowany powinien się sprawdzić, np olej z pestek winogron z biedronki- 1l ok 15 zł. Jest łatwo dostępny i dość tani w porównaniu z innymi olejami stosowanymi do pielęgnacji włosów. Możesz spróbować także kremowania włosów. W sumie jest to metoda zbliżona do olejowania, i tutaj sprawdzi się prawie każdy krem bądź balsam nawilżający. Także laminowanie żelatyną pomaga pozbyć się efektu "sztywnej czupryny". Włosy stają się lekkie i sypkie.
Pozdrawiam.
__________________
Bett,
http://hairalive.blogspot.com/
Z czerni do blondu - Koloryzacja i odbudowa
hairalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 18:25   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Także laminowanie żelatyną pomaga pozbyć się efektu "sztywnej czupryny". Włosy stają się lekkie i sypkie.
Pozdrawiam.
Pod warunkiem, że włosy polubią żelatynę, jak nie to będzie dopiero szopa, no ale z proteinami to w ogóle na dwoje babka wróżyła...
A tak offtopowo, to ja bym jednak żadnego osobnika płci męskiej na laminowanie nie namawiała
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 19:19   #19
hairalive
Przyczajenie
 
Avatar hairalive
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że włosy polubią żelatynę, jak nie to będzie dopiero szopa, no ale z proteinami to w ogóle na dwoje babka wróżyła...
A tak offtopowo, to ja bym jednak żadnego osobnika płci męskiej na laminowanie nie namawiała

Spróbować nie zaszkodzi. Co więcej, może mu się nawet to spodoba;-)
__________________
Bett,
http://hairalive.blogspot.com/
Z czerni do blondu - Koloryzacja i odbudowa
hairalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 23:08   #20
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Laminowanie dało niestety przeciwny efekt
@zivit
produkty z lekkimi silikonami, w sensie jakie konkretnie?

założyłem 2 tyg temu temat z zapytaniem czy istnieje jakiś zabieg u fryzjera, ale nikt nie odpowiada
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 06:11   #21
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

A jak często suszysz włosy?

Co do dobrych nawilżaczy to polecam żel aloesowy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

U mnie ujarzmił totalną szopę, każdy włos sterczał mi w inną stronę, a teraz mam błyszczące, lekkie, ale nie sterczą i się ładnie układają Na moim profilu możesz zobaczyć zdjęcie porównawcze, co prawda jest to efekt kilku miesięcznej, intensywnej pielęgnacji, ale najlepszy efekt zobaczyłam właśnie po żelu aloesowym (był on tak jakby dopełnieniem).

Ten żel możesz stosować, po myciu jak odżywkę bez spłukiwania, albo tak jak zwykły żel także na suche włosy.
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 16:08   #22
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

A jak stosowałaś go na suche włosy to ich nie obciążał/nie wyglądały na przylizane? I nie wiesz może, gdzie poza Internetem można go dostać?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 21:31   #23
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
A jak często suszysz włosy?

Co do dobrych nawilżaczy to polecam żel aloesowy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

U mnie ujarzmił totalną szopę, każdy włos sterczał mi w inną stronę, a teraz mam błyszczące, lekkie, ale nie sterczą i się ładnie układają Na moim profilu możesz zobaczyć zdjęcie porównawcze, co prawda jest to efekt kilku miesięcznej, intensywnej pielęgnacji, ale najlepszy efekt zobaczyłam właśnie po żelu aloesowym (był on tak jakby dopełnieniem).

Ten żel możesz stosować, po myciu jak odżywkę bez spłukiwania, albo tak jak zwykły żel także na suche włosy.
unikam suszenia
przyjrzę się temu żelowi
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 12:15   #24
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A jak stosowałaś go na suche włosy to ich nie obciążał/nie wyglądały na przylizane? I nie wiesz może, gdzie poza Internetem można go dostać?
Nie, nie obciąża, ma taki skład że przynajmniej na moich zniszczonych kłakach wszystko się wchłania.

Co do dostepności żelu, to popytaj w aptekach, albo w sklepach zielarskich. Ja swój właśnie w zielarskim kupiłam.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231

Edytowane przez Isfet
Czas edycji: 2013-09-11 o 12:16
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 13:20   #25
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Dzięki mam chęć go wypróbować od jakiegoś czasu.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 14:13   #26
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Ja bym jeszcze chciał się na szybko zapytać, czy da coś zrobienie zabiegu keratynowego u fryzjerki? Ale tego bez prostowania.
Bo chciałbym dzisiaj iść, to jakby ktoś mógł dać na szybko jakieś info o tym to będę wdzięczny
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 14:45   #27
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Moim zdaniem to nie rozwiąże Twojego problemu, bo proteiny wnikają we włos i go pogrubiają, mogą też usztywnić.
Ale ty tylko podejrzenie, nie miałam nigdy takiego zabiegu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 15:00   #28
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to nie rozwiąże Twojego problemu, bo proteiny wnikają we włos i go pogrubiają, mogą też usztywnić.
Ale ty tylko podejrzenie, nie miałam nigdy takiego zabiegu.
To chyba zaryzykuje i pójdę na ślepo, może jakoś wyjdzie
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 16:58   #29
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

Też mi się wydaje, że keratyna to raczej nie to, czego chcą Twoje włosy.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 23:23   #30
uzytkownikOoOoOo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Problem z suchymi, sztywnymi, niesfornymi wlosami...

To macie może jeszcze jakieś porady?
uzytkownikOoOoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-19 20:27:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.