wątek powitalny :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-14, 09:23   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818

wątek powitalny :)


Drogie Wizażanki
Zapraszamy Was do zadawania pytań Pani doktor. Mamy nadzieję, że dzięki uprzejmości Pani doktor pogłębicie swoją wiedzę na temat najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej.

Pani doktor będzie odpowiadała na Wasze pytania do 10 grudnia 2012 roku co 2-3 dzień.

Gorąco zapraszam do zadawania pytań poprzez indywidualne wątki



Monika LELONKIEWICZ - międzynarodowy trener MasterClass w dziedzinie dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w technikach regeneracji skóry. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie zaawansowanych technik podawania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Twórczyni pierwszej w Polsce, opatentowanej techniki w dermatologii estetycznej Hydrolift – nici hialuronowe®. Jest ambasadorką marki Restylane. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych, światowych wystąpień na zjazdach, konferencjach z dziedziny dermatologii estetycznej. Autorka artykułów publikowanych w prasie specjalistycznej i kobiecej przybliżających zagadnienia dermatologii estetycznej. Stworzyła unikalne, nieoperacyjne metody regeneracji skóry i poprawy wyglądu ,stosując kwas hialuronowy
i światło laserowe. Promuje naturalny wygląd oparty na zabiegach french touch, czyli mało inwazyjnych i nie zmieniających rysów. Osiąga odmłodzenie bez efektu sztuczności zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

więcej informacji na stronie: www.uroda.in
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dr Monika Lelonkiewicz.jpg (24,2 KB, 51 załadowań)
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 21:16   #2
joasia_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny :)

Witam,

Posiadam zmarszczke mimiczna tzw. lwia, odziedziczona po mamie. Pojawia sie nieustannie przy kazdej wykonanej mimice twarzy bezwarunkowo, niekontrolowanie. U mojej mamy zaglebiona jest tak mocno, wyglada jak by pekla skora delikatnie, niestety zmarszczka jest juz "na stale" poprzez wiek rowniez.
Jak moge uniknac takiego efektu w pozniejszych latach? Jakie srodki stosowac?

Moim problemem jest rowniez zmarszca mimiczna - od usmiechu. Do tego stopnia zaakcentowana, iz podklad, korektor nie pelni tutaj funkcji korygujacej, wrecz przeciwnie robia sie tzw. rowki. I tu rowniez moje pytanie jak temu zapobiec - zmiejszyc, wygladzic zmarszczke?.

Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam Joanna
joasia_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 07:11   #3
izapus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 142
Dot.: wątek powitalny :)

Witam, ja chciałabym dowiedzieć się jakie kosmetyki stosować na górne powieki, ewentualnie jakie zabiegi Pani poleca. mam 32 lata, a skóra na górnych powiekach stała się ostatnio jakby bardziej "rzadka". nie widać tego może "gołym okiem" ale odczuwalne jest podczas nakładania cieni lub robienia kreski. Skóra wówczas po prostu się ciągnie.
izapus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:41   #4
bed
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: wątek powitalny :)

Witam. Borykam się z problem bardzo rozszerzonych porów oraz ,, kaszki" na twarzy. Gdy bliżej się podejdzie lub zobaczy pod dobrym oświetleniem na mojej twarzy jest taka ,, kaszka" małe grudeczki po wyciśnięciu jest taka biała substancja. Próbowałam juz chyba wszystkiego z kosmetyków, maseczek, glinek, peelingów i nic specjalnie nie pomaga. Byłam również u dermatologów jednak przepisane przez nich rzeczy tez nie pomogły. Mam cerę tłustą bardzo wrażliwą i skłonną do przesuszeń.
bed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:05   #5
Lillith_02
Przyczajenie
 
Avatar Lillith_02
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny :)

Mam problemy ze skórą twarzy bardzo mi się czerwieni na skutek różnych czynników : wiatr, mróz, stres, słońce...
Bardzo uciążliwe stosowałem przeróżne kremy ale często po zastosowaniu jakiegoś tylko bardziej się czerwienie;/ Lub gdy stosuje te ochronne półtłuste powstają mi zaskórniaki. Wyczytałem ze jest to cera naczynkowa na której dobrze rozwija się trądzik i ja też mam z nim problemy ale nie takie jak z tym czerwienieniem które tak na co dzień jest na policzkach głównie ale w jednej chwili potrafi mi się zaczerwienić cała twarz .
Lillith_02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 11:54   #6
Blue panda
Raczkowanie
 
Avatar Blue panda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 64
Dot.: wątek powitalny :)

Cytat:
Napisane przez bed Pokaż wiadomość
Witam. Borykam się z problem bardzo rozszerzonych porów oraz ,, kaszki" na twarzy. Gdy bliżej się podejdzie lub zobaczy pod dobrym oświetleniem na mojej twarzy jest taka ,, kaszka" małe grudeczki po wyciśnięciu jest taka biała substancja. Próbowałam juz chyba wszystkiego z kosmetyków, maseczek, glinek, peelingów i nic specjalnie nie pomaga. Byłam również u dermatologów jednak przepisane przez nich rzeczy tez nie pomogły. Mam cerę tłustą bardzo wrażliwą i skłonną do przesuszeń.
Mam bardzo podobny problem co kolezanka wyzej z tym ze raz ten problem sie nasila i kaszka jest wieksz a raz jest jej mniej. Robilam juz mikrodermabrazje kwasy oraz mezoterapie z kwasem pirogronowym i witamina C. Byłam także u dermatologa stosowałam epiduo i skinoren fakt troche pomoglo kaszki jest troche mniej ale problem nie zniknął całkiem. Pod swiatło bardzo to widać wygląda to nieestetycznie. Zrezygnowałam ze wszystkich produktów z jakimi kolwiek szkodliwymi substancjami. Co mogę zrobić aby problem zniknął i skóra była wygładzona ??

Edytowane przez Blue panda
Czas edycji: 2012-11-16 o 12:03
Blue panda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 10:39   #7
trades
Przyczajenie
 
Avatar trades
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: wątek powitalny :)

Witam!
Mam 32 lata, cerę mieszaną i zmarszczki na czole,dwie bruzdy chciałam zapytać czy da się jakoś zniwelować takie zmarszczki kremami itp? Drugie moje pytanie dotyczy plam powstałych w wyniku ciąży, jak się ich pozbyć?stosuje obecnie krem z kwasami oraz krem wybielający , czy tak można?jakie środki doustne by pani poleciła aby zachować elastyczność skóry? I ostatnie pytanie dotyczy rozstępów na brzuchu, całą ciąże smarowałam sie kremami an rozstępy i ich nie było aż do 9 miesiąca pojawiły się i są. Co robić póki są jeszcze świeże, są to zaledwie 4 kreski, ale są.Dziękuję za uwagę.
trades jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 12:19   #8
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: wątek powitalny :)

Witam Panią!
Moim problemem jest trądzik. W mojej rodzinie mama i tata mieli trądzik, a potem mój brat i siostra, oraz ja, ale trójka mojego rodzeństwa go nie miała. Oczywiście wszystko minęło im z wiekiem. Czy u mnie będzie tak samo? Mam jeszcze pytanie dotyczące czerwonych przebarwień/blizn po pryszczach, czy one również znikną?
Z góry dziękuję!
young96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:19   #9
potajemna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny :)

Witam,
Mam takie problem na skórze na ramionach - mianowicie robią mi się takie male okrągłe jasne plamki, a na około nich jest pełno takich małych kropeczek (coś jak strupki). Próbowałam kremów i różnych maści na suchą skórę, ale nie pomaga. Dodam jeszcze że są one bardzo suche, i swędzą (nie zawsze - ale np po kąpieli). Z daleka nie jest to widoczne, natomiast z bliska wygląda nie ładnie.
Bardzo proszę o jakąś poradę,
Z góry dziękuję!
potajemna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:26   #10
lamemoire
Przyczajenie
 
Avatar lamemoire
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: wątek powitalny :)

Witam panią doktor.


Chciałam się dowiedzieć jak zapobiegać rozstępom, jak się ich pozbyć.. ponieważ z różnych postów przeczytałam iż jest to wina szybkiego przybierania na wadze bądź odwrotnie, nie rozumiem dlaczego mi się one pojawiły, mam 168 cm wzrostu i ważę 50 kg przy czym waga jest stała , czasami się waha od 50-53 kg ale przez ostatnie pół roku nic się nie zmieniło, wiem że pojawiają się one w okresie ciąży, otyłości i szybkiej utraty na wadze, ale ja nie mam takich problemów także nie rozumiem po czym, i dlaczego ich dostałam.



Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam
lamemoire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 19:10   #11
Naschkatze
Przyczajenie
 
Avatar Naschkatze
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Red face Dot.: wątek powitalny :)

Witam serdecznie Panią Doktor,
moim problemem są blizny na twarzy po usunięciu pieprzyków. Chciałabym się dowiedzieć, co mogę zrobić, żeby stały się jak najmniej widoczne, jakie zabiegi, maści czy żele są najskuteczniejsze? Blizny są świerze około 2-3 tygodniowe
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Edytowane przez Naschkatze
Czas edycji: 2012-11-17 o 19:12
Naschkatze jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 19:13   #12
Candy72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Dot.: wątek powitalny :)

Witam. Mam ogromny problem z trądzikiem (grudkowo, krostkowy, ropne gule) nie mogę sie go pozbyć leczę się u dermatologa od 16 roku życia teraz mam 22lata i brakuje mi sił ;( miałam zapisane już wszystkie możliwe leki i trądzik schodził potem znów wracał obecnie przechodzę powrót kolejny leczenie isotrexem to już chyba ostatnia deska ratunku, boje się że nawet jak ten lek mi pomoże to trądzik znów wróci. Co zrobić żeby trądzik już nie wrócił jak zmienić dietę, jakie wykonać badania, juz sama nie wiem gdzie szukać przyczyny i pozbyć się nawrotów, w zeszłym roku jesienią moja skóra była w dobrym stanie nie musiałam używać podkładu żeby wyjść do ludzi. Jestem w stanie zrobić wszystko żeby się go pozbyć nie chce tylko brać retinoidów boje się skutków ubocznych które są dość poważne, to już całkowita ostateczność. Mam cerę mieszaną, trądzik występuje w strefie T- najbardziej nasilony na czole i brodzie.
Candy72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 04:45   #13
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: wątek powitalny :)

Witam, a czy da się coś zrobić z opadającymi powiekami bez plastyki powiek?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 10:25   #14
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: wątek powitalny :)

Witam

Jak usunąć rumień na całej twarzy, który jest cały czas taki sam czerwony? Kremy nie pomagają.
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 12:50   #15
Paolcia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: wątek powitalny :)

witam.

chciała bym sie dowiedziec co zrobic zeby znikły mi małe podskorne krostki .

z gory dziekuje za odpowiedz.
Paolcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 12:53   #16
gotfrydka
Raczkowanie
 
Avatar gotfrydka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 95
GG do gotfrydka
Dot.: wątek powitalny :)

witam, ja chciałabym się dowiedzieć co zrobić ze skórą na ramionach, (jest szorstka i ma takie czerwone kropeczki. wygładza się jedynie latem, gdy się trochę opali. stosuję balsamy, ale niewiele pomagają. najlepsze połaczenie to peeling z kawy i olej kokosowy, ale czerwone kropeczki dalej są widoczne. Są jakieś zabiegi by usunąć ten defekt?
gotfrydka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 15:38   #17
aga885
Raczkowanie
 
Avatar aga885
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 61
Dot.: wątek powitalny :)

Może i mam te 18 lat, ale wiem, że promienie UVB i UVA niszczą naszą skórę i nawet w zimie potrzebny jest krem z filtrem. Tylko teraz mam dylemat. Skoro filtr działa przez 4 godziny (zwykle nakładam go przed szkołą i przed opuszczeniem jej) a czasami bywają dni gdy potrzebujemy pokryć twarz makijażem (używam BB krem z SPF 45 i PA +++) to w jaki sposób przedłużyć działanie filtru. Wiem, że ochrona przed wolnymi rodnikami pozwoli mi się cieszyć młodą cerą na dłużej, a wysmarowanie twarzy i szyji kremem z filtrem nie jest dla mnie ani żadnym kombinowaniem, ani też czymś nadzwyczajnym to po prostu część dbania o cerę, grunt to wyrobić sobie dobre nawyki. Bardzo proszę o odpowiedź.
aga885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 15:54   #18
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: wątek powitalny :)

-

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2012-11-18 o 15:57
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 19:36   #19
Alicja2112
Raczkowanie
 
Avatar Alicja2112
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 53
Dot.: wątek powitalny :)

Dzień dobry,
moim problemem są popękane naczynka na twarzy. Podejrzewam, że dzieje się tak na wskutek zimna... Mam bardzo jasna cerę i to sprawia, że naczynka te wyglądają co najmniej brzydko... Co powinnam zrobić by przestały pękać? Może jakiś krem? Zabieg? Proszę o odpowiedź.
__________________
Wiedzieć, pragnąć, ośmielić się, milczeć...



If I had to live my life again, I'd make the same mistakes, only sooner.
Alicja2112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 22:47   #20
emis_89
Raczkowanie
 
Avatar emis_89
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 172
Dot.: wątek powitalny :)

Cytat:
Napisane przez bed Pokaż wiadomość
Witam. Borykam się z problem bardzo rozszerzonych porów oraz ,, kaszki" na twarzy. Gdy bliżej się podejdzie lub zobaczy pod dobrym oświetleniem na mojej twarzy jest taka ,, kaszka" małe grudeczki po wyciśnięciu jest taka biała substancja. Próbowałam juz chyba wszystkiego z kosmetyków, maseczek, glinek, peelingów i nic specjalnie nie pomaga. Byłam również u dermatologów jednak przepisane przez nich rzeczy tez nie pomogły. Mam cerę tłustą bardzo wrażliwą i skłonną do przesuszeń.
Witam, mam podobny problem. Dodam, że wysyp grudek nasila się przed miesiączką, a później wyraźnie znika. Kiedyś stosowałam Epiduo - jednak bez znacznych rezultatów. Ponad miesiąc temu odwiedziłam kosmetyczkę - oczyszczanie manualne, kwas migdałowy, kawitacja. Buzia wyglądała idealnie dopóki nie przyszedł okres... Czy jest na to jakaś rada? Czy można jakoś podziałać na hormony (o ile rzeczywiście jest to ich sprawka...)?
Pozdrawiam, emis_89
emis_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 08:17   #21
aniailona13
Przyczajenie
 
Avatar aniailona13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: wątek powitalny :)

Cytat:
Napisane przez bed Pokaż wiadomość
Witam. Borykam się z problem bardzo rozszerzonych porów oraz ,, kaszki" na twarzy. Gdy bliżej się podejdzie lub zobaczy pod dobrym oświetleniem na mojej twarzy jest taka ,, kaszka" małe grudeczki po wyciśnięciu jest taka biała substancja. Próbowałam juz chyba wszystkiego z kosmetyków, maseczek, glinek, peelingów i nic specjalnie nie pomaga. Byłam również u dermatologów jednak przepisane przez nich rzeczy tez nie pomogły. Mam cerę tłustą bardzo wrażliwą i skłonną do przesuszeń.
Witam,
również mam podobny problem ze skórą jak autorka tego posta (rozszerzone pory, tzw."kaszka"). Także stosowałam już przeróżne kosmetyki i zabiegi jednak to nic nie pomogło. Odwiedziłam dermatologa, dostałam maść Epiduo, która jedynie bardzo wysuszyła i podrażniła mi skórę. Mam cerę mieszaną ze skłonnościami do przetłuszczeń (czoło,nos). Najgorsze, że stan mojej skóry się pogarsza i nie wiem już jak walczyć z tymi niedoskonałościami.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
__________________
Ingenium res adversae nudare solent, celare secundae
aniailona13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:16   #22
pakos
Przyczajenie
 
Avatar pakos
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: wątek powitalny :)

Witam, ja również mam pytanie z kręgu trądzika.
Kilka lat temu przeszłam ciężki trądzik twarzy, głównie policzków, który był uwarunkowany przede wszystkim hormonalnie. Od 3-4 lat, odkąd stosuję antykoncepcję hormonalną oraz retinoidy zewnętrznie, doszło do znacznego zahamowania wykwitów. Moim głównym problemem są natomiast nowe zmiany pojawiające się na policzkach- blizny zanikowe.
Chciałabym się dowiedzieć, czy to normalne, że pojawiają się dopiero teraz? oraz jakie metody z zakresu medycyny estetycznej mogłabym zastosować celem poprawy wyglądu skóry.
z góry dziękuję za odpowiedź.
pakos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 14:14   #23
dr Monika Lelonkiewicz
Przyczajenie
 
Avatar dr Monika Lelonkiewicz
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: wątek powitalny :)

Witam.
Myślę, że odrobina kwasu hialuronowego i botoxu powinna pomóc w Pani problemie.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez joasia_20 Pokaż wiadomość
Witam,

Posiadam zmarszczke mimiczna tzw. lwia, odziedziczona po mamie. Pojawia sie nieustannie przy kazdej wykonanej mimice twarzy bezwarunkowo, niekontrolowanie. U mojej mamy zaglebiona jest tak mocno, wyglada jak by pekla skora delikatnie, niestety zmarszczka jest juz "na stale" poprzez wiek rowniez.
Jak moge uniknac takiego efektu w pozniejszych latach? Jakie srodki stosowac?

Moim problemem jest rowniez zmarszca mimiczna - od usmiechu. Do tego stopnia zaakcentowana, iz podklad, korektor nie pelni tutaj funkcji korygujacej, wrecz przeciwnie robia sie tzw. rowki. I tu rowniez moje pytanie jak temu zapobiec - zmiejszyc, wygladzic zmarszczke?.

Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam Joanna
Witam.
Myślę, że odrobina kwasu hialuronowego i botoxu powinna pomóc w Pani problemie.

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez izapus Pokaż wiadomość
Witam, ja chciałabym dowiedzieć się jakie kosmetyki stosować na górne powieki, ewentualnie jakie zabiegi Pani poleca. mam 32 lata, a skóra na górnych powiekach stała się ostatnio jakby bardziej "rzadka". nie widać tego może "gołym okiem" ale odczuwalne jest podczas nakładania cieni lub robienia kreski. Skóra wówczas po prostu się ciągnie.

Witam.
Zalecam apteczne kremy z zawartością kwasu hialuronowego a ponadto zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez bed Pokaż wiadomość
Witam. Borykam się z problem bardzo rozszerzonych porów oraz ,, kaszki" na twarzy. Gdy bliżej się podejdzie lub zobaczy pod dobrym oświetleniem na mojej twarzy jest taka ,, kaszka" małe grudeczki po wyciśnięciu jest taka biała substancja. Próbowałam juz chyba wszystkiego z kosmetyków, maseczek, glinek, peelingów i nic specjalnie nie pomaga. Byłam również u dermatologów jednak przepisane przez nich rzeczy tez nie pomogły. Mam cerę tłustą bardzo wrażliwą i skłonną do przesuszeń.
Zalecana jest seria peelingów chemicznych dobranych przez dermatologa. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę jaki związek mają zmiany skórne z Pani dietą, być może występują nietolerancje pokarmowe.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Lillith_02 Pokaż wiadomość
Mam problemy ze skórą twarzy bardzo mi się czerwieni na skutek różnych czynników : wiatr, mróz, stres, słońce...
Bardzo uciążliwe stosowałem przeróżne kremy ale często po zastosowaniu jakiegoś tylko bardziej się czerwienie;/ Lub gdy stosuje te ochronne półtłuste powstają mi zaskórniaki. Wyczytałem ze jest to cera naczynkowa na której dobrze rozwija się trądzik i ja też mam z nim problemy ale nie takie jak z tym czerwienieniem które tak na co dzień jest na policzkach głównie ale w jednej chwili potrafi mi się zaczerwienić cała twarz .

Witam. Polecam Pani zabiegi z wykorzystaniem IPL o działaniu na naczynka i trądzik różowaty. Dodatkowo proszę używać dermokosmetyków o lekkiej konsystencji oraz filtrów ochronnych.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez trades Pokaż wiadomość
Witam!
Mam 32 lata, cerę mieszaną i zmarszczki na czole,dwie bruzdy chciałam zapytać czy da się jakoś zniwelować takie zmarszczki kremami itp? Drugie moje pytanie dotyczy plam powstałych w wyniku ciąży, jak się ich pozbyć?stosuje obecnie krem z kwasami oraz krem wybielający , czy tak można?jakie środki doustne by pani poleciła aby zachować elastyczność skóry? I ostatnie pytanie dotyczy rozstępów na brzuchu, całą ciąże smarowałam sie kremami an rozstępy i ich nie było aż do 9 miesiąca pojawiły się i są. Co robić póki są jeszcze świeże, są to zaledwie 4 kreski, ale są.Dziękuję za uwagę.
Witam.
Zmarszczki i bruzdy można zniwelować botoxem i kwasem hialuronowym, kremy odpowiednio nawilżają skórę i pielęgnują ale nie zlikwidują problemu. Plamy na skórze można zniwelować w gabinecie dermatologicznym IPL-em lub zabiegami złuszczającymi. Na rozstępy polecam zabiegi z laserem frakcyjnym CO2, rollerem medycznym, naświetlania LED i peelingi fotodynamiczne z chlorofiliną.
Odnośnie suplementacji doustnej należy skonsultować się z dietetykiem.

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez young96 Pokaż wiadomość
Witam Panią!
Moim problemem jest trądzik. W mojej rodzinie mama i tata mieli trądzik, a potem mój brat i siostra, oraz ja, ale trójka mojego rodzeństwa go nie miała. Oczywiście wszystko minęło im z wiekiem. Czy u mnie będzie tak samo? Mam jeszcze pytanie dotyczące czerwonych przebarwień/blizn po pryszczach, czy one również znikną?
Z góry dziękuję!
Trudno powiedzieć, czy będzie tak samo, jak u rodzeństwa. Na pewno warto skonsultować się z lekarzem i wyleczyć zmiany trądzikowe. Jeśli chodzi o zmiany potrądzikowe, proszę stosować preparaty przyspieszające regenerację skóry, a w gabinecie medycyny estetycznej warto zastosować laser frakcyjny.
dr Monika Lelonkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 17:37   #24
dr Monika Lelonkiewicz
Przyczajenie
 
Avatar dr Monika Lelonkiewicz
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: wątek powitalny :)

Cytat:
Napisane przez potajemna Pokaż wiadomość
Witam,
Mam takie problem na skórze na ramionach - mianowicie robią mi się takie male okrągłe jasne plamki, a na około nich jest pełno takich małych kropeczek (coś jak strupki). Próbowałam kremów i różnych maści na suchą skórę, ale nie pomaga. Dodam jeszcze że są one bardzo suche, i swędzą (nie zawsze - ale np po kąpieli). Z daleka nie jest to widoczne, natomiast z bliska wygląda nie ładnie.
Bardzo proszę o jakąś poradę,
Z góry dziękuję!
Witam.
Wszystko wskazuje, że to AZS (atopowe zapalenie skóry).
Proszę stosować bardzo delikatne emulsje do mycia ciała, smarować ramiona specjalnymi balsamami dla skóry atopowej (w aptekach).
Można też rozważyć testy na nietolerancje pokarmowe.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez lamemoire Pokaż wiadomość
Witam panią doktor.


Chciałam się dowiedzieć jak zapobiegać rozstępom, jak się ich pozbyć.. ponieważ z różnych postów przeczytałam iż jest to wina szybkiego przybierania na wadze bądź odwrotnie, nie rozumiem dlaczego mi się one pojawiły, mam 168 cm wzrostu i ważę 50 kg przy czym waga jest stała , czasami się waha od 50-53 kg ale przez ostatnie pół roku nic się nie zmieniło, wiem że pojawiają się one w okresie ciąży, otyłości i szybkiej utraty na wadze, ale ja nie mam takich problemów także nie rozumiem po czym, i dlaczego ich dostałam.


Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam
Witam.
Aby zapobiec powstawaniu nowych rozstępów należy wzmacniać skórę wykonując masaże i stosując preparaty o silnie natłuszczających właściwościach. Te rozstępy, które już istnieją, można likwidować za pomocą wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej: roller i naświetlanie lampą LED, peeling fotodynamiczny, laser frakcyjny, dermomasaż- to najbardziej skuteczne metody walki z rozstępami.
dr Monika Lelonkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 09:49   #25
dr Monika Lelonkiewicz
Przyczajenie
 
Avatar dr Monika Lelonkiewicz
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: wątek powitalny :)

Cytat:
Napisane przez Naschkatze Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Panią Doktor,
moim problemem są blizny na twarzy po usunięciu pieprzyków. Chciałabym się dowiedzieć, co mogę zrobić, żeby stały się jak najmniej widoczne, jakie zabiegi, maści czy żele są najskuteczniejsze? Blizny są świerze około 2-3 tygodniowe
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Witam,
Można zacząć stosować żele silikonowe, żeby skóra jak najszybciej się zregenerowała we właściwy sposób. W przyszłości można wykonać laserowe usuwanie blizn.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Candy72 Pokaż wiadomość
Witam. Mam ogromny problem z trądzikiem (grudkowo, krostkowy, ropne gule) nie mogę sie go pozbyć leczę się u dermatologa od 16 roku życia teraz mam 22lata i brakuje mi sił ;( miałam zapisane już wszystkie możliwe leki i trądzik schodził potem znów wracał obecnie przechodzę powrót kolejny leczenie isotrexem to już chyba ostatnia deska ratunku, boje się że nawet jak ten lek mi pomoże to trądzik znów wróci. Co zrobić żeby trądzik już nie wrócił jak zmienić dietę, jakie wykonać badania, juz sama nie wiem gdzie szukać przyczyny i pozbyć się nawrotów, w zeszłym roku jesienią moja skóra była w dobrym stanie nie musiałam używać podkładu żeby wyjść do ludzi. Jestem w stanie zrobić wszystko żeby się go pozbyć nie chce tylko brać retinoidów boje się skutków ubocznych które są dość poważne, to już całkowita ostateczność. Mam cerę mieszaną, trądzik występuje w strefie T- najbardziej nasilony na czole i brodzie.
Witam Panią,
Rozsądne i kontrolowane leczenie izotretinoiną jest bardzo skuteczne, a badania, które wykonuje się przed rozpoczęciem kuracji potwierdzą, czy może Pani przejść taką kurację. Leczenie można rozpocząć od bardzo małej dawki i obserwuje się reakcje organizmu. Można też zrobić badanie wymazu ze zmian ropnych i pod kontrolą dermatologa dopasować odpowiedni antybiotyk.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Witam, a czy da się coś zrobić z opadającymi powiekami bez plastyki powiek?
Witam.
Można wykonać zabiegi wykorzystujące fale radiowe (RF), polecam również laser frakcyjny CO2, który odbuduje i uelastyczni skórę powiek.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Witam

Jak usunąć rumień na całej twarzy, który jest cały czas taki sam czerwony? Kremy nie pomagają.
Witam.
Warto zrobić test na helicobacter, czasem ta bakteria jest przyczyną rumienia. Może Pani też zastanowić się w jakim momencie pojawiła się ta przypadłość, czy mogły zaistnieć jakieś bodźce zewnętrzne. W leczeniu bardzo pomocne są zabiegi IPL, o działaniu przeciwrumieniowym, wprowadzanie substancji leczniczych przy pomocy sonoforezy i stosowanie odpowiednich preparatów w domu.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Paolcia007 Pokaż wiadomość
witam.

chciała bym sie dowiedziec co zrobic zeby znikły mi małe podskorne krostki .

z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam.
Trudno powiedzieć, czy "podskórne krostki" to zaskórniki, czy grudki, czy może jeszcze coś innego. Może będzie lepiej, jak zgłosi się Pani do dermatologa i to skonsultuje. Odpowiednie leki do stosowania zewnętrznego powinny pomóc.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez gotfrydka Pokaż wiadomość
witam, ja chciałabym się dowiedzieć co zrobić ze skórą na ramionach, (jest szorstka i ma takie czerwone kropeczki. wygładza się jedynie latem, gdy się trochę opali. stosuję balsamy, ale niewiele pomagają. najlepsze połaczenie to peeling z kawy i olej kokosowy, ale czerwone kropeczki dalej są widoczne. Są jakieś zabiegi by usunąć ten defekt?
Witam,
Zapalenie okołomieszkowe jest trudne w leczeniu. To prawda, że światło ma pozytywny wpływ na takie zmiany i dzięki naświetlaniu znacznie zmniejsza się szorstkość skóry. Zatem zalecam stosowanie fototerapii, czyli naświetlania specjalnymi lampami ( LED, SOLLUX), jednak jest potrzebna dłuższa terapia, aby uzyskać dobry efekt. W gabinetach może Pani również wykonywać delikatne peelingi chemiczne. Do pielęgnacji domowej zalecane są preparaty, które mają działanie keratolityczne (zawierają np. mocznik) i są dostępne na rynku aptecznym.
dr Monika Lelonkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 14:06   #26
Alicja2112
Raczkowanie
 
Avatar Alicja2112
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 53
Dot.: wątek powitalny :)

Dzień dobry,
moim problemem są popękane naczynka na twarzy. Podejrzewam, że dzieje się tak na wskutek zimna... Mam bardzo jasna cerę i to sprawia, że naczynka te wyglądają co najmniej brzydko... Co powinnam zrobić by przestały pękać? Może jakiś krem? Zabieg? Proszę o odpowiedź.
__________________
Wiedzieć, pragnąć, ośmielić się, milczeć...



If I had to live my life again, I'd make the same mistakes, only sooner.
Alicja2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 20:44   #27
Candy72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Dot.: wątek powitalny :)

Serdecznie dziękuję Pani za odpowiedźv(leczenie trądziku izotretynoiną). Trochę mi to pomogło wiem teraz co dalej robić... poszukać dobrego dermatologa w Bydgoszczy. Moja Pani dermatolog nie zaproponowała mi żadnych konkretnych badań tylko krew i moim zdaniem bardzo okrojone było to badanie, nie miałam nigdy wymazu, sprawdzenia pH czy jakie bakterie zamieszkują moją skórę. Nie wiem czemu tak jest że zawsze jak idę do lekarza to ja muszę proponować co zrobić, czuję się dziwnie bo leczę się internetem (śmiesznie brzmi ale to prawda). Miałam już dwie lub trzy kuracje tetralysalem. Po tylu latach straciłam zaufanie do mojej Pani doktor dla tego nie zdecydowałam się na izotretynoinę wewnętrznie, jestem w martwym punkcie nie chce chodzić od lekarza do lekarza. Jak znaleźć dobrego specjalistę??
Candy72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 12:15   #28
I like avon
Raczkowanie
 
Avatar I like avon
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Blachownia
Wiadomości: 54
Dot.: wątek powitalny :)

witam!
Mam problem z suchymi skórkami szczególnie na brodzie i nosie, używam peelingu i kremu, a także różnych żeli do mycia i toniku-wszystko to o przyjemnym skladzie. W miejscu skórek na brodzie mam czerwoną skórę. Chciala bym jakąś dobrą maść lub krem, mogą być też domowe sposoby.

Mam również problem z zaczerwienioną skórą na nosie i problem z wypadającymi wlosami (żadne tabletki, odżywki itp nie pomagają)

Dziękuję.
I like avon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 12:02   #29
dr Monika Lelonkiewicz
Przyczajenie
 
Avatar dr Monika Lelonkiewicz
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: wątek powitalny :)

Cytat:
Napisane przez aga885 Pokaż wiadomość
Może i mam te 18 lat, ale wiem, że promienie UVB i UVA niszczą naszą skórę i nawet w zimie potrzebny jest krem z filtrem. Tylko teraz mam dylemat. Skoro filtr działa przez 4 godziny (zwykle nakładam go przed szkołą i przed opuszczeniem jej) a czasami bywają dni gdy potrzebujemy pokryć twarz makijażem (używam BB krem z SPF 45 i PA +++) to w jaki sposób przedłużyć działanie filtru. Wiem, że ochrona przed wolnymi rodnikami pozwoli mi się cieszyć młodą cerą na dłużej, a wysmarowanie twarzy i szyji kremem z filtrem nie jest dla mnie ani żadnym kombinowaniem, ani też czymś nadzwyczajnym to po prostu część dbania o cerę, grunt to wyrobić sobie dobre nawyki. Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam
Żeby przedłużyć działanie kremu z filtrem może Pani użyć pudru mineralnego.
dr Monika Lelonkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:33   #30
asia7696
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: wątek powitalny :)

Witam
Mój problem dotyczy bruzd nosowo-wargowych oraz opadająej skóry na policzkach. Przyznaje, że korzystałam już z zabiegu wypełniania bruzd nosowo-wargowych kwasem perelane, jednak efekt jest mało widoczny. Moje pytania brzmią następujaco:
1) W jakim odstępie czasu można dopełnić bruzdy, żeby efekt był widoczny?
2) Czy można zastosować inny kwas (innej marki) jeżeli zastosowany został w przeciągu ostatnich 3 miesięcy kwas perlane?
asia7696 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.