Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61. - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-21, 11:32   #3691
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja z kolei mogłam moczyć i godzinę paznokcie w acetonie, a i tak nie chciały zejść może miałam ujowy aceton czy co (lakiery neonail). A potem zaczęłam i tak robić akryle, więc frezarką było znacznie szybciej.
Mialam tak z hybryda na stopach, po acetonie w ogole nie chcialy schodzic, a frezarka usuwalam je w 5 minut. Za to sns na paznokciach moglam sobie pilowac do u*ranej smierci i dalej twardo sie trzymal Tam z kolei nalewalam aceton do malej miski, wkladalam dlonie, przykrywalam scierka zeby mi nie smierdzialo, odpalalam netflixa i po jednym odcinku serialu moglam ta scierka wytrzec resztki pudru do czysta.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:37   #3692
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie umiem pilniczkiem, szybciej acetonem.

Ja mam dość małe paznokcie i głęboko osadzone i pilniczkiem też mi ciężko, bo zahaczam o skórę. Aceton u mnie średnio działa plus łatwo mi się paznokcie zadzierały. Najlepiej sobie popróbować i znaleźć swój sposób. Chociaż frezarka na próbę to kiepsko, bo jednak trochę kosztuje



Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przecież nie każdy ma potrzebę używania bazy budującej, więc odpada wtedy konstrukcja krzywej C

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale przecież ja nie mówię, że trzeba tylko, że jakby robiła Nie każdy ma długie paznokcie i każdy też ma inaczej zbudowane.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:49   #3693
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jeśli nie myślisz o żadnym przedłużeniu czy żelach to w zasadzie prosta sprawa. Malujesz dokładnie tak samo jaki i zwykłym lakierem. W sumie od początku nie miałam z tym problemu.
Nie używam żadnych klipsów ani frezarek, bo mi po jakimś czasie lakier sam odchodzi. Mamie ściągam wacikami nasączonymi acetonem i owiniętymi folią. Można kupić takie gotowe folijki, ale zdecydowanie lepiej mi samej pociąć.
Frezarkę kupiłam, chciałam jej używać zamiast pilniczków czy bloczka polerskiego, ale leży w szafie. Za dużo zachodu.
Z przydatnych rzeczy to właśnie tylko bloczek polerski do takiego minimalnego zmatowienia, bezpyłowe waciki i jakiś malutki pędzelek jeśli chcesz się bawić we wzorki.
Jeśli bazę i top mam z neonail to lakier kolorowy mogę mieć w zasadzie jakikolwiek. Fajnie mi się sprawdzają takie z Eveline, mają ciekawy kształt pędzelka. Na Rossmannowych promocjach za grosze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja używam frezarki od pierwszych hybryd, i nie wyobrażam sobie inaczej, raz dwa hybryda zdjęta, trzy cztery skórki zrobione. Odsunięte skórki i usunięte nabłonki to podstawa, jeszcze się nie zdarzyło, żeby mi coś samo odeszło Właściwie ściągam tylko dlatego, że jest odrost, a mam małe i krótkie paznokcie, więc go bardzo widać.
Używam tak: frezarka jsda, frezy sunone i drillo, drobnoziarnisty pilnik, mały pędzelek, drewniany patyczek, lampa sunone.
Bazę polecam s.o.s. molly lac, lakiery sunone i ntn, top dry no wipe ntn. Nic mnie uczuliło, a jestem alergiczką, ale zwracam też uwagę żeby żaden produkt absolutnie nie dotykał skórek.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:58   #3694
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Kastracja to loteria w kwestii zachowania psa po zabiegu. Może się wyciszy w kwestii kopulacji, ale stanie się też "przy okazji" ekstremalnie lękliwy, niepewny siebie itd. To naprawdę bardzo indywidualne.
No i kopulacja to nie tylko samczy popęd, zdarza się przecież też u suk. Bardzo jest powiazana z ekscytacją psa i nieumiejętnością wyciszenia czy innego sposobu na okiełznanie emocji. Pies nieułożony i niestabilny przed kastracją, też taki będzie po niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za wyjaśnienie, nigdy nie spotkałam się z takim problemem u suczek. Pies ogólnie jest bardzo fajny i ułożony, mega grzeczny tylko ta ciągła potrzeba kopulacji jest w nim strasznie męcząca. Chyba trzech weterynarzy zalecało kastrację, ale z tego co piszesz to da się nad tym pracować inaczej więc podpowiem znajomej żeby poszukała porządnego behawiorysty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:02   #3695
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Ja używam frezarki od pierwszych hybryd, i nie wyobrażam sobie inaczej, raz dwa hybryda zdjęta, trzy cztery skórki zrobione. Odsunięte skórki i usunięte nabłonki to podstawa, jeszcze się nie zdarzyło, żeby mi coś samo odeszło Właściwie ściągam tylko dlatego, że jest odrost, a mam małe i krótkie paznokcie, więc go bardzo widać.
Używam tak: frezarka jsda, frezy sunone i drillo, drobnoziarnisty pilnik, mały pędzelek, drewniany patyczek, lampa sunone.
Bazę polecam s.o.s. molly lac, lakiery sunone i ntn, top dry no wipe ntn. Nic mnie uczuliło, a jestem alergiczką, ale zwracam też uwagę żeby żaden produkt absolutnie nie dotykał skórek.
Ja mam jakieś zepsute paznokcie chyba. Mamie robię dokładnie tak samo, używam tych samych produktów, skórki oczywiście też ogarniam. Mamie trzyma się dopóki sama nie ściągnie, u mnie po jakimś czasie po prostu odchodzi. Nie wiem dlaczego tak jest. Chociaż mi szybko rosną paznokcie, więc że względu na odrost i tak robię dość często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:25   #3696
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja mam jakieś zepsute paznokcie chyba. Mamie robię dokładnie tak samo, używam tych samych produktów, skórki oczywiście też ogarniam. Mamie trzyma się dopóki sama nie ściągnie, u mnie po jakimś czasie po prostu odchodzi. Nie wiem dlaczego tak jest. Chociaż mi szybko rosną paznokcie, więc że względu na odrost i tak robię dość często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja muszę zawsze używać primera kwasowego, inaczej po kilku dniach mam zapowietrzenia. Poza tym nieważne czy robię żel czy hybrydę zawsze na kciuku i palcu wskazującym prawej ręki po jakimś czasie zaczyna wszystko odchodzić. Pracuję przy komputerze i tymi dwoma palcami ciągle stukam w klawiaturę, więc to raczej normalne że tam odłazi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:30   #3697
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja mam jakieś zepsute paznokcie chyba. Mamie robię dokładnie tak samo, używam tych samych produktów, skórki oczywiście też ogarniam. Mamie trzyma się dopóki sama nie ściągnie, u mnie po jakimś czasie po prostu odchodzi. Nie wiem dlaczego tak jest. Chociaż mi szybko rosną paznokcie, więc że względu na odrost i tak robię dość często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam to samo.
siostra ostatnio robiła sobie, mi i mamie.
jej i mamie trzymały się ponad 2 tyg, dopóki odrost nie zrobił się za duży. u mnie zeszło płatami, po jakiś 3 dniach. dosłownie sama palcami ściągnęłam sobie te hybrydy

inna koleżanka zrobiła mi później jeszcze raz i to samo. po dwóch dniach kazałam jej ściągnąć, bo znowu zaczęły odchodzić.

nie wiem co jest grane
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 12:32   #3698
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Czy ktoś z Was szerzej się orientuje z badaniami dla kierowców? Jeśli prawko jest terminowe, powiedzmy do października, a nie zrobi się o czasie badań to potem (mowa o kilku miesiącach) wystarczy dostarczyć te badania i uprawnienia dalej są ważne czy jak to wygląda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:35   #3699
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja mam to samo.
siostra ostatnio robiła sobie, mi i mamie.
jej i mamie trzymały się ponad 2 tyg, dopóki odrost nie zrobił się za duży. u mnie zeszło płatami, po jakiś 3 dniach. dosłownie sama palcami ściągnęłam sobie te hybrydy

inna koleżanka zrobiła mi później jeszcze raz i to samo. po dwóch dniach kazałam jej ściągnąć, bo znowu zaczęły odchodzić.

nie wiem co jest grane

To jest kwestia paznokci, ale nie wiem co z niektórymi jest nie tak, że się nie trzyma. Ja mogę nosić miesiąc i nic, a mam koleżanki co mają tak jak Ty. Ale poleca zamiast normalnej bazy to budującą. Wg mnie ona lepiej i dłużej się utrzymuje.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:38   #3700
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
No ja nie wiem, bo chyba miałem to szczęście, by mieć "starą odmianę" (oczywiście tylko brak węchu i smaku był na czasie, gdy tymczasem ze smakiem i węchem było super; objawy miałem jelitowe, jak przy tzw. grypie żołądkowej; którejś nocy bolało mnie tak w prawym podbrzuszu, że jeszcze dwie minuty i wołałbym karetkę - zgięło mnie w pól z bólu i myślałem, że to wyrostek; poza tym gorączka 41, ale dla mnie to norma).


Mam nadzieję, że pomogłem


Nasen jest na receptę i działa jak cios młotem w łeb. I uzależnia jak jasna cholera. Jak każda benzodiazepina. Tyle.
To prawda. Chociaz jak mialam silne stresy to powiem ze Nasen u mnie dzialal, ale tez nie idealnie. Nie dzialal tak ze pol godziny i zasnelam. Zwyczajnie zasnelam szybciej i mocniej. Bralam tez Trittico na recepte. Slabsze ale tez nawet dobre.

Bez recepty te ziolowe tabletki slabo mi pomagaly. Melatoniny nie probowalam. Jednak ostatnio spie calkiem niezle. Jezeli mam malo stresow i mam bardziej ogarniete radzenie sobie z nimi to jest lepiej Zasypiam duzo szybciej i niezle spie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:40   #3701
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Chciałam zrobić sobie badania krwi i o ile podstawy typu motfologia to wiem to nie mam pojęcia co jeszcze warto zbadać? Nie mam żadnych "objawów" - tak z ciekawości i dla kontroli. Jest jakaś lista badań, które warto robić co jakiś czas ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 12:41   #3702
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

To też zależy chyba od produktów. Jak robiłam u kosmetyczki (Semilac, Gelac, Neo Nail), to wszystko trzymało się jak przyspawane 3 tygodnie, żadnych zapowietrzeń (hybryda, nie żel). Jak robię sama (Eveline, Pierre Rene, Maga Cosmetics), to często już pod koniec 2 tygodnia zaczyna mi coś odchodzić od strony skórek. Podejrzewam, że mogę też niezbyt dokładnie pozbywać się nabłonków z paznokci i przez to potem hybryda odchodzi. Zwłaszcza, że od skórek zaczyna odchodzić, ale reszta przy ściąganiu (acetonem) trzyma się jak przyspawana (zwłaszcza Maga).
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:43   #3703
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Chciałam zrobić sobie badania krwi i o ile podstawy typu motfologia to wiem to nie mam pojęcia co jeszcze warto zbadać? Nie mam żadnych "objawów" - tak z ciekawości i dla kontroli. Jest jakaś lista badań, które warto robić co jakiś czas ?
Podpinam się.

Idę dzisiaj na wizytę i chce sobie jak najwięcej zrobić, oprócz morfologii na pewno dostanę cholesterol i glukoze, chce też poprosić o tarczycę (tsh, ft3, ft4, anty tpo I anty tg), witaminę d3, próby wątrobowe, kwas foliowy, żelazo i witaminę b12.

I nie wiem, czy coś jest jeszcze warte o poproszenie
Myślę o markerze ca 125, bo mam dostępne w pakiecie, a jestem w obciążonej grupie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:48   #3704
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Podpinam się.

Idę dzisiaj na wizytę i chce sobie jak najwięcej zrobić, oprócz morfologii na pewno dostanę cholesterol i glukoze, chce też poprosić o tarczycę (tsh, ft3, ft4, anty tpo I anty tg), witaminę d3, próby wątrobowe, kwas foliowy, żelazo i witaminę b12.

I nie wiem, czy coś jest jeszcze warte o poproszenie
Myślę o markerze ca 125, bo mam dostępne w pakiecie, a jestem w obciążonej grupie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać co udało Ci się uzyskać, bo u mnie lekarze praktycznie na nic nie chcą dawać, zwłaszcza jak nie mają jakichś podstaw. Witaminy chyba w ogóle nie są refundowane, tak samo anty tpo i anty tg. No chyba, że masz jakiś pakiet medyczny.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:04   #3705
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja mam to samo.
siostra ostatnio robiła sobie, mi i mamie.
jej i mamie trzymały się ponad 2 tyg, dopóki odrost nie zrobił się za duży. u mnie zeszło płatami, po jakiś 3 dniach. dosłownie sama palcami ściągnęłam sobie te hybrydy

inna koleżanka zrobiła mi później jeszcze raz i to samo. po dwóch dniach kazałam jej ściągnąć, bo znowu zaczęły odchodzić.

nie wiem co jest grane
A nie chorujesz przypadkiem na Hashimoto lub PCOS? U osób cierpiących na zaburzenia hormonalne szybciej odnawia się warstwa lipidowa od strony wału, przez co hybrydy zaczynają odchodzić od płytki. Tak przynajmniej twierdziła pani, która prowadziła kurs, na którym byłam kilka lat temu.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:06   #3706
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88819623]A nie chorujesz przypadkiem na Hashimoto lub PCOS? U osób cierpiących na zaburzenia hormonalne szybciej odnawia się warstwa lipidowa od strony wału, przez co hybrydy zaczynają odchodzić od płytki. Tak przynajmniej twierdziła pani, która prowadziła kurs, na którym byłam kilka lat temu. [/QUOTE]
Ja mam hashimoto i niedoczynność tarczycy.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:12   #3707
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88819623]A nie chorujesz przypadkiem na Hashimoto lub PCOS? U osób cierpiących na zaburzenia hormonalne szybciej odnawia się warstwa lipidowa od strony wału, przez co hybrydy zaczynają odchodzić od płytki. Tak przynajmniej twierdziła pani, która prowadziła kurs, na którym byłam kilka lat temu. [/QUOTE]Ja w sumie kiedyś usłyszałam od kosmetyczki, że przy problemach z tarczycą niektórym klientkom się hybryda nie trzyma. I mi się u niej nie trzymała, po 2-3 dniach zaczynają złazić.

Na ślub zrobiłam u innej, ponad miesiąc się trzymały (poległy w wielogodzinnym starciu z rękawiczkami jednorazowymi).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:17   #3708
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Pytanie - czy w samolocie trzeba siedzieć w maseczce? Był ktoś na jakiejś wycieczce autokarem za granicą? Trzeba mieć maski?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:20   #3709
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Pytanie - czy w samolocie trzeba siedzieć w maseczce? Był ktoś na jakiejś wycieczce autokarem za granicą? Trzeba mieć maski?
Tak. W samolocie obowiązkowo i mogą zwracać na to uwagę.

W autokarze to już zależy od przepisów konkretnego kraju i podejścia ludzi.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 13:21   #3710
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

W samolocie zdejmujesz tylko do jedzenia.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:28   #3711
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja mam hashimoto i niedoczynność tarczycy.
Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja w sumie kiedyś usłyszałam od kosmetyczki, że przy problemach z tarczycą niektórym klientkom się hybryda nie trzyma. I mi się u niej nie trzymała, po 2-3 dniach zaczynają złazić.

Na ślub zrobiłam u innej, ponad miesiąc się trzymały (poległy w wielogodzinnym starciu z rękawiczkami jednorazowymi).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robię sama w domu, cały czas tymi samymi produktami i czasem trzymają się 10 dni, a czasami 2-3.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:30   #3712
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88819623]A nie chorujesz przypadkiem na Hashimoto lub PCOS? U osób cierpiących na zaburzenia hormonalne szybciej odnawia się warstwa lipidowa od strony wału, przez co hybrydy zaczynają odchodzić od płytki. Tak przynajmniej twierdziła pani, która prowadziła kurs, na którym byłam kilka lat temu. [/QUOTE]


Ja mam niedoczynność i prawdopodobnie też pcos i nic się nie dzieje. Więc pewnie mit jakich wiele
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:33   #3713
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Chciałam zrobić sobie badania krwi i o ile podstawy typu motfologia to wiem to nie mam pojęcia co jeszcze warto zbadać? Nie mam żadnych "objawów" - tak z ciekawości i dla kontroli. Jest jakaś lista badań, które warto robić co jakiś czas ?
Pełna morfologię, OB, mocz, wit D3, możesz zrobić hormony TSH, dodatkowo zrobiłabym prześwietlenie płuc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:33   #3714
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja mam to samo.
siostra ostatnio robiła sobie, mi i mamie.
jej i mamie trzymały się ponad 2 tyg, dopóki odrost nie zrobił się za duży. u mnie zeszło płatami, po jakiś 3 dniach. dosłownie sama palcami ściągnęłam sobie te hybrydy

inna koleżanka zrobiła mi później jeszcze raz i to samo. po dwóch dniach kazałam jej ściągnąć, bo znowu zaczęły odchodzić.

nie wiem co jest grane
Ja robię paznokcie sobie, mamie i siostrze.

Mi i mamie trzymają się dopóty dopóki nie ściągnę.

Siostrze po 2-3 dniach zawsze coś odłazi.
Próbowałam droższych baz, top coatów jakich primerow kwasowych, bezkwasowych i nic. Zawsze odłazi 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 13:48   #3715
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Pełna morfologię, OB, mocz, wit D3, możesz zrobić hormony TSH, dodatkowo zrobiłabym prześwietlenie płuc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Prześwietlenie płuc, rezonans piersi, cytologię i USG ginekologiczne robię systematycznie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:26   #3716
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Piszecie o tarczycy to zapytam. Czy któraś z Was miała może taką sytuację że miała wysokie anty-tpo i resztę w normie? Udało mi się jakimś cudem dostać od ręki na wizytę u endo na NFZ, lekarz stwierdził że wprawdzie mam guzy na tarczycy i wysokie anty-tpo (ponad 300), ale jak tsh, ft3 i ft4 są ok to on może tylko obserwować i mam przyjść na wizytę za rok. Bo to są według niego początki Hashimoto, ale do diagnozy brakuje mu właśnie reszty wyników. Samo złe samopoczucie mu nie wystarcza.
Oczywiście zapisałam się na wizytę prywatnie, ale termin jest na listopad. Zastanawiam się czy ten lekarz po prostu miał mnie w d... czy na prywatnej wizycie też nic nie wskóram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:33   #3717
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Pytanie - czy w samolocie trzeba siedzieć w maseczce? Był ktoś na jakiejś wycieczce autokarem za granicą? Trzeba mieć maski?
Tak w samolocie obowiązkowo. Obsługa zwraca na to uwagę i upomina jak ktoś nie ma założonej maski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:39   #3718
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Dzięki To jeszcze szybkie pytanie, bo na tych grupach na fb nie mogę się przebić przez ilość postów o noclegach - czy ktoś wie jak wygląda sytuacja np w Chorwacji, Grecji czy we Włoszech, jeśli chodzi o maski na powietrzu? Bo nie uśmiecha mi się chodzić w grupie podczas wycieczki w masce.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:47   #3719
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Ja mam niedoczynność i prawdopodobnie też pcos i nic się nie dzieje. Więc pewnie mit jakich wiele
Możliwe. Chociaż z drugiej strony są osoby, które chorują na hashimoto i niedoczynność, ale nie mają żadnych objawów i dziwią się, gdy ktoś mówi, że jakieś ma. Różnie to bywa.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Piszecie o tarczycy to zapytam. Czy któraś z Was miała może taką sytuację że miała wysokie anty-tpo i resztę w normie? Udało mi się jakimś cudem dostać od ręki na wizytę u endo na NFZ, lekarz stwierdził że wprawdzie mam guzy na tarczycy i wysokie anty-tpo (ponad 300), ale jak tsh, ft3 i ft4 są ok to on może tylko obserwować i mam przyjść na wizytę za rok. Bo to są według niego początki Hashimoto, ale do diagnozy brakuje mu właśnie reszty wyników. Samo złe samopoczucie mu nie wystarcza.
Oczywiście zapisałam się na wizytę prywatnie, ale termin jest na listopad. Zastanawiam się czy ten lekarz po prostu miał mnie w d... czy na prywatnej wizycie też nic nie wskóram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie masz TSH, FT3, FT4?
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 14:55   #3720
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88819623]A nie chorujesz przypadkiem na Hashimoto lub PCOS? U osób cierpiących na zaburzenia hormonalne szybciej odnawia się warstwa lipidowa od strony wału, przez co hybrydy zaczynają odchodzić od płytki. Tak przynajmniej twierdziła pani, która prowadziła kurs, na którym byłam kilka lat temu. [/QUOTE]

a choruję no to wszystko wyjaśnia, nie słyszałam o tym wcześniej
a mówiła czy da się na to jakoś zaradzić czy zostaje mi życie z brzydkimi paznokciami?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.