Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-03, 11:38   #61
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88250946]A idze, idze, ilu faktycznie znasz takich przebojowych i pewnych siebie studentów? To taka sama bzdurka mająca na celu przyciągnąć jakoś ogłoszenie, jak te wytarte slogany o młodym dynamicznym zespole.[/QUOTE]

Myślę że świeży absolwent czy student jest lepszym materiałem na stażyste bo można go sobie łatwo "urobić" pod firmę i nie ma za duzych wymagań, ale mimo to wysłałam bo od tego miesiąca próbuję już wszystkiego

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Ale znam takich, co za mniej niż ileś tam do pracy nie pójdą
Hmm...kilka miesiecy temu sama mowiłam że 3 na reke to minimum, no powiedzmy 2,5 na okresie próbnym bo generalnie trudno mi uwierzyć że mozna sie faktycznie zaangazować w niżej platną pracę.
Jako pracodawca nie zaufałabym czyjejś deklaracji że jest w stanie starac się i pracować w 100% wydajnie poniżej 2,5 na rekę niezaleznie od charakteru pracy.
Oczywiście zdaję sobie sprawę że w Polsce większośc ludzi zarabia mniej i pewnie sama do nich dołączę i i tak bedę cieszyć sie że w końcu mam pracę, ale sama przed sobą nie będę sie czarować że moje podejście do pracy bedzie cały czas tak samo pozytywne bo wiem ze z biegiem miesięcy czy lat moja motywacja będzie spadać.

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jakbym o sobie czytała, kiedy szukałam pracy. Ściskam Cię mocno Fenenna Będzie w końcu dobrze, zobaczysz, coś się znajdzie.

Pamiętam, jak w przypływie desperacji wysłałam CV na sprzedawcę do salonu materacy (przyznajcie się, której nie marzy się praca testera materacy ), ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zadzwonili do mnie, ale że ja nie usłyszałam nazwy firmy ale usłyszałam coś o sprzedaży, to pomyślałam, że chodzi o jakiegoś projekt managera do projektów sprzedażowych i się rozwodziłam jakie to mam doświadczenie w tym temacie dopiero potem się połapałam, na jaki temat jest ten telefon, no ale było za późno, oczywiście więcej nie zadzwonili


Ja zauważyłam, że odkąd wpisuję w CV to takie króciutkie "o mnie" to rekruterzy często do tego nawiązują, chyba to jest dość istotna część CV


Chyba musisz się skupić na wielozadaniowości, terminowości, dokładności. Na przykład umiesz jednocześnie rozmawiać przez telefon, robić notatkę, odpowiadać na maila, parzyć kawę i przyjmować pocztę

Ja własnie teraz do sklepu meblowego wysłałam
I tez zaliczyłam podobną wpadke jak Ty - jakos w lipcu wyslalam zgłoszenie do sieci meblowej na stanowisko jak zrozumiałam z ogloszenia projektowe/związane z ofertowaniem i zadzwonili do mnie a po krótkiej rozmowie okazało sie że chodzi o prace na kasie w salonie meblowym, żadnego projektowania czy kalkulacji, po prostu chcieli chyba mieć ładną treśc ogłoszenia

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Chodzi mi o typowo roszczeniowa postawę. Oczywiście, że nie powinniśmy się zgadzać na byle co, ale po prostu znam ludzi, którzy nie mają doświadczenia, szukają długo pracy ale na staż nie pójdą bo to wyzysk. Jasne, że nie jest to opłacalne, ale skoro taka osoba miesiącami siedzi w domu i czeka na cud to równie dobrze może zaliczyć pół roczny staż i znaleźć lepsza pracę.
Bardzo na takie coś liczę

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88251954]
W liście do pracy takiej biurowej właśnie napisałabym o wielozadaniowości, skrupulatności, doprowadzaniu spraw do końca, a także kreatywności w rozwiązaniu problemów, które w takich miejscach się zdarzają (tylko trzeba ładnie ubrać w słowa). Fennena jak napiszesz to możesz mi podesłać, mogę Ci podrasować [/QUOTE]

Gypsy, Kafka ja tak kulawo napisalam ten list że dajcie spokój az wstyd Jak piszę LM pod "swój zawód" to pięknie płynę konkretami a taki ogólny to połozyłam - ale Gypsy choć za późno przeczytałam Twoja ofertę wyślę Ci list na pw, to nic pilnego bo i tak zostal juz wysłany ale może jak będziesz miala chwilę kiedyś tam to mi cos podpowiesz

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Cześć! Można dołączyć?

Szukam pracy od lipca i jestem już na skraju załamania... Niby się nie poddaję, a coraz częściej nachodzą mnie myśli, że jestem chyba aż tak beznadziejna, że nic nie mogę znaleźć...


Wiem, że czasy są trudne, ale wydawało mi się, że będzie łatwiej...
Oczywiście że nie jesteś beznadziejna, w jakiej branzy szukasz, w duzym mieście?

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Dzisiaj dostałam propozycje pracy,czas na odpowiedz do jutra
Praca głównie po angielsku - w sumie tego się trochę boje.
I najgorsze do czego nie chciałam wracać do zmiany nocne ale tym razem po 8h a nie 12 jak miałam wcześniej.
Chyba zaryzykuje bo kasa naprawdę dobra i wracam do swojej branży.
I co postanowiłaś?

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-11-03 o 11:59
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 12:21   #62
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
I co postanowiłaś?

Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 12:26   #63
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed
Wielkie gratulacje w takim razie!!!
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 13:38   #64
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed
Ale zazdroszczę, super. Też bym zaryzykowała i poszła.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Oczywiście że nie jesteś beznadziejna, w jakiej branzy szukasz, w duzym mieście?
Dzięki za pocieszenie. Coraz częściej tak myślę.
Szukam w księgowości, jako księgowa, ale wysyłam też CV na asystentów i pomoc i na jakieś stanowiska administracyjne i nic, kompletnie. Raz jedna firma się odezwała, byłyśmy umówione na rozmowę online i olali temat, nawet nie odwołali rozmowy. Porażka.
Ale może robię błąd, że wysyłam CV w większości na rekrutacje zdalne, bo nie mieszkam teraz na miejscu, więc w dobie korony myślałam, że większość firm rekrutuje zdalnie, ale już sama nie wiem.
A szukam w Warszawie, bo chcę wrócić do Warszawy, ale na dobrą sprawę gdyby mi się trafiła oferta pracy w innym dużym mieście to jestem otwarta, bo nic mnie nie trzyma, przeprowadzę się za pracą prawie wszędzie, ale co z tego, jak nikt mnie nie chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 14:02   #65
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Dzięki za pocieszenie. Coraz częściej tak myślę.
Szukam w księgowości, jako księgowa, ale wysyłam też CV na asystentów i pomoc i na jakieś stanowiska administracyjne i nic, kompletnie. Raz jedna firma się odezwała, byłyśmy umówione na rozmowę online i olali temat, nawet nie odwołali rozmowy. Porażka.
Ale może robię błąd, że wysyłam CV w większości na rekrutacje zdalne, bo nie mieszkam teraz na miejscu, więc w dobie korony myślałam, że większość firm rekrutuje zdalnie, ale już sama nie wiem.
A szukam w Warszawie, bo chcę wrócić do Warszawy, ale na dobrą sprawę gdyby mi się trafiła oferta pracy w innym dużym mieście to jestem otwarta, bo nic mnie nie trzyma, przeprowadzę się za pracą prawie wszędzie, ale co z tego, jak nikt mnie nie chce.
Daleko masz do Warszawy, byłabyś w stanie jezdzic na rozmowy?
W CV wpisujesz Warszawe jako miejsce zamieszkania?
Bo jesli nie to może to zniechęcać - ja 2 razy we wrzesniu jechałam na rozmowę 300 km i w przypadku aplikowania poza miejscem zamieszkania w CV mam wpisane "moje miasto/możliwość relokacji" a od jednej firmy w sobotę dostałam odpowiedź odmowna z uzasadnieniem decyzji że nie chcą narażać mnie na koszty przeprowadzki gdy nie mają pewności że przedłużą mi umowe po okresie probnym bo jest niepewna sytuacja epidemiologiczna.
Może byl to zwykly wykręt a może popatrzyli na moja kandydature zwyczajnie po ludzku i nie chcieli mi wywracac wszystkiego do gory nogami?

Będzie dobrze, widzę dużo ofert na stanowiska związane z finansami
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 15:07   #66
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Daleko masz do Warszawy, byłabyś w stanie jezdzic na rozmowy?
W CV wpisujesz Warszawe jako miejsce zamieszkania?
Bo jesli nie to może to zniechęcać - ja 2 razy we wrzesniu jechałam na rozmowę 300 km i w przypadku aplikowania poza miejscem zamieszkania w CV mam wpisane "moje miasto/możliwość relokacji" a od jednej firmy w sobotę dostałam odpowiedź odmowna z uzasadnieniem decyzji że nie chcą narażać mnie na koszty przeprowadzki gdy nie mają pewności że przedłużą mi umowe po okresie probnym bo jest niepewna sytuacja epidemiologiczna.
Może byl to zwykly wykręt a może popatrzyli na moja kandydature zwyczajnie po ludzku i nie chcieli mi wywracac wszystkiego do gory nogami?

Będzie dobrze, widzę dużo ofert na stanowiska związane z finansami
Właśnie nie bardzo, bo to 200 km, a nie mam samochodu i połączenie FATALNE, dlatego postawiłam na rekrutacje zdalne...

Wpisywałam przez pierwszy miesiąc swoje miejsce zamieszkania aktualne, ale od sierpnia już wpisuję Warszawa... w moim przypadku niewiele to zmieniło...

Bardzo Ci dziękuję. Ja przyjmę wszelkie rady jeśli chodzi o szukanie pracy, bo tak na dobrą sprawę, robię to pierwszy raz, choć to nie moja pierwsza praca. Doświadczenie mam niewielkie, ale jakieś mam.
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 16:49   #67
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed
Super, brzmi bardzo fajnie, gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-03, 20:44   #68
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Kayk0 - ale Ci zazdroszczę, gratulacje.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 21:52   #69
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed

Szczerze mówiąc ja chyba bardziej bałabym się zmieniać właśnie teraz, ale ogólnie uważam, że masz rację. Dobrze radzące sobie firmy i ogólnie stabilne poszukują pracowników ciągle - i myślę, że do takiej trafiłaś. Gratuluję!


Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Ale zazdroszczę, super. Też bym zaryzykowała i poszła.



Dzięki za pocieszenie. Coraz częściej tak myślę.
Szukam w księgowości, jako księgowa, ale wysyłam też CV na asystentów i pomoc i na jakieś stanowiska administracyjne i nic, kompletnie. Raz jedna firma się odezwała, byłyśmy umówione na rozmowę online i olali temat, nawet nie odwołali rozmowy. Porażka.
Ale może robię błąd, że wysyłam CV w większości na rekrutacje zdalne, bo nie mieszkam teraz na miejscu, więc w dobie korony myślałam, że większość firm rekrutuje zdalnie, ale już sama nie wiem.
A szukam w Warszawie, bo chcę wrócić do Warszawy, ale na dobrą sprawę gdyby mi się trafiła oferta pracy w innym dużym mieście to jestem otwarta, bo nic mnie nie trzyma, przeprowadzę się za pracą prawie wszędzie, ale co z tego, jak nikt mnie nie chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wg mnie powinnaś wysyłac na każde ogłoszenie, które Ci się podoba, nawet jak nie ma informacji o rekrutacji zdalnej, bo często firmy tego nie zaznaczają (szukałam pracy od lutego/marca, tak poważnie od lata i moja firma nie miała informacji o rekrutacji zdalnej).
Druga kwestia jest taka - jak ktoś do Ciebie dzwoni to możesz uczciwie powiedzieć o swojej sytuacji, z tym jednak, że powiedzieć o planowanej przeprowadzce, np znalezionym mieszkaniu do życia (wiadomo, trochę podkoloryzować, że masz już plan na życie i ta firma jest jednym z nich). Możesz zapytać, w jakiej formie ma być rekrutacja, jeśli jest nadal osobista, to czy mogą zaproponować w ramach wyjątku zdalną, gdzie po jakiejś wstępnej selekcji mogłabyś być na kolejnym etapie osobiście. Ja bym tak zrobiła.


Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Gypsy, jak na pielęgniarstwo 3500 to jest "super" pensja mi po studiach mgr zaproponowano w dpsie 2200 na rękę teraz zarabiam 2400 gdzie indziej ale codziennie łykam tabletki na uspokojenie przed i w trakcie pracy.

Cieszę się że znalazłaś fajna prace! Powodzenia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiesz, tylko ta kobieta to pracuje 30kilka lat na stanowisku. Dla mnie zarobki masakra, chociaż tak, wiem, ile się w tym kraju średnio zarabia. Zwyczajnie jest mi jej szkoda.
Dziękuję.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 11:16   #70
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88257704]Wg mnie powinnaś wysyłac na każde ogłoszenie, które Ci się podoba, nawet jak nie ma informacji o rekrutacji zdalnej, bo często firmy tego nie zaznaczają (szukałam pracy od lutego/marca, tak poważnie od lata i moja firma nie miała informacji o rekrutacji zdalnej).
Druga kwestia jest taka - jak ktoś do Ciebie dzwoni to możesz uczciwie powiedzieć o swojej sytuacji, z tym jednak, że powiedzieć o planowanej przeprowadzce, np znalezionym mieszkaniu do życia (wiadomo, trochę podkoloryzować, że masz już plan na życie i ta firma jest jednym z nich). Możesz zapytać, w jakiej formie ma być rekrutacja, jeśli jest nadal osobista, to czy mogą zaproponować w ramach wyjątku zdalną, gdzie po jakiejś wstępnej selekcji mogłabyś być na kolejnym etapie osobiście. Ja bym tak zrobiła. [/QUOTE]
Tak będę robić. Szczególnie, że ze względu na pandemię jak wysyłam aplikację to sama wysyła wiadomość, że będę wdzięczna za możliwość przeprowadzenia rekrutacji online
Ale jestem teraz w takim momencie życia, że praca byłaby dla mnie zbawieniem, także pod wieloma innymi względami, nie tylko zarobkowym
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 11:50   #71
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed
Gratulacje
U mnie względnie spokojnie, przeglądam oferty pracy, ale nie ma nic dla mnie. Powoli przyzwyczajam się, że na pewno przezimuję w obecnej pracy. Zobaczę tez jak sytuacja będzie wyglądała dalej, w sumie to nawet zaczęłam powoli rozważać czy nie zostać tu na dłużej. Zobaczę też jaka wypłata mi wpłynie teraz - miałam dwa tygodnie nocek plus jedną sobotę. Jeżeli będą to rozsądne pieniądze to będę miała nad czym myśleć. Z drugiej strony - skończyło się traktowanie mnie jak intruza i wyśmiewanie, czepianie się o wszystko; w końcu jak to powiedziała mi koleżanka "swoje przeszłam na początku"
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-04, 18:29   #72
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny, a jakie jest Wasze zdanie na temat aplikowania na oferty, gdzie wymagane doświadczenie jest większe niż posiadane? Opłaci się czy to z góry skazane na niepowiedzenie?
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 19:22   #73
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Wiem, że obecnie nie jest dobry czas na zmianę pracy, ale uważam, że. jestem młoda i warto zaryzykować.

Tym bardziej, że udało mi się przejść trudną rekrutacje i zaproponowali fajne pieniądze.

Ryzykuje i idę do nowego miejsca, teraz kwestia czy od 1 grudnia czy od 1 stycznia.
Daja fajne benefity: dodatek żywieniony, ubezpieczenie, mulisport lub dodatek na wakacje, angielski, luxmed
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Właśnie nie bardzo, bo to 200 km, a nie mam samochodu i połączenie FATALNE, dlatego postawiłam na rekrutacje zdalne...

Wpisywałam przez pierwszy miesiąc swoje miejsce zamieszkania aktualne, ale od sierpnia już wpisuję Warszawa... w moim przypadku niewiele to zmieniło...
Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Bo jesli nie to może to zniechęcać - ja 2 razy we wrzesniu jechałam na rozmowę 300 km i w przypadku aplikowania poza miejscem zamieszkania w CV mam wpisane "moje miasto/możliwość relokacji" a od jednej firmy w sobotę dostałam odpowiedź odmowna z uzasadnieniem decyzji że nie chcą narażać mnie na koszty przeprowadzki gdy nie mają pewności że przedłużą mi umowe po okresie probnym bo jest niepewna sytuacja epidemiologiczna.
Może byl to zwykly wykręt a może popatrzyli na moja kandydature zwyczajnie po ludzku i nie chcieli mi wywracac wszystkiego do gory nogami?
Wyrzuciłabym aktualne miejsce zamieszkania w ogóle z CV w tym wypadku. U mnie zadziałało.
Kiedy podjęłam na wiosnę decyzję o przeprowadzce (150 km), zaczęłam rozglądać się za pracą w Trójmieście, wyrzuciłam aktualne miasto z życiorysu. Fakt faktem, może nie jestem najlepszym przykładem, bo miałam jedną rozmowę, która okazała się złotym strzałem ale o tym, że nie jestem miejscowa powiedziałam już po umówieniu terminu i godziny spotkania, choć chyba to wywnioskowali po aktualnym miejscu pracy. Nie zraziło ich to w żadnym stopniu, dostałam jeszcze zwrot za dojazd na rozmowę.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 19:49   #74
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość

Wyrzuciłabym aktualne miejsce zamieszkania w ogóle z CV w tym wypadku. U mnie zadziałało.
Kiedy podjęłam na wiosnę decyzję o przeprowadzce (150 km), zaczęłam rozglądać się za pracą w Trójmieście, wyrzuciłam aktualne miasto z życiorysu. Fakt faktem, może nie jestem najlepszym przykładem, bo miałam jedną rozmowę, która okazała się złotym strzałem ale o tym, że nie jestem miejscowa powiedziałam już po umówieniu terminu i godziny spotkania, choć chyba to wywnioskowali po aktualnym miejscu pracy. Nie zraziło ich to w żadnym stopniu, dostałam jeszcze zwrot za dojazd na rozmowę.
W sumie moze i tak, spróbuję
Ja 4 lata temu właśnie tak miałam - jedna rozmowa 300km dalej i gotowe i miałam aktulane miejsce zamieszkania a w liście dopisałam że poważnie rozważam przeprowadzkę i wzięli mnie. Ale zrobię tak jak piszesz żeby w razie "W" znowu nie dostać odpowiedzi że nie chcą mnie narażać na koszty bo jeśli to był faktyczny powód odmowy to ja byłabym gotowa zaryzykować i te koszty ponieść
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 21:32   #75
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja dzisiaj dostałam telefon ze stanowiska związanego z administracją, po kilku minutach pytanie o zarobki... Pani się zająkała i stwierdziła, że chyba moje oczekiwania nie zostaną spełnione.
Zaproponowali 2350zł za pełen wymiar... i to NETTO na śmieciówce z dyspozycją na już.
W pracy mnie codziennie szkolą po 1,5-2h, więc tyle dobrego. Powoli się oswajam z myślą, że muszę ten rok jakoś ,,przeboleć".

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2020-11-04 o 21:34
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:28   #76
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam telefon ze stanowiska związanego z administracją, po kilku minutach pytanie o zarobki... Pani się zająkała i stwierdziła, że chyba moje oczekiwania nie zostaną spełnione.
Zaproponowali 2350zł za pełen wymiar... i to NETTO na śmieciówce z dyspozycją na już.
W pracy mnie codziennie szkolą po 1,5-2h, więc tyle dobrego. Powoli się oswajam z myślą, że muszę ten rok jakoś ,,przeboleć".
Rzeczywiście, kupa kasy
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:30   #77
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Gratulacje

Wyrzuciłabym aktualne miejsce zamieszkania w ogóle z CV w tym wypadku. U mnie zadziałało.
Kiedy podjęłam na wiosnę decyzję o przeprowadzce (150 km), zaczęłam rozglądać się za pracą w Trójmieście, wyrzuciłam aktualne miasto z życiorysu. Fakt faktem, może nie jestem najlepszym przykładem, bo miałam jedną rozmowę, która okazała się złotym strzałem ale o tym, że nie jestem miejscowa powiedziałam już po umówieniu terminu i godziny spotkania, choć chyba to wywnioskowali po aktualnym miejscu pracy. Nie zraziło ich to w żadnym stopniu, dostałam jeszcze zwrot za dojazd na rozmowę.
Ja wyrzuciłam miejsce zamieszkania, ale na razie nie pomogło... ta rozmowa co ją miałam mieć, miałam wtedy swoje miasto... i chyba też wtedy zniechęciło tą firmę, że nie mieszkam na miejscu, bo kobitka (mimo zaznaczonej rekrutacji zdalnej) ona „Hmm to nie da pani rady przyjechać na rozmowę, spróbujemy to zrobić jakoś online jak mi coś informatyk wykombinuje”. No i ostatecznie się umówiłyśmy na rozmowę online, a ona nie zadzwoniła. Robią rekrutację online, a są do niej nieprzygotowani. Może to była taka mało profesjonalna firma.

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam telefon ze stanowiska związanego z administracją, po kilku minutach pytanie o zarobki... Pani się zająkała i stwierdziła, że chyba moje oczekiwania nie zostaną spełnione.
Zaproponowali 2350zł za pełen wymiar... i to NETTO na śmieciówce z dyspozycją na już.
W pracy mnie codziennie szkolą po 1,5-2h, więc tyle dobrego. Powoli się oswajam z myślą, że muszę ten rok jakoś ,,przeboleć".
Wow... mogę podpytać jak duże miasto? 2350 zł, w moim 25 tysięcznym mieście ciężko by mi było się utrzymać chcąc wynająć chociaż jakąś kawalerkę... Ale takie są chyba realia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:43   #78
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Wow... mogę podpytać jak duże miasto? 2350 zł, w moim 25 tysięcznym mieście ciężko by mi było się utrzymać chcąc wynająć chociaż jakąś kawalerkę... Ale takie są chyba realia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ponad 500 tysięcy. Ja teraz zarabiam trochę ponad x1,5 tyle. Paranoja... może to dobra praca dla studenta z opłaconym mieszkaniem.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:48   #79
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ponad 500 tysięcy. Ja teraz zarabiam trochę ponad x1,5 tyle. Paranoja... może to dobra praca dla studenta z opłaconym mieszkaniem.

Przyznam szczerze, że... jestem trochę w szoku. Kogo stać na takie zarobki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-04, 23:00   #80
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ponad 500 tysięcy. Ja teraz zarabiam trochę ponad x1,5 tyle. Paranoja... może to dobra praca dla studenta z opłaconym mieszkaniem.
A weź daj spokój

Ja tak jak pisałam wyżej na dzień dzisiejszy przyjęłabym taka ofertę w czymś "nowym" do czego trzebaby mnie przyuczać ale i tak cały czas szukałabym czegoś innego bo po prostu nie wierzę że można podchodzić poważnie do pracy za takie pieniądze.

Na jednej rozmowie na stanowisko na które mam 4 lata doświadczenia zapytano się mnie o oczekiwane wynagrodzenie, powiedziałam że będę zadowolona z 3000zl na okresie próbnym (tak miałam w poprzedniej pracy) na co Pani odpowiedziała mi że u nich jest to wynagrodzenie dla osób z 5 letniemu stażem w firmie a dla wszystkich poniżej jest 2300
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 23:05   #81
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Fenenna, Ondiine, stotek, bonasera dziękuje za gratulacje trudna decyzja mam nadzieje, że będzie się opłacać

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kayk0 - ale Ci zazdroszczę, gratulacje.
Licze, że Tobie też się uda coś znaleść

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88257704]Szczerze mówiąc ja chyba bardziej bałabym się zmieniać właśnie teraz, ale ogólnie uważam, że masz rację. Dobrze radzące sobie firmy i ogólnie stabilne poszukują pracowników ciągle - i myślę, że do takiej trafiłaś. Gratuluję! [/QUOTE]
Pandemia trwa w najlepsze, ciężko przewidzieć czy i kiedy będzie lepiej. To stanowisko specjalistyczne, wymagające konkretnego doświadczenia w branży.

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam telefon ze stanowiska związanego z administracją, po kilku minutach pytanie o zarobki... Pani się zająkała i stwierdziła, że chyba moje oczekiwania nie zostaną spełnione.
Zaproponowali 2350zł za pełen wymiar... i to NETTO na śmieciówce z dyspozycją na już.
W pracy mnie codziennie szkolą po 1,5-2h, więc tyle dobrego. Powoli się oswajam z myślą, że muszę ten rok jakoś ,,przeboleć".
Ja mam wrażenie ze wiele firm nie odpowiadało na moje CV, bo chciałam zarabiać więcej niż najniższa krajowa - śmieszą mnie firmy, które wymagają doświadczenia od pracownika, po czym chcą mu zapłacić 2500zł.
W nowej pracy uważam, że dostałam odpowiednia kwotę w związku z moimi kompetencjami i doświadczeniem.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 09:50   #82
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Kurde dziewczyny, ja napisałam netto... a Pani powiedziała że skoro nie uczę się to brutto nie jest netto i po odliczeniu podatków będzie jeszcze mniej.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 10:35   #83
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny, ja napisałam netto... a Pani powiedziała że skoro nie uczę się to brutto nie jest netto i po odliczeniu podatków będzie jeszcze mniej.
A to można oferowac 2350zl brutto? Minimalna krajowa to 2600 brutto (coś ok 1950zl netto).
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 11:36   #84
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A to można oferowac 2350zl brutto? Minimalna krajowa to 2600 brutto (coś ok 1950zl netto).
Mogą dać umowę na pół etatu albo 3/4.

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny, ja napisałam netto... a Pani powiedziała że skoro nie uczę się to brutto nie jest netto i po odliczeniu podatków będzie jeszcze mniej.
Ja się domyśliłam, że chodzi o brutto, bo napisałaś „i to netto!”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 12:16   #85
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny, ja napisałam netto... a Pani powiedziała że skoro nie uczę się to brutto nie jest netto i po odliczeniu podatków będzie jeszcze mniej.
No, no, jeszcze lepiej. A perspektywy kariery jakie tam masz?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 13:10   #86
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Gratulacje
U mnie względnie spokojnie, przeglądam oferty pracy, ale nie ma nic dla mnie. Powoli przyzwyczajam się, że na pewno przezimuję w obecnej pracy. Zobaczę tez jak sytuacja będzie wyglądała dalej, w sumie to nawet zaczęłam powoli rozważać czy nie zostać tu na dłużej. Zobaczę też jaka wypłata mi wpłynie teraz - miałam dwa tygodnie nocek plus jedną sobotę. Jeżeli będą to rozsądne pieniądze to będę miała nad czym myśleć. Z drugiej strony - skończyło się traktowanie mnie jak intruza i wyśmiewanie, czepianie się o wszystko; w końcu jak to powiedziała mi koleżanka "swoje przeszłam na początku"
Cieszę się, że wreszcie u Ciebie lepiej
Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakie jest Wasze zdanie na temat aplikowania na oferty, gdzie wymagane doświadczenie jest większe niż posiadane? Opłaci się czy to z góry skazane na niepowiedzenie?
Ja bym nie aplikowała tylko wtedy, gdyby rekrutowali jakiegoś seniora z 10letnim doświadczeniem, a ja miałabym jakiś rok doświadczenia. Wysyłaj wszędzie tam, gdzie mniej więcej spełniasz kryteria bądź jesteś w stanie jakieś braki nadrobić
Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Fenenna, Ondiine, stotek, bonasera dziękuje za gratulacje trudna decyzja mam nadzieje, że będzie się opłacać


Licze, że Tobie też się uda coś znaleść


Pandemia trwa w najlepsze, ciężko przewidzieć czy i kiedy będzie lepiej. To stanowisko specjalistyczne, wymagające konkretnego doświadczenia w branży.


Ja mam wrażenie ze wiele firm nie odpowiadało na moje CV, bo chciałam zarabiać więcej niż najniższa krajowa - śmieszą mnie firmy, które wymagają doświadczenia od pracownika, po czym chcą mu zapłacić 2500zł.
W nowej pracy uważam, że dostałam odpowiednia kwotę w związku z moimi kompetencjami i doświadczeniem.
Masz rację, jestem w analogicznej sytuacji. Z tym, że ja podejmowałam decyzję we wrześniu (pracuję od listopada) i wydawało mi się, że nie będzie tak źle, jak teraz wydaje się być. Ale też jestem specjalistą z doświadczeniem, więc zakładam, że będzie dobrze W moim zespole jestem bardzo potrzebna, mają różne projekty, aktualnie mocno spowodowane koroną.
Ja się uczę nowej hurtowni danych i aktualnie mam focus na to położony. Jestem szczęśliwa, bo nie jesteśmy rozliczani z czasu pracy, tylko zadaniowo. Czuję się super i wreszcie doceniona, chociaż to tylko chwila mojej pracy. Zupełnie inna kultura organizacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 13:29   #87
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88262348]Cieszę się, że wreszcie u Ciebie lepiej Ja bym nie aplikowała tylko wtedy, gdyby rekrutowali jakiegoś seniora z 10letnim doświadczeniem, a ja miałabym jakiś rok doświadczenia. Wysyłaj wszędzie tam, gdzie mniej więcej spełniasz kryteria bądź jesteś w stanie jakieś braki nadrobić Masz rację, jestem w analogicznej sytuacji. Z tym, że ja podejmowałam decyzję we wrześniu (pracuję od listopada) i wydawało mi się, że nie będzie tak źle, jak teraz wydaje się być. Ale też jestem specjalistą z doświadczeniem, więc zakładam, że będzie dobrze W moim zespole jestem bardzo potrzebna, mają różne projekty, aktualnie mocno spowodowane koroną.
Ja się uczę nowej hurtowni danych i aktualnie mam focus na to położony. Jestem szczęśliwa, bo nie jesteśmy rozliczani z czasu pracy, tylko zadaniowo. Czuję się super i wreszcie doceniona, chociaż to tylko chwila mojej pracy. Zupełnie inna kultura organizacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ale też trzeba mieć świadomość, jakie braki się ma i ewentualnie można w miarę szybko nadrobić. Z doświadczenia jednak wiem, że dla nowicjuszy nie ma litości - albo wchodzisz "na gotowe" i po tygodniu pracujesz jak inni, i niczym od nich zanadto nie odstajesz, albo do widzenia, ślepa Gienia nikomu się nie chce przyuczać nowych ludzi, ewentualnie pokażą raz jak robią, i tyle.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 13:40   #88
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Na każdym stanowisku masz jakieś kompetencje kluczowe, czasem to doświadczenie w procesie, znajomość branży, innym razem znajomość języka, kierunkowe wykształcenie. Tego się nie da przeskoczyć. Tylko chyba raczej każdy to wie, że nie jest w stanie nadrobić pewnych rzeczy, ale jednak wiele wymagań jest przeszacowanych.
Ja mam 1-2 miesiące na ogarnięcie tego, co robimy plus nowych narzędzi. Aktualnie sama się uczę właśnie w pracy już na żywym organizmie, ale miałam rzeczywiście kluczową kompetencję, żeby sobie z tym radzić. U mnie schematycznych działań jest mało, reszta to zadania typowo na nowych projektach, gdzie trzeba samemu rozwiązywać problemy, bez schematu. To mi się bardzo podoba
Tutaj też bardzo ważne było rozumienie biznesu, które ja zdobyłam. Powiedziałabym, że tutaj właśnie to kluczowa kompetencja była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 14:07   #89
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny. Wkurzyłam się. Znalazlam pracę na zleceniowke. W mojej branży, ale... Wściekam się o podejście w kwestii wolnego. Pracuje po 10h. No i tak w zeszłym tygodniu miałam 2 dni wolne. W tym prawdopodobnie tak samo 2. Jak napisałam w czwartek wieczorem, że chce wolne na przeprowadzkę we wtorek to było okej. Jak się okazało, że musi to być jednak poniedziałek. Wyszło, że nie. Bo ktoś musi pracować. Okej. Moja wina. Ustaliłam na ten tydzień 2 dni wolne. Dziś się dowiedziałam, że w piątek prawdopodobnie nie mam wolnego bo kierowniczka gdzieś wyjeżdża. Super. Mam jutro dostawę mebli do nowego mieszkania. A właściciel ma ze mna podpisać umowę najmu.

No i wściekam się brakiem szkolenia. Miałam raptem 3 dni. I nagle zdziwienie, że często dzwonię. Skąd mam wiedzieć, że produkt na ekspozycji ma dana nazwę skoro nie jest opisany? I jak go szukać w cenniku. Dziewczyna która pracowała przede mną nic nie sprzedała przez miesiąc. Ja sprzedaje, ale często dzwonię bo nie jestem pewna co do wycen... Kierowniczka się wścieka bo nie wiem... No a skąd mam wiedzieć? Nie lubię takich ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 14:24   #90
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88262434]Ale też trzeba mieć świadomość, jakie braki się ma i ewentualnie można w miarę szybko nadrobić. Z doświadczenia jednak wiem, że dla nowicjuszy nie ma litości - albo wchodzisz "na gotowe" i po tygodniu pracujesz jak inni, i niczym od nich zanadto nie odstajesz, albo do widzenia, ślepa Gienia nikomu się nie chce przyuczać nowych ludzi, ewentualnie pokażą raz jak robią, i tyle.[/QUOTE]
O taaaak. Ostatnio słyszałam z pierwszej ręki (nieprofesjonalne, inna rzecz), że ktoś śmiał starać się o pracę, podczas gdy nigdy pewnej rzeczy nie robił. Ale podobno 'chce się nauczyć', i ma naście lat w bardzo bliskich i pokrewnych, okolicznych tematach, będzie łatwo.
W ogłoszeniu nie było wymagane takie doświadczenie, tylko taki obowiązek. Nic, co by wzbudziło podejrzenia że szopkę odstawią...
Nie, kandydat został wyśmiany i obgadany za plecami. Jak śmie głowę zawracać, my potrzebujemy kogoś kto wejdzie i będzie robił, a ten ma czelność i chce się uczyć, bezczelny.
Serio? Żałosna to jest ale ta firma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.