Problemy pierwszego świata + ot, część 5 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-15, 12:26   #61
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88643591]Jak lekarz pozwoli, nawet w dalekiej przyszlosci, to oprócz jogi polecam jeszcze pilates. Super wzmacnia cały gorset mięśniowy wokół kręgosłupa. [/QUOTE]

Rowniez bardzo polecam pilates, cwiczenie bardzo mi pomoglo po skonczeniu rehabilitacji po ciezkim wypadku samochodowym i w przypadkach nawracajacego co kilka lat silnego bolu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:32   #62
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No dokładnie tak. Jak kogoś zmusić, żeby podał Ci swój pesel? Ja bym osobie niebędącej najbliższą rodziną nie podała i koniec.
Ja w ogóle nie wiem, ludzie z mojej rodziny też nie wiedzą jak to powypełniać, kto z kim mieszka, a kto pomieszkuje, nie chcą się z takich rzeczy państwu spowiadać i ja się nie dziwię.
Mnie ktoś kiedyś dał formularz do wypełnienia podczas oglądania mieszkania na wynajem. Pesel, gdzie pracuję i dane do szefa, żeby mogli potwierdzić, że jestem zatrudniona. Wszystkim oglądającym taki formularz dali. To grzecznie podziękowałam i sobie poszłam.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:35   #63
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88644224] W domu siedzenie to jest koszmar, bo mam drewniane krzesła. Muszę kupić jakiś fotel taki do biurka, bo nie da się siedzieć na drewnianym krześle przez kilka godzin.
[/QUOTE]
Najpredzej moze pomoze taka poduszka nakladana na krzeslo
https://www.decathlon.pl/p/poduszka-100/_/R-p-171146?mc=8381881

Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:39   #64
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Zgadzam się, wszędzie RODO a tutaj pesel, adres i co jeszcze. W serwisie komputerowym nie mogłam podać typowi hasła, co by sobie sam wpisał, bo bym musiała jakieś upoważnienie spisywać, a tutaj mam do dyspozycji czyjeś wrażliwe dane.

Chyba zaznaczę, że mieszkam tylko z facetem, jego dane podam i tyle, a dziewczynom dam spokój. One jeszcze nawet na to nie spoglądały, a ja im zacznę zadawać jakieś osobiste pytania. Ciekawi mnie jak wyglądało to 10 lat temu, bo wtedy rodzice jeszcze za mnie robili.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:42   #65
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, wszędzie RODO a tutaj pesel, adres i co jeszcze. W serwisie komputerowym nie mogłam podać typowi hasła, co by sobie sam wpisał, bo bym musiała jakieś upoważnienie spisywać, a tutaj mam do dyspozycji czyjeś wrażliwe dane.

Chyba zaznaczę, że mieszkam tylko z facetem, jego dane podam i tyle, a dziewczynom dam spokój. One jeszcze nawet na to nie spoglądały, a ja im zacznę zadawać jakieś osobiste pytania. Ciekawi mnie jak wyglądało to 10 lat temu, bo wtedy rodzice jeszcze za mnie robili.
A nie masz rubryki na "osoby nieobecne"? Tam wpisać dziewczyny i nie wypełniać nic o nich. Dokleić kartkę, że nie wiesz i już, a ich nie było w mieszkaniu podczas spisu.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:45   #66
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
A nie masz rubryki na "osoby nieobecne"? Tam wpisać dziewczyny i nie wypełniać nic o nich. Dokleić kartkę, że nie wiesz i już, a ich nie było w mieszkaniu podczas spisu.
W Polsce spisujemy się internetowo. Jak nie wypełnisz pola obowiązkowego to Cię dalej formularz nie puści.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:51   #67
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W Polsce spisujemy się internetowo. Jak nie wypełnisz pola obowiązkowego to Cię dalej formularz nie puści.
Rozumiem. Dlatego tyle z tym zachodu.

U mnie chyba w tym miesiącu będzie Census i ciekawi mnie czy przeniosą to online czy znowu dadzą papiery do wypełnienia. Doczytałam właśnie, że przenieśli go na przyszły rok.

Powodzenia z wypełnianiem, dziewczyny. Dobrze, że robią to co parę lat, a nie co rok.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-04-15 o 12:53
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 12:52   #68
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cwany ten spis, podałam tę 1 osobę, a kolejne pytanie to: czy na pewno wszystkie osoby wpisałeś, co?
Jeszcze mnie wylogowało i robię od nowa. Nie polecam!
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:56   #69
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Rozumiem. Dlatego tyle z tym zachodu.

U mnie chyba w tym miesiącu będzie Census i ciekawi mnie czy przeniosą to online czy znowu dadzą papiery do wypełnienia. Doczytałam właśnie, że przenieśli go na przyszły rok.

Powodzenia z wypełnianiem, dziewczyny. Dobrze, że robią to co parę lat, a nie co rok.
Ooo, przenieśli? Ale to dziwne. U nas był online w tamtym miesiącu, niby przyszedł list z kodem domu który na tej stronie trzeba było wpisać, ale główny współlokator nam podał inny, więc nie wiem sama jak to działa. Ale żadnego info o budowach domu nie trzeba było podawać, tylko bardzo podstawowe info. Zajęło mi to chyba z 5 minut.
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:18   #70
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Cwany ten spis, podałam tę 1 osobę, a kolejne pytanie to: czy na pewno wszystkie osoby wpisałeś, co?
Jeszcze mnie wylogowało i robię od nowa. Nie polecam!


Mnie i tak najbardziej ujęło pytanie, czy się jest z kimś jeszcze w związku, poza związkiem , że tak powiem, głównym.


już widzę jak wszyscy lecą wpisywać kochanków i kochanki
Az żałuje że nie próbowaliśmy tam pójść w te pytania i zobaczyć co trzeba wpisac o ewentualnych kochankach.

Może tez pesele
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:19   #71
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Ooo, przenieśli? Ale to dziwne. U nas był online w tamtym miesiącu, niby przyszedł list z kodem domu który na tej stronie trzeba było wpisać, ale główny współlokator nam podał inny, więc nie wiem sama jak to działa. Ale żadnego info o budowach domu nie trzeba było podawać, tylko bardzo podstawowe info. Zajęło mi to chyba z 5 minut.
Pamiętam, że u nas trzeba było wypełniać kiedy dom był wybudowany np. lata 1980 - 1990, różne opcje było. I pytali jeszcze skąd jest dostęp do wody w domu itd.

Przenieśli na przyszły rok.

The decision to postpone the Census scheduled for 18 April 2021 until 03 April 2022 was not taken lightly and was based on a number of factors. Foremost in the decision making, was the need to ensure the safety of the general public and CSO field staff, coupled with the need to deliver a Census that achieves the highest possible response rate, across all facets of Irish society.

Czyli nawet nie planowali przenieść tego online. Wysyłaliby ludzi do roznoszenia i zbierania formularzy. A jest pandemia. I to niebezpieczne. Wow.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 14:08   #72
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Pamiętam, że u nas trzeba było wypełniać kiedy dom był wybudowany np. lata 1980 - 1990, różne opcje było. I pytali jeszcze skąd jest dostęp do wody w domu itd.

Przenieśli na przyszły rok.

The decision to postpone the Census scheduled for 18 April 2021 until 03 April 2022 was not taken lightly and was based on a number of factors. Foremost in the decision making, was the need to ensure the safety of the general public and CSO field staff, coupled with the need to deliver a Census that achieves the highest possible response rate, across all facets of Irish society.

Czyli nawet nie planowali przenieść tego online. Wysyłaliby ludzi do roznoszenia i zbierania formularzy. A jest pandemia. I to niebezpieczne. Wow.
Ta polityka jest taka wtf że aż nie mogę... Aplikowałam w lutym na taką rolę census representative co chodzi po domach i wyjaśnia ludziom o co chodzi w tym spisie, i nikt nie zaprzątał sobie głowy myślami 'o, pandemia, niebezpieczne' Ale w tym kraju pandemii już nie ma, rząd otworzył sklepy i magicznie zniknęła, a ludzi w knajpach naprzwdę od groma - wyszłam do sklepu we wtorek i takiej fali w tureckich restauracjach jeszcze nie widziałam
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Mnie i tak najbardziej ujęło pytanie, czy się jest z kimś jeszcze w związku, poza związkiem , że tak powiem, głównym.


już widzę jak wszyscy lecą wpisywać kochanków i kochanki
Az żałuje że nie próbowaliśmy tam pójść w te pytania i zobaczyć co trzeba wpisac o ewentualnych kochankach.

Może tez pesele
Może im chodzi o polyamory? Chociaż nie spodziewałabym się tego po _tolerancyjnej_ Polsce. Niemniej jednak, wow, wszystko uwzględnili
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 14:14   #73
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Mnie i tak najbardziej ujęło pytanie, czy się jest z kimś jeszcze w związku, poza związkiem , że tak powiem, głównym.


już widzę jak wszyscy lecą wpisywać kochanków i kochanki
Az żałuje że nie próbowaliśmy tam pójść w te pytania i zobaczyć co trzeba wpisac o ewentualnych kochankach.

Może tez pesele
No co, pomyśleli o osobach poliamorycznych
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 15:35   #74
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Od 30 r.ż. o 1% na rok . I są zastępowane przez tłuszcz
to mnie pocieszyłaś
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 17:08   #75
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Eee to w UK byl miesiac temu i tez wszystko internetowo. Poczta tylko kod dostepu przyszedl na dom ale jak mieszka tam wiecej "rodzin" to mozna bylo sie zglosic i dostac kolejny kod tak ze nie trzeba bylo wszystko za wspollokatorow spisywac. No nas ten problem nie dotyczyl ale jak tak was czytam to pytan i tak bylo malo, chyba tylko o date urodzenia i kraj, bo zadnych nr paszportow czy ubezpieczenia nie podawalismy. Jakies tam stattystyczne czy pracujemy, na jakim stanowisku, wyznanie, orientacja seksualna itp. Z glupot to tylko ile nasz dom ma sypialni, czy ma ogrzewanie i dostep do gazu. Ale zastrzelilo nas pytanie za obywateli jakiego panstwa sie uznajemy przy czym nie musi byc to nasze oficjalne obywatelstwo, i naprawde sie musielismy zastanowic
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 11:23   #76
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

We wtorek zamówiłam na Empik foto zdjęcia. Na apce mam informację "data realizacji 16.04", a na stronie dpd jest info z 13.04 "Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana" Masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 12:53   #77
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
Eee to w UK byl miesiac temu i tez wszystko internetowo. Poczta tylko kod dostepu przyszedl na dom ale jak mieszka tam wiecej "rodzin" to mozna bylo sie zglosic i dostac kolejny kod tak ze nie trzeba bylo wszystko za wspollokatorow spisywac. No nas ten problem nie dotyczyl ale jak tak was czytam to pytan i tak bylo malo, chyba tylko o date urodzenia i kraj, bo zadnych nr paszportow czy ubezpieczenia nie podawalismy. Jakies tam stattystyczne czy pracujemy, na jakim stanowisku, wyznanie, orientacja seksualna itp. Z glupot to tylko ile nasz dom ma sypialni, czy ma ogrzewanie i dostep do gazu. Ale zastrzelilo nas pytanie za obywateli jakiego panstwa sie uznajemy przy czym nie musi byc to nasze oficjalne obywatelstwo, i naprawde sie musielismy zastanowic
Bodajże było też pytanie o 'main language', gdzie też przez chwilę się wahałam, czy wpisać swój pierwszy język, czy język, którym się posługuję na co dzień.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 14:00   #78
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

Mnie i tak najbardziej ujęło pytanie, czy się jest z kimś jeszcze w związku, poza związkiem , że tak powiem, głównym.


już widzę jak wszyscy lecą wpisywać kochanków i kochanki
Az żałuje że nie próbowaliśmy tam pójść w te pytania i zobaczyć co trzeba wpisac o ewentualnych kochankach.

Może tez pesele
Te wszystkie pytania co piszecie to kurcze jawia mi się jak samodonosy - później odpowiednie odpowiedzi będą rozsylane do odpowiednich urzędów aby urzędy zrobiły odpowiednie kontrole

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 15:01   #79
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88644171]U mnie jeden problem to wada wrodzona, która niestety powoduje, ze kręgosłup się będzie starzał szybciej niż u innych. Trochę mnie to załamuje, bo niedługo skończę 32 lata i są dni, ze czuje się jak inwalidka, a od kilku miesięcy ból kręgosłupa dokucza mi codziennie - z tym, ze czasem jest lekki, a czasem nieznośny. Boje się co będzie ze mną za 20-30 lat. W ogóle kurde mam wadę wrodzona serca, wadę wrodzona kręgosłupa, wadę wrodzona wzroku a myslalam, ze jestem zdrowym człowiekiem
Reszta problemów z kręgosłupem (z tych, o których póki co wiem) to wady nabyte. Martwi mnie moja dalsza praca - oczywiście siedząca. Bardzo źle znoszę siedzący tryb życia.
Co do ciąży - akurat w ciąży nie było złe z moim kręgosłupem, nie pamietam żeby mnie jakoś bolało. Ale następna? Nie mam pojęcia, nie konsultowałam się w tej sprawie, ale z ciekawości zapytam jutro na teleporadzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Biedna A kiedy dowiedzialas sie o tych wadach wrodzonych? Zawsze Ci to dokuczalo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja mam kręgosłup i w ogóle cały kościec krzywy od zawsze.
Przebytą (!!!) krzywicę, zdiagnozowano u mnie sporo po fakcie, czyli jak miałam juz jakies 2-3 lata. Ja podejrzewam o bycie zmoa życia i cierpienia.

To widać, mam dziwacznie powyginane obojczyki (skręcone w koślawe S), nierówne żebra, teraz jeszcze wyszło że jednak chyba jedna noge dłuższą.
Mam wade kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym, w lędzwiowym tu to po prostu dramat: sieczka zrośnięta na sztywno (za małe przestrzenie między kregami, co przekąlda się na praktycznie brak ruchomosci tam)


Takie osoby MUSZA!!!! ćwiczyć, ale pilates, joga to mało, to na początek. Rechabilitacja pod okiem fizjo, moze terapia manualna, do tego potem ostro: pilates/joga/stretching,
a potem nie ma zmiłuj, albo regularne, solidne pływanie, albo trening wytrzymałosciowo-siłowy, bo bgez cięzaru dodanego, nie ma odpowiedniego wzmacniania dolnych partii ciała.

Taki kregosłup/kosciec, musi być opakowany silnym gorsetem miesni, zeby miesnie to wszystko trzymały w kupie i na własciwym miejscu.
+ zdrowy kregosłup zaczyna się od stóp.
czyli warto się pokazac podologowi, czy nie trzeba wkąłdek ,
oraz, trezba miec też silne : nogi, pośladki i brzuch- bo na tym stoi kregosłup. Slabe nogi, pośladki, brzuch, to zrujnowany kregosłup.
Niebezpieczne sa też przebudowane miesnie danej partii, wiec to pompowanie zadków, lub ćwiczenie w kółko brzucha przy slabych innych partiach mięśniowych tez szkodzi a nie pomaga.
całe ciało musi być równomiernie wzmacniane, bo ciało to całość, a nie odrębne elementy.




Doraźnie bardzo pomaga wiszenie na drążku, wiec warto zamontować drążek choćby w drzwiach i tam sobie zwisać ile się da.
Choć osobiście radziłabym powiesic na ścianie nośnej specjalny stelaż do tego, bo drążki w drzwiach bardzo niszczą framugi z czasem- rozpieraja je, no jednak sporo osób w końcu zalicza upadek z drązkiem z tych framug.
Bardzo dobre rady Ja jedna noge tez mam krotsza od drugiej ale to slyszalam w dziecinstwie od lekarza ale nic z tym wiecej nie bylo robione. Musze kiedys pojsc sama i skonsultowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Swoją drogą,
ten wymóg podawania współlokatorom peselu, w dobie RODO jest... dziwny.




A jakbym postanowiła nie ujawniać to co
Przeciez współlokator może być po pierwsze kompletnie obcą osobą, po drugie może nie chciec ujawniac swoich : nazwiska, peselu, obcej osobie, tylko dlatego ze czasowo gdzieś z nia przypadkiem pomieszkuje.
No to jest chore. Ja mieszkam tylko z tata ale chora sytuacja np musiec podawac pesele wspollokatorow. Nie kazdy musi sobie tego zyczyc. Bezpieczniejszym jest by jak najmniej osob znalo takie dane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-16, 15:40   #80
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Kupowanie prezentu dla mojej matki to zawsze jest challenge życia. Opisała mi jaką chce torebkę - kolor, mniej więcej rozmiar, inne parametry. Kilka modeli wybranych (nie było łatwo, bo jak się szuka aż takiego konkretu, to nagle się okazuje, że nic nie ma) a matka do mnie "a może jednak seledynowa?" (gdzie zero w takim kolorze z tymi dodatkowymi uwagami). Powiedziałam, żeby mnie nawet nie denerwowała. Po twardych negocjacjach z mojej strony torebka zamówiona. Po sklepach z uwagi na pandemię, końcówkę ciąży i to, że matka najpierw coś godzinę ogląda a potem "ale ja w sumie nie potrzebuję, nie kupuj mi niczego" wolałam nie chodzić. Szczególnie z uwagi na to ostatnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-16 o 15:41
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 15:48   #81
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Potwierdzam skuteczność ćwiczeń w radzeniu sobie z bólem. Mam genetycznie trochę pogłębioną lordozę w dolnym odcinku kręgosłupa, który zawsze mnie bolał. Odkąd regularnie ćwiczę siłowo/siłowo-wytrzymałościowo, to dzięki wzmocnionym mięśniom łatwiej jest mi trzymać prawidłową postawę i dzięki temu nic mnie nie boli. Warto zainwestować w domowy sprzęt do ćwiczeń (skoro nie wiadomo, kiedy otworzą się siłownie), wybór jest duży- hantle regulowane, minibandy, powerbandy. Kombinować można na tysiąc sposobów.

Z całego serca polecam jogę-parę lat temu chodziłam i byłam prosta jak świeca, bez wysiłku. Z tym, że trzeba dobrać właściwy dla siebie rodzaj jogi. Parę lat temu zapisałam się na jogę Iyengara i dla mnie to była straszna nuda- ten nurt charakteryzuje się dużą ilością statycznych pozycji, które były wymagające i męczące, ale koszmarnie mnie to nudziło.

Teraz mieszkam w okolicy szkoły jogi w nurcie dynamicznym i niedługo idę tam na pierwsze zajęcia. Nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 16:08   #82
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Potwierdzam skuteczność ćwiczeń w radzeniu sobie z bólem. Mam genetycznie trochę pogłębioną lordozę w dolnym odcinku kręgosłupa, który zawsze mnie bolał. Odkąd regularnie ćwiczę siłowo/siłowo-wytrzymałościowo, to dzięki wzmocnionym mięśniom łatwiej jest mi trzymać prawidłową postawę i dzięki temu nic mnie nie boli. Warto zainwestować w domowy sprzęt do ćwiczeń (skoro nie wiadomo, kiedy otworzą się siłownie), wybór jest duży- hantle regulowane, minibandy, powerbandy. Kombinować można na tysiąc sposobów.

Z całego serca polecam jogę-parę lat temu chodziłam i byłam prosta jak świeca, bez wysiłku. Z tym, że trzeba dobrać właściwy dla siebie rodzaj jogi. Parę lat temu zapisałam się na jogę Iyengara i dla mnie to była straszna nuda- ten nurt charakteryzuje się dużą ilością statycznych pozycji, które były wymagające i męczące, ale koszmarnie mnie to nudziło.

Teraz mieszkam w okolicy szkoły jogi w nurcie dynamicznym i niedługo idę tam na pierwsze zajęcia. Nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ćwiczenia na pewno pomagają, ale najpierw należy zasięgnąć porady lekarza/fizjoterapeuty i nie działać na własną rękę, bo wtedy bardzo łatwo sobie zaszkodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 16:18   #83
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Ćwiczenia na pewno pomagają, ale najpierw należy zasięgnąć porady lekarza/fizjoterapeuty i nie działać na własną rękę, bo wtedy bardzo łatwo sobie zaszkodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, nawet o tym nie pisałam w poprzednim poście, bo uważałam to za warunek konieczny, o którym nie muszę wspominać.

Dobry fizjo jest na wagę złota. Moja fizjo zdiagnozowała mnie poprawnie, czego nie potrafił zrobić żaden lekarz i odbijałam się od jednego gabinetu do drugiego- ginekolog, urolog, gastrolog, otopeda, sor... Okazało się, że moje dolegliwości są związane z mięśniem ledzwiowo-biodrowym i wystarczył jeden tydzień (! poprawa o 80% była już po pierwszym dniu!) rozciągania na poziomie wf (czas rozciągania mniej niż 3 minut, poziom trudności ćwiczeń 1/10) i problem minął, jak ręką odjął.

Teraz podtrzymuję efekty, wzmacniając i rozciągając mięśnie. Silne i elastyczne mięśnie są teraz dla mnie priorytetem, jeśli chodzi o zachowanie poprawnej postawy ciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 16:32   #84
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Oczywiście, nawet o tym nie pisałam w poprzednim poście, bo uważałam to za warunek konieczny, o którym nie muszę wspominać.

Dobry fizjo jest na wagę złota. Moja fizjo zdiagnozowała mnie poprawnie, czego nie potrafił zrobić żaden lekarz i odbijałam się od jednego gabinetu do drugiego- ginekolog, urolog, gastrolog, otopeda, sor... Okazało się, że moje dolegliwości są związane z mięśniem ledzwiowo-biodrowym i wystarczył jeden tydzień (! poprawa o 80% była już po pierwszym dniu!) rozciągania na poziomie wf (czas rozciągania mniej niż 3 minut, poziom trudności ćwiczeń 1/10) i problem minął, jak ręką odjął.

Teraz podtrzymuję efekty, wzmacniając i rozciągając mięśnie. Silne i elastyczne mięśnie są teraz dla mnie priorytetem, jeśli chodzi o zachowanie poprawnej postawy ciała.

Bardzo mądrze napisane. Tłumaczę to od lat mojej koleżance, ale jak grochem o ścianę. Narzeka na lekarzy, masażystów, leki, że nikt nie potrafi jej pomóc, ale... spora nadwaga i brak ćwiczeń właśnie i wielkie zdziwko, że plecy ją bolą. No niestety, będą boleć. Mój TŻ miał bóle, zaczął robić pompki i przeszło - wzmocnił te mięśnie, co trzeba.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-04-16 o 20:12
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 19:57   #85
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Bardzo mądrze napisane. Tłumaczę to od lat mojej koleżance, ale jak grochem o ścianę. Narzeka na lekarzy, masażystów, leki, że nikt nie potrafi jej pomóc, ale... spora nadwaga i brać ćwiczeń właśnie i wielkie zdziwko, że plecy ją bolą. No niestety, będą boleć. Mój TŻ miał bóle, zaczął robić pompki i przeszło - wzmocnił te mięśnie, co trzeba.
Dzięki :róża: mam tak samo z dobrą koleżanką i cały czas się oburza, że ona ma nadwagę, bo jest chora. Lekarze też jej sugerowali, że chociaż część bolączek byłaby chociażby złagodzona, jeśli by trochę schudła/chociaż trochę by się poruszała, to nie, ona wie lepiej. Przez jakiś czas chodziła na taniec towarzyski i już czuła się lepiej, ale samochód jej się zespół, nie chce jej się dojeżdżać (do szkoły tańca ma 15 min na nogach) i odpuściła nawet już po naprawie.
Do tego dochodzą nieregularne posiłki+chodzenie spać o dowolnej porze dnia (typu praca od północy do ósmej rano, potem sen 2h- pracę ma zdalną i tylko od niej zależy, kiedy pracuje) i no sorry, ale nawet osoba z gruntu zdrowa przy takim trybie życia czułaby się gorzej.

Teraz mam parę dni, kiedy czuję się fatalnie fizycznie (silne bóle głowy) i ćwiczyłam w tym tygodniu tylko raz i trochę mnie nosi. Jeśli znajdzie się jakąkolwiek aktywność fizyczna, którą się lubi, to szybko wchodzi ona w nawyk. Parę lat temu próbowałam się zmusić do biegania i o ile kilka miesięcy wytrzymałam, to jogging tak mi obrzydł, że dzisiaj na myśl o przebiegnięciu kilometra mam dreszcze Tak samo nie znoszę wszelkich dywanowych cardio i interwałów w stylu Killer Chodakowskiej czy inne T25. Nope nope nope, po czymś takim mam całe miesiące bez aktywności

Moim ukochanym typem treningów jest siłowy lub siłowo-wytrzymałościowy (z naciskiem na siłowy) próbuję znaleźć jeszcze jakąś aktywność cardio, którą bym lubiła, niestety ciężko mi idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:10   #86
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dzięki :róża: mam tak samo z dobrą koleżanką i cały czas się oburza, że ona ma nadwagę, bo jest chora. Lekarze też jej sugerowali, że chociaż część bolączek byłaby chociażby złagodzona, jeśli by trochę schudła/chociaż trochę by się poruszała, to nie, ona wie lepiej. Przez jakiś czas chodziła na taniec towarzyski i już czuła się lepiej, ale samochód jej się zespół, nie chce jej się dojeżdżać (do szkoły tańca ma 15 min na nogach) i odpuściła nawet już po naprawie.
Do tego dochodzą nieregularne posiłki+chodzenie spać o dowolnej porze dnia (typu praca od północy do ósmej rano, potem sen 2h- pracę ma zdalną i tylko od niej zależy, kiedy pracuje) i no sorry, ale nawet osoba z gruntu zdrowa przy takim trybie życia czułaby się gorzej.

Teraz mam parę dni, kiedy czuję się fatalnie fizycznie (silne bóle głowy) i ćwiczyłam w tym tygodniu tylko raz i trochę mnie nosi. Jeśli znajdzie się jakąkolwiek aktywność fizyczna, którą się lubi, to szybko wchodzi ona w nawyk. Parę lat temu próbowałam się zmusić do biegania i o ile kilka miesięcy wytrzymałam, to jogging tak mi obrzydł, że dzisiaj na myśl o przebiegnięciu kilometra mam dreszcze Tak samo nie znoszę wszelkich dywanowych cardio i interwałów w stylu Killer Chodakowskiej czy inne T25. Nope nope nope, po czymś takim mam całe miesiące bez aktywności

Moim ukochanym typem treningów jest siłowy lub siłowo-wytrzymałościowy (z naciskiem na siłowy) próbuję znaleźć jeszcze jakąś aktywność cardio, którą bym lubiła, niestety ciężko mi idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja niczego chyba z aktywności nie lubię

Chodzę na spacery i to chyba jedynie lubię, biegam jak jest ciepło (ale też mam lenia i czuje, że forma z zeszłego roku poszla w sina dal), ale żebym jakoś szczególnie to lubiła to nie na rowerze tak lubię jeździć, że w zeszłym roku raz byłam, później zauwazylam, że powietrze spadło z opony i nie chciało mi się szukać pompki ani iść na stacjw dopompować więc rower stał sobie w piwnicy grzecznie rolki mam, ale się cykam jeździć więc hmm, to tyle

Nic z piłką, chyba że miekka dla dzieci, która mi krzywdy nie zrobi (mam fobie przez wf )

Hantelkami macham, ale też się zmuszam, fittnes też przez mus, joga i pilates podobnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:13   #87
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

ja lubię jeździć na rolkach, łyżwach i nartach/desce. i to jedyne aktywności, które faktycznie lubię. reszta jest dla mnie totalnie nudna i nieatrakcyjna, dywanowe wręcz nienawidzę i zmuszam się bardzo, żeby poćwiczyć z Kołakowską czy zrobić pare kilometrów na orbitreku. w sezonie jeżdżę jeszcze na rowerze, ale nie mogę powiedzieć, żebym to lubiła
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:16   #88
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;88647617]ja lubię jeździć na rolkach, łyżwach i nartach/desce. [/QUOTE]

Haha, wymieniłaś wszystko, czego najbardziej nienawidze albo nie próbowałam ze strachu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:19   #89
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88647623]Haha, wymieniłaś wszystko, czego najbardziej nienawidze albo nie próbowałam ze strachu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
łyżew to mi tak bardzo tej zimy brakowało nadrobię rolkami (już otworzyłam sezon, jak było parę dni pogody ). narty zjazdowe w zimie zastąpiłam biegowymi i bardzo to polubiłam w przyszłą zimę chcę spróbować skitourów
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:21   #90
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 5

Też mam wuefową traumę. Nie znoszę gier zespołowych i przez wf miałam bardzo długo uraz do jakiejkolwiek aktywności mniej więcej do 20 roku życia byłam kanapowym skinny fat bez jakiejkolwiek kondycji (miałam zadyszkę po 10 min spaceru ).

Regularne spacery/rower to też jest już dużo Jest to zdrowy wysiłek dla serca.

Nie twierdzę, że każdy musi stać się sportowcem. Po prostu warto dla zdrowia znaleźć jakąkolwiek aktywność, którą się lubi... bądź której się totalnie nie nienawidzi i na stałe spróbować wdrożyć w życie. Nie dla wyglądu (chyba, że ktoś chce schudnąć/nabrać masy mięśniowej, to czemu nie), tylko dla zdrowia. Żeby nie być później zbyt szybko połamanym i schorowanym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-29 19:02:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.