studia związane z kosmetykami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-13, 19:52   #1
Anulkaam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 2
Wink

studia związane z kosmetykami


Cześć,
To mój pierwszy post na tej stronce i nawet nie sądziłam, że kiedykolwiek się tu odezwę. Postanowiłam napisać gdyż napotkałam w moim życiu problem i chciałabym Was zapytać o radę, być może ktoś z Was miał/ ma podobne marzenia co ja. Obecnie jestem studentką 1 roku inżynierii farmaceutycznej. Kierunek jest nowiutki, ma może z 3 lata, nawet nie jestem pewna czy ktoś go już ukończył. Po maturce szukałam czegoś pod moje zainteresowania, którymi już od dzieciństwa są receptura, formulacja kosmetyków. Natknęłam się na chemię kosmetyczną, która niestety jest praktycznie na 2 końcu Polski, połączenie jest tragiczne i musiałam zrezygnować z tej uczelni (Toruń). Obczytałam przy rekrutacji, że po inżynierii farmaceutycznej można pracować przy kosmetykach i poszłam tam na studia. Teraz widzę, że kierunek ten ma sporo przedmiotów związanych z częściami, budowaniem maszyn i przestał mi się podobać. Chciałabym zmienić studia, bo tu się zamęczę na coś co jest związane z kosmetykami i daje większe szanse na dostanie się do przemysłu kosmetycznego. Głównie myślę o pracy przy kontroli jakości, badaniu składu produktu kosmetycznego , a nawet w przyszłości stworzeniem własnej marki kosmetycznej niż faktycznej pracy w laboratorium. Czuję się mocno przybita, że podjęłam złą decyzje, ale też wiem, że bycie rok w plecy to nie koniec świata. Chciałabym Was podpytać czy ktoś może ma znajomych pracujących w firmach kosmetycznych lub stanowiskach które mnie ciekawią (Zdaję sobie sprawę, że firm kosmetycznych może nie jest dużo w kraju ale no jest trochę pod Łodzią , Warszawą) . Jakie kierunki byście mi polecili na zmianę pod moje zainteresowania??
Anulkaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 19:23   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: studia związane z kosmetykami

Przeczytaj dokładnie program całych studiów-na poczatku zazwyczaj jest wiedza mniej interesująca, a dopiero wyżej sie zawęża i wydaje sie bardziej pasująca do nazwy kierunku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 15:48   #3
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: studia związane z kosmetykami

Cytat:
Napisane przez Anulkaam Pokaż wiadomość
Chciałabym zmienić studia, bo tu się zamęczę na coś co jest związane z kosmetykami i daje większe szanse na dostanie się do przemysłu kosmetycznego. Głównie myślę o pracy przy kontroli jakości, badaniu składu produktu kosmetycznego , a nawet w przyszłości stworzeniem własnej marki kosmetycznej niż faktycznej pracy w laboratorium.
Ale wiesz, że kontrola jakości w tego typu przemyśle to jest głównie praca laboratoryjna, typowo chemiczna? Plus dużo analiz instrumentalnych, głównie chromatografia cieczowa i gazowa. Formulacje kosmetyków to też praca laboratoryjna, doświadczalne opracowywanie ich składu i optymalizacja parametrów procesu wytwarzania, no i oczywiście przenoszenie skali laboratoryjnej na przemysłową, na urządzenia i ciągi produkcyjne dostępne w danym zakładzie.

I kolejna rzecz - "dostanie się do przemysłu kosmetycznego" to jest tak szerokie pojęcie, że oznacza wszystko i nic Bo i laborant - analityk pracuje w takim przemyśle, i projektant aparatury przemysłowej, osoba opracowująca formulacje, technolodzy, osoby odpowiadające za walidację procesów, za opakowania, ba - nawet ludzie, którzy ogarniają taki zakład od strony przepisów prawnych i wszelkiej papierologii... I wiesz, ja mam wrażenie, że ciebie tak naprawdę nie interesują kosmetyki od strony technologicznej, chemicznej, fabrycznej i produkcyjnej, tylko po prostu lubisz się nimi paćkać i malować - a to jest zdecydowanie za mało do pracy w przemyśle kosmetycznym
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 20:09   #4
Anulkaam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 2
Dot.: studia związane z kosmetykami

Interesują mnie bardziej te biokosmetyki produkowane z naturalnych surowców, głupia nie jestem i wiem do czego dążę. Lubię biologię i chemię ale po prostu jak wchodzą w gre maszyny projektowanie wymienników ciepła któe mamy tu na zajęciach projektowych to ja nie potrafie się tym zainteresować i byłam ciekawa czy można pracować na jakichs stanowiskach w przemyśle kosmtycznym gdzie ta wiedza z urządzeń się nie przydaje jakoś specjalnie. Studia mam typowo pod leki i budowe maszyn.
Anulkaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 08:58   #5
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: studia związane z kosmetykami

Idź wobec tego na chemię albo technologię chemiczną, specjalizacje raczej okołosyntetyczne albo chemia kosmetyczna (jeśli bardziej ciekawi cię formulacja). Jeśli widzisz się raczej w kontroli jakości, to zdecydowanie specjalizacje analityczne, a praca dyplomowa najlepiej z wykorzystaniem chromatografii cieczowej/gazowej - wtedy powinnaś nauczyć się praktycznej obsługi aparatury, a to dużo daje przy szukaniu pracy.
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 17:56   #6
Anka_Makowska
Przyczajenie
 
Avatar Anka_Makowska
 
Zarejestrowany: 2023-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: studia związane z kosmetykami

Ja będąc studentką pierwszego roku dziennej kosmetologii bez żadnego problemu znalazłam pracę jako hostessa w salonie kosmetycznym już od samego początku pierwszego roku studiów
__________________
Jestem studentką pierwszego roku dziennej kosmetologii dorabiającą dorywczo jako hostessa
Anka_Makowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-27 18:56:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.