Problemy pierwszego świata + ot, część 7. - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-28, 11:32   #2701
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale jaki drobiazg? Chcialabys te buty kupic w pelnej cenie? Bo ja nie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 11:39   #2702
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tak tak, schematy i stereotypy to zdecydowanie twoj konik.
A co to ma do tematu. Już przypomniałaś mi który to nick zawsze jako trzeci wyskakiwal z różnymi docinkami, dzięki

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, to prawda. Dyskusja z resztą rozpętała się ni stąd ni zowąd. I dałam się w nią wkręcić, co już na pewno się nie powtórzy.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 12:05   #2703
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

A to nie jest przypadkiem forum dyskusyjne? Możemy sobie tylko nawzajem przyklaskiwać?

Niektórzy nie widza problemu w krytykowaniu innych, ale odwrotna sytuacja jest już nie do zaakceptowania. Ciekawe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 12:06   #2704
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No właśnie - tego nie wiemy.

Ja zakładam, że moich butów już nikt nie dostanie.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
To po co je czyściłas żeby wyglądały jak nowe?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 12:09   #2705
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-28 o 12:19
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 12:29   #2706
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
A to nie jest przypadkiem forum dyskusyjne? Możemy sobie tylko nawzajem przyklaskiwać?

Niektórzy nie widza problemu w krytykowaniu innych, ale odwrotna sytuacja jest już nie do zaakceptowania. Ciekawe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Przecież krytyka i czepialstwo w odniesieniu do mojej osoby ma się świetne od jakiegoś czasu. Nie mówiąc o tworzeniu jakichś sztucznych podziałow przez niektóre nicki typu "To powiedz NAM, dlaczego tak sądzisz? Może NAM wytłumaczysz w końcu co to znaczy?"
Skąd to zabawne na swój sposob dzielenie na jakieś "ty - my", "my - oni", to nie wiem.

I to jest też odniesienie do ostatniego akapitu przy okazji.
Jeżeli ja formułuje jakąś tam tezę i puszczam ją w eter, to jest ogólna, nie skierowana do żadnej konkretnego nicka na forum. Nie uprawiam wycieczek personalnych.

A w odpowiedzi ustawia się kolejka z zarzutami do mnie i to KONKRETNYMI.

Nie mówiąc już o tym, że kilka nickow łazi za mną raz na jakis czas i rzuca komentarze "Bo ty to lubisz to i tamto", które nie tylko nie mają odniesienia do tematu wątku, ale co najlepsze do akurat prowadzonej wymiany zdań/dyskusji i tego co piszę To są komentarze rzucane od czapy.




Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
To po co je czyściłas żeby wyglądały jak nowe?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Gdyby na przymierzone w domu buty, które masz na stopie 7 minut (tyle można?),spadłby Ci dżem z kanapki albo ketchup (no może nie jakaś częsta sytuacja) albo wylala się na niego herbata czy kawa, to nie wytarlabys tego czy nie przeczyscila, mając słuszne obawy, że może pozostanie po tym plama? No wydaje mi się to naturalne i oczywiste, że chce oddać towar w jak najlepszym stanie, niezależnie od tego czy to zwrot, reklamacja czy buty do wystawienia na grupie wyprzedażowej na fb.

Jak chciałam kiedyś zareklamować sprzęt AGD, to też usłyszałam od obsługi sklepu, że muszę go uprzednio wyczyścić, sprawdzić wszystkie części/elementy sprzętu i właściwie zapakować, a nie że przynoszę to sobie radośnie do sklepu w otwartym czy rozwalonym kartonie.
I wydaje mi się dość logiczne, że jak zwracam czy reklamuje taki ekspres, to przecież nie z kolbą zawierająca resztki kawy - wszystko trzeba sprawdzić, wyczyscic w razie konieczności, itd. Taka analogia.

I nie pytaj mnie ciagle o to samo - jak bumerang pytasz o to samo, taki syndrom zdartej płyty. Jeśli to 70 w nicku, to Twój rocznik, to gratuluje powagi. Nie pierwszy raz tak robisz i nie tylko w odniesieniu do mnie.
Już więcej na Twoje pytania nie odpowiem, wyczerpalam limit.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka⁹

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-10-28 o 22:20
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 12:38   #2707
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Skoro ktoś opisuje sytuację trudną do zaakceptowania przez 90% społeczności na tym forum to nic dziwnego, ze odzywają się głosy krytyki. Nie zauważyłam ani wyolbrzymiania ani lawiny zarzutów, ale może to kwestia osobistej interpretacji.

Z drugiej strony zgadzam się, ze nie ma co tego ciągnąć na siłę i w sumie widzę pewne plusy - doszły do mnie dzisiaj buty z Zalando i dzięki Pusheen je porządnie obejrzałam (piszę serio, bez złośliwości)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2022-10-28 o 12:40
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-28, 12:49   #2708
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 263
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Skoro ktoś opisuje sytuację trudną do zaakceptowania przez 90% społeczności na tym forum to nic dziwnego, ze odzywają się głosy krytyki. Nie zauważyłam ani wyolbrzymiania ani lawiny zarzutów, ale może to kwestia osobistej interpretacji.

Z drugiej strony zgadzam się, ze nie ma co tego ciągnąć na siłę i w sumie widzę pewne plusy - doszły do mnie dzisiaj buty z Zalando i dzięki Pusheen je porządnie obejrzałam (piszę serio, bez złośliwości)


Sent from my iPhone using Tapatalk
No mnie najbardziej właśnie "ujęło" to bronienie swojej racji, zamiast choćby odrobina jakiegoś pomyślenia, że no w sumie to może powinnam to przemyśleć i następnym razem jednak nie wychodzić w nowych butach na dwór jeśli być może będę chciała je zwrócić.
Wydaje mi się, że taka postawa szybko ucięłaby dalszą dyskusję, tym bardziej, że FAKTEM jest, że butów nie powinno się używać, jeśli chce się je zwrócić.

Tylko co wy tam wiecie, każdy tak robi, a tak w ogóle to sklep powinien mieć narzędzia, żeby sprawdzić czy ktoś nie uprał sznurówek i podeszw, jak te moje wrócą do obrotu to będzie ich wina a nie moja, chociaż zataiłam fakt noszenia ich na dworze. Taka postawa tylko tą niefajną dyskusje podsyca.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 12:52   #2709
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Przecież krytyka i czepialstwo w odniesieniu do mojej osoby ma się świetne od jakiegoś czasu. Nie mówiąc o tworzeniu jakichś sztucznych podziałow przez niektóre nicki typu "To powiedz NAM, dlaczego tak sądzisz? Może NAM wytłumaczysz w końcu co to znaczy?"
Skąd to zabawne na swój sposob dzielenie na jakieś "ty - my", "my - oni", to nie wiem.

I to jest też odniesienie do ostatniego akapitu przy okazji.
Jeżeli ja formułuje jakąś tam tezę i puszczam ją w eter, to jest ogólna, nie skierowana do żadnej konkretnego nicka na forum. Nie uprawiam wycieczek personalnych.

A w odpowiedzi ustawia się kolejka z zarzutami do mnie i to KONKRETNYMI.

Nie mówiąc już o tym, że kilka nickow łazi za mną raz na jakis czas i rzuca komentarze "Bo ty to lubisz to i tamto", które nie tylko nie mają odniesienia do tematu wątku, ale co najlepsze do akurat prowadzonej wymiany zdań/dyskusji i tego co piszę To są komentarze rzucane od czapy.




Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka⁹
Nie uważasz, że skoro tak wszyscy się ciebie czepiają to może piszesz coś niewłaściwego? Jakoś nie zauważyłam nigdy czegoś podobnego w stosunku do siebie- a użytkowniczki czasem miały zupełnie odmienne zdanie.

Kilka nicków chodzi za Tobą? Poważnie uważasz, że ludzie tylko czekają aż coś napiszesz?

Piszesz coś niewłaściwego ( czyli jak przycebuliłaś czy obraziłaś grupę społeczną jak dobrze pamiętam) i sama to rozdmuchujesz.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
No mnie najbardziej właśnie "ujęło" to bronienie swojej racji, zamiast choćby odrobina jakiegoś pomyślenia, że no w sumie to może powinnam to przemyśleć i następnym razem jednak nie wychodzić w nowych butach na dwór jeśli być może będę chciała je zwrócić.
Wydaje mi się, że taka postawa szybko ucięłaby dalszą dyskusję, tym bardziej, że FAKTEM jest, że butów nie powinno się używać, jeśli chce się je zwrócić.

Tylko co wy tam wiecie, każdy tak robi, a tak w ogóle to sklep powinien mieć narzędzia, żeby sprawdzić czy ktoś nie uprał sznurówek i podeszw, jak te moje wrócą do obrotu to będzie ich wina a nie moja, chociaż zataiłam fakt noszenia ich na dworze. Taka postawa tylko tą niefajną dyskusje podsyca.
Dokładnie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 13:07   #2710
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Może hamuj się ze słowami.

Z resztą o czym tu gadać - nie byłoby tematu butów, to byłby inny i prawdopodobnie o tym samym wydźwięku.

Dyskusja działa wg określonego schematu.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Popelnilas oszutwo, wiec jestes oszustka.
Konsekwencje swojego postepowania powinnas przyjac na klate, a nie stroszyc sie, puszyc i wymyslac bardzo slabe "usprawiedliweinia" dajac popis dziecinady i totalnego braku checi zrozumienia, albo spojrzenia od innej strony.
wielkokrotnie zostalo napisane, ze to co robic jest zle, a Ty dalej w zaparte, bez najmniejszej refleksji- A moze rzecywiscie dalam d... i tak nie powinnam robic
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 13:32   #2711
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89392555]Nie uważasz, że skoro tak wszyscy się ciebie czepiają to może piszesz coś niewłaściwego? Jakoś nie zauważyłam nigdy czegoś podobnego w stosunku do siebie- a użytkowniczki czasem miały zupełnie odmienne zdanie.

Kilka nicków chodzi za Tobą? Poważnie uważasz, że ludzie tylko czekają aż coś napiszesz?

Piszesz coś niewłaściwego ( czyli jak przycebuliłaś czy obraziłaś grupę społeczną jak dobrze pamiętam) i sama to rozdmuchujesz.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------



Dokładnie.[/QUOTE]

Nie przycebulilam (piękne słowo, btw)

Czy czekają aż coś napisze? Nie wiem, ale możliwe. Na pewno parę takich tekstów było. Co siedzi w głowie tego lub drugiego nicka, to nie wiem. Jeżeli takie właśnie mają pobudki, to w sumie nie jestem zdziwiona, bo to było wiadome i bez dyskusji tutaj.

W stosunku do Ciebie? No nie wiem, jesteś jednym z wielu nickow, tak jak i ja.

Jakis czas temu - nie wiem rok, moze 1,5 roku temu była tutaj taka użytkowniczka, której chyba notorycznie się czepiano. I też nie wydaje mi się, że słusznie. Pewnie zadziałał mechanizm kozła ofiarnego czy tam czarnej owcy. Teraz ta użytkowniczka ma spokój i w sumie nikt nie komentuje jej postów (nie wiem czy jej to pasuje) tylko uczestniczy w dyskusji bez reakcji zwrotnej, więc może przyszła pora na kogoś innego, czyli np. na mnie.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89392582]Popelnilas oszutwo, wiec jestes oszustka.
Konsekwencje swojego postepowania powinnas przyjac na klate, a nie stroszyc sie, puszyc i wymyslac bardzo slabe "usprawiedliweinia" dajac popis dziecinady i totalnego braku checi zrozumienia, albo spojrzenia od innej strony.
wielkokrotnie zostalo napisane, ze to co robic jest zle, a Ty dalej w zaparte, bez najmniejszej refleksji- A moze rzecywiscie dalam d... i tak nie powinnam robic [/QUOTE]

Idź z tym sądu albo ochrony konsumenta.
A może nawet do konkretnego sklepu.

Oszustka to dosc konkretny zarzut i w mojej ocenie np. odnoszący się do kogoś kto tak postępuje nagminnie.
I jak mniemam - w większości przypadków : świadomie.

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że oszuści "tak po prostu" chwalą się swoimi oszustwami i to na publicznym forum.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-10-28 o 13:37
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-28, 13:55   #2712
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Słucham?

Buty, które miałam na nogach raz, a może dwa. I przetestowalam je, żeby ocenić czy się nadają. Jak inaczej miałam to wg Ciebie zrobić?

Czasem but wydaje się dobry, bo rozmiar jest ok, ale masa innych rzeczy wyłazi później.

Ja ocenilam buty jako niewygodne i taki powód zaznaczyłam na formularzu zwrotu.
Spędziłam w nich najwyżej 1, 5 godzin i doszłam do wniosku, że raczej nie będą mi pasować i się do nich nie przyzwyczaję.
1, 5h w sumie, a nie dzień czy dwa - trzy, nie 8h w pracy. To co jest tutaj nie tak?

Mam prawo zwrócić obuwie. Przed zwroceniem wyprałam sznurowki i zdecydowałam się na wyczyszczenie podeszwy. Przetarlam je też delikatnie w środku. Nie bardzo wiem, co wg Ciebie miałam jeszcze zrobić?

Zwrot został uznany błyskawicznie. Nie mam wiedzy, co oni robią ze zwróconym obuwiem i w sumie to nie widzę powodu, aby się nad tym zastanawiac. Nie uważam, żebym zrobiła cokolwiek nie tak. Po prostu zwróciłam niewygodne buty, wg przysługującego mi prawa zwrotu. Towar oddałam w swietnym, prawie nienaruszonym (jak sądzę) stanie.

Nie wiem o co Ci chodzi, tak szczerze mówiąc.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Wyczyściłaś je zapewne po to, żeby wyglądały na mniej zużyte, więc nie ma co pisać o świetnym stanie. Jak mierzysz buty w sklepie, to też wychodzisz w nich na dwór, a potem odkładasz na półkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 14:19   #2713
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wyczyściłaś je zapewne po to, żeby wyglądały na mniej zużyte, więc nie ma co pisać o świetnym stanie. Jak mierzysz buty w sklepie, to też wychodzisz w nich na dwór, a potem odkładasz na półkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A można się oddalić z jakiegokolwiek sklepu z przymierzanym towarem? Nie można

Buty nie były zużyte. Nie ma co pisać o świetnym stanie? A widziałaś je? NIE widziałas.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-10-28 o 14:22
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 14:31   #2714
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
A można się oddalić z jakiegokolwiek sklepu z przymierzanym towarem? Nie można

Buty nie były zużyte. Nie ma co pisać o świetnym stanie? A widziałaś je? NIE widziałas.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
No buty w świetnym stanie i nowe specjalnie się czyści do zwrotu...
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 14:40   #2715
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
A można się oddalić z jakiegokolwiek sklepu z przymierzanym towarem? Nie można

Buty nie były zużyte. Nie ma co pisać o świetnym stanie? A widziałaś je? NIE widziałas.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
mozna, a nawet trzeba
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 14:42   #2716
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-28 o 14:45
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 15:03   #2717
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89392697]No buty w świetnym stanie i nowe specjalnie się czyści do zwrotu... [/QUOTE]Były w tak świetnym stanie, że musiałaś czyścić podeszwy i prać sznurówki. No praktycznie jak nowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 17:01   #2718
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie schlebiaj tak samo. Plotkowe nie jest dużym podforum więc logiczne że ciągle przewijają się te same nicki, wątpię że ktoś ma fetysz śledzenia Ciebie. Skoro się udzielasz w wielu watkach a Twoje posty i poglądy są dość barwne to się nie dziw że się wyróżniasz i jesteś "na jezykach".

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-28, 17:11   #2719
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89392174]Jak rozpoznalas telefon był używany?[/QUOTE]


Pytanie nie do mnie, ale fabrycznie zapakowany sprzęt na pierwszy rzut oka różni się od tego, który już raz ktoś odpakował, nawet jeśli go nie włączył.


Folia się nie układa tak jak powinna, widać odciski palców pod światło, rzeczy wie pasują idealnie w środku.


No widać, że ktoś to już otwierał. Jak człowiek przywiązuje do tego wagę i jest perfekcjonistą to zauważy od razu.


EDIT. I ja rozumiem na przykład w przypadku ubrań, butów itd. Przecież to trzeba przymierzyć, a ich wartość od noszenia chwilę w sklepie/w domu nie spada zbyt wiele.


Ale elektronika to dla mnie inna sprawa. Jak nie jesteś pewien, jak telefon leży w dłoni, to jest milion punktów, żeby go zmacać. Wczoraj byłam w Samsungu po ładowarkę i były 3 Foldy i 4 Flipy na wystawie do pomacania. Do tego Samsung Watch5, Samsung Watch5 Pro, Buds 2 Pro chyba w dwóch miejscach, ale starsze modele też Budsy 2, Budsy Pro, Budsy Live, wszystko. W Media Expercie ostatnio macałam Folda i iPhone'a 14 Pro Max, FreeBudsy Huaweia, w iSpocie były iPhone oczywiście, Air Podsy Pro obu generacji itd.



W każdym większym sklepie z elektroniką są konsole, można wziąć pada, zobaczyć jak leży w dłoni, czy nam pasuje.


Nie ma moim zdaniem wytłumaczenia dla oddania otwartej przez kogoś elektroniki. A to, że mu się nie chciało podejść do sklepu zmacać to jego problem. Jak wydaję 3k na konsolę albo 7k na telefon, to sobie życzę, żeby macał go tylko ktoś w fabryce w Bangladeszu, a potem dopiero ja.


Kupiłam Samsung Buds Pro i były beznadziejne. (Stąd moje zainteresowanie Applem, budsy do kitu, S23 ponoc ma być znowu w Europie z Exynosem, Huawei ma swoje problemy, więc zaczęłam się powoli przymierzać do powrotu do iPhone'a) Od razu czułam, że nie leżą fajnie w uchu. No więc hej, mogłam wytrzeć wosk i odesłać jako zwrot, bo mam na to 14 dni, kto mi zabroni.





---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Tak też mogło być.


To właśnie było wiele sklepów, jeden po drugim. No już szlag mnie trafiał bo ja się spieszyłam do Halo, no ale w imię zasad nie wezmę i kropka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2022-10-28 o 17:23
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-28, 18:02   #2720
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Przecież nikt Cię stricte nie krytykował, później już dyskusja popłynęła sama z dodatkowymi przykładami bez cytowania Ciebie.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Nie schlebiaj tak samo. Plotkowe nie jest dużym podforum więc logiczne że ciągle przewijają się te same nicki, wątpię że ktoś ma fetysz śledzenia Ciebie. Skoro się udzielasz w wielu watkach a Twoje posty i poglądy są dość barwne to się nie dziw że się wyróżniasz i jesteś "na jezykach".

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No ok, ale różne rzeczy mozna pomyśleć tym bardziej jeśli dochodzi do dziwnych sytuacji, jak np. jedna Wizazanka, która skopiowala mój tekst z innego wątku w całości i się nim posłużyła jako swoim własnym na zupełnie innym forum - które niestety dla niej - także miałam okazję odwiedzić.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-10-28 o 18:04
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 00:33   #2721
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
To jest polityka danej marki/sklepu/producenta. Gdyby coś było nie tak, to by tego nie przyjęli.

Może do nich trzeba mieć o to pretensje?
Ja skorzystałam z przysługującego mi prawa, którego nie nadużywam.

Jestem pewna, że kobiece oko (co widać też na tym forum) wychwyci zużyty w jakikolwiek sposób towar i pewnie miałaby podobne wątpliwości do butów zapakowanych jako nowe, a jednak używane.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Problem jest taki, że możesz mieć jakąś chorobę stóp i kiedy chodziłaś w butach ponad godzinę mogło się to na nie przenieść. Gdy mierzysz buty na kilka minut, jest to o wiele mniej prawdopodobne. Jak w butach chodzisz, to mogą się też trochę przepocić, co dla innej osoby i jej stóp też może być w pózniej szkodliwe, jeśli kupi te buty.

Wiele ludzi nigdy nie kupuje używanych butów. Taki zwrot jest nieuczciwy wobec innych konsumentów. I to nie wina sklepu, bo wprowadziłaś go w błąd, oni założyli, że produkt był tylko mierzony, a nie noszony.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
To po co są zwroty? I to takie, gdzie sklep daje Ci na to aż 100 dni?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Daje długi czas, bo niektórzy nie mają czasu, np. iść na pocztę, by coś zwrócić. Przymierzą coś, odłożą, gdzieś wyjadą i wygodniej im zwrócić po powrocie. Ja wiele razy coś zwracałam dzień przed upływem terminu, a ubrania leżały zapakowane w paczkę zwrotu przez powiedzmy 3 tygodnie, bo nie po drodze było mi na pocztę lub do punktu zwrotu. To nie oznacza, że etycznie jest te rzeczy nosić (chociaż przez godzinę).

---------- Dopisano o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Temat to mogłabym zmienić już daaaaawno temu.

I w końcu trzeba . Ile można ciągnąć taki tasiemiec. Tym bardziej patrząc tak naprawdę czemu to służy i dla kogo jest pożywką

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Tyle ludzi ci odpowiedziało, bo widać ich twoje zachowanie w jakiś sposób oburzyło. Czasem warto trochę się zastanowić, a nie ślepo upierać przy tym, że postąpiło się słusznie, by nie wyjść na ignoranta.

---------- Dopisano o 00:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No dobra, ale, w sklepach obuwniczych pada na ogół komunikat: proszę założyć drugiego i pochodzić.

W sklepach specjalistycznych dla biegaczy np. dają ci buty do założenia i zapraszają w nich na bieżnię, żeby się przebiec w nich.
Po to w ogóle te bieżnię tam trzymają, do tego w komplecie nagrywają Cię jak biegniesz w tych butach i analizują nagrany obraz jakim jesteś typem biegacza, bo może potrzebujesz obuwia z korektą stopy.
No ale to wszystko zajmuje kilka minut. Chodzenie w butach 1,5 h po dworze już grozi ich przepoceniem. Jeśli ktoś ma jakąś chorobę stóp, może ją 'podarować' następnemu nieświadomemu klientowi. Sklep nieuczciwości klienta też jest tu nieświadomy.

Edytowane przez Natalie_Alex
Czas edycji: 2022-10-29 o 00:12 Powód: błąd w zdaniu
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 07:55   #2722
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

W sumie jak szukać pozytywów tej dyskusji, to dobrze, że jednak u większości budzi to sprzeciw

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 08:24   #2723
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-29 o 08:33
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 12:35   #2724
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Daje długi czas, bo niektórzy nie mają czasu, np. iść na pocztę, by coś zwrócić. Przymierzą coś, odłożą, gdzieś wyjadą i wygodniej im zwrócić po powrocie. Ja wiele razy coś zwracałam dzień przed upływem terminu, a ubrania leżały zapakowane w paczkę zwrotu przez powiedzmy 3 tygodnie, bo nie po drodze było mi na pocztę lub do punktu zwrotu. To nie oznacza, że etycznie jest te rzeczy nosić (chociaż przez godzinę).
Jest wręcz odwrotnie niż piszesz tzn. jasne, sporo osób skorzysta z tego że termin zwrotu jest dłuższy, ale wcale nie po to sklepy dają np. 100 dni na zwrot. Badania psychologiczne udowadniają że im dłuższy czas na zwrot tym mniejsza szansa na to że kupujący produkt zwróci. Bo im dłużej mamy coś w domu tym trudniej się z tym rozstać, zapomni się że coś miało się zwrócić albo odda komuś bo mu się spodoba. Jak ktoś ma np. tylko 7 dni na zwrot to wszelkie wątpliwości na temat produktu popchną go do tego żeby zrobić zwrot - bo ma mało czasu na zastanowienie i czuje presję żeby zmieścić się w terminie. A jak ma 100 dni to sobie na spokojnie obejrzy, zastanowi, sprawdzi czy pasuje do innych rzeczy w domu (nieważne czy ubrań, wystroju czy jakiegoś sprzętu) i są większe szanse że jednak produkt zostawi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 12:48   #2725
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jest wręcz odwrotnie niż piszesz tzn. jasne, sporo osób skorzysta z tego że termin zwrotu jest dłuższy, ale wcale nie po to sklepy dają np. 100 dni na zwrot. Badania psychologiczne udowadniają że im dłuższy czas na zwrot tym mniejsza szansa na to że kupujący produkt zwróci. Bo im dłużej mamy coś w domu tym trudniej się z tym rozstać, zapomni się że coś miało się zwrócić albo odda komuś bo mu się spodoba. Jak ktoś ma np. tylko 7 dni na zwrot to wszelkie wątpliwości na temat produktu popchną go do tego żeby zrobić zwrot - bo ma mało czasu na zastanowienie i czuje presję żeby zmieścić się w terminie. A jak ma 100 dni to sobie na spokojnie obejrzy, zastanowi, sprawdzi czy pasuje do innych rzeczy w domu (nieważne czy ubrań, wystroju czy jakiegoś sprzętu) i są większe szanse że jednak produkt zostawi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie nie jest odwrotnie. Notorycznie odsyłam wszystko ostatniego dnia. Zawsze sprawdzam, jaki jest ostatni dzień zwrotu i zazwyczaj wtedy odsyłam. Deadline to deadline.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 17:01   #2726
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Dla mnie nie jest odwrotnie. Notorycznie odsyłam wszystko ostatniego dnia. Zawsze sprawdzam, jaki jest ostatni dzień zwrotu i zazwyczaj wtedy odsyłam. Deadline to deadline.
Nie przeczę że dla wielu osób to wygodne, po prostu statystyki pokazują że im dłuższy czas na zwrot tym ogółem mniej zwrotów procentowo.
Tak z ciekawości, jeśli mogę zapytać, czemu zwracasz w ostatni dzień? Dla mnie pilnowanie terminów jest męczące i wolę różne sprawy załatwić jak najszybciej żeby już mieć z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 17:16   #2727
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Nie przeczę że dla wielu osób to wygodne, po prostu statystyki pokazują że im dłuższy czas na zwrot tym ogółem mniej zwrotów procentowo.
Tak z ciekawości, jeśli mogę zapytać, czemu zwracasz w ostatni dzień? Dla mnie pilnowanie terminów jest męczące i wolę różne sprawy załatwić jak najszybciej żeby już mieć z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to prokrastynacja. Całe życie robię wszystko na ostatnią chwilę.
Tak, często myślę, że powinnam coś zrobić i jest to męczące, ale na myśleniu się kończy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 17:18   #2728
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-10-29 o 17:27
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 17:26   #2729
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak to właśnie u mnie wygląda. Jak się już zbierze mnóstwo spraw to zaczynam je wszystkie ogarniać naraz. I aż do nastepnego razu aż się nawarstwia.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-29, 17:33   #2730
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Dla mnie nie jest odwrotnie. Notorycznie odsyłam wszystko ostatniego dnia. Zawsze sprawdzam, jaki jest ostatni dzień zwrotu i zazwyczaj wtedy odsyłam. Deadline to deadline.
Mam dokładnie to samo. Parę dni temu zwróciłam sandałki, które kupiłam w wakacje. Termin miałam do 18 października, odesłałam chyba 16.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-13 16:06:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.