Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76. - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-15, 13:01   #3541
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mnie w takim temacie youtubowym to dziwią te kalendarze adwentowe, z tego co kojarzę to firmy wysyłają takim dziewczynom jakieś kalendarze z miniaturami kosmetyków i one otwierają codziennie jeden przy okazji vlogmasów. To jest dla mnie tak głupie. XD


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dla mnie takie kalendarze to jest jakaś maskara, ale teraz jest na to mega szał.


Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Tu nie ma żadnej ideologii, to są fakty. Podałyśmy Ci konkretne przykłady co się wyciąga z gier i w jaki sposób, nie ma takiego czegoś, że tylko gry edukacyjne są coś warte, większość czegoś uczy, bo żeby wygrać i robić postępy, trzeba nabywać umiejętności, a nie klepać jak małpa w klawiaturę. Czy Ty w życiu w coś grałaś, czy tak sobie stwierdziłaś, że gry to lipa i już?

Każda forma ćwiczenia, która trafia do człowieka i przynosi efekty jest dobra, po prostu.

Książki to też forma rozrywki, większość poczytnych jest dość głupawych. A jednak rozwijają, chciał czy nie chciał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No dla mnie to jest ideologia. Jak Ty to traktujesz jako super rozwijające zajęcie dla dziecka to luz, dla mnie to forma rozrywki. Gdybym chciała żeby moje dziecko poćwiczyło refleks, logiczne myślenie i nauczyło się współpracy z innymi to bym nie proponowała mu gry w strzelanki. Nie znam żadnego rodzica, który w ten sposób podchodził by do gier. No, ale Ty masz mieć prawo swoje zdanie, a ja i moi znajomi swoje.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 13:16   #3542
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

gry wirtualne z jednej strony rozwijają różne umiejętności, z drugiej faktycznie niektóre podatne dzieciaki zbytnio 'wciagają' i mogą powodować zaburzenia koncentracji, nerwowość itp. do tego NADMIAR czasu przy gierkach może pogarszać wzrok i postawę - problemy z kręgosłupem - zwłaszcza jak sie gra na komórce i siedzi w dziwnych pozycjach zbyt dlugo) to tak dawniej NADMIAR np. czytania książek, oj sie nasłuchałam w młodości, że 'zaraz będziesz ślepa! od tego czytania po nocach.

cóż - każdy kij ma dwa końce
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 13:21   #3543
CytrynkaCytrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 297
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Przede wszystkim gry uzależniają i dziecko często samo nie potrafi sobie postawić granic. Gry dostarczają dużo bodźców i potem może być ciężko zainteresować dziecko czymś innym. Dzieci często nie potrafią przegrywać, więc nieradzenie sobie z jakimś poziomem może rodzić frustrację, nerwowość, gniew. Do tego problemy z koncentracją, znudzenie w szkole przez brak bodźców doświadczanych w grze. Wycofanie się ze świata realnego świata. Nikt z moich znajomych kto ma dzieci nie widzi pozytywnych skutków grania. Czas na granie jest określony i często jest marudzenie 'jeszcze 5 minut'. No alternatywną są np. planszówki, różnego rodzaju zestawy kreatywne.


Ok, to nie zrozumiałam z tym tyle ile będę mogła

No nie bardzo. Są badania, które pokazały, że te dzieci, które mają komputer w swoim pokoju i mogą z niego korzystać częściej wybierają inne rozrywki i chętniej spędzają czas na zewnątrz niż dzieci, które dostęp mają mocno ograniczony. Bo tylko czekają, aż rodzic pozwoli, nie chcą przegapić swojego okienka

Prawdziwe uzależnienia też są marginalne.



Jak ktoś nie umie przegrywać to tak samo będzie go frustrować przegranie w grze, w zbijaka, czy w planszówkę.


Dziecko też potrzebuję zasad. Ja mogłam grać dowolnie w weekendy, ferie, wakacje i inne wolne dni. W dni szkolne po ogarnięciu obowiązków i nie siedziałam przyklejona do kompa cały czas. W wakacje czasami pograłam dwa tygodnie, przeszłam jakąś grę... i więcej nawet mi się nie chciało siadać do kompa
CytrynkaCytrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 13:51   #3544
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89410345]gry wirtualne z jednej strony rozwijają różne umiejętności, z drugiej faktycznie niektóre podatne dzieciaki zbytnio 'wciagają' i mogą powodować zaburzenia koncentracji, nerwowość itp. do tego NADMIAR czasu przy gierkach może pogarszać wzrok i postawę - problemy z kręgosłupem - zwłaszcza jak sie gra na komórce i siedzi w dziwnych pozycjach zbyt dlugo) to tak dawniej NADMIAR np. czytania książek, oj sie nasłuchałam w młodości, że 'zaraz będziesz ślepa! od tego czytania po nocach.

cóż - każdy kij ma dwa końce[/QUOTE]

Zgadzam się.

Jako dziecko, wczesna nastolatka potrafiłam zaczytać się i praktycznie nie ruszać po za pokój, bo czytałam. Nikt w sumie mocno się nie czepiał, bo dziecko czyta... Czy to było dobre? Nie. Bo potrafiłam tak zatracić się w historii, że przestawałam jeść i jakby mnie oderwać od czytania wpadłabym w szał.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 13:56   #3545
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Przede wszystkim gry uzależniają i dziecko często samo nie potrafi sobie postawić granic. Gry dostarczają dużo bodźców i potem może być ciężko zainteresować dziecko czymś innym. Dzieci często nie potrafią przegrywać, więc nieradzenie sobie z jakimś poziomem może rodzić frustrację, nerwowość, gniew. Do tego problemy z koncentracją, znudzenie w szkole przez brak bodźców doświadczanych w grze. Wycofanie się ze świata realnego świata. Nikt z moich znajomych kto ma dzieci nie widzi pozytywnych skutków grania. Czas na granie jest określony i często jest marudzenie 'jeszcze 5 minut'. No alternatywną są np. planszówki, różnego rodzaju zestawy kreatywne.


Ok, to nie zrozumiałam z tym tyle ile będę mogła
To wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Dziecko może czuć frustracje itp z powodu przegrywania w gierkach > pokażmy jak może sobie radzić z trudnymi emocjami. Gniew, irytacja, nerwowosc to wszystko są rzeczy, które dotkną nas tak czy inaczej. Kwestia tego, abyśmy umieli na nie reagować, zamiast probowac blednie unikać, bo to do niczego nie prowadzi.
Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Marnowanie czasu, którego w życiu jest tak niewiele.
Rozrywka czy hobby to nie jest marnowanie czasu.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 14:10   #3546
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
.Rozrywka czy hobby to nie jest marnowanie czasu.
Dokładnie!


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 16:09   #3547
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Są jakieś gry, w które się bezmyślnie klika? Bardzo dużo ich przerobiłam i nie potrafię żadnej takiej wymienić. Choćby najprostsze omijanie przeszkód wyrabia refleks, nie mówiąc o bardziej rozwiniętych grach. Podstawy ekonomii, myślenie strategiczne, koordynacja, planowanie swoich działań itp. itd. Przecież z gier są się wyciągnąć multum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem większość gier pozwala na bardziej kreatywne niż czytanie książek (szczególnie, jeśli ktoś czyta tylko jakieś kryminały, czy coś w tym stylu).
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 16:53   #3548
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
To już kompletnie inna sprawa.
Mój TŻ ma ustawione, że gdy rozpoczyna jazdę na rowerze to dostaję maila z linkiem do śledzenia jego trasy. Dzięki temu mu nie zawracam pytaniami kiedy się go spodziewać jak jeździ i w razie wypadku (tfu tfu) też dostanę powiadomienie.
To są dwie kompletnie inne rzeczy.


Też udostępniam lokalizację bliskim jak wsiadam do taksówki nocą sama, czy coś w ten deseń. Wysyłam zdjęcie tablicy rejestracyjnej, no pełen zestaw.

Właśnie na wszelki wypadek, nigdy nie wiadomo.

Tak samo mówię, gdzie mniej więcej idę i o której wrócę domownikom i sama lubię wiedzieć. I jak się rozjeżdżam z przyjaciółkami z picia po nocach po piszemy do siebie "hej, dotarłam do domu" po to, żeby się zaniepokoić, jeśli któraś nie napisze.

To dla mnie całkiem normalne zachowanie i dbanie o siebie wzajemnie.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez CytrynkaCytrynka Pokaż wiadomość
No nie bardzo. Są badania, które pokazały, że te dzieci, które mają komputer w swoim pokoju i mogą z niego korzystać częściej wybierają inne rozrywki i chętniej spędzają czas na zewnątrz niż dzieci, które dostęp mają mocno ograniczony. Bo tylko czekają, aż rodzic pozwoli, nie chcą przegapić swojego okienka

Prawdziwe uzależnienia też są marginalne.



Jak ktoś nie umie przegrywać to tak samo będzie go frustrować przegranie w grze, w zbijaka, czy w planszówkę.


Dziecko też potrzebuję zasad. Ja mogłam grać dowolnie w weekendy, ferie, wakacje i inne wolne dni. W dni szkolne po ogarnięciu obowiązków i nie siedziałam przyklejona do kompa cały czas. W wakacje czasami pograłam dwa tygodnie, przeszłam jakąś grę... i więcej nawet mi się nie chciało siadać do kompa
Ja mam swojego kompa od 4 roku życia, z Internetem i wszystkimi bajerami absolutnie bez ograniczeń.

I... nic. Normalnie wychodziłam ze znajomymi, dostawałąm dobre oceny w szkole, nie uzależniłam się itd.

Jasne, lubię wziąć urlop jak wyjdzie istotna dla mnie gra i sobie w jeden weekend przejść bez wychodzenia z domu, ale dzieje się to raz, dwa razy na rok, więc oceniam to jako zdrowe posiadanie hobby.

Tak, czasem poszłam do szkoły ledwo żywa, bo grałam w Mario całą noc, ale moim zdaniem takie prawa młodości. Opuściłam też trochę lekcji bo się zerwałąm z koleżankami do kina, albo nie przygotowałam się na sprawdzian, bo czytałam Dumę i uprzedzenie i nie mogłam się oderwać. Normalna rzecz, gry akurat tutaj nic nie zawiniły.

A ja tak tylko po cichu nadmienię, że profesjonalny e-sportowiec w Europie wyciąga bodajże jakieś 200k Euro rocznie, to też nie są umiejętności, które są tak bezwartościowe jak się może wydawać. I to w wieku 20 lat.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Moim zdaniem większość gier pozwala na bardziej kreatywne niż czytanie książek (szczególnie, jeśli ktoś czyta tylko jakieś kryminały, czy coś w tym stylu).
Zwłąszcza że z taką krytyką spotykam się wśród osób, które nie czytają literatury wysokiej albo jakiejś klasyki, tylko kryminały albo romansidła.

I nic złego w tym nie ma, każdy się musi jakoś rozerwać. Ale nie, twoja najnowsza powieść Danielle Steele nie jest mądrzejsza od mojego Call of Duty tylko dlatego, że jest tuszem na stronie zamiast pikselem na ekranie. I nudzi mnie twoje udawanie, że jest inaczej.

Już nie wspomnę o najważniejszym - ROZRYWKA MA CIĘ BAWIĆ, A NIE BYĆ MĄDRA. Jeśli akurat bawi cię coś mądrego, masz fuksa, ale jeśli cię bawi Moda na sukces to też twoje prawo sobie usiąść i obejrzeć dla relaksu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 16:55   #3549
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Moim zdaniem większość gier pozwala na bardziej kreatywne niż czytanie książek (szczególnie, jeśli ktoś czyta tylko jakieś kryminały, czy coś w tym stylu).
W czytaniu chodzi nie tylko o kreatywność, ale też o poszerzanie słownictwa i generalnie ćwiczenie konstrukcji zdań ( osoby czytające mają większy zasób słów i łatwiej im się wypowiedzieć). Generalnie bardzo przydatna umiejętność Jeśli chodzi o gry to strategiczne bardzo pobudzają pracę mózgu i ćwiczą koncentrację, ale już strzelanki mogą budzić w człowieku agresję i zamiast relaksować, dodatkowo stresują. Więc mózg zmęczony dodatkowo, szczególnie po całym dniu pracy umysłowej. Nie wiem jak Wy, ale ja po 8 h przy kompie jedyne o czym marzę to przestać gapić się w ekran - to już wolę kwiatki sadzić bo mnie od razu przestają oczy boleć

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 17:14   #3550
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Ze mnie gracz jest zaden, ale lubie, wiec od czasu do czasu szukam sobie gier, ktore ogarne i dadzą mi rozrywke jak bylam dzieckiem to wszystkie gry przynosil mi tata od swoich kolegow. Nigdy sie nie uzaleznilam.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Obecnie gram w totalnie oldschoolową gre, bo wyszla nowa czesc w tym roku. Jestem 30+, gra od 12 r. ż. W sam raz dla mnie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 17:23   #3551
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
:

Zwłąszcza że z taką krytyką spotykam się wśród osób, które nie czytają literatury wysokiej albo jakiejś klasyki, tylko kryminały albo romansidła.


I nic złego w tym nie ma, każdy się musi jakoś rozerwać. Ale nie, twoja najnowsza powieść Danielle Steele nie jest mądrzejsza od mojego Call of Duty tylko dlatego, że jest tuszem na stronie zamiast pikselem na ekranie. I nudzi mnie twoje udawanie, że jest inaczej.

Już nie wspomnę o najważniejszym - ROZRYWKA MA CIĘ BAWIĆ, A NIE BYĆ MĄDRA. Jeśli akurat bawi cię coś mądrego, masz fuksa, ale jeśli cię bawi Moda na sukces to też twoje prawo sobie usiąść i obejrzeć dla relaksu.
Taak... Dzisiaj na grupie czytelniczej była gównoburza na temat "nie jesteś gorszy/ mniej mądry jeśli nie czytasz". Większość polecanej literatury to zwykłe czytadła ( nie umniejszając nikomu, sama takie lubię)... ale ą i ę, bo ja czytam to jestem lepszy. Ba... pojawił się nawet komentarz "czytanie to dar nie dany każdemu...", "ci co nie czytają są zwykle gorsi". Straszne.

Padło też fajne badanie. Dla mózgu to bez różnicy czy czytasz, grasz, oglądasz telewizję. Jego reakcja jest taka sama.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość

[/COLOR]Obecnie gram w totalnie oldschoolową gre, bo wyszla nowa czesc w tym roku. Jestem 30+, gra od 12 r. ż. W sam raz dla mnie
Przez bite 2 lata grałam w grę w budowę miasta... W życiu mnie nic tak nie wciągnęło
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 17:42   #3552
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 223
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Takim rozumowaniem to i Moda na sukces jest rozwijająca. Nie ma nudy, nie ma biedy, piękne stroje, zawila fabuła. Albo Ukryta prawda.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:04   #3553
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
W czytaniu chodzi nie tylko o kreatywność, ale też o poszerzanie słownictwa i generalnie ćwiczenie konstrukcji zdań ( osoby czytające mają większy zasób słów i łatwiej im się wypowiedzieć). Generalnie bardzo przydatna umiejętność Jeśli chodzi o gry to strategiczne bardzo pobudzają pracę mózgu i ćwiczą koncentrację, ale już strzelanki mogą budzić w człowieku agresję i zamiast relaksować, dodatkowo stresują. Więc mózg zmęczony dodatkowo, szczególnie po całym dniu pracy umysłowej. Nie wiem jak Wy, ale ja po 8 h przy kompie jedyne o czym marzę to przestać gapić się w ekran - to już wolę kwiatki sadzić bo mnie od razu przestają oczy boleć
A gry pomagają opanować język angielski, który jest przydatniejszą umiejętnością niż polska składnia i ortografia.

Znaczy to i to jest fajne, nie zrozumcie mnie źle, a fakt, że się przy okazji jeszcze nauczysz czegoś to tylko dodatkowy plus.

Mnie tam strzelanie do pikseli relaksuje i zdecydowanie nie budzi we mnie żadnej agresji, nie wiem, skąd wzięłaś ten pomysł, bo nie ma na to żadnych wiarygodnych badań poza starszym pokoleniem narzekającym "no się tak młody człowiek napatrzy i potem myśli, że to normalne" co jest bzdurą.

Powiem nawet, że byłam dość mocno agresywnym dzieckiem. Rodzice byli wzywani do szkoły, bo się pobiłam, tego zwyzywałam, a tamtego pokopałam. I wyrosłam z tego z wiekiem po prostu, gry ani anime, w których strzelają do siebie i się biją w niczym mi nie przeszkodziły.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Takim rozumowaniem to i Moda na sukces jest rozwijająca. Nie ma nudy, nie ma biedy, piękne stroje, zawila fabuła. Albo Ukryta prawda.
Czy rozwijająca to nie wiem. Pewnie jeśli ktoś się interesuje modą to może całkiem fajne rzeczy z tego wynieść.

Aczkolwiek rozrywka nie musi być rozwijająca.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89410603]
Przez bite 2 lata grałam w grę w budowę miasta... W życiu mnie nic tak nie wciągnęło [/QUOTE]

Mnie z takich mniej konwencjonalnych tytułów strasznie wciągnęło Mario Tennis.

Chociaż tak na sucho to ludzie, grałam na kompie w granie w tenisa jako postać z Mario, i to nie z Kinnectem czy coś, tak o, na klawiaturze. Czemu mi się to tak podobało?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:04   #3554
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ze mnie gracz jest zaden, ale lubie, wiec od czasu do czasu szukam sobie gier, ktore ogarne i dadzą mi rozrywke jak bylam dzieckiem to wszystkie gry przynosil mi tata od swoich kolegow. Nigdy sie nie uzaleznilam.
Bo nie ma czegoś takiego jak uzależnienie od gier. Uzależnić się można od reakcji chemicznych. Ktoś, kto gra po 8 godzin dziennie, bo potrzebuje ciągłych wyrzutów dopaminy nie zacznie się grzecznie uczyć i sprzątać w pokoju jak mu się zabierze kompa, tylko poszuka wrażeń gdzie indziej. Dlatego na przykład wielu sportowców ekstremalnych to byli narkomani. Żadnych problemów społecznych się nie rozwiąże powtarzaniem głupot i stereotypów na tematy, o których się nie ma pojęcia.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2022-11-15 o 18:06
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:06   #3555
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
W czytaniu chodzi nie tylko o kreatywność, ale też o poszerzanie słownictwa i generalnie ćwiczenie konstrukcji zdań ( osoby czytające mają większy zasób słów i łatwiej im się wypowiedzieć). Generalnie bardzo przydatna umiejętność Jeśli chodzi o gry to strategiczne bardzo pobudzają pracę mózgu i ćwiczą koncentrację, ale już strzelanki mogą budzić w człowieku agresję i zamiast relaksować, dodatkowo stresują. Więc mózg zmęczony dodatkowo, szczególnie po całym dniu pracy umysłowej. Nie wiem jak Wy, ale ja po 8 h przy kompie jedyne o czym marzę to przestać gapić się w ekran - to już wolę kwiatki sadzić bo mnie od razu przestają oczy boleć

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Słuchając też można nauczyć się konstrukcji zdań i nowych słów. Tyle, że zarówno książka jak i film, podcast czy cokolwiek innego do słuchania musi być na odpowiednim poziomie językowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:08   #3556
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

No nie wiem, mój ex od dziecka grał w gry i jedyne co umiał po angielsku, to typowe zwroty z tychże gier


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:14   #3557
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Takim rozumowaniem to i Moda na sukces jest rozwijająca. Nie ma nudy, nie ma biedy, piękne stroje, zawila fabuła. Albo Ukryta prawda.
Nie, to nie to samo.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No nie wiem, mój ex od dziecka grał w gry i jedyne co umiał po angielsku, to typowe zwroty z tychże gier


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze nie mial predyspozycji.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:18   #3558
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gry pomagają opanować język angielski, który jest przydatniejszą umiejętnością niż polska składnia i ortografia.



Znaczy to i to jest fajne, nie zrozumcie mnie źle, a fakt, że się przy okazji jeszcze nauczysz czegoś to tylko dodatkowy plus.



Mnie tam strzelanie do pikseli relaksuje i zdecydowanie nie budzi we mnie żadnej agresji, nie wiem, skąd wzięłaś ten pomysł, bo nie ma na to żadnych wiarygodnych badań poza starszym pokoleniem narzekającym "no się tak młody człowiek napatrzy i potem myśli, że to normalne" co jest bzdurą.



Powiem nawet, że byłam dość mocno agresywnym dzieckiem. Rodzice byli wzywani do szkoły, bo się pobiłam, tego zwyzywałam, a tamtego pokopałam. I wyrosłam z tego z wiekiem po prostu, gry ani anime, w których strzelają do siebie i się biją w niczym mi nie przeszkodziły.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------





Czy rozwijająca to nie wiem. Pewnie jeśli ktoś się interesuje modą to może całkiem fajne rzeczy z tego wynieść.



Aczkolwiek rozrywka nie musi być rozwijająca.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------





Mnie z takich mniej konwencjonalnych tytułów strasznie wciągnęło Mario Tennis.



Chociaż tak na sucho to ludzie, grałam na kompie w granie w tenisa jako postać z Mario, i to nie z Kinnectem czy coś, tak o, na klawiaturze. Czemu mi się to tak podobało?
Czyli jednak, miały na ciebie wpływ - bo byłaś jak sama mówisz - agresywnym dzieckiem Dobrze, że z tego wyrosłaś, ale myślę że taki przeciętny Jasiu który tylko strzela i szkoła itp go raczej średnio interesuje, szybciej jednak popadnie w tarapaty niż Tomek, który będzie siedział i czytał książki Lema

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:22   #3559
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Ale wiecie co, nie popadajmy jednak w skrajności- dziecko może sobie pograć, nie widzę przeszkód (natomiast na pewno nie w strzelanki), ale z umiarem i pod kontrolą. Duża ilość gier/telewizji szkodzi dzieciom i jest to szeroko zbadane i opisane, tutaj nie ma o czym dyskutować.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 18:32   #3560
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Takim rozumowaniem to i Moda na sukces jest rozwijająca. Nie ma nudy, nie ma biedy, piękne stroje, zawila fabuła. Albo Ukryta prawda.
Jakby się uprzeć, to i z tego da się coś wyciągnąć, ale to tylko nielicznym

Chociaż nie wiem czego może kogoś nauczyć oglądanie "Ukrytej prawdy"
Mi tam zęby same zaczynają zgrzytać, jak widzę jakikolwiek odcinek tego paradokumentu w tv.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A gry pomagają opanować język angielski, który jest przydatniejszą umiejętnością niż polska składnia i ortografia.

Znaczy to i to jest fajne, nie zrozumcie mnie źle, a fakt, że się przy okazji jeszcze nauczysz czegoś to tylko dodatkowy plus.

Mnie tam strzelanie do pikseli relaksuje i zdecydowanie nie budzi we mnie żadnej agresji, nie wiem, skąd wzięłaś ten pomysł, bo nie ma na to żadnych wiarygodnych badań poza starszym pokoleniem narzekającym "no się tak młody człowiek napatrzy i potem myśli, że to normalne" co jest bzdurą.

Powiem nawet, że byłam dość mocno agresywnym dzieckiem. Rodzice byli wzywani do szkoły, bo się pobiłam, tego zwyzywałam, a tamtego pokopałam. I wyrosłam z tego z wiekiem po prostu, gry ani anime, w których strzelają do siebie i się biją w niczym mi nie przeszkodziły.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------



Czy rozwijająca to nie wiem. Pewnie jeśli ktoś się interesuje modą to może całkiem fajne rzeczy z tego wynieść.

Aczkolwiek rozrywka nie musi być rozwijająca.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------



Mnie z takich mniej konwencjonalnych tytułów strasznie wciągnęło Mario Tennis.

Chociaż tak na sucho to ludzie, grałam na kompie w granie w tenisa jako postać z Mario, i to nie z Kinnectem czy coś, tak o, na klawiaturze. Czemu mi się to tak podobało?
Pomagają w nauce języka, to prawda.

Znajomy nastolatek wymiata w angielskim, który szlifował w dużej mierze na Discordzie.
Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Bo nie ma czegoś takiego jak uzależnienie od gier. Uzależnić się można od reakcji chemicznych. Ktoś, kto gra po 8 godzin dziennie, bo potrzebuje ciągłych wyrzutów dopaminy nie zacznie się grzecznie uczyć i sprzątać w pokoju jak mu się zabierze kompa, tylko poszuka wrażeń gdzie indziej. Dlatego na przykład wielu sportowców ekstremalnych to byli narkomani. Żadnych problemów społecznych się nie rozwiąże powtarzaniem głupot i stereotypów na tematy, o których się nie ma pojęcia.
To nie wiem w takim razie, jak nazwać "incydent", dotyczący mojego kolegi z liceum, który wyjechał na studia do innego miasta, wynajął mieszkanie i niby studiował, a tak naprawdę większość roku akademickiego spędził naparzajac w Diablo. No i zawalił cały rok, a rodzina myślała, że on grzecznie studiuje i jeszcze się cieszyli, że taki spokojny, w domu siedzi zamiast na imprezy chodzić

A wyszło, że pokój do dyspozycji z kompem okazał się bardziej niebezpieczny niż miasto nocą

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-11-15 o 18:35
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:35   #3561
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89410680]Ale wiecie co, nie popadajmy jednak w skrajności- dziecko może sobie pograć, nie widzę przeszkód (natomiast na pewno nie w strzelanki), ale z umiarem i pod kontrolą. Duża ilość gier/telewizji szkodzi dzieciom i jest to szeroko zbadane i opisane, tutaj nie ma o czym dyskutować.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No wlasnie, umiar i juz.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:35   #3562
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Czyli jednak, miały na ciebie wpływ - bo byłaś jak sama mówisz - agresywnym dzieckiem Dobrze, że z tego wyrosłaś, ale myślę że taki przeciętny Jasiu który tylko strzela i szkoła itp go raczej średnio interesuje, szybciej jednak popadnie w tarapaty niż Tomek, który będzie siedział i czytał książki Lema
A, prawda, nie napisałam.

Byłam agresywna w podstawówce, wtedy grałam w Mario, Kangurka Kao, Spyro i takie tam, w "agresywne" rzeczy wciągnęłam się w gimnazjum.

Korelacja nie równa się przyc zynowości, ale można by spróbować bronić tezy, że włąśnie agresywne gry i seriale mnie odagresywniły w prawdziwym życiu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:36   #3563
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Ej,proszę mi się tu odwalić od Mody na Sukces!Do dzis mi przykro że już normalnie w TV nie idzie- no kochałam ps. swoją drogą angielskiego się na niej poduczylam
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:39   #3564
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89410680]Ale wiecie co, nie popadajmy jednak w skrajności- dziecko może sobie pograć, nie widzę przeszkód (natomiast na pewno nie w strzelanki), ale z umiarem i pod kontrolą. Duża ilość gier/telewizji szkodzi dzieciom i jest to szeroko zbadane i opisane, tutaj nie ma o czym dyskutować.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Czemu na pewno nie w strzelanki? Co jest w tym złego?
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:42   #3565
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jakby się uprzeć, to i z tego da się coś wyciągnąć, ale to tylko nielicznym

Chociaż nie wiem czego może kogoś nauczyć oglądanie "Ukrytej prawdy"
Mi tam zęby same zaczynają zgrzytać, jak widzę jakikolwiek odcinek tego paradokumentu w tv.
Pomagają w nauce języka, to prawda.

Znajomy nastolatek wymiata w angielskim, który szlifował w dużej mierze na Discordzie.
To nie wiem w takim razie, jak nazwać "incydent", dotyczący mojego kolegi z liceum, który wyjechał na studia do innego miasta, wynajął mieszkanie i niby studiował, a tak naprawdę większość roku akademickiego spędził naparzajac w Diablo. No i zawalił cały rok, a rodzina myślała, że on grzecznie studiuje i jeszcze się cieszyli, że taki spokojny, w domu siedzi zamiast na imprezy chodzić

A wyszło, że pokój do dyspozycji z kompem okazał się bardziej niebezpieczny niż miasto nocą
Wiadomo, nawet woda wypita w nadmiarze może zabić.

Nie będę broniła siedzenia na kompie dniami i nocami kosztem tworzenia relacji z rówieśnikami i szeroko pojętego życia.

Ale ograniczanie grania do, powiedzmy, godziny dziennie to moim zdaniem paranoja.

To bym codziennie wracałą do domu i tylko czekała na moją godzinę.

A jak miałam dostęp codziennie bez ograniczeń to sobie spokojnie poszłąm nocować u koleżanki i nie musiałam się przejmować, że moje dwie godziny dziennie przy kompie mi przepadną.

Jeśli dziecko ma życie towarzyskie, dobre oceny i wywiązuje się ze swoich obowiązków domowych to nie widzę powodu ograniczania czasu przy kompie w systemie "x czasu dziennie".

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Czemu na pewno nie w strzelanki? Co jest w tym złego?
Dołączam do pytania, bo też mnie to zdziwiło.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:42   #3566
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A, prawda, nie napisałam.



Byłam agresywna w podstawówce, wtedy grałam w Mario, Kangurka Kao, Spyro i takie tam, w "agresywne" rzeczy wciągnęłam się w gimnazjum.



Korelacja nie równa się przyc zynowości, ale można by spróbować bronić tezy, że włąśnie agresywne gry i seriale mnie odagresywniły w prawdziwym życiu.
No Ciebie może tak, ale wielu nie.

Nie jestem przeciwko grom, ale jakaś kontrola ze strony rodzica chyba jednak powinna istnieć.

Parę dni temu była tutaj dyskusja o tej nieszczęsnej kontroli i ok, prywatność jest potrzebna każdemu człowiekowi, czyli także dziecku czy nastolatkowi, ale...

No właśnie zawsze jest jakieś "ale" - jednak rodzice powinni zwracać uwagę na ten czas poświęcony grom i jakos tam mieć pojęcie w co dzieciak gra.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:49   #3567
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
To nie wiem w takim razie, jak nazwać "incydent", dotyczący mojego kolegi z liceum, który wyjechał na studia do innego miasta, wynajął mieszkanie i niby studiował, a tak naprawdę większość roku akademickiego spędził naparzajac w Diablo. No i zawalił cały rok, a rodzina myślała, że on grzecznie studiuje i jeszcze się cieszyli, że taki spokojny, w domu siedzi zamiast na imprezy chodzić

A wyszło, że pokój do dyspozycji z kompem okazał się bardziej niebezpieczny niż miasto nocą
I tak szczerze, z ręką na sercu, myślisz, że to wina Diablo?

Bo żeby się uzależnić to trzeba być podatnym, a do tego życie musi takie skłonności w jakiś sposób spotęgować.

Jakby się nie uzależnił od gier, to by się uzależnił od alkoholu lub objadał, albo znalazłby jakiś inny sposób na regulację emocji.

Jak ktoś ma problem i nie umie sobie z nim poradzić, to włączy jakieś autodektrukcyjne zachowania. Te Diablo było tam dosłownie przypadkiem, to mogło być cokolwiek innego.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No Ciebie może tak, ale wielu nie.

Nie jestem przeciwko grom, ale jakaś kontrola ze strony rodzica chyba jednak powinna istnieć.

Parę dni temu była tutaj dyskusja o tej nieszczęsnej kontroli i ok, prywatność jest potrzebna każdemu człowiekowi, czyli także dziecku czy nastolatkowi, ale...

No właśnie zawsze jest jakieś "ale" - jednak rodzice powinni zwracać uwagę na ten czas poświęcony grom i jakos tam mieć pojęcie w co dzieciak gra.
Zgadzam się, rodzice powinni pilnować w co dziecko gra, czy nie cierpi na tym żaden z aspektów jego życia itd.

Ja się tylko odnoszę do kontroli, która polega na ograniczeniu czasu, zamiast szczerze się zainteresować, co dziecko robi.

Takie ograniczanie czasowe nie dość, że nie rozwiązuje problemu, to może go jeszcze spotęgować, bo zakazane bardzo kusi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 19:13   #3568
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Uzależnić się można od wszystkiego - czy raczej tak jak pisze chacaos, tu chodzi o ciagle wyrzuty dopaminy. Wyzwalacze serio mogą być dowolne. A zakazy potęgują tylko szukanie nowych.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 19:21   #3569
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Znajomy nastolatek wymiata w angielskim, który szlifował w dużej mierze na Discordzie.
To nie wiem w takim razie, jak nazwać "incydent", dotyczący mojego kolegi z liceum, który wyjechał na studia do innego miasta, wynajął mieszkanie i niby studiował, a tak naprawdę większość roku akademickiego spędził naparzajac w Diablo. No i zawalił cały rok, a rodzina myślała, że on grzecznie studiuje i jeszcze się cieszyli, że taki spokojny, w domu siedzi zamiast na imprezy chodzić

A wyszło, że pokój do dyspozycji z kompem okazał się bardziej niebezpieczny niż miasto nocą
Tak, na pewno chłopak był wcześniej chodzącym ideałem, miał dobry kontakt z rodziną, obiecującą karierę naukową przed sobą i zdrową psychikę, dopóki nie dostał kąkutera na własność i nie zdecydował, że zawali sobie życie.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja się tylko odnoszę do kontroli, która polega na ograniczeniu czasu, zamiast szczerze się zainteresować, co dziecko robi.

Życzę swobodnego dostępu do kompa i fajnej ekipki w WoWie albo LoLu każdemu, kto przechodzi przez polską szkołę z rodzicami i nauczycielami, którzy przespali lekcję historii o przyczynach i skutkach w 4 klasie podstawówki i do dnia dzisiejszego nie nauczyli się ich rozróżniać.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2022-11-15 o 19:22
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 19:25   #3570
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Przede wszystkim gry uzależniają i dziecko często samo nie potrafi sobie postawić granic. Gry dostarczają dużo bodźców i potem może być ciężko zainteresować dziecko czymś innym. Dzieci często nie potrafią przegrywać, więc nieradzenie sobie z jakimś poziomem może rodzić frustrację, nerwowość, gniew. Do tego problemy z koncentracją, znudzenie w szkole przez brak bodźców doświadczanych w grze. Wycofanie się ze świata realnego świata. Nikt z moich znajomych kto ma dzieci nie widzi pozytywnych skutków grania. Czas na granie jest określony i często jest marudzenie 'jeszcze 5 minut'. No alternatywną są np. planszówki, różnego rodzaju zestawy kreatywne.


Ok, to nie zrozumiałam z tym tyle ile będę mogła
Ja bym tylko dodała, że to nie wina gier a rodziców. Rodzice muszą interesować się ile godzin dziecko spędza i czy gra w gry dopasowane do swojego wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-04 17:43:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.