Slow fashion - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 11:57   #1231
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez ciabol Pokaż wiadomość
W c&a mają takie kaszmirowe komplety, nawet z rękawiczkami w bardzo rozsądnej cenie. Niestety nie wiem jak z jakością.
Ja mam kaszmirowy kardigan z C&A i bardzo sobie chwalę, jakość super. Mam też kaszmiry 100% z Zary, Mango i jakichś włoskich marek, ten z C&A wypada na ich tle o dziwo chyba najlepiej.



Nie wyobrażam sobie natomiast szalika z kaszmiru a tym bardziej z wełny - mam taką wrażliwą skórę na szyi, że od razu mnie swędzi i drapie. Swetry też noszę na koszule czy t-shirty, bo na gołą skórę to nie bardzo...
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 15:17   #1232
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie natomiast szalika z kaszmiru a tym bardziej z wełny - mam taką wrażliwą skórę na szyi, że od razu mnie swędzi i drapie. Swetry też noszę na koszule czy t-shirty, bo na gołą skórę to nie bardzo...
Dobra wełna nie gryzie i można ją nosić na gołe ciało. Tylko że to raczej nie w cenie sieciówek w rodzaju Mango. Ewentualnie z sieciówek to tylko kolekcje premium. Mam taki szalik z H&M z kolekcji Stelli McCartney, wełna + końce z jedwabiu. Nie gryzie nawet w najmniejszym stopniu. A większość wełen mnie gryzie wściekle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stella mccartney h&m.jpg (2,9 KB, 81 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 18:44   #1233
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Ja mam kaszmirowy kardigan z C&A i bardzo sobie chwalę, jakość super. Mam też kaszmiry 100% z Zary, Mango i jakichś włoskich marek, ten z C&A wypada na ich tle o dziwo chyba najlepiej.



Nie wyobrażam sobie natomiast szalika z kaszmiru a tym bardziej z wełny - mam taką wrażliwą skórę na szyi, że od razu mnie swędzi i drapie. Swetry też noszę na koszule czy t-shirty, bo na gołą skórę to nie bardzo...
Ja mam kaszmirowe szaliki z Barberry i są boskie, szlachetny kaszmir nie gryzie, z massimo gryzą, a z Zalando nie, tylko są bardzo cieńkie.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 19:09   #1234
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dobra wełna nie gryzie i można ją nosić na gołe ciało. Tylko że to raczej nie w cenie sieciówek w rodzaju Mango. Ewentualnie z sieciówek to tylko kolekcje premium. Mam taki szalik z H&M z kolekcji Stelli McCartney, wełna + końce z jedwabiu. Nie gryzie nawet w najmniejszym stopniu. A większość wełen mnie gryzie wściekle.
No właśnie- jest wełna i wełna Tak samo jak jedwab i... jedwab
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:03   #1235
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
A to były swetry tej firmy? Jak Ci się jakościowo podobały? Cienizna i tandeta czy całkiem w porządku? A jak rozmiarowo, bo widzę że według tabeli powinnam brać L, mimo, że zazwyczaj noszę S i M? Właśnie się zstanawiam czy jakiegoś swetra nie zamówić, ale nie wiem czy są tylko lekko luźne czy bardziej opięte, czy totalnie oversize i należy brać swój rozmiar nie patrząc na tabelę.
Firma Selected Femme.
Średniej grubości, przy przymierzaniu wydawały się bardzo ciepłe i nie gryzły. Natomiast fason dosyć bezkształtny, co w połączeniu z za dużym rozmiarem nie wyglądało na mnie korzystnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:28   #1236
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Firma Selected Femme.
Średniej grubości, przy przymierzaniu wydawały się bardzo ciepłe i nie gryzły. Natomiast fason dosyć bezkształtny, co w połączeniu z za dużym rozmiarem nie wyglądało na mnie korzystnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duzo widuje w Selected oversizowych modeli roznych ubran, nie podoba mi sie to
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:58   #1237
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No właśnie- jest wełna i wełna Tak samo jak jedwab i... jedwab
W samo sedno, wełny z sieciowek jednak są dużo gorszej jakości i najczęściej zmieszane z poliesterem
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 07:14   #1238
Hjortonek
Raczkowanie
 
Avatar Hjortonek
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 118
Dot.: Slow fashion

Macie moze jakies doswiadczenia z firma Sezane? Zastanawiam sie czy ten hype na nia jest uzasadniony
Hjortonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:39   #1239
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Slow fashion

Tak jest uzasadniony, rzeczy są piękne, dobrze uszyte i dobre jakościowo, chociaż podobno jest też poliester, ale ja nie widziałam.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 11:59   #1240
Hjortonek
Raczkowanie
 
Avatar Hjortonek
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 118
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Tak jest uzasadniony, rzeczy są piękne, dobrze uszyte i dobre jakościowo, chociaż podobno jest też poliester, ale ja nie widziałam.
Zamawialas cos moze? Jak wypada rozmiarowka ?
Mam sporo rzeczy z A.P.C ale np. koszule maja zazwyczaj za krotkie rekawy dla mnie, zastanawiam sie czy tu tez obowiazuja francuskie standardy wielkosci

Edytowane przez Hjortonek
Czas edycji: 2019-10-08 o 12:07
Hjortonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 12:21   #1241
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Slow fashion

Kupowałam w Paryżu, moim zdaniem rozmiarówka jest duża, bo na mnie jest tam wszystko za duże. Nie wiem jak z rękawami, ale pewnie są wymiary na stronie, na mnie są dobre.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 12:38   #1242
Hjortonek
Raczkowanie
 
Avatar Hjortonek
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 118
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Kupowałam w Paryżu, moim zdaniem rozmiarówka jest duża, bo na mnie jest tam wszystko za duże. Nie wiem jak z rękawami, ale pewnie są wymiary na stronie, na mnie są dobre.
Ok, dzieki rozgladalam sie po produktach i jest troche polyestru w sukienkach i niektorych bluzkach, ale np jedwabna koszula ktora chce kupic jest tansza od niektorych polyestrowych nie ma na stronie informacji o dlugosci rekawa jest tylko info czy zamawiac mniejsze, wieksze czy w zgodzie ze swoim standardowym rozmiarem, takze musze sie sama przekonac ceny sa naprawde atrakcyjne jak na francuska marke, szczegolnie jesli tak jak mowisz wykonanie jest rownie piekne jak zdjecia
Hjortonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 15:05   #1243
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Slow fashion

Ja mam 165, niezależnie gdzie kupuje koszule to rękawy mam ok, udanych zakupów, mam nadzieje, że trafisz z rozmiarem. Daj znać jak poszło.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 11:57   #1244
przyjazna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
Dot.: Slow fashion

A co myślicie o polskich markach odzieżowych? Teraz też widocznie widać u nich zainteresowanie tym trendem.
Jeśli możecie- wypełnijcie moją ankietę- jest mi potrzebna do pracy licencjackiej na Facebooku już próbowałam i lipa, więc liczę na siłę Wizażanek

https://www.webankieta.pl/ankieta/48...y-klienta.html
przyjazna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 21:27   #1245
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez przyjazna Pokaż wiadomość
A co myślicie o polskich markach odzieżowych? Teraz też widocznie widać u nich zainteresowanie tym trendem.
Jeśli możecie- wypełnijcie moją ankietę- jest mi potrzebna do pracy licencjackiej na Facebooku już próbowałam i lipa, więc liczę na siłę Wizażanek

https://www.webankieta.pl/ankieta/48...y-klienta.html
Wypełnione
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 14:39   #1246
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez przyjazna Pokaż wiadomość
A co myślicie o polskich markach odzieżowych? Teraz też widocznie widać u nich zainteresowanie tym trendem.
Jeśli możecie- wypełnijcie moją ankietę- jest mi potrzebna do pracy licencjackiej na Facebooku już próbowałam i lipa, więc liczę na siłę Wizażanek

https://www.webankieta.pl/ankieta/48...y-klienta.html
Wypełniłam, powodzenia!
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 10:12   #1247
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dobra wełna nie gryzie i można ją nosić na gołe ciało. Tylko że to raczej nie w cenie sieciówek w rodzaju Mango. Ewentualnie z sieciówek to tylko kolekcje premium. Mam taki szalik z H&M z kolekcji Stelli McCartney, wełna + końce z jedwabiu. Nie gryzie nawet w najmniejszym stopniu. A większość wełen mnie gryzie wściekle.
Ja mam dwa cienkie sweterki z kaszmiru marki F&F z Tesco i nic nie gryzie. Plus kilka z wełny merino kupione kiedyś w TkMaxx i to samo.
Tak jak piszecie pewnie zależy od rodzaju wełny.

A u mnie mija oficjalnie drugi rok bez zakupów ubraniowych. Tzn. dla ścisłości kupiłam 3 biustonosze bo okazało się, że u mnie nie da się jednak zrezygnować z tej części garderoby.

W międzyczasie rozleciały się u mnie:
- 1 para jeansów
- 3 pary spodni od piżamy
- 1 bawełniane legginsy
- 2 bluzki z krótkim rękawem
- 2 koszulki (zniszczył kot)
- 1 sweter (skurczył się w praniu)
- kilka par skarpetek i majtek
- 3 bluzki basic z długim rękawem
- 2 pary legginsów do ćwiczeń

Okazuje się, że take basicowe rzeczy zużywaja się najszybciej i teraz naprawdę przydałoby się kupić coś nowego bo nie będę miała w czym po domu chodzić.
Wiecie może gdzie można znaleźć w miarę dobrej jakości basicowe rzeczy?
Byłam ostatnio w kilku second handach ale tam takich ciuchów jak na lekarstwo a jak już to duże rozmiary a ja potrzebuję xxs/xs.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 23:18   #1248
Nelly99
Rozeznanie
 
Avatar Nelly99
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 719
Dot.: Slow fashion

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale zainteresowanym tematem circular fashion gorąco polecam ten artykuł https://igimag.pl/2019/12/dlaczego-n...bujacych-osob/

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: 2020-01-09 o 17:48 Powód: dubel
Nelly99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 22:58   #1249
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Nelly99 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale zainteresowanym tematem circular fashion gorąco polecam ten artykuł https://igimag.pl/2019/12/dlaczego-n...bujacych-osob/
Bardzo fajny artykuł. Krótko, zwięźle i na temat dlaczego fast fashion jest be.
I podoba mi się, że podkreśla jakie ubrania są naprawdę przydatne dla potrzebujących ale też pewnie i dla każdego człowieka.
Ja teraz kupuję same basicowe rzeczy jak poprzednie mi sie zniszczą. Ale dobrym pytaniem przy zakupach jest : ile razy to założę? czy komuś to się jeszcze przyda gdybym chciała pozbyc się jednak tej rzeczy? jakie są szanse, że ktoś to będzie chciał dostac lub kupic?
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-09, 23:32   #1250
Nelly99
Rozeznanie
 
Avatar Nelly99
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 719
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Bardzo fajny artykuł. Krótko, zwięźle i na temat dlaczego fast fashion jest be.

I podoba mi się, że podkreśla jakie ubrania są naprawdę przydatne dla potrzebujących ale też pewnie i dla każdego człowieka.

Ja teraz kupuję same basicowe rzeczy jak poprzednie mi sie zniszczą. Ale dobrym pytaniem przy zakupach jest : ile razy to założę? czy komuś to się jeszcze przyda gdybym chciała pozbyc się jednak tej rzeczy? jakie są szanse, że ktoś to będzie chciał dostac lub kupic?


Mam dokładnie takie same odczucia! Bardzo Ci dziękuję za ten komentarz i zdecydowanie dopisuje te pytania do mojej listy przedzakupowej. To niby oczywiste, ale serio od kiedy zadaje sobie pytania przed zakupem, kupuje znaaacznie mniej - i to tyczy się zarówno ubrań, jak i jedzenia czy wyposażenia domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[COLOR="Silver"]

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: 2020-01-11 o 08:22 Powód: dubel
Nelly99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 12:37   #1251
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Slow fashion

Wpadły mi w oko ubrania marek Bialcon i Caterina.
Macie z nimi doświadczenia ? Chyba szyją w Polsce.

Nie za bardzo podoba mi się tylko to, w jaki sposób prezentują ubrania na modelkach, tzn wg mnie mało nowocześnie i trochę odpychająco dla młodszych kobiet. Nonokolor żakiet i spódnica/ spodnie, komplety i szpilki, zwłaszcza Caterina.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-05, 19:24   #1252
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Slow fashion

Mam sporo ubran z Bialconu. Design to wiadomo, kwestia gustu.
Jakosc jest dobra. Mam kilka spodnic z wiskozy i ta wiskoza jest taka porzadna, miesista. Wsyzstkie moje spodnice maja tez podszewki kieszenie, dla mnie spory plus. Mam tez jedna spodnice z welny - no i to jest kawal materialu! Piekna welna, gruba, bardzo porzadna. Te spodnice mam od 2014 roku i wyglada ona, jakbym kupila ja miesiac temu.
Mam tez kilka bluzek/koszul, wiekszosc z bawelny, i one tez dobrze wygladaja po kilu latach noszenia. Wydaje mi sie, ze dbaja tu o szczegoly - porzadne, wzmocnione sciegi, grube podszewki o odpowiedniej dlugosci, materialy sa rownomiernie "utkane".
Nigdy nie mialam okryc wierzchnich, swetrow, marynarek czy spodni z Bialconu, wiec o nich nic nie wiem.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 16:58   #1253
Justine8695
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: Slow fashion

Witam serdecznie,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z kompletowaniem garderoby o lepszym składzie. Wypatrzyłam sobie takie spodnie https://www.breuninger.com/pl/b/mrs-...9613d0f9a781b9



Jednak zastanawiam się czy w praktyce nie będą wyglądały jakbym miała na sobie zwykłe legginsy czy dres. Mój styl określiłabym jako luźny, kobiecy ale nie biurowy. Noszę swetry, sweterki i golfy a nie bluzy.
Justine8695 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 18:03   #1254
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Slow fashion

no cóż, wyglądają jak spodnie od piżamy...
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-16 19:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.