Fontanna dla kota - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 08:44   #1
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Arrow

Fontanna dla kota


Witam wszystkie Wizażanki!
Co myślicie o fontannie dla kota/psa?
Opłaca się zainwestować w taką fontannę?
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-09-03 o 11:47
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 11:16   #2
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Fontanna dla kota

Chyba z rosołem
To zależy, jak Twój kot często pije wodę. Mój prawie w ogóle, więc uważam to za stratę pieniędzy. To raczej tylko taki drogi bajer

Chociaż kto tam wie, mój kot się nie interesuje nawet drapakiem, więc nic mu więcej nie kupię
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 11:29   #3
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Moja kotka też mało pije, powinna więcej, zastanawiam się czy fontanna rzeczywiście ją zachęci.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 13:25   #4
plastic_princess
Raczkowanie
 
Avatar plastic_princess
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 95
Dot.: Fontanna dla kota

Nie wiem czy ta rada coś da, ale warto spróbować.
Z mojej (ś.p.) Kocinką, przechodziłam przez miseczki, fontanny, dosłownie wszystko,bo piła strasznie mało, jednak nic się nie zmieniało. Spodobało jej się dopiero picie z kubka, skończyło się na tym, że miała swój osobisty półlitrowy kubek z którego lubiła pić..^^
plastic_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 17:13   #5
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

Moje koty mają 2 poidełka Cat It firmy Hagen.
To na pierwszym zdjęciu mamy już kilka ładnych lat i sprawuje się całkiem dobrze. Jest tylko kłopotliwe w czyszczeniu, bo ma dużo zakamarków i elementów. Koty piją chętnie i dużo, a pers uwielbia się w nim moczyć do tego stopnia, że muszę go czasami wycierać papierowymi ręcznikami no i mop jest cały czas w pogotowiu

Poidełko na zdjęciu drugim mamy od kilku miesięcy i na 4 moje koty korzystają z niego tylko 2, a 2 pozostałe nie są nim zainteresowane. Jest proste w montażu i niekłopotliwe w myciu. Ja kupiłam jako używane za 50 zł.

Ogólnie uważam, że poidełka fajna rzecz, koty pija więcej i wodę wymieniam co 2-3 dni. Kiedy używaliśmy misek to jeden z kocurów potrafił kilka razy dziennie wywracać je do góry nogami więc wychodząc z domu na kilka godzin nie wiedziałam czy nie siedzą o suchych pyszczkach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110719030.jpg (87,1 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110719031.jpg (67,2 KB, 66 załadowań)
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 17:16   #6
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Moja kotka też mało pije, powinna więcej, zastanawiam się czy fontanna rzeczywiście ją zachęci.
Jeżeli nie lubi pić z miski, ale interesuje ją np kapiący kran, zlizywanie wody z umywalki czy brzegów wanny, to być może zainteresuje się również fontanną. W przeciwnym razie będzie to jedynie zbędny gadżet... Lepiej dopilnować, by miała odpowiednią ilość wody w pokarmie.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:25   #7
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Dziękuję za odpowiedzi
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 13:28   #8
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Podbijam temat .

Wreszcie kupiłam tą fontannę kocią, dziś dostałam paczkę z Lucky Kitty (zdjęcie poniżej w załączniku gdyby ktoś nie wiedział o czym piszę).

Pierwsze wrażenie średnie, wielka "miska" a ciśnienie wody małe, woda spływa po powierzchni, ale widziały gały co brały . za Chiny nie potrafię wyregulować wody, chociaż widziałam na youtubie filmiki, na których woda tak fajnie "sikała" .

Fontanna jest ceramiczna, ciężka, ma "stopki", nie przecieka, zużywa mało prądu (2V), jest cicha, nie trzęsie się, nie wymaga wymiany filtrów, można dokupić nową pompkę, pojemność 1,2l, wodę trzeba wymieniać co 3 dni a pompkę myć raz w tygodniu.

Kotki zareagowały tak jak przewidywałam. Młodsza odważniejsza włożyła do fontanny całą głowę, zatykała łapkami "kranik", bawiła się wodą, moczyła łapki, uszka i nosek i wypiła już dosłownie pół szklanki wody. Starsza omija fontannę szerokim łukiem, ale jest zainteresowana, chociaż dla niej muszę jeszcze trzymać miski z wodą.

Ogólnie polecam.

Może ktoś jeszcze kto ma fontannę lub myśli nad nią się wypowie ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg luckykittyshopbannereng-47967.jpg (28,5 KB, 82 załadowań)
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:01   #9
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

monika_sonia jak pierwszy raz zobaczyłam to poidełko na stronie zoo+ to skojarzyło mi się ono nie wiedzieć czemu z... pisuarem
Grunt żeby koty były zadowolone.
Mówisz, że nie ma filtra... to nie zakłacza się pompka?
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:12   #10
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Też mi się tak kojarzy .

Pompkę można rozebrać na trzy części i umyć dokładnie, raz na tydzień obowiązkowo i ma to wystarczyć . Zobaczymy jak będzie za pół roku, za rok - chciałabym, żeby trochę posłużyła .

A cała fontanna ma cztery części - dół, górę, pompkę z kablem i rurkę, która łączy pompkę z górą fontanny. Dla mnie jest to plus, nie wiem czemu, ale inne fontanny wyobrażam sobie jako mające tysiące części i bardzo skomplikowane - do jednej fontanny widziałam gdzieś nawet specjalną szczotkę do mycia, żeby dojść do wszystkich zakamarków . A ta moja jest łatwa do umycia. Na razie jestem zadowolona, Milka też, Sonia ma focha ale powinna przekonać się za jakiś czas .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:41   #11
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

Ja czekam aż padnie moja fontanna Cat It z kopułką i też zainwestuję w coś innego, bo chociaż nasza dobrze się sprawuje już od kilku lat to czyszczenie jej jest uciążliwe.
Na plus natomiast zaliczam to, że filtry sa łatwo dostępne i można dokupić zapasowy silniczek i kopułkę.
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy


Edytowane przez aga_tka_2
Czas edycji: 2012-08-03 o 20:42
aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 21:04   #12
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Ja czekam aż padnie moja fontanna Cat It z kopułką i też zainwestuję w coś innego, bo chociaż nasza dobrze się sprawuje już od kilku lat to czyszczenie jej jest uciążliwe.
Na plus natomiast zaliczam to, że filtry sa łatwo dostępne i można dokupić zapasowy silniczek i kopułkę.
Ja chciałam coś, co będzie stabilne, ciężkie, łatwe do umycia i energooszczędne. Ta ma tylko jeden minus - nie ma strumienia wody jak inne fontanny, ale to się da jakoś przeżyć. Myślałam nad plastikowymi fontannami, ale np. do wielu ciężko jest dostać filtry (zooplus do niektórych fontann nie ma w ogóle w ofercie filtrów ), kotki by mogły fontannę przesunąć/przewrócić i plastikowe nie wydają się ,,na lata". Mam nadzieję nie będę żałować.

Długo masz tą fontannę Cat It ? Jak będziesz chciała zainwestować kiedyś w fontannę, to polecam polować na promocje w zooplusie. Moją upolowałam we wtorek o 53 zł taniej niż normalnie kosztuje .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:19   #13
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

Fontannę Cat It mam od 2008 roku nie sądziłam, że tak długo pociągnie ostatnio podczas czyszczenia nawet spadła TŻ-towi i pękła trochę podstawa, ale jest ok. Działa i nic nie przecieka. Jak pisałam czyszczenie jest dosyć żmudne,ale zaopatrzyłam się w taką malutka szczotkę do dziecięcych butelek + szczoteczka do zębów + patyczki i jakoś dajemy radę. Tym bardziej, że rozkręcamy i gruntownie czyścimy średnio raz w miesiącu, bo częściej nie ma potrzeby, a dopóki fontanna działa to szkoda mi ją wyrzucać.
Poza tym mamy jeszcze drugie poidełko Cat It http://www.zooplus.pl/shop/koty/auto...fontanna/68395 o takie.

Od czasu do czasu wchodzę na stronkę zoo+ i sobie oglądam poidełka, ale tak naprawdę gdybym miała dziś kupić to pomimo wielokrotnego oglądania, czytania opinii - nie umiałabym się zdecydować, które kupić moim kociastym
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy


Edytowane przez aga_tka_2
Czas edycji: 2012-08-03 o 21:20 Powód: literówki
aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:30   #14
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Fontannę Cat It mam od 2008 roku nie sądziłam, że tak długo pociągnie ostatnio podczas czyszczenia nawet spadła TŻ-towi i pękła trochę podstawa, ale jest ok. Działa i nic nie przecieka. Jak pisałam czyszczenie jest dosyć żmudne,ale zaopatrzyłam się w taką malutka szczotkę do dziecięcych butelek + szczoteczka do zębów + patyczki i jakoś dajemy radę. Tym bardziej, że rozkręcamy i gruntownie czyścimy średnio raz w miesiącu, bo częściej nie ma potrzeby, a dopóki fontanna działa to szkoda mi ją wyrzucać.
4 lata - to ładnie . Myciem mnie przeraziłaś, u mnie to wystarczy podnieść górę i umyć dolną miskę, nie ma żadnych zakamarków . Widziałam filmik pt ,,jak umyć pompkę", taki instruktażowy, i też jest to banalne, umycie mi zajmie 3 minuty góra .

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Poza tym mamy jeszcze drugie poidełko Cat It http://www.zooplus.pl/shop/koty/auto...fontanna/68395 o takie.
A to jak się sprawuje ?

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Od czasu do czasu wchodzę na stronkę zoo+ i sobie oglądam poidełka, ale tak naprawdę gdybym miała dziś kupić to pomimo wielokrotnego oglądania, czytania opinii - nie umiałabym się zdecydować, które kupić moim kociastym
Hehe, założyłam ten wątek ponad rok temu i patrz ile mi zeszło z wybraniem fontanny . Oglądałam często, już prawie byłam zdecydowana na Drinwell Platinum, ale w ostatniej chwili przemówiłam sobie do rozsądku, bo dla moich kotek i dla mnie jednak ta się wydawała idealna , nie fascynuje ich kran, z fontanną chodzi tylko o zachęcenie do picia i o czystą wodę .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:46   #15
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

Ta druga sprawuje się dobrze, i jest o wiele łatwiejsza w czyszczeniu, a największą jej zaleta jest to, że jak jest mało wody to tylko dolewasz z góry, bo w tej kopułkowej nie da rady tak zrobić. Jak woda się skończy to trzeba napełnić kopułkę na nowo.
Te poidełka Drinkwell u mnie odpadają ze względu na mojego persa on się potrafi cały zmoczyć w tej fontannie z kopułką (chociaż nie mam pojęcia jak to jest możliwe) a co dopiero by było z taką co woda ciurkiem z niej leci nawet sobie nie chce tego wyobrażać
Gdybym miała dokonac zakupu to zastanawiałabym się między Cat Mate a Trixie Fresh Flow Deluxe - to tak na dzień dzisiejszy
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:56   #16
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Ta druga sprawuje się dobrze, i jest o wiele łatwiejsza w czyszczeniu, a największą jej zaleta jest to, że jak jest mało wody to tylko dolewasz z góry, bo w tej kopułkowej nie da rady tak zrobić. Jak woda się skończy to trzeba napełnić kopułkę na nowo.
O właśnie, do mojej też można dolać wody w każdej chwili .

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Te poidełka Drinkwell u mnie odpadają ze względu na mojego persa on się potrafi cały zmoczyć w tej fontannie z kopułką (chociaż nie mam pojęcia jak to jest możliwe) a co dopiero by było z taką co woda ciurkiem z niej leci nawet sobie nie chce tego wyobrażać
Gdybym miała dokonac zakupu to zastanawiałabym się między Cat Mate a Trixie Fresh Flow Deluxe - to tak na dzień dzisiejszy
U mnie Młoda się cała zmoczyła i też nie wiem jak . Do tego ,,gryzła" wodę, nie piła, a właśnie ,,gryzła" i całą głowę od tego miała mokrą .

Cat Mate a Trixie Fresh Flow Deluxe - jak dla mnie ciężki wybór , chyba bym wzięła tą Flow Deluxe, wydaje się, że z niej mniej wody koty rozleją.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 14:31   #17
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

Porównałam obie fontanny i Trixie ma pojemność 3 litry, a Cat Mate tylko 2. Poza tym do Trixie można dokupić zapasową pompkę.
Ciekawi mnie tylko jak z dostępnością filtrów, bo do mojej Cat It kupuję bez problemu na allegro, a do Trixie póki co są w ofercie zoo+ ale nie wiadomo jak długo
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 17:00   #18
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Fontanna dla kota

ja mam Lucky Kitty
jestem zadowolona

--------------------

co do regulacji to jest na pompce pokrętłu do regulacji i nie ma z n im problemu ...... ale jeżeli zgubiłaś podczas mycia mała blaszkę (okrągła blaszka) w tulei wystającej z pompki a pomiędzy wkładana nakładką plastikową od rurki - to już nie wyregulujesz - trzeba zakupić nowa pompkę (potem pilnować blaszki i masz 2 pompki na zmianę)

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
....
Mówisz, że nie ma filtra... to nie zakłacza się pompka?
czyści się raz na tydzień, najpierw kłaczory z pompki (łatwa do rozłożenia na części) a potem trzeba ją potraktować kwaskiem cytrynowym (albo raz na jakiś czas octem) i dobrze przepłukać (nalewam wodę + kwasek i zostawiam aby fontanna popracowała trochę w kwaśnym środowisku a potem tak samo płuczę czysta wodą)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2012-08-07 o 17:04
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 17:08   #19
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
co do regulacji to jest na pompce pokrętłu do regulacji i nie ma z n im problemu ...... ale jeżeli zgubiłaś podczas mycia mała blaszkę (okrągła blaszka) w tulei wystającej z pompki a pomiędzy wkładana nakładką plastikową od rurki - to już nie wyregulujesz - trzeba zakupić nowa pompkę (potem pilnować blaszki i masz 2 pompki na zmianę)
Dzięki za odpowiedź .

Wyregulować nie potrafię tak, żeby leciało jak na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=KoNKa9ZRigY

Nie wiem o jaką blaszkę chodzi dokładnie, mam takie "pokrętło" - o to chodzi?

Jak blaszka-blaszka, to nic takiego nie miałam chyba , ona w środku pompki jest czy na zewnątrz?

Moja tak wygląda w środku jak na zdjęciu 1. i woda leci jak na zdjęciu 2.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1295.jpg (101,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1297.jpg (66,0 KB, 35 załadowań)
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2012-08-07 o 19:05
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 11:01   #20
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Wyregulować nie potrafię tak, żeby leciało jak na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=KoNKa9ZRigY
monika_sonia może to dobrze że nie potrafisz tak wyregulować chciałaś żeby Twoje koteczki miały taką zabawę jak ten na filmiku??
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:02   #21
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Hehe one na pewno chciałyby się tak pobawić wodą .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:47   #22
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Fontanna dla kota

Zajrzyj na załącznik
Podkręć w stronę + pokrętło
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1295.jpg (104,4 KB, 19 załadowań)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:25   #23
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
Zajrzyj na załącznik
Podkręć w stronę + pokrętło
Dziękuję .

Tego białego ściągnąć nie potrafię ale blaszka się odnalazła , jest tam na końcu. Pokrętło jest na plusie a woda leci i spływa po misce, nie jest jak na tym filmiku.

Może rurkę powinnam uciąć, ta dołączona miała z 20cm
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:49   #24
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Dziękuję .

Tego białego ściągnąć nie potrafię ale blaszka się odnalazła , jest tam na końcu. Pokrętło jest na plusie a woda leci i spływa po misce, nie jest jak na tym filmiku.

Może rurkę powinnam uciąć, ta dołączona miała z 20cm
to zacznij ustawić pokrętło na rożnych "poziomach" i jak to nie pomoże to zacznij bardziej lub mniej "naciągać rurkę" - w różnych miejscach przyssij pompkę
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:09   #25
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Fontanna dla kota

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
to zacznij ustawić pokrętło na rożnych "poziomach" i jak to nie pomoże to zacznij bardziej lub mniej "naciągać rurkę" - w różnych miejscach przyssij pompkę
Kręciłam , są niewielkie różnice w strumieniu wody. Dzięki za rady, będę kombinować z tą rurką jeszcze .

Na prawdę da się zrobić tak jak na filmiku ?

Widziałam różne komentarze w internecie, na zooplusie ludzie się skarżą, że nie mogą tego wyregulować, na allegro co jakiś czas pojawia się używana Lucky Kitty a powód sprzedaży: ,,nie potrafię wyregulować". Tego też się bałam, nie jestem taka sprytna, będę próbować ale coś mi nie wychodzi .

Nie narzekam oczywiście, fontanna spełnia swoje funkcje, woda leci, koty piją, starsza też już zaczęła pić i miski można było usunąć, ale miło by było, gdyby się dało nastawić lepiej wodę, Milka by się chętnie pobawiła bardziej wodą, chociaż przez chwilę .

Dzięki raz jeszcze .

EDIT:
Poprzyklejałam pompkę w różnych miejscach, daleko, blisko, nawet na ścianach, prawa, lewa, przednia i cały czas leci tak samo . Za głupia chyba na to jestem. Chcę tak jak na zdjęciu (a leci jak na 2. zdjęciu w poście 19, bez zmian ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie.jpg (6,5 KB, 17 załadowań)
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2012-08-08 o 17:42
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 17:13   #26
Confidentia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Fontanna dla kota

Witam!
Mam fontannę Catit fresh&clear 2l jestem z niej bardzo zadowolona i kicia też. Jest już z nami ok roku ale zaczyna przeciekać przy wyjściu zewnętrznym kabla... czyżby się już zużyła? qrcze.... Fontanna jest naprawdę super mała (co ważne przy wyjazdach właśnie ze względu na to ja kupiłam) cichutka i ma tanie filtry. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą fontanną?
Confidentia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:21   #27
Monica1989
Raczkowanie
 
Avatar Monica1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Thumbs up Dot.: Fontanna dla kota

Mam Poidełko CatIt
Jest rewelacyjne, cichutkie i idealne nawet dla kociąt. Moja kotka już 2 dnia od włączenia fontanny chętnie piła wodę i na dzień dzisiejszy miseczka z wodą jest już nie potrzebna. Poidełko jest świetnym zamiennikiem kranu A kotka dodatkowo płucze sobie w nim łapki wykorzystując mokrą wodę do zwilżania futerka podczas kociej toalety
__________________

Mój hobbistyczny blog o kosmetykach Yves Rocher

* szczegółowe recenzje

http://myyves-rocher.blogspot.com/

Zaglądnij również na mój blog o koreańskich kosmetykach i samej Korei Południowej , którą się pasjonuje.

http://mybeautykorea.blogspot.com/

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-17 o 09:39 Powód: link
Monica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 14:09   #28
egnne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Fontanna dla kota

A ja mam taką fontannę xxx
Fontanna dla kotów 2L jest bardzo odpowiednia dla małych i średnich zwierząt domowych, nie ma potrzeby częstego dodawania wody. Nawet jeśli podróżujesz przez 3-5 dni, dystrybutor wody dla kota może zapewnić wystarczającą i czystą wodę, pozwalając Ci się zrelaksować i podróżować bez obaw.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-17 o 09:38 Powód: link
egnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 15:09:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.