Mieszkanki Azji - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-15, 11:25   #31
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Jestesmy

Jak Ci tam w Korei, enii? Ja bym chyba nie chciala mieszkac w kraju, w ktorym jest ogromna presja na idealny wyglad i maja glupie wg mnie zasady, ze ludzie z rocznika innego niz ich wlasny raczej sie nie mieszaja i nawet zone/meza ma sie zazwyczaj z tego samego rocznika bo nie 'wypada' sie spoufalac z kim mlodszym/starszym... dla mnie to jest drastyczne ograniczanie sobie mozliwosci, no ale coz, inna kultura.
Chociaz w sumie kazdy kraj ma 'cos' i w kazdym mozna sie czegos przyczepic.
Na Tajwanie, gdzie planuje sie wyprowadzic w przyszlym roku tez nie jest idealnie, wiec tak sie zastanawiam, czy mi sie tam spodoba.. A moge zapytac niedyskretnie, jak sobie radzisz tam z 'kobiecymi' sprawami? Bo na Tajwanie np nie sprzedaja w ogole tamponow i bede musiala sobie wziac roczny zapas tychze o_o! Nie wspominajac o antykoncepcji, bardzo ograniczona, wiec mam z tych wielgachny problem >< Zastanawiam sie tez, jak to jest z kupnem bielizny czy butow...

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2012-12-15 o 11:28
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 12:00   #32
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Jestesmy

Bo na Tajwanie np nie sprzedaja w ogole tamponow i bede musiala sobie wziac roczny zapas tychze o_o!
"W ogole" nie sprzedaja? Jestes pewna? Bo o ile nie kazdy sklep je ma, to sa do nabycia. Trzeba sie tylko naszukac. Albo wyrobic karte do Costco, gdzie zazwyczaj maja w sprzedazy tampony z USA.

W Korei mozna je kupic w EMarcie, o ile sie nie myle i wiekszych sklepach drogerio-podobnych.

W Japonii sa juz w byle Kawachi (taki lokalny Rossman).
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 14:05   #33
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
"W ogole" nie sprzedaja? Jestes pewna? Bo o ile nie kazdy sklep je ma, to sa do nabycia. Trzeba sie tylko naszukac. Albo wyrobic karte do Costco, gdzie zazwyczaj maja w sprzedazy tampony z USA.

W Korei mozna je kupic w EMarcie, o ile sie nie myle i wiekszych sklepach drogerio-podobnych.

W Japonii sa juz w byle Kawachi (taki lokalny Rossman).
Ok, zajrzalam jeszcze raz na tego bloga Kanadyjki polskiego pochodzenia, na ktorym o tym czytalam i..... napisala, ze sa ale..... sa [cytuje] malych rozmiarow (ekhem) i nie pasuja bialym, wiec lepiej przywiezc wlasne
A ja myslalam, ze to tylko bzdurny stereotyp... chociaz z drugiej strony jak tampon moze byc za maly????

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2012-12-15 o 14:07
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 14:33   #34
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Ale przeciez importowane Tampaxy maja takie same rozmiary jak w USA.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 21:19   #35
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

No wlasnie nie wiem, o ktorych ona mogla pisac..
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 23:39   #36
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

A moze po prostu pisze tak a nie inaczej, bo tego jej czytelnicy oczekuja? Kazdy durny stereotyp musi byc walkowany do nieskonczonosci.
Spotykam sie z tym bardzo czesto w blogach o Japonii prowadzonych przez cudzoziemcow, najprawdopodobniej to zjawisko blogowe jest bardzo powszechne w calej Azji.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 12:57   #37
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
A moze po prostu pisze tak a nie inaczej, bo tego jej czytelnicy oczekuja? Kazdy durny stereotyp musi byc walkowany do nieskonczonosci.
Spotykam sie z tym bardzo czesto w blogach o Japonii prowadzonych przez cudzoziemcow, najprawdopodobniej to zjawisko blogowe jest bardzo powszechne w calej Azji.
Naprawde?? To okropne, mnie by nawet nie przyszlo do glowy powielac stereotypow! Jak juz bym tam byla, to pisalabym o wszystkim tak, jak jest i starala sie uswiadomic ludziom prawde.... A czlowiek czyta takiego bloga i wierzy we wszystko o_O
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 14:07   #38
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Ale jak zaczniesz pisac o wszystkim tak jak jest i uswiadamiac ludzi, to beda ci zarzucac, ze nie znasz sie na lokalnej kulturze i ze nie masz pojecia o czym piszesz, bo na innych popularnych blogach jest inaczej, a w ogole to kuzyn meza sasiadki byl na dwa miesiace w tym samym kraju i on sie z tym co piszesz nie zgadza .
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 17:12   #39
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

A niech sobie zarzucaja Mam nadzieje, ze chociaz Ty piszesz prawde, i tylko prawde
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 00:39   #40
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Mieszkanki Azji

szczerze zazdroszczeja zyje w ponurym UK
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 13:35   #41
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Mieszkanki Azji

Na Tajwanie są tampony, wybór jest bardzo szeroki.
Zajrzyjcie na stronę drogerii Watsons lub Cosmed. O kosmetyki i środki higieniczne nie ma się co martwić.
Mieszkam tu już 5 miesięcy i chętnie odpowiem na wasze pytania.
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 17:20   #42
Philinne
Przyczajenie
 
Avatar Philinne
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10
Dot.: Mieszkanki Azji

Witam,chciałabym dowiedzieć się jak postrzega się 'cudzoziemców' w Azji? Czy któraś z was doświadczyła kiedykolwiek jakiś niemiłych uwag lub coś w tym stylu?
Philinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 13:27   #43
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Mieszkanki Azji

Cześć! Niedawno pisałam trochę o tym jak to wygląda z mojej perspektywy klik . Jak interesują Cię szczegóły, pytaj.
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 14:34   #44
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Czasem cos sie zdarzy, ale po tylu latach tutaj, juz przestalam zwracac uwage. O wiele bardziej upierdliwe jest traktowanie ludzi (w tym rowniez cudzoziemcow) wedle imydzu zewnetrznego. Czy jak to tam sprawnie po polsku okreslic. Przynajmniej u nas, wyglad sie liczy niesamowicie i tak tez ludzie cie oceniaja i na bazie tego traktuja.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:04   #45
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
czerlinka, fajnie wiedzieć, ze jest więcej Polaków na Tajwanie Ja póki co obserwuję blogi p.Rozanskiego i p. Hanny Shen, dołączam Twój do listy Wcześniej czytałam też blog pewnej Ewy, która uczyła tam angielskiego ale niestety po powrocie do Polski skasowała go.
Już od 4 lat moim marzeniem jest wyprowadzić się do Taipei, chce tam uczyć angielskiego oraz zrobić studia magisterskie i w tym roku mam wreszcie zamiar to zrealizować...zresztą od dziecka fascynuje mnie Azja.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 01:21   #46
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Mieszkanki Azji

Ambitne plany Polecam Ci napisać do biura ekonomiczno-kulturalnego Tajpej (czyli odpowiednika ambasady) z prośbą o podesłanie oferty stypendiów. Procedury kwalifikacyjne i wizowe trwają miesiącami, i niestety pociągają za sobą sporo wydatków.
Wymagania wobec magistrantów są zupełnie inne niż w Polsce. Sama podjęłam się tutaj doktoratu. Moi młodsi koledzy pracują od poniedziałku do soboty po 10 godzin dziennie. Nie mają też wakacji. Mam tu na myśli dzienne studia magisterskie. Połączenie ich z pracą zawodową jest niemal niemożliwe. Pamiętaj, żeby omówić dokładne warunki pracy z przyszłym promotorem, żeby potem nie przeżyć szoku.
Pozdrawiam!
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 12:52   #47
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Ambitne plany Polecam Ci napisać do biura ekonomiczno-kulturalnego Tajpej (czyli odpowiednika ambasady) z prośbą o podesłanie oferty stypendiów. Procedury kwalifikacyjne i wizowe trwają miesiącami, i niestety pociągają za sobą sporo wydatków.
Wymagania wobec magistrantów są zupełnie inne niż w Polsce. Sama podjęłam się tutaj doktoratu. Moi młodsi koledzy pracują od poniedziałku do soboty po 10 godzin dziennie. Nie mają też wakacji. Mam tu na myśli dzienne studia magisterskie. Połączenie ich z pracą zawodową jest niemal niemożliwe. Pamiętaj, żeby omówić dokładne warunki pracy z przyszłym promotorem, żeby potem nie przeżyć szoku.
Pozdrawiam!
Ha, i kto tu jest ambitny Doktorat, no no, respekt Mi by się nie chciało robić doktoratu, poza tym nienawidzę pisać pracy - przy pisaniu licencjata dosłownie odpychało mnie od komputera jak magnes odwrotną stroną, tak bardzo nie znosiłam tego. Już wolałabym tylko zdać egzamin z tych 3 lat [co i tak musiałam zrobić], byle nie musieć pisać, zbierać ankiet, brr.
Dziękuję za informację, chociaż ja nie nastawiam się na żadne stypendium bo i tak zbieram pieniądze na wyjazd. Tu mnie zmartwiłaś trochę, nie ma takiej opcji, żeby studiować zaocznie w weekendy, jak w Polsce? Bo szczerze mówiąc nie mam zamiaru wracać na dzienne, skoro już pracuję.... no chyba, że faktycznie dostałabym stypendium.

Bardzo fajnie, że opisaliście na blogu wszystko od początku, łącznie z lotami I mam pytanie, czyli jak ma się męża/żonę, to tak łatwo można ich ściągnąć zza granicy? Nawet, jeśli mieliby dopiero tam szukać pracy? Bo to też mnie bardzo interesuje...

Bardzo mi się podoba nadawanie chińskiego odpowiednika imienia A tubylcy zwracają się do Ciebie tym odpowiednikiem chińskim czy polskim? A może jakimś angielskim?

Przepraszam, że tak zalewam Cię pytaniami ale tak naprawdę to się powstrzymuję, bo mam ich dużo więcej

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2013-02-23 o 12:54
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:23   #48
Czerlinka
Raczkowanie
 
Avatar Czerlinka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Mieszkanki Azji

Niestety nie orientuję się czy istnieje opcja nauki zaocznie. Musisz zajrzeć na strony konkretnych uniwersytetów.
Przy wyrabianiu wizy musisz podać powód swojego wyjazdu i dowód na to, np. dokument potwierdzający przyjęcie na uniwerek. Musisz też przedstawić wyciąg z konta (ale mój mąż nie musiał). Samo wyrobienie wizy nie jest problemem, najgorsze jest zrobienie wszystkich tłumaczeń i uwierzytelnienie dokumentów. Wymaga to wizyty w MSZ, a w przypadku aktu ślubu zaangażowania tłumacza przysięgłego.
Odnośnie ściągania rodziny, to musiałam wysłać mojemu mężowi oficjalne zaproszenie na Tajwan, a powodem dla którego on mógł wyrobić kartę stałego pobytu jest "dołączenie do rodziny".
Kartę wyrabiasz na rok i co ciekawe jego karta ma ten sam termin ważności co moja, czyli nie może tu przebywać beze mnie Pozwolenie na pracę jest oddzielną historią, którą musisz zgłębić sama.
Chińskie imię masz w dokumentach typu karta pobytu i ubezpieczenie zdrowotne. Jedyną osobą, która go używa w moim przypadku jest nauczycielka chińskiego. Reszta zwraca się do mnie angielskim uproszczeniem imienia.
Pytaj śmiało.
__________________
Mój blog o życiu na Tajwanie
Mr. and Mrs. Ha
Wymiana wrześniowa
Czerlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 12:00   #49
Saudia
Raczkowanie
 
Avatar Saudia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 48
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej dziewczyny!!! Jest ktoś może z WIETNAMU????????????????? ? Mieszkam tutaj od lipca zeszłego roku i niestety nie spotkałam jeszcze żadnej Polki :-((
Saudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 20:42   #50
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Mieszkanki Azji

Saudia, cześć ! a gdzie mieszkasz? ja już nie mieszkam w Wietnamie [mieszkałam rok, teraz mieszkam w Rosji], ale w Hanoi Polaków jest sporo - co roku przyjeżdza około 10 na stypendium, a poza tym jest kilku którzy mieszkają tam od kilku lat. nie wiem jak jest z innymi miastami, chociaż w Sajgonie jest polska firma jeśli dobrze pamiętam, więc pewnie i Polacy też
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 04:36   #51
Saudia
Raczkowanie
 
Avatar Saudia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 48
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
Saudia, cześć ! a gdzie mieszkasz? ja już nie mieszkam w Wietnamie [mieszkałam rok, teraz mieszkam w Rosji], ale w Hanoi Polaków jest sporo - co roku przyjeżdza około 10 na stypendium, a poza tym jest kilku którzy mieszkają tam od kilku lat. nie wiem jak jest z innymi miastami, chociaż w Sajgonie jest polska firma jeśli dobrze pamiętam, więc pewnie i Polacy też
Ja mieszkam wlasnie w Saigonie i nie wiedzialam tez, ze jest tutaj jakas polska firma! Jakbys pamietala wiecej szczegolow to bede wdzieczna za info, moze uda mi sie jeszcze kogos znalezc zanim wyjade
Saudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 07:34   #52
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Mieszkanki Azji

Firma nazywa sie Pol Viet, jesli dobrze sie orientuje zalozona przez chlopaka, ktory tez wyjechal najpierw na stypendium do Hanoi co robisz w Wietnamie? ja prawdopodobnie wracam tam za 1.5roku na stale i juz nie moge sie doczekac!
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 16:30   #53
Saudia
Raczkowanie
 
Avatar Saudia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 48
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
Firma nazywa sie Pol Viet, jesli dobrze sie orientuje zalozona przez chlopaka, ktory tez wyjechal najpierw na stypendium do Hanoi co robisz w Wietnamie? ja prawdopodobnie wracam tam za 1.5roku na stale i juz nie moge sie doczekac!
Ja właściwie nie wiele mam tutaj do roboty... mój mąż tutaj pracuje, a ja just housewife dlatego szkoda, że nie spotkałam żadnych Polek żeby razem spędzać czas albo coś no teraz to juz w sumie troche późno, bo za miesiąc wyjeżdżamy na dobre, czy kiedyś tutaj jeszcze wrócimy nie mam pojecia! A Ty co masz zamiar tutaj robić jak się już osiedlisz na dobre za 1.5 roku?
Dzięki za nazwę firmy, jednak strona nie działa... jest jeszcze Polviet Travel widzę ale tez strona nie działa...

Edytowane przez Saudia
Czas edycji: 2013-02-28 o 16:31
Saudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 18:42   #54
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Mieszkanki Azji

na prawde? moze Wietnam blokuje, bo mi sie otwiera
ja jeszcze nie wiem, ale pewnie jak wiekszosc białych skoncze w turystyce i nauce angielskiego, chociaz licze na zaczepienie sie w jakiejs rosyjskiej firmie
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 18:46   #55
Philinne
Przyczajenie
 
Avatar Philinne
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Cześć! Niedawno pisałam trochę o tym jak to wygląda z mojej perspektywy klik . Jak interesują Cię szczegóły, pytaj.
dzięki za linka,bardzo fajny blog
Philinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 11:09   #56
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Jestesmy

Jak Ci tam w Korei, enii? Ja bym chyba nie chciala mieszkac w kraju, w ktorym jest ogromna presja na idealny wyglad i maja glupie wg mnie zasady, ze ludzie z rocznika innego niz ich wlasny raczej sie nie mieszaja i nawet zone/meza ma sie zazwyczaj z tego samego rocznika bo nie 'wypada' sie spoufalac z kim mlodszym/starszym... dla mnie to jest drastyczne ograniczanie sobie mozliwosci, no ale coz, inna kultura.
Chociaz w sumie kazdy kraj ma 'cos' i w kazdym mozna sie czegos przyczepic.
Na Tajwanie, gdzie planuje sie wyprowadzic w przyszlym roku tez nie jest idealnie, wiec tak sie zastanawiam, czy mi sie tam spodoba.. A moge zapytac niedyskretnie, jak sobie radzisz tam z 'kobiecymi' sprawami? Bo na Tajwanie np nie sprzedaja w ogole tamponow i bede musiala sobie wziac roczny zapas tychze o_o! Nie wspominajac o antykoncepcji, bardzo ograniczona, wiec mam z tych wielgachny problem >< Zastanawiam sie tez, jak to jest z kupnem bielizny czy butow...

Teraz twierdze ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Pracy nie mam wiec siedze w domu jak kura domowa

Z tym idealnym wygladem to tak do konca nie jest, oczywiscie w TV, prasie itp. taki wyglad jest ''pozadany'', ale nie zuwazylam aby ''zwykli'' ludzie po trupach dazyli do tego idealu.
Mnie wkurza ze do mlodszego mowi sie inaczej, do starszego inaczej... ale co zrobisz.
Odnosnie tamponow- odkad w wieku 17 lat dostalam od nich nadzerke ( tak twierdzi ginekolog- to ich nie uzywam i nie zwracam na nie uwagi ..
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 15:35   #57
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Mieszkanki Azji

chiao

moje doswiadczenia z kumpnem bielizny i rajtuz w Azji : średnio na 5 par jedna okazywała się dobra, reszta za małe [nosze rozmar 36/38, wiec tam to jakies podejrzewam przynajmniej XXXL .. nie miałam w sumie sytuacji, żebym kupiła coś za duże ... ]

buty - z tym nie miałam problemu, wybór też ogromny, tylko żeby trafić na swój rozmiar, który dopóki nie jest min. 40 nie powinno być problemu

generalnie gdybym jeszcze raz wyprowadzała się do Azji, to nie brałabym żadnych ciuchów tylko bieliznę, rajtuzy i ewentualnie leki - w Wietnamie leki są baaaardzo tanie, natomiast w Japonii ceny mnie zabiły. Dziwne, że na Tajwanie nie ma tamponów, nawet w Laosie są

dowiedz się, czy TaoBao [ taobao.com ] działa na Tajwanie czy tylko w Chinach kontynentalnych, tam można znaleźć wszystko
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:14   #58
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Ashlee, nie wiem gdzie kupowalas w JP bielizne, ale tutejsze standardowe L to okolo 38/40 w zaleznosci od marki.
Ja nosze albo tutejsze M albo L juz od lat bez zadnych problemow.
W ostatnich latach pojawily sie tez biustonosze o wiekszych rozmiarach i sa wspanialej jakosci i jak na tutejsze warunki - przystepne cenowo.
I wszystko to do nabycia nie w Tokio, ale na zadupiu.

Przeciez juz tez wyjasniono, ze na Tajwanie tampony sa

Leki w Japonii sa smiesznie tanie jak sie ma tutejsze ubezpieczenie, duzo tansze niz w USA. Tutaj po byle co idzie sie do lekarza i oni wydaja leki, ktore dzialaja. W kupowanie tych bez recepty malo kto sie bawi, bo stezenie maja takie niskie, ze po prostu nie warto.

Rajstop i rajtuzow sa tutaj tysiace, o jakosci, o ktorej w Europie mozna tylko pomarzyc.

Ja, z wlasnego doswiadczenia mieszkania w JP od lat, bralabym tylko niezbedne rzeczy kosmetyczne, jak nic dentystyczna, czy deo w sztyfcie. I produkty do kreconych wlosow. I o to zawsze prosze rodzine w paczkach.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 22:17   #59
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Mieszkanki Azji

nie pisalam o Japonii, a o Wietnamie / Kambodzy / Laosie / Chinach.

w Japonii chcialam kupic sobie jakieś zwykle tabletki na gardło, katar, przeziebienie w markecie, ceny mi się nie spodobały [czyli pewnie były wieksze niz w PL / Rosji ]
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:54   #60
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Czerlinka Pokaż wiadomość
Niestety nie orientuję się czy istnieje opcja nauki zaocznie. Musisz zajrzeć na strony konkretnych uniwersytetów.
Przy wyrabianiu wizy musisz podać powód swojego wyjazdu i dowód na to, np. dokument potwierdzający przyjęcie na uniwerek. Musisz też przedstawić wyciąg z konta (ale mój mąż nie musiał). Samo wyrobienie wizy nie jest problemem, najgorsze jest zrobienie wszystkich tłumaczeń i uwierzytelnienie dokumentów. Wymaga to wizyty w MSZ, a w przypadku aktu ślubu zaangażowania tłumacza przysięgłego.
Odnośnie ściągania rodziny, to musiałam wysłać mojemu mężowi oficjalne zaproszenie na Tajwan, a powodem dla którego on mógł wyrobić kartę stałego pobytu jest "dołączenie do rodziny".
Kartę wyrabiasz na rok i co ciekawe jego karta ma ten sam termin ważności co moja, czyli nie może tu przebywać beze mnie Pozwolenie na pracę jest oddzielną historią, którą musisz zgłębić sama.
Chińskie imię masz w dokumentach typu karta pobytu i ubezpieczenie zdrowotne. Jedyną osobą, która go używa w moim przypadku jest nauczycielka chińskiego. Reszta zwraca się do mnie angielskim uproszczeniem imienia.
Pytaj śmiało.
Dzieki bardzo Bede pytac jeszcze na pewno :P
Btw, czemu nie masz opcji obserwowania bloga? Byloby wygodniej sprawdzac, czy sa nowe posty

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Z tym idealnym wygladem to tak do konca nie jest, oczywiscie w TV, prasie itp. taki wyglad jest ''pozadany'', ale nie zuwazylam aby ''zwykli'' ludzie po trupach dazyli do tego idealu.
Mnie wkurza ze do mlodszego mowi sie inaczej, do starszego inaczej... ale co zrobisz.
No tak

Cytat:
Napisane przez Ashlee_ Pokaż wiadomość
chiao

moje doswiadczenia z kumpnem bielizny i rajtuz w Azji : średnio na 5 par jedna okazywała się dobra, reszta za małe [nosze rozmar 36/38, wiec tam to jakies podejrzewam przynajmniej XXXL .. nie miałam w sumie sytuacji, żebym kupiła coś za duże ... ]

buty - z tym nie miałam problemu, wybór też ogromny, tylko żeby trafić na swój rozmiar, który dopóki nie jest min. 40 nie powinno być problemu

generalnie gdybym jeszcze raz wyprowadzała się do Azji, to nie brałabym żadnych ciuchów tylko bieliznę, rajtuzy i ewentualnie leki - w Wietnamie leki są baaaardzo tanie, natomiast w Japonii ceny mnie zabiły. Dziwne, że na Tajwanie nie ma tamponów, nawet w Laosie są

dowiedz się, czy TaoBao [ taobao.com ] działa na Tajwanie czy tylko w Chinach kontynentalnych, tam można znaleźć wszystko
O lol Kurcze, z tymi rajstopami.... bielizna tez D:? A ze spodniami tez taki problem? Tez nosze 36/8, spodnice 34 ale ja b. szczupla jestem...tyle, ze wysoka :/ Przynajmniej z butami widze, ze ok.
Czemu nie bralabys ciuchow?
Ze stanikami tez nie powinnam miec tam problemow, lol.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-22 20:05:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.