Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-27, 21:00   #1
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614

Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem


Jak w temacie.

Jeśli macie, to napiszcie proszę jak się mieszka i czy zdecydowalibyście się za zakup jeszcze raz, gdyby można było cofnąć czas. Jeśli nie, to dlaczego?

Z góry bardzo dziękuję za odp.
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 12:30   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Jak w temacie.

Jeśli macie, to napiszcie proszę jak się mieszka i czy zdecydowalibyście się za zakup jeszcze raz, gdyby można było cofnąć czas. Jeśli nie, to dlaczego?

Z góry bardzo dziękuję za odp.
Ja mieszkam.
I tak. ja jestem bardzo zadowolona, bo jestem "boidupa" i wśród ludzi czuję się bezpieczna.
Moze to i złudne, ale czuję się jak się czuję i tyle.
Mąz narzeka trochę, bo ten konkretny dom ma pewne wady powstałe w wyniku błędu budowlanego, najbliżej sąsiadujacego z nami szeregu domów. Zostały postawione zbyt blisko co "ucięło" wielkość ogródków .
W wyniku tego, ... nie mamy ogródka, tylko wielki taras zajmujacy praktycznie całą działkę za domem. Zostaje jakieś 2 metry do płotu placu nie zabudowanego tarasem.
A tarasy nasz i sąsiadów z jednej strony, sa na styk.


Gdyby nie to, to nie byłoby żadnych wad.
Tak, bez wahania kupiłabym drugi raz do typu szeregowiec lub bliźniak.


Musisz sobie uzmysłowić ze, szeregowce to trochę jak bloki, tyle ze masz (o ile masz ) piwnicę. Bo kawałek działki to teraz i w blokach mozna mieć, jak sie kupuje mieszkanie na parterze z wydzielonym kawałkiem podwórka.
Dla nas kluczowe przy wyborze szeregowca były 2 rzeczy:
- mieć wielką piwnicę zgarażem- chodziło o to zeby był do niej dostęp z zewnątrz domu a nie tylko wejscie pos chodach przez dom (mamy wielgachną, bo łączącą powiększony garaż z częścia piwniczna co daje w sumie oprócz pomieszczenia garażowego 2 spore"pokoje" piwniczne, czyli full miejsca składowego) Myślę, ze tam jest z 50m2 samej piwnicy
- mieszkać w mieście w jego określonej części (kupno domu wolnostojącego w mieści to już koszt który nas przerastał, dlatego szeregowiec)


Brak ogródka mi w ogóle nie przeszkadza. Nawet tego co jest nie bardzo jestem w stanie ogarnąć. Nie znam się, nie umiem, nie lubię, nie mam czasu ani chęci. Taras mi wystarcza a niekłopotliwy.
Poza tym, ja serio nie ogarniam, kiedy ludzie w tych ogródkach siedzą. Rozumiem emeryci czy niepracujący. Ale normalnie Serio nie wiem kiedy, tym bardziej ze w Polsce w ogródku to sobie może przez 2 miesiące w roku można posiedzieć, a reszta to jest za zimno, ciemno, pada, wieje, śnieg leży, komary latają.

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-09-28 o 12:31
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 09:08   #3
przedszkolanka333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 19
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Witam, Ja nie mieszkam w szeregowcu, ale jeżeli miałabym taka opcje nie zamieszkałabym...dlaczego ....ponieważ cena jest duuża, a czujesz się prawe jak w bloku....mam znajomych którzy mieszkają w szeregowcu, zapłacili za to miejsce dużo pieniędzy, a czują się właśnie jak w bloku...tzn słyychać co robią sąsiedzi...ściany nie wiem z czego sa ale sa jakieś cienkie i po prostu czujesz, słyszysz i wiesz że za sciana odgldają tv, kłuca sie, czy graja na pianinie :/ Według mnie za kwoty o jakich mowa można pomyśleć o domku swobodnie stojącym na małej działce i mieć cisze oraz dystans od sąsiadów (nigdy nie wiadomo na kogo trafisz...)
przedszkolanka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 15:43   #4
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Moja kuzynka mieszka w szeregowcu. Wiem, że sa różne szeregowce, ale jej jest taki... wąski, głęboki i wysoki. Szerokość jednego pokoju. Do tego te półpiętra. Masakra. Przedpokój, półpiętro, kuchnia, półpiętro, salon, półpiętro, sypialnia, półpiętro, pokój na poddaszu. Gdzieś tam mała łazieneczka. Ni to dom ni mieszkanie. A latania po schodach jak w wieżowcu. Garaż i kawalątko ogródka nie jest rarytasem w takim przypadku.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 20:30   #5
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Szeregowce są różne, np. na osiedlach tylko z drogą dojazdową (mały ruch samochodowy, tylko mieszkańcy i śmieciarki, odśnieżanie itp) również domy dobrze rozplanowane (a szczególnie brzeżne)- typu: wygodna część dzienna na dole i na górze 3 sypialnie (w tym główna z własną łazienką i garderobą ), ogólna łazienka.
Łazienki zaprojektowane przy ścianie z sąsiadem, więc 2 z 3 sypialni nie mają nikogo obcego i ew. hałasu za ścianą.
Duże pomieszczenie gospodarcze na przejściu do domu z dwustanowiskowego wygodnego garażu, schowek gospodarczy w korytarzu na dole.
Poddasze zaadaptowane na wielki pokój dzienny (albo na dodatkowe 2 sypialnie).
Do tego ogród 300 m2 graniczący z ogródkami sąsiadów.
Fajna okolica i widok
W takim mieszka moja rodzina, naprawdę to bardziej dom niż mieszkanie.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2016-10-09 o 08:52
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 07:17   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;66146046]Szeregowce są różne, np. na osiedlach tylko z drogą dojazdową (mały ruch samochodowy, tylko mieszkańcy i śmieciarki, odśnieżanie itp) również domy dobrze rozplanowane (a szczególnie brzeżne)- typu: wygodna część dzienna na dole i na górze 3 sypialnie (w tym główna z własną sypialnią i garderobą ), ogólna łazienka.
Łazienki zaprojektowane przy ścianie z sąsiadem, więc 2 z 3 sypialni nie mają nikogo obcego i ew. hałasu za ścianą.
Duże pomieszczenie gospodarcze na przejściu do domu z dwustanowiskowego wygodnego garażu, schowek gospodarczy w korytarzu na dole.
Poddasze zaadaptowane na wielki pokój dzienny (albo na dodatkowe 2 sypialnie).
Do tego ogród 300 m2 graniczący z ogródkami sąsiadów.
Fajna okolica i widok
W takim mieszka moja rodzina, naprawdę to bardziej dom niż mieszkanie.[/QUOTE]



No własnie. Ogladałam takie "kominy" jak opisany z półpietrami. I Ludzie różnie się wypowiadali, jedni byli zadowoleni bo półpietra dają pewną odrębność miedzy pokoleniami(rodzice/dzieci) a inni przeklinali (schody,schody,schody)

Mój ma tylko parter i poddasze.(no i piwnico-garaż)
na dole mam duży holl(kotytarz? wiatrołap?) gdzie weszła wielka 3 drzwiowa szafa komandora wiec nie walają mi się przy wejściu zadne kurtki i buty bo wszystko pochowane (w wersji oryginalnej dewelopera tam był dodatkowy pokój goscinny, więc w razie potrezby mozna go wydzielic i mieć bo miejsca dość) toalete małą, salon z jadalnią, dużą kuchnię. Na poddaszu duża łazienke, 3 sypialnie i garderoba. Wyzej już nic.
No to normalny dom, tylko ze przyklejony do sasiednich.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 12:57   #7
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Jak w temacie.

Jeśli macie, to napiszcie proszę jak się mieszka i czy zdecydowalibyście się za zakup jeszcze raz, gdyby można było cofnąć czas. Jeśli nie, to dlaczego?

Z góry bardzo dziękuję za odp.
Mieszkam, i uwielbiam. Mam porownanie bo mialam juz dom, mieszkanie i szeregowiec. I najbardziej lubie szeregowiec, szczegolnie zero obowiazkow kolo niego. Mielismy duzy dom z duzym ogorodem, nie dziekuje!, poprostu nie mamy na to czasu i nie sprawialo nam to przyjemnosci.

Ale tez duzo zalezy od tego jaki szeregowiec, nasz jest bardzo duzy, przeszczenny, jasny
taki
https://youtu.be/Lu3PrvNL9oc
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2016-10-09 o 13:51
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-13, 10:33   #8
Ela1969r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Ale kasa kochane kasa, wolnostojący dom jest drogi pewnie ze względu na cene gruntu.
Ela1969r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:51   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Cytat:
Napisane przez Ela1969r Pokaż wiadomość
Ale kasa kochane kasa, wolnostojący dom jest drogi pewnie ze względu na cene gruntu.

"Drogi" to pojęcie względne.
Za koszt mojego szeregowca w mieście, postawiłabym dom nowy, większy, wykończony, na nie najmniejszej działce, wcale nie zbyt daleko za miastem, i jeszcze by mi pieniędzy zostało.

Kosztuje głównie lokalizacja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-10-13 o 11:53
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 10:39   #10
ell552
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Ja bym się nie zdecydowała... może dlatego, że cenię sobie prywatność i źle bym się czuła... W szeregowcach jednak masz sąsiadów obok siebie - może nie aż tak jak w bloku, ale jednak... Postawiłabym na dom z prawdziwym ogrodem ale wiadomo, każdy ma inne potrzeby i oczekiwania. Ja nie lubie ludzi i najchętniej bym postawiła dom na środku pustkowia

Edytowane przez ell552
Czas edycji: 2016-11-04 o 13:22
ell552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 10:48   #11
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Ja kiedyś mieszkałam w takim domu i było ok., ale ten ogródek był tak mały, że w sumie mogłoby go nie być wcale. Nawet nie było miejsca, żeby zrobić np. grill latem.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-14, 11:22   #12
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Mieszkam w szeregowcu i bardzo sobie chwalę. Jest "zrośnięty" z dwoma innymi szeregowcami, ale dość przestronny. Piwnica z garażem, na parterze ogromny salon z jadalnią i otwartą kuchnią, na piętrze trzy sypialnie(w jednej urządziłam garderobę, tam też nocuję gości), na strychu ogromne pomieszczenie, które póki co służy nam za magazyn i skład. Łazienki są dwie - na półpiętrze i na piętrze, plus jedna "techniczna" w piwnicy. Balkon na piętrze i dwa tarasy na parterze, z których z jednego jest zejście bezpośrednio do ogródka. W ogródku czasem w sezonie letnim robimy grilla.
Lokalizacja jest w porządku, jest cicho, dobra komunikacja, nie ścisłe centrum, ale i nie przedmieścia.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 15:18   #13
RRRita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 14
Mieszkanie, bliźniak czy segment?

Cześć . Powoli zaczynam zastanawiać się nad zakupem nieruchomości i zastanawiam się nad różnymi możliwościami.

Czy ktoś z Was mieszka w bliźniaku z obcą rodziną lub segmencie? Zawsze chciałam mieć kawałek podwórka, jednak kupno domu jednorodzinnego raczej przerośnie mnie finansowo.
Wcześniej myślałam, że połowa bliźniaka to dobry pomysł, jeśli będzie on odpowiednio wyciszony, jednak wszyscy z którymi rozmawiam zniechęcają mnie do tego pomysłu. Co myślicie o bliźniakach i segmentach, macie może jakieś własne doświadczenia?
RRRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 07:43   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mieszkanie, bliźniak czy segment?

Cytat:
Napisane przez RRRita Pokaż wiadomość
Cześć . Powoli zaczynam zastanawiać się nad zakupem nieruchomości i zastanawiam się nad różnymi możliwościami.

Czy ktoś z Was mieszka w bliźniaku z obcą rodziną lub segmencie? Zawsze chciałam mieć kawałek podwórka, jednak kupno domu jednorodzinnego raczej przerośnie mnie finansowo.
Wcześniej myślałam, że połowa bliźniaka to dobry pomysł, jeśli będzie on odpowiednio wyciszony, jednak wszyscy z którymi rozmawiam zniechęcają mnie do tego pomysłu. Co myślicie o bliźniakach i segmentach, macie może jakieś własne doświadczenia?

Tu masz podobny temat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=973576
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 17:10   #15
magdagrab11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie, bliźniak czy segment?

Jakiś czas temu szukaliśmy domu ale cena nas przerosła, supilismy sie na segmencie. po długich poszukiwaniach kupiliśmy segment od xxx. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu, dobra i żetelna firma, nasz znajomy kierownik był bardzo zadowolony z jakości budowy i wykorzystanych materiałów, jeśli ktoś szuka czego w przestępnych cenach w okolicach warszawy to szczeże polecam tą inwestycję.

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-09-12 o 20:07 Powód: reklama
magdagrab11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 11:35   #16
Julia2231
Przyczajenie
 
Avatar Julia2231
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 21
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Mi się takie mieszkania bardzo podobają Bez dwóch zdań
__________________
Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi.
Julia2231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 09:53   #17
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

nasza rodzina tak mieszka od kiedy skonczylam 6 lat, uwielbiamy ten domek. Jest przytulny i przestronny, sam ogrodek wystarcza nam w zupelnosci na namiot z grillem + średniej wielosci szklarnie na warzywa i owoce.
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 10:37   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Cytat:
Napisane przez Marchewkowlosa Pokaż wiadomość
nasza rodzina tak mieszka od kiedy skonczylam 6 lat, uwielbiamy ten domek. Jest przytulny i przestronny, sam ogrodek wystarcza nam w zupelnosci na namiot z grillem + średniej wielosci szklarnie na warzywa i owoce.
Szklarnia na warzywa przy szeregówce
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-16, 12:53   #19
Reinna
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 40
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Ktoś kupował taką deweloperską szeregówkę? Zastanawiamy sięn ad kupnem szeregówki w dobrej lokalizacji w mieście. A nad kupieniem domu pod miastem. Troche się boję dojazdów w przypadku tej drugiej opcji
Reinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-16, 13:00   #20
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Cytat:
Napisane przez Reinna Pokaż wiadomość
Ktoś kupował taką deweloperską szeregówkę? Zastanawiamy sięn ad kupnem szeregówki w dobrej lokalizacji w mieście. A nad kupieniem domu pod miastem. Troche się boję dojazdów w przypadku tej drugiej opcji
Lokalizacja w przypadku nieruchomości jest na 1 miejscu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 07:56   #21
monikazaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

W tamtym roku przeprowadzilismy się z bloku do szeregówki brzegowej. Rodzina 2+3, na dole salon z aneksem, łazienka, garaż, na górze 4 sypialnie i łazienka, strych ociepliliśmy - mamy graciarnie- na razie sąsiadka wykańcza więc de facto dopiero zobaczymy co to znaczy mieć sąsiada za ścianą chociaż jak przetrwaliśmy wiercenie to chyba nie będzie źle opłaty porównywalne do bloku 2 pokoje 42 m2. My jesteśmy bardzo zadowoleni. Nieduży kawałek podwórka dla dzieci jest-mają huśtawkę, trampolinę i basen w sezonie, własne miejsce parkingowe i garaż, większy metraż, sąsiedzi tych co znamy też fajni[ Ogólnie nam zależało na sypialni dla każdego i kawałku podwórka dla dzieci, żeby na ogrodzonym terenie mogli się spokojnie pobawić i to się udało. Odgrodziliśmy się za pomocą płotu lamelowego (płot lamelowy kupowaliśmy w Leroy Merlin, juz gotowy. mąż sam sobie poradził z jego zamontowaniem).
Z wkurzających rzeczy to to że jesteśmy ostatni i jak ktoś zastawi drogę wyjazdową to jest problem, ale jak dla nas szeregówka zdecydowanie na plus

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-13 o 08:25 Powód: link
monikazaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 16:50   #22
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Szeregowiec, zwłaszcza segment brzeżny jest ok, sama bym kupiła, ale jeśli tarasy są w jednej linii obok siebie, oddzielone tylko ogrodzeniem, to sąsiedzi wszystko słyszą, można zapomnieć o swobodnych rozmowach przy posiłku na tarasie.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-12, 11:41   #23
FoxPani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 7
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Myślę, że to świetna opcja, żeby mieć taki nocleg. Życie w domu z tyloma mieszkaniami jest bardzo męczące i nie można wyjść do ogrodu, jeśli naprawdę się chce. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać wśród ludzi, ale nie chcą mieć dużo ludzi. Myślę, że jeśli chcesz, to znajdziesz nawet miejsce na Krzesła rattanowe od producenta xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-13 o 08:20 Powód: reklama
FoxPani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-02, 06:59   #24
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Najgorsza opcja jaka istnieje. Dla mnie to dużo gorsze niż mieszkanie w ciekawie położonym bloku.
- Zero intymności. Każda wizyta, wyjazd na weekend, wszystko jest zauważone i komentowane przez połowę osiedla. Najczęściej w takich przestrzeniach znajdzie się jakiś "coś" - lokalny organizator który zaczyna rządzić i nie daje ludziom spokoju.
- Wszystko bardzo zunifikowane, mocno podobne do siebie.

Podsumowując: mało anonimowości + obowiązków tyle co w zwykłym domu.
Oczywiście chodzi mi o szeregowiec ściana w ścianę, lub taki, gdzie tej przestrzeni jest naprawdę mało.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-08-02 o 07:00
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 08:38   #25
Igorme
Przyczajenie
 
Avatar Igorme
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Stan deweloperski to dopiero baza, do tego trzeba doliczyć koszty wykończenia, które wygenerują kolejne 1,5-2,5 tysiąca.Ty się zmieścisz z remontem w 7- miu tys. Zwłaszcza jeśli mieszkanie jest większe.
Igorme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-11, 13:17   #26
Stairs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 13
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Wykończenie wnętrz w granicach 1,5-2,5 tysiąca? Hmm... to w złotówkach będzie? Bo coś za mało mi się wydaje.
Stairs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 17:16   #27
Nafen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

2,5 tys.? To dużo moim zdaniem. Znajdź coś innego, może wyjdzie taniej. Rozumiem, że budowa domu to złożony proces technologiczny, który wymaga od właściciela znacznych kosztów materiałowych. Budowa mieszkania będzie wymagać od wykonawcy głębokiej wiedzy i doświadczenia w zakresie robót budowlanych. Ale ostatnio zamówiłem usługę Drobne naprawy link i wyszło niedrogo. Nigdy nie myślałem, że budowa domu w naszych czasach jest tak droga.

Edytowane przez Nafen
Czas edycji: 2023-08-28 o 13:19
Nafen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 17:29   #28
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie w szeregowcu z ogródkiem

Cytat:
Napisane przez Nafen Pokaż wiadomość
2,5 tys.? To dużo moim zdaniem. Znajdź coś innego, może wyjdzie taniej.
Chyba nie znasz dzisiejszych cen.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-25 18:29:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.