Białe zaskóniaki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-07, 21:48   #1
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie

Białe zaskóniaki ?


Może ten temat już był, ale nie mogę nigdzie znaleźć ;( Nawet nie potrafię tego precyzyjnie określić czy nazwać.
Otóż głównie na brodzie mam takie jakby pory czy zaskórniaki, są wypukłe, a jak sie je wyciska to wychodzą tak jak zanieczyszczone pory. Są przede wszystkim na brodzie i kilka na policzkach. Wiem, że strasznie to napisałam i kompletnie nie po fachowemu ale nei wiem co to I jak to zwalczać ?
Na czyszczeniu buźki byłam miesiąc temu, a one już zaczynają się tworzyć
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-07, 22:44   #2
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Białe zaskóniaki ?

przyłączam się do pytania: małe, twarde, wygląda jak ropień (ale bez koloru), a zachowuje jak wągier.
tez mam ich pełno, co z nimi robić, i jak chronić skórę przed nimi? i jak się toto fachowo nazywa?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-07, 22:55   #3
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Białe zaskóniaki ?

Dziewuszki - zanim Beatka zauważy Wasz problem - zadam pytanko: czy zaczęłyście może używać jakichś nowych kosmetyków? Z waszego opisu wygląda to jak paskudztwo, które rzuciło mi się na twarz po Effaclarze, niektórych kremach Vichy ... po odstawieniu nie pojawiły się, polecam dokładne oczyszczanie buzi żeby pory nie były zatkane (najlepiej masaż szczoteczką z ulubionym żelikiem; w moim wypadku to jest Neutrogena Visibly Refined
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-07, 23:47   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Białe zaskóniaki ?

Nie mam osobiście takiego problemu ale wydaje mi się ze to taki typ zaskórnika który nie ma ujścia na zewnątrz, czy przypadkiem nie nzawya się zaskórnikiem zamkniętym? Kosmetyczki go usuwają tak samo jak te zwykłe czarne, po uprzednim ropulchnieniu skóry (czasem pomagaja sobie chyba igiełką, sama to widziałam w ręku mojej kosmetyczki).
Chyba Maga ma rację - dokladne oczyszczanie (tez używam szczoteczki), dobry żel, częstszy moze peeling? Ja mam manię na punkcie oczyszczania i delikatny peeling robię bardzo często... Myślę że warto sie przyjrzeć swoim kremom czy pudrom, może coś z nich własnie zatyka pory? jak robi mi się coś dziwnego biorę pod lupę moje kosmetyki!

I jeszcze jedno - jest coś co sprawia że skóra na mnie cierpnie błagam, Złośliwcze, moze wpisać to do FAQ? ZASKÓRNIKI a nie ZASKÓRNIAKI!!! To dla mnie gorsze nis odgłos pazurów na szle brrrrrrrrr! To samo się tyczy DEKOLTDÓW o zgrozo niedawno rozmawiałyśmy na temat poprawności językowej... nie ma słowa dekold
sama robię masę błędów mimo mego humanistycznego wykształcenia ale pewnych rzeczy nie zdzierżę...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 02:10   #5
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Białe zaskóniaki ?

, Maguś kochana Ty moja (że tak napiszę czule )- pudło. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Też mam takie śmieszne białe (widać je lepiej, kiedy się naciągnie skórę), a jeśli chodzi o używane kosmetyki to u mnie pełny minimalizm panuje - jedyne, co ostatnio praktykuję, to oczyszczanie twarzy (w sensie peelingu i mycia). Natomiast krem gdzieś raz na tydzień, jak mi się przypomni i jeszcze sam w ręce wlezie (czytaj: spadnie z półki pod nogi, przy gorączkowym szukaniu grzebienia). Chyba, że gotowana woda u mnie się pogorszyła, bo nią ostatnio myję twarz (chłodzę ją, żeby nie było, że mój peeling polega na sparzeniu skóry wrzątkiem ). Natchniona tym postem zaszaleję - pokremuję się, a co! Bo kolejny krem mi się zestarzeje i będę testować jego przydatność na odciski pod małym palcem prawej nogi (do tej pory żaden [krem, wolę uściślić, bo zaraz mnie posądzą o jakieś seksistowskie teksty] tego testu bojowego nie przeszedł obronną ręką).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 07:41   #6
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Białe zaskóniaki ?

To są zamknięte zaskórniki - zwalcza się tak jak zwykłe.
Pozdrowienia
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 12:33   #7
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: Białe zaskóniaki ?

Dziewczyny a jaki peeling polecacie ?
Maseczka do tego też ?

aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-08, 14:22   #8
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Białe zaskóniaki ?

Dzięki! na wszelki wypadek przetestowałam swoje kosmetyki, i zmieniłam żel do mycia twarzy (tak profilaktycznie).
Co do peelingów, to nie ma takiej możliwości, żebym dwa razy w tygodniu nie zrobiła - więc to chyba nie to.

do superki: a jak się zwalcza zwykłe zaskórniki?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.