Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-11, 17:38   #91
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Lego ma, musi sie tutaj wypowiedziec









A widzisz totalnie inne smaki. Ale moj to je bardzo skąpe ilości i bardzo wybiórczo... takze jak mu cos zasmakuje to jestem w siódmym niebie...







Lulka brawo!!! Super wynik!!!! Ja musze tez sie zacząc pilnować bo mi przybyło kilo a ćwiczę codziennie...


Oki zobaczymy może odpisze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:01   #92
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale pysznie


Witam koleżankę po fachu


Kamień miałam, ale wziął i pękł
Teraz mam na oku taki: https://allegro.pl/oferta/kamien-do-...tis-7220068905


Super
Ja oficjalnie osiągnęłam swój cel.
Ale brakuje mi ledwie 0,5kg do piątki z przodu na wadze, a nie widziałam jej od liceum więc może jeszcze troszkę


Podpisuję się rękami i nogami. Nie ma jak kamień. Zsuwanie wymaga wprawy, ale jeśli moje maślane łapy ogarnęły to nie jest tak źle

Załączam relację zdjęciową zapiekanych muszli. Jutro powtórka zupy i curry, a w piątek makaronu.
Pelagia za wagę gratulacje rowniez! Tym bardziej z tymi pysznościami ktore przygotowujesz!

Muszelki wygladaja super . Ja Ci dam... pol miasta zeszłam w poszukiwaniu muszelek po Twoim wczorajszym poście . A wierz mi z wirusem to u nas polki z makaronem sa puste . No ale znalazłam .
Teraz mi napisz jaki to ser tam wkładasz? Bo ja juz kupiłam cztery różne, camembert, kozi, z pleśnią a teraz widze ze jakis miękki wsadzilas? Jakie zioła????
Pod koniec zaczelam faktycznie myslez ze moze miałas na mysli riccote?


Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Elegancka pizza brawo
Ja piekę pizze w piekarniku góra dół , temp 250-275C, blacha na najniżej półce w piekarniku. Pizze są w foremkach stalowych (tzw niebieska stal) wytrzymują wysoką temperaturę bez problemu.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------



Fajny obiadzik , jak spojrzałem na foto to brakowało mi z góry sera, ale się doczytałem ze schowałeś go po marchewka

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------



Pelagia piękne muszelki

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Nowe piekarniki pieką super pizze bez kamienia. Mój kolega ma kamień z cordieritu i wychodzi nic lepsza pizza niż moja.
Kamień trzeba dłużej nagrzewać by miał odpowiednią temperaturę , do tego trzeba mieć łopatkę lub dwie ( niektórzy kładą ciasto na łopatkę i na niej robią pizze a druga łopatka do wyciągania gotowej pizzy). Zrzucanie pizzy z łopatki tez trzeba potrenować , niektórzy posypują kasza manna żeby łatwiej się zsuwała.
Ja zostaje przy moich blaszkach
Dzieki Lego za wytłumaczenie! Chyba masz racje ze z tym kamieniem to wyższa szkoła jazdy dla mnie . Wczoraj sama blacha upiekla naprawde idealnie. Nawet Tz chwalił ze tak dobrego spodu nie jadł juz od lat... także poki co trenuje w zwykłym piekarniku na zwykłej blasze .


U mnie dzis katsu curry. I znowu oddaje pokłony Lego... kiedys nie zgodziłam sie z Toba w sprawie bułki tartej panko bo faktycznie nie upiekla tak jakbym chciała... nie wiem czy to byla moja wina ze za mały ogień czy zły olej... nie mam pojecia. Ostatnio przetestowalam po raz drugi i zgadza sie panko sa super!!! Pieknie zezlacaja i wyglada to mega apetycznie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6AC7A83A-0E9C-4A2C-A46D-CB8702EDC897.jpg (145,8 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2020-03-11 o 18:07
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:07   #93
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś Lego serwuje pierś kurczaka kukurydzianego faszerowanego mozzarella , do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z patelni z serem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 75E5CA20-FCB3-4DAF-B1F9-2F8F1FA18106.jpg (136,9 KB, 37 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:29   #94
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Muszelki wygladaja super . Ja Ci dam... pol miasta zeszłam w poszukiwaniu muszelek po Twoim wczorajszym poście . A wierz mi z wirusem to u nas polki z makaronem sa puste . No ale znalazłam .
Teraz mi napisz jaki to ser tam wkładasz? Bo ja juz kupiłam cztery różne, camembert, kozi, z pleśnią a teraz widze ze jakis miękki wsadzilas? Jakie zioła????
Pod koniec zaczelam faktycznie myslez ze moze miałas na mysli riccote?
Haha, ja też je dostałam dopiero w trzecim sklepie
U mnie ricotta pół na pół z mozzarellą plus trochę parmezanu i na wierzchu też parmezan. Do tego szczypiorek z dymki i suszona pietruszka. Ale tymi serami się nie sugeruj - u mnie są takie bo TŻ woli łagodne A doprawić też można bardziej na włosko, bazylią czy oregano.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje pierś kurczaka kukurydzianego faszerowanego mozzarella , do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z patelni z serem
Jestem głodna bardzo

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia top mamy ten sam cel , ale mi zostało ciut więcej. Ale pyszności o rany. Az mi zaburczalo ...
Dzięki!
Ja w zeszłym roku nawet nie marzyłam, że do takiej wagi dojdę. I to takim małym kosztem
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 19:09   #95
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje pierś kurczaka kukurydzianego faszerowanego mozzarella , do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z patelni z serem
LEGO pysznosci!!!


Moje Katsu curry.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 90842E89-219A-47F3-A575-C8838029296F.jpg (119,4 KB, 41 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 20:27   #96
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzis były knedle że sliwką mrożona ale coś mi się rozwalaly...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 20:44   #97
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Moje Katsu curry.
cudowne, jest opcja na wynos?

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje pierś kurczaka kukurydzianego faszerowanego mozzarella , do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z patelni z serem
pychota

U mnie dziś placki z jabłkami, chyba z 2 tygodnie nie jadłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-baac3913e2c473b2a0143b1fd82e4f84.jpg (137,4 KB, 43 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-11, 21:06   #98
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale pysznie


Witam koleżankę po fachu


Kamień miałam, ale wziął i pękł
Teraz mam na oku taki: https://allegro.pl/oferta/kamien-do-...tis-7220068905


Super
Ja oficjalnie osiągnęłam swój cel.
Ale brakuje mi ledwie 0,5kg do piątki z przodu na wadze, a nie widziałam jej od liceum więc może jeszcze troszkę


Podpisuję się rękami i nogami. Nie ma jak kamień. Zsuwanie wymaga wprawy, ale jeśli moje maślane łapy ogarnęły to nie jest tak źle

Załączam relację zdjęciową zapiekanych muszli. Jutro powtórka zupy i curry, a w piątek makaronu.
A witam, witam
A swoją drogą, piękne muszle!
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia za wagę gratulacje rowniez! Tym bardziej z tymi pysznościami ktore przygotowujesz!

Muszelki wygladaja super . Ja Ci dam... pol miasta zeszłam w poszukiwaniu muszelek po Twoim wczorajszym poście . A wierz mi z wirusem to u nas polki z makaronem sa puste . No ale znalazłam .
Teraz mi napisz jaki to ser tam wkładasz? Bo ja juz kupiłam cztery różne, camembert, kozi, z pleśnią a teraz widze ze jakis miękki wsadzilas? Jakie zioła????
Pod koniec zaczelam faktycznie myslez ze moze miałas na mysli riccote?




Dzieki Lego za wytłumaczenie! Chyba masz racje ze z tym kamieniem to wyższa szkoła jazdy dla mnie . Wczoraj sama blacha upiekla naprawde idealnie. Nawet Tz chwalił ze tak dobrego spodu nie jadł juz od lat... także poki co trenuje w zwykłym piekarniku na zwykłej blasze .


U mnie dzis katsu curry. I znowu oddaje pokłony Lego... kiedys nie zgodziłam sie z Toba w sprawie bułki tartej panko bo faktycznie nie upiekla tak jakbym chciała... nie wiem czy to byla moja wina ze za mały ogień czy zły olej... nie mam pojecia. Ostatnio przetestowalam po raz drugi i zgadza sie panko sa super!!! Pieknie zezlacaja i wyglada to mega apetycznie!
Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje pierś kurczaka kukurydzianego faszerowanego mozzarella , do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z patelni z serem
Apetyczne kurczaczki, ślinka leci

A ja dziś poszłam na łatwiznę - zrobiłam bucatini aglio, olio e peperoncino
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 21:45   #99
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U nas dziś była duszona w pomidorach i czosnku soczewica i ryż. Trochę mi się za dużo papryki sypnęło i było ostrrro
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 08:45   #100
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Moje Katsu curry.
Bardzo ładne
Panko wg mnie to najlepsza panierka, najlepiej jest smażyć na głębokim oleju (np frytkować) lub w wysokiej patelni czy garnku w temp. ok 170C (albo jak wsadzasz do oleju drewniany patyczek i wokół niego będą powstawały pęcherzyki to olej ma właściwa temp.)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 09:25   #101
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Kurcze, u mnie dziś w Biedronce puste półki wzięłam na kilka dni jedzenie, tak by do wtorku/środy nie iść do sklepu. Mam mięso mielone, 2,5 kg piersi z kurczaka, tuńczyka w puszce i będę to jeść. Zapasy zrobiłam, bo ludzie zwariowali. A w sklepie byłam przed pracą o 7 rano. Jak się komuś teraz zachciało makaronu czy ryżu to może mieć problem. Na dziś będę robić devolaye! dodatki jeszcze do pomyślenia.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-12, 09:45   #102
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U mnie dziś placki z jabłkami, chyba z 2 tygodnie nie jadłam
Bosssskie, a co to na wierzchu jest? Śmietana czy jogurt? Zjadłabym teraz takie placki, z górą bitej śmietany na wierzchu... i z lodami do tego

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Kurcze, u mnie dziś w Biedronce puste półki wzięłam na kilka dni jedzenie, tak by do wtorku/środy nie iść do sklepu. Mam mięso mielone, 2,5 kg piersi z kurczaka, tuńczyka w puszce i będę to jeść. Zapasy zrobiłam, bo ludzie zwariowali. A w sklepie byłam przed pracą o 7 rano. Jak się komuś teraz zachciało makaronu czy ryżu to może mieć problem. Na dziś będę robić devolaye! dodatki jeszcze do pomyślenia.
Nie strasz, ja chcę iść na zakupy normalnie jutro lub w sobotę... już wczoraj miałam problem żeby kupić normalny papier toaletowy na ulicy dziś pustki, na przystanku i w tramwaju też. W pracy mamy mydła antybakteryjne i płyny dezynfekujące. Część osób pracuje w rękawiczkach.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 09:56   #103
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

My z TŻem chcieliśmy dziś rano kupić w Biedrze coś na śniadanie do pracy. Ledwo udało się nam zaparkować, tyle aut było. Ludzi w sklepie pełno, większość z obłędem w oczach. Tyle że, póki co, towaru nie brakowało na półkach. Po południu pewnie będzie gorzej...
Przy pieczywie był spory tłum i oczywiście mało kto korzysta z jednorazowych rękawiczek Zawsze mnie to irytowało, ale teraz, przy takim zagrożeniu to już w ogóle nie rozumiem ludzi...


W pracy nie mamy płynów do dezynfekcji, jedynie mydło, ale nie sądzę, żeby było chociaż antybakteryjne. W rękawiczkach nikt u nas nie pracuje. Ograniczyliśmy trochę kontakty z klientami urzędu i to tyle... W płyny do dezynfekcji zaopatrzyliśmy się sami.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 10:42   #104
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
cudowne, jest opcja na wynos?



pychota

U mnie dziś placki z jabłkami, chyba z 2 tygodnie nie jadłam
Oj pyszne placuszki . Jak mi starczy czasu to zrobie dzis dla syna!

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Bardzo ładne
Panko wg mnie to najlepsza panierka, najlepiej jest smażyć na głębokim oleju (np frytkować) lub w wysokiej patelni czy garnku w temp. ok 170C (albo jak wsadzasz do oleju drewniany patyczek i wokół niego będą powstawały pęcherzyki to olej ma właściwa temp.)
Dzieki Lego za wskazówki! Frytkownicy nie mam ale zawsze czekam az olej sie dobrze rozgrzeje na patelni .

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Kurcze, u mnie dziś w Biedronce puste półki wzięłam na kilka dni jedzenie, tak by do wtorku/środy nie iść do sklepu. Mam mięso mielone, 2,5 kg piersi z kurczaka, tuńczyka w puszce i będę to jeść. Zapasy zrobiłam, bo ludzie zwariowali. A w sklepie byłam przed pracą o 7 rano. Jak się komuś teraz zachciało makaronu czy ryżu to może mieć problem. Na dziś będę robić devolaye! dodatki jeszcze do pomyślenia.
Ja zawsze robie w srode zakupy na tydzien. Ale wczoraj to autentycznie makaronu nie było

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Bosssskie, a co to na wierzchu jest? Śmietana czy jogurt? Zjadłabym teraz takie placki, z górą bitej śmietany na wierzchu... i z lodami do tego


Nie strasz, ja chcę iść na zakupy normalnie jutro lub w sobotę... już wczoraj miałam problem żeby kupić normalny papier toaletowy na ulicy dziś pustki, na przystanku i w tramwaju też. W pracy mamy mydła antybakteryjne i płyny dezynfekujące. Część osób pracuje w rękawiczkach.
Palagia Ty juz tutaj nie kuś .
Chyba tez kupie lody po drodze bo śmietanę bita mam
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 10:53   #105
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
My z TŻem chcieliśmy dziś rano kupić w Biedrze coś na śniadanie do pracy. Ledwo udało się nam zaparkować, tyle aut było. Ludzi w sklepie pełno, większość z obłędem w oczach. Tyle że, póki co, towaru nie brakowało na półkach. Po południu pewnie będzie gorzej...
Przy pieczywie był spory tłum i oczywiście mało kto korzysta z jednorazowych rękawiczek Zawsze mnie to irytowało, ale teraz, przy takim zagrożeniu to już w ogóle nie rozumiem ludzi...


W pracy nie mamy płynów do dezynfekcji, jedynie mydło, ale nie sądzę, żeby było chociaż antybakteryjne. W rękawiczkach nikt u nas nie pracuje. Ograniczyliśmy trochę kontakty z klientami urzędu i to tyle... W płyny do dezynfekcji zaopatrzyliśmy się sami.
ja nie kupuję pieczywa w sklepach gdzie się bierze samemu, bo właśnie każdy maca. Ale wzięłam 2 chleby tostowe na zapas, bo patrząc na te kolejki i dziki tłum, to nie chcę chodzić do sklepu... Śmieszni byli dwaj panowie robotnicy, każdy z wózkiem, a oni mają po drożdżówce

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Bosssskie, a co to na wierzchu jest? Śmietana czy jogurt? Zjadłabym teraz takie placki, z górą bitej śmietany na wierzchu... i z lodami do tego


Nie strasz, ja chcę iść na zakupy normalnie jutro lub w sobotę... już wczoraj miałam problem żeby kupić normalny papier toaletowy na ulicy dziś pustki, na przystanku i w tramwaju też. W pracy mamy mydła antybakteryjne i płyny dezynfekujące. Część osób pracuje w rękawiczkach.
ja smażyłam na bieżąco, więc na górze to mam ciasto nieusmażone, bo jedne schodziły z patelni, drugie się kładły
ja pracuję w firmie mojego taty, więc sama ustalam zasady. W łazience mydło antybakteryjne jest, dla klientów mam osobne długopisy, zakaz podawania ręki, codziennie dezynfekuję klamki, włączniki i stoły
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 11:33   #106
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Palagia Ty juz tutaj nie kuś .
Chyba tez kupie lody po drodze bo śmietanę bita mam
Ja mam lody piernikowe w zamrażalniku, to przynieś tę śmietanę, Personal ma placki i możemy jeść

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja smażyłam na bieżąco, więc na górze to mam ciasto nieusmażone, bo jedne schodziły z patelni, drugie się kładły
Za późno, w mojej głowie to już jest czapeczka z bitej śmietany
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 12:16   #107
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja nie kupuję pieczywa w sklepach gdzie się bierze samemu, bo właśnie każdy maca. Ale wzięłam 2 chleby tostowe na zapas, bo patrząc na te kolejki i dziki tłum, to nie chcę chodzić do sklepu... Śmieszni byli dwaj panowie robotnicy, każdy z wózkiem, a oni mają po drożdżówce


ja smażyłam na bieżąco, więc na górze to mam ciasto nieusmażone, bo jedne schodziły z patelni, drugie się kładły
ja pracuję w firmie mojego taty, więc sama ustalam zasady. W łazience mydło antybakteryjne jest, dla klientów mam osobne długopisy, zakaz podawania ręki, codziennie dezynfekuję klamki, włączniki i stoły
Super ze pracujesz w firmie rodzinnej

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja mam lody piernikowe w zamrażalniku, to przynieś tę śmietanę, Personal ma placki i możemy jeść


Za późno, w mojej głowie to już jest czapeczka z bitej śmietany
Jak nic przybedzie mi przez Was trzy kilo za samo pisanie . Pelagia nie kuś Kusicielko!!!! Juz widze te placki ze smietana i lodami oczyma wyobraźni. Jak ich dzis nie zrobie to sie założę ze mi sie przyśnią i jutro juz na bank beda
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 13:09   #108
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
My z TŻem chcieliśmy dziś rano kupić w Biedrze coś na śniadanie do pracy. Ledwo udało się nam zaparkować, tyle aut było. Ludzi w sklepie pełno, większość z obłędem w oczach. Tyle że, póki co, towaru nie brakowało na półkach. Po południu pewnie będzie gorzej...
Przy pieczywie był spory tłum i oczywiście mało kto korzysta z jednorazowych rękawiczek Zawsze mnie to irytowało, ale teraz, przy takim zagrożeniu to już w ogóle nie rozumiem ludzi...


W pracy nie mamy płynów do dezynfekcji, jedynie mydło, ale nie sądzę, żeby było chociaż antybakteryjne. W rękawiczkach nikt u nas nie pracuje. Ograniczyliśmy trochę kontakty z klientami urzędu i to tyle... W płyny do dezynfekcji zaopatrzyliśmy się sami.
Ja bym sie odezwała gdyby ktoś w mojej obecności w tej sytuacji jaka mamy macal sobie pieczywo bez rękawiczek.

Ja kupuje tylko w małych sklepach pieczywo , ale tu z kolei pani ekspedientka je dotyka..

Ja dziś przyjechałam doi rodziny. Jadłam pierogi z zamrażarki . W domu ugotowałam żurek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 13:38   #109
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Hamburgery z mięsem cielęcym, serem, chilli i sosem serowym. No i frytki do tego
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-12, 13:53   #110
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie ciąg dalszy kurczaka kukurydzianego. Tzn kotlet z udka z rozmarynem i mozzarella do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z marchewka i pieczarkami zapiekane z serem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7AF1BDC2-E0D0-4D88-9B35-B84456985623.jpg (130,3 KB, 40 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 16:50   #111
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Super ze pracujesz w firmie rodzinnej
Jak nic przybedzie mi przez Was trzy kilo za samo pisanie . Pelagia nie kuś Kusicielko!!!! Juz widze te placki ze smietana i lodami oczyma wyobraźni. Jak ich dzis nie zrobie to sie założę ze mi sie przyśnią i jutro juz na bank beda
Ma to swoje plusy i minusy Ale chociaż teraz mogę pilnować ojca/szefa !

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja mam lody piernikowe w zamrażalniku, to przynieś tę śmietanę, Personal ma placki i możemy jeść
lody piernikowe? To ja wpadam z patelnią i plackami!!!!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 17:05   #112
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzis szybki obiad pierś i warzywa na patelnie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 19:08   #113
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja bym sie odezwała gdyby ktoś w mojej obecności w tej sytuacji jaka mamy macal sobie pieczywo bez rękawiczek.

Ja kupuje tylko w małych sklepach pieczywo , ale tu z kolei pani ekspedientka je dotyka..

Ja dziś przyjechałam doi rodziny. Jadłam pierogi z zamrażarki . W domu ugotowałam żurek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie raz zwracaliśmy z TŻem uwagę takim osobom, ale ci ludzie zawsze udają, że nie słyszą. Chyba, że zawsze na głuchych trafiamy

Dziś i jutro zupa z zieloną soczewicą, pieczarkami i cukinią.
Jutro może na drugie danie znowu pizza będzie. Ale pójdę na łatwiznę, stuninguję margheritę z Biedry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05400.jpg (92,6 KB, 40 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 20:49   #114
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie zgodnie z planem, devolay z serem, do tego kuskus z curry, i ogórki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-7993b863565f932f49d7c1e47c279e66.jpg (99,8 KB, 43 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 21:04   #115
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U mnie zgodnie z planem, devolay z serem, do tego kuskus z curry, i ogórki
Pysznie , ale ze Ci sie chciało. Jezu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 21:11   #116
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
U mnie ciąg dalszy kurczaka kukurydzianego. Tzn kotlet z udka z rozmarynem i mozzarella do tego ziemniaki z rozmarynem i brokuły z marchewka i pieczarkami zapiekane z serem
Wyglada mega aoetycznie i zdrowo

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Nie raz zwracaliśmy z TŻem uwagę takim osobom, ale ci ludzie zawsze udają, że nie słyszą. Chyba, że zawsze na głuchych trafiamy

Dziś i jutro zupa z zieloną soczewicą, pieczarkami i cukinią.
Jutro może na drugie danie znowu pizza będzie. Ale pójdę na łatwiznę, stuninguję margheritę z Biedry
Piękna zupka . Jadlabym!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U mnie zgodnie z planem, devolay z serem, do tego kuskus z curry, i ogórki
Cudnie podane

U mnie pizza tak jak mówiłam... ale chyba mamy na pozniej w razie kwarantanny . Zjedliśmy 1/3 a 2/3 sa na pozniej... jednak ciasto coraz piękniejsze mi wychodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg C7CC6D78-B8BE-4370-AC88-806983D0A63C.jpg (72,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 044B1D0C-7193-4939-8D88-3E2828617C00.jpg (88,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 91247EFC-C2C5-450C-9BF6-EE22E38782AF.jpg (127,0 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2020-03-12 o 21:12
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 21:29   #117
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

U mnie pizza tak jak mówiłam... ale chyba mamy na pozniej w razie kwarantanny . Zjedliśmy 1/3 a 2/3 sa na pozniej... jednak ciasto coraz piękniejsze mi wychodzi

Piękna, zjadłabym, a staram się ostatnio odżywiać niskokalorycznie i zdrowo
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 21:45   #118
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Piękna, zjadłabym, a staram się ostatnio odżywiać niskokalorycznie i zdrowo
No ja tez wlasnie staram sie odżywiać niskokalorycznie i zdrowo ...
No ale wychodzi jak wychodzi .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 23:01   #119
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No ja tez wlasnie staram sie odżywiać niskokalorycznie i zdrowo ...

No ale wychodzi jak wychodzi .
Ja tam zawsze mówię że domowa pizza jest dużo mniej kaloryczna i duzo zdrowsza niż kupna. W końcu ciasto drożdżowe jest zdrowe i warzywa też szynkę można sobie położyć chudą i serem sypnąc symbolicznie. Ja tam po domowej pizzy nie mam żadnych wyrzutów sumienia

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 23:17   #120
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ostatnia porcja pulpetów - dziś w sosie koperkowym, do tego ziemniaki i buraczki.
A przed obiadem /powiedzmy na lunch/ były boskie naleśniki z masłem orzechowym i domowym dżemem porzeczkowym. Smazylam je z dzieckiem w chuście - niech się mała już uczy gotować

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze mówię że domowa pizza jest dużo mniej kaloryczna i duzo zdrowsza niż kupna. W końcu ciasto drożdżowe jest zdrowe i warzywa też szynkę można sobie położyć chudą i serem sypnąc symbolicznie. Ja tam po domowej pizzy nie mam żadnych wyrzutów sumienia

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Mam takie samo zdanie.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.