Singielka na swoim - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-25, 09:01   #901
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja te oszczędności mam od początku, tzn. rosnące. Po prostu kiedyś odkładałam kwotę X, teraz kwotę o wiele większą. Generalnie jestem zdania, że lepiej odłożyć 50 zł niż nie odłożyć nic. Tutaj rozmawiamy o wkładzie własnym, ale jakies oszczędności powinno się mieć zawsze


My płacimy 1700 za 35 m2, ale mamy w tym piwnicę i garaż podziemny. No i 500 m do stacji metra, a mieszkanie jest bardzo ładne, bo blok ma zaledwie 12 lat. W tej okolicy podobne mieszkania ida za dobrych kilkaset zł więcej. Póki co zamierzamy siedzieć tutaj najdłużej jak się tylko da.
Ja w sumie na początku nie odkładałam na mieszkanie, bo wydawało mi się nierealne żebym szybko uzbierała na wkład własny. Odkładałam ile mogłam, bo uważałam że warto mieć poduszkę finansową i mieć za co przeżyć w przypadku np. utraty pracy. A tu się okazało, że jakoś się na ten wkład uzbierał i uważam, że lepiej kupić nieruchomość z kredytem, niż trzymać tyle hajsu na koncie i czekać aż zje go inflacja.

Z mieszkaniem podobnie, metraż prawie taki sam i zależnie od rachunków ok. 1300-1400, ale ja nie mieszkam w stolicy. Jak na moje miasto super tanio, ale jest to między innymi kosztem nieremontowanej milion lat kuchni. Reszta spoko plus ta cena, więc też zamierzam się trzymać tego mieszkania do kupna własnego. Życie to sztuka kompromisów
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 12:33   #902
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Singielka na swoim

Ja jeszcze jestem w trakcje oszczędzania, o kredycie myślę w perspektywie paru dobrych lat.

Nie oszczędzam tyle, ile bym mogła, bo nie wyobrażam sobie ciułać każdy grosz i odmawiać sobie wszystkiego. Takie rozwiązanie wchodziłoby w grę, jeżeli miałabym świadomość, że zacisnę pasa i w ciągu dwóch lat uzbieram na wkład własny.

Zaczynałam jednak z niską pensją, więc kwoty, które odkładałam, nie były szałowe. Stąd doszłam do wniosku, że będę oszczędzać, ale będę też jeździć na wakacje i pozwalać sobie na wyjścia na miasto itp.

W miarę stażu pracy pensja rosła/rośnie i też więcej odkładam, ale też nie oszczędzam na wszystkim.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 13:20   #903
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Własnie ja też zaczynałam odkładać nie na wkład własny tylko dla poczucia bezpieczeństwa, bo z moimi zarobkami wkład był nierealny. Prawdę mówiąc teraz tez jest raczej ciężki, ale już bardziej prawdopodobne, że na niego uzbieram

I lubię mieć pieniądze, lubię widzieć co raz wyższe liczby na kontach oszczędnościowych, ale paradoksalnie wraz ze mianą miasta, pracy i wysokością wypłaty w końcu przestałam przesadzać z oszczędnością.

Tak więc powoli do przodu i nic na siłę, bo nie ma co sie spinać za bardzo.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 13:20   #904
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Ja jeszcze jestem w trakcje oszczędzania, o kredycie myślę w perspektywie paru dobrych lat.

Nie oszczędzam tyle, ile bym mogła, bo nie wyobrażam sobie ciułać każdy grosz i odmawiać sobie wszystkiego. Takie rozwiązanie wchodziłoby w grę, jeżeli miałabym świadomość, że zacisnę pasa i w ciągu dwóch lat uzbieram na wkład własny.

Zaczynałam jednak z niską pensją, więc kwoty, które odkładałam, nie były szałowe. Stąd doszłam do wniosku, że będę oszczędzać, ale będę też jeździć na wakacje i pozwalać sobie na wyjścia na miasto itp.

W miarę stażu pracy pensja rosła/rośnie i też więcej odkładam, ale też nie oszczędzam na wszystkim.
Ja jestem podobnego zdania, oszczędzanie ale bez katowania się. Wakacje w europejskich stolicach - tak, ale wcześniej kupione tanie bilety, lokum bez zbędnych luksusów bo służy tylko do spania, etc.

Mi w oszczędzaniu pomaga jeszcze prowadzenie excela, w którym zapisuję wszystkie wpływy i wydatki z podziałem na kategorie. Nie odmawiam sobie wyjść na miasto, ale jasno widzę czy w danym miesiącu z nimi nie przesadzam, czy nie przeholowałam z wydatkami na ciuchy, kosmetyki i tak dalej. Łatwiej mi wszystko kontrolować i nie ma, że kasa rozpływa się nie wiadomo gdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:11   #905
nolinka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Wybaczcie że nie do końca w temacie wątku, ale pytałam na "wszystko co chcecie wiedzieć..." i niestety bez odpowiedzi to może uda się tu. Może ktoś z Was się tym interesował i przypadkiem wie.

Wykup mieszkania komunalnego

Babcia złożyła wniosek o możliwość wykupu swojego mieszkania komunalnego, teraz czeka na rozpatrzenie i rzeczoznawce aby dokonał wyceny.
Dzis natknęłam się w jednym miejscu na informacje że po wycenie nie można się już wycofać z wykupu, babcia ma pierwszeństwo, ale jeśli nie jej to mieszkanie zostanie sprzedane komuś innemu chętnemu. Czy to prawda?
Zaczęliśmy się bać bo to mieszkanie na pewno będzie dla nas bardzo drogie i jeśli moglibyśmy je wykupić za 10% wartości to byłoby nas na nie stać ale za 20% już nie moglibyśmy sobie na nie pozwolić i co wtedy?
Myśleliśmy że wycena rzeczoznawcy nie będzie oznaczała że ktoś MUSI je w ciągu 21 dni kupić. Czy faktycznie tak jest?
Ja własnie wczoraj z babcią wykupiłam mieszanie. Też miało być hop siup. Wniosek złożyłam w marciu 2019 , dopiero koniec listopada była wycena 2019. Z dwa tygodnie temu robiłam przelew. Wczoraj podpisanie aktu notarialnego. Na osiedlu 4 osoby wykupowały mieszkania wiec dodatkowa zniżka była łącznie 90 % wyszła. Jedna kobieta czekała 1,5 roku aż się grupa utworzy , była w porozumieniu ze spółdzielnia. Wiec może się wstrzymaj z rezygnacją i dowiedz co i jak . Czy można się wycofać top nie pomogę, bo nie wiem. I tak jak dziewczyny pisały kredyt.
nolinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 14:34   #906
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

A ktoś się orientuję jaka jest szansa na mieszkanie socjalne lub komunalne dla kobiety w ciąży?Jestem zameldowana u rodziców ale wynajmuje sama mieszkanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 16:32   #907
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
A ktoś się orientuję jaka jest szansa na mieszkanie socjalne lub komunalne dla kobiety w ciąży?Jestem zameldowana u rodziców ale wynajmuje sama mieszkanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie zależy w jakim mieście, natomiast w Katowicach (gdy się starałam) komunalne dostawało się w zależności od ilości punktów. Za np. Bycie samotna matka były jakieś punkty, ale też za powierzchnię (chyba musiało być poniżej 4 lub 6 m powierzchni użytkowej na osobę), osoby niepełnosprawne też były "punktowane", dodatkowo kryterium dochodowe.
Generalnie ja jako osoba mieszkająca (jestem zameldowana) na 21 m użytkowych z osobą niepełnosprawną (teoretycznie we 3), z pensja 1634 byłam za bogata - tzn mieściłam się w widełkach, ale pani mi wprost powiedziała, żebym się nie nastawiała.
Podobnie mój siostra (również miała meldunek u cioci, w dokładnie tym samym mieszkaniu), mimo spełniania kryteriów dochodowych, powierzchniowych, była za bogata, czekała 3 lata i się nie doczekała.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 17:01   #908
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Generalnie zależy w jakim mieście, natomiast w Katowicach (gdy się starałam) komunalne dostawało się w zależności od ilości punktów. Za np. Bycie samotna matka były jakieś punkty, ale też za powierzchnię (chyba musiało być poniżej 4 lub 6 m powierzchni użytkowej na osobę), osoby niepełnosprawne też były "punktowane", dodatkowo kryterium dochodowe.
Generalnie ja jako osoba mieszkająca (jestem zameldowana) na 21 m użytkowych z osobą niepełnosprawną (teoretycznie we 3), z pensja 1634 byłam za bogata - tzn mieściłam się w widełkach, ale pani mi wprost powiedziała, żebym się nie nastawiała.
Podobnie mój siostra (również miała meldunek u cioci, w dokładnie tym samym mieszkaniu), mimo spełniania kryteriów dochodowych, powierzchniowych, była za bogata, czekała 3 lata i się nie doczekała.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
O kurcze to mnie teraz zaskoczyłaś to ja chyba też za bogata,a rodzice u których jestem zameldowana mają 40 metrów mieszkanie i mieszkają obecnie tylko we dwójkę.
To nie mam nawet szans w takim razie żeby się starać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 17:08   #909
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Cześć!
Wracam do was z pytaniem o wyceny jakie dostałam od potencjalnych wykonawców
.
Do 500 zł za m2 za wykończenie na tip top- podłogi, płytki, ściany, oświetlenie, montaż wc, prysznica itd. Stan pod wniesienie mebli. Całość robót dla 50m2 ma zająć ok. 3 tygodnie- ekipa śpi na miejscu przez ten czas. Miasto Łódź.

Co do wyceny mebli, wiadomo zależy od wymiarów, rozwiązań wewnątrz, ale dostałam takie odpowiedzi:
-kuchnia- długość ok 5m, szafki góra doł, lakierowana płyta mdf, otwieranie na klik: 9000-10000 zł
- szafa wysokość 2,70 długość 2,21, cała z płyty mdf, bez luster: 3500 zł
- szafa wysokość 2,70 długość 1,79, cała z luster: 2800 zł
- szafka pod tv, długość 1,30, lakierowana płyta mdf: 1800 zł
-zabudowa wc i szafka do łazienki długość 1,1: 2000 zł

Co myślicie o tych cenach?
Do fachowców nie wypowiem się, bo ja mialam duzo taniej, ale to po znajomości.

Kuchnia, według mnie cena niska (kuchnia kuchni nie równa, bo ilość szuflad i innych bajerow wplywa na cene plus jaki jest blat) - ja za podobny metraz placilam niecale 15 tysiecy, ale z kamiennym blatem.

Szafy bardzo dobre ceny, ja z tego co pamietam za lustrzana dlugosc 320 placilam 4.5 tys, a plyta długość 300 wynosila mnie 3. 8 tys.

Łazienka tu średnio mam porównanie, bo ja tez trochę inne rzeczy robiłam (słupek na pralke i suszarke, szafka 80 cm z przedłużeniem blatu oraz szafka lustrzana o wysokosci 1.5 metra i długości 2 metry i oświetleniem , calosc wyniosla mnie 3. 5 tysiąca)


Także wydaje mi się, że ceny za meble calkiem spoko. Uważam, że moje byly rewelacyjne i konkurencyjne w stosunku do cen marketowych, wiec ta wycena tym bardziej wydaje mi sie atrakcyjna



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 17:40   #910
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
O kurcze to mnie teraz zaskoczyłaś to ja chyba też za bogata,a rodzice u których jestem zameldowana mają 40 metrów mieszkanie i mieszkają obecnie tylko we dwójkę.
To nie mam nawet szans w takim razie żeby się starać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej sama pójdź i sprawdź bo to wszystko jest zależne od miasta, inne szanse będziesz miała w mieście + 500 tys mieszkańców a inne w ok 50 tyś mieszkańców.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 18:29   #911
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Najlepiej sama pójdź i sprawdź bo to wszystko jest zależne od miasta, inne szanse będziesz miała w mieście + 500 tys mieszkańców a inne w ok 50 tyś mieszkańców.
Dziękuję może rzeczywiście spróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 19:53   #912
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Najlepiej sama pójdź i sprawdź bo to wszystko jest zależne od miasta, inne szanse będziesz miała w mieście + 500 tys mieszkańców a inne w ok 50 tyś mieszkańców.
Warto się przejść, natomiast nie należy robić sobie nadziei, bo wizażanka1988 nie jest uboga matka 5 dzieci bez dachu nad głową. Ma gdzie mieszkac, ma dochód.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 19:56   #913
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Warto się przejść, natomiast nie należy robić sobie nadziei, bo wizażanka1988 nie jest uboga matka 5 dzieci bez dachu nad głową. Ma gdzie mieszkac, ma dochód.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
No tak racja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 20:25   #914
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Warto się przejść, natomiast nie należy robić sobie nadziei, bo wizażanka1988 nie jest uboga matka 5 dzieci bez dachu nad głową. Ma gdzie mieszkac, ma dochód.
Różnie to bywa naprawdę, mam w rodzinie dziewczynę (miała wtedy 25 lat) co dostała mieszkanie komunalne we Wrocławiu, 25metrów do totalnego remontu, a jest bez dzieci, jej rodzice mają mieszkanie własnościowe całkiem spore, oboje pracują więc w tle nie ma żadnej opieki nad niepelnosprawnym czy złych warunków. Ma stałą prace w której dobrze zarabia, normalnie z umową, korpo. A dostała to mieszkanie podobno głównie dlatego że jest niesłysząca na jedno ucho. Naprawdę nie wiem jak oni to zrobili, wychodzili to mieszkanie czy co. Ale trochę to trwało, zapisala się na liście jakoś kilka lat wcześniej akurat żeby uzbierać na remont.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-02-25 o 20:28
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 20:49   #915
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Do fachowców nie wypowiem się, bo ja mialam duzo taniej, ale to po znajomości.

Kuchnia, według mnie cena niska (kuchnia kuchni nie równa, bo ilość szuflad i innych bajerow wplywa na cene plus jaki jest blat) - ja za podobny metraz placilam niecale 15 tysiecy, ale z kamiennym blatem.

Szafy bardzo dobre ceny, ja z tego co pamietam za lustrzana dlugosc 320 placilam 4.5 tys, a plyta długość 300 wynosila mnie 3. 8 tys.

Łazienka tu średnio mam porównanie, bo ja tez trochę inne rzeczy robiłam (słupek na pralke i suszarke, szafka 80 cm z przedłużeniem blatu oraz szafka lustrzana o wysokosci 1.5 metra i długości 2 metry i oświetleniem , calosc wyniosla mnie 3. 5 tysiąca)


Także wydaje mi się, że ceny za meble calkiem spoko. Uważam, że moje byly rewelacyjne i konkurencyjne w stosunku do cen marketowych, wiec ta wycena tym bardziej wydaje mi sie atrakcyjna



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

BTW podobają się Wam te lustrzane fronty? Mi jakoś totalnie nie. Chociaż może nie widziałam ładnej szafy z takim wykonaniem.



A co do kosztów robocizny to wg mnie tanio. Ja bym wzięła większą ekipę, bo 2 osoby na 4-6 tygodni na tyle metrów może być trudne do zrobienia. Aczkolwiek u mnie 3 tygodnie zajęło przenoszenie drzwi, elektryki hydrauliki i gładzie w 2 osoby, może bez przenoszenia różnych rzeczy nie byłoby tyle zabawy... Za 3 tygodnie może będę mieszkać w norze. Musiałam wziąć wolne w pracy, bo ogarnąć to samemu, nawet przy ogromnej pomocy bliskich, bez której ten remont nie miałby raczej miejsca, jest raczej niewykonalne. Ew. trzeba być niesamowicie dobrze zorganizowanym i zorientowanym tylko na remont przy etacie. Mimo wszystko (dziś np. prawie spałam w pracy, dosłownie, nie polecam) jestem niezwykle szczęśliwa, że mam stan deweloperski, wszystko robię pod siebie. To też są ogromne koszty, ale bez porównania do ilości kosztów i pracy wymaganej przy zrywaniu starych instalacji, wykończenia i robienia wszystkiego od nowa...
Teraz najbardziej mi się marzą roślinki na balkonie i w środku.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-25, 23:20   #916
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Różnie to bywa naprawdę, mam w rodzinie dziewczynę (miała wtedy 25 lat) co dostała mieszkanie komunalne we Wrocławiu, 25metrów do totalnego remontu, a jest bez dzieci, jej rodzice mają mieszkanie własnościowe całkiem spore, oboje pracują więc w tle nie ma żadnej opieki nad niepelnosprawnym czy złych warunków. Ma stałą prace w której dobrze zarabia, normalnie z umową, korpo. A dostała to mieszkanie podobno głównie dlatego że jest niesłysząca na jedno ucho. Naprawdę nie wiem jak oni to zrobili, wychodzili to mieszkanie czy co. Ale trochę to trwało, zapisala się na liście jakoś kilka lat wcześniej akurat żeby uzbierać na remont.
No proszę trochę szczęścia i się jej udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 02:36   #917
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
No proszę trochę szczęścia i się jej udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczęścia? Bo ktoś nie słyszy, i ty to nazywasz szczęściem?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 05:50   #918
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Szczęścia? Bo ktoś nie słyszy, i ty to nazywasz szczęściem?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Nie słyszy na jedno ucho z tego co przeczytałam,więc słuchu całkiem nie straciła.
Chodziło mi o mieszkanie,że się jej udało,że dużo osób ma gorsze sytuację a takich mieszkań nie dostaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 05:54   #919
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:58
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-26, 08:27   #920
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Singielka na swoim

Timon i Pumba
Dziękuję bardzo za szczegółowe wyjaśnienie,ja się właśnie nigdy nie dowiadywałam jak to działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 08:17   #921
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Kilka dni temu się przeprowadziłam. Mieszkanie jeszcze lekko w proszku, czekam na kuchnię i z 2 tyg. jeszcze poczekam. W remoncie był chwilowy przestój z powodu epidemii, ale firma wróciła i finalnie wszystko skończyła. Cały remont trwał ok 6 tygodni - firma 2 osobowa, mieszkanie 34m, bardzo dużo przeróbek na instalacjach. Jednak wstawiłam ściankę działową i nie żałuję póki co. Kosztów jeszcze nie podliczyłam, ale rzeczywiście wyszło dużo więcej, niż założyłam. Dużo rzeczy jeszcze mi brakuje, ale będę to jakoś powoli kupować - nie mam jakiejś sofy, kanapy, ale nie chcę tego kupować bez macania. Już nie mówię o jakichś meblach do większego pokoju. Pewnie będę to w lato kupować
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 11:40   #922
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Singielka na swoim

Z jakich tooli korzystacie samodzielnie projektując swoje mieszkanie? Chodzi o wykończenie i interior design.

Oglądam i czytam sporo na ten temat i często trafiam na rzeczy, które chciałabym u siebie zaadoptować, ale trudno mi wyobrazić sobie jak to będzie razem wyglądało, gdzie postawić co, itd.

Polecicie jakiś software do tego?

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-04-13 o 11:44
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 12:08   #923
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

ja robię na oko. Najlepiej wychodzi jak się zaczyna od podstawowych sprzętów i mebli a na końcu dopiero dobierać dekoracje i dodatki.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 17:48   #924
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Singielka na swoim

A ja się zastanawiam czy montować klimatyzację. Jak tylko kupiłam mieszkanie to byłam pewna, że chcę. Rozeznałam się w temacie, wybrałam firmę i klimatyzator jaki chcę, ale w końcu jak przyszło to lato... co prawda to dopiero pierwszy jego dzień to mam wątpliwości. Co jak się okaże, że upałów będzie kilka dni
Chociaż w sumie to może niemożliwe... na pewno będą upały.... to może zamontuję
A jak w tek kwestii u was?
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 18:28   #925
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam czy montować klimatyzację. Jak tylko kupiłam mieszkanie to byłam pewna, że chcę. Rozeznałam się w temacie, wybrałam firmę i klimatyzator jaki chcę, ale w końcu jak przyszło to lato... co prawda to dopiero pierwszy jego dzień to mam wątpliwości. Co jak się okaże, że upałów będzie kilka dni
Chociaż w sumie to może niemożliwe... na pewno będą upały.... to może zamontuję
A jak w tek kwestii u was?
Planuję zamontować. Już teraz używamy klimatyzatora, bo jest za ciepło i umieramy... Wychodzę z założenia, że lepiej mieć niż później żałować - zwłaszcza, że mam wrażenie, że klimat się ociepla i może być coraz częściej bardzo gorąco latem.
Poza tym liczę na to, że to pozwoli mi uzyskać lepszą cenę, jakbym chciała to mieszkanie potem wynająć lub sprzedać.

No ale też zakładam, że koszt wyniesie max. 20 tys. zł i przy takiej kwocie nie będę żałować zakupu, nawet gdyby chodziła tylko kilka dni w roku. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że ktoś inny może woleć wydać kwotę tego rzędu na jakieś inne rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 19:06   #926
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 215
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam czy montować klimatyzację. Jak tylko kupiłam mieszkanie to byłam pewna, że chcę. Rozeznałam się w temacie, wybrałam firmę i klimatyzator jaki chcę, ale w końcu jak przyszło to lato... co prawda to dopiero pierwszy jego dzień to mam wątpliwości. Co jak się okaże, że upałów będzie kilka dni
Chociaż w sumie to może niemożliwe... na pewno będą upały.... to może zamontuję
A jak w tek kwestii u was?
Miesiąc temu założyłam, jeszcze nie użyłam. Po ostatnim roku byłam pewna, że będzie. Nienawidzę upałów, umieram wtedy. Podsumuję po lecie.
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 22:56   #927
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam czy montować klimatyzację. Jak tylko kupiłam mieszkanie to byłam pewna, że chcę. Rozeznałam się w temacie, wybrałam firmę i klimatyzator jaki chcę, ale w końcu jak przyszło to lato... co prawda to dopiero pierwszy jego dzień to mam wątpliwości. Co jak się okaże, że upałów będzie kilka dni
Chociaż w sumie to może niemożliwe... na pewno będą upały.... to może zamontuję
A jak w tek kwestii u was?

Ja nie zrobiłam, trochę dlatego, że w sumie nie planowałam, dopiero oświecenie przyszło w trakcie remontu,a połowa przypadła na czas korony... na pewno zrobię za rok, 99% (mam południowo-zachodnie okna, 6 piętro - gdyby nie głęboki balkon z daszkiem to miałabym koszmar, a siedzę często w domu, bo pracuję zdalnie). Już w tym roku odpuszczam, zajmę się tematem w przyszłym roku w marcu. Przy tych kosztach to jest warte instalacji.
Ja też nienawidzę upałów (dla mnie to 25stopni +) i źle się czuję w nagrzanym domu.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 07:02   #928
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Planuję zamontować. Już teraz używamy klimatyzatora, bo jest za ciepło i umieramy... Wychodzę z założenia, że lepiej mieć niż później żałować - zwłaszcza, że mam wrażenie, że klimat się ociepla i może być coraz częściej bardzo gorąco latem.
Poza tym liczę na to, że to pozwoli mi uzyskać lepszą cenę, jakbym chciała to mieszkanie potem wynająć lub sprzedać.

No ale też zakładam, że koszt wyniesie max. 20 tys. zł i przy takiej kwocie nie będę żałować zakupu, nawet gdyby chodziła tylko kilka dni w roku. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że ktoś inny może woleć wydać kwotę tego rzędu na jakieś inne rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
20 000 za klimatyzację? Jestem w temacie bo właśnie zakładam i nawet z wypasioną jednostką gdzie dopłacam 2000 za kolor bo nie chce białej tyle nie wychodzi.

Skąd taka cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 09:05   #929
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
20 000 za klimatyzację? Jestem w temacie bo właśnie zakładam i nawet z wypasioną jednostką gdzie dopłacam 2000 za kolor bo nie chce białej tyle nie wychodzi.

Skąd taka cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaokrąglam w górę i napisałam - max A ile zapłaciłaś za ile jednostek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 09:10   #930
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Ja szacuję jakieś 4k - klima w montowana w salonie z aneksem, ale powinna wystarczyć do chłodzenia całego mieszkania (34m).
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.