Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-11-12, 10:52   #31
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomo¶ci: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- a jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez vinitha Poka¿ wiadomo¶æ
Pojawi³ siê watek z Meksykaninem, a to da³o mi pomys³ zapytania o zwi±zek z Turkami. Mia³am tak owy za sob±. Powtarzam mia³am- i na szczê¶cie, jestem ju¿ po! Piêkny kraj, piêkna muzyka, piêkni ludzie... Ale powiem krótko: nigdy wiêcej TurkishLove

A co wy my¶licie o zwi±zkach Polka-Turek i na odwrót?

Pozdrawiam i czekam na odp

Proponujê aby dla u³atwienia po³±czyæ w±tki o zwi±zkach z Turkami razem.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=378525
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, ¿e Jestem Chrze¶cijank±



55 kg
Eva ID jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-09, 10:32   #32
tamallymaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Ehh, tak czytam te wypowiedzi i nie wiem czy siê ¶miaæ czy p³akaæ. Stereotypy, jacy to Turcy ¼li, jak ¼le traktuj± kobiety, ¿e nie pozwalaj± im wychodziæ z domu, odbieraæ telefonów. Ciekawe sk±d siê to bierze u Was, Kochane. Za du¿o "wstrz±saj±cej", komercyjnej lektury o kilku wielce skrzywdzonych kobietach? Ale z tego co sobie przypominam, to chyba prawie ¿adna z tych ksi±¿ek nie opisywa³a sytuacji Europejki i stricte Turka. ¦miem tak twierdziæ, bo pomijaj±c fakt, ¿e nied³ugo wychodzê za m±¿ za obywatela Turcji i zamierzam osi±¶æ w Turcji na sta³e, to od 15 lat zajmujê siê tematyk± Islamu i sytuacji kobiet w krajach islamskich. Powiem tylko tyle. Turcja i Tunezja to najbardziej zeuropeizowane kraje islamskie na ¶wiecie. Oczywi¶cie wszêdzie znajdziemy przemoc, no ale czy w Polsce jej nie ma?
A co do komentarzy tureckich m³odzieñców na nasz temat. Ja w Turcji spêdzam po³owê mojego ka¿dego roku i mogê Wam kobietki powiedzieæ, ¿e tak± a nie inn± opiniê wyrabiaj± nam bardzo zabawowe, m³ode, naiwne Polki. Ostatnio nawet bêd±c w Antalyi, widzia³am gro m³odych, rozrywkowych Polek, które na si³ê szuka³y kontaktu z Turkami. To by³o a¿ niesmaczne.
Co do bycia s³u¿±c± to w Turcji jest tak: mê¿czyzna jest g³ow± rodziny poza domem, a w domu rz±dzi kobieta. Tak po prostu jest i nikt nikogo do tego nie zmusza i tego nie neguje. Wiadomo tak¿e, ¿e w Turcji wiele m³odych kobiet nie zak³ada chust (np. mój narzeczony wrêcz nie chce abym nosi³a chustê). Ale np. moja Te¶ciowa, 3 lata temu sama zdecydowa³a, ¿e bêdzie nosiæ hijab i tego przestrzega.
Uwierzcie mi, ¿e stereotyp Turka jako pana i w³adcy jest b³êdny. Ja stara³am siê (podczas pisania wielu moich prac nt. Islamu) doszukaæ siê tego stereotypu, ale przynajmniej w ca³ej prowincji Antalya go nie znalaz³am. Byæ mo¿e nie jestem obiektywna, bo znam Islam bardziej ni¿ moj± religiê, ale jak powiedzia³a moja przysz³a Szwagierka :" nie ma z³ych i dobrych muzu³manów, sa tylko ¼li b±d¼ dobrzy ludzie"
pozdrawiam
tamallymaak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-17, 00:31   #33
anapunk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 1
Smile Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

witam. wlasnie jestem w zwiazku z jednym mlodym tureckim mezczyzna. starszy ode mnie o 2 lata. mieszka jeszcze z rodzicami. pracuje na stale w 1 firmie.
mieszkamy w niemczech. spotykamy sie 3 miesiace jako para. wczesniej bylismy dosc dlugi czas znajomymi.
szukamy teraz razem mieszkania. a to z tego wzgledu, ze kazda noc i tak spedzamy razem. latwiej oplacac rachunki wspolnie. co nie co wiem o mentalnosci turkow. dlatego wielokrotnie rozmawiam z nim o tym, ze nie chce byc traktowana jak turecka zona. chce pracowac i pracuje. nie goni mnie do gotowania czy sprzatania, bo sama o to dbam. gdy go skrytykuje przy kolegach denerwuje sie na mnie, ale robie to specjalnie, zeby sie nauczyl, ze jesli nie ma racji, to nie ma i to sie nie zmieni.
wiem, ze nie traktuje mnie przedmiotowo, czy jako material na zone. wiem, bo na wiele mi ustepuje. byc moze teraz, bo wie, ze w kazdej chwili moge od niego odejsc, jesli cos bedzie nie tak. ale za duzo o nim wiem, zeby podpinac go pod to wszystko, co ludzie pisza o turkach.
i nie wmawia mi zadnych bajeczek o szczesliwym zyciu z gromadka dzieci. raczej poki co sie bronimy wspolnie przed ciaza, za swiezy zwiazek, za mala stabilnosc, a poza tym zycie przed nami.
jestem zakochana, ale wiem tez, ze jak slub, to nie w turcji i nie po turecku. zwykla kolacja. a pozniej sie okaze, ale za dlugi pazur mam, zeby sie dac.
anapunk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-05, 21:18   #34
ariellina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomo¶ci: 534
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

hej dziewczyny. niedawno poznalam mlodego Turka. na uczelni. on nie ukrywa,ze mu sie bardzo podobam. mi on tez,jednakze stereotypy odnosnie Turkow i ich traktowaniu kobiet jakos nie pozwaalaja mi zaufac mu. jestem na etapie poznawania go. jestem po przejsciach,po rozwodzie i mam synka,jestem samotna matka. gdy on sie o tym dowiedzial zrobil wielkie oczy. czemu tak mlodo wyszlam za maz? musze byc silna kobieta,skoro sama wychowuje dziecko. byl pelen podziwu. w ogole nie wie jak moge tak poswiecac sie obowiazkom domowym, ze zajmuje sie dzieckiem i do tego studiuje. uwaza,ze powinnam miec wiecej czasu dla siebie. on uwaza,ze nie dorosl do zadnego malzenstwa. zauwazyl,ze jestem wybuchowa osoba i przyznal,ze on raczej schodzi z drogi. ma on mnostwo przyjaciol, lubi imprezowac,ale tez duzo pracuje. skonczyl studia w Istambule,pochodzi z zachodniej Turcji. wyznawal islam,jednakze 5 lat temu zrezygnowal z tego,bo uwaza,ze to zbyt scisle wiaze sie z polityka,ktora go nie interesuje. nie chce uchodzic za potencjalnego terroryste. i tak spotyka sie z nietolerancja.
nie wiem co o nim myslec.
jak na razie to bardzo fajny kolega,jednakze bardzo mi sie on podoba..
co o tym myslicie?
__________________
ariellina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-05, 22:18   #35
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 2 681
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Mój m±¿ co prawda nie jest Turkiem( jest Nigeryjczykiem), ale wyznaje islam...z tym ¿e dziwnie mu to wychodzi, bo nasza córeczka jest ochrzczona w katolickim ko¶ciele, bywa³ czasami ze mn± w ko¶ciele (pasterka, wielkanoc) i w domu to ja jestem osob± odpowiedzialn± prawie za wszystko (zw³aszcza za pieni±dze)...czyli zupe³nie przeciwieñstwo muzu³manina
Tak czy inaczej nie proponowa³ mi nawet wyjazdu do swojego ojczystego kraju, powiedzia³ : jak zechcesz to pojedziemy..Zreszt± i tak musimy, bo chcia³abym w realu poznaæ te¶cia, te¶ciow±, rodzeñstwo i ca³± familiê no i wszyscy chc± zobaczyæ maleñk±
Mo¿e i to nie jest prawdziwy muzu³manin, tak jak ja prawdziwa katoliczka...ale ok, mowa tu o Turkach, wiêc tylko to chcia³am od siebie napisaæ
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-05, 22:52   #36
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 794
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

z tego, co pamiêtam, jest tu GIGANTYCZNY w±tek na ten temat
RiotKitty jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-26, 10:36   #37
stkrtk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Jako nowa forumowiczka postanowi³am siê podzieliæ swoimi do¶wiadczeniami Na chwile obecn± jestem z Turkiem i pomimo tego,¿e to trudna mi³o¶æ jest bo ja tu on tam, jest dobrze i ci±gle lepiej. Stereotypowo¶æ w Polsce jak i rasizm strasznie skrzywia poglad na temat Turków. Ja pozna³am ich do¶æ trochê i s± tak bardzo ró¿ni jak Polacy jedni dobrzy inni ¼li i religia nie ma tu ¿adnego znaczenia.
Wracaj±c do mojego zwi±zku to, wszyscy mówili, ¿e jak tylko wyjade z Turcji i bede ju¿ w Polsce to mój "romeo" znajdzie sobie pocieszenie i w krótkim czasie zapomni o moim istnieniu. Z tego te¿ powodu nie ³udzi³am siê , ¿e co¶ takiego mo¿e przetrwaæ, ale ku zaskoczeniu wszystkich znajomych nasz zwi±zek nadal trwa piszemy do siebie, dzwonimy , ca³y czas w kontakcie. Nie ulegajcie stereotypom! Jak macie jakie¶ w±tpliwo¶ci czy pytania to chêtnie odpowiem
stkrtk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 11:13   #38
anytramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

no wieæ ja uzna³am ¿e nie nale¿y szufladkowaæ ludzi, np. mówi siê ¿e bl±dynki s± g³upie ale przecie¿ nie wszystkie, mówi siê ¿e zwi±zki z Turcy nie s± dla nas europejek, ¿e wywioz± do swojego ojczystego kraju i koniec.. no ale ja pomy¶la³am ¿e na pewno nie wszyscy tacy s±, w szczególno¶ci ten mój..
Przyjecha³ do Polski na wymianê studenck± na 5 miesiêcy, pozna³am go w jego drugi dzieñ pobytu w Polsce. Tydzieñ pó¼niej byli¶my ju¿ na pierwszej randce. Wszystko by³o jak z bajki. Mówi³ mi jaka to ja jestem piêkna, jakie wielkie mam oczy, ¿e nie muszê byæ na diecie bo wygl±dam dla niego jak ksiê¿niczka. Mówi³ ¿e nie spotyka siê ze mn± dla seksu bo podpisa³ jakies papiery ¿e utrzyma czysto¶æ przedma³¿eñsk± (nie mia³am pojêcia ¿e co¶ takiego istnieje w islamie), a kiedy dosz³o do pierwszego zbli¿enia od razu spyta³ czy mo¿emy siê kochaæ. Ja stanowczo odmawia³am i nie by³o z tym tematem problemów. Wszystko to trwa³o jakie¶ 3 miesi±ce. Ja jak ¶lepa brnê³am w to pomimo, ¿e wiedzia³am ¿e nie zosta³o nam ju¿ du¿o czasu do jego powrotu. Pewnego razu zaprosi³am go do siebie na kawê. Wziêli¶my komputer, og³adali¶my filmy, zdjêcia. On wszed³ sobie na facebooka i przegl±da³ "nowo¶ci". Pech chcia³ ¿e w tym momencie wyczerpa³a mi siê bateria i ju¿ wiêcej nie w³±czali¶my komputera (pragnê zaznaczyæ ¿e wcze¶niej zaznaczy³am na facebooku "nie wylogowywuj mnie"). Jak sobie poszed³, jak wesz³am sobie na komputer i na facebooka i oooo proszê... jego profil zosta³. Na pocz±tku wiedzia³am ¿e powinnam od razu nacisn±æ "wyloguj sie" ale ciekawo¶æ wygra³a. Przeczyta³am jego prywatne wiadomo¶ci. Nic nie by³o. Tylko opowiada³ koleg± o mnie, przesy³a³ im moje zdjêcia. Pomy¶la³am "super, zda³ egzamin" do czasu.. 2 tygodnie pó¼niej znowu sobie wesz³am na jego profil (wci±¿ nie wylogowany) i okaza³o siê ¿e od miesi±ca pisze sobie z jak±¶ Kasi±, i na w³asnych oczach widzia³am jak siê z ni± umawia na randkê. Wiêc i ja siê wybra³am tego dnia na miasto, "przypadkiem" do tego samego clubu gdzie oni siê umówili. Na przywitanie zobaczy³ jak czule ca³uj± sie przy barze. Dalej chyba nie musze pisaæ co siê dzia³o..
W ka¿dym b±d¼ razie oni robi± to wszystko specjalnie. Mieszaj± nam w g³owach, zachowywuj± siê zupe³nie inaczej od polaków czy europejczyków i nas to poci±ga. Gdybym mog³a wymaza³a bym ca³e te 4 miesi±ce z pamiêci.
Dziewczyny oni wszyscy s± tacy sami.. Nie ulegajcie im!
anytramm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-07, 11:29   #39
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 11 215
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

a ja nie zamieniê arabskiego faceta na ¿adnego innego
i nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka
a ¿eby z kim¶ takim byæ trzeba znaæ jego kulturê, zasady, a nie zachwycaæ siê tylko jego urod±
do nich trzeba mieæ inne podej¶cie ni¿ do europejczyków, ¿eby arabski facet traktowa³ was powa¿nie
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-07, 15:08   #40
anytramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

O

Edytowane przez anytramm
Czas edycji: 2012-02-10 o 02:42
anytramm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-07, 15:16   #41
anytramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

o

Edytowane przez anytramm
Czas edycji: 2012-02-10 o 02:42
anytramm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 14:20   #42
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 11 215
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez anytramm Poka¿ wiadomo¶æ
oczywi¶cie zgadzam siê z Tob± ¿e najpierw trzeba poznaæ ich kulturê ale jako Polka przyznasz ¿e oni maj± inne spojrzenie na ¶wiat i kobietê ni¿ europejczycy. Nie wystarczy poznaæ ich obyczajów ¿e oni lepiej zaczêli traktowaæ kobiety, poprostu oni nie s± dla nas, europejek. Nam po prostu brakuje komplementów i mi³ych s³ów którymi oni nas tak zasypuj±. A przecie¿ te historie o arabach czy turkach sk±d¶ siê musia³y wzi±æ i na pewno nie jedna taka historia jest prawd±...
pewnie, ¿e maj± inne zachowanie ni¿ europejczycy nie mówiê, ¿e nie
widzisz je¶li ich spojrzenia na ¶wiat i kobietê nie zaakceptujesz nigdy nie dojdziesz do zgody z takim facetem
oczywi¶cie s± pewne granice
tak zgadzam siê, ¿e oni potrafi± zainteresowaæ sob± kobietê jak nikt, s± po prostu mistrzami tylko tak oddzielmy dwie sprawy od siebie czy wi±¿emy jakie¶ g³êbsze nadzieje czy po prostu siê bawimy
oni sami te¿ widz± która kobieta jak daje siê traktowaæ
je¶li chodzi o tego typu historie pewnie, ¿e zdarzaj± siê takie przypadki wcale nie twierdzê ¿e nie
s±dze, ¿e je¶li kobieta nie jest w stanie pewnych rzeczy zaakceptowaæ nie ma sensu aby wi±za³a siê z takim facetem
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-08, 18:22   #43
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomo¶ci: 27 440
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez tamallymaak Poka¿ wiadomo¶æ
" nie ma z³ych i dobrych muzu³manów, sa tylko ¼li b±d¼ dobrzy ludzie"



Ten temat jest zawsze tak kontrowersyjny, ¿e a¿ ¶mieszny. Tym bardziej, ¿e 99% udzielaj±cych siê w nim to osoby, które arabów, turków itp. znaj± z "opowie¶ci dziwnej tre¶ci", czy jeszcze gorze- Rozmów w Toku.:mdl eje:

Zamiast pseudo- kontrowersyjnych tematów o "z³u wyrz±dzonym kobietom przez Arabów", radzê za³o¿yæ w±tek o "polskich kobietach skrzywdzonych przez polskich, rodzimych mê¿czyzn"! Tam chocia¿ przyk³ady bêd± "z ¿ycia wziête"....
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jeste¶ wiza¿anko
khloe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-13, 01:10   #44
kinguska1977
Przyczajenie
 
Avatar kinguska1977
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: hiszpania
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Moje doswiadczenie jest bardzo pozytywne. Jestem z Turkiem i czuje sie w tym zwiazku bardzo szczesliwa. Nie brakuje ani milosci ani szacunku.
Na pewno znajdzie sie wielu nieodpowiedzialnych oszustow, ale to zalezy w jakim kregu kto sie obraca .
Ja nie zamienie mojego "askimka" na zadnego innego.
Mucks


Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: gif Turcja%2026.gif (58,1 KB, 43 za³adowañ)
__________________

Edytowane przez kinguska1977
Czas edycji: 2012-04-13 o 01:13 Powód: blad
kinguska1977 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-12, 19:55   #45
EveL0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

"Nie skusi³abym siê, bo wiem jaka jest ich kultura, ze kobiet siê nie szanuje tylko traktuje jak sprz±taczki kucharki i obiekt od seksu. Szczerze mówi±c dziwi± mnie kobiety wychodz±ce za mê¿czyznê z arabskich krajów, przecie¿ tyle siê s³yszy ¿e najpierw by³ anio³kiem a po ¶lubie kobieta nawet wyj¶æ z domu nie mo¿e bez pozwolenia Pana. Za tydzieñ lecê do Turcji - nie dam siê jakby co¶"
bardzo zabawna wypowied¼!
w±tpie, ze kole¿anka ma jakiekolwiek pojêcie o tureckiej kulturze, skoro uwa¿a, ze Turcja to kraj arabski :P jest to kraj islamki, ale arabski z pewno¶ci± nie (poniewa¿ Turcy to NIE ARABOWIE).

Niektóre kobiety, ¿ony rzeczywi¶cie nie pracuj±, bo wol± ¿eby robi³ to i utrzymywa³ je mê¿czyzna. Ale s± oczywi¶cie takie, które pracuj± i nie znam takich, którzy zabraniaj± tego swoim ¿onom, aczkolwiek pewnie i tacy siê znajd± (w koñcu 80 000 ludzi) Z reszt± Turcy uwa¿aj± to za swój obwi±zek - utrzymaæ i ³o¿yæ na rodzinê
kucharka, sprz±taczka? mój Turasek czasem wyrywa mi odkurzacz ¿eby mi pomóc i sprz±ta ze mn±. A to ze w domu powinien byæ porz±dek i obiad dla mê¿a, który wraca z pracy to chyba do¶æ normalne jak dla mnie..
Obiekt seksu? pewnie, je¶li widz± m³ode, wystrojone, na pó³ rozebrane Polki, którym mo¿na dwa razy mrugn±æ oczkiem, powiedzieæ parê s³odkich s³ów i mieæ j± na noc. To ju¿ typowa mêska zagrywka nie tylko tureckich mê¿czyzn

Co gorsze, w Turcji kr±¿± takie same z³e s³owa o Polach jak u nas O turkach, ¿e ³atwe, ¿e zdradzaj±, ¿e s± niewarte ma³¿eñstwa.


Ja osobi¶cie jestem szczê¶liwa w moim 2 letnim zwi±zku z Turkiem, w ¿yciu mnie nie poni¿y³ ani ¼le nie nazwa³, nawet podczas ostrej wymienie zdañ gdzie ja mog³abym go wyzywaæ od najgorszych, a on w ¿yciu nie powiedzia³by do mnie nawet 'spierdalaj'.
Z reszt± co ja bêdê siê t³umaczyæ ludziom wko³o, i tak stereotypy pozostan± stereotypami, moze kiedy¶ siê to zmieni
EveL0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-19, 14:39   #46
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez tamallymaak Poka¿ wiadomo¶æ
¦miem tak twierdziæ, bo pomijaj±c fakt, ¿e nied³ugo wychodzê za m±¿ za obywatela Turcji i zamierzam osi±¶æ w Turcji na sta³e, to od 15 lat zajmujê siê tematyk± Islamu i sytuacji kobiet w krajach islamskich.
Wiadomo¶æ napisana 3 lata temu i do tej pory ¿adnego odzewu, raptem ³±cznie a¿ 3 posty, czy¿by m±¿ Turas zmieni³ siê po ¶lubie? Och, jak mi przykro.

Ja osobi¶cie w ¿yciu nie zwi±za³abym siê z Muzu³maninem, po prostu to zbyt du¿a przepa¶æ kulturowa, i ¶miaæ mi siê chce z tych naiwnych Europejek, które daj± siê wci±gaæ w te gierki. Zauwa¿y³am te¿, ¿e kobiety zwi±zane z tzn. 'Ciapatymi' s± zwykle zakompleksione, niezbyt atrakcyjne, wiêc nag³e bombardowanie ich wszelakiej ma¶ci komplementami ze strony przystojnych panów o ¶niadej karnacji, to dla niej nie lada nobilitacja. Niestety, Musliny ka¿d± tak traktuj±, nawet kobiety w wieku naszych matek, wiêc nie czu³abym siê a¿ taka wyró¿niona na miejscu tych ³atwowiernych panien.
haraszaja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-19, 20:50   #47
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 5 143
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez haraszaja Poka¿ wiadomo¶æ
Wiadomo¶æ napisana 3 lata temu i do tej pory ¿adnego odzewu, raptem ³±cznie a¿ 3 posty, czy¿by m±¿ Turas zmieni³ siê po ¶lubie? Och, jak mi przykro.

Ja osobi¶cie w ¿yciu nie zwi±za³abym siê z Muzu³maninem, po prostu to zbyt du¿a przepa¶æ kulturowa, i ¶miaæ mi siê chce z tych naiwnych Europejek, które daj± siê wci±gaæ w te gierki. Zauwa¿y³am te¿, ¿e kobiety zwi±zane z tzn. 'Ciapatymi' s± zwykle zakompleksione, niezbyt atrakcyjne, wiêc nag³e bombardowanie ich wszelakiej ma¶ci komplementami ze strony przystojnych panów o ¶niadej karnacji, to dla niej nie lada nobilitacja. Niestety, Musliny ka¿d± tak traktuj±, nawet kobiety w wieku naszych matek, wiêc nie czu³abym siê a¿ taka wyró¿niona na miejscu tych ³atwowiernych panien.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-07-20 o 15:36
Agnieszka987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-24, 10:09   #48
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomo¶ci: 12 462
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez haraszaja Poka¿ wiadomo¶æ
Wiadomo¶æ napisana 3 lata temu i do tej pory ¿adnego odzewu, raptem ³±cznie a¿ 3 posty, czy¿by m±¿ Turas zmieni³ siê po ¶lubie? Och, jak mi przykro.

Ja osobi¶cie w ¿yciu nie zwi±za³abym siê z Muzu³maninem, po prostu to zbyt du¿a przepa¶æ kulturowa, i ¶miaæ mi siê chce z tych naiwnych Europejek, które daj± siê wci±gaæ w te gierki. Zauwa¿y³am te¿, ¿e kobiety zwi±zane z tzn. 'Ciapatymi' s± zwykle zakompleksione, niezbyt atrakcyjne, wiêc nag³e bombardowanie ich wszelakiej ma¶ci komplementami ze strony przystojnych panów o ¶niadej karnacji, to dla niej nie lada nobilitacja. Niestety, Musliny ka¿d± tak traktuj±, nawet kobiety w wieku naszych matek, wiêc nie czu³abym siê a¿ taka wyró¿niona na miejscu tych ³atwowiernych panien.
Rasistowskie, nacjonalistyczne tre¶ci - nie tolerujemy tutaj tego.
zlosliwiec jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-05, 17:36   #49
niemampojecia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Sama nie wiem teraz co o tym my¶leæ. Znam dwa zwi±zki w których Polki naprawdê maj± swój charakterek i nie da³yby w ¿yciu sob± pomiataæ. Czasem z nimi rozmawiam i ani razu nie s³ysza³am, ¿eby ci ludzie narzekali...¿adnych chust, szacunek, obydwie kobiety równie¿ pracuj±, oni zawsze mili, razem pracuj± itd. i s± ze sob± ju¿ po 5 i 10lat jak najzwyklejsi ludzie przy czym nie zanosi siê na jaki¶ rozwód. Zapomnia³am dodaæ, ¿e jeszcze w mojej rodzinie jedna dziewczyna jest w zwi±zku z Kurdem (czyli podobno najgorszym osobnikiem) i maj± siê cudownie - non stop za r±czkê, buziaczki i tak od 3lat. Jedna z kobiet powiedzia³a mi - nie uogólniaæ.

Sama te¿ pozna³am Turka i potrzebujê rady. Widzia³am jak wiêkszo¶æ siê zachowuje - jednym s³owem tragedia. Bezczelne gapienie siê tylko dlatego, ¿e np. masz na sobie sukienkê i obrzydliwa nachalno¶æ. Natomiast ten jeden nigdy mnie nie zaczepia³, nigdy nic nie mówi³, je¶li ju¿ siê patrzy³ to tylko prosto w oczy, dopiero po jakim¶ czasie nie¶mia³o zagada³. Fakt, rzuci³ równie¿ komplementem, ale nie przesadza³ w ¿adn± stronê. Los chcia³, ¿e akurat on podoba³ mi siê od samego pocz±tku i to raczej ja siê za nim ogl±da³am, wiêc przyjê³am z u¶miechem jego komplement i propozycjê spotkania. Nie dobiera³ siê do mnie, nawet nie ¶mia³ spojrzeæ mi gdzie indziej ni¿ prosto w oczy, bardzo grzeczny i u³o¿ony, zreszt± widaæ to by³o po zachowaniu wobec innych ludzi. Jedyne co mnie zdziwi³o to ¿e ju¿ na pierwszym spotkaniu pyta³ siê o to czy jest szansa by byæ razem, ¿e czuje ¿e mnie kocha, ¿e mo¿e przeprowadziæ siê do Polski i tu uwaga - stwierdzi³, ¿e bêdzie siê uzyæ polskiego dla mnie blablabla. Jednak pyta³ siê czy bym chcia³a czego¶ wiêcej. Mówi³am ¿e nie da siê kochaæ kogo¶ kogo siê nie zna, wiêc powiedzia³, ¿e po prostu tak czuje. To mi da³o trochê do my¶lenia bo w sumie ¶miesznie to wszystko brzmia³o. Nie wygl±da w ogóle na podrywacza na tle ca³ej reszty Turków, wiem jakie ma zainteresowania itd. wydaje siê byæ bardzo podobny z charakteru do mnie. Widzia³am, ¿e wiele kobiet przewinê³o siê przed jego oczami ale nigdy nie zwraca³ na ¿adn± uwagi. I teraz za cholerê nie wiem czy utrzymywaæ z nim kontakt skoro to tacy mistrzowie podrywu. No i nie wiem co my¶leæ o tej jego "mi³o¶ci". Nie ukrywam, ¿e uwielbiam sukienki, wiêc nie chodzi³am tam skromnie ubrana, równie¿ nie przesadza³am. Teraz zda³am sobie sprawê, ¿e mog³o to mieæ te¿ jaki¶ wp³yw na to, ¿e zwróci³ na mnie uwagê. I jak tu teraz nie wyj¶æ na ³atw±, nie nabraæ siê a zarazem móc poznaæ prawdziwe oblicze tego cz³owieka? Jakie¶ rady jak postêpowaæ z tajemniczym Turkiem?
Jeszcze dodam, ¿e chyba jako jeden z nielicznych nie wiedzia³ sk±d jestem, jak siê nazywam itp. bo widaæ nie rozmawia³ z kolegami o mnie (za to oni wiedzieli wszystko ode mnie z lu¼nej rozmowy). W ogóle widzia³am, ¿e ma³o z nimi przebywa³ i raczej przesiadywa³ sobie samotnie rozmy¶laj±c. By³ trochê sp³oszony gdy zaczêli gwizdaæ, gdy do mnie zagada³ i po spotkaniu nie chcia³ na nich wpa¶æ by unikn±æ zbêdnego komentowania, wiêc raczej o chwaleniu siê podbojami i ³atw± zdobycz± nie by³o mowy. A mo¿e to kolejna metoda podrywu "na nie¶mia³ego" ? Sama ju¿ nie wiem jak z nim postêpowaæ.

Edytowane przez niemampojecia0
Czas edycji: 2013-10-05 o 18:04
niemampojecia0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-09, 18:09   #50
HellCommander
Raczkowanie
 
Avatar HellCommander
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Congleton, UK.
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- a jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Jedna kolezanka skonczyla ze zlamanymi zebrami i bez kilku zebów.

Druga, niestety, na cmentarzu.

Ja sie od nich trzymam z daleka.
__________________
Tutaj spiewam- wchodzisz/sluchasz na wlasna odpowiedzialnosc!!!
https://www.youtube.com/watch?v=JRRbz9R7hhA


Journey through the ice and snow
To heed the hunter's call,
To slay my enemies as the runes foretold.
HellCommander jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-12, 21:11   #51
Karolciavp
Raczkowanie
 
Avatar Karolciavp
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 441
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez natka88 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie skusi³abym siê, bo wiem jaka jest ich kultura, ze kobiet siê nie szanuje tylko traktuje jak sprz±taczki kucharki i obiekt od seksu. Szczerze mówi±c dziwi± mnie kobiety wychodz±ce za mê¿czyznê z arabskich krajów, przecie¿ tyle siê s³yszy ¿e najpierw by³ anio³kiem a po ¶lubie kobieta nawet wyj¶æ z domu nie mo¿e bez pozwolenia Pana. Za tydzieñ lecê do Turcji - nie dam siê jakby co¶
Turcja nie jest krajem arabskim...
__________________
zapuszczam w³oski ro¶nijcie
Karolciavp jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-27, 11:40   #52
Shellymag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Witam
Zainteresowa³ mnie ten w±tek, gdy¿ sama jestem przed takim dylematem... Od kilku lat zwi±zana jestem z Polakiem i choæ jest nam dobrze to jednak nie to czego szukam w zwi±zku na sta³e... Na wakacjach pozna³am Turka, i z tego co czyta³am z poprzednich postów nie u¶wiadczy³am od niego ¿adnych chamskich podrywów, propozycji szybkich zwi±zków ani o gromadce dzieci te¿ mowy nie by³o. Ma³o tego on jest ateist± wiêc o ¿adnych religijnych ramach mowy nie ma. Jest bardzo inteligentny, po wy¿szych studiach , pracuje na "dwóch etatach" ustabilizowany finansowo i zawodowo. Mamy te same zainteresowania i podobne charaktery, z tym ¿e nie ma mowy o tym by to on przeprowadzi³ siê do Polski. Jedyna mo¿liwo¶æ na dalszy rozwój tej znajomo¶ci to moja przeprowadzka na sta³e do Turcji.
Mam spore obawy i opory...
Shellymag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-12-27, 11:58   #53
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomo¶ci: 5 651
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez Shellymag Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Zainteresowa³ mnie ten w±tek, gdy¿ sama jestem przed takim dylematem... Od kilku lat zwi±zana jestem z Polakiem i choæ jest nam dobrze to jednak nie to czego szukam w zwi±zku na sta³e... Na wakacjach pozna³am Turka, i z tego co czyta³am z poprzednich postów nie u¶wiadczy³am od niego ¿adnych chamskich podrywów, propozycji szybkich zwi±zków ani o gromadce dzieci te¿ mowy nie by³o. Ma³o tego on jest ateist± wiêc o ¿adnych religijnych ramach mowy nie ma. Jest bardzo inteligentny, po wy¿szych studiach , pracuje na "dwóch etatach" ustabilizowany finansowo i zawodowo. Mamy te same zainteresowania i podobne charaktery, z tym ¿e nie ma mowy o tym by to on przeprowadzi³ siê do Polski. Jedyna mo¿liwo¶æ na dalszy rozwój tej znajomo¶ci to moja przeprowadzka na sta³e do Turcji.
Mam spore obawy i opory...
Czekaj, czekaj ... Od kilku lat jeste¶ w zwi±zku i ju¿ myslisz o przeprowadzce do innego kolesia? Mo¿e najpierw zakoñcz ten zwi±zek.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Poka¿ wiadomo¶æ
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogl±d - wszêdzie na zachodzie jest ¶wietnie, krainy mlekiem i miodem p³yn±ce, tolerancja i dobry gust w ka¿dej dzielnicy, a w tej Polsce to sam za¶cianek i ludzi na Vogue'a nie staæ

Lady in Blue jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-07-01, 19:46   #54
eMJay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Odkopujê, ale tylko dlatego, ¿eby przestrzec wszystkie naiwne.
Moja siostra by³a w zwi±zku z niby zsekularyzowanym Brytyjczykiem irañskiego pochodzenia. Niestety, religijno¶æ religijno¶ci±, ale mentalno¶æ, wra¿liwo¶æ, kultura, obyczajowo¶æ, temperament s± w ludziach zakorzenione bardzo g³êboko i prêdzej czy pó¼niej z takiego "liberalnego muzu³manina" wy³azi typowy islamski Ahmed. Pamiêtam te ich k³ótnie - on by j± prêdzej czy pó¼niej zabi³ w afekcie. Na szczê¶cie to ju¿ przesz³o¶æ. Jedn± z pami±tek po tym zwi±zku jest pêkniêta szyba czo³owa w aucie (od jego buta). Inne, mniej drastyczne zachowania, ale równie¿ ra¿±ce, wychodz± gdzie¶ po drodze, np. sytuacja, w której firma dostarcza do domu meble, które trzeba z³o¿yæ. Robi± to siostra i mama, a on w tym czasie siedzi na kanapie i siê patrzy. Z czasem zaobserwowaæ mo¿na cechy, które w ich kulturze s± zupe³nie normalne, ale tylko w ich kulturze, np. takie w³a¶nie, ¿e kobieta w domu robi wszystko, a on nic albo prawie nic. D³ugo by pisaæ...
Ile to ju¿ tekstów pada³o z ust naiwnych Polek (i w ogóle chrze¶cijañskich Europejek), ¿e "mój Ahmed jest inny". Nie, nie jest inny. Zwyk³a naiwno¶æ. Mi³o¶æ jest ¶lepa, a w ka¿dym razie bywa, a pó¼niej p³acz. I do kogo ostatecznie o pomoc? Do Polaka :/ Oczywi¶cie znajdzie siê jaka¶ osoba, która bêdzie opowiadaæ o swoim szczê¶liwym zwi±zku, próbuj±c udowodniæ, ¿e jest inaczej ni¿ piszê, ale resztki, podkre¶lam resztki zdrowego rozs±dku, nie pozwoli³yby mi na to, ¿eby podj±æ a¿ tak du¿e ryzyko. Europejskie rz±dy pope³niaj± straszliw± zbrodniê, wpuszczaj±c do Europy islamistów. "Nasze" kobiety ulegaj± urokom ¶niadych cia³ i koñczy siê to przewa¿nie ¼le albo bardzo ¼le.
Inna cywilizacja to inna cywilizacja. Koniec, kropka. Facetom zarzuca siê bardzo czêsto (s³usznie zreszt±), ¿e "my¶l±" t± drug± g³ówk±, a czym w takim razie my¶l± kobiety? Bez urazy, ale jednak chyba te¿ tym miêdzy udami.

Edytowane przez eMJay
Czas edycji: 2017-07-01 o 19:48
eMJay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-05-15, 09:02   #55
1aniol1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- a jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Oczy, uszy i usta zamkniête. Dlatego uwa¿asz siebie za ksiê¿niczkê. Otwórz oczy, a zobaczysz. Otwórz uszy, a us³yszysz i wtedy zaczniesz mówiæ.

Nigdy nie bêdziesz jego jedyn±.
1aniol1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-08-19, 15:05   #56
black_captain
Przyczajenie
 
Avatar black_captain
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez niemampojecia0 Poka¿ wiadomo¶æ
Sama nie wiem teraz co o tym my¶leæ. Znam dwa zwi±zki w których Polki naprawdê maj± swój charakterek i nie da³yby w ¿yciu sob± pomiataæ. Czasem z nimi rozmawiam i ani razu nie s³ysza³am, ¿eby ci ludzie narzekali...¿adnych chust, szacunek, obydwie kobiety równie¿ pracuj±, oni zawsze mili, razem pracuj± itd. i s± ze sob± ju¿ po 5 i 10lat jak najzwyklejsi ludzie przy czym nie zanosi siê na jaki¶ rozwód. Zapomnia³am dodaæ, ¿e jeszcze w mojej rodzinie jedna dziewczyna jest w zwi±zku z Kurdem (czyli podobno najgorszym osobnikiem) i maj± siê cudownie - non stop za r±czkê, buziaczki i tak od 3lat. Jedna z kobiet powiedzia³a mi - nie uogólniaæ.

Sama te¿ pozna³am Turka i potrzebujê rady. Widzia³am jak wiêkszo¶æ siê zachowuje - jednym s³owem tragedia. Bezczelne gapienie siê tylko dlatego, ¿e np. masz na sobie sukienkê i obrzydliwa nachalno¶æ. Natomiast ten jeden nigdy mnie nie zaczepia³, nigdy nic nie mówi³, je¶li ju¿ siê patrzy³ to tylko prosto w oczy, dopiero po jakim¶ czasie nie¶mia³o zagada³. Fakt, rzuci³ równie¿ komplementem, ale nie przesadza³ w ¿adn± stronê. Los chcia³, ¿e akurat on podoba³ mi siê od samego pocz±tku i to raczej ja siê za nim ogl±da³am, wiêc przyjê³am z u¶miechem jego komplement i propozycjê spotkania. Nie dobiera³ siê do mnie, nawet nie ¶mia³ spojrzeæ mi gdzie indziej ni¿ prosto w oczy, bardzo grzeczny i u³o¿ony, zreszt± widaæ to by³o po zachowaniu wobec innych ludzi. Jedyne co mnie zdziwi³o to ¿e ju¿ na pierwszym spotkaniu pyta³ siê o to czy jest szansa by byæ razem, ¿e czuje ¿e mnie kocha, ¿e mo¿e przeprowadziæ siê do Polski i tu uwaga - stwierdzi³, ¿e bêdzie siê uzyæ polskiego dla mnie blablabla. Jednak pyta³ siê czy bym chcia³a czego¶ wiêcej. Mówi³am ¿e nie da siê kochaæ kogo¶ kogo siê nie zna, wiêc powiedzia³, ¿e po prostu tak czuje. To mi da³o trochê do my¶lenia bo w sumie ¶miesznie to wszystko brzmia³o. Nie wygl±da w ogóle na podrywacza na tle ca³ej reszty Turków, wiem jakie ma zainteresowania itd. wydaje siê byæ bardzo podobny z charakteru do mnie. Widzia³am, ¿e wiele kobiet przewinê³o siê przed jego oczami ale nigdy nie zwraca³ na ¿adn± uwagi. I teraz za cholerê nie wiem czy utrzymywaæ z nim kontakt skoro to tacy mistrzowie podrywu. No i nie wiem co my¶leæ o tej jego "mi³o¶ci". Nie ukrywam, ¿e uwielbiam sukienki, wiêc nie chodzi³am tam skromnie ubrana, równie¿ nie przesadza³am. Teraz zda³am sobie sprawê, ¿e mog³o to mieæ te¿ jaki¶ wp³yw na to, ¿e zwróci³ na mnie uwagê. I jak tu teraz nie wyj¶æ na ³atw±, nie nabraæ siê a zarazem móc poznaæ prawdziwe oblicze tego cz³owieka? Jakie¶ rady jak postêpowaæ z tajemniczym Turkiem?
Jeszcze dodam, ¿e chyba jako jeden z nielicznych nie wiedzia³ sk±d jestem, jak siê nazywam itp. bo widaæ nie rozmawia³ z kolegami o mnie (za to oni wiedzieli wszystko ode mnie z lu¼nej rozmowy). W ogóle widzia³am, ¿e ma³o z nimi przebywa³ i raczej przesiadywa³ sobie samotnie rozmy¶laj±c. By³ trochê sp³oszony gdy zaczêli gwizdaæ, gdy do mnie zagada³ i po spotkaniu nie chcia³ na nich wpa¶æ by unikn±æ zbêdnego komentowania, wiêc raczej o chwaleniu siê podbojami i ³atw± zdobycz± nie by³o mowy. A mo¿e to kolejna metoda podrywu "na nie¶mia³ego" ? Sama ju¿ nie wiem jak z nim postêpowaæ.
odkopuje jak skoñczyla sie znajomosc...? bo mam wrazenie ze czytam swoja historie
black_captain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-02-27, 19:28   #57
Vaanessaa
Zadomowienie
 
Avatar Vaanessaa
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 1 005
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Podbijam dziewczyny, jakie¶ ciekawe historie? Sama mam swoj±, ale chêtnie poczytam jeszcze o Was nim sama siê odwa¿ê
Vaanessaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-02-28, 09:39   #58
eMJay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez Vaanessaa Poka¿ wiadomo¶æ
Podbijam dziewczyny, jakie¶ ciekawe historie? Sama mam swoj±, ale chêtnie poczytam jeszcze o Was nim sama siê odwa¿ê

Ale na co siê odwa¿ysz? Na opisanie swojej historii czy na zwi±zek z Turkiem?
eMJay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-02-29, 13:59   #59
Vaanessaa
Zadomowienie
 
Avatar Vaanessaa
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 1 005
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Cytat:
Napisane przez eMJay Poka¿ wiadomo¶æ
Ale na co siê odwa¿ysz? Na opisanie swojej historii czy na zwi±zek z Turkiem?
Na historie
Vaanessaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-02-29, 17:42   #60
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomo¶ci: 321
Dot.: Zwi±zek z Turkiem- jak wygl±da³y Wasze do¶wiadczenia?

Nigdy nie spotyka³abym siê z Muzu³maninem. I nie chodzi nawet o religiê, do której siê przyznaje, tylko o kr±g kulturowy, z którego pochodzi.

Bo kiedy¶ by³am "tolerancyjna" i wielu pozna³am - jako znajomych na studiach w Niemczech, znajomych znajomych, na ró¿nych eventach studenckich i podobnych. To wszyscy byli wykszta³ceni ludzie, którzy spêdzili lata na Zachodzie. I mog³abym godzinami opisywaæ, jak potem wychodzi³o szyd³o z worka.

W stylu kole¿anka prawie zosta³a zgwa³cona przez znajomego z tamtego krêgu kulturowego - wydawa³oby siê super eleganckiego faceta na poziomie. Ja przypadkiem odkry³am, ¿e facet z Pakistanu, który niby by³ niesamowicie mn± zainteresowany, dzwoni³ codziennie, okazywa³ to samo zainteresowanie innym.

Pomijaj±c wszystkie sytuacje, kiedy Arabowie za mn± chodzili, próbowali obmacywaæ, nie dawali spokoju, sprawiali ¿e ba³am siê o swoje bezpieczeñstwo. Nawet tzw. uchod¼cy, którymi zajmowa³am siê jako wolontariuszka.

A najgorsze jest to, ¿e tzw. drugie pokolenie - dzieci przybyszów z krajów muzu³mañskich, które wychowa³y siê na Zachodzie jest wg. badañ bardziej konserwatywne ni¿ pierwsze, wyznaj±c np. prymat prawa Koranu.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-02-29 o 17:43
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-01-17 19:10:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.