Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-05, 15:29   #3331
Nelaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam, mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Czy one będą wychodzić pozytywnie przez całą ciąże ? Nie mam na myśli pierwszych tygodni kiedy stężenie może być za małe ale chodzi mi o to czy wyjdą dwie kreski w 7,10,17,26 czy 40 tyg ciąży ? Pytam ponieważ przeczytałam gdzieś że w zaawansowanej ciąży kiedy stężenie jest za duże test może nie wychodzić. Ale z drugiej strony to dla mnie nie ma sensu bo przecież test ma wykazać obecność hormonu a nie ilość dlatego im więcej hormonu to chyba większe prawdopodobienstwo ze wyjdą dwie kreski prawda? Pytam z ciekawości. Z góry dziękuje za odpowiedź
Nelaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 17:50   #3332
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Bardzo proszę o opinię /radę.

Od razu zaznaczam, że nie jest to żadne trollowanie, a moje pytanie jest jak najbardziej na serio.

Proszę napiszcie, czy według Was możliwe jest zapłodnienie w wyniku stosunku oralnego, podczas którego to kobieta najpierw zaspakaja mężczyznę, następnie się caluja, a na końcu to mężczyzna pieści narządy kobiety. Wytrysku nie było. Był preejakulat. Rzecz miała miejsce w czasie dni płodnych ☹️

W internecie trudno znaleźć sensowną odpowiedź. Wogole mało jest informacji na ten temat) co poniekąd daje nadzieję, że takie sytuacje raczej się nie zdarzają).

Napiszcie proszę jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Niepewność mnie zżera ☹️
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 17:56   #3333
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o opinię /radę.

Od razu zaznaczam, że nie jest to żadne trollowanie, a moje pytanie jest jak najbardziej na serio.

Proszę napiszcie, czy według Was możliwe jest zapłodnienie w wyniku stosunku oralnego, podczas którego to kobieta najpierw zaspakaja mężczyznę, następnie się caluja, a na końcu to mężczyzna pieści narządy kobiety. Wytrysku nie było. Był preejakulat. Rzecz miała miejsce w czasie dni płodnych

W internecie trudno znaleźć sensowną odpowiedź. Wogole mało jest informacji na ten temat) co poniekąd daje nadzieję, że takie sytuacje raczej się nie zdarzają).

Napiszcie proszę jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Niepewność mnie zżera
Nie ma szans, byś zaszła w ciążę z powodu stosunku oralnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 18:02   #3334
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o opinię /radę.

Od razu zaznaczam, że nie jest to żadne trollowanie, a moje pytanie jest jak najbardziej na serio.

Proszę napiszcie, czy według Was możliwe jest zapłodnienie w wyniku stosunku oralnego, podczas którego to kobieta najpierw zaspakaja mężczyznę, następnie się caluja, a na końcu to mężczyzna pieści narządy kobiety. Wytrysku nie było. Był preejakulat. Rzecz miała miejsce w czasie dni płodnych

W internecie trudno znaleźć sensowną odpowiedź. Wogole mało jest informacji na ten temat) co poniekąd daje nadzieję, że takie sytuacje raczej się nie zdarzają).

Napiszcie proszę jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Niepewność mnie zżera
Absolutnie nie. Do zapłodnienia potrzeba wytrysku w pochwie - odpowiedniej ilości nasienia 'wstrzelonego' z odpowiednią siłą do dróg rodnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 18:32   #3335
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziękuję Wam Dziewczyny! 😘

Na logikę też wydaje mi się to niemożliwe, ale wiadomo jak umysł działa w sytuacjach stresowych. Wtedy wszystko wydaje się możliwe. Człowiek zaczyna się "wkręcać" i nawet tak absurdalna możliwość jak kropelka nasienia z ust do ust i dalej na narządy wydaje się wielce prawdopodobna.
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 18:37   #3336
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam Dziewczyny!

Na logikę też wydaje mi się to niemożliwe, ale wiadomo jak umysł działa w sytuacjach stresowych. Wtedy wszystko wydaje się możliwe. Człowiek zaczyna się "wkręcać" i nawet tak absurdalna możliwość jak kropelka nasienia z ust do ust i dalej na narządy wydaje się wielce prawdopodobna.
Może nie jesteś jeszcze gotowa uprawiać seks albo powinnaś skonsultować swoje irracjonalne lęki z psychologiem. Seks powinien być przyjemnością, a nie stresorem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:00   #3337
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Do tej pory też uważałam, że wszystko jest takie jasne, proste i "książkowe", ale jak już coś się stało, to potem w głowie rodzą się różne myśli. Wiadomo, zazwyczaj te odpowiadające za najgorszym scenariuszem. Do tego na kilku stronach znalazłam informacje, że wbrew pozorom seks oralny nie jest taki bezpieczny i nie chroni w 100% przed ciąża, gdyż istnieje szansa na przeniesienie nasienia ustami w miejsca intymne (na ile artykuły i osoby je piszące były kompetentne w tym temacie - nie wiem. Wszak w internecie można znaleźć mnóstwo różnych, często sprzecznych informacji na ten sam temat). Moje obawy i lęki pojawiły się dopiero po lekturze tych wpisów, wcześniej nawet do głowy by mi nie przyszło, że można zajść w ciążę w taki właśnie sposób.

Prawdą jest, że nigdy o takim przypadku zajścia w ciążę nie słyszałam (pomijając jeden z jakimś znanym tenisista i modelką - ale to było działanie z premedytacją, a nasienie, którego nota bene musiało byc sporo zostało zaaplikowane do strzykawki a dalej do pochwy). Z drugiej strony to też raczej nie jest powód do chwalenia się - dziecko poczęte w wyniku wymiany sliny? Brzmi raczej jak kiepski żart.
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 20:18   #3338
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
Do tej pory też uważałam, że wszystko jest takie jasne, proste i "książkowe", ale jak już coś się stało, to potem w głowie rodzą się różne myśli. Wiadomo, zazwyczaj te odpowiadające za najgorszym scenariuszem. Do tego na kilku stronach znalazłam informacje, że wbrew pozorom seks oralny nie jest taki bezpieczny i nie chroni w 100% przed ciąża, gdyż istnieje szansa na przeniesienie nasienia ustami w miejsca intymne (na ile artykuły i osoby je piszące były kompetentne w tym temacie - nie wiem. Wszak w internecie można znaleźć mnóstwo różnych, często sprzecznych informacji na ten sam temat). Moje obawy i lęki pojawiły się dopiero po lekturze tych wpisów, wcześniej nawet do głowy by mi nie przyszło, że można zajść w ciążę w taki właśnie sposób.

Prawdą jest, że nigdy o takim przypadku zajścia w ciążę nie słyszałam (pomijając jeden z jakimś znanym tenisista i modelką - ale to było działanie z premedytacją, a nasienie, którego nota bene musiało byc sporo zostało zaaplikowane do strzykawki a dalej do pochwy). Z drugiej strony to też raczej nie jest powód do chwalenia się - dziecko poczęte w wyniku wymiany sliny? Brzmi raczej jak kiepski żart.
Prawda jest taka, że nie ma ani jednej naukowo potwierdzonej ciąży z preejakulatu. Zwykle ludzie jak wpadną to zwyczajnie kłamią, bo się wstydzą. Dlatego nie ma sensu czytać randomowych historii w Internecie. Poza tym ślina zawiera enzymy, więc wątpię, żeby była korzystnym środowiskiem dla plemników.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:30   #3339
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

O tej ślinie i jej szkodliwym oddziaływaniu na plemniki też czytałam. Nawet jedna Pani doktor na abc zdrowie o tym pisała (chociaż nie wiem na ile to wiarygodne źródło wiedzy), że ślina zawiera enzymy trawienne, które dość szybko oddzialywują na ewentualne plemniki.

Pocieszam się tym, że gdyby taka sytuacja była realna, to i więcej by o tym pisali. Natomiast sytuacja wygląda tak, że jak wpisze się w wyszukiwarkę hasło "sex oralny a ciąża", "czy seks oralny grozi ciążą", "ryzyko jakie niesie ze sobą seks oralny", to głównie pojawiają się wątki z informacją o chorobach wenerycznych lub, że ślina może uposledzać plemniki i utrudniać zajście w ciążę. Trzeba mocno "pokopać", żeby dotrzeć do informacji o ewentualnej ciąży.

Jak widać temat zglebiłam dość mocno, bo do takich publikacji dotarłam.
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:40   #3340
Nelaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Jako ze nikt wcześniej mi nie odpowiedział pozwolę zapytać sobie jeszcze raz.



Witam, mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Czy one będą wychodzić pozytywnie przez całą ciąże ? Nie mam na myśli pierwszych tygodni kiedy stężenie może być za małe ale chodzi mi o to czy wyjdą dwie kreski w 7,10,17,26 czy 40 tyg ciąży ? Pytam ponieważ przeczytałam gdzieś że w zaawansowanej ciąży kiedy stężenie jest za duże test może nie wychodzić. Ale z drugiej strony to dla mnie nie ma sensu bo przecież test ma wykazać obecność hormonu a nie ilość dlatego im więcej hormonu to chyba większe prawdopodobienstwo ze wyjdą dwie kreski prawda? Pytam z ciekawości. Z góry dziękuje za odpowiedź
Nelaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 20:59   #3341
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Podobno z testami ciążowymi jest tak, że im bardziej zaawansowana ciąża, tym wynik testu mniej wiarygodny. Gdzieś czytałam, że chyba do 14 tygodnia jest najbardziej wiarygodny.

Z drugiej strony, chyba nikt w 20,czy 35 tygodniu nie sprawdza, czy jest w ciąży.
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 21:12   #3342
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nelaa19 Pokaż wiadomość
Jako ze nikt wcześniej mi nie odpowiedział pozwolę zapytać sobie jeszcze raz.



Witam, mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Czy one będą wychodzić pozytywnie przez całą ciąże ? Nie mam na myśli pierwszych tygodni kiedy stężenie może być za małe ale chodzi mi o to czy wyjdą dwie kreski w 7,10,17,26 czy 40 tyg ciąży ? Pytam ponieważ przeczytałam gdzieś że w zaawansowanej ciąży kiedy stężenie jest za duże test może nie wychodzić. Ale z drugiej strony to dla mnie nie ma sensu bo przecież test ma wykazać obecność hormonu a nie ilość dlatego im więcej hormonu to chyba większe prawdopodobienstwo ze wyjdą dwie kreski prawda? Pytam z ciekawości. Z góry dziękuje za odpowiedź
Tutaj masz wykres jak zmienia się poziom hCG w czasie ciąży:


Poziom hCG wzrasta gwałtownie po implantacji, a potem spada, więc tak - testy ciążowe są najbardziej wiarygodne w pierwszych miesiącach. Późniejsze ciąże powinno potwierdzać się USG.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 07:21   #3343
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

A wracając do mojego pytania:nikt z was nie słyszał o takim przypadku zajścia w ciążę? Bo mnie cały czas nurtuje, że jak to był czas plodny, to jednak gdzieś jakiś plemnik (pomimo, że nie było wytrysku do ust) mógł się "zawieruszyć" 😐
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 07:38   #3344
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
A wracając do mojego pytania:nikt z was nie słyszał o takim przypadku zajścia w ciążę? Bo mnie cały czas nurtuje, że jak to był czas plodny, to jednak gdzieś jakiś plemnik (pomimo, że nie było wytrysku do ust) mógł się "zawieruszyć" 😐
Nie ma takiej opcji.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 08:29   #3345
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
A wracając do mojego pytania:nikt z was nie słyszał o takim przypadku zajścia w ciążę? Bo mnie cały czas nurtuje, że jak to był czas plodny, to jednak gdzieś jakiś plemnik (pomimo, że nie było wytrysku do ust) mógł się "zawieruszyć"
Jeden plemniki nie wystarczy do zapłodnienia. Zamiast czytać bzdury w Internecie to weź podręcznik do biologii i się doucz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:06   #3346
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Ja chciałabym się upewnić dodatkowo odnośnie mojego wczorajszego postu, czekam póki co na okres ale zastanawia mnie, jakie szanse są na to by zajść w ciążę gdyby stosunek bez wytrysku odbył się w dzień owulacji? Gdzieś ktoś napisał, że to jedynie około 30% szans na zapłodnienie a na dodatek nie ma naukowego potwierdzenia ciąży z preejakulatu, gdyż znajdują się w nim martwe lub niesprawne plemniki. Oraz zastanawiam się, czy koniecznie musi nastąpić wyrzut tej spermy. Teoretycznie tak bo tak nas uczono, więc krótki kontakt bez prezerwatywy raczej nie ma większego wpływu zwłaszcza, że nie był wcześniej pokryty spermą ani nic. Pytam o to wszystko, ponieważ potrzebuje sobie to raz jeszcze wszystko wyjaśnić dla siebie, by nie panikować - bo mimo wszystko jeszcze trochę jest ta obawa co mój chłopak już nazywa głupotą. Stres moją nauczką i nigdy już do tego nie dopuszczę liczę na was, jeszcze raz wbijcie mi do głowy, że nie ma co schizować. ( Mój mózg - po co masz iść pobiegać jak zaraz będziesz mieć dzieciątko w brzuszku i nici z twojej pracy&#129318 i skutecznie mnie to paraliżuje przed wykonaniem czegokolwiek. Oczywiście test będzie jeżeli okres się znacząco będzie spóźniał, ponieważ na chwilę obecną nie jestem w stanie go kupić ( dom rodzinny i wieś )
Do ilu dni okres może się spóźnić? W granicach normy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:28   #3347
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez pieha Pokaż wiadomość
Ja chciałabym się upewnić dodatkowo odnośnie mojego wczorajszego postu, czekam póki co na okres ale zastanawia mnie, jakie szanse są na to by zajść w ciążę gdyby stosunek bez wytrysku odbył się w dzień owulacji? Gdzieś ktoś napisał, że to jedynie około 30% szans na zapłodnienie a na dodatek nie ma naukowego potwierdzenia ciąży z preejakulatu, gdyż znajdują się w nim martwe lub niesprawne plemniki. Oraz zastanawiam się, czy koniecznie musi nastąpić wyrzut tej spermy. Teoretycznie tak bo tak nas uczono, więc krótki kontakt bez prezerwatywy raczej nie ma większego wpływu zwłaszcza, że nie był wcześniej pokryty spermą ani nic. Pytam o to wszystko, ponieważ potrzebuje sobie to raz jeszcze wszystko wyjaśnić dla siebie, by nie panikować - bo mimo wszystko jeszcze trochę jest ta obawa co mój chłopak już nazywa głupotą. Stres moją nauczką i nigdy już do tego nie dopuszczę liczę na was, jeszcze raz wbijcie mi do głowy, że nie ma co schizować. ( Mój mózg - po co masz iść pobiegać jak zaraz będziesz mieć dzieciątko w brzuszku i nici z twojej pracy&#129318 i skutecznie mnie to paraliżuje przed wykonaniem czegokolwiek. Oczywiście test będzie jeżeli okres się znacząco będzie spóźniał, ponieważ na chwilę obecną nie jestem w stanie go kupić ( dom rodzinny i wieś )
Do ilu dni okres może się spóźnić? W granicach normy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do dwóch tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 12:37   #3348
Laurita2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Hej

Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli krwawienie z odstawienia miałam 23-26.07. Pierwsza tabletkę z nowego blistra miałam przyjąć 30.07 ale tego nie zrobiłam bo wyjechała na wakacje i nie wzielam że sobą tabletek. Seks uprawiałam bez zabezpieczenia w dniach 27.07 i 1.08 i 2.08?
Laurita2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 14:26   #3349
parasol_w_deszczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 50
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Wiem, że jeden plemnik nie wystarczy do zapłodnienia.

Ale jeśli w ślinie znalazły się jakieś plemniki (najpewniej z preejakulatu, aczkolwiek pewności w 100% nie mam), to czy mogły przedostać się w czasie całowanie do ust partnera, a potem w czasie dalszych pieszczot na moje miejsca intymne.

O to się martwię.
parasol_w_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 14:41   #3350
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez parasol_w_deszczu Pokaż wiadomość
Wiem, że jeden plemnik nie wystarczy do zapłodnienia.

Ale jeśli w ślinie znalazły się jakieś plemniki (najpewniej z preejakulatu, aczkolwiek pewności w 100% nie mam), to czy mogły przedostać się w czasie całowanie do ust partnera, a potem w czasie dalszych pieszczot na moje miejsca intymne.

O to się martwię.
Przeczytaj jak dochodzi do zapłodnienia. Jakby tak łatwo można było zajść w ciążę przez dotknięcie miejsc intymnych albo oralnie to połowa kobiet na świecie by już miała taką ciążę na swoim koncie. Do zapłodnienia jest potrzebny stosunek w środku pochwy, z ust czy z palców nie przeniesiesz. Plemniki to nie supermeny, że przetrwają 5-10 minut na wolnym powietrzu. Z pettingu nie zachodzi się w ciążę, tak samo nie możesz sobie wcisnąć plemników, żeby zajść w ciążę. Nawet jakby miał ci te plemniki przenieść dotykając intymnych miejsc dłonią czy językiem to nagle z waginy ci nie popłyną do jajeczka. Przestań się martwić serio. Ja wiem, że się człowiek martwi i ja sama się martwię moja sytuacja ale twoja sytuacja to jest już przesada i nie zaprzątaj sobie nią głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 15:10   #3351
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Hej

Cytat:
Napisane przez Laurita2011 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli krwawienie z odstawienia miałam 23-26.07. Pierwsza tabletkę z nowego blistra miałam przyjąć 30.07 ale tego nie zrobiłam bo wyjechała na wakacje i nie wzielam że sobą tabletek. Seks uprawiałam bez zabezpieczenia w dniach 27.07 i 1.08 i 2.08?
Jeśli miałaś pecha i szybko odblokowała Ci się owulacja, to szansa jest. Ciężko powiedzieć. Wykonaj test.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 15:41   #3352
Julia_001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny, mam pytanie.
Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne jeanine. Na początku brałam je ze względu na to ze chciałam uregulować okres, ale niedawno zaczęłam współżycie ze swoim chłopakiem. W sobotę powinnam przyjąć pierwszą tabletkę po 7 - dniowej przerwie. Nie wzięłam tabletki ani w sobotę ani w niedzielę, wczorajsza tabletkę przyjęłam dziś rano. Mam ostatnio dużo problemów i po prostu wypadło mi z głowy to, że miałam zacząć nowe opakowanie w sobotę. Dopiero rano skojarzylam że przecież ja już powinnam brać tabletki. Tak wiem. Jestem zakręcona, albo po prostu głupia, ale muszę o to zapytać. Czy jeśli wczoraj wieczorem i w nocy 3 razy kochałam się z moim chłopakiem (skończył we mnie) to czy istnieje taka możliwość bym była w ciąży? Dodam, że nigdy nie miałam takiego zamieszania z braniem tabletek, zawsze wszystko było brane o odpowiedniej porze. Podejrzewam, że to co się teraz stalo (to, że nie rozpoczełam w odpowiedni dzień nowego opakowania) jest spowodowane tym, że mam straszne problemy m.in. bardzo przejmuje się chorobą taty i zamiast myśleć o wzięciu tabletki odpowiedniego dnia to ja siedziałam przy nim cały czas (tata mieszka niestety w innym mieście). Kobitki powiedzcie mi proszę, czy powinnam robić test za pare dni, czy nie? Boję się, że moja nieodpowiedzialność w kwestii wzięcia tabletek zostawi po sobie konsekwencje. Jaka jest szansa na to ze mogę być w ciąży?
Napisze jeszcze tylko, że miałabym gdzie pójść i miałabym jak wychować dziecko i zapewnić mu dobrobyt. Nie chce tylko się oklamywac że na pewno nie jesteś w ciąży skoro być może istnieje taka opcja. Dlatego pytam Was
Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Julia_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 01:51   #3353
Julia_001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Julia_001 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie.
Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne jeanine. Na początku brałam je ze względu na to ze chciałam uregulować okres, ale niedawno zaczęłam współżycie ze swoim chłopakiem. W sobotę powinnam przyjąć pierwszą tabletkę po 7 - dniowej przerwie. Nie wzięłam tabletki ani w sobotę ani w niedzielę, wczorajsza tabletkę przyjęłam dziś rano. Mam ostatnio dużo problemów i po prostu wypadło mi z głowy to, że miałam zacząć nowe opakowanie w sobotę. Dopiero rano skojarzylam że przecież ja już powinnam brać tabletki. Tak wiem. Jestem zakręcona, albo po prostu głupia, ale muszę o to zapytać. Czy jeśli wczoraj wieczorem i w nocy 3 razy kochałam się z moim chłopakiem (skończył we mnie) to czy istnieje taka możliwość bym była w ciąży? Dodam, że nigdy nie miałam takiego zamieszania z braniem tabletek, zawsze wszystko było brane o odpowiedniej porze. Podejrzewam, że to co się teraz stalo (to, że nie rozpoczełam w odpowiedni dzień nowego opakowania) jest spowodowane tym, że mam straszne problemy m.in. bardzo przejmuje się chorobą taty i zamiast myśleć o wzięciu tabletki odpowiedniego dnia to ja siedziałam przy nim cały czas (tata mieszka niestety w innym mieście). Kobitki powiedzcie mi proszę, czy powinnam robić test za pare dni, czy nie? Boję się, że moja nieodpowiedzialność w kwestii wzięcia tabletek zostawi po sobie konsekwencje. Jaka jest szansa na to ze mogę być w ciąży?
Napisze jeszcze tylko, że miałabym gdzie pójść i miałabym jak wychować dziecko i zapewnić mu dobrobyt. Nie chce tylko się oklamywac że na pewno nie jesteś w ciąży skoro być może istnieje taka opcja. Dlatego pytam Was
Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę, pomóżcie.. (

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Julia_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 07:02   #3354
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Julia_001 Pokaż wiadomość
Proszę, pomóżcie.. (
Każde wydłużenie przerwy to ryzyko, wiesz o tym.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:55   #3355
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny, a co sądzicie o preejakulacie? Czy jest on zdolny do zapłodnienia? Czytałam w wątku, że możliwe jeśli tylko był wcześniej wytrysk a partner nie wysikał się ani nie umył przed wprowadzeniem członka do pochwy. U mnie takiego przypadku nie było, ale co rusz gdy czytam o tym preejakulacie są jakieś nowe informacje typu "często się to zdarza więc nie potrzeba naukowego dowodu" albo " ryzyko jest i wcale nie potrzeba do tego wytrysku" to zaczynam świrować. Wytrysku wcześniej nie było a do niego doszło długo później poza pochwą. Nie potrafię się zrelaksować. Mam delikatne bóle jakbym zaraz miała okres ale co chwila sprawdzam i nic nie ma.. jak mam wyluzować? Co prawda dopiero minął jeden dzień od daty przewidywanego okresu ale denerwuję się bo to był pierwszy raz kiedy głupota wzięła górę. Test mam możliwość zakupienia dopiero w przyszłym tygodniu. Mieszkam na zadupiu a najbliżej gdzie mogę kupić test gdzie nikt mnie nie zna to godzina drogi autobusem :/ proszę czy moglybyscie wyrazić swoje zdanie? Żebym mogła zluzować a nuż dostanę przed kupnem testu?
Czy to byłby cud gdyby okazało się, że zaszłabym w ciążę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:58   #3356
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez pieha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o preejakulacie? Czy jest on zdolny do zapłodnienia? Czytałam w wątku, że możliwe jeśli tylko był wcześniej wytrysk a partner nie wysikał się ani nie umył przed wprowadzeniem członka do pochwy. U mnie takiego przypadku nie było, ale co rusz gdy czytam o tym preejakulacie są jakieś nowe informacje typu "często się to zdarza więc nie potrzeba naukowego dowodu" albo " ryzyko jest i wcale nie potrzeba do tego wytrysku" to zaczynam świrować. Wytrysku wcześniej nie było a do niego doszło długo później poza pochwą. Nie potrafię się zrelaksować. Mam delikatne bóle jakbym zaraz miała okres ale co chwila sprawdzam i nic nie ma.. jak mam wyluzować? Co prawda dopiero minął jeden dzień od daty przewidywanego okresu ale denerwuję się bo to był pierwszy raz kiedy głupota wzięła górę. Test mam możliwość zakupienia dopiero w przyszłym tygodniu. Mieszkam na zadupiu a najbliżej gdzie mogę kupić test gdzie nikt mnie nie zna to godzina drogi autobusem :/ proszę czy moglybyscie wyrazić swoje zdanie? Żebym mogła zluzować a nuż dostanę przed kupnem testu?
Czy to byłby cud gdyby okazało się, że zaszłabym w ciążę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to byłyby cud. jesteś przed okresem,to normalne,że boli cię brzuch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:58   #3357
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Zwłaszcza, że było to jedynie parę pchnięć i nic więcej. Chłopak mówi, że już przesadnie świruję i mam czekać bo żadnego bobo nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:59   #3358
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez pieha Pokaż wiadomość
Zwłaszcza, że było to jedynie parę pchnięć i nic więcej. Chłopak mówi, że już przesadnie świruję i mam czekać bo żadnego bobo nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twój chłopak ma rację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 15:02   #3359
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Twój chłopak ma rację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bo już zaczęłam tracić zmysły z tego stresu.. wszędzie sprzeczne informacje i moja dotychczasowa wiedza zaczęła być wątpliwa..
Już wybierałam imię dla bombelka w płaczu..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 15:05   #3360
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez pieha Pokaż wiadomość
Dziękuję bo już zaczęłam tracić zmysły z tego stresu.. wszędzie sprzeczne informacje i moja dotychczasowa wiedza zaczęła być wątpliwa..
Już wybierałam imię dla bombelka w płaczu..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętaj, że stres też może opóźnić okres i lepiej nie uprawiaj na razie seksu, bo twoje zachowanie wskazuje, że nie jesteś jeszcze gotowa na współżycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.