Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-28, 00:12   #1
KlarkaLatarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 8

Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?


Miałam przyjaciela, z którym świetnie się dogadywałam, potrafił zwierzać mi się godzinami i ja mu też, był dla mnie jedną z najbliższych osób. A pewnego dnia przestał się odzywać. Tak nagle, nie podając powodu. Na wszelkie próby kontaktu nie odpowiada, nawet nie odczytuje wiadomości. Nic mu nie zrobiłam i nie miał za co się obrażać. Naprawdę zawsze mógł na mnie liczyć i myślałam, że ja na niego też? W życiu bym się tego nie spodziewała po nim, że mógłby się tak zachować. Minął już jakiś czas i staram się nie przejmować tym, ale zastanawiam się, co mogło się stać z czystej ciekawości i jak ludzie mogą się tak zachowywać? Co nimi kieruje? Miałyście kiedyś taką sytuację? Wyjaśniło się coś? Chodzi mi o takie zachowania w relacjach przyjacielskich głównie.
KlarkaLatarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 06:48   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Miałam kiedyś paru przyjaciół płci męskiej. Mieliśmy super kontakty, regularnie rozmawialiśmy o wszystkim, spędzaliśmy razem czas. Niestety w momencie, gdy znalazłam sobie chłopaka kontakty nagle się urwały. Nie jeden, nie dwa, nie tylko z osobami, które uważałam za przyjaciół. Ze zwykłymi kumplami też. I to nie dlatego, że nagle nie miałam dla nich czasu. Po prostu przestali odpisywać, a jak już rozmowa się zaczęła to szybko ją urywali. Wychodzi na to, że to nie były czysto przyjacielskie relacje mimo, że ze swojej strony nigdy nie sugerowałam czegokolwiek. Innego czynnika, który wpłynął by na praktycznie wszystkie moje relacje damsko-męskie w jednym czasie nie jestem w stanie znaleźć.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 07:32   #3
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Cytat:
Napisane przez KlarkaLatarka Pokaż wiadomość
Miałam przyjaciela, z którym świetnie się dogadywałam, potrafił zwierzać mi się godzinami i ja mu też, był dla mnie jedną z najbliższych osób. A pewnego dnia przestał się odzywać. Tak nagle, nie podając powodu. Na wszelkie próby kontaktu nie odpowiada, nawet nie odczytuje wiadomości. Nic mu nie zrobiłam i nie miał za co się obrażać. Naprawdę zawsze mógł na mnie liczyć i myślałam, że ja na niego też? W życiu bym się tego nie spodziewała po nim, że mógłby się tak zachować. Minął już jakiś czas i staram się nie przejmować tym, ale zastanawiam się, co mogło się stać z czystej ciekawości i jak ludzie mogą się tak zachowywać? Co nimi kieruje? Miałyście kiedyś taką sytuację? Wyjaśniło się coś? Chodzi mi o takie zachowania w relacjach przyjacielskich głównie.
Może znalazł dziewczynę ?
Może wcale nie był przyjacielem, tylko kumplem?
Może poznał nowe towarzystwo, z którym spędza czas?

Wiem jedno: jeśli ktoś nagle urywa kontakt bez słowa, to znaczy, że nie było się dla tego kogoś nikim ważnym. Gdy zależy nam na znajomości to nie ma sytuacji, żeby nie znaleźć chwili na sms.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 08:00   #4
d2aeef710e3e8d1f4610c2bbb82ca891dfd97dba_6083518f8d759
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 62
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Ja miałam takie sytuacje, ale one może nie dotyczą Twojej sytuacji bo ja skończyłam kilka relacji nagle bez wyjaśnienia, bo nagle doszło do mnie, uświadamiałam sobie, że byłam źle traktowana w tych relacjach. Doszło do mnie że te osoby są toksyczne, wredne i nie ma po co nic z nimi wyjaśniać bo nie zrozumieją, po prostu doszlam do ściany.
Powodem nagłego zakończenia może być to, że pojawiło się coś frustrującego, albo ktoś poczuł się urażony czymś, mogło to być obiektywnie coś nieprzyjemnego, lub coś związanego z dzieciństwem lub jakimś wrażliwym obszarem, lub inne emocje wystąpiły. I teraz ta osoba zamiast wyjść z tym tematem w relacji, otworzyć się z emocjami (nie jest to łatwe dla wielu z nas), powiedzieć o nich, zapytać np "hej, co miałaś na myśli mówiąc to i to, wiesz poczułem się tak i tak, ale może twoje intencje były inne", nie potrafi tego "przeprocesowac", poradzić sobie, może obwinia drugą stronę o te emocje. I łatwiej jest po prostu zerwać kontakt.
Znam przypadek, że pojawił się lęk przed głębszą relacją, przed oceną.
W sumie, powodów może być mnóstwo, jak już zauważylas.
A zapytałaś tą osobę o powód? Może jeśli cię to nurtuje, napisz do niej teraz ponownie? "Hej co słychać? urwal nam się kontakt, w sumie nie wiem dlaczego" itp, coś w tym stylu. Może teraz jest odpowiedni czas na kontakt dla tej osoby

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Są też osobowości narcystyczne, takiej osobie po prostu przestajesz służyć, być potrzebną, i po prostu sobie idą w swoją stronę, bez wyjaśnienia, bo z obiektem (nie jesteś człowiekiem) nic się nie wyjaśnia, a czasem takie osoby chcą zadać ból umyślnie. Często przestaje się służyć, być potrzebnym takiej osobie, gdy pojawił się inny "supply" na horyzoncie, czyli inny dostarczyciel tego, co potrzebne.

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

A co mówi Ci intuicja?
Nie przywykliśmy korzystać z niej, odwoływać się do niej, bo u wielu z nas jest ona uśpiona i wciąż jesteśmy uczeni by polegać na rozumie i tym, co widać (powód wyjaśniony w smsie np) itd.
A my często wiemy więcej niż nam się wydaje. Nasza podświadomość wie...
Jeśli jakiś powód urwania kontaktu przez tą osobę przyszedł Ci na myśl w tej chwili, lub coś miałaś na myśli od dłuższego czasu.... Może to jest to. Czasem może to być tylko nasza projekcja, więc trzeba nauczyć się rozróżniać, które przypuszczenia pochodzą z ego, z projekcji i są nieprawdziwe, a które z intuicji, z głębszego poziomu. Ale tak jak pisałam, my wyczuwamy w relacjach więcej niż uznajemy za prawdziwe i warte uznania..

Edytowane przez d2aeef710e3e8d1f4610c2bbb82ca891dfd97dba_6083518f8d759
Czas edycji: 2020-01-28 o 08:04
d2aeef710e3e8d1f4610c2bbb82ca891dfd97dba_6083518f8d759 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 08:02   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Miałam taką sytuację. Dotyczyła kobiety, którą się przyjaźniłam. Minęło od tego czasu już chyba 4 lata i nie dowiedziałam się, dlaczego. O dziwo widziałyśmy się raz czy dwa potem przypadkiem i udawała, że mnie nie widzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 08:31   #6
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Cytat:
Napisane przez KlarkaLatarka Pokaż wiadomość
Miałam przyjaciela, z którym świetnie się dogadywałam, potrafił zwierzać mi się godzinami i ja mu też, był dla mnie jedną z najbliższych osób. A pewnego dnia przestał się odzywać. Tak nagle, nie podając powodu. Na wszelkie próby kontaktu nie odpowiada, nawet nie odczytuje wiadomości. Nic mu nie zrobiłam i nie miał za co się obrażać. Naprawdę zawsze mógł na mnie liczyć i myślałam, że ja na niego też? W życiu bym się tego nie spodziewała po nim, że mógłby się tak zachować. Minął już jakiś czas i staram się nie przejmować tym, ale zastanawiam się, co mogło się stać z czystej ciekawości i jak ludzie mogą się tak zachowywać? Co nimi kieruje? Miałyście kiedyś taką sytuację? Wyjaśniło się coś? Chodzi mi o takie zachowania w relacjach przyjacielskich głównie.
1. Jak długo się znaliście?
2. Czy była to znajomość na gruncie realnym, czy zwierzenia online?
3. Co robiliście, jak się już spotkaliście?
4. Czy mieliście jakieś realne oparcie tej przyjaźni w życiu - krąg znajomych, wspólne inne sprawy, niż tylko Twoje zwierzenia?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 10:19   #7
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

A jesteś pewna, że nic mu się nie stało, możesz to wykluczyć? Jeśli facet jest cały i zdrowy to najwyraźniej nie byłaś dla niego ważną osobą a powodów zerwania kontaktu może być wiele.
Sama kilka razy w życiu zrobiłam krótkie cięcie i z dnia na dzień wywaliłam ze swojego życia kilka osób, nie bez powodu.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-28, 11:30   #8
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

To tzw. ghosting. Nawet widziałam o tym reportaż w TV. Po prostu niektórzy ludzie nudzą się znajomościami, i ot tak je sobie zrywają. Dla mnie to nie do pomyślenia, ale widocznie dla niektórych tak. No i widocznie on jednak nie traktował cię jak przyjaciółki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-01-28 o 11:35
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 11:37   #9
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 472
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

To post praktycznie jak o mnie...
Moja "najlepsza przyjaciółka". Z czasów liceum. Nasza przyjaźń trwała z przerwą 3 lata i była mi najbliższą kumpelą jaką miałam kiedykolwiek. Mogła zawsze na mnie polegać, świetnie się razem bawiłyśmy,.imprezowałyśmy , nocowałyśmy razem itp. W zasadzie przestała się odzywać z dnia na dzień. Miała innych znajomych. Minęło już wiele lat od tamtego czasu a ja niestety nadal się zastanawiam, bo chociaż chciała bym się spotkać i to wyjaśnić. Nic z tym nie zrobisz , trzeba żyć dalej, chociaż dziura w sercu i milion pytań pozostaje. Pewnie ma innych znajomych lub po prostu np. zapoznał dziewczynę która zabroniła wam kontaktu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Miałam taką sytuację. Dotyczyła kobiety, którą się przyjaźniłam. Minęło od tego czasu już chyba 4 lata i nie dowiedziałam się, dlaczego. O dziwo widziałyśmy się raz czy dwa potem przypadkiem i udawała, że mnie nie widzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe, że przyjaźniłyśmy się z jedną i tą samą osobą? U mnie to wyglądało niemal identycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 12:06   #10
d2aeef710e3e8d1f4610c2bbb82ca891dfd97dba_6083518f8d759
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 62
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

A może on chciał czegoś więcej od Ciebie, czyli związku, ale z jakichś powodów nie doszło do tego między Wami ---- albo równie dobrze relacja była tylko przyjacielska z jego strony, tak sobie gdybam----- natrafiła się inna kobieta i z nią się związał, czy natrafił się ktokolwiek inny kto mu zapewniał towarzystwo i zaspokajał potrzeby, i zniknął? Bo nie byłaś mu już potrzebna, do związku czy zapełniania potrzeby towarzystwa, kontaktu. Po co wyjaśniać wtedy, gdy takie jego egoistyczne podejście do Waszej relacji było, to prawdy przecież nie napisze, więc łatwiej zniknąć w milczeniu.
d2aeef710e3e8d1f4610c2bbb82ca891dfd97dba_6083518f8d759 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 12:12   #11
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 379
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Hmmmm, pare przypuszczen:

1. Dla niego, byla to po prostu znajomosc nie tak wazna, jak dla Ciebie, wiec dla niego fakt, ze sie nie odzywa nie ma takiego znaczenia, jak dla Ciebie

2. Gosc byl zakochany, ale widzac ze no, nie ma szans na zwiazek, postanowil sobie odpuscic

3. Znalazl sobie dziewczyne i nie ma czasu/ochoty na innych znajomych

4. Wasza relacja nie byla tak fajna jak myslisz, mogla byc toksyczna i gosc sobie ja odpuscil, bo mial dosc

5. Gosc na wybiorcze podejscie do znajomosci i rezygnuje z tych, ktore nie sa potrzebne, gdy ma lepsza opcje - np. inne towarzystwo.
1a1574568a9ae6256c77117bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a00727e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-28, 12:32   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Może ma dziewczynę, która przetrzepała mu telefon i kazała wybierać. Ona albo ty.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 12:36   #13
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Wymówek może mieć wiele, ale dla mnie takie zachowanie jest zwyczajnie podłe. Zero odwagi cywilnej. Zachował się jak najgorszy śmieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 15:05   #14
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Może umarł.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 15:21   #15
Pani_Owcza
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Owcza
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 64
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Powodów moze byc mnostwo. Mógł zarówno stopniowo wypalać sie w znajomosci z toba i nawet tego nie dostrzegałaś. Mógł też po prostu potrzebować kogoś robiacego mu za darmową psycholożkę i zostawic cie gdy stracil taką potrzebe. Może zwyczajnie poczul, ze ta relacja robi sie zbyt intymna i sie przestraszyl? Nie wiemy, nie siedzimy mu w glowie.
Pani_Owcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 15:50   #16
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Jakikolwiek był powód jego decyzji- powinien ci go wyjaśnić JEŚLI wprost zapytałaś.
Bo jesli nie, no to sorry- nikt nie musi się zwierzać.
Zapytaj wprost.
Jak nie dostaniesz odpowiedzi to przyjmij że umarł.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 16:13   #17
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Ten przyjaciel, to taki wyłącznie internetowy?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 16:37   #18
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

poprostu jestes nikim dla niego ,przestalas go bawic i sie odseparowal
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 18:49   #19
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-28, 20:25   #20
jaki_ladny_nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 10
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Mi się zdarzyła taka sytuacja na studiach z kobieta - niby wszystko super, nawet mieszkalysmy razem i nagle z dnia na dzień przestała się odzywać bez wyraźnego powodu - co ciekawe nie przeszkadzało jej to w kontaktach z ówczesnym tz w ciągu studiów zrobiła to conajmniej 4x różnym osobom, stąd wysnulam wniosek że z jej psychika jest raczej cos nie tak niż ze mną moze ten typ tak ma

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jaki_ladny_nick
Czas edycji: 2020-01-28 o 20:26
jaki_ladny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 20:47   #21
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

na świeżo mam takiego jednego, który z dnia na dzień przestał się odzywać. stwierdziłam, że po prostu jest zaburzony, bo normalni ludzie w ten sposób nie postępują.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 21:10   #22
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
To post praktycznie jak o mnie...
Moja "najlepsza przyjaciółka". Z czasów liceum. Nasza przyjaźń trwała z przerwą 3 lata i była mi najbliższą kumpelą jaką miałam kiedykolwiek. Mogła zawsze na mnie polegać, świetnie się razem bawiłyśmy,.imprezowałyśmy , nocowałyśmy razem itp. W zasadzie przestała się odzywać z dnia na dzień. Miała innych znajomych. Minęło już wiele lat od tamtego czasu a ja niestety nadal się zastanawiam, bo chociaż chciała bym się spotkać i to wyjaśnić.
Też coś takiego przeżyłam. Znałyśmy się jak dwa łyse konie i nie była to już przyjaźn "licealna". Tez praktycznie z dnia na dzień przyjaciółka znalazła inną przyjaciółkę, która była tez moją przyjaciółką. Trójkat nam nie wyszedł
W efekcie później kilka razy spotkałyśmy się we trzy, ale było to tak żałosne (z trzech stron) i tak pozbawione autentyczności, że aż żal. Aktualnie nie mamy z sobą kontaktu ( z trzech stron).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 21:58   #23
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Ja jestem z drugiej strony, zerwałam całkowicie znajomość z wydawało mi się moja przyjaciółka. Mieszkałam z nią nawet przez 5 lat, a ktoregos pięknego dnia ja poinformowałam, że w przyszłym miesiącu się wyprowadzam i bon voyage. Przestałam odpisywać, lub robiłam to bardzo zdawkowo, odbieralam co 3 telefon, w przeciągu 2 lat dałam się RAZ zaprosić na kawę i o jeden raz za dużo. I wiesz co, w ogóle nie żałuję i nie uważam, że jestem tej osobie winna jakiekolwiek tłumaczenia i że postąpiłam źle. Powód, okazała się być bardzo toskyczna i dwulicowa, pod przykrywka przyjaźni, kopala pode mną dołki, robiła problemy na uczelni, nastawiala przeciwko mnie wspólnych znajomych, potrafiła obrabiac mi tyłek przez telefon, siedząc dosłownie obok i radośnie do mnie szczebiocząc. A mnie głupiej naprawdę bardzo długo zajęło uświadomienie sobie tego wszystkiego, zdecydowanie o ponad rok za długo.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 23:48   #24
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

[1=1a1574568a9ae6256c77117 bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a 00727e;87541257]Hmmmm, pare przypuszczen:

1. Dla niego, byla to po prostu znajomosc nie tak wazna, jak dla Ciebie, wiec dla niego fakt, ze sie nie odzywa nie ma takiego znaczenia, jak dla Ciebie

2. Gosc byl zakochany, ale widzac ze no, nie ma szans na zwiazek, postanowil sobie odpuscic

3. Znalazl sobie dziewczyne i nie ma czasu/ochoty na innych znajomych

4. Wasza relacja nie byla tak fajna jak myslisz, mogla byc toksyczna i gosc sobie ja odpuscil, bo mial dosc

5. Gosc na wybiorcze podejscie do znajomosci i rezygnuje z tych, ktore nie sa potrzebne, gdy ma lepsza opcje - np. inne towarzystwo.[/QUOTE]Wszystkie opcje prawdopodobne.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tak zrobiłam jak ktoś zachowywał się tokstycznie i na nic zdawały się prośby, próby stawiania granic, jak grochem o ścianę. Do pewnego momentu to tolerujesz, nie uwiera Ci to jakoś bardzo, a przychodzi moment i czujesz, że więcej nie dasz rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 00:35   #25
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

[1=1a1574568a9ae6256c77117 bb8a68c832bc8434a_5e8bb4a 00727e;87541257]
1. Dla niego, byla to po prostu znajomosc nie tak wazna, jak dla Ciebie, wiec dla niego fakt, ze sie nie odzywa nie ma takiego znaczenia, jak dla Ciebie

2. Gosc byl zakochany, ale widzac ze no, nie ma szans na zwiazek, postanowil sobie odpuscic

3. Znalazl sobie dziewczyne i nie ma czasu/ochoty na innych znajomych

4. Wasza relacja nie byla tak fajna jak myslisz, mogla byc toksyczna i gosc sobie ja odpuscil, bo mial dosc

5. Gosc na wybiorcze podejscie do znajomosci i rezygnuje z tych, ktore nie sa potrzebne, gdy ma lepsza opcje - np. inne towarzystwo.[/QUOTE]
Wszystkie wersje bardzo prawdopodobne. Wniosek jeden: Nie byłaś tej osobie na tyle bliska, by uważała, że zasługujesz na jakieś wyjaśnienia. Przykre, bo nie pozostaje nic, jak tylko się z tym pogodzić. Padłaś ofiarą ghostingu. Ludziom bardzo łatwo dzisiaj przychodzi zerwanie kontaktu, bo zwyczajnie nie czują żadnej odpowiedzialności za zranione uczucia drugiej osoby (tu: w sytuacji gdy relacja jest zdrowa, nietoksyczna). Łatwo o takie lekceważące podejście, gdy jest pewność, że tej osoby się nigdy nie spotka.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 00:47   #26
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule - bo są niedojrzałymi emocjonalnie tchórzami. Uważam, że jeżeli przez dłuższy czas utrzymujemy z kimś stały kontakt to taka osoba zasługuje na usłyszenie od nas "ostatniego słowa". Oczywiście najuczciwiej byłoby wyjaśnić co jest powodem niechęci do kontynuowania znajomości, ale rozumiem, że życie idzie swoim scenariuszem i czasami, z różnych względów, nie chcemy bądź nie możemy się wytłumaczyć. Ale na głupią wiadomość - nawet nie mam na myśli rozmowy w cztery oczy, a wiadomość na komunikatorze - typu: "przemyślałem/łam, nie chcę kontynuować tej znajomości/przyjaźni/związku" zasługuje każdy. Tak żeby dana osoba wiedziała na czym stoi, nie próbowała się kontaktować, nie martwiła się, że nagły zanik kontaktu jest spowodowany np. jakimś wypadkiem itd. Jeśli kogoś nie stać na "ostatnie słowo" to dla mnie jest niedojrzałym emocjonalnie dzieckiem i egoistą, który nikogo nie szanuje. I zasadniczo po takich ludziach nie ma co płakać, nie ma co rozgrzebywać, bo to z nimi jest problem. Jeśli przez x czasu utrzymywało się z kimś kontakt to powinno się go zerwać z klasą i bez niedopowiedzeń, a nie idąc na łatwiznę i olewając wiadomości drugiej osoby z nadzieją, że przecież w końcu się domyśli, że to koniec znajomości.
Zaznaczę jeszcze, że mam na myśli takie normalne, codzienne, życiowe sytuacje, więc proszę mi nie pisać o skrajnościach. Wiadomo, że np. bita żona nie musi w żaden sposób uświadamiać męża-przemocowca czemu odeszła, bo to jest oczywiste.
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:11   #27
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ten przyjaciel, to taki wyłącznie internetowy?
Dlatego również zadałam Autorce parę pytań o to jak dokładnie wyglądała ta przyjaźń (szczególnie, że dużo osób przyjaźnią nazywa kilkumiesięczną relację polegającą na zwierzaniu się sobie online). Bo jednak najczęściej jeżeli ma się przyjaciela, to zna się też innych ludzi w jego otoczeniu, on zna naszych. I ma się kontakt nie tylko bezpośredni, ale i pośredni. Można się dowiedzieć co się stało, czy coś się stało.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:07   #28
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Mnie też się wydaje, że Autorka miała na myśli internetową znajomość. Sama mam takich znajomych, niektórych od 2-3 lat, ale nigdy nie nazwałabym ich przyjaciółmi, nawet jeśli zwierzamy się sobie z ważnych spraw. To nadal jest tylko kontakt cyfrowy i dla mnie taka osoba stoi na końcu łańcuszka.

Najprawdopodobniej Autorka postrzegała tą relację jako bardziej zażyłą niż była w rzeczywistości.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:30   #29
d9c65c25fffd9e83bff7ae0dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058274b65
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 42
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

Jeśli to tylko znajomość online, to ja miałam podobnie, ale z drugiej strony. Mój chłopak zanim mnie poznał miał różne internetowe "przyjaciółki". Znajomość z ostatnią zazębiła się z poznaniem mnie. Przez kilka miesięcy pisał z nią jeszcze, głównie o mnie. Jak mieliśmy jakiś problem to się jej radził. Nie wiedziałam o tym. Przyznał się do tego kilka miesięcy później. Powiedział, że kontakt się wypalił i że odpisywał jej coraz rzadziej, bo przestawał jej potrzebować, a zwierzenia itp. przerzucił na mnie. Odczułam lekką zazdrość o to i powiedziałam, że nie chciałabym, żeby miał takie znajomości. Akurat zbiegło się to w czasie, że napisała do niego maila co słychać. I mój chłopak sam z siebie odpisał jej, że wszystko ok, ale nie chce już kontaktu, bo ma mnie i chce zamknąć wcześniejsze rozdziały. Może Twojemu przyjacielowi zabrakło odwagi albo potrzebował tylko darmowego psychologa.
d9c65c25fffd9e83bff7ae0dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058274b65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:58   #30
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Dlaczego ludzie przestają się odzywać do kogoś z dnia na dzień?

[1=d9c65c25fffd9e83bff7ae0 dab9e87f7ae5d74d5_5e3a058 274b65;87543689]Jeśli to tylko znajomość online, to ja miałam podobnie, ale z drugiej strony.[/QUOTE]
Ja miałam podobną sytuację, tylko z trzeciej strony. Koleś pisał ze mną i jeszcze jedną dziewczyną. Radził się, co począć, gdy miał z nią problem. Jestem pewna, że tamta dziewczyna o mnie nie wiedziała. Chyba nadal utrzymuje z nią zażyłą znajomość (nie dopytuję się, bo mnie to nie mój interes), ale kontaktu ze mną nie zerwał
Gdy relacje są tylko online, bardzo łatwo kręcić takie melodramy.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 03:44:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.