in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-12, 21:13   #1
bordilady
Przyczajenie
 
Avatar bordilady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19

in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu


wiecie, co? musze sie podzielic ta refkelsja. wlaczam od czasu do czasu tv i widze tych polityków mowiacych jedynie o ustawach, a nie zdajacych sobie kompletnie sprawy z nieszczescia osob, ktore wlasciwie pragna tylko kochac i byc kochanym przez swoje malenstwa. tp tragedia, ze nie wszyscy moga miec dziecko. im dluzej czytam o tym, tym bardziej uswiadamiam sobie rozpacz tych osob, ktorym zadne mowienie nic nie pomoze. a do tego takei badania kosztuja i to kupe kasy. ostatnio np. przeczytalam, ze invicta robi badania do skutku, do upragniacej ciazy za jednorazowa oplate. kurcze, dlaczego tylko ejdna klinika o tym pomyslala? ze warto pomagac. bo jedno badanie, ejdna wizyta u lekarza specjalisty, zazwyczaj nie wystarcza. dziewczyny, mam nadzieje, ze omijaja was te problemy. wszystkiego dobrego.
__________________
trend i wygoda! na celowniku nowa kolekcja ecco!
bordilady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:55   #2
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Mam wrażenie ,że politycy nie mają zielonego pojęcia na czym polega i jak przebiega zapłodnienie in-vitro a każdy temat zastępczy jest dobry aby odwrócic uwage od spraw istotnych.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 09:14   #3
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Zadaniem państwa nie jest spełnianie marzeń obywateli. Ja wiem na czym polega i jak przebiega zapłodnienie in vitro i nie jestem zwolennikiem jego refundacji, z szeregu powodów. Niestety państwo, dla dobra swoich obywateli, powinno funkcjonować jak dobrze prowadzona firma.

Dlatego trzeba to oddysocjować: czym innym jest zrozumienie dla tragedii nieposiadania biologicznego dziecka, a czym innym refundacja procedury in vitro.
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 09:53   #4
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Wolę, żeby państwo wspomagało naprotechnologię niż refundowało in-vitro. Większe prawdopodobieństwo ciąży jest właśnie przy naprotechnologii niż przy sztucznym zapłodnieniu.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:34   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wolę, żeby państwo wspomagało naprotechnologię niż refundowało in-vitro. Większe prawdopodobieństwo ciąży jest właśnie przy naprotechnologii niż przy sztucznym zapłodnieniu.
tak ,oczywiscie a najbardziej to dziala modlitwa w dni plodne.

proponuje poczytac cos obiektywnego o tym w jakich przypadkach napro moze pomoc a w takich jest zwyczajnie bezradne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:29   #6
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cóż, państwo ma refundować. A skad państwo ma środki? Oczywiście z podatków. To nie rząd sam od siebie dawalby kase, tylko od zwykłych szarych ludzi. Jesli kogoś nie stać na in vitro, czy będzie go stać na wychowanie? Dlaczego nie pomyśleć o adopcji?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 13:58   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Cóż, państwo ma refundować. A skad państwo ma środki? Oczywiście z podatków. To nie rząd sam od siebie dawalby kase, tylko od zwykłych szarych ludzi. Jesli kogoś nie stać na in vitro, czy będzie go stać na wychowanie? Dlaczego nie pomyśleć o adopcji?
nasze podatki ida na rozne znacznie gorsze sprawy np. na kampanie polityczne .
a rodzice ktorzy chca miec in vitro tez placa podatki wole aby refundowac im in vitro z moich niz utrzymywac wiezniow.

a czy ktos kto ma dziecko ot tak sobie podlega pytaniu czy stac go na wychowanie ?nie i stad tyle patologi.
ktos kto nie moze miec dzieci pragnie tego dziecka jak zaden inny rodzic bo decyduje sie swiadomie na dziecko .

to tak samo jakbys mowia do ludzi plodnych po co rodza skoro mozna adoptowac .
dlaczego ty masz miec wolnosc wyboru a ktos inny musi tylko adoptowac ?

temat walkowany byl juz na forum wiele razy i w wiekszosci wychodzi wplyw kosciola na decyzje a przeciez in vitro nie jest obowiazkowe i prawdziwy katolik ktory uwaza ze to wymysl szatana nie zdecyduje sie na in vitro ,prawda ?
tylko adoptuje lub bedzie do konca zycia cierpial z powodu zakazu ludzi kosciola zyjacy za nasz podatki i mowiacy nam jak mamy zyc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 15:00   #8
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wolę, żeby państwo wspomagało naprotechnologię niż refundowało in-vitro. Większe prawdopodobieństwo ciąży jest właśnie przy naprotechnologii niż przy sztucznym zapłodnieniu.
Naprotechnologia nie wprowadza niczego nowego. To dopiero jest naciąganie na kasę zdesperowanych ludzi.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:17   #9
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
Naprotechnologia nie wprowadza niczego nowego. To dopiero jest naciąganie na kasę zdesperowanych ludzi.
Czyżby artykuł w Wyborczej?
Jeśli naprotechnologia to powszechnie znana wiedza to czemu z niej nie korzystać skoro skuteczność wynosi ok 50% a in-vitro to tylko 30%.
I biedna katoliczka nie mogąca skorzystać z in-vitro będzie musiała się zadowolić ta 50% skutecznością.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 17:43   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Czyżby artykuł w Wyborczej?
Jeśli naprotechnologia to powszechnie znana wiedza to czemu z niej nie korzystać skoro skuteczność wynosi ok 50% a in-vitro to tylko 30%.
I biedna katoliczka nie mogąca skorzystać z in-vitro będzie musiała się zadowolić ta 50% skutecznością.
jesli czytalas artykul i jeszcze kilka innych to wiesz ze napro nie dziala u wszytskich,poza tym nie wierze ,ze ludzie z probleme plodnosci po roku ot tak poprostu ida dokliniki i maja in vitro bo in vitro to ostatecznosc i pewnie tradycyjne metody czyli obserwacja cyklu,monitorowanieowulac ji itp przechodza ,branie hormonow ale oprocz problemu kobiet ,problem tez lezy po stronie meskiej .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 20:11   #11
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nasze podatki ida na rozne znacznie gorsze sprawy np. na kampanie polityczne .
a rodzice ktorzy chca miec in vitro tez placa podatki wole aby refundowac im in vitro z moich niz utrzymywac wiezniow.

a czy ktos kto ma dziecko ot tak sobie podlega pytaniu czy stac go na wychowanie ?nie i stad tyle patologi.
ktos kto nie moze miec dzieci pragnie tego dziecka jak zaden inny rodzic bo decyduje sie swiadomie na dziecko .

to tak samo jakbys mowia do ludzi plodnych po co rodza skoro mozna adoptowac .
dlaczego ty masz miec wolnosc wyboru a ktos inny musi tylko adoptowac ?

temat walkowany byl juz na forum wiele razy i w wiekszosci wychodzi wplyw kosciola na decyzje a przeciez in vitro nie jest obowiazkowe i prawdziwy katolik ktory uwaza ze to wymysl szatana nie zdecyduje sie na in vitro ,prawda ?
tylko adoptuje lub bedzie do konca zycia cierpial z powodu zakazu ludzi kosciola zyjacy za nasz podatki i mowiacy nam jak mamy zyc.
A co mnie obchodzą zakazy/nakazy kosciola?W każdym stopniu mi daleko do prawdziwej katoliczki. Ale ja nie godzę się na to, żeby ktoś z moich pieniędzy sobie dzieciaka robił. Mam prawo do tego. A patologie będą zawsze i wszędzie. Ale nikt nas nie pyta, czy mamy patologie w innych krajach popiera, czy nie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 22:30   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A co mnie obchodzą zakazy/nakazy kosciola?W każdym stopniu mi daleko do prawdziwej katoliczki. Ale ja nie godzę się na to, żeby ktoś z moich pieniędzy sobie dzieciaka robił. Mam prawo do tego. A patologie będą zawsze i wszędzie. Ale nikt nas nie pyta, czy mamy patologie w innych krajach popiera, czy nie.
ale godzisz sie na utrzymywaniez twoich pieniedzy rodziny z 5 dzieci gdzie rodzice chleja i biora zasilki ?
wolisz im dac kase na wodke zamiast na chciane ,planowane dziecko ??

obys nigdy nie musiala walczyc z murem glupoty ludzkiej ,niewiedzy i pragnieniem posiadania dziecka.

osobiscie nie jestem przekonana do calkowitej refundacji
(byc moze dlatego ze pl na to nie stac ale z drugiej strony ile z nas wie jak wyglada budzet i na co ida pieniadze ? )i

Natomiast zdecydowanie popieram walke z niewiedza i glupotami jakie ludzi wypowiadaja o in vitro ,popieram walke z uprzedzeniem i ocenianiem chruch ludzi przez zdrowych mogacych miec dzieci 2 razy do roku.
Bardziej od braku kasy bolą opinie poparte jedynie uprzedzenim i strachem
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 00:14   #13
bordilady
Przyczajenie
 
Avatar bordilady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Natomiast zdecydowanie popieram walke z niewiedza i glupotami jakie ludzi wypowiadaja o in vitro ,popieram walke z uprzedzeniem i ocenianiem chruch ludzi przez zdrowych mogacych miec dzieci 2 razy do roku.
ja tez jestem za edukacja na temat in vitro i wielu innych rzeczy, ktore znamy tlyko z mediow. pomijajac kwestie polityczne (bo na co dzine zbyt tego duzo, by odpoczywajac na forach, jeszcze sie w nie wdawac), to ja mimo wszystko widze cierpienie tych ludzi (moze dlatego, ze widuje takich, gdy czasem odwiedzam, ze znajoma invicte). i ciesze sie, ze sa specjalisci, ktorzy moga pomoc takim parom. ze sa mozliwosci, technika. ze dzieki temu, ze sie zdarzyc cud, jakim jest zycie.
__________________
trend i wygoda! na celowniku nowa kolekcja ecco!
bordilady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 08:59   #14
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ale godzisz sie na utrzymywaniez twoich pieniedzy rodziny z 5 dzieci gdzie rodzice chleja i biora zasilki ?
wolisz im dac kase na wodke zamiast na chciane ,planowane dziecko ??

obys nigdy nie musiala walczyc z murem glupoty ludzkiej ,niewiedzy i pragnieniem posiadania dziecka.

osobiscie nie jestem przekonana do calkowitej refundacji
(byc moze dlatego ze pl na to nie stac ale z drugiej strony ile z nas wie jak wyglada budzet i na co ida pieniadze ? )i

Natomiast zdecydowanie popieram walke z niewiedza i glupotami jakie ludzi wypowiadaja o in vitro ,popieram walke z uprzedzeniem i ocenianiem chruch ludzi przez zdrowych mogacych miec dzieci 2 razy do roku.
Bardziej od braku kasy bolą opinie poparte jedynie uprzedzenim i strachem
Ale czy ja gdzieś napisałam, że godzę się na utrzymywanie dzieciorobów? Nie, jestem temu przeciwna, bo nikt nikomu nie każe mieć 8 dzieciaków. Ale o finansowaniu in vitro decyzja nie zapadła. Natomiast jeśli chodzi o zasiłki, zapomogi itp. to jest pozamiatane.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:50   #15
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Zadaniem państwa nie jest spełnianie marzeń obywateli. Ja wiem na czym polega i jak przebiega zapłodnienie in vitro i nie jestem zwolennikiem jego refundacji, z szeregu powodów. Niestety państwo, dla dobra swoich obywateli, powinno funkcjonować jak dobrze prowadzona firma.

Dlatego trzeba to oddysocjować: czym innym jest zrozumienie dla tragedii nieposiadania biologicznego dziecka, a czym innym refundacja procedury in vitro.
Popieram wypowiedz Juliszka.

Ogolnie sprawa in vitro jest bardzo dyskusyjna. I punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

Sama osobiscie mam w rodzinie pare, ktora od 8 lat leczyla sie z nieplodnosci i dopiero teraz oboje oczekuja na blizniaki poczete droga in vitro wlasnie. Nie potepiam ich, bo wiem jak dlugo sie dziecko starali. Wiem, ze chcieli adoptowac dziecko z domu dziecka, ale im nie wyszlo. Nie wiem dlaczego. Nie osadzam ich. Ja wiem tylko, ze sama na taki krok bym sie nie zdecydowala, z roznych wzgledow. Wzglad religijny jest na saaaamym kocu. I wiem co pisze, bo sama najprawdopodobniej bede miec problem z zajsciem w ciaze (a chce miec dzieci w przyszlosci). Moj TZ to wie. Mimo to mu to nie przeszkadza i chce ze mna wziac slub. Sama tez wiem, ze on na adoptowanie dziecka sie nie zdecyduje. Trudno. Ale jak kiedys pieknie powiedziala kobieta, ktora sama sie leczyla metoda in vitro, ale nic to nie dalo w jej przypadku: "kazdy ma prawo do milosci, ale nie kazdy ma prawo do dziecka". I tego sie trzymam.

Kazdy ma swoj rozum i wedlug niego dokonuje wyborow. Ja dokonalam takiego.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 13:33   #16
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Zadaniem państwa nie jest spełnianie marzeń obywateli. Ja wiem na czym polega i jak przebiega zapłodnienie in vitro i nie jestem zwolennikiem jego refundacji, z szeregu powodów. Niestety państwo, dla dobra swoich obywateli, powinno funkcjonować jak dobrze prowadzona firma.

Dlatego trzeba to oddysocjować: czym innym jest zrozumienie dla tragedii nieposiadania biologicznego dziecka, a czym innym refundacja procedury in vitro.
Niestety państwo nie ma tyle środków, a chętnych jest mnóstwo. I to jest prawdziwa tragedia.

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Jesli kogoś nie stać na in vitro, czy będzie go stać na wychowanie?
No teraz to Cię chyba trochę poniosło...
Wiesz ile kosztuje in vitro?

Odrwacając... czy jak ktoś zachodzi w ciążę jak królik tzn. że go stać na wychowanie??

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Dlaczego nie pomyśleć o adopcji?
Bo mam kaprys nie chcieć czyjegoś dziecka, tylko własne? Dziwne? To może w ogóle zakazać rodzenia i nakazać adopcje. W końcu tyle dzieci czeka w domach dziecka.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 15:19   #17
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Niestety państwo nie ma tyle środków, a chętnych jest mnóstwo. I to jest prawdziwa tragedia.

No teraz to Cię chyba trochę poniosło...
Wiesz ile kosztuje in vitro?

Odrwacając... czy jak ktoś zachodzi w ciążę jak królik tzn. że go stać na wychowanie??

Bo mam kaprys nie chcieć czyjegoś dziecka, tylko własne? Dziwne? To może w ogóle zakazać rodzenia i nakazać adopcje. W końcu tyle dzieci czeka w domach dziecka.
Skoro wiesz, ile kosztuje in vitro to sądzisz, że państwo stać na to? wystarczy spojrzeć w jak żałosnym, agonalnym stanie jest NFZ.

A takie osoby mnożą sie jak króliki z własnej głupoty. Moze jakby jakieś wprowadzili zapisy , to nie robiliby tyle dzieci ci, ktorych na to nie stać i później biadolą, że nie mogą się utrzymać z 1500 na całą rodzine.

Ja mogę mieć kaprys nie chciec ci sponsorować dziecka. Przechodzisz ze skrajności w skrajność, to nie Chiny.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 13:39   #18
arqui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 106
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

o dofinansowanie ciezko, poki co jako kraj nas na to nie stac. ale sa rozne programy jak ostatnio wprowadzony "in vitro do skutku" w jednej z klinik. to moze pomoc uporac sie z kosztem. wydaje mi sie ze co wazne to podjescie spoleczenstwa. to jest to co powinno sie zmienic. ciezko jest sie starac o potomstwo jezeli wiesz ze jest to temat tabu. jezeli nie masz wsparcia i zrozumienia u innych, masz wrazenie ze in vitro to cos zlego. a tak naprawde to jest metoda walki z nieplodnoscia.
arqui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:14   #19
Baska1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 63
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Nawiązując do tego programu "in vitro do skutku", o którym mówi Bordilady, to słyszałam od koleżanki, że prawdooooopodobnie ma wrócić, ale nie wiem kiedy... to tak dla zainteresowanych tematem A co do prawnego aspektu rozważań nad in vitro, to uważam, że są one tak niejednoznaczne głównie ze względu na charakter naszego ciemnego społeczeństwa. Dla młodych pokoleń to szansa na posiadanie potomstwa w czasach, gdy coraz więcej par nie może mieć dzieci, a dla starszych ludzi to coś niezrozumiałego i niemoralnego. Gdyby im wytłumaczyć na czym tak naprawdę polega in vitro i jakie szczęście daje ludziom, nikt nie śmiałby krytykować medycyny, która daje ludziom to, czego pragną. Zamiast bulwersować się gwałtami, handlem ludźmi, bezrobociem, narkomanią i epidemią HIV, Polacy histeryzują nad in vitro. Żałosne... wstyd mi za mój naród.
Baska1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 20:01   #20
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Niestety nie popieram refundowania in-vitro ponieważ nie jest to ratowanie życia w żaden sposób, są rzeczy potrzebniejsze. Gdybyśmy byli bogatym krajem - to tak, oczywiście jestem za. Ale nie gdy jest jak teraz.
Niestety to szalenie delikatny temat...

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
a mogę mieć kaprys nie chciec ci sponsorować dziecka. Przechodzisz ze skrajności w skrajność, to nie Chiny.
Nie wiem czy wiesz ale sponsorujesz w PL tyle rzeczy że hoho. Morderców i nastoletnich gwałcicieli również. Miesięczny koszt utrzymania takiego wychowanka zakładu poprawczego wynosi od 9 000 zł do 18 000 zł.
Pozdrawiam.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 12:57   #21
Laminka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 35
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Dziewczyny a propo programu "in vitro do skutku" znalazlam info, ze taka akcja byla prowadzona w zeszlym roku w invikcie, wiecie moze czy obejmowala ona rowniez gdanska placowke, rokowaloby wtedy ono pewne nadzieje
Laminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:58   #22
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Jestem za invitrem, też nie rozumiem dlaczego politycy jeszcze nie podjęli żadnych kroków w tym kierunku.
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 20:43   #23
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

ale dlaczego maja być pieniądze na kuracje dla narkomanów,alkoholików i pedofilii a nie dla ludzi, którzy często z powodów chorób nie mogą mieć dziecka od tak?Skąd mają wziąć jednorazowo 20 tyś żeby sobie pomóc bez żadnej gwarancji powodzenia?Skoro można pomagać osobą udręczonym jednym rodzajem choroby to dlaczego nie pomagać innym?I dlaczego mają przyjąć do wiadomości adopcje?Tym bardziej, że sa metody.Nie każdy jest do tego stworzony.Proponuję nie wypowiadać tak konserwatywnych i jednoznacznych opinii jeśli się nie dotknęło tego problemu. Osobiście nigdy nie stawiam twardych opinii jeśli coś mnie nie spotkało. Zawsze jest ten margines-że nie wiem co się myśli w takiej sytuacji.
A niepłodność to problem przyszłych pokoleń. In vitro trzeba wspierać i rozwijać właśnie po to aby było coraz bardziej humanitarne, aby zwiększać szanse aby było jak najmniej "mrozaczków"które dla zainteresowanych też są dylematem moralnym.

Ja wiem, że jest wiele ważniejszych pilniejszych potrzeb. I temat jest trudny. Ale przecież nikt nie chce żeby rozdawać je na ulicy. DO tego typu zabiegu 99% par podchodzi w ostateczności.
Ale z in vitro robi się jakiś straszny temat rodem z filmów o UFO, a pary które się na to decydują-że mają taką fanaberię bo przecież jest tyle dzieci do kochania. Ludzie!!!!Przecież to chore!
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”

Edytowane przez EdziaO
Czas edycji: 2010-03-08 o 21:02
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 17:11   #24
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Niestety nie popieram refundowania in-vitro ponieważ nie jest to ratowanie życia w żaden sposób, są rzeczy potrzebniejsze. Gdybyśmy byli bogatym krajem - to tak, oczywiście jestem za. Ale nie gdy jest jak teraz.
Niestety to szalenie delikatny temat...

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------


Nie wiem czy wiesz ale sponsorujesz w PL tyle rzeczy że hoho. Morderców i nastoletnich gwałcicieli również. Miesięczny koszt utrzymania takiego wychowanka zakładu poprawczego wynosi od 9 000 zł do 18 000 zł.
Pozdrawiam.
Ale na to, że sponsoruje(my) margines społeczny nic nie poradzę, bo nasi wspaniali politycy mało więźniom do tyłka bez wazeliny nie wejdą. I rzuca mnie z wściekłości, ale co niby mam zrobić? Chodzi mi bardziej o to, że nie ma na bardziej podstawowe kwestie kasy w budżecie (jak wspominałam już wcześniej, odkąd jest NFZ, publiczna służba zdrowia to jedno wielkie dno). Ludzie miesiącami czy latami czekają choćby na operacje. Do ginekologa ile trzeba czekać, jak idzie się publicznie, a co tu mówić o in vitro?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 17:22   #25
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Tak.. Wiem wiem. Ale rzuca mną po ścianach jak czytam coś takiego:
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1...wiadomosc.html
_-_
Wiem że trzeba czekać na ginekologa. Ale dla państwa to zawsze dużo lepiej gdy jest tendencja rosnąca - gdy rodzi się więcej dzieci... No nie wiem, nie jestem jakaś specjalnie obeznana widzę że nie ma na to pieniędzy, ale na sto innych bzdur są...

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Ale z in vitro robi się jakiś straszny temat rodem z filmów o UFO, a pary które się na to decydują-że mają taką fanaberię bo przecież jest tyle dzieci do kochania. Ludzie!!!!Przecież to chore!
Ta wystarczy przeczytać na komentarzach wp czy onetu co ludzie wiedzą o aborcji, jakieś historie o wszczepianiu 100 zarodków i takie tam; )
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:47   #26
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Wiecie co z przeciwnikami in vitro kojarzy mi się taki dowcip:

Podczas powodzi babcia wdrapuje sie na dach domu, żeby ni utonąć. Cały czas leje i poziom wody się podnosi. Modli się więc do Boga"Boże proszę Cię, całe życie w Ciebie wierzyłam uratuje mnie". przepływa tratwa ratunkowa i facet krzyczy"Babciu chodź do nas bo utoniesz"a babcia na to "Bóg mnie uratuje" i dalej siedzi na dachu. Tak przepływa druga i trzecia tratwa, w końcu babcia tonie. Staje przed Bogiem i pyta:"Boże czemu mnie nie uratowałeś ja tak w Ciebie wierzyłam"a Bóg mówi:"no jak to zesłałem Ci trzy tratwy a ty z żadnej nie chciałaś skorzystać".
Mnie się to kojarzy właśnie z wszystkimi technikami wspomaganymi-dla tych osób które walczą o dziecko to jest cud po który trzeba wyciągnąć rękę.
I Państwo powinno im pomagać. Może refundować część w zależności od dochodów?
I jeszcze gdzieś tu padło zdanie, że nie każda kobieta jest stworzona do posiadania dziecka i należałoby się z tym pogodzić. Zgodziłabym się z tym gdyby dziecko było cudem przyznawanym według 'zasług' i predyspozycji. A nie rodziło się w rodzinach ciężko patologicznych. Nie ma żadnego 'systemu"sprawiedliwego rozdzielania dzieci. I nie widzę powodu, żeby się poddać i pogodzić z losem.
I jestem ciekawa czy mojej 22 letniej koleżance,która straciła przez nowotwór tyle, że nigdy nie zajdzie w ciąże sama ktoś spojrzy w oczy i powie-wiesz no adoptuj sobie i nie wymyślaj. Jakby adopcja to była prosta rzecz. To miłość wymagająca cech które nie każdy człowiek posiada i wydaje mi się że 90% przeciwników, mających własne dzieci jej nie posiada.
Niepłodność to choroba całego społeczeństwa a in vitro to lek.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”

Edytowane przez EdziaO
Czas edycji: 2010-03-09 o 18:50
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 08:24   #27
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
Wiecie co z przeciwnikami in vitro kojarzy mi się taki dowcip:

Podczas powodzi babcia wdrapuje sie na dach domu, żeby ni utonąć. Cały czas leje i poziom wody się podnosi. Modli się więc do Boga"Boże proszę Cię, całe życie w Ciebie wierzyłam uratuje mnie". przepływa tratwa ratunkowa i facet krzyczy"Babciu chodź do nas bo utoniesz"a babcia na to "Bóg mnie uratuje" i dalej siedzi na dachu. Tak przepływa druga i trzecia tratwa, w końcu babcia tonie. Staje przed Bogiem i pyta:"Boże czemu mnie nie uratowałeś ja tak w Ciebie wierzyłam"a Bóg mówi:"no jak to zesłałem Ci trzy tratwy a ty z żadnej nie chciałaś skorzystać".
Mnie się to kojarzy właśnie z wszystkimi technikami wspomaganymi-dla tych osób które walczą o dziecko to jest cud po który trzeba wyciągnąć rękę.
I Państwo powinno im pomagać. Może refundować część w zależności od dochodów?
I jeszcze gdzieś tu padło zdanie, że nie każda kobieta jest stworzona do posiadania dziecka i należałoby się z tym pogodzić. Zgodziłabym się z tym gdyby dziecko było cudem przyznawanym według 'zasług' i predyspozycji. A nie rodziło się w rodzinach ciężko patologicznych. Nie ma żadnego 'systemu"sprawiedliwego rozdzielania dzieci. I nie widzę powodu, żeby się poddać i pogodzić z losem.
I jestem ciekawa czy mojej 22 letniej koleżance,która straciła przez nowotwór tyle, że nigdy nie zajdzie w ciąże sama ktoś spojrzy w oczy i powie-wiesz no adoptuj sobie i nie wymyślaj. Jakby adopcja to była prosta rzecz. To miłość wymagająca cech które nie każdy człowiek posiada i wydaje mi się że 90% przeciwników, mających własne dzieci jej nie posiada.
Niepłodność to choroba całego społeczeństwa a in vitro to lek.
Edzia zgadzam się z Tobą całkowicie!Niepłodność to zmora naszych czasów i myślę,że z czasem par mających problemy z poczęciem dziecka będzie coraz więcej.Mnóstwo czynników na to wpływa.
In vitro to lek!A co refundacji to uważam,że choć część badań potrzebnych do całej procedury powinno byc refundowane przez państwo.Ale osobiście wolałabym aby cała procedura była refundowana.Logicznie rzecz ujmując powinno państwu zależeć na tym,aby rodziły się dzieci-ktoś przeciez musi pracowac i płacić podatki,aby ktoś mógł odebrac swoja emeryture,aby państwo funkcjonowało .Jeśli ta zależnośc zostanie zachwiana będzie z nami krucho.Z drugiej jednak strony wiem,że są równiez inne wydatki pierwszej potrzeby-choćby wspomniane juz nieszczęsne Nfz.Choć szlag mnie trafi jak znów sie dowiaduje jak wiele pieniedzy z naszych podatków idzie na Kościól,na budowanie nowych świątyń.Możnaby te pieniądze przeznaczyć na mnóstwo bardziej potrzebnych rzeczy!!!!
Co do in vitro-to ja jestem osoba,która stara się zajśc w ciąże bez powodzenia od dłuuugiego czasu.I choć przede mną jeszcze kilka innych możliwości tzn.laparoskopia,insemina cja-to sama nie wiem czy in vitro nie będzie mnie dotyczył w przyszłości.Oby nie.Ci,którzy decydują sie na in vitro po prostu nie mają innej możliwości na zostanie rodzicami biologicznymi!!!!!!!!!!Po dejrzewam że większość,jak nie wszyscy woleliby nimi zostac w sposób naturalny!Każdy ma prawo do swojego potomstwa,a osoby które decydują się na in vitro i im sie uda zostać rodzicami będą ta role wypełniać w sposób odpowiedzialny i świadomy.
Co do adopcji to akurat trudny temat.Nie każdy może zostać rodzicem adopcyjnym,trzeba miec ku temu predyspozycje,otwarte serce na miłośc obcego nam dziecka.Nie każdy jest w stanie ją w sobie znaleźć.I choć ja od zawsze chciałam stworzyć dom dla niekochanego dziecka to tez mam pewne obawy,choc o adopcji wiem bardzo wiele,temat obmyślałam z każdej strony.Jestem gotowa na adopcji i poważnie o niej myślę.Mam jednak przykre doświadczenia w bliskiego mi otoczenia,kiedy to dziewczynke trzeba było oddać do Domu Dziecka.Niewyobrażalny dramat tego dziecka i rodziców adopcyjnych,że nie podołali...
A i najważniejsze-ten który nie doświadczył niepłodności,problemów w zajściem w ciąże nie jest w stanie zrozumieć tego,kto pragnie zostać rodzicem najbardziej na świecie,a pragnienie to jest wielkie jak wszechświat! MOŻE SOBIE TYLKO WYOBRAŻAĆ CO BY CZUŁ GDYBY TEN PROBLEM DOTYCZYŁ JEGO!Tak myślę....
coralady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:15   #28
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Państwo nie chce tego refundować ponieważ jest opętane przez nasz genialny kościół, który zabrania in vitro (bo wszczepia się kilka komórek a przeżyje jedna). Niedługo nie będzie można kupić prezerwatyw "bo kościół zabrania". Z resztą z punktu wierzącej osoby (ja nie jestem) powołałabym się na słowa księdza "Bóg chce abyście byli szczęśliwi". A jeżeli ktoś nie może mieć dzieci, a in vitro je zapewni, zapewni że będziemy szczęśliwi w życiu? Słowa księdza mylą się z ideą Boga.

Edytowane przez aga696
Czas edycji: 2010-03-10 o 10:18
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:43   #29
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

ja to dobrze, że jednak trochę nas jest
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 09:50   #30
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: in vitro przy calkiem ludzkim podejsciu

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A co mnie obchodzą zakazy/nakazy kosciola?W każdym stopniu mi daleko do prawdziwej katoliczki. Ale ja nie godzę się na to, żeby ktoś z moich pieniędzy sobie dzieciaka robił. Mam prawo do tego. A patologie będą zawsze i wszędzie. Ale nikt nas nie pyta, czy mamy patologie w innych krajach popiera, czy nie.
Rumunia nie jest bogatym państwem, a refunduje leki potrzebne do in vitro. A to już duże odciążenie. Z drugiej strony mogę sie spytać dlaczego refundowane są leki np na astmę, ja nie choruję, wiec nie korzystam, dlaczego refundowane są inne leki,z których ja nigdy najprawdopodobniej nie skorzystam. Więcej wyobraźni potrzeba droga osobo, a nie interesowanie się tylko własnym podwórkiem. A może studiowałaś na studiach państwowych? Tez za nie wszyscy płacimy a nie wszyscy idziemy na nie. Naprawdę powala mnie takie podejście, jakie zaprezentowała mi ta osoba. A zdajesz sobie sprawę, że coraz wiecej par nie może zajść w sposób naturalny. Szacuje się, że ponad 10%. I to się bedzie pogłebiać z czasem, bo to choroba cywilizacyjna (Międzynarodowa Organizacja Zdrowia traktuje niepłodność jako CHOROBĘ i ta choroba zajmuje trzecie miejsce pod względem traumatyczności w skutkach, które odczuwają ludzie nią dotknięci. Wyprzedza ja tylko AIDS i nowotwory). A jeśli nie pozwolisz, by "ktoś z moich pieniędzy sobie dzieciaka robił" ( te cytat niezbyt dobrze swiadczy o Tobie, ale cóż, nie każdemu dane jest poczucie taktu), to kto bedzie pracował na Twoją emeryturę, skoro coraz mniej dzieci bedzie się rodziło? Mimo wszystko pozdrawiam i jeśli zajrzysz jeszcze na ten wątek to przeczytasz moje szczere zyczenia, byś poszerzyła swoje horyzonty.

co do naprotechnologii, jest to ładna nazwa na kalendarzyk małzeński. Żeby była jasność, sama stosowałam metodę termiczną i uwazam, że tego typu metody są dobre przy planowaniu dzieci. Można je stosować, by wiedziec, kiedy np jest owulacja. Problem polega na tym, że co w momencie, gdy nie ma owulacji? w tym momencie naprotechnologia nie pomoże. Bo z próżnego i Salomon nie naleje. nteresowałam się tę tematyką, wiec co nieco wiem.

Trzymam kciuki za wszystkie starajace się. Niech każdy postępuje według własnego sumienia, a państwo powinno słuzyć do tego, by móc dawac wybory, jeśli chcemy in vitro to powinno pomóc finansowo, jeśli chcemy adoptować, to powinno skrócić formalności i ułatwić to.
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....

Edytowane przez Aliszcze
Czas edycji: 2010-06-26 o 09:55
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 22:15:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.