Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-25, 22:56   #1111
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
Ja piłam piwo na laktacjęi działa ale bavaria 0 ta zwykła ma najwięcej słodu i to akurat się zgadza. Lepsze jest niż nie jedna herbatka czy femaltiker

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na laktacje już wyczaiłam że najlepiej działa ponprostu woda, cokolwiek pijesz co dobrze nawadnia to wpomaga laktacje, piwko 0%, soczek, woda z cytrynką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez madziarek1
Czas edycji: 2020-01-26 o 22:22
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 07:00   #1112
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny pierwsza lutówka urodziła robi się poważnie! Ja miałam znowu wczoraj epizod krwi w moczu. Tak się boję o te nerki i, że trafię do szpitala, że chyba się spakuje już poważnie... Dostawcy mnie zaskoczyli i już jutro będzie łóżeczko i wózek. A mąż oczywiście podjarany chce składać tak wcześnie. Jak go od tego odgonić to nie wiem
Wiecie, cieszę się, że teraz jest większy dostęp do informacji bo wtedy to jak nasze mamy miały takie rady alkoholowe to z kim to miały zweryfikować? My będziemy robić tak a nasze dzieci będą nasze metody wyśmiewać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 07:38   #1113
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Potwierdzam, na laktację wystarczy po prostu dużo pić najlepiej wody i dużo przystawiać dziecko. Żaden femaltiker nie pomoże jeśli maluch nie będzie odpowiednio dużo ssać. Niestety pod tym względem pierwsze tygodnie to trzeba się nastawić na ciągle karmienie jeśli nie chcemy dokarmiać mm. Wygodny fotel, książka, serial, telefon i karmimy ile dziecko chce. ( Czasem i 1h, 1h przerwy i znowu ). Ja się już nastawiam na pierwysz miesiąc w piżamie martwię się tylko jak to starszak zniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 08:44   #1114
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Potwierdzam, na laktację wystarczy po prostu dużo pić najlepiej wody i dużo przystawiać dziecko. Żaden femaltiker nie pomoże jeśli maluch nie będzie odpowiednio dużo ssać. Niestety pod tym względem pierwsze tygodnie to trzeba się nastawić na ciągle karmienie jeśli nie chcemy dokarmiać mm. Wygodny fotel, książka, serial, telefon i karmimy ile dziecko chce. ( Czasem i 1h, 1h przerwy i znowu ). Ja się już nastawiam na pierwysz miesiąc w piżamie martwię się tylko jak to starszak zniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam te same obawy co do starszaka... Po pierwsze tygodnie dokladnie tak wygladaly, karmilam i nic wiecej. Synek spal co najwyzej na mnie, bo odkladany to sie budzil po 10 minutach.
A teraz bedzie trudniej. Szybko zostane z nimi sama, nawet jesli ktos przyjedzie pomoc to maks na pare dni. A nie mam co liczyc na dluzej, bo teraz dziadkowie nam mega pomagaja jak ja w szpitalu. Teraz tez ktos ze mna siedzi, wykorzystuja urlopy i potem juz nie bedzie takich mozliwosci...
No ale jakos bede musiala dac rade. po tych zawirowaniach ciazowych to jednak nie taki problem, byle wszyscy zdrowi.


Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 10:07   #1115
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pierwsza lutówka urodziła robi się poważnie! Ja miałam znowu wczoraj epizod krwi w moczu. Tak się boję o te nerki i, że trafię do szpitala, że chyba się spakuje już poważnie... Dostawcy mnie zaskoczyli i już jutro będzie łóżeczko i wózek. A mąż oczywiście podjarany chce składać tak wcześnie. Jak go od tego odgonić to nie wiem
Wiecie, cieszę się, że teraz jest większy dostęp do informacji bo wtedy to jak nasze mamy miały takie rady alkoholowe to z kim to miały zweryfikować? My będziemy robić tak a nasze dzieci będą nasze metody wyśmiewać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lutowka to chyba dobry termin chyba że miałaś na myśli kwietniowke to juz ktos pisal o pierwszej kilka dni temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dorota8500
Czas edycji: 2020-01-26 o 10:10
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 10:14   #1116
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Potwierdzam, na laktację wystarczy po prostu dużo pić najlepiej wody i dużo przystawiać dziecko. Żaden femaltiker nie pomoże jeśli maluch nie będzie odpowiednio dużo ssać. Niestety pod tym względem pierwsze tygodnie to trzeba się nastawić na ciągle karmienie jeśli nie chcemy dokarmiać mm. Wygodny fotel, książka, serial, telefon i karmimy ile dziecko chce. ( Czasem i 1h, 1h przerwy i znowu ). Ja się już nastawiam na pierwysz miesiąc w piżamie martwię się tylko jak to starszak zniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w koszuli nocnej przechodziłam ze 3 mce jak moja pierwsza córka się urodziła. Chodziłam z cyckami na wierzchu, bo albo byłam posmarowana maścią, albo miałam jakieś okłady z kapusty, albo ciągle karmiłam. Pewnie teraz będzie podobnie.

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Czy nic mu nie było okaże się za parę lat dopiero...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dokładnie!!! Zero alkoholu w ciąży i koniec kropka. Personel medyczny, często średniego szczebla potrafi takie bzdury szerzyć że strach słuchać a gdzie stosować się do takich zaleceń!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to często są skutki odległe, dziecko takiej matki pijącej ma często potem problemy z nauką w szkole i z koncentracją np.Były już robione takie badania. Matki cieszyły się,że nic dzieciom nie jest ale wyszło za kilka lat dopiero.

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Taaa jeszcze w zeszlym roku polozna kolezance kazala pic piwo na laktacje w ciezkim szoku bylam. I to młoda dziewczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi w szpitalu również kazali pić piwo, ale bezalkoholowe i piłam karmi.

Wczoraj i dzisiaj mam w domu malowanie sypialni. W tym tygodniu przyjdzie pewnie szafa. Muszę jeszcze zamówić jakąś niedużą komodę na ubranka dziecka.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 10:33   #1117
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

To chyba kolezanka źle zrozumiała radę bo cieszyła się że taka dawka nie zaszkodzi czyli to pewnie chodzi bardziej o chmiel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-26, 10:34   #1118
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Taaa jeszcze w zeszlym roku polozna kolezance kazala pic piwo na laktacje w ciezkim szoku bylam. I to młoda dziewczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi tez radzila, ale bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Potwierdzam, na laktację wystarczy po prostu dużo pić najlepiej wody i dużo przystawiać dziecko. Żaden femaltiker nie pomoże jeśli maluch nie będzie odpowiednio dużo ssać. Niestety pod tym względem pierwsze tygodnie to trzeba się nastawić na ciągle karmienie jeśli nie chcemy dokarmiać mm. Wygodny fotel, książka, serial, telefon i karmimy ile dziecko chce. ( Czasem i 1h, 1h przerwy i znowu ). Ja się już nastawiam na pierwysz miesiąc w piżamie martwię się tylko jak to starszak zniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moj przez pierwsze 3msc jadl jak w zegarku co 3h ciekawe co bedzie teraz ale tez ciekawa jestem jak to bedzie ze starszym... tyle dobrze ze mamy nianie i jakos go zajmie
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 10:53   #1119
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny, robiłam wczoraj koszyk apteczny i mam kilka pytań. Potrzebuje majtek siateczkowych (brać swój rozmiar czy większe), podkładów i czego jeszcze? Tak samo waciki jałowe i niejałowe? Jakie rozmiary? Macie jakąś listę z konkretnymi produktami, bo gubię się w tym gąszczu a termometr?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 11:14   #1120
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
To chyba kolezanka źle zrozumiała radę bo cieszyła się że taka dawka nie zaszkodzi czyli to pewnie chodzi bardziej o chmiel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie to chodzi o słód jęczmienny, który ponoć ma udowodniony pozytywny wpływ na laktację.
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, robiłam wczoraj koszyk apteczny i mam kilka pytań. Potrzebuje majtek siateczkowych (brać swój rozmiar czy większe), podkładów i czego jeszcze? Tak samo waciki jałowe i niejałowe? Jakie rozmiary? Macie jakąś listę z konkretnymi produktami, bo gubię się w tym gąszczu a termometr?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak chcesz mogę Ci wysłać swoją listę. Termometr polecam Visiofocus. Kupiłam z polecenia blogerki mama-pediatra, testowałam teraz przy swojej gorączce i wydaje się wiarygodny. Majtki są przeważnie albo S/M albo L/XL, ja biorę te bliżej swojego zwykłego rozmiaru. A gaziki to zależy do czego potrzebujesz - do przymywania oczek czy do pępuszka muszą być jałowe i włókninowe bo zwykle są szorstkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2020-01-26 o 11:17
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 11:17   #1121
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Dokładnie to chodzi o słód jęczmienny, który ponoć ma udowodniony pozytywny wpływ na laktację.Jak chcesz mogę Ci wysłać swoją listę. Termometr polecam Visiofocus. Kupiłam z polecenia blogerki mama-pediatra, testowałam teraz przy swojej gorączce i wydaje się wiarygodny. Majtki są przeważnie albo S/M albo L/XL, ja biorę te bliżej swojego zwykłego rozmiaru. A gaziki to zależy do czego potrzebujesz - do przymywania oczek czy do pępuszka muszą być jałowe i włóknienie, bo zwykle są szorstkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ozłociłabym Cię za taką listę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-26, 11:18   #1122
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Lutowka to chyba dobry termin chyba że miałaś na myśli kwietniowke to juz ktos pisal o pierwszej kilka dni temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry ale to oznacza, że kolejny miesiąc zaczyna się rozpakowywać. Zaraz marzec a wtedy my będziemy powoli w stresie
Jak wasze samopoczucie tak wgl? Okej czy raczej jesteście jak ja, że nie mozecie się doczekać kwietnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 11:20   #1123
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, robiłam wczoraj koszyk apteczny i mam kilka pytań. Potrzebuje majtek siateczkowych (brać swój rozmiar czy większe), podkładów i czego jeszcze? Tak samo waciki jałowe i niejałowe? Jakie rozmiary? Macie jakąś listę z konkretnymi produktami, bo gubię się w tym gąszczu a termometr?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to moje ulubione, majtki bralam m, nosze s ale chyba s bylyby dobre, juz nie pamietam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg apteka.jpg (131,4 KB, 89 załadowań)
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 11:26   #1124
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dobry ale to oznacza, że kolejny miesiąc zaczyna się rozpakowywać. Zaraz marzec a wtedy my będziemy powoli w stresie
Jak wasze samopoczucie tak wgl? Okej czy raczej jesteście jak ja, że nie mozecie się doczekać kwietnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w sumie nie wiem. Mam super humor, mnóstwo energii, domowe weekendy mnie męczą. A z drugiej strony chciałabym już poznać tego kogoś w brzuchu, myślę jaki jest, jak wygląda. Póki co cieszę się świętym spokojem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
to moje ulubione, majtki bralam m, nosze s ale chyba s bylyby dobre, juz nie pamietam
Podkłady higieniczne na łóżko, podpaski w majtki i to jest mój zestaw higieniczny? Wybaczcie za pytania, ale kompletnie się nie znam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 11:46   #1125
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ozłociłabym Cię za taką listę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ampułki soli fizjologicznej 50 szt. Unimer Baby
Spray do noska Sterimer Baby
Kompresy jałowe 5x5 50 szt. Medicomp
Duże płatki kosmetyczne bawełniane Kindii 4 op.
Aspirator Katarek Plus
Termometr bezdotykowy Visiofocus 06400
Bepanthen Baby 30g maść na odparzenia
Octenisept 50ml spray do dezynfekcji
Vigantol krople witamina D
Czopki przeciwgorączkowe z paracetamolem
Majtki siateczkowe Bella Mamma 3x2 szt.
Duże podpaski Bella Mamma 3 paczki
Wkładki laktacyjne 2 op.
Tantum Rosa do przemywania krocza
Podkłady higieniczne na łóżko 60x90 5 szt. Protectiva
Gotowe mleko początkowe w butelce 90ml + jednorazowy smoczek do butelki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dobry ale to oznacza, że kolejny miesiąc zaczyna się rozpakowywać. Zaraz marzec a wtedy my będziemy powoli w stresie
Jak wasze samopoczucie tak wgl? Okej czy raczej jesteście jak ja, że nie mozecie się doczekać kwietnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama nie wiem... Z jednej strony jestem już zmęczona tą ciążą, ograniczeniami które z niej wynikają, komplikacjami, zamartwianiem się, ale do kwietnia też mi się nie spieszy, bo wiem co mnie czeka Dla mnie pierwsze pół roku to jest hardcore i trochę się tego boję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2020-01-26 o 11:48
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 13:49   #1126
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Juliette88, dziękuję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Muszę jeszcze skonsultować z wami parę rzeczy
-majtki poporodowe, 6szt, akuku
-wkładki laktacyjne, 24szt, Babyono
-podkłady higieniczne poprodowe, 10szt, bella mamma
-podkłady higieniczne wysokochłonne poprodowe, 10szt, canpol
-kompresy 5x5cm, medicomp
-podkłady higieniczne, 90szt, 5szt, seni soft
-lano-maść, ziaja
Nie wiem czy nie poszalałam z podkładami 🤷 czy kojarzycie te firmy, robię koszyk na doz i nie wszystkie firmy z Gemini tam mam :/

Tamtum rosa brać w proszku do sporządzania roztworu czy gotowy roztwór? Smoczek lovi 0-3 będzie ok? Czy kupić jak nie będę mogła go ogarnąć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 14:50   #1127
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Juliette88, dziękuję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Muszę jeszcze skonsultować z wami parę rzeczy
-majtki poporodowe, 6szt, akuku
-wkładki laktacyjne, 24szt, Babyono
-podkłady higieniczne poprodowe, 10szt, bella mamma
-podkłady higieniczne wysokochłonne poprodowe, 10szt, canpol
-kompresy 5x5cm, medicomp
-podkłady higieniczne, 90szt, 5szt, seni soft
-lano-maść, ziaja
Nie wiem czy nie poszalałam z podkładami 🤷 czy kojarzycie te firmy, robię koszyk na doz i nie wszystkie firmy z Gemini tam mam :/

Tamtum rosa brać w proszku do sporządzania roztworu czy gotowy roztwór? Smoczek lovi 0-3 będzie ok? Czy kupić jak nie będę mogła go ogarnąć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podkłady seni soft 5szt? To te na łóżko, a Bella i Canpol do majtek - nie wydaje mi się dużo. Tantum Rosa miałam w proszku, rozpuszczałam w butelce ze sportowym dziubkiem i psikałam sobie po każdej wizycie w toalecie, fajnie łagodziło podrażnienia. Z tym w butelce nie miałam do czynienia, trudno mi powiedzieć jak z wygodą użytkowania. Mówisz o smoczku uspokajającym? Warto jakiś mieć, chociaż najlepiej nie używać w pierwszych tygodniach, dopóki maluch nie utrwali sobie dobrego odruchu ssania piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 14:56   #1128
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Podkłady seni soft 5szt? To te na łóżko, a Bella i Canpol do majtek - nie wydaje mi się dużo. Tantum Rosa miałam w proszku, rozpuszczałam w butelce ze sportowym dziubkiem i psikałam sobie po każdej wizycie w toalecie, fajnie łagodziło podrażnienia. Z tym w butelce nie miałam do czynienia, trudno mi powiedzieć jak z wygodą użytkowania. Mówisz o smoczku uspokajającym? Warto jakiś mieć, chociaż najlepiej nie używać w pierwszych tygodniach, dopóki maluch nie utrwali sobie dobrego odruchu ssania piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, seni soft znalazłam w 5paku. I do ogarniania siebie wystarczą podkłady na łóżko, do majtek i majtki siateczkowe? Tak o smoczku uspokajającym, są inne? Ogólnie mam nadzieję, że będzie gardził smoczkiem, ale żeby nie oszaleć kupię w razie czego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 15:34   #1129
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Tak, seni soft znalazłam w 5paku. I do ogarniania siebie wystarczą podkłady na łóżko, do majtek i majtki siateczkowe? Tak o smoczku uspokajającym, są inne? Ogólnie mam nadzieję, że będzie gardził smoczkiem, ale żeby nie oszaleć kupię w razie czego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tyle wystarczy że siebie ogarnąć. Wkładek laktacyjnych masz mało moim zdaniem, ale w sumie to akurat łatwo kupić gdziekolwiek.
Lovi produkuje też smoczki do butelek, dlatego chciałam się upewnić. Moja córka była totalnie antysmoczkowa, żałowałam w kryzysowych momentach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-26, 15:47   #1130
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Tak, tyle wystarczy że siebie ogarnąć. Wkładek laktacyjnych masz mało moim zdaniem, ale w sumie to akurat łatwo kupić gdziekolwiek.
Lovi produkuje też smoczki do butelek, dlatego chciałam się upewnić. Moja córka była totalnie antysmoczkowa, żałowałam w kryzysowych momentach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zmieniłam na 84szt z akuku dziękuję za podpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 16:00   #1131
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

W temacie wkładek laktacyjnych położna nas prosiła żeby kupić jedno opakowanie wkładek osobno pakowanych jak podpaski żeby można było higiecznie mieć że sobą zapas w torebce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 16:15   #1132
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
W temacie wkładek laktacyjnych położna nas prosiła żeby kupić jedno opakowanie wkładek osobno pakowanych jak podpaski żeby można było higiecznie mieć że sobą zapas w torebce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kojarzysz które takie są?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 16:25   #1133
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Wkladki lansinoh, ja miałam tez chicco. Nie róbcie ogromnych zapasów. Nie wiadomo czy się przydadzą. Przez 30 mcy karmienia (2 dzieci) zużylam 30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 16:57   #1134
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
A kojarzysz które takie są?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Baby ono comfort

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 16:59   #1135
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Baby ono comfort

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie zamieniłam na takie

Jeszcze takie coś znalazłam, ale nie wiem ile to jest warte. Nie wiedziałem, że apteka tak mnie pochłonie Screenshot_2020-01-26-17-53-23-063_com.facebook.katana.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 17:00   #1136
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja zamiast wkładek laktacyjnych, które u mnie nie dawały rady z nawalem, używałam podpasek Bella tych zwykłych przecinalam jedna na pół i było. Miękkie, nie podrażniały i dawały radę wytrzymac nawał bez przeciekania przez pół nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 17:07   #1137
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ja w sumie nie wiem. Mam super humor, mnóstwo energii, domowe weekendy mnie męczą. A z drugiej strony chciałabym już poznać tego kogoś w brzuchu, myślę jaki jest, jak wygląda. Póki co cieszę się świętym spokojem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Podkłady higieniczne na łóżko, podpaski w majtki i to jest mój zestaw higieniczny? Wybaczcie za pytania, ale kompletnie się nie znam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak, natomiast ja polecam podklady z rossmana, które mozna przykleic do przescieradla, te które wkleilam są dla dziecka na przewijak

tantuum rosa kupilam kiedys i nie uzylam ani razu. Podmywanie zwykła wodą po cesarce calkowicie wystarczylo, chociaz ona dla kobiet rodzacych naturalnie bardziej. Mogę oddać całe opakowanie pierwsze kilka dni uzywalam tych podpasek grubych, pozniej przeszlam na zwykle cienkie ale takie, żeby byly z miekką powierzchnią, nie te siateczkowe
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 17:12   #1138
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Akuku wkładki laktacyjne też są pojedynczo pakowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 17:40   #1139
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja tez nie zuzylam nawet jednego opakowania wkladek laktacyjnych, a karmilam ponad dwa lata. Jedno opakowanie na start wystarczy.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 17:56   #1140
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Potwierdzam, na laktację wystarczy po prostu dużo pić najlepiej wody i dużo przystawiać dziecko. Żaden femaltiker nie pomoże jeśli maluch nie będzie odpowiednio dużo ssać. Niestety pod tym względem pierwsze tygodnie to trzeba się nastawić na ciągle karmienie jeśli nie chcemy dokarmiać mm. Wygodny fotel, książka, serial, telefon i karmimy ile dziecko chce. ( Czasem i 1h, 1h przerwy i znowu ). Ja się już nastawiam na pierwysz miesiąc w piżamie martwię się tylko jak to starszak zniesie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moi obydwoje jedli od 1 min do 2więc u nas nie było mowy o wiszeniu i przykładaniu. Karmilam ich do roku. Jasne że woda i tylko woda jest na 1 miejscu ale ja nie lubię wody mam wręcz odruch wymiotny ale uczę się jej pić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Wkładki laktacyjne używałam Johnson bo one miały miejsce na sutek i takie ładnie wyglądały pod bluzką a takie zwykłe płaskie były beznadziejne i odstawały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.