Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-24, 06:38   #3631
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No to nikt nie broni Ci zrobić tych badań, ale nie jest to standard przy doborze tabletek. Jeśli masz regularne miesiączki, nie masz trądziku, nie wylesiejesz, nie masz bardzo bolesnych miesiączek, to hormony są najpewniej okay. Jeśli mimo to chcesz się zbadać, to to zrób, pokaz lekarzowi wyniki, ale nie licz, że wybierze idealne tabletki. Tabletki wybiera się metodą prób i błędów, bo składy hormonalne są często takie same, a na jednych będzie ok, na innych piersi będą boleć, a jeszcze na innych głowa.

Przy doborze tabletek bardziej znaczące są krzepliwość krwi, próby wątrobowe, ciśnienie krwi, historia chorób w rodzinie. Ja przed pierścieniami miałam kupić ciśnieniomierz i mierzyć ciśnienie, żeby się upewnić, że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Zależy. Kiedy miałaś ostatnią cytologię i badanie ginekologiczne? Chodzisz do tego samego lekarza?

U mnie było ostatnio tak, że badana byłam w lipcu. W październiku wróciłam po antykoncepcje i lekarz już mnie nie badał, tylko spojrzał na wyniki badań w lipcu, na wyniki cytologi i wystawił receptę.

Jeśli cytologia była ponad rok temu, badanie ginekologiczne też, to lepiej poczekać aż okres się skończy, minie parę dni i wtedy się tam udać. Wysoce prawdopodobne, że lekarz będzie chciał Cię zbadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W maju byłam u ginekologa po połogu, cytologie miałam jakoś hm pod koniec tamtego roku bodajże...
Nie do innego po ciąży byłam u u tej doktor już zostaje.
Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 08:09   #3632
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No to nikt nie broni Ci zrobić tych badań, ale nie jest to standard przy doborze tabletek. Jeśli masz regularne miesiączki, nie masz trądziku, nie wylesiejesz, nie masz bardzo bolesnych miesiączek, to hormony są najpewniej okay. Jeśli mimo to chcesz się zbadać, to to zrób, pokaz lekarzowi wyniki, ale nie licz, że wybierze idealne tabletki. Tabletki wybiera się metodą prób i błędów, bo składy hormonalne są często takie same, a na jednych będzie ok, na innych piersi będą boleć, a jeszcze na innych głowa.

Przy doborze tabletek bardziej znaczące są krzepliwość krwi, próby wątrobowe, ciśnienie krwi, historia chorób w rodzinie. Ja przed pierścieniami miałam kupić ciśnieniomierz i mierzyć ciśnienie, żeby się upewnić, że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Zależy. Kiedy miałaś ostatnią cytologię i badanie ginekologiczne? Chodzisz do tego samego lekarza?

U mnie było ostatnio tak, że badana byłam w lipcu. W październiku wróciłam po antykoncepcje i lekarz już mnie nie badał, tylko spojrzał na wyniki badań w lipcu, na wyniki cytologi i wystawił receptę.

Jeśli cytologia była ponad rok temu, badanie ginekologiczne też, to lepiej poczekać aż okres się skończy, minie parę dni i wtedy się tam udać. Wysoce prawdopodobne, że lekarz będzie chciał Cię zbadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę źle się wyraziłam. Aktualnie stosuje antykoncepcje hormonalna, nie chodzi mi by zrobić te badania by dobrać odpowiednie tabletki tylko chce sprawdzić czy nie mam zaburzeń hormonalnych. Ostatnio z moją cera jest bardzo źle i między innymi dlatego chciałabym zrobić takie badania ale przeczytałam w internecie że przy stosowaniu antykoncepcji wyniki wyjdą niemiarodajne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 08:17   #3633
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja po odstawieniu tabsów miałam 3 miechy takiego sajgonu zarówno na twarzy, jak i w emocjach, że późniejsze zmiany hormonalne związane z ciążą to był pikuś.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Ty robisz Mysia takie jajca z odstawianiem i wracaniem do hormonów, że nie dziw się że Ci skóra reaguje, serio.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 08:56   #3634
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja po odstawieniu tabsów miałam 3 miechy takiego sajgonu zarówno na twarzy, jak i w emocjach, że późniejsze zmiany hormonalne związane z ciążą to był pikuś.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Ty robisz Mysia takie jajca z odstawianiem i wracaniem do hormonów, że nie dziw się że Ci skóra reaguje, serio.
Wiem, zdaje sobie z tego sprawę, ale czasu nie cofne. Będę mądrzejsza na przyszłość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 09:04   #3635
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wiadomo, po prostu nie ma co się dziwić, że Ci organizm świruje. Po wprowadzeniu nowej metody antykoncepcji też raczej nie uspokoi się od razu, trochę to zajmie niestety.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 09:45   #3636
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wiadomo, po prostu nie ma co się dziwić, że Ci organizm świruje. Po wprowadzeniu nowej metody antykoncepcji też raczej nie uspokoi się od razu, trochę to zajmie niestety.
Ok, rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 11:23   #3637
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Ok, rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestem na bieżąco, ale mi trądzik się utrzymywał znacznie dłużej niż 3 miesiące, kiedy rozpoczęłam branie tabletek. Daj sobie czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 12:25   #3638
ankakocanka
Raczkowanie
 
Avatar ankakocanka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 94
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mi też dłużej się utrzymywał niż 3 miesiące... Pół roku na pewno to było. Druga sprawa, że przy robieniu sobie przerwy od tabletek tez miałam ponowny wysypy.
ankakocanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 13:40   #3639
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja też miałam znaczne pogorszenie stanu cery po rozpoczęciu brania tabletek. Na pewno trwało to z jakieś 4 miesiące. Teraz jest już ok

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 13:58   #3640
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ankakocanka Pokaż wiadomość
Mi też dłużej się utrzymywał niż 3 miesiące... Pół roku na pewno to było. Druga sprawa, że przy robieniu sobie przerwy od tabletek tez miałam ponowny wysypy.
Dokładnie. U mnie to samo... Takiego trądziku to nie miałam nawet w latach nastoletnich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 14:14   #3641
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki dziewczyny. Ja zawsze miałam problemy z cerą, ale teraz już jest całkiem beznadziejnie i dlatego tragizuje. Poczekam w takim razie aż wszystko wróci do normy
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 20:00   #3642
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 09:42   #3643
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja nie miałam przed, nie miałam w trakcie, nie miałam po po jednym odstawieniu...a po ostatnim odstawieniu masakra
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 06:49   #3644
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zazdro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 18:17   #3645
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, biorę od prawie roku tabletki vibin. Nie pominęłam żadnej tabletki i zawsze brałam na czas. Dziś zauważyłam brązowy śluz a zostały mi 2 tabletki do końca. Podczas tego cyku brałam tabletki unofuraginum i maść na infekcje ale w trakcie stosowania kuracji zarówno jednym jak i drugim lekiem nie współżyłam. Jaka może być przyczyna brązowego plamienia przed okresem? Nigdy mi się to nie zdażyło i strasznie mnie to zmartwiło.....
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 05:59   #3646
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, biorę od prawie roku tabletki vibin. Nie pominęłam żadnej tabletki i zawsze brałam na czas. Dziś zauważyłam brązowy śluz a zostały mi 2 tabletki do końca. Podczas tego cyku brałam tabletki unofuraginum i maść na infekcje ale w trakcie stosowania kuracji zarówno jednym jak i drugim lekiem nie współżyłam. Jaka może być przyczyna brązowego plamienia przed okresem? Nigdy mi się to nie zdażyło i strasznie mnie to zmartwiło.....
Możliwe, że większej przyczyny nie ma, a może jest to reakcja na osłabienie organizmu infekcją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 07:47   #3647
Jagodaa_saa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny!

Mam pytanie - czy zawsze macie krwawienie jak w zegarku? Ja zazwyczaj miałam je 5 dnia praktycznie o tej samej porze, a tu nagle o tym samym czasie, ale dzień wcześniej. Nie brałam nic, co by miało interkację, uważam co jem i piję. Wszystko jest ok? Co prawda miałam już tak, ze krwawienie pojawiło się wcześniej. Wolę się jednak upewnić.
Dodatkowo zawsze na początku opakowania jakoś czuję jeden jajnik i boję się, ze może coś jest nie tak i nagle wystąpi owulacja... To możliwe, że jakaś tabletka się nie wchłonęła stad szybsze krwawienie czy to normalne i nie mam się czym martwić?
Jagodaa_saa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 08:36   #3648
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Jagodaa_saa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Mam pytanie - czy zawsze macie krwawienie jak w zegarku? Ja zazwyczaj miałam je 5 dnia praktycznie o tej samej porze, a tu nagle o tym samym czasie, ale dzień wcześniej. Nie brałam nic, co by miało interkację, uważam co jem i piję. Wszystko jest ok? Co prawda miałam już tak, ze krwawienie pojawiło się wcześniej. Wolę się jednak upewnić.
Dodatkowo zawsze na początku opakowania jakoś czuję jeden jajnik i boję się, ze może coś jest nie tak i nagle wystąpi owulacja... To możliwe, że jakaś tabletka się nie wchłonęła stad szybsze krwawienie czy to normalne i nie mam się czym martwić?
Zgodnie z ulotka krwawienie może pojawić się każdego dnia przerwy. Nie martw się. Owulacja przy tabletkach niemożliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 20:37   #3649
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Jagodaa_saa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Mam pytanie - czy zawsze macie krwawienie jak w zegarku? Ja zazwyczaj miałam je 5 dnia praktycznie o tej samej porze, a tu nagle o tym samym czasie, ale dzień wcześniej. Nie brałam nic, co by miało interkację, uważam co jem i piję. Wszystko jest ok? Co prawda miałam już tak, ze krwawienie pojawiło się wcześniej. Wolę się jednak upewnić.
Dodatkowo zawsze na początku opakowania jakoś czuję jeden jajnik i boję się, ze może coś jest nie tak i nagle wystąpi owulacja... To możliwe, że jakaś tabletka się nie wchłonęła stad szybsze krwawienie czy to normalne i nie mam się czym martwić?
Nie, krwawienia raczej nie miewałam jak w zegarku, czasem było drugiego dnia po odstawieniu, czasem czwartego, generalnie różnie.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-28, 21:20   #3650
karola283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, zapomniałam przyjąć 4 tabletki z opakowania. Nie mam pojęcia jak to się stało, ale zorientowałam się o tym dopiero, kiedy przyjmowałam dzisiejsza tabletkę. Uprawiałam seks rano w dniu przyjęcia 3 tabletki, ale nie doszło do wytrysku w srodku. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w tej sytuacji? Czy jest sens żebym jechała po tabletkę 72 po? Oczywiście teraz bede się dodatkowo zabezpieczać.
karola283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 21:46   #3651
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karola283 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapomniałam przyjąć 4 tabletki z opakowania. Nie mam pojęcia jak to się stało, ale zorientowałam się o tym dopiero, kiedy przyjmowałam dzisiejsza tabletkę. Uprawiałam seks rano w dniu przyjęcia 3 tabletki, ale nie doszło do wytrysku w srodku. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w tej sytuacji? Czy jest sens żebym jechała po tabletkę 72 po? Oczywiście teraz bede się dodatkowo zabezpieczać.
Weź tą dodatkową tabletkę, zabezpieczaj się dodatkowo i tyle. Nie napisałaś jasno, kiedy zauważyłaś pominięcie. Przy 5 tabletce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 07:27   #3652
karola283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak, zauważyłam to wczoraj wieczorem, czyli wtedy, kiedy powinnam wziąć 5 tabletkę. Przyjęłam 2 na raz tak jak pisze ulotka. Teraz dla bezpieczeństwa będę się chyba dodatkowo zabezpieczać przez cały cykl i mam nadzieje, ze plemniki z ewentualnego prejekulatu nie byłyby zdolne do przeżycia ponad 40 godzin i zapłodnienia gdyby doszło do odblokowania owulacji przez zapomnienie tej 1 tabletki...
karola283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 08:05   #3653
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Zapytam tutaj, mianowicie od następnej miesiączki będę używać krążka, a ze od tej miesiączki co miałam teraz(wprawdzie pod koniec,więc jeszcze się uczę go obsługiwać)zaczęłam używać kubeczka menstruacyjnego, i mam pytanie co najpierw założyć? Bo tak jeśli krążek to może mi wpaść do kubeczka czy coś i nie będę zabezpieczona.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 08:18   #3654
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zapytam tutaj, mianowicie od następnej miesiączki będę używać krążka, a ze od tej miesiączki co miałam teraz(wprawdzie pod koniec,więc jeszcze się uczę go obsługiwać)zaczęłam używać kubeczka menstruacyjnego, i mam pytanie co najpierw założyć? Bo tak jeśli krążek to może mi wpaść do kubeczka czy coś i nie będę zabezpieczona.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka


Nie sadze żeby Ci krazek wpadł do kubeczka aczkolwiek używałam jednego i drugiego i na pierwszy „cykl” z krążkem (gdy aplikuje się go podczas pierwszego dnia okresu) zrezygnowałabym jeszcze z kubeczka. Ja się kubeczka uczyłam obsługiwać kilka miesięcy i po prostu wiem jakie byłoby uciążliwe ciagle poprawianie jednego i drugiego, wyciąganie... kolejnym razem krazek będziesz już zakładać pod sam koniec krwawienia/bez krwawienia wiec nie będzie tego problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 08:44   #3655
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie sadze żeby Ci krazek wpadł do kubeczka aczkolwiek używałam jednego i drugiego i na pierwszy „cykl” z krążkem (gdy aplikuje się go podczas pierwszego dnia okresu) zrezygnowałabym jeszcze z kubeczka. Ja się kubeczka uczyłam obsługiwać kilka miesięcy i po prostu wiem jakie byłoby uciążliwe ciagle poprawianie jednego i drugiego, wyciąganie... kolejnym razem krazek będziesz już zakładać pod sam koniec krwawienia/bez krwawienia wiec nie będzie tego problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hm, w sumie tak bo obie te rzeczy to dla mnie nowość, więc w ten pierwszy okres z krazkiem będę używać tampony.


Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:38   #3656
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zapytam tutaj, mianowicie od następnej miesiączki będę używać krążka, a ze od tej miesiączki co miałam teraz(wprawdzie pod koniec,więc jeszcze się uczę go obsługiwać)zaczęłam używać kubeczka menstruacyjnego, i mam pytanie co najpierw założyć? Bo tak jeśli krążek to może mi wpaść do kubeczka czy coś i nie będę zabezpieczona.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Najpierw krążek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 20:27   #3657
oliwiaxoxox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć. Biorę 5te opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dwuskladnikowych z powodu prawdobodobienstwa pcos (dużo pęcherzy na jajnikach i nieregularne miesiączki) jak i w celu antykoncepcyjnym. Przy 7 tabletce zaczęły mnie boleć jajniki. Czym to może byc spowodowane?
oliwiaxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 09:07   #3658
dzoanka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12
Tabletki antykoncepcyjne

Witam, czy umycie zębów 2h po tabletce antykoncepcyjnej pasta do zębów z węglem aktywnym może na nią wpłynąć? Oczywiście umylam zęby i wyplulam pianę ale dalej mam shizy.... Czy takie coś może mieć wpływ?
dzoanka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 09:46   #3659
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez dzoanka93 Pokaż wiadomość
Witam, czy umycie zębów 2h po tabletce antykoncepcyjnej pasta do zębów z węglem aktywnym może na nią wpłynąć? Oczywiście umylam zęby i wyplulam pianę ale dalej mam shizy.... Czy takie coś może mieć wpływ?
Oczywiście, że nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez oliwiaxoxox Pokaż wiadomość
Cześć. Biorę 5te opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dwuskladnikowych z powodu prawdobodobienstwa pcos (dużo pęcherzy na jajnikach i nieregularne miesiączki) jak i w celu antykoncepcyjnym. Przy 7 tabletce zaczęły mnie boleć jajniki. Czym to może byc spowodowane?
Hej, musisz iść na usg, żeby się przekonać, co tam się dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 08:37   #3660
mika121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny, a pasta/żel do mycia twarzy z czarnym węglem może wpływać na skuteczność tabletek? stosuję regularnie, raz dziennie na twarz i naszły mnie obawy..
mika121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.