Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-09, 21:28   #1621
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
A jakie macie rady dla osoby, która zna dużo fajnych słówek, ale nie umie ich wykorzystać?
Np. zamiast napisać 'sob', piszę 'cry'. Zamiast 'magnificent' nieśmiertelne 'great'

Często piszę wypracowania i potem myślę, że mogłabym dane słowo zastąpić czymś innym. Jestem na poziome B2 jakby miało to coś do rzeczy

I to nie jest tak, że nie znam synonimów, tylko właśnie pierwsze co, to przychodzą mi na myśł te podstawowe słówka, które znam od kilku lat.

Ale chodzi bardziej o pisanie czy mówienie? A jak z tym u ciebie w jęz. polskim/ojczystym? Piszesz/ pisałaś świetne wypracowania czy raczej przeciętne? Jesteś dobrym mówcą?
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 21:36   #1622
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
O którym mówisz? Z angielskiego trochę ich jest
chodzi mi o jakieś ogólne info związane ze zdawaniem certyfikatów w internecie jest niby dużo, ale chciałabym pogadać z kimś, kto zna temat "od kuchni"
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 21:38   #1623
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Chodzi mi zarówno o pisanie, jak i o mówienie.
Hmm... co do pisania wypracowań, nie lubię zbytnio tego ale nie uważam, bym miała ubogie słownictwo. Przede mną matura i po prostu chciałabym posługiwać się tymi bardziej zaawansowanymi słówkami, jednak pierwsze na myśł przychodzą mi te, które znam od lat.

Jedyne co robię, to jak już mam mniej więcej napisane wypracowanie, czytam je jeszcze raz i próbuję zamieniać niektóre słowka z ich bardziej zaawansowanymi synonimami
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 21:47   #1624
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
chodzi mi o jakieś ogólne info związane ze zdawaniem certyfikatów w internecie jest niby dużo, ale chciałabym pogadać z kimś, kto zna temat "od kuchni"
Na forum są też konkretne tematy pod dany certyfikat, np. ten. Warto jest jednak pytać pod konkretny rodzaj jeśli jakiś masz na myśli, niż szukać czegoś, hmm, ogólnego. Przy okazji też mogę pomóc
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 22:09   #1625
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A jak uważasz, że powinno być lub jak to inaczej zapisać?

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
ich i podobne końcówki w wyrazach niem. wymawia się mniej więcej jak w jęz. polskim miękkie h' tj. hiena, chichot.
Właśnie miałam podać za przykład słowo "hiena"
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 07:55   #1626
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie wiem, dla mnie najbardziej zbliżoną polską pisownią np. słówka "ich" jest "iś" Może nie jest to czyste "ś", jak w wyrazie "kościół", ale mimo wszystko jest to dla mnie "ś". Wszyscy moi znajomi Niemcy, czy wykładowcy tak to wymawiają, ja też zawsze tak robiłam i znajomi mi mówią, że dobrze wymawiam. Tak samo jak "stressig" - u mnie jest to mniej więcej "sztresyś" - też podobno dobrze Mam jednego znajomego (Niemiec), który wymawia twarde "g" na końcu takich wyrazów, ale to tylko jeden. Nie wiem, pogadam dzisiaj z koleżanką o tym
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 09:10   #1627
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Pozwolę sobie włączyć się do rozmowy, bo tak Was sobie czytam od czasu do czasu

Jeśli chodzi o 'ch'/'g' w niemieckim, to tak jak niektóre wspominały, najbliżej im do polskiego 'hi'. Co prawda w szkołach często uczą, że 'ś', nawet mam jakiś genialny słownik do niemieckiego z podstawówki z taką bardzo polską wymową i tam też tak pisali - na szczęście na studiach mnie uświadomili raz, a dobrze.

I jeszcze podpowiem, że gdyby któraś podchodziła do egzaminu na tłumacza przysięgłego, to powinna szczególnie uważać, bo komisja nie może strawić polskiego 'ś'.

W sprawie certyfikatów - może przydałby mi się DELE B2 teraz, bo ładnie wyglądałby w CV , ale przecież nadal nie skończyłam nauki hiszpańskiego... Jak to jest z Wami i certyfikatami, jeśli robicie jakiś, to uczycie się dalej? Czy może zdajecie po każdym poziomie (drogość, wiem)? Sama najchętniej odczekałabym do C2, ale jeśli ktoś będzie chciał ode mnie papierek...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 11:33   #1628
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja rozmawiałam właśnie z koleżanką, przećwiczyłyśmy wszystkie isie i ihy i mówi, że najlepsze jest to z "ś"
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:04   #1629
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja byłam zawsze przekonana, że to jest takie łamane "ih/iś", dość dziwny dźwięk. Ale też bardziej skłaniałam się ku -iś (z tym że to ś nie jest tak wyraźne jak u nas).
Zapytam koleżankę, która studiuje i pracuje w Niemczech, jakiś certyfikat też ma, więc musi się orientować...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:50   #1630
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ale też bardziej skłaniałam się ku -iś (z tym że to ś nie jest tak wyraźne jak u nas).
Zapytam koleżankę, która studiuje i pracuje w Niemczech, jakiś certyfikat też ma, więc musi się orientować...
Dokładnie tak pisałam
Przyszła nas odwiedzić kolejna znajoma i też uważa, że bliżej "ś", niż "h". Obie są Niemkami, więc kto jak kto, ale chyba się znają
Koleżanka Ci pewnie nic nowego nie powie - ja też studiuję i pracowałam w Niemczech oraz mam certyfikat. Podejrzewam, że każdy mówi po prostu inaczej, więc i nauczyciele uczą różnie. Chyba nie ma co dyskutować na ten temat, u nas w Polsce też ludzi różnie wymawiają różne słówka
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki

Edytowane przez lovebird
Czas edycji: 2014-02-10 o 12:53
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 14:26   #1631
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

No... innej koleżanki chłopak chodził na kurs w Polsce i go uczyli "ih"
Ta koleżanka ma certyfikat z B2, sama wymawia -iś, jej znajomi Niemcy też, zapytała dwóch kolegów z którymi pracuje, wyjasniła że w Hochdeutsch czyli formalnie mówi się -iś, a jej koledzy Niemcy mówią nawet - isz i generalnie w okolicy też (Stuttgart). Tylko z kilkoma przypadkami spotkala się z ih. I najważniejsza informacja - wg jej kolegów nie ma znaczenia jak się powie - bo i tak każdy zrozumie.

Więc być może to zależy od regionu i jakiegoś dialektu czy coś. Może to na zasadzie coś naszej np. piżamy /pidżamy (bo jedni mówią tak, drudzy tak, a obie są poprawne )
__________________
Lubię czytać

Edytowane przez Farisss
Czas edycji: 2014-02-10 o 14:28
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 14:29   #1632
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
wg jej kolegów nie ma znaczenia jak się powie - bo i tak każdy zrozumie.
Dokładnie To Ci każdy Niemiec powie
A "isz", "ik"/"ike" i inne takie, to już dialekty
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 14:39   #1633
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

I sprawa wyjaśniona
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 18:58   #1634
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
ja też studiuję i pracowałam w Niemczech oraz mam certyfikat.
Jaki masz certyfikat? Długo się do niego uczyłaś?
Jeśli było w wątku to wybaczcie
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 19:19   #1635
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Jaki masz certyfikat? Długo się do niego uczyłaś?
Jeśli było w wątku to wybaczcie
Mam DSH. Szczerze mówiąc, nie przygotowywałam się do niego jakoś specjalnie... Miesiąc przed egzaminem szkoła organizowała 3-tygodniowy kurs, spotkania 2-3 razy w tygodniu, ale tam głównie zapoznawaliśmy się z tym, jak wygląda ten egzamin, nauki już nie było, bo to za mało czasu juz wtedy na naukę. Za bardzo Ci, niestety, nie pomogę :/
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 19:30   #1636
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

To jest według tych poziomów taki C1 jakby?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 19:37   #1637
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
To jest według tych poziomów taki C1 jakby?
Z tego, co wiem, to zależy od tego, jak napiszesz egzamin. W zależności od ilości uzyskanych punktów masz B2, C1 albo C2. Przynajmniej tak pamiętam, to było ponad 4 lata temu
Cytat:
Die Bestehensgrenze für jede Teilprüfung liegt bei 57 % der maximal erreichbaren Punktzahl, zwischen 67 % und 81 % wird die Niveaustufe DSH 2 angesetzt, ab 82 % DSH 3.
-> tutaj masz opisane
O ile dobrze pamiętam, to DSH1 to B2, DSH2 - C1, DSH3 - C2
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki

Edytowane przez lovebird
Czas edycji: 2014-02-10 o 19:38
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 22:30   #1638
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dzięki!! Już się biorę za czytanie
Dużo się zmieniło przez te cztery lata z Twoim niemieckim?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 23:08   #1639
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość


http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie?...depl&in=&lf=de
Wciśnij głośnik i posłuchaj, na pewno nie ma tam jednej z końcówek, którą zaproponowałaś
genialne, dzieki


fajnie, że sie taka dyskusja rozwinęła na temat niemieckiego "g", dzięki temu dostałam naprawde szczegółową odpowiedź na swoje pytanie haha
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 07:56   #1640
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Dzięki!! Już się biorę za czytanie
Dużo się zmieniło przez te cztery lata z Twoim niemieckim?
Ciężko stwierdzić. Poznałam dużo więcej słówek, zaczęłam rozumieć dużo więcej (bo przed egzaminem nie miałam żadnego kontaktu z Niemcami, jedynie uczyłam się z książek i internetu, kurs też tak właściwie prowadziła babka z innego kraju) - to brało się z czytania książek po niemiecku i słuchania na wykładach. Ale mówiłam o wiele mniej, więc w mowie się pogorszyłam, bo w szkole, mimo że poziom podstawowy, to coś tam się mówło. A na studiach już nic. Od pół roku codziennie rozmawiam z Niemcami i teraz mogę powiedzieć, że od czasu egzaminu dużo lepiej mówię i znam więcej słownictwa. Gramatyke musiałabym sobie przypomnieć, bo w zadaniach były różne dziwne konstrukcje, ale to kwestia kilku godzin Nie wiem, jak Tobie idzie gramatyka, ale ja z nią nigdy nie miałam problemów.
A Ty masz jakiś certyfikat upatrzony, czy jeszcze się rozglądasz? W jakim celu go w ogóle robisz - po prostu żeby miec papier, czy potrzebujesz do czegoś konkretnego?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 17:40   #1641
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Ciężko stwierdzić. Poznałam dużo więcej słówek, zaczęłam rozumieć dużo więcej (bo przed egzaminem nie miałam żadnego kontaktu z Niemcami, jedynie uczyłam się z książek i internetu, kurs też tak właściwie prowadziła babka z innego kraju) - to brało się z czytania książek po niemiecku i słuchania na wykładach. Ale mówiłam o wiele mniej, więc w mowie się pogorszyłam, bo w szkole, mimo że poziom podstawowy, to coś tam się mówło. A na studiach już nic. Od pół roku codziennie rozmawiam z Niemcami i teraz mogę powiedzieć, że od czasu egzaminu dużo lepiej mówię i znam więcej słownictwa. Gramatyke musiałabym sobie przypomnieć, bo w zadaniach były różne dziwne konstrukcje, ale to kwestia kilku godzin Nie wiem, jak Tobie idzie gramatyka, ale ja z nią nigdy nie miałam problemów.
A Ty masz jakiś certyfikat upatrzony, czy jeszcze się rozglądasz? W jakim celu go w ogóle robisz - po prostu żeby miec papier, czy potrzebujesz do czegoś konkretnego?
Dzięki za odpowiedź. U mnie z językiem było bardzo dobrze, potem przerwa (i automatyczne cofanie się) teraz wróciłam i znów jest dobrze Jednak systematyczny kontakt to podstawa! Wciąż szukam pomysłu na codzienny kontakt z językiem. Ty używasz w pracy? Czy mieszkasz w Niemczech? Piszesz że używając poł roku codziennego stosowania bardzo sie poprawia- właśnie codzienny kontakt to jednak najlepsza rzecz
Nie mam certyfikatu, ale w sumie tak mnie ten temat interesuje (jakie są, co dają itp )
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:44   #1642
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. U mnie z językiem było bardzo dobrze, potem przerwa (i automatyczne cofanie się) teraz wróciłam i znów jest dobrze Jednak systematyczny kontakt to podstawa! Wciąż szukam pomysłu na codzienny kontakt z językiem. Ty używasz w pracy? Czy mieszkasz w Niemczech? Piszesz że używając poł roku codziennego stosowania bardzo sie poprawia- właśnie codzienny kontakt to jednak najlepsza rzecz
Nie mam certyfikatu, ale w sumie tak mnie ten temat interesuje (jakie są, co dają itp )
Aktualnie mieszkam po prostu z Niemkami i spotykam się prawie codziennie z innymi Niemcami
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 21:12   #1643
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Aktualnie mieszkam po prostu z Niemkami i spotykam się prawie codziennie z innymi Niemcami
Zazdroszcze
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 00:43   #1644
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ahoj!

Słyszałyście coś może o Express Publishing? Myślę, żeby kupić sobie to repetytorium i przygotowywać się z niego do matury.
Jeste głodna waszych opinii i ewentualnych poleceń innych książek.
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 07:53   #1645
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Express Publishing... to moje pierwsze książki z podstawówki! i faktycznie miło wpomina, bo dziś z dziecmi na korepetycjach przerabiam

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

tak patrzę właśnie i te repetytorium można na chomiku ściągnąć i zobaczyć co i jak
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 23:37   #1646
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ediszon_ Pokaż wiadomość
Ahoj!

Słyszałyście coś może o Express Publishing? Myślę, żeby kupić sobie to repetytorium i przygotowywać się z niego do matury.
Jeste głodna waszych opinii i ewentualnych poleceń innych książek.
Wspomniałam już tu kiedyś o repetytorium, które obowiązywało nas kiedyś, w czasie przygotowań do matury podstawowej. Używam go też niekiedy podczas korepetycji - Matura Repetytoriunm z testami, Macmillan. Polecam
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 09:40   #1647
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
Express Publishing... to moje pierwsze książki z podstawówki! i faktycznie miło wpomina, bo dziś z dziecmi na korepetycjach przerabiam

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

tak patrzę właśnie i te repetytorium można na chomiku ściągnąć i zobaczyć co i jak
Dziękuję za dobrą radę. Udało mi się ściągnąć i od razu pobiegłam do księgarni. Przerobiłam dział CZŁOWIEK i bardzo dobrze mi się z tą książką pracuje. "Szału nie ma" jak to mówią, ale jest super uzupełnieniem do repetytorium LONGMAN. Dziękuję bardzo!

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Wspomniałam już tu kiedyś o repetytorium, które obowiązywało nas kiedyś, w czasie przygotowań do matury podstawowej. Używam go też niekiedy podczas korepetycji - Matura Repetytoriunm z testami, Macmillan. Polecam
O, a o tej książce nie słyszałam. Jest też poziom rozszerzony, czy tylko podstawowy?
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 16:03   #1648
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

2 lata w IE i niech mnie ktoś oświeci bo nie wiem.. Co znaczy pulp ???
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:13   #1649
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A w jakim odniesieniu ?
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 20:33   #1650
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie wiem czy słyszałyście o audycjach językowych w radiu Lublin. Ja odkryłam to dopiero dzisiaj :P Lektorzy prowadzą krótkie lekcje, które można sobie ściągnąć lub po prostu odsłuchać na stronie, o tutaj:
http://moje.radio.lublin.pl/lekcje-jezykowe.html

Można tu znaleźć wiele języków: francuski, angielski, portugalski, włoski, norweski czy hiszpański. Ja próbuje z włoskim, zobaczymy czego się nauczę
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.