Lęki z dzieciństwa obecnie ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 19:16   #31
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Ja sie bałam oglądać Archiwum X! Dziś uważam, że to świetny serial i chętnie obejrze
nawet z ta czoloweczka? mnie to bardziej przerazalo niz historie tam, no moze procz kosmitow w kokonie na drzewach
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:31   #32
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)


Do dziś
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:55   #33
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Paniczny lęk przed zostawaniem sama w domu. A najbezpieczniej się czułam w dużym pokoju z włączonym TV
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:56   #34
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Kurcze, moje schizy w UFO chyba spowodowało właśnie "Z archiwum X". Ale przynajmniej już mnie tak nie mrozi przy tej muzyczce, kiedyś źle się czułam, jak puszczali reklamy serialu.
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 21:15   #35
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;45363122]Ja bedac dzieckiem zawsze kladac sie spac wieczorem, musialam miec dokladnie przykryte stopy (jak w kokonie i koc naciagniety na czubek glowy, bo odkryty chociaz kawalek ciala mogl byc narazony na pozarcie przez potwory wychodzace w nocy spod lozka, ha ha [/QUOTE]
Ja musiałam być szczelnie przykryta od stóp do pasa. Zawsze mi się wydawało, że bliżej nieokreślone "coś" wyjdzie spod, albo zza łóżka i złapie mnie za nogę. Brrr... Do dziś to mam. W największy upał muszę się tak przykryć, choćby samą poszewką od kołdry. Bo a nuż jakiś np. robal na mnie wlezie Był też czas, kiedy panicznie bałam się śmierci. Masakra. No bo jak to, świat będzie istniał, kiedy mnie już nie będzie? I tyle rzeczy mnie ominie? I nie będę wiedzieć i widzieć co dalej? Teraz ta logika brzmi może zabawnie, ale to naprawdę przyprawiało mnie o paniczny strach.

W głębokim dzieciństwie miałam też długo powtarzający się koszmar. Śniło mi się, że osaczają mnie, otaczają i są coraz bliżej i bliżej, ogromne, większe ode mnie... białe króliki z wielkimi zębami Na szczęście nigdy się nie dowiedziałam, jak paskudne miały zamiary, bo jak były bardzo blisko to się budziłam zalana potem, ledwo oddychająca.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 22:31   #36
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Dużej ilości rzeczy się bałam jak byłam mała. jak była bardzo mała to bałam się telefonów, za nic w życiu bym nie odebrała i bałam się jak dzwonił. Buki też się bałam i hatifnatów :P I była jeszcze jedna taka straszna wieczorynka, ponura, dziwnie ludzie się w niej poruszali, chyba to był Czarnoksiężnik z Oz.
Bałam się też Baśni Braci Grimm o Sinobrodym, który wieszał żony w szafie i baśni Królowa Śniegu - przerażające były dla mnie.
Bałam się też psów, bo jeden mnie ugryzł kiedyś. W sumie nadal się boję, ale w mniejszym stopniu.
I przede wszystkim potwornie bałam się ciemności. Do dzisiaj nie zasnę po ciemku, mam odsłonięte żaluzje, żeby było trochę widniej i nad samym łóżkiem lampkę z włącznikiem w zasięgu wzroku.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość

W głębokim dzieciństwie miałam też długo powtarzający się koszmar. Śniło mi się, że osaczają mnie, otaczają i są coraz bliżej i bliżej, ogromne, większe ode mnie... białe króliki z wielkimi zębami Na szczęście nigdy się nie dowiedziałam, jak paskudne miały zamiary, bo jak były bardzo blisko to się budziłam zalana potem, ledwo oddychająca.
Aż mi się przypomniał królik z filmu: http://zpopk.blox.pl/resource/DonnieDarko_400x400.jpg

Edytowane przez Azmika88
Czas edycji: 2014-02-27 o 21:45
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 22:52   #37
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Pamiętam że nad łóżeczkiem chodził pająk po suficie, musiałam być bardzo mała i przeżyć straszną traumę, bo choć to był zwykły pajęczak, których dziś się nie boję, wpadam w totalną panikę na widok tych dużych czarnych. Mogę gołą ręką zabić karalucha, ale jak widzę czarnego pająka, to mnie paraliżuje.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 23:08   #38
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To miałam i mam tak samo.

W dzieciństwie najbardziej bałam się wojny atomowej.
W tajemnicy przed rodzicami, obejrzałam kawałek filmu o bombie atomowej i tak mi padło na mózg, że wiele nocy nie przespałam nasłuchując czy nie lecą samoloty zrzucić bombę. :/
A jak jakiś nocą leciał, to przeżywałam prawdziwe katusze.
Może brzmi śmieszne, ale ja naprawdę przezywałam koszmarny strach i ciągnęło się to latami.
W piwnicy miałam nawet spakowaną walizeczkę z przyborami pierwszej potrzeby, jakiś cukier, makaron, jakaś sucha kiełbasa i konserwy wykradzione matce z kuchni. Papier toaletowy i stare buty zimowe.

I do dziś , najbardziej się boję że będzie wojna. Tylko teraz boję się każdej, w sumie to ze wybuchłaby gdzieś blisko bomba atomowa i zginelibyśmy szybko, przeraża mnie najmniej (choć bardzo) najbardziej boję się jednak wojny klasycznej. Gdzie ludzie dziczeją i robią sobie rzeczy tak okropne że trudno sobie je nawet wyobrazić.
Oj miałam to samo..z tym, że bałam się nie tylko tych atomowych. Niepokój zawsze był gdy słyszałam samolot, to był złowieszczy znak. Ale nas wtedy bardzo zasypywali wszelkimi wiadomościami głównie o drugiej wojnie światowej, gestapo i w ogóle trend martyrologiczny był chyba dziesięć razy silniej wprowadzany w szkole niż obecnie, to i dzieciakom wyobraźnia pracowała. Plus książki i filmy
Racja, czasami wraca ten strach, może bezpodstawny, ale gdy kilka dni temu wyprawiali takie rzeczy za naszą granicą już sobie myślałam, że to przecież z dnia na dzień może ludzi amok opanować i rozpętają prawdziwą wojnę A my tuż tuż przecież.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 09:08   #39
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez MHKH Pokaż wiadomość
nawet z ta czoloweczka? mnie to bardziej przerazalo niz historie tam, no moze procz kosmitow w kokonie na drzewach
Najstraszniejszy odcinek z Archiwum X to chyba ten o braciach Pikok (Peacock ?) Ludzie o tym odcinku wiele razy wypowiadali się w internecie
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 09:59   #40
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Asik powiedz cos wiecej o tym odcinku:p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:00   #41
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Najstraszniejszy odcinek z Archiwum X to chyba ten o braciach Pikok (Peacock ?) Ludzie o tym odcinku wiele razy wypowiadali się w internecie
ktory to sezon? i odcinek?wie ktos?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 10:09   #42
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
ktory to sezon? i odcinek?wie ktos?
Pewnie chodzi o ten- http://www.imdb.com/title/tt0751137/
sezon 4 odcinek 2

Ja z dzieciństwa to pamiętam strach przed wampirami i zombie, do tej pory nie mogę oglądać horrorów z zombiakami, z wampirami mi przeszło.
Typowo bałam się Buki z Muminków, ze strachu właziłam pod stół. W późniejszym okresie doszła Samara z Ringu, chryste panie ile ja nocy przez nią nie przespałam.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:21   #43
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Omfg o.o http://www.thexfiles.cba.pl/index.php?id=256
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:38   #44
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
ktory to sezon? i odcinek?wie ktos?
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Asik powiedz cos wiecej o tym odcinku:p
Odcinek się nazywa "Home" sezon 4.

Koleżanka wyżej dała opis do odcinka

http://www.filmweb.pl/serial/Z+Archi...Pikoków,608855

Edytowane przez Asik_
Czas edycji: 2014-02-28 o 11:40
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:45   #45
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

makabryczny ten odcinek
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:33   #46
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

pamietam go!!! szczególnie ten moment z matka pod lozkiem! skojarzyło mi sie po latach z "wzgórza maja oczy"
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:27   #47
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;45372723]Typowo bałam się Buki z Muminków, ze strachu właziłam pod stół.[/QUOTE]

haha też się bałem tego stwora ale miałem wtedy z 5 lat gdzieś później pamiętam że bałem się Laleczki Chucky.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:33   #48
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Ja też bałam się UFO. Mój tata się tym interesował (do dziś mam książki, które w niedzielę mu oddam, o ufo, takie pseudodokumentalne etc.), pamiętam jak zobaczyłam te książki to się strasznie balam, jeszcze tata mi gadał o roznych gatunkach np. szarakach itd. Albo na wakacjach o Chupacabra mnie kolega straszyl, mowil ze zjadaja tylko psy i sie bałam o swojego. Byl tez taki serial ''czy boisz sie ciemnosci'' gdzie dzieciaki przy ognisku opowiadały sobie straszne historie. I raz oglądałam to u kolegi, jak bylismy dziecmi i chowalam sie ze strachu za kanape, a on potem w gimnazjum to wszystkim rozpowiadał. Balam sie ciemnosci, bo mnie starsza siostra straszyła, ze w nocy bede widziała demony i mnie zabiją, do dzis czasem boje sie ciemnosci. Balam sie tez wojny, choc obecnie coraz bardziej kręci mnie taki scenariusz (polubilam tematyke postapokaliptyczną). Bałam sie strasznie Buki z muminków i tych potworków na H, zawsze uciekałam do kuchni jak się pojawiali.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:30   #49
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

boże obrzydliwy ten odcinek widziałam kilka zdjęć nie obejrzego :p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 19:46   #50
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

mojej siostry synek(3,5l) oglądał miesiąc temu bajkę Muminki - i teraz chodzi i mówi że boi się "Buby"
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 00:36   #51
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja też bałam się UFO. Mój tata się tym interesował (do dziś mam książki, które w niedzielę mu oddam, o ufo, takie pseudodokumentalne etc.), pamiętam jak zobaczyłam te książki to się strasznie balam, jeszcze tata mi gadał o roznych gatunkach np. szarakach itd. Albo na wakacjach o Chupacabra mnie kolega straszyl, mowil ze zjadaja tylko psy i sie bałam o swojego. Byl tez taki serial ''czy boisz sie ciemnosci'' gdzie dzieciaki przy ognisku opowiadały sobie straszne historie. I raz oglądałam to u kolegi, jak bylismy dziecmi i chowalam sie ze strachu za kanape, a on potem w gimnazjum to wszystkim rozpowiadał. Balam sie ciemnosci, bo mnie starsza siostra straszyła, ze w nocy bede widziała demony i mnie zabiją, do dzis czasem boje sie ciemnosci. Balam sie tez wojny, choc obecnie coraz bardziej kręci mnie taki scenariusz (polubilam tematyke postapokaliptyczną). Bałam sie strasznie Buki z muminków i tych potworków na H, zawsze uciekałam do kuchni jak się pojawiali.
takasobie93 no tak... opowieści o szarakach przyjemne nie są, a obrazki z białym lub szarym kosmitą są jakieś takie bardziej sugestywne od zielonych. Damn, pamiętam jak mnie przeraził odcinek z UFO mordującym krowy w South Parku. Jeden z pierwszych odcinków. Buka mnie o dziwo nie ruszała, ale Hatifnaty (Hatifnatowie?) już tak. Co trzeba brać, żeby wymyślić coś takiego, jak Hatifnat?! Co do Buki, to w sumie była tragiczną postacią. Pragnęła miłości, ale wszyscy uważali, że jest straszna i zła, więc ją odrzucali.

Edytowane przez katmaz
Czas edycji: 2014-03-02 o 00:38
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 09:17   #52
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Wszelkie horrory są dla mnie nie do przejścia do dziś. Kiedy byłam w I klasie gimnazjum, poszliśmy z klasą na The Ring Do dziś przeklinam osobę, która to wymyśliła
Z kolei kiedy byłam jeszcze w podstawówce, w wakacje na Polsacie puszczalli wszystkie części Omena. Ciągle to reklamowali w ciągu dnia i widziałam zwiastun kilka razy. Kiedy nadszedł czas emisji, tak się bałam, że nie mogłam spać i zasnęłam dopiero, kiedy przyszłą do mnie babcia
Potem raz tylko"obejrzałam" jakiś horor: TŻ oglądał, a ja leżałam twarzą do niego i mi mówił, co się dzieje na ekranie Dałam radę Był to jakiś horror klasy Z typu "Krwiożerczy rybacy" czy coś w tym stylu
A kiedy trafię na zdjęcie UFO, przez sekundę mam takie uczucie jakby połączenie strachu i obrzydzenia, podobnie mam przy robotach, które wyglądają jak ludzie, brr. Nic innego tak na mnie nie działa.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:02   #53
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Kiedyś jak byłam młodsza, to spałam zawsze od ściany (jak spałam z kimś) bo miałam wrażenie, że jak przyjdzie potwór, to zje najpierw tego kogoś z brzegu, a mnie oszczędzi. Do tej pory śpię od ściany, ale nie przez potwora
miałam tak samo

chociaż teraz, jak śpię z tż, to ja spię od strony zewnętrznej, że jak ma coś przyjśc, to lepiej niech zezre mnie, a jego oszczędzi

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To miałam i mam tak samo.

W dzieciństwie najbardziej bałam się wojny atomowej.
W tajemnicy przed rodzicami, obejrzałam kawałek filmu o bombie atomowej i tak mi padło na mózg, że wiele nocy nie przespałam nasłuchując czy nie lecą samoloty zrzucić bombę. :/
A jak jakiś nocą leciał, to przeżywałam prawdziwe katusze.
Może brzmi śmieszne, ale ja naprawdę przezywałam koszmarny strach i ciągnęło się to latami.
W piwnicy miałam nawet spakowaną walizeczkę z przyborami pierwszej potrzeby, jakiś cukier, makaron, jakaś sucha kiełbasa i konserwy wykradzione matce z kuchni. Papier toaletowy i stare buty zimowe.

I do dziś , najbardziej się boję że będzie wojna. Tylko teraz boję się każdej, w sumie to ze wybuchłaby gdzieś blisko bomba atomowa i zginelibyśmy szybko, przeraża mnie najmniej (choć bardzo) najbardziej boję się jednak wojny klasycznej. Gdzie ludzie dziczeją i robią sobie rzeczy tak okropne że trudno sobie je nawet wyobrazić.
Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Oj miałam to samo..z tym, że bałam się nie tylko tych atomowych. Niepokój zawsze był gdy słyszałam samolot, to był złowieszczy znak. Ale nas wtedy bardzo zasypywali wszelkimi wiadomościami głównie o drugiej wojnie światowej, gestapo i w ogóle trend martyrologiczny był chyba dziesięć razy silniej wprowadzany w szkole niż obecnie, to i dzieciakom wyobraźnia pracowała. Plus książki i filmy
Racja, czasami wraca ten strach, może bezpodstawny, ale gdy kilka dni temu wyprawiali takie rzeczy za naszą granicą już sobie myślałam, że to przecież z dnia na dzień może ludzi amok opanować i rozpętają prawdziwą wojnę A my tuż tuż przecież.
rany, dziewczyny, miałam całkowicie tak samo..

dodatkowo, mój dziadek opowiadał o wojnie w taki sposób, jakby zakończyła się wczoraj, a następna miała rozpocząć się jutro..
Pamiętam, że po każdej wizycie u niego wychodziłam przerażona, naładowana informacjami o wojnie, mordach, poodcinanych kończynach, o banderowcach (pochodzę z okolic mocno poturbowanych przez te organizacje) itp.
Ogólnie dziadek należał do grupy osób, które wyznają zasadę "Przeżyłem wojnę, więc wiem wszystko lepiej". Kazda sytuacja została sprowadzony do tematu wojny, np gdy częstowali mnie obiadem i mówiłam, że dziekuję, ale przed chwilą jadłam w domu - dostaławałam uroczą historyjkę, jak to dziadek podczas wojny nie jadł kilka dni, bo nie było zapasów. Albo w Wiadomościach podawali informacje o zawodach latania na paralotniach - dziadek oczywiście musiał zapodać historię o tym, jak "kiedyś, ktoś, podczas wojny z takiej paralotni został zestrzelony i jak go znaleźli, to nie miał głowy".
No ogólnie uroczooo.


A nie daj Boże, jakieś odgłosy samolotów - to już byłam pewna, ze wojna się zaczyna...
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013

Edytowane przez lapida
Czas edycji: 2014-03-02 o 13:14
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:19   #54
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

-bałam się, że z kratki odpływu wody w wannie wyjdą pająki, gdy będę się kąpać lub węże z kibelka, gdy będę załatwiać potrzebę
-zaciągałam rolety, bo widziałam niestworzone rzeczy za oknem
-porwanie ufo
-wojna
-opętanie, szatan itd.

To są różne strachy z różnych okresów dzieciństwa, jednakże to, co spędzało mi sen z powiek najbardziej...
bałam się, że umrę we śnie, albo obudzę się w trumnie, i nie mogłam z tego powodu zasnąć po nocach. Masakra :P Miliony razy przypominałam rodzicom, że mają mnie spalić :P

Do dziś boję się pogrzebów, trumien ale to raczej naturalny ludzki odruch na śmierć.
I filmy o opętaniu nadal robią na mnie takie wrażenie, że sama nie oglądam
Zawsze czułam się z tym jak pięciolatka, ale widzę, że nie tylko ja się nadal boję pewnych rzeczy z dzieciństwa
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:33   #55
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Najstraszniejszy odcinek z Archiwum X to chyba ten o braciach Pikok (Peacock ?) Ludzie o tym odcinku wiele razy wypowiadali się w internecie
o tak! straszny był, obejrzałam go będąc już w wieku gimnazjalnym i tak czy siak, się bałam.
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:57   #56
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Taaak, ja się bałam gównianego potwora, był to stwór mieszkający w wc i wciągający ludzi to wersja mojej starszej siostry ale wówczas wzięłam ją na serio:P
No i klauny... do dziś nienawidzę tych czerwononosych skur**eli a to wszystko przez film 'TO'. Brr, okropieństwo.

Do tego bałam i nadal boję się silnego wiatru, windy i połykania tabletek. Kiedyś bałam się ryb Jako dziecko bałam się również tego, że w szkole podłożą bombę i wszyscy wylecimy w powietrze - jak przychodził jeden nauczyciel na lekcji do naszej pani i gdzieś wychodzili to byłam prawie pewna, że się ewakuują bez nas i miałam nawet upatrzone okno, z którego można wejść na drzewo i uciec.

Teraz widzę jak to dziwnie brzmi
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 21:51   #57
ewelinka2210
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 631
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Jezu, to on!
Ale to numer 2, bo mistrzem w generowaniu schizy był ten sukinkot Muzzy
http://www.youtube.com/watch?v=yrWzYLBv-1g

Do tej pory mam dreszcze: szaro-bura kolorystyka, paskudne makolągwiaste stworki, melodia jak z horroru, skrzekliwe dźwięki. Jak jakaś creepypasta

Dźwięku młynka do kawy się bałam, nadawał na okropnej częstotliwości i sama zaczynałam buczeć jak syrena.
A ja go lubiłam Dzięki Dzieciństwo mi się przypomniało

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Dobrze, że moje schizy się chociaż na coś przydały

Jeszcze piwnicy się bałam. Do tej pory się boję, skoro w mojej piwnicy potencjalnie bytują najbardziej jadowite skurczybyki w Polsce
http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,...sticaid=61247b
Matko ja pająków sie nadal boję... Tzn. pajęczaki przeżyje, ale jak już któraś z Was pisała - jak widzę te czarne, wielkie, grube to zaraz po męża lecę, brrr.... Boje się nawet sama podejść i ich pozbyć w jakikolwiek sposób. Kiedys w dzieciństwi lałam wodę do wanny a w blokach mieszkaliśmy i zauważyłam takiego w umywalce - mała łazienka- trzeba było się przy umywalce nachylić, żeby wodę zakręcić. Dobrze, że rodzice do domu wrócili akurat, bo bym łazienkę zalała, a wody nie zakręciła.
Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Najstraszniejszy odcinek z Archiwum X to chyba ten o braciach Pikok (Peacock ?) Ludzie o tym odcinku wiele razy wypowiadali się w internecie
Ja włąśnie z archiwum x się nie bałam, czołówkę też lubiłam, ale po tym odcinku to masakra... Bo był tak cholernie prawdopodobny... Sprawdzałam zawsze szafę, pod łóżkiem zanim poszłam spać przez jakieś 2 tygodnie. A najgorsze było, że po obejrzeniu tego odcinka - jakoś przez wakacje to było - wróciłam do swojego pokoju i było okno otwarte, bo wietrzyłam. Masakra- myślałam, że już się spać nie położę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
boże obrzydliwy ten odcinek widziałam kilka zdjęć nie obejrzego :p
Drabi nie oglądaj... Ja do tej pory sobie fragmenty przypominam...

Miałam Was więcej cytować, bo coś moje lęki się z Waszymi pokrywają często, ale dużo by tego było. Już teraz się bałam iść myć
Judith - miałam to samo z "ringiem" i oczywiście mądrze potem "klątwę" obejrzałam Spałam po tym z siostrą w pokoju, bo sama bym za nic nie zasnęła.

A poza tymi wymienionymi: strasznie bałam się bajki "sąsiedzi". Jeszcze jakiś czas temu jak ją widziałam, to mi się nieprzyjemnie robiło. Wgóle czeskie bajki były jakieś takie przerysowane: te o świetlikach, jeszcze taki film z kolesiem z okiem z tyłu głowy - na jakiś wakacjach dzieci były i go tam spotykały - też straszny, ale nie pamiętam co to był za film.

Dobra - bo nie zasnę dziś. Już sobie strachów z dzieciństwa nie chce przypominać
ewelinka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 23:06   #58
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
miałam tak samo

chociaż teraz, jak śpię z tż, to ja spię od strony zewnętrznej, że jak ma coś przyjśc, to lepiej niech zezre mnie, a jego oszczędzi





rany, dziewczyny, miałam całkowicie tak samo..

dodatkowo, mój dziadek opowiadał o wojnie w taki sposób, jakby zakończyła się wczoraj, a następna miała rozpocząć się jutro..

Pamiętam, że po każdej wizycie u niego wychodziłam przerażona, naładowana informacjami o wojnie, mordach, poodcinanych kończynach, o banderowcach (pochodzę z okolic mocno poturbowanych przez te organizacje) itp.
Ogólnie dziadek należał do grupy osób, które wyznają zasadę "Przeżyłem wojnę, więc wiem wszystko lepiej". Kazda sytuacja została sprowadzony do tematu wojny, np gdy częstowali mnie obiadem i mówiłam, że dziekuję, ale przed chwilą jadłam w domu - dostaławałam uroczą historyjkę, jak to dziadek podczas wojny nie jadł kilka dni, bo nie było zapasów. Albo w Wiadomościach podawali informacje o zawodach latania na paralotniach - dziadek oczywiście musiał zapodać historię o tym, jak "kiedyś, ktoś, podczas wojny z takiej paralotni został zestrzelony i jak go znaleźli, to nie miał głowy".
No ogólnie uroczooo.


A nie daj Boże, jakieś odgłosy samolotów - to już byłam pewna, ze wojna się zaczyna...
Moja babcia to samo, wiadomości z pierwszej ręki były i to przekazane bardzo sugestywne.
Ja nadal boję się wojny, i to z dnia na dzień coraz bardziej
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 23:45   #59
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Mając 4-5 lat bałam się, że gdy zasnę, to moi rodzice spakują się i uciekną ode mnie.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 23:48   #60
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Lęki z dzieciństwa obecnie ;)

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Mając 4-5 lat bałam się, że gdy zasnę, to moi rodzice spakują się i uciekną ode mnie.
Matko..to musiało być straszne takie przekonanie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 00:34:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.