Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-07, 08:53   #1531
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny trochę mnie nie było, gdyż okres noworodkowy całkowicie mnie pokonał. Ale może powoli wrócę do zycia.
Sale kciuki, żeby infekcja opuściła malego i jak najszybciej wrócił z wami do domku
My używamy pampers premium care 1. Mieliśmy problem z przybieraniem, a teraz w ciągu 10 dni udało się aż +600g także się młoda rozkręciła. KP to jednak jest mało wygodna opcja jak się człowiek staje smoczkiem, nie myślałam ze to aż tak męczące
Gratuluję przyrostu Ty rodziłaś na Ligocie, prawda? Ja też tam wylądowałam i jestem zadowolona

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Kobietki jak z waszymi hormonami? Macie humorki? Ostatnio jakaś łatwo wzruszająca się zrobiłam, taka płaczka, liczyłam że tym razem mnie to ominie ale się pomyliłam

Do tego macica jakoś pozwoli mi się obkurcza, położna brzuch macała i mnie uświadomiła że do końca połogu pewnie będzie się zmniejszać, a miałam nadzieję że będzie jakoś ekspresowo jak z porodem w dalszym ciągu czy po dłuższym karmieniu czy dłuższym spacerze brzuch boli i powoli mam dość tego oczyszczania, ileż te podpaski można nosić, największa moja bolączka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam paskudne wahania nastroju, mam wrażenie, że z każdym dniem jest coraz gorzej. Już parę dni było ok, a wczoraj znowu wieczorem ryczałam jak bóbr. Tylko że u mnie to jest trochę czymś innym spowodowane, ale na pewno hormony nie pomagają. Wczoraj na odwiedzinach Staś był mało współpracujący i też już miałam łzy w oczach, że sobie z nim w domu nie poradzimy, a potem w domu płakałam, że chcę go przy sobie i żeby już wychodził z tego szpitala. Z tego wszystkiego w nocy nie byłam w stanie wstać do laktatora i z samego rana odciągnęłam 180 ml Musiałam w połowie opróżnić butelkę i rozdzielić wszystko na dwa woreczki, bo by się to nie pomieściło.

I też mnie wkurza to krwawienie i podpaski i podmywanie się Z każdej wizyty w toalecie robi się operacja na 15 minut i pełno śmieci, bo to i te ręczniki papierowe, i podpaski, i opakowania z nich
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:21   #1532
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny trochę mnie nie było, gdyż okres noworodkowy całkowicie mnie pokonał. Ale może powoli wrócę do zycia.
Sale kciuki, żeby infekcja opuściła malego i jak najszybciej wrócił z wami do domku
My używamy pampers premium care 1. Mieliśmy problem z przybieraniem, a teraz w ciągu 10 dni udało się aż +600g także się młoda rozkręciła. KP to jednak jest mało wygodna opcja jak się człowiek staje smoczkiem, nie myślałam ze to aż tak męczące
O brawo za przyrost wagi

Mnie KP dobija w momentach jak młodemu wieczorem włącza się nocne tankowanie i non stop chce wisieć na cycu, a ja jestem unieruchomiona

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Wracaj do żywych i gratulacje pięknego przyrostu

Agata moja wczoraj była ważona i też zacnie pompuje, pucka waży już 4150

Kobietki jak z waszymi hormonami? Macie humorki? Ostatnio jakaś łatwo wzruszająca się zrobiłam, taka płaczka, liczyłam że tym razem mnie to ominie ale się pomyliłam

Do tego macica jakoś pozwoli mi się obkurcza, położna brzuch macała i mnie uświadomiła że do końca połogu pewnie będzie się zmniejszać, a miałam nadzieję że będzie jakoś ekspresowo jak z porodem w dalszym ciągu czy po dłuższym karmieniu czy dłuższym spacerze brzuch boli i powoli mam dość tego oczyszczania, ileż te podpaski można nosić, największa moja bolączka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to też ładna waga

Ja chyba bardziej jestem zirytowana, ale to nie wiem czy to czasami kwestia niewyspania

Ja na szczęście skończyłam już oczyszczanie, ale też miałam serdecznie dosyć tego całego rytuału mówiłam do TŻ, że organizm odbija sobie fakt, że tyle czasu nie było @ to teraz w połogu nadrabia

Dzisiaj jestem mega senna, bo Kacper jak pospal do 3 (na mnie ) to potem tylko cyc, pieluchą i cyc

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 10:44   #1533
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

@sale Tak na ligocie

Ja pierwsze dwa tygodnie ryczalam każdego popołudnia. A teraz po kolejnych 2 mogę powiedzieć, ze już jest ten humor stabilny w miarę. Ciężko z tymi hormonami, zupełnie nie pomagają.
Już się bałam ze kolki się zaczęły, ale to chyba jednak był skok rozwojowy. Jak to wszystko ogarnąć to nie mam pojęcia

U mnie już krwawienie minęło, ale dopiero w tym tygodniu. Ciekawe kiedy @ się pojawi. Byłam już u ginekologa na kontroli i zapomniałam zapytać o anty jakieś, za bardzo byłam rozkojarzona wyjściem bez małej

Ponieważ moje optymistyczne założenie spania dziecka w łóżeczku legło w gruzach, to szukam barierki do naszego łóżka, ma ktoś może coś takiego?

Edytowane przez truskawaka
Czas edycji: 2021-10-07 o 10:46
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 10:53   #1534
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Truskawka nie pomogę, bo u nas Kacper śpi na mnie, mam w planach powoli odkładać go do łóżka, ale za każdym razem jak go nakarmię to daje mu chwilę by zasnął, ale kończy się to tak, że ja też zasypiam

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 10:56   #1535
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88938024]Ja na szczęście skończyłam już oczyszczanie, ale też miałam serdecznie dosyć tego całego rytuału mówiłam do TŻ, że organizm odbija sobie fakt, że tyle czasu nie było @ to teraz w połogu nadrabia [/QUOTE]

Paradoksalnie moje krwawienie poporodowe było lżejsze niż dawniej (zanim zaczęłam brać tabletki anty) okres.
Takiego naprawdę mocnego krwawienia miałam dwa dni, potem już lżejsze, a po pięciu dniach to już w sumie bardziej plamienie (lekkie plamienia utrzymywały się jeszcze jakoś w trzecim tygodniu). Tylko że ja miałam łyżeczkowanie.

A okres dawniej to było dla mnie bite siedem dni krwawienia, w tym cztery dni potopu...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 13:32   #1536
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dziewczyny macie może jakieś filmik o tym jak podnosić dziecko? jak wy to robicie? bo ja zauważyłam że często podnoszę małą trzymając pod rączki za paszki no i palcami asekuruje główkę. ona ma dopiero 8 tydzień i nie wiem czy to nie za wcześnie na takie trzymanie. oczywiście mówię o sytuacjach kiedy ją przenoszę z miejsca na miejsce lub kładę na sobie to w taki sposób chwytam.
Wiecie może czym się różni neurolog od fizjoterapeuty? w sensie wiem że neurolog powinien doradzić mi które szczepienia wybrać a fizjoterapeuta to jest tylko dla nas czy też dla dziecka? Idziecie do obu takich specjalistów?do kogo pójść jako pierwszego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 13:51   #1537
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie może jakieś filmik o tym jak podnosić dziecko? jak wy to robicie? bo ja zauważyłam że często podnoszę małą trzymając pod rączki za paszki no i palcami asekuruje główkę. ona ma dopiero 8 tydzień i nie wiem czy to nie za wcześnie na takie trzymanie. oczywiście mówię o sytuacjach kiedy ją przenoszę z miejsca na miejsce lub kładę na sobie to w taki sposób chwytam.
Wiecie może czym się różni neurolog od fizjoterapeuty? w sensie wiem że neurolog powinien doradzić mi które szczepienia wybrać a fizjoterapeuta to jest tylko dla nas czy też dla dziecka? Idziecie do obu takich specjalistów?do kogo pójść jako pierwszego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś fajne krótkie filmiki miał Zawitkowski, osobiście również polecam wszelkie podnoszenia bokiem z podparciem całego tułowia i główki
Fizjoterapeuci są zarówno dla dorosłych jak i dzieci, szukaj takiego którego potrzebujesz, każdy w czym innym się specjalizuje, takich którzy"specjalizują" się we wszystkim omijam szerokim łukiem
Zupełnie inni specjaliści, zależy do czego potrzebujesz, co do szczepień to zależy do kogo trafisz, nie ma niestety złotej rady i jedynej słusznej odpowiedzi na pytanie czym szczepić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-07, 14:05   #1538
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie może jakieś filmik o tym jak podnosić dziecko? jak wy to robicie? bo ja zauważyłam że często podnoszę małą trzymając pod rączki za paszki no i palcami asekuruje główkę. ona ma dopiero 8 tydzień i nie wiem czy to nie za wcześnie na takie trzymanie. oczywiście mówię o sytuacjach kiedy ją przenoszę z miejsca na miejsce lub kładę na sobie to w taki sposób chwytam.
Wiecie może czym się różni neurolog od fizjoterapeuty? w sensie wiem że neurolog powinien doradzić mi które szczepienia wybrać a fizjoterapeuta to jest tylko dla nas czy też dla dziecka? Idziecie do obu takich specjalistów?do kogo pójść jako pierwszego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja korzystałam z kursu u Mamy Fizjoterapeuty, ale jest płatny. I tam jest pełno filmików o tym, jak trzymać, podnosić, układać do przewijania, do fotelika itd. Z tym, że powiem Ci, że wczoraj przy mnie pielęgniarka podniosła mojego Stasia tylko pod pachami, trzymając go w pionie i kompletnie nie asekurując główki. A mały kończy dziś 2 tygodnie.

Ja po wizytach u środowiskowej i u fizjo, tyle dobrze, że u mnie wszystko jest ok, wszystko się dobrze goi i obkurcza, problemy z kością ogonową też minęły. Środowiskowa zdjęła mi już część szwów, a fizjo dała zalecenia, jak na razie pracować z blizną w tym początkowym okresie. Niestety morfologia wyszła jeszcze taka se, więc nie mogę odstawić żelaza.

Natomiast Staś zostaje co najmniej do poniedziałku, tzn w poniedziałek dopiero będzie miał tę cystografię, więc ja już się nie łudzę, że nawet na wtorek mi go wypiszą. Mam dostać namiary na panią psycholog od mojej środowiskowej. Mama znowu próbowała mi przeforsować pomysł, żebym jednak poszła do tego szpitala na kilka dni i pobyła z małym, a równocześnie mam już dwie relacje osób, które taki pobyt wspominają wręcz traumatycznie i depresyjnie. Czuję się naprawdę okropnie.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 14:16   #1539
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie może jakieś filmik o tym jak podnosić dziecko? jak wy to robicie? bo ja zauważyłam że często podnoszę małą trzymając pod rączki za paszki no i palcami asekuruje główkę. ona ma dopiero 8 tydzień i nie wiem czy to nie za wcześnie na takie trzymanie. oczywiście mówię o sytuacjach kiedy ją przenoszę z miejsca na miejsce lub kładę na sobie to w taki sposób chwytam.
Wiecie może czym się różni neurolog od fizjoterapeuty? w sensie wiem że neurolog powinien doradzić mi które szczepienia wybrać a fizjoterapeuta to jest tylko dla nas czy też dla dziecka? Idziecie do obu takich specjalistów?do kogo pójść jako pierwszego?

Ja podnoszę z jedną ręką pod karkiem/główką i drugą pod pupą.

Neurolog i fizjoterapeuta różnią się... Wszystkim? Przede wszystkim neurolog to lekarz-specjalista, zajmujący się układem nerwowym. Jeżeli nie ma konkretnych wskazań do wizyty, to nawet bym o niej nie myślała 🤷 A fizjoterapeuta to fizjoterapeuta. Fizjoterapeuci mogą się w różnych rzeczach specjalizować. Dla siebie na pewno warto po porodzie pomyśleć o wizycie u fizjoterapeuty uroginekologicznego (pozdrawiam, dzisiaj byłam na drugiej!). Jeżeli chodzi o dziecko, to warto pomyśleć u wizycie u fizjoterapeuty zajmującego się dziećmi, jeśli coś cię ruchowo u malucha niepokoi - np. bardzo duże napięcie, wyraźne asymetrie. Nam położna sugeruje kontrolę, bo jej zdaniem Leon za szybko się zbiera do podnoszenia głowy

Podobno po miesiącu widać poprawę w kwestii mojego dla miednicy (zresztą ją czuję!), mam kontynuować dotychczasowe ćwiczenia i dostałam dwa dodatkowe. No i blizna po pęknięciu podobno bardzo ładna, cienka i elastyczna, więc nawet nie trzeba z nią specjalnie pracować

A z różnych neuro- to warto się wybrać z dzieckiem do neurologopedy w razie problemów z karmieniem [/URL]

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-10-07 o 14:17
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 04:53   #1540
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

A ja nadal krwawię czerwoną krwią, 5 tygodnie po porodzie 🤦☠♀️ co prawda jest to bardzo skąpe ale też tego nieeeenawidzę...
Podnoszę synka tak jak theali, choć staram się też z przetaczaniem na boczek. U mnie w szpitala po porodzie była konsultacja zarówno z fizjoterapeuta dziecięcym jak i uroginekologicznym, co oceniam bardzo na plus do tego drugiego wybieram się jeszcze jakoś w najbliższych tygodniach.
Sale, psycholog to na pewno dobry pomysł w tym momencie. Nieustająco kibicuję Stasiowi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 07:33   #1541
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Przeglądam maila a tam z Rossmana znów jakieś gadżety po 1gr, jakieś szczoteczki i pampersy? Też to macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

No i dziś cała rodzinka w domu, starszawy córka zasmarkana więc zostaje w domu żeby wdrożyć kurowanie, oby szybko przeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-08, 12:20   #1542
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Witam się po długim czasie z moim hajnidem u nas wesoło, dziecko ogólnie grzeczne ale wymagające. Pięknie rośnie, dzis ma 6 tygodni i 4300g. Czyli 1800g więcej niż przy porodzie. Super wynik. Ogólnie to brakuje mi czasu na wszystko a w szczególności na sen bo młody nie śpi dłużej niż 3h...oczywiście w dzień dłużej niż w nocy.
Wgl to wszyscy u nas chorzy od 2tyg a młodemu na szczęście (odpukac) nic nie jest. Czekamy na pierwsze szczepienie, załapaliśmy się na to 5w1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Przeglądam maila a tam z Rossmana znów jakieś gadżety po 1gr, jakieś szczoteczki i pampersy? Też to macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

No i dziś cała rodzinka w domu, starszawy córka zasmarkana więc zostaje w domu żeby wdrożyć kurowanie, oby szybko przeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczoteczki mam ale pampersów nie tzn. pampersy te Premium Care dostałam pod koniec ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MONIKA1850
Czas edycji: 2021-10-08 o 12:18
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 12:38   #1543
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Witam się po długim czasie z moim hajnidem u nas wesoło, dziecko ogólnie grzeczne ale wymagające. Pięknie rośnie, dzis ma 6 tygodni i 4300g. Czyli 1800g więcej niż przy porodzie. Super wynik. Ogólnie to brakuje mi czasu na wszystko a w szczególności na sen bo młody nie śpi dłużej niż 3h...oczywiście w dzień dłużej niż w nocy.
Wgl to wszyscy u nas chorzy od 2tyg a młodemu na szczęście (odpukac) nic nie jest. Czekamy na pierwsze szczepienie, załapaliśmy się na to 5w1.
Oo, to jeszcze szybciej przybiera, niż mój Leon
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 16:13   #1544
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dzień dobry

Sale psycholog to dobry pomysł, zawsze dobrze jak ktoś taki obcy wysłucha nas i pomoże w nakierowaniu na dobre tory

Cały czas trzymam kciuki za Stasia to jest nasz wątkowy wojownik

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Przeglądam maila a tam z Rossmana znów jakieś gadżety po 1gr, jakieś szczoteczki i pampersy? Też to macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

No i dziś cała rodzinka w domu, starszawy córka zasmarkana więc zostaje w domu żeby wdrożyć kurowanie, oby szybko przeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pampersy po narodzinach też dostałam, ale szczoteczki jeszcze nie, może na dniach coś wpadnie chociaż ja kupiłam dla młodego taka szczoteczkę do zębów/dziąseł (nakładaną na palec), bo skoro trochę mu się ulewa to wolę mu raz dziennie przejechać tam delikatnie +masaż żeby miał czysto w buzi

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Witam się po długim czasie z moim hajnidem u nas wesoło, dziecko ogólnie grzeczne ale wymagające. Pięknie rośnie, dzis ma 6 tygodni i 4300g. Czyli 1800g więcej niż przy porodzie. Super wynik. Ogólnie to brakuje mi czasu na wszystko a w szczególności na sen bo młody nie śpi dłużej niż 3h...oczywiście w dzień dłużej niż w nocy.
Wgl to wszyscy u nas chorzy od 2tyg a młodemu na szczęście (odpukac) nic nie jest. Czekamy na pierwsze szczepienie, załapaliśmy się na to 5w1.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Szczoteczki mam ale pampersów nie tzn. pampersy te Premium Care dostałam pod koniec ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ładnie przybiera

To dużo zdrowia dla Was!

Ja idę z młodym we wtorek na szczepienie, też będziemy grali to 5w1 lub 6w1 jeszcze muszę z pediatrą porozmawiać

Ja właśnie pampersy dostałam dwa razy, także nie wiem o co chodzi

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 16:49   #1545
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88940380]Ja właśnie pampersy dostałam dwa razy, także nie wiem o co chodzi [/QUOTE]


Ja drugie dostałam po zmianie statusu z "ciąża" na "urodzony bobas".
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 17:56   #1546
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja drugie dostałam po zmianie statusu z "ciąża" na "urodzony bobas".
Faktycznie! Masz rację!

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 02:40   #1547
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Monika a co was zakwalifikowalo do 5w1 na NFZ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 04:12   #1548
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Monika a co was zakwalifikowalo do 5w1 na NFZ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Waga I wcześniactwo jako takie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-10-09 o 04:17
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 04:30   #1549
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Waga I wcześniactwo jako takie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale waga obecna czy w dniu porodu ?Jeśli możesz to przypomnij ile ważyło dziecko i w którym tygodniu urodziłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-09, 06:25   #1550
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Ale waga obecna czy w dniu porodu ?Jeśli możesz to przypomnij ile ważyło dziecko i w którym tygodniu urodziłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Urodzeniowa. Syn Moniki miał poniżej 2500. No i urodził się w 35 tygodniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 04:51   #1551
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

O dziękuję mi już się wszystko miesza he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 08:04   #1552
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
O dziękuję mi już się wszystko miesza he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pierwszej stronie znajdziesz wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 17:25   #1553
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Jestem załamana. Staś złapał prawdopodobnie jelitówkę, dzisiaj dostał gorączki + podobno wymiotuje i ma biegunkę. W tej sytuacji jutrzejsze badanie nie może się odbyć i generalnie nie wiadomo, ile to znowu potrwa i co będzie się dalej działo. Jeszcze pielęgniarki kompletnie niepomocne i tylko straszą, gadając głupoty - powiedziały mi, że mały "nie chce" mojego mleka, podczas gdy w rzeczywistości to lekarz zadecydował o włączeniu MM bezlaktozowego na czas tej choroby w ramach "diety lekkostrawnej". Nie mam już sił na to wszystko.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 17:29   #1554
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Jestem załamana. Staś złapał prawdopodobnie jelitówkę, dzisiaj dostał gorączki + podobno wymiotuje i ma biegunkę. W tej sytuacji jutrzejsze badanie nie może się odbyć i generalnie nie wiadomo, ile to znowu potrwa i co będzie się dalej działo. Jeszcze pielęgniarki kompletnie niepomocne i tylko straszą, gadając głupoty - powiedziały mi, że mały "nie chce" mojego mleka, podczas gdy w rzeczywistości to lekarz zadecydował o włączeniu MM bezlaktozowego na czas tej choroby w ramach "diety lekkostrawnej". Nie mam już sił na to wszystko.
Tulę i ślę wsparcie! Dobra informacja jest taka, że jelitówka to najczęściej max 3 dni - teraz brzmi jak wieczność, ale zleci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 18:00   #1555
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Jestem załamana. Staś złapał prawdopodobnie jelitówkę, dzisiaj dostał gorączki + podobno wymiotuje i ma biegunkę. W tej sytuacji jutrzejsze badanie nie może się odbyć i generalnie nie wiadomo, ile to znowu potrwa i co będzie się dalej działo. Jeszcze pielęgniarki kompletnie niepomocne i tylko straszą, gadając głupoty - powiedziały mi, że mały "nie chce" mojego mleka, podczas gdy w rzeczywistości to lekarz zadecydował o włączeniu MM bezlaktozowego na czas tej choroby w ramach "diety lekkostrawnej". Nie mam już sił na to wszystko.
Teksty pielęgniarek bym gdzieś zgłosiła.
Co do reszty - tulę. Taki stan zawieszenia jest najgorszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 18:33   #1556
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Sale współczuję i przytulam🙂

Co do zachowania pielęgniarek bez komentarza😔
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 19:14   #1557
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Matko Sale ja bym to zgłosiła, taki tekst nie pomaga ani Tobie, ani Twojemu mężowi ani tym bardziej Stasiowi, Wasze emocje są ważne i przechodzą z jednego na drugiego.

Mam nadzieję, że jelitówka szybko minie i będą mogli go dalej badać

Powiem Wam, że aż jestem w szoku jak słabą odporność teraz mam. W czwartek wyszłam z małym na spacer, półtorej godziny w okolicach ładu. Wróciliśmy do domu, zrobiłam sobie kawę i po wypiciu zaczęłam mieć takie dreszcze, że masakra. Potem zmierzyłam temperature i wyszło 39.4, zrobiłam test na covid, bo mamy w domu, wyszedł negatywny. Nie byłam w stanie nic zrobić, ani wstać ani nic, a byłam sama z małym w domu, bo TŻ w pracy. Potem wzięłam paracetamol, zimny okład na czoło i za chwilę temperatura spadła do 39, po 23 już miałam 37, a rano normalną temperaturę jakiś wirus mnie dopadł, ale to było okropne, także uważajcie na siebie, bo ewidentnie coś panuje

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 19:42   #1558
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88942814]Matko Sale ja bym to zgłosiła, taki tekst nie pomaga ani Tobie, ani Twojemu mężowi ani tym bardziej Stasiowi, Wasze emocje są ważne i przechodzą z jednego na drugiego.

Mam nadzieję, że jelitówka szybko minie i będą mogli go dalej badać

Powiem Wam, że aż jestem w szoku jak słabą odporność teraz mam. W czwartek wyszłam z małym na spacer, półtorej godziny w okolicach ładu. Wróciliśmy do domu, zrobiłam sobie kawę i po wypiciu zaczęłam mieć takie dreszcze, że masakra. Potem zmierzyłam temperature i wyszło 39.4, zrobiłam test na covid, bo mamy w domu, wyszedł negatywny. Nie byłam w stanie nic zrobić, ani wstać ani nic, a byłam sama z małym w domu, bo TŻ w pracy. Potem wzięłam paracetamol, zimny okład na czoło i za chwilę temperatura spadła do 39, po 23 już miałam 37, a rano normalną temperaturę jakiś wirus mnie dopadł, ale to było okropne, także uważajcie na siebie, bo ewidentnie coś panuje

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Powiem lepiej, wczoraj przyszliśmy do niego w odwiedziny i spał. Dotknęłam LEKKO jego włosków, nawet nie przesunęłam dłonią po skórze, tylko musnęłam te odstające kosmyki. Mały lekko się przebudził, jak to noworodek, zrobił jakąś minę i dalej w kimę, za sekundkę znów to samo, a pielęgniarka do mnie: "proszę go nie budzić, bo ma odparzoną pupę" (nie wiem, co to ma do rzeczy). Na co ja, że chyba sam się przebudza, na co ona "jakby ktoś mnie tak szturchnął, to też bym się obudziła"

Na razie nie chcę nigdzie niczego zgłaszać, póki mały tam leży. I tak się tam czuję jak intruz. Pomyślę, co z tym zrobić, jak wyjdzie.

W połogu organizm jest słabszy, więc i odporność niższa, a teraz faktycznie coś krąży, jak ta nasza jelitówka... Dobrze, że już się czujesz lepiej

Dzięki, Dziewczyny, za wsparcie Smutno mi okropnie, znalazłam panią psycholog, która wygląda na pomocną, ale teraz powstał kolejny problem - jest dostępna popołudniami, a te codziennie mamy rozwalone przez odwiedziny u Stasia i przebijanie się przez całe miasto w godzinach szczytu, co nigdy nie wiadomo, ile zajmie. Pojutrze wypadają moje urodziny i zadecydowałam, że po prostu nie będę ich obchodzić. Może jak będziemy w trójkę.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-11, 02:24   #1559
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Sale tule Cię mocno.. może trafisz na jakąś lepszą zmianę tych położna

Dziewczyny napiszcie jak usypiacie swoje dzieci .moja córa ma już prawie 2 miesiące i ostatnio usypia tylko na rękach. bardzo ciężko tez ją odłożyć. W dostawce budzi się po 10 minutach, a jak kładę ją tam na brzuszku to do pół godziny.wcześniej udawało się ja wkładać do poduszki rogala bo pupka wpadała jej do środka i myślała że nadal jest trzymana na rękach. Ze względu na częste ulewanie mam kupiono taką poduszkę typu klin i wcześniej kładłam ją na niej a ja leżałam obok i głaskałam i tak zadypialysmy. teraz jakoś ciężko ..w zasadzie to zasypia tylko podczas kolysania gdy z nią chodzę a potem układają na sobie na brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-11, 06:46   #1560
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Powiem lepiej, wczoraj przyszliśmy do niego w odwiedziny i spał. Dotknęłam LEKKO jego włosków, nawet nie przesunęłam dłonią po skórze, tylko musnęłam te odstające kosmyki. Mały lekko się przebudził, jak to noworodek, zrobił jakąś minę i dalej w kimę, za sekundkę znów to samo, a pielęgniarka do mnie: "proszę go nie budzić, bo ma odparzoną pupę" (nie wiem, co to ma do rzeczy). Na co ja, że chyba sam się przebudza, na co ona "jakby ktoś mnie tak szturchnął, to też bym się obudziła"

Na razie nie chcę nigdzie niczego zgłaszać, póki mały tam leży. I tak się tam czuję jak intruz. Pomyślę, co z tym zrobić, jak wyjdzie.

W połogu organizm jest słabszy, więc i odporność niższa, a teraz faktycznie coś krąży, jak ta nasza jelitówka... Dobrze, że już się czujesz lepiej

Dzięki, Dziewczyny, za wsparcie Smutno mi okropnie, znalazłam panią psycholog, która wygląda na pomocną, ale teraz powstał kolejny problem - jest dostępna popołudniami, a te codziennie mamy rozwalone przez odwiedziny u Stasia i przebijanie się przez całe miasto w godzinach szczytu, co nigdy nie wiadomo, ile zajmie. Pojutrze wypadają moje urodziny i zadecydowałam, że po prostu nie będę ich obchodzić. Może jak będziemy w trójkę.
Jestem uczulona na ten typ pielęgniarek czy lekarzy o wrażliwości walca, a mam wrażenie,że jest ich sporo w szpitalach...
Mimo wszystko myślę, że powinnaś obejść swoje urodziny z mężem przetrwałaś ciążę, urodziłaś synka, jesteś super dzielna - to był bardzo ważny rok dla Ciebie!
Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Sale tule Cię mocno.. może trafisz na jakąś lepszą zmianę tych położna

Dziewczyny napiszcie jak usypiacie swoje dzieci .moja córa ma już prawie 2 miesiące i ostatnio usypia tylko na rękach. bardzo ciężko tez ją odłożyć. W dostawce budzi się po 10 minutach, a jak kładę ją tam na brzuszku to do pół godziny.wcześniej udawało się ja wkładać do poduszki rogala bo pupka wpadała jej do środka i myślała że nadal jest trzymana na rękach. Ze względu na częste ulewanie mam kupiono taką poduszkę typu klin i wcześniej kładłam ją na niej a ja leżałam obok i głaskałam i tak zadypialysmy. teraz jakoś ciężko ..w zasadzie to zasypia tylko podczas kolysania gdy z nią chodzę a potem układają na sobie na brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaś ma szerokie spektrum możliwości: przy piersi, na rękach, kołysany w wózku, na spacerze w wózku, w aucie, a jeszcze zdarza mu się też odpaść samemu, jeśli jest najedzony i szczęśliwy w łóżeczku w nocy tylko przy piersi, tzn je i śpi dalej. Za to starszak (pomijając noce - wtedy przy piersi) zasypiał wyłącznie na rękach lub na spacerze, na wózek w domu miał alergię do pierwszego roku życia
[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88942814]Matko Sale ja bym to zgłosiła, taki tekst nie pomaga ani Tobie, ani Twojemu mężowi ani tym bardziej Stasiowi, Wasze emocje są ważne i przechodzą z jednego na drugiego.

Mam nadzieję, że jelitówka szybko minie i będą mogli go dalej badać

Powiem Wam, że aż jestem w szoku jak słabą odporność teraz mam. W czwartek wyszłam z małym na spacer, półtorej godziny w okolicach ładu. Wróciliśmy do domu, zrobiłam sobie kawę i po wypiciu zaczęłam mieć takie dreszcze, że masakra. Potem zmierzyłam temperature i wyszło 39.4, zrobiłam test na covid, bo mamy w domu, wyszedł negatywny. Nie byłam w stanie nic zrobić, ani wstać ani nic, a byłam sama z małym w domu, bo TŻ w pracy. Potem wzięłam paracetamol, zimny okład na czoło i za chwilę temperatura spadła do 39, po 23 już miałam 37, a rano normalną temperaturę jakiś wirus mnie dopadł, ale to było okropne, także uważajcie na siebie, bo ewidentnie coś panuje

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Właśnie ze względu na to połogowe osłabienie idę na szczepienie dopiero 6 tygodni po porodzie, za radą mojej środowiskowej. Mam nadzieję, że już masz się całkowicie dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.