Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-27, 14:25   #1081
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Przeciez na Netflixie tez sobie sama wybierasz z ogromnej oferty co chcesz ogladac, nikt Ci nic nie narzuca. Zreszta korzystanie z Netflixa nie oznacza, ze juz nigdy nie mozesz sobie dokupic jakiegos filmu, ktorego tam akurat nie ma
Jako osoba uzywajaca netflixa mimo wszystko rozumiem zarzuty przeciwko niemu jezeli chodzi o filmy. Oferta streamingowa jest pod tym wzgledem często bardzo paskudna, a netflix to juz w ogole kuriozum gdzie np. moge obejrzec dwie pierwsze częsci kapitana ameryki ale o trójce moge zapomnieć. Albo obejrzeć piate Mission Impossible, ale o poprzednich i nastepnych czesciach moge zapomniec. Pewnie, mozna powiedziec że moge sobie dokupic - tylko ie po to place za streaming zeby placic dodatkowo za jego dosc rażące braki.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:36   #1082
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
Jako osoba uzywajaca netflixa mimo wszystko rozumiem zarzuty przeciwko niemu jezeli chodzi o filmy. Oferta streamingowa jest pod tym wzgledem często bardzo paskudna, a netflix to juz w ogole kuriozum gdzie np. moge obejrzec dwie pierwsze częsci kapitana ameryki ale o trójce moge zapomnieć. Albo obejrzeć piate Mission Impossible, ale o poprzednich i nastepnych czesciach moge zapomniec. Pewnie, mozna powiedziec że moge sobie dokupic - tylko ie po to place za streaming zeby placic dodatkowo za jego dosc rażące braki.
Ale Netflix to nie jest z zalozenia platforma, gdzie bedziesz miec wszystkie mozliwe filmy. Po pierwsze kwestia licencji, a po drugie dostepne tytuly sie tam cyklicznie zmieniaja i ma to ogolnie motywowac do ogladania co tam jest.

Zreszta akurat ja odpowiedzialam moim zdaniem na kompletnie absurdalne zarzuty, to co Ty mowisz to juz co innego.

A tak w ogole to biorac pod uwage miesiac subskrypcji i ile przecietnie filmow i seriali oglada na nich uzytkownik, to zwykle cena zwraca sie po mniej niz tygodniu (jak np. ma sie pakiet na 4 osoby, to za miesiac wychodzi kolo 13 zl), wiec nie rozumiem tego zarzutu. Jak ktos oglada 1 film na miesiac, nie szanuje tworcow i korzysta z torrentow albo jest amatorem jakichs bardzo niszowych produkcji, to Netflix i inne platformy streamingowe z pewnoscia nie sa dla niego. Ale nie rozumiem tego jak ktos wymaga, ze na tym bedzie wszystko, no, blagam
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:11   #1083
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ale Netflix to nie jest z zalozenia platforma, gdzie bedziesz miec wszystkie mozliwe filmy. Po pierwsze kwestia licencji, a po drugie dostepne tytuly sie tam cyklicznie zmieniaja i ma to ogolnie motywowac do ogladania co tam jest.

Zreszta akurat ja odpowiedzialam moim zdaniem na kompletnie absurdalne zarzuty, to co Ty mowisz to juz co innego.

A tak w ogole to biorac pod uwage miesiac subskrypcji i ile przecietnie filmow i seriali oglada na nich uzytkownik, to zwykle cena zwraca sie po mniej niz tygodniu (jak np. ma sie pakiet na 4 osoby, to za miesiac wychodzi kolo 13 zl), wiec nie rozumiem tego zarzutu. Jak ktos oglada 1 film na miesiac, nie szanuje tworcow i korzysta z torrentow albo jest amatorem jakichs bardzo niszowych produkcji, to Netflix i inne platformy streamingowe z pewnoscia nie sa dla niego. Ale nie rozumiem tego jak ktos wymaga, ze na tym bedzie wszystko, no, blagam
A ja uważam, że takiego serwisu brakuje.

Zapłaciłabym i 50 i 100zł miesięcznie, ale pod warunkiem, że wychodzi wszystko jak leci.

Co to za zabawa jak oglądam pierwsze cztery sezony serialu na Netflixie, a resztę i tak muszę spiracić. To ja już sobie wszystko spiracę, bez łaski.

Miałam Netflix i HBO GO na zmianę od kiedy były w Polsce. Ale ostatnio mam dość.

Gdyby chociaż były dostępne wszystkie części i wszystkie sezony wszystiego - Gra o Tron? Proszę bardzo, HBO GO i masz.

A nie, że filmy Seksu w wielkim mieście są na Netflixie, serial na HBO GO, no bez jaj. Chociaż podzielcie się tytułami, żebym mogła obejrzeć wszystkie części Mission Impossible jak człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:45   #1084
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moja współlokatorka miała problem ze wstawaniem i budziła ją dopiero trzecia drzemka. Działo się tak dlatego, że średnio spala 5h. W takim wypadku nic dziwnego, że organizm jest tak wymęczony, że się nie wybudza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zawsze budzę się po pierwszych dźwiękach budzika. I nieważne ile spałam. A że moje dzieci są mało śpiące to z tym snem u mnie bardzo średnio jest.

Mnie do szału doprowadzało jak chodziłam do pracy i brałam euthyrox. Musiałam go brać na czczo pół godziny przed jedzeniem. Więc nastawiałam budzik na tabletkę i potem właściwy pół godziny później. Ale te pół godziny już nie mogłam zasnąć i to był taki zmarnowany czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:59   #1085
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

O, ja nigdy się nie budzę się po pierwszych dźwiękach budzika, nieważne ile spałam Zwykle śpię te 8 godzin i wstaję po 3-4 drzemce.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 17:50   #1086
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Ja zawsze budzę się po pierwszych dźwiękach budzika. I nieważne ile spałam. A że moje dzieci są mało śpiące to z tym snem u mnie bardzo średnio jest.

Mnie do szału doprowadzało jak chodziłam do pracy i brałam euthyrox. Musiałam go brać na czczo pół godziny przed jedzeniem. Więc nastawiałam budzik na tabletkę i potem właściwy pół godziny później. Ale te pół godziny już nie mogłam zasnąć i to był taki zmarnowany czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja bym wolała zjeść w pracy tabletkę i jedzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 18:43   #1087
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
To ja bym wolała zjeść w pracy tabletkę i jedzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym po prostu wziela tabletke tuż po wstaniu, później mycie się, suszenie, ubranie, makijaż i zjeść przed samym wyjściem z domu
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 18:54   #1088
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja bym po prostu wziela tabletke tuż po wstaniu, później mycie się, suszenie, ubranie, makijaż i zjeść przed samym wyjściem z domu
ja tak robię

nie pije do sniadania kawy bo to podobno utrudnia wchłanianie

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2019-09-27 o 18:56
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 18:59   #1089
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zapłaciłabym i 50 i 100zł miesięcznie, ale pod warunkiem, że wychodzi wszystko jak leci.
Ale mowisz teraz o wszystkich czesciach danej sagi czy wszystkich wyprodukowanych filmach i serialach? Jezeli to pierwsze to Netflix kalkuluje zyski i jak licencja na dany serial czy film jest za wysoka, to jej nie kupuja/nie przedluzaja i nie przejmuja sie tym, ze to najnowsza czesc serii, z ktorej maja poprzednie filmy. Albo licencje na inna czesc ma konkurencja. Zreszta teraz tych platform bedzie coraz wiecej, niedlugo ruszy np. Disney+ w Stanach i beda tam dostepne m.in. SW, ale jakies rzeczy zwiazane ze SW obecne obecnie na Netflixie beda tam dopoki trwa licencja, wiec nie da sie magicznie sprawic, zeby od startu nowej platformy wszystko zwiazane z dana seria tam bylo. Netflix byl w tym temacie jednym z pionierow

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co to za zabawa jak oglądam pierwsze cztery sezony serialu na Netflixie, a resztę i tak muszę spiracić. To ja już sobie wszystko spiracę, bez łaski.
Dlaczego 'musisz spiracic'? Przeciez mozesz kupic
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:22   #1090
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Dlaczego 'musisz spiracic'? Przeciez mozesz kupic
Często nie mogę, bo zanim wyjdzie na DVD (a w Polsce to już w ogóle) to miną wieki.

Ale masz rację, nie muszę. Mogę nie oglądać.

Mam taką zasadę, że to, co mogę kupić w Polsce, kupuję. Jeśli nie - to jako klient gorszej kategorii mam to gdzieś. Chyba że to naprawdę kawał dobrej roboty.

Bo proza życia jest taka, że bardzo bym chciała mieć rzeczy na miejscu jak przeciętny Amerykanin czy Japończyk. Ale nie mam, a nie stać mnie na sprowadzenie wszystkiego.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 20:05   #1091
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Często nie mogę, bo zanim wyjdzie na DVD (a w Polsce to już w ogóle) to miną wieki.

Ale masz rację, nie muszę. Mogę nie oglądać.

Mam taką zasadę, że to, co mogę kupić w Polsce, kupuję. Jeśli nie - to jako klient gorszej kategorii mam to gdzieś. Chyba że to naprawdę kawał dobrej roboty.

Bo proza życia jest taka, że bardzo bym chciała mieć rzeczy na miejscu jak przeciętny Amerykanin czy Japończyk. Ale nie mam, a nie stać mnie na sprowadzenie wszystkiego.
Ale o jakim konkretnie przypadku teraz mowisz? Podaj konkretny film, ktory musialas spiracic. Czasami trzeba poczekac pare miesiecy i nie mozna od razu obejrzec kazdego filmu, bo nie kupisz go na DVD (bo np. w kinach grali go 2 miesiace temu), ale nie powiedzialabym, ze piracenie to jedyna alternatywa. Chyba ze dystrybutor naprawde zawali jak np. z 2 lata temu przy braku dystrybucji jednego z oscarowych filmow. Zreszta jezeli np. HBO GO ma brakujaca czesc na Netflixie, to akurat jest ona dostepna i 'nie musisz' jej piracic. A biorac pod uwage smieszna cene subskrypcji to akurat argument, ze nie ma wszystkiego w jednym miejscu jest dziwny, bo i tak wiecej wydalabym kupujac jeden film niz kupujac miesieczna subskrypcje. Ale nwm czy o to Ci chodzi, ale od tego sie zaczelo. Ale wiele filmow mozna tez kupic/wypozyczyc na iTunes. Ale mowie, to tez zalezy od sytuacji, jezeli ogladasz niszowe kino lat 20., to moze byc problem z legalnym zrodlem. Ale jezeli np. premiera dvd bedzie dopiero za miesiac i to jest dla Ciebie juz argument, bo chcesz to obejrzec dzisiaj, to mamy inne podejscie

Nie oceniam Ciebie, ale z innego watku pamietam, ze Ty tez nie widzisz problemu z piraceniem np. remake'ow Disneya, bo 'juz zaplacilas za animowana wersje', co dla mnie nie jest argumentem. Ale to tak na marginesie, ogolnie mamy inne podejscie
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 20:45   #1092
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Przeciez na Netflixie tez sobie sama wybierasz z ogromnej oferty co chcesz ogladac, nikt Ci nic nie narzuca. Zreszta korzystanie z Netflixa nie oznacza, ze juz nigdy nie mozesz sobie dokupic jakiegos filmu, ktorego tam akurat nie ma
Nie, Netflix na żądanie nie odtworzy mojego ulubionej serii filmów Sami Swoi czy Co ludzie powiedzą, a płacenie za coś co mi nie odpowiada mija się z celem. Mogę sobie raz za razem odtwarzać co chcę, o każdej porze dnia i nocy.
Nie rozumiem ludzi płacących za takie abonamenty i w czym niby to miałoby być lepsze od TV, która już nie jest teraz tak popularna
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 20:48   #1093
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie, Netflix na żądanie nie odtworzy mojego ulubionej serii filmów Sami Swoi czy Co ludzie powiedzą, a płacenie za coś co mi nie odpowiada mija się z celem. Mogę sobie raz za razem odtwarzać co chcę, o każdej porze dnia i nocy.
Nie rozumiem ludzi płacących za takie abonamenty i w czym niby to miałoby być lepsze od TV, która już nie jest teraz tak popularna
Seriale.
Filmy na Netflixie są tylko dodatkiem.
Plus część dla dzieciaków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:22   #1094
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Moje zdziwienie sprzed kilku dni.
Jadę sobie do pracy jakąś wiecznie zakorkowaną ulicą. Krótką, bo od skrzyżowania z wylotówką do ronda ma jakieś 100 metrów. Przede mną jakaś kobieta w małym samochodziku. Trochę mi się spieszyło, a ta się zatrzymuje, żeby wpuścić kogoś wjeżdżającego z jednego parkingu, kawałek dalej znowu się zatrzymuje i wpuszcza z drugiego parkingu. No ale ok, może jakaś dobra chrześcijanka czy coś. Za tym drugim parkingiem jest małe rondo, jeden pas dookoła. Wolne, więc ona wjeżdża, ja za nią. I nagle się zatrzymuje na środku ronda i wpuszcza kilka samochodów, które stały w kolejce na następnym wjeździe Pierwszy raz w życiu coś takiego widziałam, żeby ktoś tak o zatrzymał się na rondzie i wpuszczał samochody.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2019-09-27 o 21:23
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:27   #1095
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie, Netflix na żądanie nie odtworzy mojego ulubionej serii filmów Sami Swoi czy Co ludzie powiedzą, a płacenie za coś co mi nie odpowiada mija się z celem. Mogę sobie raz za razem odtwarzać co chcę, o każdej porze dnia i nocy.
Nie rozumiem ludzi płacących za takie abonamenty i w czym niby to miałoby być lepsze od TV, która już nie jest teraz tak popularna
Ale nic Ci nie odtworzy na zawolanie dowolnego filmu jaki w tej sekundzie zapragniesz wlaczyc. Zalezy kto co oglada, ale przeciez w TV to juz w ogole nie obejrzysz tego co w danej chwili chcesz, musisz sie dostosowac do ramowki. Ja przeciez nie mowie, ze Netflix jest dla kazdego
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:35   #1096
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87207100]Moje zdziwienie sprzed kilku dni.
Jadę sobie do pracy jakąś wiecznie zakorkowaną ulicą. Krótką, bo od skrzyżowania z wylotówką do ronda ma jakieś 100 metrów. Przede mną jakaś kobieta w małym samochodziku. Trochę mi się spieszyło, a ta się zatrzymuje, żeby wpuścić kogoś wjeżdżającego z jednego parkingu, kawałek dalej znowu się zatrzymuje i wpuszcza z drugiego parkingu. No ale ok, może jakaś dobra chrześcijanka czy coś. Za tym drugim parkingiem jest małe rondo, jeden pas dookoła. Wolne, więc ona wjeżdża, ja za nią. I nagle się zatrzymuje na środku ronda i wpuszcza kilka samochodów, które stały w kolejce na następnym wjeździe Pierwszy raz w życiu coś takiego widziałam, żeby ktoś tak o zatrzymał się na rondzie i wpuszczał samochody.[/QUOTE]Hahahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 22:10   #1097
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87207100]Moje zdziwienie sprzed kilku dni.
Jadę sobie do pracy jakąś wiecznie zakorkowaną ulicą. Krótką, bo od skrzyżowania z wylotówką do ronda ma jakieś 100 metrów. Przede mną jakaś kobieta w małym samochodziku. Trochę mi się spieszyło, a ta się zatrzymuje, żeby wpuścić kogoś wjeżdżającego z jednego parkingu, kawałek dalej znowu się zatrzymuje i wpuszcza z drugiego parkingu. No ale ok, może jakaś dobra chrześcijanka czy coś. Za tym drugim parkingiem jest małe rondo, jeden pas dookoła. Wolne, więc ona wjeżdża, ja za nią. I nagle się zatrzymuje na środku ronda i wpuszcza kilka samochodów, które stały w kolejce na następnym wjeździe Pierwszy raz w życiu coś takiego widziałam, żeby ktoś tak o zatrzymał się na rondzie i wpuszczał samochody.[/QUOTE]Ups, to mogła być moja mama raz też odwaliła taką akcję jak jechałyśmy w trasę o 4 rano. Głupio jej potem było bardzo, jak się zorientowała, co robi

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 22:52   #1098
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Mnie dziwi, że na stacji paliwowej ludzie zatankuja i później zamiast zjechać to idą sobie oglądać bez pośpiechu jakieś słodycze, kupują kawę, hot dogi,moda do toalety i czasami robią to wszystko naraz.
Raz w te największe upały pojechaliśmy na stację, przed nami akurat juz stalo auto do tankowania, najpierw długo sobie rozmawiali, później gość z tylnego siedzenia wyszedł na stację, więc miałam nadzieję, że już poszedł płacić, żeby było szybciej, gdy ktoś zaleje, ale kierowca zaczął się namiętnie całować w tym aucie z pasażerka. Jak już wyszedł i skończył to poszli wszyscy razem na stację wybierać jedzenie czy coś. Po kilkunastu minutach mu mojej uciesze kierowca wyszedł i... zabrał portfel. Zwróciłam mu uwagę, to powiedział, że za chwilę odjedzie. Zaczęłam mu gadać, to odjechał na parking kilka metrów dalej. Zdążyliśmy zapłacić i dojechać, a oni jeszcze byli na stacji. Jakbym nie zareagowała to pewnie byśmy się nie zmieściło w pół godziny czekania, serio tak ciężko odjechać te kilka metrów dalej, żeby inni nie musieli czekać bez sensu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 23:09   #1099
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ale o jakim konkretnie przypadku teraz mowisz? Podaj konkretny film, ktory musialas spiracic. Czasami trzeba poczekac pare miesiecy i nie mozna od razu obejrzec kazdego filmu, bo nie kupisz go na DVD (bo np. w kinach grali go 2 miesiace temu), ale nie powiedzialabym, ze piracenie to jedyna alternatywa. Chyba ze dystrybutor naprawde zawali jak np. z 2 lata temu przy braku dystrybucji jednego z oscarowych filmow. Zreszta jezeli np. HBO GO ma brakujaca czesc na Netflixie, to akurat jest ona dostepna i 'nie musisz' jej piracic. A biorac pod uwage smieszna cene subskrypcji to akurat argument, ze nie ma wszystkiego w jednym miejscu jest dziwny, bo i tak wiecej wydalabym kupujac jeden film niz kupujac miesieczna subskrypcje. Ale nwm czy o to Ci chodzi, ale od tego sie zaczelo. Ale wiele filmow mozna tez kupic/wypozyczyc na iTunes. Ale mowie, to tez zalezy od sytuacji, jezeli ogladasz niszowe kino lat 20., to moze byc problem z legalnym zrodlem. Ale jezeli np. premiera dvd bedzie dopiero za miesiac i to jest dla Ciebie juz argument, bo chcesz to obejrzec dzisiaj, to mamy inne podejscie

Nie oceniam Ciebie, ale z innego watku pamietam, ze Ty tez nie widzisz problemu z piraceniem np. remake'ow Disneya, bo 'juz zaplacilas za animowana wersje', co dla mnie nie jest argumentem. Ale to tak na marginesie, ogolnie mamy inne podejscie
Mówię o serialach, anime, rzeczach, których nie ogląda się raz i których w kinie nie grają.

No tak, mogę poczekać, ale przykro mi bardzo, nie chce mi się.

Nie lubię być traktowana jako osoba gorszej kategorii, a tak się często czuję mieszkając na tym zadupiu świata (i ja wiem, że to niczyja wina, wydawca przecież nie potraktuje takiego ☠☠☠☠idołka jako priorytetu), więc mam to szczerze w nosie.

Jestem natomiast przeciwna piraceniu rzeczy, które można u nas normalnie kupić.

A o tym kuriozum, że w USA coś na Netflixie jest, a w Polsce nie nie wspomnę. I ja wiem, Ty mi wytłumaczysz, że prawa dodatkowe na Europę, że drogo i ja to wszystko rozumiem. Ale szczerze mówiąc mam gdzieś, bo nie lubię być traktowana jak debil.

A tak się czuję, kiedy mam subskrybować piętnaście różnych stron streamingowych, żeby obejrzeć, co chcę, bo Janusze byznesu sobie strzelają monopol.

No to niech się cieszą z monopolu, a ja będę piracić dopóki zdrowie mi pozwoli, bo to nie jest ok. Niech się ogarną i zrobią jeden serwis streamingowy ze wszystkim i ja chętnie zapłacę. Do tego czasu spadówa. A na chwilę obecną zamiast się konsolidować i tworzyć coś konkretnego, to oni się jeszcze coraz bardziej rozdrabniają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 23:21   #1100
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Limonka, ja nie krytykuje, po prostu ja widze to inaczej. Zanim sie pojawil streaming to z legalnych zrodel byly kina, wypozyczalnie i sklepy z VHS-ami i plytami i teoretycznie tez nie bylo wszystkiego w jednym miesjcu. I na jednym streamingu sie nie da miec wszystkich mozliwych filmow, zreszta monopol w tej kwestii bylby mega szkodliwy. Po prostu mnie zdenerwowalo to okreslenie, ze trzeba piracic, ja mam zupelnie inne zdanie. Ale tez ja nie mam problemu poczekac, zeby zobaczyc wyczekiwany film dopiero za jakis czas, byle nie byly to torrenty czy inne gowno, ktore jest po prostu kradzieza i udostepnianiem tego innym. Ale zgadzam sie z krytyka slabej dostepnosci wielu filmow i seriali w Polsce, tez mnie to denerwuje, natomiast ja tez nie ogladam az tak duzo i nie jestem fanka jakichs trudno dostepnych filmow i seriali. Ale dla mnie torrent to jednak wieksze gowno
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 23:35   #1101
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Limonka, ja nie krytykuje, po prostu ja widze to inaczej. Zanim sie pojawil streaming to z legalnych zrodel byly kina, wypozyczalnie i sklepy z VHS-ami i plytami i teoretycznie tez nie bylo wszystkiego w jednym miesjcu. I na jednym streamingu sie nie da miec wszystkich mozliwych filmow, zreszta monopol w tej kwestii bylby mega szkodliwy. Po prostu mnie zdenerwowalo to okreslenie, ze trzeba piracic, ja mam zupelnie inne zdanie. Ale tez ja nie mam problemu poczekac, zeby zobaczyc wyczekiwany film dopiero za jakis czas, byle nie byly to torrenty czy inne gowno, ktore jest po prostu kradzieza i udostepnianiem tego innym. Ale zgadzam sie z krytyka slabej dostepnosci wielu filmow i seriali w Polsce, tez mnie to denerwuje, natomiast ja tez nie ogladam az tak duzo i nie jestem fanka jakichs trudno dostepnych filmow i seriali. Ale dla mnie torrent to jednak wieksze gowno
Rozumiem Cię i mam takie samo zdanie o rzeczach, które dostępne nie są.

Ale widzisz, chytry dwa razy traci. Gdyby sprzedawali te prawa jak ludzie i nie robili monopoli, to płaciłabym jak człowiek i to naprawdę chętnie. Ja lubię Netflixa (HBO GO już nie na przykład).

Gdyby nie było monopolu, to zachęcałoby platformy streamingowe do innowacji, żeby prześcignąc konkurencję. A tak - i tak muszą być u nas, żeby oglądać Grę o tron, więc nie musimy robić nic.

I powiesz - ale co z twórcami. Im się pieniądze należą, nie ich wina, że Netflix nie streamuje w Polsce. No a kto się na te umowy z monopolami zgadza?

Ja jestem przeciwna piraceniu, ale jeszcze bardziej jestem przeciwna robieniu ze mnie krowy dojnej.

I piractwo to piractwo, a nie kradzież. Choć zgadzam się, że to nie jest w porządku w normalnej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 11:13   #1102
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Mnie dziwi, że na stacji paliwowej ludzie zatankuja i później zamiast zjechać to idą sobie oglądać bez pośpiechu jakieś słodycze, kupują kawę, hot dogi,moda do toalety i czasami robią to wszystko naraz.
Raz w te największe upały pojechaliśmy na stację, przed nami akurat juz stalo auto do tankowania, najpierw długo sobie rozmawiali, później gość z tylnego siedzenia wyszedł na stację, więc miałam nadzieję, że już poszedł płacić, żeby było szybciej, gdy ktoś zaleje, ale kierowca zaczął się namiętnie całować w tym aucie z pasażerka. Jak już wyszedł i skończył to poszli wszyscy razem na stację wybierać jedzenie czy coś. Po kilkunastu minutach mu mojej uciesze kierowca wyszedł i... zabrał portfel. Zwróciłam mu uwagę, to powiedział, że za chwilę odjedzie. Zaczęłam mu gadać, to odjechał na parking kilka metrów dalej. Zdążyliśmy zapłacić i dojechać, a oni jeszcze byli na stacji. Jakbym nie zareagowała to pewnie byśmy się nie zmieściło w pół godziny czekania, serio tak ciężko odjechać te kilka metrów dalej, żeby inni nie musieli czekać bez sensu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tęsknię bardzo za rozwiązaniem, które widziałam w Anglii - płaci się kartą przy dystrybutorze. szybko i sprawnie. w Polsce niestety się nie spotkałam jeszcze
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 12:00   #1103
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tęsknię bardzo za rozwiązaniem, które widziałam w Anglii - płaci się kartą przy dystrybutorze. szybko i sprawnie. w Polsce niestety się nie spotkałam jeszcze
Korzystam z automatu na jednej stacji i w nim płacę właśnie kartą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 12:02   #1104
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Korzystam z automatu na jednej stacji i w nim płacę właśnie kartą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
na czyjej stacji?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 14:05   #1105
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
na czyjej stacji?
To jest chyba Circle K.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 16:52   #1106
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 16:44   #1107
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwi mnie odpowiadanie na pytanie o cenę, że to są grosze. Wkurza mnie to, bo kurde co to znaczy grosze? Mamy kupować prezent dla koleżanki z pracy z okazji ślubu, chcemy wiedzieć, ile wyjdzie składka i odpowiedź: "no kupimy to i to, więc na tyle osób to jakieś grosze wyjdą", a potem wychodzi 20 zł od każdego. O tych groszach to bardzo często słyszę i niestety rzadko się okazuje, żeby to faktycznie było coś tak taniego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 16:54   #1108
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie odpowiadanie na pytanie o cenę, że to są grosze. Wkurza mnie to, bo kurde co to znaczy grosze? Mamy kupować prezent dla koleżanki z pracy z okazji ślubu, chcemy wiedzieć, ile wyjdzie składka i odpowiedź: "no kupimy to i to, więc na tyle osób to jakieś grosze wyjdą", a potem wychodzi 20 zł od każdego. O tych groszach to bardzo często słyszę i niestety rzadko się okazuje, żeby to faktycznie było coś tak taniego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie to bardziej wkurza niż dziwi. Zwłaszcza, że w pracy non stop ktoś ma imieniny i non stop się na coś składamy. Żeby chociaż był ustalony budżet, dla każdego tyle samo, żeby można było się spodziewać ile wyjdzie. Ale nie, dla każdego według jakiegoś nieokreślonego widzimisię.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 17:20   #1109
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie to bardziej wkurza niż dziwi. Zwłaszcza, że w pracy non stop ktoś ma imieniny i non stop się na coś składamy. Żeby chociaż był ustalony budżet, dla każdego tyle samo, żeby można było się spodziewać ile wyjdzie. Ale nie, dla każdego według jakiegoś nieokreślonego widzimisię.

Ja się cieszę, u mnie w pracy składamy się zazwyczaj po 10 lub 20zł, zawsze idzie oficjalny mail do wszystkich, z kasy się każdy rozlicza ładnie rachunkiem. Ostatnio żegnaliśmy kilka osób i bardzo fajnie wyszło


Na imieniny każdy sam coś słodkiego organizuje, zazwyczaj cukierki, więc nie jest jakoś mocno zobowiązująco finansowo.
Jasno określone zasady są chyba w mojej firmie tylko i wyłącznie w tych kwestiach
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 19:01   #1110
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie to bardziej wkurza niż dziwi. Zwłaszcza, że w pracy non stop ktoś ma imieniny i non stop się na coś składamy. Żeby chociaż był ustalony budżet, dla każdego tyle samo, żeby można było się spodziewać ile wyjdzie. Ale nie, dla każdego według jakiegoś nieokreślonego widzimisię.
Ja mam w ogóle tak, że złożyłam się dla wszystkich, a jak przyszła moja kolej, to nikt się nie złożył.

I ja w sumie nie obchodzę urodzin, nie oczekuję nie wiadomo czego, ale tak trochę czuję się wyciulana, bo pareset złotych mi na takie prezencikowanie wyszło w skali roku, a nie usłyszałam nawet "wszystkiego najlepszego" w swoje urodziny.

A jestem taką osobą, że babeczka ze świeczką by mnie szalenie ucieszyła, bo lubię takie gesty.

Ale cóż, no mówi się trudno. Daruję sobie branie udziału w takich inicjatywach na przyszłość po prostu, bo nie mam charakteru, żeby trąbić o urodzinach na prawo i lewo, a to o takich osobach się pamięta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.