Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-13, 09:43   #301
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Hej dziewczyny, jestem z watku mam na grudzien/styczen. W 1 ciazy mialam cc, (kolejna ciaza po 10ms). Chcialabym sie dowiedziec, czy jest tu mama, ktora po 1 cc nastepny porod miala sn?
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 09:56   #302
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Hej dziewczyny te pieluszki bambusowe to prałyście razem kolor. Kupiłam różne żółte różowe w piórka itd. I zastanawiam się czy jak to wrzucę razem nie będzie po nich. Hmm...doradzicie?
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 10:09   #303
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny te pieluszki bambusowe to prałyście razem kolor. Kupiłam różne żółte różowe w piórka itd. I zastanawiam się czy jak to wrzucę razem nie będzie po nich. Hmm...doradzicie?
Ja wszystko wrzucałam razem i dałam na wszelki wypadek chusteczkę zapobiegającą farbowaniu, chyba z Vanisha. Doszłam do wniosku, że jakbym miała teraz się bawić w dzielenie prania na odcienie, to bym prała non stop ;P Ale ja ogólnie dzielę tylko na białe i kolory, nasze rzeczy tak samo.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 10:22   #304
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja wszystko wrzucałam razem i dałam na wszelki wypadek chusteczkę zapobiegającą farbowaniu, chyba z Vanisha. Doszłam do wniosku, że jakbym miała teraz się bawić w dzielenie prania na odcienie, to bym prała non stop ;P Ale ja ogólnie dzielę tylko na białe i kolory, nasze rzeczy tak samo.
Robię tak samo, ewentualnie kolory jeszcze na ciemniejsze i jaśniejsze, jeśli się trochę uzbierało zawsze piorę z chusteczką wyłapującą kolor dla pewności, polecam te z rossmanna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 10:24   #305
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dzięki dzięki. To póki co nie biorę. Zakupie te chusteczki dla bezpieczeństwa🙂
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 10:33   #306
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Hej, wczoraj już się pięknie dopakowałam, woda i przekąski upchane właśnie na allegro zrobiłam zamówienie co mi tam brakowało i jestem właściwie gotowa, jeszcze tylko dwa tygodnie dotrwać i mogę rodzić, miałam jeszcze podjechać pobrać tego nieszczęsnego gbs ale chyba sobie dziś daruję, mam takie zawroty głowy że strach do auta wsiadać

Jako że wózek używany kupiłam, więc go po swojemu umyłam i teraz jestem zachwycona, jeżdżę sobie od pokoju do pokoju, jest idealnie wysoki teraz przeglądam torby i plecaczki do wózków, chce mi się czegoś ekstra, możecie coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Dzięki dzięki. To póki co nie biorę. Zakupie te chusteczki dla bezpieczeństwa
Prałam bez chusteczek i nic mi nie zafarbowało zawsze jak coś nowego kolorowego kupię, moczę kawałek pod zlewem w ciepłej wodzie i widać czy farbuje czy nie jak się wodę wyciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 11:32   #307
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj już się pięknie dopakowałam, woda i przekąski upchane właśnie na allegro zrobiłam zamówienie co mi tam brakowało i jestem właściwie gotowa, jeszcze tylko dwa tygodnie dotrwać i mogę rodzić, miałam jeszcze podjechać pobrać tego nieszczęsnego gbs ale chyba sobie dziś daruję, mam takie zawroty głowy że strach do auta wsiadać

Jako że wózek używany kupiłam, więc go po swojemu umyłam i teraz jestem zachwycona, jeżdżę sobie od pokoju do pokoju, jest idealnie wysoki teraz przeglądam torby i plecaczki do wózków, chce mi się czegoś ekstra, możecie coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Prałam bez chusteczek i nic mi nie zafarbowało zawsze jak coś nowego kolorowego kupię, moczę kawałek pod zlewem w ciepłej wodzie i widać czy farbuje czy nie jak się wodę wyciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie też dopakowałam walizkę i torbę, niby wszystko już miałam, ale potem tu coś, tam coś, i zebrało się pełno gratów do dopakowania. Ale jestem zadowolona, nawet pampersy mi się zmieściły. Z tym, że ja niewiele muszę zabierać dla dziecka, nawet ubranka na wyjście tak naprawdę nie musiałabym mieć ze sobą, ale ta moja położna doradziła, że to jest bardzo niewielki pakunek, a psychicznie lepiej robi, jak się to ma. Wyjęłam też kocyk i większość tetr (pani powiedziała, że nie są potrzebne), zostawiłam na wszelki wypadek dwie tetry w torbie do porodu i jedną flanelkę w walizce. Teraz to tylko brakuje tego, czego i tak na razie nie dorzucę, typu ładowarka, wyniki badań, staniki do karmienia (bo w nich chodzę ;P). Przyszykowałam też mężowi osobny woreczek z zapasowymi ubrankami na wyjście, jakby jednak było za ciepło na body z długim rękawem albo jakby nasze dziecko miało nieprzeciętnie wielką głowę po mamusi

Co do toreb/plecaczków do wózka, oglądałam torbę ze Skip Hopa i jest całkiem fajna, dużo przegródek i pakowna. Wizualnie średnio mi się podoba, tzn taki zwyklak, nie wiem, może są inne kolory albo wzory. Podobno można ją upolować na Vinted

Mam już wyniki morfologii, hemoglobina mi skoczyła prawie o 1 g, więc wydaje mi się, że sytuacja wraca do normy. Zobaczymy, co powie gin na wizycie za tydzień.

Zamówiliśmy materac do kosza, wywaliłam też z niego taki jakby ocieplacz (coś jak bardzo cienka kołdra), wydaje mi się, że to zbędne, a może tylko zwiększać ryzyko SIDS. Bawełnianą wyściółkę najpierw miałam prać, ale teraz kusi mnie zamówienie nowej, czyściutkiej, bielutkiej... Mąż mnie prześwięci

Jakbyście jeszcze robiły jakieś zakupy dzieciowe, na Dobrych Liskach do niedzieli włącznie jest -11% z kodem SIERPIEN11 na cały dział "Wyprawka". Niewiele, ale zawsze coś, ja i tak miałam parę rzeczy na oku. Wzięłam przy okazji pieluchy Bambiboo, zobaczymy, jak się sprawdzą.

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-08-13 o 11:49
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-13, 12:37   #308
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj już się pięknie dopakowałam, woda i przekąski upchane właśnie na allegro zrobiłam zamówienie co mi tam brakowało i jestem właściwie gotowa, jeszcze tylko dwa tygodnie dotrwać i mogę rodzić, miałam jeszcze podjechać pobrać tego nieszczęsnego gbs ale chyba sobie dziś daruję, mam takie zawroty głowy że strach do auta wsiadać

Jako że wózek używany kupiłam, więc go po swojemu umyłam i teraz jestem zachwycona, jeżdżę sobie od pokoju do pokoju, jest idealnie wysoki teraz przeglądam torby i plecaczki do wózków, chce mi się czegoś ekstra, możecie coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Prałam bez chusteczek i nic mi nie zafarbowało zawsze jak coś nowego kolorowego kupię, moczę kawałek pod zlewem w ciepłej wodzie i widać czy farbuje czy nie jak się wodę wyciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam czarny plecaczek Smiki i sprawdza się bardzo dobrze, choć będę mieć pewien kłopot pomieścić w nim rzeczy dla dwójki są różne cuda na rynku, ale nie jest to rzecz w którą chciałam dużo inwestować.
Za to mam zamiar zaszaleć i zamówić dla Maluszka (szu)misia Moonie: praktycznie wszystko ma w spadku po braciszku, niech ma coś całkiem swojego, a one są prześliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 13:19   #309
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Ja mam czarny plecaczek Smiki i sprawdza się bardzo dobrze, choć będę mieć pewien kłopot pomieścić w nim rzeczy dla dwójki są różne cuda na rynku, ale nie jest to rzecz w którą chciałam dużo inwestować.
Za to mam zamiar zaszaleć i zamówić dla Maluszka (szu)misia Moonie: praktycznie wszystko ma w spadku po braciszku, niech ma coś całkiem swojego, a one są prześliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne są te misie

Zgadnijcie, kto się zaraził od męża jakimś przeziębieniem 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 13:27   #310
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Właśnie czaję się na plecaczek, torby miałam i jedna była wzorowana na skip hop bo oryginalne wzory są fe i właśnie była ok, ale wolę teraz komfort zarzucania na plecy, tylko te plecaki dziwnie odstają na tych wózkach a nosić tego cały czas zdecydowanie nie zamierzam, w koszu trzymać też lipa bo nie jest to wygodne i tak szukam swojego ideału a można popłynąć tyle tego jest a u czy się nie rozwali zaraz to też różnie bywa a polecane po 300-400 zł co już w moim odczuciu jest za przegięciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 13:30   #311
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja miałam torbę do wózka przy córce i jakoś się nam nie sprawdziła, teraz przy dwójce kupiłam zwykły miejski plecak, z tym że ma chyba 2 duże kieszenie plus 2 małe kieszonki i myślę że się dużo lepiej sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-13, 13:58   #312
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Przed chwilą przyszła położna podpiąć mnie do ktg i stwierdziła, że nie ma jeszcze opisu z rentgena, więc nie ma też ostatecznej decyzji o wyjściu i może się do jutra przeciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 14:13   #313
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Ja mam czarny plecaczek Smiki i sprawdza się bardzo dobrze, choć będę mieć pewien kłopot pomieścić w nim rzeczy dla dwójki są różne cuda na rynku, ale nie jest to rzecz w którą chciałam dużo inwestować.
Za to mam zamiar zaszaleć i zamówić dla Maluszka (szu)misia Moonie: praktycznie wszystko ma w spadku po braciszku, niech ma coś całkiem swojego, a one są prześliczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, szalej a jaki kolor wybierzesz?

ja też miałam kupić tego misia, ale ostatecznie wybrałam wydrę z Fisher price

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Piękne są te misie

Zgadnijcie, kto się zaraził od męża jakimś przeziębieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko, to teraz najgorszy okres, bo na zewnątrz gorąco, człowiekowi gorąco, a czuje się jak dużo zdrówka!

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przed chwilą przyszła położna podpiąć mnie do ktg i stwierdziła, że nie ma jeszcze opisu z rentgena, więc nie ma też ostatecznej decyzji o wyjściu i może się do jutra przeciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, szkoda

TŻ pojechał na zakupy, po prezent urodzinowy dla mnie, kupił i już mi dał stwierdził, że nie wiadomo czy będę w urodziny w domu, więc woli teraz już dać

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 14:15   #314
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Najgorsze jest to, że po obchodzie byłam 100% nastawiona na wypis dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 14:21   #315
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Właśnie to jest najgorsze, człowiek nastawi się, już praktycznie jest gotowy do wyjścia, a tu nagle taki klops trzymaj się!

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 15:02   #316
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88854447]Pewnie, szalej a jaki kolor wybierzesz?

ja też miałam kupić tego misia, ale ostatecznie wybrałam wydrę z Fisher price



O matko, to teraz najgorszy okres, bo na zewnątrz gorąco, człowiekowi gorąco, a czuje się jak dużo zdrówka!



O kurcze, szkoda

TŻ pojechał na zakupy, po prezent urodzinowy dla mnie, kupił i już mi dał stwierdził, że nie wiadomo czy będę w urodziny w domu, więc woli teraz już dać

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Prawie na 100% cappuccino
Co TŻ Ci kupił?

Theali, ależ przykra i bezsensowna sytuacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 15:10   #317
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Theali, ależ przykra i bezsensowna sytuacja
Więcej okazji do poleżenia pod KTG Teraz przez 50 minut byłam podpięta.

Ale mam powoli dość. Niby mam ze sobą książkę i Legimi w telefonie (=więcej książek), ale jakoś nie mogę się zebrać do czynności wymagającej większego skupienia. A leżę sama w dwójce, więc nawet nie mam do kogo się odezwać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 15:15   #318
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Prawie na 100% cappuccino
Co TŻ Ci kupił?

Theali, ależ przykra i bezsensowna sytuacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękny jest ten kolor

Dostałam torebkę- shoppera od Karla Lagerferda i takie pudełko ozdobne na kosmetyki, bo nawet dzisiaj mu mówiłam, że muszę sobie coś ogarnąć na kolorówkę ale powiedział, że to część prezentu, więc nie wiem co on jeszcze planuje


Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Więcej okazji do poleżenia pod KTG Teraz przez 50 minut byłam podpięta.

Ale mam powoli dość. Niby mam ze sobą książkę i Legimi w telefonie (=więcej książek), ale jakoś nie mogę się zebrać do czynności wymagającej większego skupienia. A leżę sama w dwójce, więc nawet nie mam do kogo się odezwać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko kochana jak ja leżałam pod ktg to mnie potem ta strona na której leżałam bolała

A może Netflix, czy coś na playerze? Zawsze to jak coś będzie lecieć nawet tak w tle to trochę zleci czas

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 15:21   #319
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88854612]Matko kochana jak ja leżałam pod ktg to mnie potem ta strona na której leżałam bolała

A może Netflix, czy coś na playerze? Zawsze to jak coś będzie lecieć nawet tak w tle to trochę zleci czas
[/QUOTE]

Mnie od leżenia boli już wszystko, bo od wczorajszego południa prawie nie ruszam się z łóżka

Nie mam słuchawek i trochę mi głupio włączać coś. Chociaż w sumie skoro jestem sama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-08-13 o 15:27
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-13, 15:43   #320
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dziś trochę pracowałam przy kompie i czułam takie kłucia w kroczu czy to te skurcze przepowiadające? Odstawiłam już całkowicie magnez i No spe wiec teraz schizuje

Zamówiłam matę sensoryczna i miałam nadzieje że dziś będzie to upiorę od razu i już bede miec chyba wszystko gotowe


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Piękne są te misie

Zgadnijcie, kto się zaraził od męża jakimś przeziębieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oj biedna o oby szybko przeszło

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88854612]Piękny jest ten kolor

Dostałam torebkę- shoppera od Karla Lagerferda i takie pudełko ozdobne na kosmetyki, bo nawet dzisiaj mu mówiłam, że muszę sobie coś ogarnąć na kolorówkę ale powiedział, że to część prezentu, więc nie wiem co on jeszcze planuje




Matko kochana jak ja leżałam pod ktg to mnie potem ta strona na której leżałam bolała

A może Netflix, czy coś na playerze? Zawsze to jak coś będzie lecieć nawet tak w tle to trochę zleci czas

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Super prezent ! Shopperka się jak najbardziej przyda niedługo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:11   #321
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziś trochę pracowałam przy kompie i czułam takie kłucia w kroczu czy to te skurcze przepowiadające? Odstawiłam już całkowicie magnez i No spe wiec teraz schizuje

Zamówiłam matę sensoryczna i miałam nadzieje że dziś będzie to upiorę od razu i już bede miec chyba wszystko gotowe





Oj biedna o oby szybko przeszło



Super prezent ! Shopperka się jak najbardziej przyda niedługo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skurcze przepowiadające to takie praktycznie bezbolesne skurcze macicy. Macica wtedy twardnieje i po chwili puszcza , ja nie czułam nigdy przy nich bólu.

A to kłucie w kroczu to zapewne poprostu maluch uciska. Zbliża się poród po prostu ale spokojnie to może być kilka tygodni przed więc nie ma co panikować. Po angielsku jest na to fajna nazwa "lightening crotch" i dobrze oddaje to uczucie takiego nagłego ukłucia jak piorun. Ja to mam od co najmniej 2 tygodni, raz czy dwa razy dziennie. Oczywiście ja piszę o sobie jak cię to niepokoi to zawsze powinnaś się skontaktować z lekarzem ale myślę że masz to co ja .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:20   #322
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Skurcze przepowiadające to takie praktycznie bezbolesne skurcze macicy. Macica wtedy twardnieje i po chwili puszcza , ja nie czułam nigdy przy nich bólu.

A to kłucie w kroczu to zapewne poprostu maluch uciska. Zbliża się poród po prostu ale spokojnie to może być kilka tygodni przed więc nie ma co panikować. Po angielsku jest na to fajna nazwa "lightening crotch" i dobrze oddaje to uczucie takiego nagłego ukłucia jak piorun. Ja to mam od co najmniej 2 tygodni, raz czy dwa razy dziennie. Oczywiście ja piszę o sobie jak cię to niepokoi to zawsze powinnaś się skontaktować z lekarzem ale myślę że masz to co ja .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Idealnie to opisałaś !! To pewnie to za tydzień mam ktg to zapytam, ale to pewnie dlatego że mała jest już nisko jak to wczoraj lekarka wyczuła

Teraz się zastanawiam jak odczuwa się te skurcze porodowe? Co w stylu jak skurcz w nodze tylko w okolicy brzucha ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:29   #323
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Mnie od leżenia boli już wszystko, bo od wczorajszego południa prawie nie ruszam się z łóżka

Nie mam słuchawek i trochę mi głupio włączać coś. Chociaż w sumie skoro jestem sama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak jesteś sama, to nie ma co chyba, że się krępujesz, to może włącz sobie napisy jakbyś chciała coś oglądać

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziś trochę pracowałam przy kompie i czułam takie kłucia w kroczu czy to te skurcze przepowiadające? Odstawiłam już całkowicie magnez i No spe wiec teraz schizuje

Zamówiłam matę sensoryczna i miałam nadzieje że dziś będzie to upiorę od razu i już bede miec chyba wszystko gotowe





Oj biedna o oby szybko przeszło



Super prezent ! Shopperka się jak najbardziej przyda niedługo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pochwal się matą, bo też szukam jakiś zabawek sensorycznych, chce też zrobić prezent dla koleżanki syna, który ma autyzm i przy okazji naszych zakupów, kupię coś dla tego chłopca

Pewnie, a w sumie nie mam takiej shopperki, bo ostatnio do pracy smigalam z małą torebką z Fabioli i do tego materiałowa torba z jedzeniem i jakoś nie czułam potrzeby na większą torbę


A nie wiem czy widzialyscie w HM kolekcje dziecięca z Harrym Potterem, jakby któraś była fanką
Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-08-13 o 16:40
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:35   #324
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Idealnie to opisałaś !! To pewnie to za tydzień mam ktg to zapytam, ale to pewnie dlatego że mała jest już nisko jak to wczoraj lekarka wyczuła

Teraz się zastanawiam jak odczuwa się te skurcze porodowe? Co w stylu jak skurcz w nodze tylko w okolicy brzucha ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczerze mówiąc, to u mnie to mało skurczowo to było odczuwalne u mnie było to takie ewidentne napięcie brzucha, które trwały ok. 30 sekund i wracały co kilka minut. Dopiero jak zauważyłam, że nawracają i trochę to już trwa, to zaczęłam liczyć skurcze więc u mnie to takie twardnienie było, niekomfortowe na tyle, że zwracało uwagę, ale przez dobrych parę godzin jeszcze chodziłam, jadłam, rozmawiałam, jechałam autem itp. - wszystkie codzienne czynności bez ich przerywania właściwie. Później coraz dłużej trwało i coraz krótsze przerwy pomiędzy, ale skurcz w nodze boli mnie 100x razy mocniej potem w szpitalu miałam znieczulenie, a potem przyszły bóle parte, one to już jeden za drugim, i to był już konkretny ból, zwłaszcza, że nie od początku mogłam przeć (chodziło o to, żeby dzidziuś sie obniżył pod ich wpływem w kanale rodnym i żeby za długo się nie męczyć parciem). Natomiast parcie w skurczach partych też przynosiło ulgę, u mnie po 20 min synek był już na świecie. Ale to było intensywne, trochę odrealnione doświadczenie, ból + świadomość, że zaraz go w końcu zobaczę 🥰

Patka, ale fajny prezent, mąż się postarał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:48   #325
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Piękne są te misie

Zgadnijcie, kto się zaraził od męża jakimś przeziębieniem 🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ajjj ale jak to tylko przeziębienie może szybko przejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przed chwilą przyszła położna podpiąć mnie do ktg i stwierdziła, że nie ma jeszcze opisu z rentgena, więc nie ma też ostatecznej decyzji o wyjściu i może się do jutra przeciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, ale lipa najgorsze to tak się nastawić, że wychodzisz i potem się okazuje, że trzeba siedzieć dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:49   #326
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Kurcze niepokoi mnie, że zwyklylogin się nie odzywa od wizyty...

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 16:55   #327
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88854447]Pewnie, szalej a jaki kolor wybierzesz?

ja też miałam kupić tego misia, ale ostatecznie wybrałam wydrę z Fisher price



O matko, to teraz najgorszy okres, bo na zewnątrz gorąco, człowiekowi gorąco, a czuje się jak dużo zdrówka!



O kurcze, szkoda

TŻ pojechał na zakupy, po prezent urodzinowy dla mnie, kupił i już mi dał stwierdził, że nie wiadomo czy będę w urodziny w domu, więc woli teraz już dać

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mąż się postarał

Ja mam po średniaku tą wydrę, przy starszaku miałam oryginalnego Szumisia - jak Boga kocham, na moich nie działa, ciekawe czy na Zuzię zadziała cokolwiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Ja szukam torby jak do wózka bliźniaczego, bo dla średniaka też jeszcze niektóre rzeczy muszę tam schować. Teoretycznie w koszu coś mogę trzymać, teraz tak czasami robię i wcale mi to nie przeszkadza ale wiadomo, teraz mam mało rzeczy a kosz może bardziej się przyda np na zabawki i akcesoria do piaskownicy, a torba na wszystko inne. Ale co widzę to 200-250zl i się zastanawiam czy to nie przesada. A plecaka jakoś nie chcę, nie lubię. Choć widziałam fajne to nie wiem czy wybiorę, chyba że okazyjnie jak torby nie znajdę bo coś przecież muszę mieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 17:20   #328
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
O rany, ale lipa najgorsze to tak się nastawić, że wychodzisz i potem się okazuje, że trzeba siedzieć dalej.
Dobra wiadomość jest taka, że rentgen wyszedł w porządku, nogi nie złamałam. Ale nie chcą mnie wypisywać bez zaleceń ortopedy, a wszyscy ortopedzi obecni na oddziale aktualnie operują Lekarka powiedziała, że w zależności od godziny spróbują jeszcze po operacji któregoś złapać, ale może być ciężko i żeby się raczej na jutro nastawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 17:27   #329
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Mnie w trakcie porodu dopadły skurcze krzyżowe i one są dziwne. Tzn bolą i to bardzo ale wyobrażałam sobie że będzie duuużo gorzej. Natomiast niestety ja odczuwałam bardzo intensywne i męczące napięcie właściwie w całym ciele podczas skurczu. Ale i tak wyobrażałam sobie że będzie gorzej. Każdy poród i każda kobieta może to odczuwać inaczej. Ja mam wysoki próg bólu fizycznego (po samym porodzie nie brałam ani jednego leku przeciwbólowego bo nie był mi potrzebny) ale ZZO brałam bez zastanowienia więc jednak bolało. Dla mnie też bardziej dokuczliwy niż sama intensywność bólu był czas, tzn. że tyle to trwa , boli i trwa i trwa i skurcz i kolejny. Rodziłam 14h więc dało mi to popalić. Drugi poród podobno szybszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-13, 17:46   #330
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dzięki dziewczyny skurczów się raczej nie boje tylko boje się przeoczyć te skurcze podobno mam wysoki próg bólu ale w ciąży może to być inaczej, a jeszcze w moim szpitalu raczej ciężko załapać się na zzo wiec musze nastawiać się bez.


Patka zamawiałam taką matę Zobacz ofertę: CANPOL MATA SENSORYCZNA 3W1 SENSORY TOYS 68/077 https://allegro.pl/oferta/canpol-mat...077-8931979789


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.