Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-16, 10:21   #3631
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Starszakom jest ciężko, ich życie nagle zmieniło się o 180 stopni, nic dziwnego, że im brakuje uwagi... Moja też mocno przeżywa, choć w inny sposób. Budzi się w nocy i płacze, nie możemy jej uspokoić, wszystkie trudne zachowania teraz tylko zyskały na sile

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też pobudki w nocy ostatnio o 4 nad ranem przyszła do sypialni z misiem pod pachą i mówi że już się obudzila i wstała i chce do mamy. A ja karmilam maulutka tz musiał iść do starszej i ja uspać. I w nocy się budzi to zawsze mama i mama. W dzien co chwile slysze przytul mnie.
My czekamy aż przestanie padać, ubieramy kalosze i idziemy na dwór... Zwariować można. Od rana tylko umyłam pare naczyń, umyłam buzie i pokremowalam twarz. Ciągle dzieci. Malutka chce spać a sie budzi co chwile. Starsza się nudzi. A ja mam w głowie tyle planów i pomysłów i nic nie mogę zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Zjadłam porządne sniadanie jeszcze ale na raty. Dobrze ze tz mi zrobił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 10:40   #3632
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Coco wydaje mi się że spróbuj laktatorem z tej samej piersi a jak masz mocno przepelniona druga to tylko do uczucia ulgi.
Co do dworu to ja rsczej ubieram cienko bo np body dl rekaw spodenki skarpety na to bluze i kocyk biore czapeczke cienka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 10:58   #3633
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

No i pozamiatane, przechodzę na dietę - na 85% alergia pokarmowa u Maluszka. Na razie eliminacja prawie wszystkiego i we wtorek wizyta u lekarza.
Z dobrych wiadomości to waży 4,100 i bilirubina spadła.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:03   #3634
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas chyba wszyscy dzis kryzys maja... Od Igora sie zaczelo. Leo dolaczyl i tak wył mezowi w wozku, ze sie go uspokoic nie dalo. A chce, zeby sie przewietrzyl poki nie pada.

Ja dzis jakas ledwo zywa chodze. Oczy mi sie zamykaja. Zjadlam nalesniki i zastanawiam sie nad druga kawa.

Leo ma jakas wysypke na twarzy i troszke na klatce piersiowej. Nie wiem od czego. Czy cos zjadlam czy ki pieron. W dodatku ma brzydki ropien na ramieniu po szczepieniu wiec tez moze byc przez to rozdrażniony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
No i pozamiatane, przechodzę na dietę - na 85% alergia pokarmowa u Maluszka. Na razie eliminacja prawie wszystkiego i we wtorek wizyta u lekarza.
Z dobrych wiadomości to waży 4,100 i bilirubina spadła.
Mial jakas wysypke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:14   #3635
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkraba - tak. Cala twarz, głowa, nawet za uszami. Trochę na szyi i na klatce piersiowej.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:21   #3636
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mamaszkraba - tak. Cala twarz, głowa, nawet za uszami. Trochę na szyi i na klatce piersiowej.
I co eliminujesz najpierw?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:45   #3637
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mamaszkraba - tak. Cala twarz, głowa, nawet za uszami. Trochę na szyi i na klatce piersiowej.
A jak te krostki wyglądają ? Bo moj tez ma ale wyglada to dla mnie jak trądzik niemowlęcy a córka miała takie samo .

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas chyba wszyscy dzis kryzys maja... Od Igora sie zaczelo. Leo dolaczyl i tak wył mezowi w wozku, ze sie go uspokoic nie dalo. A chce, zeby sie przewietrzyl poki nie pada.

Ja dzis jakas ledwo zywa chodze. Oczy mi sie zamykaja. Zjadlam nalesniki i zastanawiam sie nad druga kawa.

Leo ma jakas wysypke na twarzy i troszke na klatce piersiowej. Nie wiem od czego. Czy cos zjadlam czy ki pieron. W dodatku ma brzydki ropien na ramieniu po szczepieniu wiec tez moze byc przez to rozdrażniony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak u nas tez .... wczoraj cały dzień spał a dzis wyje o cos nie wiem o co i budzi sie co chwile ...babcia go do wózka włożyła bo ile można nosić
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 11:53   #3638
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
A jak te krostki wyglądają ? Bo moj tez ma ale wyglada to dla mnie jak trądzik niemowlęcy a córka miała takie samo .



Tak u nas tez .... wczoraj cały dzień spał a dzis wyje o cos nie wiem o co i budzi sie co chwile ...babcia go do wózka włożyła bo ile można nosić
Dokladnie...u mnie nawet nie zasypia i chuba z tego zmeczenia tez jest taka maruda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:56   #3639
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Moja też ma krostki na głowie, na twarzy, dekolcie. Raz jest ich mniej a raz więcej. Ja to z potowkami wiąże ale czy mam racje? Nie wiem.
Ja znowu mam zły dzień. Mała nie śpi, zasnęła mi na 15 minut ale musiałam się nanosić a ona napłakać. Cycka nie chciała. Jak zasnęła to trochę obiad zaczęłam robić i co? Wystarczyło 15 minut snu żeby się rozwezeszczec za cyckiem. Jakby wcześniej nie mogła się najeść. Mam nadzieje ze cos się zmieni z tym spaniem bo jak tak to ma wyglądać to jestem załamana. Córce nawet w papmpka nie zajrzałam od rana, na nocnik nie posadziłam. Tz przyjechał na chwilę do domu po coś to to zrobił. Druga godzinę ogląda bajkę. I nawet zębów nie miałam kiedy jej umyc. Teraz robię wszystko żeby ten obiad dokończyć bo samej mi się słabo robi z głodu a córka na drugie śniadanie zjadła kabanosy 🤦☠♀ na dodatek mówi że jest głodna. młoda przysypia na tym cycku. Oby tylko znowu nie wrzeszczala jak odłożę. Na prawdę wolę cały dzień na dworze siedzieć nic męczyć się tak w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 12:04   #3640
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mama szkrabka, Niby nic mój Leo ma identycznie. Lekarz powiedział że to trądzik niemowlęcy, kazał emolientem smarować. Jedynie co usłyszałam żeby nabiał ograniczyć. Ciekawe... Ogólnie wzdymajacych nie jem. Unikalam smazinegoni czekolady ale ostatnio sobie pozwoliłam i widzę że Leo od wczorajszeho wieczora znowu ma problemy z brzuchem, a było przez kilka dni lepiej tylko hmm jadłam wtedy czekoladę a s z tego co słyszałam to od 2 do 6 h docieraja do dziecka te składniki z jedzenia. Więc już sama nie wiem. Ja się nasluchalam że nie ma tej diety ale teraz chyba bym od początku uważała i powoli wprowadzała te alergeny. Teraz chyba znowu ogranicze smażone i czekoladę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 12:12   #3641
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Mama szkrabka, Niby nic mój Leo ma identycznie. Lekarz powiedział że to trądzik niemowlęcy, kazał emolientem smarować. Jedynie co usłyszałam żeby nabiał ograniczyć. Ciekawe... Ogólnie wzdymajacych nie jem. Unikalam smazinegoni czekolady ale ostatnio sobie pozwoliłam i widzę że Leo od wczorajszeho wieczora znowu ma problemy z brzuchem, a było przez kilka dni lepiej tylko hmm jadłam wtedy czekoladę a s z tego co słyszałam to od 2 do 6 h docieraja do dziecka te składniki z jedzenia. Więc już sama nie wiem. Ja się nasluchalam że nie ma tej diety ale teraz chyba bym od początku uważała i powoli wprowadzała te alergeny. Teraz chyba znowu ogranicze smażone i czekoladę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No Franek tez ma identyczne tylko nie na głowie . Ja znowu jem
OrZechy - masło orzechowe z nerkowców do owsianki i tez zdecydowałam ze prEstane na jakiś czas.
Z nabiału to jogurt naturalny czasem i serek almette. Śmietana w zupie takie tam ... moE tez spróbuje odstawić ale narazie te orzechy wypróbuje
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 12:27   #3642
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja jem sporo nabialu bo codziennie ser zolty, maslo, czasem mozzarelle, mleko w kawie czy dzis w nalesnikach. Jadlam tez maslo orzechowe ale to pare dni temu i jednak codziennien cos czekoladowego


Na twarzy raczej ma tradzik bo robia sie biale wypryski jak u doroslego ale na klacie to nie wiem co. Moze sie wczoraj przypocil. Bede obserwowac, jak do poniedzialku nie zejdzie to pojde do pediatry

Zapakowalam szkodnika w chuste i spi, ja siedzie w ogrodku w sloneczku, a szkodnik na mnie. Ile sie naryczał.


LISTOPADOWA wspolczuje bo masz niezly maraton. Ja licze, ze tak bedzie do 3 miesiaca a potem sie unormuje.


JUSTI przdchdzisz na diete znow?

COCO jak pierwszy spacer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 12:55   #3643
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Raczej nie, ale będę ograniczać np. Z 2 razy w tygodniu czekoladę a nie codziennie to samo ze smażonym. Tż sobie wymyślił steki wołowe wczoraj już j a k wychodził do pracy na nockę się śmiała m że jak młody będzie awantury robił po tym to go mu przywiozę do pracy. No i oczywiście było ciężko w nocy. Ja to jestem taka że dłużej niż kilka dni nie umiem wytrzymać bez słodkiego czy nabiału więc nie mogę określić czy to dziecku pomaga czy nie. Jedyne czego się trzymam to wzdymajacych nie jem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:09   #3644
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Aaaaaaa a ja zjadłam dziś 2 kit katy więc rozumiem, że nastawiać się na najgorsze?
Wgle młody przybrał w tydzień pół kilo

Sent from my SM-J320FN using Wizaz Forum mobile app
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:12   #3645
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja zeżarłam lody solony carmel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:25   #3646
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas w tygodniu dieta tzn jem wszystko, oprócz słodyczy.
W weekend sobie za to odbijemy

U nas cały dzień bez pieluszki, bo leczymy odparzenia. Wszystko obsrane, nie nadążam z podkladami Już trochę lepiej, ale to jeszcze pewnie z kilka dni potrwa.

Jutro szczepienia, to zobacze co przy okazji pediatra powie na temat tych odparzeń..




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Aaaaaaa a ja zjadłam dziś 2 kit katy więc rozumiem, że nastawiać się na najgorsze?
Wgle młody przybrał w tydzień pół kilo

Sent from my SM-J320FN using Wizaz Forum mobile app
Łohoho ładnie przykoksil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:27   #3647
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Była dziś u nas położna i Pola w tydzień przybrała tylko 160g

Aż się boje wieczora, że będzie powtórka z 3 ostatnich, tak mi jej szkoda, że tak płacze. Położna powiedziała, że mogę spróbować odstawić mleko bo to może od tego, już kupilam roślinne, i mimo, że uważam nie ma diety matki karmiącej to odstawie wszystko co mi zalecaja, później będę miała do siebie pretensje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:32   #3648
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja jem sporo nabialu bo codziennie ser zolty, maslo, czasem mozzarelle, mleko w kawie czy dzis w nalesnikach. Jadlam tez maslo orzechowe ale to pare dni temu i jednak codziennien cos czekoladowego


Na twarzy raczej ma tradzik bo robia sie biale wypryski jak u doroslego ale na klacie to nie wiem co. Moze sie wczoraj przypocil. Bede obserwowac, jak do poniedzialku nie zejdzie to pojde do pediatry

Zapakowalam szkodnika w chuste i spi, ja siedzie w ogrodku w sloneczku, a szkodnik na mnie. Ile sie naryczał.


LISTOPADOWA wspolczuje bo masz niezly maraton. Ja licze, ze tak bedzie do 3 miesiaca a potem sie unormuje.


JUSTI przdchdzisz na diete znow?

COCO jak pierwszy spacer?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byliśmy 1h i 20 minut na spacerze, młody cały czas spał, za to mamusia wymieka i normalnie czuje się jak zwłoki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:37   #3649
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
U nas w tygodniu dieta tzn jem wszystko, oprócz słodyczy.
W weekend sobie za to odbijemy

U nas cały dzień bez pieluszki, bo leczymy odparzenia. Wszystko obsrane, nie nadążam z podkladami Już trochę lepiej, ale to jeszcze pewnie z kilka dni potrwa.

Jutro szczepienia, to zobacze co przy okazji pediatra powie na temat tych odparzeń..




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Łohoho ładnie przykoksil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O podziwiam, u nas dzień bez pieluchy skonczylby się chyba malowaniem ścian U mnie sudokrem dopiero pomógł.
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Była dziś u nas położna i Pola w tydzień przybrała tylko 160g

Aż się boje wieczora, że będzie powtórka z 3 ostatnich, tak mi jej szkoda, że tak płacze. Położna powiedziała, że mogę spróbować odstawić mleko bo to może od tego, już kupilam roślinne, i mimo, że uważam nie ma diety matki karmiącej to odstawie wszystko co mi zalecaja, później będę miała do siebie pretensje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dajesz Espumisan?Nam dopiero po kilku dniach pomógł, tak myślę bo nie ma na razie od 3-4 dni takiego ryku jak był wcześniej. Prężyć się pręży, ale chyba łagodniej to przechodzi. 12 kropel daje 5-6 razy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 13:59   #3650
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ta wysypka to na poczatku takie gródki pod skorą, poźniej czerwone później niektore bieleją a na koniec taka szorsta skóra i gródki. Mi powiedziala, ze tradzik to by był bez tych podskórnych, potówki nie byłyby na tak dużej powierzni głowy a rumień niemowlecy to raczej czerwone plamy. Przechodziłam przez to ze starszym i chciałam od razu być na tej diecie beznabiałowej ale właśnie nasluchałam i naczytałam się ze od razu nie trzeba bo nie ma diety matki kp.
Eliminuję przede wszystkim czekoladę i szerokopojęty nabiał czyli oprócz produktów mlecznych też jajka i kurczaka. Cytrusów i orzechów ostatnio nie jadłam i tak. Ponidora i selera jadłam więc też wyautować muszę to. Na razie do wtorku, później pewnie do 3 tygodni i po tym czasie zacznę wracać powoli do tych produktów i obserwować co się będzie działo.
Z pozytywów : może schudnę?
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:18   #3651
maltaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 270
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Aaaaaaa a ja zjadłam dziś 2 kit katy więc rozumiem, że nastawiać się na najgorsze?
Wgle młody przybrał w tydzień pół kilo

Sent from my SM-J320FN using Wizaz Forum mobile app
Wow niezle przykoksowal co lekarz powiedzial u Was na ten kikut nieodpadniety?

Widze nie tylko u mnie mala daje czadu. Dzis nawet na spacerach mi nie chce spac (( bez smoczka jeden wiekki ryk... wszystko bee, jedzenie nie, na raczkach niee, spanie po 5 min... to napewno ten skok. A przynajmniej mam nadzieje, ze to skok i to tymczasowe Juz sie przyzwyczilam do ciezkich wieczorów, ale cale dnie placzu... aaaaaa!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maltaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:19   #3652
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Była dziś u nas położna i Pola w tydzień przybrała tylko 160g

Aż się boje wieczora, że będzie powtórka z 3 ostatnich, tak mi jej szkoda, że tak płacze. Położna powiedziała, że mogę spróbować odstawić mleko bo to może od tego, już kupilam roślinne, i mimo, że uważam nie ma diety matki karmiącej to odstawie wszystko co mi zalecaja, później będę miała do siebie pretensje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
To chyba nie jest zły wyniki? Minimum to 130g? Karmisz piersią? Przepraszam, miesza mi się już kto co na piersi dzieci przybierają skokowo, jutro może być już dużo wiecej

My dziś idziemy do pediatry, bo młody zaczął kaszleć masakra jakaś.

Przy alergii na bmk chyba trzeba odstawić wszystko, co zawiera nawet śladowe ilości mleka, ograniczenie nabiału może niestety nie pomóc

Muszę się znów umówić z cdl. Dostanę na głowę z tym dzieckiem, tydzień bez kilku wizyt u różnych specjalistów, tygodniem straconym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:22   #3653
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Niby nic to nie ciekawei bo jakvy sie tak zastanowic to bardzo duzo jednak produktow ma w sovie mleko i jajka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:22   #3654
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
Wow niezle przykoksowal co lekarz powiedzial u Was na ten kikut nieodpadniety?

Widze nie tylko u mnie mala daje czadu. Dzis nawet na spacerach mi nie chce spac (( bez smoczka jeden wiekki ryk... wszystko bee, jedzenie nie, na raczkach niee, spanie po 5 min... to napewno ten skok. A przynajmniej mam nadzieje, ze to skok i to tymczasowe Juz sie przyzwyczilam do ciezkich wieczorów, ale cale dnie placzu... aaaaaa!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do pediatry nie dotarliśmy, bo się rozchorowała i przełożyli nam wizytę. Za to była położna i twierdzi, że powoli odchodzi. Faktycznie jak się go odchyli w dół to widać "normalny" pępek, ale twierdzi że to jeszcze troche potrwa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:42   #3655
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja nie poszłam na dwór bo mam dość. Daje z siebie wszystko a młoda ryczy i ryczy i tylko na rękach się uspokaja i zasypia. Brak mi cierpliwości. Nosze na rękach jeśli chce. Czekam na tz i uciekam z domu
Wogole dzisiaj widzę że ja męczy brzuszek. Aż gaz rurka poszla w ruch. I tak myślę czy te paczki i kapusta nie miała wpływu. Czekoladę też zrem na potęgę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

wogole obiad zrobiłam i zjadłam. Super fajnie bo starsza nie zjadła prawie nic. A potem chciała zebym muffinki jej zrobiła. Dzisiaj zjadła aż jednego suchego naleśnik i małego kabanosa. Trzeba było. Mi coś zamówić a czas poświęcony na obiad wyszkowac się na dwór później biegła po kanapie i spadła z niej prawie na lawe a we mnie coś pękło i się rozplakalam z nerwów. Takie sytuację przy dwójce. Jedno ryczy a drugie bawi się w kaskadera. Ja wam mówię zastanówcie się nim zdecydujecie się zbyt szybko na drugie dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:52   #3656
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Niby nic to nie ciekawei bo jakvy sie tak zastanowic to bardzo duzo jednak produktow ma w sovie mleko i jajka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.
Juz przez to przechodziłam - bardzo ubogie menu, ale teraz wiecej jest tych produktow dla alergikow. Mleko kozie, jaja przepiorcze bardziej dostepne niż 11 lat wcześniej.
Przy starszym 6 m-cy unikałam nabiału - nigdy wczesniej ani później nie byłam tak szczupła i tak głodna mam nadzieję, że teraz nie będzie tak źle
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:56   #3657
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Niby nic no mój Leo ma takie grudki właśnie. Hm no nie wiem mój lekarz twierdzil że to trądzik. Ja nie jadłam mleka aż 3 dni. No kawysia musi być, ale kupiłam takie bez laktozy. A jak roślinne to jakie te sojowe? Choć soja chyba też często uczula. No bez mleka i jajek to ciężko.. Ale chyba wtedy trzeba jakoś uzupełniać wapń i tak dalej jak się odstawia bo dziecko potrzebuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:57   #3658
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Juz przez to przechodziłam - bardzo ubogie menu, ale teraz wiecej jest tych produktow dla alergikow. Mleko kozie, jaja przepiorcze bardziej dostepne niż 11 lat wcześniej.
Przy starszym 6 m-cy unikałam nabiału - nigdy wczesniej ani później nie byłam tak szczupła i tak głodna mam nadzieję, że teraz nie będzie tak źle
No nie dziwie sie z tym głodem.
Mam nadzieje ze teraz az tak dlugo nie bedziesz musiala byc na tej diecie.
A wlasciwie to do kiedy taka alergia moze pojawic sie u dziecka jesli caly czas wszystko jem?
Listopadowa wspolczuje ze mala tak nie odkladalna i biore twoje slowa do serca o drugim dziecku.
Ale właśnie przeczytałam artykul ze wszystkie dostaniemy 500+ od lipca bedzie można szalec
Coccinella jak wizyta u cdl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:10   #3659
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Justi - sojowego nie polecają, bardziej chyba ryżowe no i ewentualnie kozie, ale np starszy mogł produkty sojowe. Laktoza to cukier w mleku ale moze byc tak ze dziecko nietoleruje tluszczu mleka krowiego lub innego składnika i takie zastąpienie nie pomoże.
Wapń dziecko niby i tak wysssie z mamy, ale wlasnie mama powinna suplementować wapń.
Generalnie to takie byly zalecenia 10-11 lat temu, teraz to nie wiem co się zmieniło. We wtorek pewnie dowiem się więcej.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.


Edytowane przez NibyNic
Czas edycji: 2019-05-16 o 15:23
NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:30   #3660
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja tylko uczulam (no pun intended) na czas utrzymywania się alergenów w mleku, przy nabiale to był chyba tydzień... co najmniej, może dwa? Wiec rezygnacja z czegoś na pare dni nie ma większego sensu I uczulać mogą nawet śladowe ilości (jeśli mówimy o alergii a nie nietolerancji). Trudna jest ta eliminacja bo np nabiał czai się wszędzie i weź rozkminiaj czy ta krostka to nie przez ta łyżkę masła w zupie tydzień temu
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.