Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-11, 13:57   #91
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez duska255 Pokaż wiadomość
No właśnie nie było, ale pomimo to stres jest , bo niby jakieś minimalne ryzyko jest ... Przez to się denerwuje a to jeszcze bardziej opóźnia miesiączke . Błędne koło 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Następnym razem zamiast "dziesięciu" testów z moczu, zrób raz beta hcg, będziesz miała pewność.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 22:18   #92
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Kolejne pytanie z cyklu"czy mogę być w ciąży" i rozregulowany cykl

Witam, przychodzę z prośbą o trzeźwe spojrzenie na sprawę. Mam 20lat, miesiączkuje od12roku życia i jeszcze nie tak dawno bo pół roku temu mój cykl miesiączkowy był równy prawie co do dnia, miesiączkę dostawałam najczęściej27dnia, czasem 28a niezwykle rzadko29. Zauważyłam niestety już jakoś na jesieni zeszłego roku ze mój cykl zaczął powoli się wydłużać, miesiączkę dostawałam juz29dnia, potem30,31, aż w końcu 34nawet raz. W lutym dostałam miesiączki za to 23dnia cyklu(!)co było dla mnie niezłym szokiem bo nigdy nie dostałam tak wcześnie miesiączki. Tydzień po ostatnim dniu miesiączki uprawiałam z chłopakiem seks, zabezpieczaliśmy się prezerwatywa a wytrysk odbył się poza mną. No i nie stresowałabym się gdyby nie to ze dziś mija38dzień a okresu brak martwi mnie tak duża rozbieżność pomiędzy kolejnymi cyklami, dodatkowo w tym miesiącu nie zaobserwowałam u siebie śluzu płodnego tak jak zawsze go zauważam bo na ogół mam dosyć obfity w środku cyklu. Czy jest prawdopodobieństwo ciąży? Proszę o radę
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 09:27   #93
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Kolejne pytanie z cyklu"czy mogę być w ciąży" i rozregulowany cykl

Cytat:
Napisane przez Khameleoo Pokaż wiadomość
Witam, przychodzę z prośbą o trzeźwe spojrzenie na sprawę. Mam 20lat, miesiączkuje od12roku życia i jeszcze nie tak dawno bo pół roku temu mój cykl miesiączkowy był równy prawie co do dnia, miesiączkę dostawałam najczęściej27dnia, czasem 28a niezwykle rzadko29. Zauważyłam niestety już jakoś na jesieni zeszłego roku ze mój cykl zaczął powoli się wydłużać, miesiączkę dostawałam juz29dnia, potem30,31, aż w końcu 34nawet raz. W lutym dostałam miesiączki za to 23dnia cyklu(!)co było dla mnie niezłym szokiem bo nigdy nie dostałam tak wcześnie miesiączki. Tydzień po ostatnim dniu miesiączki uprawiałam z chłopakiem seks, zabezpieczaliśmy się prezerwatywa a wytrysk odbył się poza mną. No i nie stresowałabym się gdyby nie to ze dziś mija38dzień a okresu brak martwi mnie tak duża rozbieżność pomiędzy kolejnymi cyklami, dodatkowo w tym miesiącu nie zaobserwowałam u siebie śluzu płodnego tak jak zawsze go zauważam bo na ogół mam dosyć obfity w środku cyklu. Czy jest prawdopodobieństwo ciąży? Proszę o radę
Kolejna z ciążową paranoją

Zamiast się zainteresować przedłużającymi cyklami i pójść do ginekologa to Ty o ciąży.

Oczywiście, że jesteś w ciąży. Urodzisz dzidziusia w prezerwatywie. Gratulacje
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 08:22   #94
Khameleoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Nie byłam u ginekologa bo nie wiem czy nie jest to za krótki okres czasu żeby było się czym martwić
Khameleoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 16:33   #95
angelincia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam. No więc tak. 18 lutego dostałam miesiączkę, która trwała bardzo krótko - 3 dni. Zawsze trwa około 7. Nie była obfita. Cykl mój trwa 30 dni. Wczoraj, tj. 14 marca dostałam ponownie okres, jeśli można to tak nazwać, bo jest to raczej brązowe plamienie, którego jest bardzo mało, trwa to do dzisiaj. Brzuch mnie nie boli jak na okres, ciągnie mnie jajnikami, piersi nie bolą, ale są powiększone. Zawsze objawy występują na około tydzień przed miesiączką, teraz nic. Dodam, że na początku stycznia miałam poronienie biochemiczne. Z mężem jakoś usilnie nie staramy się o dziecko. Po poronieniu wychodzimy z założenia, że jak będzie, to będziemy szczęśliwi, a jak nie, to jeszcze poczekamy. Kochamy się bez zabezpieczenia, czasem do końca, a czasem nie Testów nie chcę na razie robić, bo nie chcę znów przez to samo przechodzić... Z góry dziękuję za odpowiedzi.
angelincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 16:38   #96
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez angelincia Pokaż wiadomość
Witam. No więc tak. 18 lutego dostałam miesiączkę, która trwała bardzo krótko - 3 dni. Zawsze trwa około 7. Nie była obfita. Cykl mój trwa 30 dni. Wczoraj, tj. 14 marca dostałam ponownie okres, jeśli można to tak nazwać, bo jest to raczej brązowe plamienie, którego jest bardzo mało, trwa to do dzisiaj. Brzuch mnie nie boli jak na okres, ciągnie mnie jajnikami, piersi nie bolą, ale są powiększone. Zawsze objawy występują na około tydzień przed miesiączką, teraz nic. Dodam, że na początku stycznia miałam poronienie biochemiczne. Z mężem jakoś usilnie nie staramy się o dziecko. Po poronieniu wychodzimy z założenia, że jak będzie, to będziemy szczęśliwi, a jak nie, to jeszcze poczekamy. Kochamy się bez zabezpieczenia, czasem do końca, a czasem nie Testów nie chcę na razie robić, bo nie chcę znów przez to samo przechodzić... Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Przykro mi ale ze szklanej kuli nikt Ci tu nie wywróży

Od potwierdzenia ciąży są testy domowe lub beta z krwi.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 17:27   #97
myszkax96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Czy mogę być w ciąży?

4 dni temu skończył mi się okres, w sobotę kochalismy się z mężem bez zabezpieczenia. Dzisiaj miałam lekkie krwawienie. Czy to może znaczyć że zaszlam w ciążę?
myszkax96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-20, 19:29   #98
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez myszkax96 Pokaż wiadomość
4 dni temu skończył mi się okres, w sobotę kochalismy się z mężem bez zabezpieczenia. Dzisiaj miałam lekkie krwawienie. Czy to może znaczyć że zaszlam w ciążę?
Nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:39   #99
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego nie? Jeśli ma krótkie cykle i owulacja wystąpiła zaraz po miesiączce to jak najbardziej z tego może być ciąża.

To krwawienie jednak z ciążą nie ma nic wspólnego. Zarodek zagnieżdża się w macicy 7-12 dni po zapłodnieniu więc na plamienie implantacyjne jest jeszcze za wcześnie.
Możliwe, że to jakieś resztki z miesiączki. Przyczyn może być dużo. Uważam, że powinnaś zgłosić to lekarzowi. Ja miałam plamienia kilkudniowe w jednym cyklu i okazało się, że mam polipa w macicy.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 17:51   #100
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie? Jeśli ma krótkie cykle i owulacja wystąpiła zaraz po miesiączce to jak najbardziej z tego może być ciąża.

To krwawienie jednak z ciążą nie ma nic wspólnego. Zarodek zagnieżdża się w macicy 7-12 dni po zapłodnieniu więc na plamienie implantacyjne jest jeszcze za wcześnie.
Możliwe, że to jakieś resztki z miesiączki. Przyczyn może być dużo. Uważam, że powinnaś zgłosić to lekarzowi. Ja miałam plamienia kilkudniowe w jednym cyklu i okazało się, że mam polipa w macicy.
Zarodek zagnieżdża się w 6-7 dniu, lecz nie ma to nic wspólnego z krwawieniem implantacyjnym. Krwawienie występuje, gdy cały zarodek wniknie do endometrium i zaczyna się ono zasklepiać, tworząc skrzep i to występuje około 2 tyg ciąży. To tak, coby sprostować.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:19   #101
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Zarodek zagnieżdża się w 6-7 dniu, lecz nie ma to nic wspólnego z krwawieniem implantacyjnym. Krwawienie występuje, gdy cały zarodek wniknie do endometrium i zaczyna się ono zasklepiać, tworząc skrzep i to występuje około 2 tyg ciąży. To tak, coby sprostować.
Na studiach uczyli mnie inaczej a i w internecie można znaleźć różne informacje jeśli chodzi o dni. Nie zmienia to jednak faktu, że 3-4 dni po współżyciu to raczej za wcześnie na plamienie implantacyjne.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 23:07   #102
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
Na studiach uczyli mnie inaczej a i w internecie można znaleźć różne informacje jeśli chodzi o dni. Nie zmienia to jednak faktu, że 3-4 dni po współżyciu to raczej za wcześnie na plamienie implantacyjne.
To co napisałam, to wiedza zaczerpnięta z książki do embriologii, używanej na studiach medycznych.
Oczywiście, z drugim zdaniem się w stu procentach zgadzam.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 19:55   #103
Basienka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Dziewczęta nie wiem czy się martwić, czy odpuścić...
równy tydzień temu całą noc kochałam się z moim partnerem, bez prezerwatywy, nie dochodził we mnie... tylko na mnie, po czym znowu normalnie kochaliśmy się... dzień później sprawdziłam sobie cykl i na tamten wieczór wypadały dni płodne i okres "największego" ryzyka.
I tak się zastanawiam... na jakiekolwiek testy jeszcze za wcześniej, niby wiem, że jakieś tam ryzyko było, bo preejakulat itd
czy znacie kogoś, albo może któraś z Was zaszła w ten sposób w ciążę?
Basienka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 20:31   #104
jatylkonamoment
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Question płodność po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witajcie. Od czwartku 23.03.2017 nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Odstawiłam je po 10 miesiącach, przez bóle głowy i pani ginekolog mi zaleciła to. Chciałam zapytać kiedy płodność wraca po odstawieniu i jaka jest szansa na ciążę? Miesiączka zakończyła się 22.03.2017 a dziś rano tj. 26.03 kochałam się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia, lecz nie skończył w środku. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jest to okres płodny? Pomocy!!!
jatylkonamoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 20:59   #105
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: płodność po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Praktycznie żadne.

Dla spokoju ducha poczytaj o tym kiedy występuje owulacja, jesli masz regularne miesiączki nie powinnaś mieć problemu z obliczeniami. Szansa zajścia w ciążę jest w nastepnym cyklu po odstawieniu tabletek anty.
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 21:00   #106
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: płodność po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

po odstawieniu tabletek organizm musi się wyregulować i na dobrą sprawę owulacja może wystąpić kiedykolwiek (zarówno od razu po odstawieniu jak i po dłuższym czasie - zależy od reakcji organizmu danej kobiety) a skoro się nie zabezpieczałaś to najzwyczajniej w świecie ryzyko ciąży jest wysokie

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Praktycznie żadne.

Dla spokoju ducha poczytaj o tym kiedy występuje owulacja, jesli masz regularne miesiączki nie powinnaś mieć problemu z obliczeniami. Szansa zajścia w ciążę jest w nastepnym cyklu po odstawieniu tabletek anty.
ona nie ma żadnych "regularnych miesiączek" tylko krwawienia z odstawienia i w takim przypadku (organizm rozregulowany po odstawieniu anty) wszelkie obliczenia nie mają najmniejszej racji bytu a szansa na zajście w ciążę jest już w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji

antykoncepcja chroni przed ciążą jak się ją stosuje, jak się kończy ją stosować to nie chroni
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2017-03-26 o 21:08
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 21:07   #107
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: płodność po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez jatylkonamoment Pokaż wiadomość
Witajcie. Od czwartku 23.03.2017 nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Odstawiłam je po 10 miesiącach, przez bóle głowy i pani ginekolog mi zaleciła to. Chciałam zapytać kiedy płodność wraca po odstawieniu i jaka jest szansa na ciążę? Miesiączka zakończyła się 22.03.2017 a dziś rano tj. 26.03 kochałam się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia, lecz nie skończył w środku. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jest to okres płodny? Pomocy!!!
Procentowo raczej nikt Ci nie poda prawdopodobieństwa. Zdarza się, że kobieta może mieć owulację tuż po odstawieniu tabletek, a zdarza się, że ma ją dopiero po dwóch-trzech miesiącach. Przy czym pierwsze cykle są z reguły bardziej płodne.

Także szansa na ciążę jest. Ale skoro nie skończył w Tobie, to raczej znikoma. Nie wiedziałaś, że powinniście się zabezpieczać?
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 21:17   #108
vasilicum
rosnę
 
Avatar vasilicum
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 122
Dot.: płodność po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Prawdopodobnie żadne.
Odstawiłam anty w lutym, z tym, że po 8 latach, ginekolog mówiła, że płodność może wrócić kiedy chce, normą podobno jest, że po okresie długości 3 cykli, ale po moim pierwszym odstawieniu dopiero po pół roku miałam owulację i to wspomaganą luteiną.
Ja korzystam teraz z kalendarza i testów owulacyjnych, mniej więcej wyliczam sobie, kiedy powinnam mieć, robię test i wiem, czym mam owulację czy nie.
__________________
Jestem na wizazu od 2011r.
vasilicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 12:12   #109
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Na ile test negatywny rzeczywiście jest negatywny?

Okres spóźnia mi się ponad 7 dni, zrobiłam test, oczywiście ujemny, ale mimo to nadal nie mam miesiączki. Naczytałam się na forach, że nie zawsze testy wychwytują ewentualną ciążę, i w sumie ten test wcale mnie nie uspokoił

Wizyta u lekarza na NFZ za 3 tyg.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-27, 12:26   #110
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Na ile test negatywny rzeczywiście jest negatywny?

Okres spóźnia mi się ponad 7 dni, zrobiłam test, oczywiście ujemny, ale mimo to nadal nie mam miesiączki. Naczytałam się na forach, że nie zawsze testy wychwytują ewentualną ciążę, i w sumie ten test wcale mnie nie uspokoił

Wizyta u lekarza na NFZ za 3 tyg.
Idź na bete. Miałam ostatnio podoobnie. 4 testy negatywne. Zrobiłam betę i nic nie wykrylo i okres w końcu przyszedł. Szkoda pieniędzy na testy bo wydałam na nie więcej niż na betę
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 12:29   #111
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Idź na bete. Miałam ostatnio podoobnie. 4 testy negatywne. Zrobiłam betę i nic nie wykrylo i okres w końcu przyszedł. Szkoda pieniędzy na testy bo wydałam na nie więcej niż na betę
Wykluczam ciążę, ale kto to wie, w życiu różnie bywa...
A możesz mi powiedzieć, gdzie to się robi tą betę? Bo jestem laikiem
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 12:31   #112
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Wykluczam ciążę, ale kto to wie, w życiu różnie bywa...
A możesz mi powiedzieć, gdzie to się robi tą betę? Bo jestem laikiem
W laboratorium ja poszłam o 8 i po 14 miałam wynik. U mnie szanse na ciążę były minimalne ale lepiej było sprawdzić. Jak dostałam wynik to od razu stres odszedł i okres przyszedł.
A do badania nie musisz być na czczo
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 12:36   #113
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
W laboratorium ja poszłam o 8 i po 14 miałam wynik. U mnie szanse na ciążę były minimalne ale lepiej było sprawdzić. Jak dostałam wynik to od razu stres odszedł i okres przyszedł.
A do badania nie musisz być na czczo
Dzięki za informację
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 16:16   #114
Panikara11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Czy ciąża mimo dwóch 5-6 dniowych obfitych i bolesnych krwawień jest możliwa?
Panikara11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:20   #115
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Czy ciąża mimo dwóch 5-6 dniowych obfitych i bolesnych krwawień jest możliwa?
Oczywiście. Poinformuj tatusia i kupujcie wyprawkę.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:21   #116
Panikara11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Oczywiście. Poinformuj tatusia i kupujcie wyprawkę.
Ale po co od razu sarkazm
Panikara11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:42   #117
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Ale po co od razu sarkazm
A czemu z poprzedniego konta nie piszesz?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 15:52   #118
kobietka1555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Czy mogę być w ciąży?

Witam. To mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość. A więc tak: 13 lutego zaczęła mi się miesiączka, a 20 lutego współżyłam z chłopakiem (zabezpieczaliśmy się wtedy prezerwatywą, i robiliśmy to dwa razy, przy czym za każdym razem ze zmienioną prezerwatywą). To był mój pierwszy raz i wtedy też chłopak przebił mi błonę dziewiczą. Krwawienie po tym trwało 3 dni. Jenak 27 lutego dostałam znowu jakieś lekkie krwawienie i trwało przez 5-6 dni (nie było bardzo obfite). Powinnam była dostać miesiączkę około 12 marca, jednak wtedy nie wystąpiła. Natomiast 23 marca pojawiło się znowu lekkie krwawienie (jest to przezroczysty śluz zmieszany z krwią dosyć jasną) i trwa już tydzień. Wczoraj przez chwilkę miałam krwawienie tylko krwią, a potem znowu to samo. Czy to jest miesiączka, czy jednak nie? I czy mogę być w ciąży? Dodam, że tak jakby przedostatnią miesiączkę miałam 16 styczna, a przed tym miesiączka nie pojawiała się pół roku. Bardzo się stresuję tą sytuacją, proszę o pomoc.
kobietka1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 18:53   #119
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez kobietka1555 Pokaż wiadomość
Witam. To mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość. A więc tak: 13 lutego zaczęła mi się miesiączka, a 20 lutego współżyłam z chłopakiem (zabezpieczaliśmy się wtedy prezerwatywą, i robiliśmy to dwa razy, przy czym za każdym razem ze zmienioną prezerwatywą). To był mój pierwszy raz i wtedy też chłopak przebił mi błonę dziewiczą. Krwawienie po tym trwało 3 dni. Jenak 27 lutego dostałam znowu jakieś lekkie krwawienie i trwało przez 5-6 dni (nie było bardzo obfite). Powinnam była dostać miesiączkę około 12 marca, jednak wtedy nie wystąpiła. Natomiast 23 marca pojawiło się znowu lekkie krwawienie (jest to przezroczysty śluz zmieszany z krwią dosyć jasną) i trwa już tydzień. Wczoraj przez chwilkę miałam krwawienie tylko krwią, a potem znowu to samo. Czy to jest miesiączka, czy jednak nie? I czy mogę być w ciąży? Dodam, że tak jakby przedostatnią miesiączkę miałam 16 styczna, a przed tym miesiączka nie pojawiała się pół roku. Bardzo się stresuję tą sytuacją, proszę o pomoc.
Nie miałaś miesiączki pół roku, a zainteresowałaś się kilkutygodniowym spóźnieniem dopiero w momencie, gdy wystąpiło ryzyko ciąży (które nota bene nie wystąpiło)? Skoro się zabezpieczałaś prezerwatywą, która nie uległa zniszczeniu, nie jesteś w ciąży. Idź lepiej do lekarza sprostować sprawę braku miesiączki.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 19:10   #120
kobietka1555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Tamto opóźnienie tłumaczyłam sobie, że może miesiączka jest jeszcze nie do końca uregulowana, bo właśnie pojawiała się np. dwa razy regularnie, a potem 3 miesiące przerwy, znowu kilka regularnych i to pół roku. A teraz właśnie, po tym współżyciu strasznie panikuję, nie chciałabym być w ciąży. Ciągle zadaje sobie pytanie czy wszystko poszło dobrze, no ale właśnie używaliśmy prezerwatywy, bo nie zmienia faktu, że jakoś okropnie się boję. Jeszcze to jakieś takie dziwne krwawienie...

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez panthher Pokaż wiadomość
Nie miałaś miesiączki pół roku, a zainteresowałaś się kilkutygodniowym spóźnieniem dopiero w momencie, gdy wystąpiło ryzyko ciąży (które nota bene nie wystąpiło)? Skoro się zabezpieczałaś prezerwatywą, która nie uległa zniszczeniu, nie jesteś w ciąży. Idź lepiej do lekarza sprostować sprawę braku miesiączki.

Tamto opóźnienie tłumaczyłam sobie, że może miesiączka jest jeszcze nie do końca uregulowana, bo właśnie pojawiała się np. dwa razy regularnie, a potem 3 miesiące przerwy, znowu kilka regularnych i to pół roku. A teraz właśnie, po tym współżyciu strasznie panikuję, nie chciałabym być w ciąży. Ciągle zadaje sobie pytanie czy wszystko poszło dobrze, no ale właśnie używaliśmy prezerwatywy, bo nie zmienia faktu, że jakoś okropnie się boję. Jeszcze to jakieś takie dziwne krwawienie...
kobietka1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.