Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2017-07-17, 19:58   #421
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;75564626]Ja za to wyznaje zasadê, ze imprezy dzieci sa bez alkoholu. Na ich urodzinach maja sie bawiæ dzieci a nie doro¶li. Za to na urodzinach doros³ych maja sie bawiæ dorosli.

A na ¶lubie tez zero alkoholu?
Pytam powa¿nie.[/QUOTE]

Ach te polskie wesela, na ktore ludzie sie zapozyczaja i obliczaja, czy "na glowe" starczy jedna wodka czy dwie. Miodzio.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:00   #422
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 5 809
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;75564626]Ja za to wyznaje zasadê, ze imprezy dzieci sa bez alkoholu. Na ich urodzinach maja sie bawiæ dzieci a nie doro¶li. Za to na urodzinach doros³ych maja sie bawiæ dorosli.

A na ¶lubie tez zero alkoholu?
Pytam powa¿nie.[/QUOTE]

Szczerze mówi±c, nie wiem. Nie planujê ¶lubu. Gdybym mia³a, to zapewne zadba³abym, ¿eby ka¿dy go¶æ móg³ wypiæ za nasze zdrowie lampkê czy dwie wina. Definitywnie ¶lub bez wódki.

Od razu powiem, bo ju¿ zosta³o mi zasugerowane, ¿e nie. Nie pochodzê z rodziny alkoholików, rodzice pili bardzo okazjonalnie i niewiele. Moja niechêæ do alkoholu jest moim w³asnym przemy¶leniem, a nie traum± z dzieciñstwa.
__________________
Nie by³o nas, by³ las, nie bêdzie nas, bêdzie las.
olenkasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:04   #423
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ostatni poziom piek³a..
Wiadomo¶ci: 14 694
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Dobra przyznaje,¼le zrozumia³am post skierowany do mnie.

Ale faktycznie poczu³am siê tak, jakbym miala jaki¶ nieodpowiedzialnych patologicznych rodziców, bo zabierali mnie ze sob± kolokwialnie mówi±c "na piwo" ze znajomymi gdzie ja w tym czasie bawi³am siê z ich dzieæmi. Albo,¿e na urodzinach równie¿ by³am obecn± gdzie by³o piwo,wódka czy inne % a oni go pili. Nigdy moi rodzice nie pili oboje, na palcach jednej rêki mogê policzyæ kiedy widzia³am mojego tatê pijanego, a nie po jednym piwie. I uwa¿am,¿e nie ma w tym nic z³ego. Je¶li takie sytuacje maj± miejsce raz-dwa razy w miesi±cu czy na urodzinach. Tak samo jak nie widzê nic z³ego,¿e spo¿ywa siê alkohol przy dzieciach.


I nie, nie mia³am na my¶li tego ¿e ona miala patologicznych rodziców, tylko jakie¶ sytuacjê z dzieciñstwa wp³ynê³y na postrzeganie tego tematu w tak konserwatywny sposób.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Hiiro Poka¿ wiadomo¶æ
Ach te polskie wesela, na ktore ludzie sie zapozyczaja i obliczaja, czy "na glowe" starczy jedna wodka czy dwie. Miodzio.
Bo¿e.. a co jest z³ego w tym,¿e jest wódka na weselu ? By³am na wielu weselach i nikt nigdy siê nie upi³ tak,¿e przynosi³ wstyd czy prowokowa³ do bujek itp.
Jak cz³owiek nie ma problemu z % to wie kiedy ma przestaæ piæ i siê kontroluje.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... Poznali¶my siê 15.07.2010...
...Jeste¶my razem 11.12.2010...
...¦lub 8.10.2016...
...Czekamy na Ciebie 6.07.2018 - Nina...


Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-07-17 o 20:03
xXBlankaXx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:55   #424
Gupia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Moim zdaniem problemem nie jest sam alkohol a sposob jego picia. Tatus musi targac na spacer reklamowke z piwkami z biedry bo przeciez nie napije sie piwa w pubie czy innym miejscu do tego przeznaczonym, ogrodki piwne - mam wrazenie- stawiane w parkach niedaleko placu zabaw. Ludzie z puszkami na plazy, w gorach na szlaku wszedzie.
Plus oczywiscie przekonanie, ze takie "piwkowanie" to zadne picie alkoholu. Stad spoleczne przyzwolenie na picie przy dziecku ("bo to tylko piwo"), na prowadzenie po pijanemu ("to tylko kilka piw"), wchodzenie do wody ("bo ja swietnie plywam. Stefan potrzymaj mi piwo pokaze ci jak sie na glowke skacze) i wszystkie inne glupie i niebezpieczne zachowania.
Tzw mocna glowa jest powodem do dumy a wesele bez wodki to nie wesele.



Wys³ane z mojego SM-G900F przy u¿yciu Tapatalka

Edytowane przez Gupia
Czas edycji: 2017-07-17 o 20:59
Gupia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:11   #425
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 629
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Poka¿ wiadomo¶æ
#miloscwszystkopokona
#menelzgitarabylbydlamnie para
#winowbramielepszenizobia dwrestauracji
#mojeuczuciesilniejszeniz esperal


Krutynianka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:12   #426
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomo¶ci: 21 441
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Shawtty Poka¿ wiadomo¶æ
Tutaj pomo¿e tylko ca³kowite odciêcie od alkoholu. W innym przypadku on mo¿e i kilka dni tego piwka nie wypiæ, ale ma ¶wiadomo¶æ, ¿e ostatecznie i tak mu je kupisz i czeka na to
Skoro tak pieska kontrolujesz, powiedz mu, ¿e teraz bêdziesz mu do koñca ¿ycia dawkowaæ alkohol na poziomie ZERO i zobacz, jak piesek szybko ucieknie pod sklep.



Widocznie wcze¶niej nie mia³ ¿adnej sponsorki, która kupuje mu piwo. Powodzenia w wysy³aniu go na terapie - przecie¿ to Twoja decyzja, nie jego. Skoro jeste¶ taka m±dra, powinna¶ wiedzieæ, ¿e w³asna chêæ jest podstaw± do terapii zakoñczonej sukcesem. No i... tak siê zmienia, pije tak ma³o, och, ach, ale ju¿ jest za³o¿one, ¿e zapewne i tak wróci do chlania? Super, czemu mia³by nie wróciæ, skoro praktycznie na to ju¿ siê zgodzi³a¶ - bo w razie W wy¶lesz go na terapie
Dokladnie tak.

Zastanawiam sie czy to jednak nie troll bo autorka niby inteligentna ale jednak bez swiadomosci, ktor± teraz ma prawie kazdy: ¿e nawet mala ilosc alkoholu spozywana czesto, codziennie, to zapewne alkoholizm, ¿e terapii musi chciec on, nie ona, ze alkohol przynosi dramatyczne konsekwencje, rujnuje zdrowie fizyczne i relacje itd. Przeraza i poraza mnie chec autorki do dominowania. Nieco to niezdrowe :/
Tak czy siak watek udany, bo historia nie jest zupelnie nieprawdopodobna.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:55   #427
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Hiiro Poka¿ wiadomo¶æ
Tak bardzo sie zgadzam.

W spoleczenstwie jedt przyzwolenie na picie i co wiecej kreuje sie wino jako nieodlaczny element zycia osoby z klasa.
Swego czasu strasznie sie denerwowalam - bylam jeszcze palaczka i mimo ze musialam znosic zdjecia z martwym plodem na paczce papierosow itd, ludzie i tak ciagle probowali mnie uswiadamiac. W telewizji papierosy pali w 95% patologia.

A alkohol? Wlaczcie telewizje, kazdy modny serial robi co najmniej jedna scene z winem badz whisky w odcinku. Taka tam norma. Na alkoholu nie ma zdjec obrazujacych to, co dzieje sie dzieckiem, jesli matka pila w ciazy. Dlaczego?

Jesli rodzice ida na festyn ze szkoly z dziecmi i szkola musi sprzedawac wino i piwo zeby rodzicom chcialo sie tam siedziec, to jest to przykre.
Zgadzam siê z powy¿szym. To, ¿e co¶ siê sta³o modne lub jest niestety do¶æ powszechne, nie oznacza te¿, ¿e jest dobre. Ja tu nie mówiê o wieczornej imprezie, gdzie doro¶li te¿ sobie chc± pogadaæ, napiæ siê tego wina / piwa (maj±c dzieci pod opiek± oczywi¶cie w rozs±dnej ilo¶ci i powinno byæ jednak tak, ¿e kto¶ jest te¿ niepij±cy tak na wszelki wypadek), ale je¿eli praktycznie ka¿de wyj¶cie z dzieckiem gdzie¶ musi oznaczaæ, ¿e tatu¶ i mamusia musz± siê napiæ (bo od soku, czy coli chyba by ski¶li), to jest to dla mnie po prostu dziwne. Nie wiem, czy patologia, ale jednak dziwne. Niestety czasami i to "tylko jedno piwko" mo¿e siê staæ przyczyn± tragedii, je¿eli ma siê dziecko pod opiek±. Bo akurat siê zdarzy z³y dzieñ, w g³owie za bardzo zaszumi itd. (szczególnie nad wod±). Wiem, ¿e nikt, kto sobie lubi "zapiwkowaæ" w towarzystwie, przy okazji byle wyj¶cia, nie lubi my¶leæ o sobie, ¿e kto¶ inny go mo¿e postrzegaæ jak Sebixa z pod Biedronki. Ale jednak mo¿e.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-07-17 o 22:03
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 22:01   #428
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 27 815
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Gupia Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem problemem nie jest sam alkohol a sposob jego picia. Tatus musi targac na spacer reklamowke z piwkami z biedry bo przeciez nie napije sie piwa w pubie czy innym miejscu do tego przeznaczonym, ogrodki piwne - mam wrazenie- stawiane w parkach niedaleko placu zabaw. Ludzie z puszkami na plazy, w gorach na szlaku wszedzie.
Plus oczywiscie przekonanie, ze takie "piwkowanie" to zadne picie alkoholu. Stad spoleczne przyzwolenie na picie przy dziecku ("bo to tylko piwo"), na prowadzenie po pijanemu ("to tylko kilka piw"), wchodzenie do wody ("bo ja swietnie plywam. Stefan potrzymaj mi piwo pokaze ci jak sie na glowke skacze) i wszystkie inne glupie i niebezpieczne zachowania.
Tzw mocna glowa jest powodem do dumy a wesele bez wodki to nie wesele.



Wys³ane z mojego SM-G900F przy u¿yciu Tapatalka


I tu sie zgodzê. Bo mieszkaj±c nad samym morzem widze wiele osób które piknikuje sobie wieczorem z dzieæmi. Czekaj±c na zachód s³oñca i pij±c wino z kieliszków. Taki romantyzm. A nie to co w³a¶nie picie piwska z puszki czy butelki.

Ale nie przesadza³abym z ta jazda po pijaku. Bo tak jak akceptuje picie tak nigdy w ¿yciu bym nie pozwoli³a komu¶ prowadziæ pod wp³ywem i sama tego nie zrobi³a.
Tak samo z p³ywaniem.

Chocia¿ w 2 przypadku uwazam to za selekcje naturalna g³upich ludzi. Tak w 1 jestem na nie i nie ze wzglêdu na prowadz±cego który moze sie zabiæ ale innych których on moze potr±ciæ. Czy tez zabiæ w wypadku z jego winy.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:02   #429
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 1 653
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Ten watek juz ma tyle stron,ze sie czytac nie chce...moze niech sie zul pojdzie zaszyc. Wszyja mu pod skore tablete i bedziesz miala spokoj.
ewel86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:04   #430
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez ewel86 Poka¿ wiadomo¶æ
Ten watek juz ma tyle stron,ze sie czytac nie chce...moze niech sie zul pojdzie zaszyc. Wszyja mu pod skore tablete i bedziesz miala spokoj.
"Tabletê" siê bez problemu da zapiæ.
Do poczytania: http://teczacpt.pl/blog/fakty-mity-na-temat-esperalu/
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:05   #431
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 791
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Szczerze mówi±c, nie wiem. Nie planujê ¶lubu. Gdybym mia³a, to zapewne zadba³abym, ¿eby ka¿dy go¶æ móg³ wypiæ za nasze zdrowie lampkê czy dwie wina. Definitywnie ¶lub bez wódki.

Od razu powiem, bo ju¿ zosta³o mi zasugerowane, ¿e nie. Nie pochodzê z rodziny alkoholików, rodzice pili bardzo okazjonalnie i niewiele. Moja niechêæ do alkoholu jest moim w³asnym przemy¶leniem, a nie traum± z dzieciñstwa.
Ale tak ogólnie zdajesz sobie sprawê, ¿e przyzwolenie na alkohol to problem Europy/¶wiatowy, a nie problem tylko Polski? WB, Niemcy, W³ochy, Czechy, Francja maj± jeszcze wiêksze przyzwolenie na alkohol ni¿ Polska. Kwestia kultury picia. Bo razem z Twoj± wcze¶niejsz± wypowiedzi± o "polskiej cebuli", to mam wra¿enie, ¿e usilnie potrzebujesz pooczerniaæ nasz kraj. Pomijaj±c zapewne inne ciekawostki, jak to, ¿e zamo¿niejsi Ukraiñskie buraki równie¿ wykorzystuj± biedniejszych (bodaj¿e Tad¿yków czy Kird¿yków). Niemieckie buraki Polaków. I tak dalej, i tym podobne
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukujê w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 22:12   #432
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 5 809
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Leszy Poka¿ wiadomo¶æ
Ale tak ogólnie zdajesz sobie sprawê, ¿e przyzwolenie na alkohol to problem Europy/¶wiatowy, a nie problem tylko Polski? WB, Niemcy, W³ochy, Czechy, Francja maj± jeszcze wiêksze przyzwolenie na alkohol ni¿ Polska. Kwestia kultury picia. Bo razem z Twoj± wcze¶niejsz± wypowiedzi± o "polskiej cebuli", to mam wra¿enie, ¿e usilnie potrzebujesz pooczerniaæ nasz kraj. Pomijaj±c zapewne inne ciekawostki, jak to, ¿e zamo¿niejsi Ukraiñskie buraki równie¿ wykorzystuj± biedniejszych (bodaj¿e Tad¿yków czy Kird¿yków). Niemieckie buraki Polaków. I tak dalej, i tym podobne
Tak ogólnie to wydaje mi siê, ¿e ka¿dy ma swoje zdanie i ka¿dy wyrabia je sobie w³asnym sumptem. Ja swoje wykuwam poprzez podró¿owanie i analizowanie tego, co widzê. Nie wydaje mi siê, ¿e "pooczernianiem" jest dzielenie siê swoimi spostrze¿eniami. Nie nale¿ê do osób, które nie powiedz± z³ego s³owa na kraj, w którym przysz³o siê im urodziæ, wiêc je¶li widzê co¶ negatywnego, to o tym mówiê.
Ka¿dy kraj ma swoje w³asne buraki i cebule. Ja wskutek mieszkania w Polsce mówiê najwiêcej o polskich cebulach. Mam wiele do powiedzenia o hiszpañskich, niemieckich i austriackich cebulach, ale skoro najwiêksze pijañstwo i najni¿sz± kulturê picia dostrzeg³am w Polsce, to tak te¿ sprawê opisa³am.

No i tyle w³a¶ciwie.
__________________
Nie by³o nas, by³ las, nie bêdzie nas, bêdzie las.
olenkasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:46   #433
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomo¶ci: 567
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Tak ogólnie to wydaje mi siê, ¿e ka¿dy ma swoje zdanie i ka¿dy wyrabia je sobie w³asnym sumptem. Ja swoje wykuwam poprzez podró¿owanie i analizowanie tego, co widzê. Nie wydaje mi siê, ¿e "pooczernianiem" jest dzielenie siê swoimi spostrze¿eniami. Nie nale¿ê do osób, które nie powiedz± z³ego s³owa na kraj, w którym przysz³o siê im urodziæ, wiêc je¶li widzê co¶ negatywnego, to o tym mówiê.
Ka¿dy kraj ma swoje w³asne buraki i cebule. Ja wskutek mieszkania w Polsce mówiê najwiêcej o polskich cebulach. Mam wiele do powiedzenia o hiszpañskich, niemieckich i austriackich cebulach, ale skoro najwiêksze pijañstwo i najni¿sz± kulturê picia dostrzeg³am w Polsce, to tak te¿ sprawê opisa³am.

No i tyle w³a¶ciwie.
Tak tylko wtr±cê, ¿e najwyra¼niej w niewielu miejscach by³a¶. I niewele widzia³a¶.

Wys³ane z mojego SM-T805 przy u¿yciu Tapatalka
Puolatar jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:50   #434
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Ja niestety musze przyznac, ze w Polsce lub wsrod Polakow tez zauwazam nizsza kulture picia niz w krajach Europy Zachodniej (a mieszkalam juz w kilku krajach).
Mowie o sredniej, nie o pojedynczych przypadkach. Ciezko klocic sie z subjektywnymi odczuciami, kazdy ma swoje.
Oczywiscie nie znaczy to, ze nie ma na swiecie jeszcze gorszych wynikow.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:57   #435
Gupia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Puolatar Poka¿ wiadomo¶æ
Tak tylko wtr±cê, ¿e najwyra¼niej w niewielu miejscach by³a¶. I niewele widzia³a¶.

Wys³ane z mojego SM-T805 przy u¿yciu Tapatalka
Skandynawowie chyba najwieksza kultura picia wykazuja sie zagranico ;-) a u siebie sa grzeczniejsi

Wys³ane z mojego SM-G900F przy u¿yciu Tapatalka
Gupia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:58   #436
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Gupia Poka¿ wiadomo¶æ
Skandynawowie chyba najwieksza kultura picia wykazuja sie zagranico ;-) a u siebie sa grzeczniejsi

Wys³ane z mojego SM-G900F przy u¿yciu Tapatalka
Ale to chyba wynika z cen alkoholu?
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:59   #437
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 5 627
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Mieszka³am w Krakowie, widzia³am jakie burdy potrafili robiæ pijani w sztok Anglicy.
Ale zgadzam siê, ¿e o ile w ca³ej Europie jest przyzwolenie na picie, tak im bardziej na wschód wiêksze. My¶lê, ¿e Polska jest gdzie¶ po¶rodku. Spotykam tez coraz wiêcej m³ody osób, które nie pij± w ogóle. Jeszcze bym siê cieszy³a, gdyby zaostrzyli bardziej kary dla pijanych kierowców.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma z³ych ro¶lin, s± tylko ¼li ludzie.
jaksy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:59   #438
Hanako
lubi eks swojego mê¿a
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 1 791
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
To jest dla mnie szczyt oblechy.
Pla¿a, s³oñce, dmuchane pi³ki i oczywi¶cie nieod³±czne piwsko w ³apie. Bo przecie¿ nie da siê wyj¶æ z domu na ¶wie¿e powietrze bez piwska.
Ogródek piwny to nie jest miejsce dla dzieci. W ka¿dym innym ogródku piwo jest zbêdne.

Serio nie mo¿na zostawiæ sobie tego wymarzonego piwa na wieczór? Czy do kolacji? Trzeba ³aziæ z t± puch± po pla¿y, parku, ZOO i w ogóle najlepiej jeszcze do¿³opaæ w autobusie i na ulicy, bo co to z³ego, jedno piwko.
Czemu ogródek piwny nie jest miejscem dla dzieci? Czemu dziecko nie mo¿e widzieæ, ¿e rodzice pij± alkohol i potrafi± normalnie spêdzaæ przy tym czas? Co jest w tym z³ego?

I co jest z³ego w piciu alkoholu na pla¿y? Dlaczego alkohol musi byæ spo¿ywany wieczorem i w zamkniêtym pokoju? Dlaczego nie potrafisz sobie wyobraziæ, ¿e komu¶ napoje alkoholowe zwyczajnie smakuj±, ¿e pije je dla samej przyjemno¶ci, niekoniecznie dla faktu upojenia?
Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem przeciwna spo¿ywaniu alkoholu w miejscach publicznych. Co innego wypiæ lampkê wina do obiadu, a co innego musieæ nosiæ ze sob± puchê piwska, bo ³a¿enie po ZOO trwa a¿ trzy godziny.
Po prostu dla mnie to nie jest "napiæ siê piwka". To jest wypiæ piwo w miejscu publicznym, bo, no nie ukrywajmy, muszê, chcê, nie wyobra¿am sobie inaczej.
No a ja jestem zwolennikiem spo¿ywania alkoholu w miejscach publicznych, bo uwa¿am, ¿e chowanie alkoholu po domach i udawanie, ¿e nie istnieje, jeszcze nigdy siê dobrze nie skoñczy³o. Vide prohibicja. Jestem zwolennikiem promowania sensownej kultury picia i zaprzestania demonizowania widoku alkoholu jako "demoralizuj±cego".
A wypiæ piwo w miejscu publicznym lubiê - bo akurat mam ochotê, bo jest na to dobry czas, bo okoliczno¶ci przyrody s± lepsze ni¿ okoliczno¶ci czterech ¶cian. Nie potrafiê sobie wyobraziæ, czemu picie w zat³oczonym, dusznym barze, gdzie jest to ¿adna przyjemno¶æ, jest dla ciebie bardziej zrozumia³e, ni¿ wypicie tej samej lampki wina w parku.
Cytat:
Napisane przez Karena 73 Poka¿ wiadomo¶æ
No jasne, bo nie ma nic s³odszego ni¿ cuchn±ca piwskiem mamusia.
Jest mniej wiêcej tak samo obrzydliwa jak mamusia pachn±ca czosnkiem albo gotowan± kapust±. Dla dziecka, dla którego alkohol nie jest stworzeniem szatana, zapach alkoholu nie jest ¿adn± traum±.
Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wiele do powiedzenia o hiszpañskich, niemieckich i austriackich cebulach, ale skoro najwiêksze pijañstwo i najni¿sz± kulturê picia dostrzeg³am w Polsce, to tak te¿ sprawê opisa³am.
To skocz kiedy¶ na Wyspy, ¿eby siê porz±dnie przyjrzeæ niskiej kulturze picia.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:00   #439
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 5 809
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Puolatar Poka¿ wiadomo¶æ
Tak tylko wtr±cê, ¿e najwyra¼niej w niewielu miejscach by³a¶. I niewele widzia³a¶.

Wys³ane z mojego SM-T805 przy u¿yciu Tapatalka
No skoro tak mówisz, to na pewno tak jest.

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Hanako Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu ogródek piwny nie jest miejscem dla dzieci? Czemu dziecko nie mo¿e widzieæ, ¿e rodzice pij± alkohol i potrafi± normalnie spêdzaæ przy tym czas? Co jest w tym z³ego?

I co jest z³ego w piciu alkoholu na pla¿y? Dlaczego alkohol musi byæ spo¿ywany wieczorem i w zamkniêtym pokoju? Dlaczego nie potrafisz sobie wyobraziæ, ¿e komu¶ napoje alkoholowe zwyczajnie smakuj±, ¿e pije je dla samej przyjemno¶ci, niekoniecznie dla faktu upojenia?

No a ja jestem zwolennikiem spo¿ywania alkoholu w miejscach publicznych, bo uwa¿am, ¿e chowanie alkoholu po domach i udawanie, ¿e nie istnieje, jeszcze nigdy siê dobrze nie skoñczy³o. Vide prohibicja. Jestem zwolennikiem promowania sensownej kultury picia i zaprzestania demonizowania widoku alkoholu jako "demoralizuj±cego".
A wypiæ piwo w miejscu publicznym lubiê - bo akurat mam ochotê, bo jest na to dobry czas, bo okoliczno¶ci przyrody s± lepsze ni¿ okoliczno¶ci czterech ¶cian. Nie potrafiê sobie wyobraziæ, czemu picie w zat³oczonym, dusznym barze, gdzie jest to ¿adna przyjemno¶æ, jest dla ciebie bardziej zrozumia³e, ni¿ wypicie tej samej lampki wina w parku.

Jest mniej wiêcej tak samo obrzydliwa jak mamusia pachn±ca czosnkiem albo gotowan± kapust±. Dla dziecka, dla którego alkohol nie jest stworzeniem szatana, zapach alkoholu nie jest ¿adn± traum±.

To skocz kiedy¶ na Wyspy, ¿eby siê porz±dnie przyjrzeæ niskiej kulturze picia.
By³am na wyspach.

Co do reszty, to nie chce mi siê wiêcej t³umaczyæ.
__________________
Nie by³o nas, by³ las, nie bêdzie nas, bêdzie las.
olenkasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 23:04   #440
Gupia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Hiiro Poka¿ wiadomo¶æ
Ale to chyba wynika z cen alkoholu?
No i ogolnie polityki sprzedazy. Natomiast to co wyprawiaja po pijaku np w Tajlandii przebija nawet Rosjan

Wys³ane z mojego SM-G900F przy u¿yciu Tapatalka
Gupia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:07   #441
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 9 850
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Hiiro Poka¿ wiadomo¶æ
Ja niestety musze przyznac, ze w Polsce lub wsrod Polakow tez zauwazam nizsza kulture picia niz w krajach Europy Zachodniej (a mieszkalam juz w kilku krajach).
Mowie o sredniej, nie o pojedynczych przypadkach. Ciezko klocic sie z subjektywnymi odczuciami, kazdy ma swoje.
Oczywiscie nie znaczy to, ze nie ma na swiecie jeszcze gorszych wynikow.
Podzielam twoje zdanie, co mnie wkurza to usilne namawianie do picia poprzez gadki w stylu- co, ze mn± siê nie napijesz? To mo¿e jednego? A rozchodnego nie mo¿na pomin±æ!
Ucielam kontakty z Poloni±, nie trawiê takiego zachowania. Alkohol pijam kiedy mam na to ochotê, a nie jak kto¶ mi próbuje wcisn±æ

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:08   #442
Hanako
lubi eks swojego mê¿a
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 1 791
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
By³am na wyspach.

Co do reszty, to nie chce mi siê wiêcej t³umaczyæ.
Szkoda, bo ja bym chêtnie zobaczy³a jakie¶ uzasadnienie oprócz "dziecko nie mo¿e widzieæ alkoholu, ludzie nie mog± widzieæ alkoholu, alkohol jest obrzydliwy, brzydzê siê alkoholem, alkohol powinno siê trzymaæ pod ³ó¿kiem i piæ go w zaryglowanym domu po zapadniêciu zmroku".
Taki obraz mi siê wy³ania, powa¿nie - ¿adnej merytoryki, tylko czysta niechêæ.

A je¶li uda³o ci siê byæ na Wyspach i nie widzieæ pijañstwa ani niskiej kultury picia, to mo¿e ja mieszka³am na jakich¶ niew³a¶ciwych Wyspach. Bo ja mieszka³am na takich Wyspach, gdzie pijane w sztok laski o 21:30 zataczaj± siê od rynsztoka do rynsztoka, ludzie rzygaj± przed klubem i 80% imprezy jest tak naprute, ¿e nastêpnego dnia nic nie pamiêta. I jeszcze ludzie s± z tego dumni.
A, no i mo¿na sobie piwkowaæ w pubie od 10:00 rano.
Ale wiadomo, w Polsce najgorzyj
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:10   #443
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;75568991]Podzielam twoje zdanie, co mnie wkurza to usilne namawianie do picia poprzez gadki w stylu- co, ze mn± siê nie napijesz? To mo¿e jednego? A rozchodnego nie mo¿na pomin±æ!
Ucielam kontakty z Poloni±, nie trawiê takiego zachowania. Alkohol pijam kiedy mam na to ochotê, a nie jak kto¶ mi próbuje wcisn±æ

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Wiesz, ja po prostu w pewnym momencie nabralam swiadomosci, zastanowilam sie nad obecnoscia alkoholu w spoleczenstwie + kwestia zdrowotna i ograniczylam alkohol do absolutnego minimum wlasciwie z dnia na dzien. Zadziwiajace jak zmniejszyl mi sie krag znajomych (inteligentnych, elokwentnych ludzi "bez problemu z alkoholem"). Po prostu jakos automatycznie przestano mnie zapraszac i wyjscia ze mna staly sie nudne
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:12   #444
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 kr±g.
Wiadomo¶ci: 331
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Tak ogólnie to wydaje mi siê, ¿e ka¿dy ma swoje zdanie i ka¿dy wyrabia je sobie w³asnym sumptem. Ja swoje wykuwam poprzez podró¿owanie i analizowanie tego, co widzê. Nie wydaje mi siê, ¿e "pooczernianiem" jest dzielenie siê swoimi spostrze¿eniami. Nie nale¿ê do osób, które nie powiedz± z³ego s³owa na kraj, w którym przysz³o siê im urodziæ, wiêc je¶li widzê co¶ negatywnego, to o tym mówiê.
Ka¿dy kraj ma swoje w³asne buraki i cebule. Ja wskutek mieszkania w Polsce mówiê najwiêcej o polskich cebulach. Mam wiele do powiedzenia o hiszpañskich, niemieckich i austriackich cebulach, ale skoro najwiêksze pijañstwo i najni¿sz± kulturê picia dostrzeg³am w Polsce, to tak te¿ sprawê opisa³am.

No i tyle w³a¶ciwie.

To wpadaj do Wielkiej Brytanii, ale nie Londynu, bo to jest rozlane, i choæ szokuje nawet w "ma³ej" skali, to w mniejszych miejscowo¶ciach bêdzie lepszy efekt edukacyjny. Daleko mi do zachwytów nad "tylko piwko z dzieckiem", chlania wódy na butelki etc., ale uwierz, ¿e nigdy nie widzia³am takiego syfu i ¿a³o¶ci jak pijani Brytyjczycy.

#niezapomnianewakcjewkuro rcienadmorskim #niewejdzwrzygi #otuniesmierdimoczem #aniepoprostuwiatrwia³
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:14   #445
ajah
wañka wstañka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 12 467
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Hanako Poka¿ wiadomo¶æ
Szkoda, bo ja bym chêtnie zobaczy³a jakie¶ uzasadnienie oprócz "dziecko nie mo¿e widzieæ alkoholu, ludzie nie mog± widzieæ alkoholu, alkohol jest obrzydliwy, brzydzê siê alkoholem, alkohol powinno siê trzymaæ pod ³ó¿kiem i piæ go w zaryglowanym domu po zapadniêciu zmroku".
Taki obraz mi siê wy³ania, powa¿nie - ¿adnej merytoryki, tylko czysta niechêæ.

A je¶li uda³o ci siê byæ na Wyspach i nie widzieæ pijañstwa ani niskiej kultury picia, to mo¿e ja mieszka³am na jakich¶ niew³a¶ciwych Wyspach. Bo ja mieszka³am na takich Wyspach, gdzie pijane w sztok laski o 21:30 zataczaj± siê od rynsztoka do rynsztoka, ludzie rzygaj± przed klubem i 80% imprezy jest tak naprute, ¿e nastêpnego dnia nic nie pamiêta. I jeszcze ludzie s± z tego dumni.
A, no i mo¿na sobie piwkowaæ w pubie od 10:00 rano.
Ale wiadomo, w Polsce najgorzyj
Nie ma to jak porównywaæ kulturê picia poprzez zestawienie doros³ych pijanych w ogródkach i na pla¿y ( maj±cych pod opiek± dzieci) i panny w klubie na imprezie w nocy.





Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:17   #446
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 5 809
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Hanako Poka¿ wiadomo¶æ
Szkoda, bo ja bym chêtnie zobaczy³a jakie¶ uzasadnienie oprócz "dziecko nie mo¿e widzieæ alkoholu, ludzie nie mog± widzieæ alkoholu, alkohol jest obrzydliwy, brzydzê siê alkoholem, alkohol powinno siê trzymaæ pod ³ó¿kiem i piæ go w zaryglowanym domu po zapadniêciu zmroku".
Taki obraz mi siê wy³ania, powa¿nie - ¿adnej merytoryki, tylko czysta niechêæ.

A je¶li uda³o ci siê byæ na Wyspach i nie widzieæ pijañstwa ani niskiej kultury picia, to mo¿e ja mieszka³am na jakich¶ niew³a¶ciwych Wyspach. Bo ja mieszka³am na takich Wyspach, gdzie pijane w sztok laski o 21:30 zataczaj± siê od rynsztoka do rynsztoka, ludzie rzygaj± przed klubem i 80% imprezy jest tak naprute, ¿e nastêpnego dnia nic nie pamiêta. I jeszcze ludzie s± z tego dumni.
Ale wiadomo, w Polsce najgorzyj


Nieeeee, to ja w dupie by³am, gówno widzia³am, bo ¶miem wy³amaæ siê z hip hip narodowego optymizmu z piwem w ³apie. I nie bardzo kumam, co mam uzasadniaæ? ¯e dojenie alkoholu w miejscu publicznym jest dla mnie nie do przyjêcia i nie chcia³abym, ¿eby moje dzieci dostawa³y ode mnie buzi w policzek, kiedy jedzie ode mnie alkoholem?

Gdyby to mityczne piwko zast±piæ na winko i rado¶nie popijaæ z gwinta na pla¿y, to wysz³aby patologia. Albo, skoro jeden rodzic mo¿e, to niech na spacerze ojciec prowadzi wózek, a matka sobie dziabie raz po raz z piersióweczki. Rzecz jasna nie po to, ¿eby siê upiæ! Broñ bo¿e! Tak tylko, dla zabawy, dla przyjemno¶ci oraz, najwa¿niejsze, ¿eby nie ukrywaæ przed dzieckiem alkoholu, przeca to niezdrowo.

¯adnej merytoryki z kolei nie widzê w rejtanowaniu, bo browiec wszêdzie tam, gdzie mam ochotê, jest mym prawem. Rozdzieranie szat, bo w necie kto¶ napisa³, ¿e on se z puchy w parku i w ZOO poci±gaæ nie bêdzie. No sorry, nie bêdzie i ju¿, nie wiem, co mam ci uzasadniaæ? ¯e dla mnie cz³owiek, który na spacer z dzieciakiem nie mo¿e wyj¶æ bez puchy trunku jest alkoholikiem? ¯e przyzwolenie spo³eczne na picie widaæ nawet w tym w±tku?


Widzia³am to samo w Polsce, ale pewnie w innej Polsce. Tak samo podró¿owa³am do innych krajów, te¿ palcem po mapie. Bo przecie¿ nie jest mo¿liwe, ¿eby kto¶ by³ w tym samym pañstwie co ty, ale wyci±gn±³ inne wnioski.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Oiojoioj Poka¿ wiadomo¶æ
To wpadaj do Wielkiej Brytanii, ale nie Londynu, bo to jest rozlane, i choæ szokuje nawet w "ma³ej" skali, to w mniejszych miejscowo¶ciach bêdzie lepszy efekt edukacyjny. Daleko mi do zachwytów nad "tylko piwko z dzieckiem", chlania wódy na butelki etc., ale uwierz, ¿e nigdy nie widzia³am takiego syfu i ¿a³o¶ci jak pijani Brytyjczycy.

#niezapomnianewakcjewkuro rcienadmorskim #niewejdzwrzygi #otuniesmierdimoczem #aniepoprostuwiatrwia³
Teraz rozumiem ka¿dy bêdzie mi wymienia³ dowolne miejsce na ziemi i sprawdza³ czy tam by³am, bo je¶li nie by³am, to jeszcze nic nie widzia³am, tak?
No taki ze mnie Globtroter jeszcze nie jest, ¿eby przeczesaæ ca³e uniwersum w poszukiwaniu examplów do dyskusji na wiza¿u.
__________________
Nie by³o nas, by³ las, nie bêdzie nas, bêdzie las.
olenkasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:21   #447
Hanako
lubi eks swojego mê¿a
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 1 791
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez ajah Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma to jak porównywaæ kulturê picia poprzez zestawienie doros³ych pijanych w ogródkach i na pla¿y ( maj±cych pod opiek± dzieci) i panny w klubie na imprezie w nocy.
Mogê te¿ przywo³ywaæ spokojnie picie alkoholu na g³ównych skwerach, o 12:00 w po³udnie, picie piwa w obecno¶ci dzieci i ca³± resztê - mnie to po prostu nie szokuje, natomiast cotygodniowe rzyganie do rowu ju¿ owszem.
Nie popieram opieki nad dzieckiem po alkoholu, ale równocze¶nie nie uwa¿am, ¿eby obecno¶æ dziecka przy spo¿ywaniu alkoholu by³a jaka¶ dziwna. Tym bardziej, ¿e w wiêkszo¶ci przyk³adów przytoczonych przez olenkasz pij±cym rodzicem by³ ojciec, a matka zajmowa³a siê dzieæmi.
Plus, nie czarujmy siê, jedno piwo na ch³opa 100 kg to nawet nie szumi w g³owie. Lekko spowolniony refleks, oczywi¶cie, ale ¿adne "bycie pijanym".

To nie jest tak, ¿e ja ¿adnych problemów z alkoholem nie widzê. Nie uwa¿am jednak, ¿eby polityka "USUN¡Æ ALKOHOL Z WIDOKU PUBLICZNEGO" by³a s³uszna.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:25   #448
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 kr±g.
Wiadomo¶ci: 331
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez ajah Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma to jak porównywaæ kulturê picia poprzez zestawienie doros³ych pijanych w ogródkach i na pla¿y ( maj±cych pod opiek± dzieci) i panny w klubie na imprezie w nocy.





Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Madeleine McCann. Tak siê bawi±, tak siê bawi± rodzice z dzieæmi, no ale nie na pla¿y, tylko w hotelowej restauracji to mo¿e siê nie liczy. Oburzenia nie by³o.
A porównuj±c ze spraw± Shannon Matthews to ju¿ w ogóle zabawnie.
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:33   #449
Hanako
lubi eks swojego mê¿a
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 1 791
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Nieeeee, to ja w dupie by³am, gówno widzia³am, bo ¶miem wy³amaæ siê z hip hip narodowego optymizmu z piwem w ³apie. I nie bardzo kumam, co mam uzasadniaæ? ¯e dojenie alkoholu w miejscu publicznym jest dla mnie nie do przyjêcia i nie chcia³abym, ¿eby moje dzieci dostawa³y ode mnie buzi w policzek, kiedy jedzie ode mnie alkoholem?
Nie chcesz, nie pij, nie chcesz, nie ca³uj. Ale czemu ca³e spo³eczeñstwo musi zgadzaæ siê z twoj± wizj±?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
Gdyby to mityczne piwko zast±piæ na winko i rado¶nie popijaæ z gwinta na pla¿y, to wysz³aby patologia. Albo, skoro jeden rodzic mo¿e, to niech na spacerze ojciec prowadzi wózek, a matka sobie dziabie raz po raz z piersióweczki. Rzecz jasna nie po to, ¿eby siê upiæ! Broñ bo¿e! Tak tylko, dla zabawy, dla przyjemno¶ci oraz, najwa¿niejsze, ¿eby nie ukrywaæ przed dzieckiem alkoholu, przeca to niezdrowo.
Mogê byæ i patologi±, ale kieliszków mi siê na pla¿ê targaæ nie chce, wiêc wino walê z gwinta. Smakuje tak samo dobrze, i niedopite mo¿na zakrêciæ.
Oczywi¶cie, ¿e alkohol pije siê dla przyjemno¶ci i dla zabawy. Takie ma dzia³anie. Dla przyjemno¶ci je siê te¿ rurki z kremem i uprawia seks. Skandal po prostu, robiæ co¶ dla przyjemno¶ci w bia³y dzieñ!

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
¯adnej merytoryki z kolei nie widzê w rejtanowaniu, bo browiec wszêdzie tam, gdzie mam ochotê, jest mym prawem. Rozdzieranie szat, bo w necie kto¶ napisa³, ¿e on se z puchy w parku i w ZOO poci±gaæ nie bêdzie. No sorry, nie bêdzie i ju¿, nie wiem, co mam ci uzasadniaæ? ¯e dla mnie cz³owiek, który na spacer z dzieciakiem nie mo¿e wyj¶æ bez puchy trunku jest alkoholikiem? ¯e przyzwolenie spo³eczne na picie widaæ nawet w tym w±tku?
Dla mnie cz³owiek, który na ¿aden spacer wyj¶æ nie mo¿e, te¿ jest alkoholikiem. Ale ju¿ taki, który od czasu do czasu na spacerze pije alkohol, ju¿ nie.
Dlaczego nie ma byæ przyzwolenia spo³ecznego na picie? Bo picie jest z³e, powinno byæ zakazane? Alkohol jest czê¶ci± praktycznie ka¿dej kultury, jest oczywisty spo³ecznie.


Prowadzisz tê swoj± krucjatê niesamowicie agresywnie, chêtnie przywo³uj±c obrazki najgorszej patoli, pos³uguj±c siê s³ownictwem, które ³adnie to podkre¶la. "Piwsko", "poci±ganie z piersióweczki", "pucha", no brakuje ju¿ tylko dresu i blizny pod okiem. I ja nigdzie nie twierdzê, ¿e takie obrazki nie istniej±. Ale dla mnie nie ka¿de picie alkoholu to pijañstwo i nie ka¿dy pij±cy to alkoholik. Mo¿na spokojnie wypiæ jedno piwo i nie byæ ani pijanym, ani uzale¿nionym.
Ale ciebie tak obrzydza sama koncepcja alkoholu, ¿e musisz j± zrównaæ z poziomem ziemi, ¿eby nikt nie twierdzi³, ¿e alkohol mo¿e byæ normalny.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:50   #450
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 27 815
Dot.: Zwi±zek z... no có¿, "panem spod sklepu". Czy to ma przysz³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Oiojoioj Poka¿ wiadomo¶æ
Madeleine McCann. Tak siê bawi±, tak siê bawi± rodzice z dzieæmi, no ale nie na pla¿y, tylko w hotelowej restauracji to mo¿e siê nie liczy. Oburzenia nie by³o.
A porównuj±c ze spraw± Shannon Matthews to ju¿ w ogóle zabawnie.


Akurat sprawa McCann nie ma tu nic do rzeczy.
Zostawienie bez opieki dziecka to nie to samo co impreza zakrapiana w domu.

Tam nie zawini³ alkohol a bezmy¶lno¶æ rodzica który oddali³ sie od hotelu zostawiajac dzieci same
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-07-19 11:31:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.