Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 11:17   #1531
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Nie wiem czy to pocieszenie
Tu naprawde duzo badan jest pomijane a jakos wszyscy rodza

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 11:52   #1532
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to pocieszenie
Tu naprawde duzo badan jest pomijane a jakos wszyscy rodza

Sent from my E5823 using Tapatalk
Dziś to dla mnie pocieszenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 13:14   #1533
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Jestem po wizycie u diabetologa. Cukrzycy ciążowej nie mam, ale cukrów w normie tez nie mam - zaczęły mi szaleć. Zostało to zakwalifikowane jako stan przedcukrzycowy i do ciągłej kontroli. Także mam sie odżywiać jakbym jednak miała cukrzyce ciążową.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 13:35   #1534
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja potrafie się o siebie dopytać, wykłócić, ale cholera wie w jakim amoku będę podczas porodu i nie wyobrażam sobie, że mogło by nie być przy mnie męża który by mnie ogarnął mentalnie, obserwował sytuację i ją kontrolował. Po za tym był przy poczęciu, to ma być i przy rozwiązaniu. Generalnie nie biorę innej opcji pod uwagę. Na początku się wykręcał, ale chyba zrozumiał jakie to ważne, i obiecałam mu, że nie musi nigdzie zaglądać i przecinać pępowiny
Douli wogóle nie brałam pod uwagę, a w szpitalu w którym rodzę chyba nie zgadzają się na obecność opłaconej położnej.

Boziu, ale mi się trafiła chrapiąca współlokatorka... usg mają mi dziś robić, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszej ciąży mówiłam ze nie musi być ze mną mąż (wtedy partner) i jemu też jakoś nie zależało Ale w końcu jak przyszło co do czego to był. miał zakaz patrzenia między nogi i stał tylko przy głowie A jak się go położna zapytała czy chce przeciąć pepowine to od razu ja odpowiedziałam ze nie :-D I nie przecinal.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 14:12   #1535
soffinka
Zadomowienie
 
Avatar soffinka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mój miał nie być a był :p
Pępowinę przeciął
Bardzo mi pomógł dostarczając wodę do picia
I pomimo ze nie chciał być to mówi ze to było coś pięknego
Pamietam ze jak synek się urodził i położyli mi go na brzuchu twarzą w stronę tz to ten krzyknął „patrzy na mnie!” Hahah
I magiczne było jak leżeliśmy już razem skora do skory mały popłakiwał i uspokajał się gdy słyszał głos tzta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
soffinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 14:26   #1536
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja potrafie się o siebie dopytać, wykłócić, ale cholera wie w jakim amoku będę podczas porodu i nie wyobrażam sobie, że mogło by nie być przy mnie męża który by mnie ogarnął mentalnie, obserwował sytuację i ją kontrolował. Po za tym był przy poczęciu, to ma być i przy rozwiązaniu. Generalnie nie biorę innej opcji pod uwagę. Na początku się wykręcał, ale chyba zrozumiał jakie to ważne, i obiecałam mu, że nie musi nigdzie zaglądać i przecinać pępowiny
Douli wogóle nie brałam pod uwagę, a w szpitalu w którym rodzę chyba nie zgadzają się na obecność opłaconej położnej.
Dokladnie uwazam to samo. Teoretycznie porafilam sie klocic z kolesiem na 80 km ultra, z hipotermia, ale jednak porod to porod.

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość
Ja właśnie gdzieś czytałam, żeby takich maluchów nie smarować kremami z filtrem tylko po prostu trzymać je w cieniu w każdym razie ja nie kupuję
Nie wiem, czy widzialyscie te przypadki poparzen od...olejkow do opalania dla dzieci. Widzialam kilka, chodzilo o olejki z filtrem, specjalne dla dzieci. Wypalily dzieciom skore na twarzy Takze tych bym unikala. Teraz w ogole zaczynaja krazyc badania, ze z tych kremow z filtrem duzo szkodliwych substancji przenika do organizmu. Badania na doroslych, ale dzieci maja duzo cinsza skore, wiec pewnie jeszcze gorzej. Ja bede raczej sie starac ubierac w cieniutki bawelniany dlugi rekaw i czapeczke, jako, ze zyje w takim klimacie i slonce non stop. Sama tak czesto robie, zwlaszcza gora, bo mam rekaw wytatuowany.


Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
W uk nikt tego nie sprawdza chyba ze masz historie choroby tarczycy
Ja mialam chyba raz sprawdzane? A tak to tez nie.


Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to pocieszenie
Tu naprawde duzo badan jest pomijane a jakos wszyscy rodza

Sent from my E5823 using Tapatalk
Nie tylko sie rodza, ale UK ma jeden z lepszych na swiecie wspolczynnik zdrowych narodzin i przezywalnosci matki i dziecka

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u diabetologa. Cukrzycy ciążowej nie mam, ale cukrów w normie tez nie mam - zaczęły mi szaleć. Zostało to zakwalifikowane jako stan przedcukrzycowy i do ciągłej kontroli. Także mam sie odżywiać jakbym jednak miała cukrzyce ciążową.
Wspolczuje, ale dobrze, ze nie ma cukrzycy. Moze pomoze nie przytyc za duzo w ciazy

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej ciąży mówiłam ze nie musi być ze mną mąż (wtedy partner) i jemu też jakoś nie zależało Ale w końcu jak przyszło co do czego to był. miał zakaz patrzenia między nogi i stał tylko przy głowie A jak się go położna zapytała czy chce przeciąć pepowine to od razu ja odpowiedziałam ze nie :-D I nie przecinal.
Moj tez sobie wyobrazal, ze to bedzie jak na filmie, ze on stoi przy glowie, ja pokrzycze i postekam i bedzie dzidzi. A ze wybralam naturalny porod z mozliwoscia ruchu, plus robimy ten kurs, to mu sie dostala duzo bardziej aktywna rola. Musial to przetrawic, dlatego, ze on z tych wrazliwych na cierpienie i zle znosi jak mi sie cos dzieje. Kurs pomogl, bo wszystko spoko wytlumaczyli. Oboje tez przeczytalismy te ksiazke, ktora polecalam wyzej. Serio warto
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 15:08   #1537
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Wspolczuje, ale dobrze, ze nie ma cukrzycy. Moze pomoze nie przytyc za duzo w ciazy
No nie wiem ta dieta to non stop jedzenie zdrowe i wogóle to smaczne, ale takie ilosci, ze wymiekalam
Troche sobie zmodyfikowalam ilosciowo menu i teraz juz mi lepiej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 17:55   #1538
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Z cukrzycą nie mozna dopuscic do spadku ani duzego skoku cukru,wiec faktycznie zdrowe i regularne jedzenie wchodzi w gre. Moja dieta w sumie niewiele sie rozni od takiej, bo z takik jedzeniem sie najlepiej czuje🙂

Chodze na szkole rodzenia. Jestem w szoku,bo prawie wszystkie dziewczyny beda mialy cesarki. Maja rozne kłopoty. U mnie maz nie bedzie ba cesarce,bo od kilku lat nie ma w moim szpitalu takiej szyby,za ktora kiedys mogli faceci obserwowac operacje. Sama bylam zdziwiona, bo u mojej siostry maz był. Podobno maz moze byc przy przygotowaniu do cc i potem moze isc do dziecka i np. wyslac nam zdjęcia. Troche mi sie serce krsje,ze synka tak od razu zabiorą.

Shiz kiedy wychodzisz ze szpitala?

Martynka daj znac jak wieczorne badania. Trzymam kciuki
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 18:01   #1539
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hey dziewczyny nic nie pisałam bo mąż był w domu przez kilka dni.
U mnie wszystko ok, ciąża się strasznie wlecze. W sobotę przylatuje do mnie mama na tydzień I jedziemy nad wodę.
W przyszłym mc chce ogarnąć torbe do szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 18:05   #1540
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość

Chodze na szkole rodzenia. Jestem w szoku,bo prawie wszystkie dziewczyny beda mialy cesarki. Maja rozne kłopoty. U mnie maz nie bedzie ba cesarce,bo od kilku lat nie ma w moim szpitalu takiej szyby,za ktora kiedys mogli faceci obserwowac operacje. Sama bylam zdziwiona, bo u mojej siostry maz był. Podobno maz moze byc przy przygotowaniu do cc i potem moze isc do dziecka i np. wyslac nam zdjęcia. Troche mi sie serce krsje,ze synka tak od razu zabiorą.
Jakiej szyby? Przeciez normalnie moze stac kolo rodzacej partner, na sali, przynajmniej w kazdym cywilizowanym kraju.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 18:33   #1541
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość

Shiz kiedy wychodzisz ze szpitala?
Jutro usg i mam nadzieje ze w czwartek do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Jakiej szyby? Przeciez normalnie moze stac kolo rodzacej partner, na sali, przynajmniej w kazdym cywilizowanym kraju.
To tu jest ten "niecywilizowany" kraj. W PL nie moze być obecny na sali, a od szpitala zależy czy pozwolą mu kangurować, czy nie. U mnie w miescie w miejskim szpitalu nie ma mozliwosci kangurowania, ale w prywatnym kolega dostal na rece synka, zanim mama przyjechala na sale.
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-05-21 o 18:37
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 18:52   #1542
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

W uk mozna miec 2 osoby na cesarce

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 19:53   #1543
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
No nie wiem ta dieta to non stop jedzenie zdrowe i wogóle to smaczne, ale takie ilosci, ze wymiekalam
Troche sobie zmodyfikowalam ilosciowo menu i teraz juz mi lepiej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Kochana, jak sobie ustawiłaś godziny posiłków?
Poza informacja, ze śniadanie najpóźniej o 9 i posiłki co max 3h nic więcej się nie dowiedziałam.
I teraz tak się zastanawiam...
Z racji tego, ze nie nadaje się raczej do wstawania specjalnie po to, żeby o 8 jeść... To zaczęłabym od śniadania o 9. Tak to posiłki co 2h, tylko po śniadaniu i obiedzie 2,5h odstępu, bo te są bardziej obfite. I wychodzi na to, ze ostatni posiłek miałabym o 20.
I tak sobie myśle czy tak może być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 20:29   #1544
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Kochana, jak sobie ustawiłaś godziny posiłków?
Poza informacja, ze śniadanie najpóźniej o 9 i posiłki co max 3h nic więcej się nie dowiedziałam.
I teraz tak się zastanawiam...
Z racji tego, ze nie nadaje się raczej do wstawania specjalnie po to, żeby o 8 jeść... To zaczęłabym od śniadania o 9. Tak to posiłki co 2h, tylko po śniadaniu i obiedzie 2,5h odstępu, bo te są bardziej obfite. I wychodzi na to, ze ostatni posiłek miałabym o 20.
I tak sobie myśle czy tak może być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Śniadanie 7-8 400 kcal
II sniadanie 10.30-11 250 kcal
Obiad 13 500 kcal
Podwieczorek 16 200 kcal
Kolacja 18.30 400 kcal
II kolacja 21.30-22 150 kcal
W praktyce, jak wstane godzine pozniej, to przesuwam wszystko o godzine. Aa czasem jak nie mam ochoty na jedzenie, to omijam jakis mniejszy posilek.
Ostatni posilek powinien byc tuz przed snem i bogaty w zlozone weglowodany, czyli w praktyce np. kromka czy 2 chleba zytniego z wedlina i warzywem, zeby uniknąć spadków cukru w nocy. Generalnie łatwizna byle by pomysły mieć, bo ja nie moge w kółko jesc tego samego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 20:51   #1545
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Jutro usg i mam nadzieje ze w czwartek do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super,to jeszcze w miarę szybko, trzymam kciuki,żeby szybko zleciało.

To tu jest ten "niecywilizowany" kraj. W PL nie moze być obecny na sali, a od szpitala zależy czy pozwolą mu kangurować, czy nie. U mnie w miescie w miejskim szpitalu nie ma mozliwosci kangurowania, ale w prywatnym kolega dostal na rece synka, zanim mama przyjechala na sale.
Dzizas poczułam się jak dzikuska
W niektórych szpitalach jest inaczej,ale w moim kiedyś mozna było byc na cc ,potem za szybą a teraz wcale. Czyli 10 lat temu bylismy jeszcze cywilizowani? Dziwna sprawa. Ja nie chciałam,zeby mąż przy tym był. Mialam twardy orzech do zgryzienia,bo powiedział ze chce i już. No i nawet ulgę poczułam,że nie może.
U mnie chyba można pójsc do dziecka,bo coś położna mowila.że wtedy kiedy będę dochodzic do siebie,to on moze pojsc do dziecka i np. wysylac mi zdjecia i to bardzo pomaga kobietom. Mam tylko traumę,że po cc zabiora mi dziecko. Tylko pewnie nie bede kontaktowac i ledwo bede kojarzyla,ze to jego zdjecie jsk mi wyślą. No niestety takie uroki cc.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 21:00   #1546
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Dzizas poczułam się jak dzikuska
W niektórych szpitalach jest inaczej,ale w moim kiedyś mozna było byc na cc ,potem za szybą a teraz wcale. Czyli 10 lat temu bylismy jeszcze cywilizowani? Dziwna sprawa. Ja nie chciałam,zeby mąż przy tym był. Mialam twardy orzech do zgryzienia,bo powiedział ze chce i już. No i nawet ulgę poczułam,że nie może.
U mnie chyba można pójsc do dziecka,bo coś położna mowila.że wtedy kiedy będę dochodzic do siebie,to on moze pojsc do dziecka i np. wysylac mi zdjecia i to bardzo pomaga kobietom. Mam tylko traumę,że po cc zabiora mi dziecko. Tylko pewnie nie bede kontaktowac i ledwo bede kojarzyla,ze to jego zdjecie jsk mi wyślą. No niestety takie uroki cc.
Zdaje sie, ze zaszly zmiany w programie 'rodzic po ludzku' to mnie wcale nie dziwi.

Co do zabrania dziecka, to tez powinien byc twoj wybor. Wiadomo, ze sama sie nie zajmiesz, ale moze byc obok partner wlasnie. Poza tym przeciez powinni ci podac do kontaktu skora do skory. Generalnie dramat z tymi regulacjami
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 21:10   #1547
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Śniadanie 7-8 400 kcal
II sniadanie 10.30-11 250 kcal
Obiad 13 500 kcal
Podwieczorek 16 200 kcal
Kolacja 18.30 400 kcal
II kolacja 21.30-22 150 kcal
W praktyce, jak wstane godzine pozniej, to przesuwam wszystko o godzine. Aa czasem jak nie mam ochoty na jedzenie, to omijam jakis mniejszy posilek.
Ostatni posilek powinien byc tuz przed snem i bogaty w zlozone weglowodany, czyli w praktyce np. kromka czy 2 chleba zytniego z wedlina i warzywem, zeby uniknąć spadków cukru w nocy. Generalnie łatwizna byle by pomysły mieć, bo ja nie moge w kółko jesc tego samego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


U mnie jest ten problem, ze ja na czczo mam za wysoki cukier, wiec nie za bardzo chce jeść tuż przed snem. I powiedzieli mi tez, ze dopiero za miesiąc, na wizycie kontrolnej, zobaczą czy włączyć mi jeszcze jeden dodatkowy posiłek - taką bardzo pozna kolacje ok 21:30.

Na chwile obecną rozpisałam sobie to tak:
9 śniadanie
11:30 II śniadanie
13:30 obiad
16 podwieczorek
18 kolacja
20 II kolacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 21:26   #1548
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
U mnie jest ten problem, ze ja na czczo mam za wysoki cukier, wiec nie za bardzo chce jeść tuż przed snem. I powiedzieli mi tez, ze dopiero za miesiąc, na wizycie kontrolnej, zobaczą czy włączyć mi jeszcze jeden dodatkowy posiłek - taką bardzo pozna kolacje ok 21:30.

Na chwile obecną rozpisałam sobie to tak:
9 śniadanie
11:30 II śniadanie
13:30 obiad
16 podwieczorek
18 kolacja
20 II kolacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wyglada sensownie
Wiesz, moze jak uregulujesz pory jedzenia to i na czczo sie wyrówna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 21:27   #1549
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
U mnie jest ten problem, ze ja na czczo mam za wysoki cukier, wiec nie za bardzo chce jeść tuż przed snem. I powiedzieli mi tez, ze dopiero za miesiąc, na wizycie kontrolnej, zobaczą czy włączyć mi jeszcze jeden dodatkowy posiłek - taką bardzo pozna kolacje ok 21:30.

Na chwile obecną rozpisałam sobie to tak:
9 śniadanie
11:30 II śniadanie
13:30 obiad
16 podwieczorek
18 kolacja
20 II kolacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ooo matko, caly dzien kreci sie wokol zarcia

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 21:33   #1550
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ooo matko, caly dzien kreci sie wokol zarcia

Sent from my E5823 using Tapatalk


No wiem, masakra... chyba wstawię sobie łóżko do kuchni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 22:08   #1551
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Z cukrzycą nie mozna dopuscic do spadku ani duzego skoku cukru,wiec faktycznie zdrowe i regularne jedzenie wchodzi w gre. Moja dieta w sumie niewiele sie rozni od takiej, bo z takik jedzeniem sie najlepiej czuje🙂

Chodze na szkole rodzenia. Jestem w szoku,bo prawie wszystkie dziewczyny beda mialy cesarki. Maja rozne kłopoty. U mnie maz nie bedzie ba cesarce,bo od kilku lat nie ma w moim szpitalu takiej szyby,za ktora kiedys mogli faceci obserwowac operacje. Sama bylam zdziwiona, bo u mojej siostry maz był. Podobno maz moze byc przy przygotowaniu do cc i potem moze isc do dziecka i np. wyslac nam zdjęcia. Troche mi sie serce krsje,ze synka tak od razu zabiorą.

Shiz kiedy wychodzisz ze szpitala?

Martynka daj znac jak wieczorne badania. Trzymam kciuki
Dowiedzialam sie, ze lozysko szyjki nie zakrywa a nawet jesli gdzies sie styka (ograniczina widocznosc), to jedynie minimalnie, chociaz w miejscu gdzie bylo widac, pokazala mi szyjke oraz poczatek lozyska i byla tam widoczna przerwa. Wg niej mam sie nie martwic, bo male prawdopodobienstwo, ze gdzies przylega do szyjki a teraz macica bedzie dynamicznie rosla i raczej powinna je podciagnac w gore.
W najgorszym wypadku grozi mi cc. Wolalabym jednak rodzic normalnie.

Co do zabierania dziecka... mi pasowalo, ze tylko na chwile mi corke dali, bo jedyne o czym myslalam, to odpoczynek. Tak bardzo chcialam miec corke, ale nawet nie bylam w stanie sie nia cieszyc w tamtej chwili. Chcialam tylko sie wyspac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 22:14   #1552
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Co do zabierania dziecka... mi pasowalo, ze tylko na chwile mi corke dali, bo jedyne o czym myslalam, to odpoczynek. Tak bardzo chcialam miec corke, ale nawet nie bylam w stanie sie nia cieszyc w tamtej chwili. Chcialam tylko sie wyspac.
Kwestia wyboru, tego nie przewidzisz. W kazdym szpitalu, w ktorym jest mozliwosc zostania z dzieckiem, jest tez mozliwosc poproszenia zeby zabrali.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 07:29   #1553
Merssi
Raczkowanie
 
Avatar Merssi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 45
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
U mnie jest ten problem, ze ja na czczo mam za wysoki cukier, wiec nie za bardzo chce jeść tuż przed snem. I powiedzieli mi tez, ze dopiero za miesiąc, na wizycie kontrolnej, zobaczą czy włączyć mi jeszcze jeden dodatkowy posiłek - taką bardzo pozna kolacje ok 21:30.

Na chwile obecną rozpisałam sobie to tak:
9 śniadanie
11:30 II śniadanie
13:30 obiad
16 podwieczorek
18 kolacja
20 II kolacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też miałam za wysoki cukier na czczo i w poradni powiedziano mi że mam spróbować więcej się ruszać po kolacji np spacer albo jak to nie pomoże zjeść coś lekkiego przed samym pójściem spać. I to drugie pomogło. Odkąd przed snem coś zjadam rano cukier mam bardzo dobry.
Merssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 08:10   #1554
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Czy któraś z Was będzie przyjmować immunoglobulinę anty-D?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 08:30   #1555
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A ja dzis wzielam dzien wolny. Cala noc nie spalam. Bol pod zebrami sie nasila i nie wiem co zrobie jesli tak bedzie kolejne 3 miesiace

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 08:42   #1556
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Merssi Pokaż wiadomość
Ja też miałam za wysoki cukier na czczo i w poradni powiedziano mi że mam spróbować więcej się ruszać po kolacji np spacer albo jak to nie pomoże zjeść coś lekkiego przed samym pójściem spać. I to drugie pomogło. Odkąd przed snem coś zjadam rano cukier mam bardzo dobry.


Ale nie tylko na czczo mi cukier szaleje. Ogólnie tez, mam skoki spore. A nawet na głupie spacery chodzić nie mogę czy tam na basen, bo mi brzuch twardnieje, boli mnie on i czuje jakby mi coś ciągnęło szyjkę. Także pozostaje mi spróbować regulować cukier dietą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 09:22   #1557
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Dowiedzialam sie, ze lozysko szyjki nie zakrywa a nawet jesli gdzies sie styka (ograniczina widocznosc), to jedynie minimalnie, chociaz w miejscu gdzie bylo widac, pokazala mi szyjke oraz poczatek lozyska i byla tam widoczna przerwa. Wg niej mam sie nie martwic, bo male prawdopodobienstwo, ze gdzies przylega do szyjki a teraz macica bedzie dynamicznie rosla i raczej powinna je podciagnac w gore.
W najgorszym wypadku grozi mi cc. Wolalabym jednak rodzic normalnie.

Co do zabierania dziecka... mi pasowalo, ze tylko na chwile mi corke dali, bo jedyne o czym myslalam, to odpoczynek. Tak bardzo chcialam miec corke, ale nawet nie bylam w stanie sie nia cieszyc w tamtej chwili. Chcialam tylko sie wyspac.
To dobrze,że badania wyszły pozytywnie. Macica bedzie się jeszcze powiekszac i ciągnąć łożysko do góry. No wlasnie w tym czasie po porodzie i tak nie jesteśmy w stanie od razu zająć się dzieckiem, po cc szczególnie.
Doczytałam, że w regulacjach jest o tym,że można poprosić o obecność ojca na sali operacyjnej przy planowanej cc. Może ktoś spróbować. Trudno mi wypowiadać się o tym czy regulacje są przestrzegane, bo nikt ze znajomych nie narzekał,a sama dopiero dociekam czego tak naprawdę chcę. Nie chcę obecności meza na operacji, a co do przebywania z dzieckiem to przeżywam,ze dziecko zabiorą,ale myśl,że miałoby leżeć koło mnie a ja nieprzytomna.. moze jednak oni wiedzą co robią? Racja,że nic nie jest doprecyzowane w naszych szpitalach, ale chyba wolę się zdać na ich doświadczenie. Po porodzie będę już wiedziała więcej. Siostra mówiła, że pytają się na bieząco jaka jest decyzja. P.s. widzialam, ze są w niektórych krajach przyjazne cc i samemu wyciągają dziecko z brzucha. Moze nie tyle nasz kraj jest niecywilizowany, co ludzie niezbyt otwarci na te przyjazne udogodnienia.. No ale wybór powinien być.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 09:41   #1558
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A ja dzis wzielam dzien wolny. Cala noc nie spalam. Bol pod zebrami sie nasila i nie wiem co zrobie jesli tak bedzie kolejne 3 miesiace

Sent from my E5823 using Tapatalk
Jak nie przejdzie, to moze idz do lekarza, bo lepiej nie lekcewazyc bolu w ciazy, tym bardziej, ze takie bole moga miec rozne przyczyny.

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
To dobrze,że badania wyszły pozytywnie. Macica bedzie się jeszcze powiekszac i ciągnąć łożysko do góry. No wlasnie w tym czasie po porodzie i tak nie jesteśmy w stanie od razu zająć się dzieckiem, po cc szczególnie.
Doczytałam, że w regulacjach jest o tym,że można poprosić o obecność ojca na sali operacyjnej przy planowanej cc. Może ktoś spróbować. Trudno mi wypowiadać się o tym czy regulacje są przestrzegane, bo nikt ze znajomych nie narzekał,a sama dopiero dociekam czego tak naprawdę chcę. Nie chcę obecności meza na operacji, a co do przebywania z dzieckiem to przeżywam,ze dziecko zabiorą,ale myśl,że miałoby leżeć koło mnie a ja nieprzytomna.. moze jednak oni wiedzą co robią? Racja,że nic nie jest doprecyzowane w naszych szpitalach, ale chyba wolę się zdać na ich doświadczenie. Po porodzie będę już wiedziała więcej. Siostra mówiła, że pytają się na bieząco jaka jest decyzja. P.s. widzialam, ze są w niektórych krajach przyjazne cc i samemu wyciągają dziecko z brzucha. Moze nie tyle nasz kraj jest niecywilizowany, co ludzie niezbyt otwarci na te przyjazne udogodnienia.. No ale wybór powinien być.
Wybor powinien byc, oczywiscie, tym bardziej w kwestii zabierania dziecka.

Dla mnie, jesli chodzi o cc, dziwne jest, ze wpuszczaja osoby postronne na sale operacyjna i szczerze, chocby maz prosil i blagal, to nie pozwolilabym mu wejsc.
Nie wyobrazam sobie tego ze wzgledow higieny i bezpieczenstwa. Im mniej ludzi w takim miejscu, tym lepiej. Juz nie wspominajac o tym, ze ludzie sa rozni i ktos moze zwyczajnie zaslabnac, chociaz wczesniej byl pewien, ze da sobie rade. Wtedy personel musi sie skupiac na dodatkowej osobie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 10:16   #1559
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Jak nie przejdzie, to moze idz do lekarza, bo lepiej nie lekcewazyc bolu w ciazy, tym bardziej, ze takie bole moga miec rozne przyczyny.





Wybor powinien byc, oczywiscie, tym bardziej w kwestii zabierania dziecka.



Dla mnie, jesli chodzi o cc, dziwne jest, ze wpuszczaja osoby postronne na sale operacyjna i szczerze, chocby maz prosil i blagal, to nie pozwolilabym mu wejsc.

Nie wyobrazam sobie tego ze wzgledow higieny i bezpieczenstwa. Im mniej ludzi w takim miejscu, tym lepiej. Juz nie wspominajac o tym, ze ludzie sa rozni i ktos moze zwyczajnie zaslabnac, chociaz wczesniej byl pewien, ze da sobie rade. Wtedy personel musi sie skupiac na dodatkowej osobie.
U lekarza bylam 2 tyg temu dala tabletki na obnizenie kwasu w zoladku I stwierdzila ze to napewno zgaga.
Ani gaviscon Ani te tabletki nie pomagaja a bol sie nasila, po prawej stronie czyli tam gdze watroba.
Dzwonilam wczoraj do midwife bo sie zastanawialam czy jechac tam na oddzial polozniczy, czy na pogogowie, po rozmowie stwietdzila ze to raczej niz odciazowego i brzmi bardziej jak wyrostek i ze jesli wytrzymam to dzis do lekarza a jsk nie to wczoraj na pogotowie.
Szczerze ten bol jest do wytrzymania ale ze utrzymuje sie juz 4-5 tygodni staje sie to uciazliwe. Czasem wogole nie chce jesc z tego powodu bo wiem ze bedzie bolec po posilku. Kilka razy mnie zemdlilo a zeszla noc od 1 rano nie spalam bo tylko pozycja siedzaca koila bol jako tako no i spac sie nie dalo.
W zwiazku z czym rano stwietdzilam ze swiat sie nie skonczy jak do pracy nie pojde


Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Klocki lego, jak Twoje stronie o prace?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 12:34   #1560
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was będzie przyjmować immunoglobulinę anty-D?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja
Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Dla mnie, jesli chodzi o cc, dziwne jest, ze wpuszczaja osoby postronne na sale operacyjna i szczerze, chocby maz prosil i blagal, to nie pozwolilabym mu wejsc.
Nie wyobrazam sobie tego ze wzgledow higieny i bezpieczenstwa. Im mniej ludzi w takim miejscu, tym lepiej. Juz nie wspominajac o tym, ze ludzie sa rozni i ktos moze zwyczajnie zaslabnac, chociaz wczesniej byl pewien, ze da sobie rade. Wtedy personel musi sie skupiac na dodatkowej osobie.
Zgadzam się
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.