Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-05, 08:27   #3061
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Możliwe, że tak, ale co takiego bulwersującego jest w tym, że ksiądz wezwał policję do tamtego nastolatka?
A jaki paragraf złamał ten nastolatek?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:30   #3062
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87304795]Dziwię się, że ta sprawa z komunią tak rozgrzała internet. Przecież to jakaś totalna pierdoła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Gdyby muzułmanin zatrzymał na ulicy dziecko, bo je kanapkę z szynką wieprzową, naskoczył na nie, przytrzymał siłą, wypytywał o wiarę bez obecności rodziców, zadzwonił po policję, policja by przyjechała, wypytywała razem z typem, potem pouczyła dziecko i zmusiła je do odprawiania muzułmańskiej modlitwy to byłoby spoko?

Ba, gdyby coś takiego zrobił losowy katolik na ulicy o jakąś inną profanację tego typu, to policja by nie zareagowała.

Ta sprawa jest tak luźno traktowana tylko dlatego, że to ksiądz I do tego odpowiedniej wiary.

Tyle, że☠złamano nie tylko art.39 ustawy o☠postępowaniu w☠sprawach nieletnich, który nakazuje, by w☠przesłuchaniu uczestniczyli rodzice lub opiekun prawny, a☠w razie, jeśli jest to niemożliwe (co nie miało miejsca) – nauczyciel, kiedy miejscem przesłuchania jest szkoła. Ustawa nie przewiduje możliwości przesłuchania nieletniego w☠obecności księdza.

Złamano jednak więcej przepisów. Policja miała pytać chłopca, czy jest wierzący, co jest niezgodne z☠art. 53 ust. 7: „Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania”. A☠ust. 6 tego samego artykułu Konstytucji mówi, że☠„nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w☠praktykach religijnych”. Więc jeśli chłopak nie chciał spożyć hostii, to nikt nie miał prawa go do tego zmuszać, a☠przecież go– bardzo wyraźnie wbrew jego woli – do tego zmuszono. A☠także przetrzymywano go wbrew jego woli i☠bez zgody rodziców, co również jest aktem bezprawnym (Art 32§ 3. Ustawy o☠postępowaniu w☠sprawach nieletnich), bo☠chłopca nie poinformowano o☠prawie do odmowy składania wyjaśnień oraz o☠innych przysługujących mu prawach, w☠tym o☠prawie do skorzystania z☠pomocy adwokata.


https://lyszczynski.com.pl/index.php...ypluta-hostial

To nie są żarty. Mnie to nie bawi, zaczątki państwa wyznaniowego, w którym wzywa się policję, która zmusza obywateli do brania udziału w praktykach religijnych mają dla mnie słaby komediowy aspekt, ale to ja.

Do tego jeszcze to jest dziecko. Dorosły powie prosto z mostu "spie*dalaj, wariacie", dziecko wychowane w wierze katolickiej nie powie tak do księdza, bo zapewne nauczono go, że to przedstawiciel boga na ziemi. A do tego jeszcze policja. Która nie zna polskiego prawa, albo bardzo dobrze zna i ma to w piździe, że robi coś niezgodnego, bo ksiądz nakazał interwencję.

To jest jedna z najmniej pierdołowatych rzeczy w tym roku.

I nie ma żadnego publicznego sprostowania, pouczenia dla tych policjantów z góry, ani słowa. To oznacza, że cały organ generalnie zgadza się z takim postępowaniem.

To oznacza, że te heheszkowe komiksy:
- Za co siedzisz?
- Za morderstwo, Ty?
- Nie byłem dwie niedzielę pod rząd w kościele.


Stają się realną wizją na przyszłość. Z tym, że pewnie najpierw będzie grzywna i zawiasy, tak od razu zamykać nie będą.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:32   #3063
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Tak.
Jest to bulwersujące pod tym względem, że on nie złamał prawa. Rozumiem, że ja mogę wezwać policję do Ciebie, jeśli pracujesz w sobotę, a ja jestem żydówką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:37   #3064
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Możliwe, że tak, ale co takiego bulwersującego jest w tym, że ksiądz wezwał policję do tamtego nastolatka?
Wiesz co, to że wezwał policję to jeszcze pół biedy (bezzasadne wezwanie jest karane, ale ok, podejrzewam, że wielu ludzi wzywa czasem o pierdołę, więc daruję sobie).

To, że ta policja wzięła stronę księdza i zmusiła nastolatka do połknięcia, jest oburzające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jest to bulwersujące pod tym względem, że on nie złamał prawa. Rozumiem, że ja mogę wezwać policję do Ciebie, jeśli pracujesz w sobotę, a ja jestem żydówką?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ta policja zmusi Cię do wyjścia z pracy i zastosuje wobec Ciebie pouczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:41   #3065
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wiesz co, to że wezwał policję to jeszcze pół biedy (bezzasadne wezwanie jest karane, ale ok, podejrzewam, że wielu ludzi wzywa czasem o pierdołę, więc daruję sobie).

To, że ta policja wzięła stronę księdza i zmusiła nastolatka do połknięcia, jest oburzające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

I ta policja zmusi Cię do wyjścia z pracy i zastosuje wobec Ciebie pouczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A tego nie wiedziałam, że policja zmusiła go do połknięcia opłatka. Nie było opcji, że odda go księdzu? Nie było mnie tam, nie znam sytuacji, po prostu się zdziwiłam. Nie musicie na mnie naskakiwać. Tak, jeśli ktoś czuje się urażony moją pracą w sobotę/innym zachowaniem/postem na wizażu to tak, może wezwać policję i dla mnie bulwersujące może być to, co stanie się później. A nie sam fakt, że ktoś tę policję wezwie.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:44   #3066
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A tego nie wiedziałam, że policja zmusiła go do połknięcia opłatka. Nie było opcji, że odda go księdzu? Nie było mnie tam, nie znam sytuacji, po prostu się zdziwiłam. Nie musicie na mnie naskakiwać. Tak, jeśli ktoś czuje się urażony moją pracą w sobotę/innym zachowaniem/postem na wizażu to tak, może wezwać policję i dla mnie bulwersujące może być to, co stanie się później. A nie sam fakt, że ktoś tę policję wezwie.
No tak, wzywajmy sobie policję, karetki i strażaków według naszego widzimisię, niech tam sobie ludzie umierają, zabijają się, kradną, mieszkania płoną, kogo to obchodzi. Każdy ma prawo zadzwonić po odpowiednie służby, bo dzieciak nie chciał zjeść magicznego płatka.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:47   #3067
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdyby muzułmanin zatrzymał na ulicy dziecko, bo je kanapkę z szynką wieprzową, naskoczył na nie, przytrzymał siłą, wypytywał o wiarę bez obecności rodziców, zadzwonił po policję, policja by przyjechała, wypytywała razem z typem, potem pouczyła dziecko i zmusiła je do odprawiania muzułmańskiej modlitwy to byłoby spoko?

Ba, gdyby coś takiego zrobił losowy katolik na ulicy o jakąś inną profanację tego typu, to policja by nie zareagowała.

Ta sprawa jest tak luźno traktowana tylko dlatego, że to ksiądz I do tego odpowiedniej wiary.

Tyle, żezłamano nie tylko art.39 ustawy opostępowaniu wsprawach nieletnich, który nakazuje, by wprzesłuchaniu uczestniczyli rodzice lub opiekun prawny, aw razie, jeśli jest to niemożliwe (co nie miało miejsca) – nauczyciel, kiedy miejscem przesłuchania jest szkoła. Ustawa nie przewiduje możliwości przesłuchania nieletniego wobecności księdza.

Złamano jednak więcej przepisów. Policja miała pytać chłopca, czy jest wierzący, co jest niezgodne zart. 53 ust. 7: „Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania”. Aust. 6 tego samego artykułu Konstytucji mówi, że„nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia wpraktykach religijnych”. Więc jeśli chłopak nie chciał spożyć hostii, to nikt nie miał prawa go do tego zmuszać, aprzecież go– bardzo wyraźnie wbrew jego woli – do tego zmuszono. Atakże przetrzymywano go wbrew jego woli ibez zgody rodziców, co również jest aktem bezprawnym (Art 32§ 3. Ustawy opostępowaniu wsprawach nieletnich), bochłopca nie poinformowano oprawie do odmowy składania wyjaśnień oraz oinnych przysługujących mu prawach, wtym oprawie do skorzystania zpomocy adwokata.


https://lyszczynski.com.pl/index.php...ypluta-hostial

To nie są żarty. Mnie to nie bawi, zaczątki państwa wyznaniowego, w którym wzywa się policję, która zmusza obywateli do brania udziału w praktykach religijnych mają dla mnie słaby komediowy aspekt, ale to ja.

Do tego jeszcze to jest dziecko. Dorosły powie prosto z mostu "spie*dalaj, wariacie", dziecko wychowane w wierze katolickiej nie powie tak do księdza, bo zapewne nauczono go, że to przedstawiciel boga na ziemi. A do tego jeszcze policja. Która nie zna polskiego prawa, albo bardzo dobrze zna i ma to w piździe, że robi coś niezgodnego, bo ksiądz nakazał interwencję.

To jest jedna z najmniej pierdołowatych rzeczy w tym roku.

I nie ma żadnego publicznego sprostowania, pouczenia dla tych policjantów z góry, ani słowa. To oznacza, że cały organ generalnie zgadza się z takim postępowaniem.

To oznacza, że te heheszkowe komiksy:
- Za co siedzisz?
- Za morderstwo, Ty?
- Nie byłem dwie niedzielę pod rząd w kościele.


Stają się realną wizją na przyszłość. Z tym, że pewnie najpierw będzie grzywna i zawiasy, tak od razu zamykać nie będą.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No nie to jednak śmieszy. I dla mnie to jest jedna z najbardziej pierdołowatych rzeczy w tym roku.
Aż mi się przypomniała sprawa dwóch sąsiadek, które od kilkunastu lat ciągle wzywają policję i sądzą się o jakiegoś krzaka w doniczce.

I śmieszą mnie teksty, że Polska staje się państwem wyznaniowym w momencie, gdy coraz więcej ludzi odchodzi z Kościoła.
Takie internetowe histerie.

Jeśli policja złamała jakiś paragraf, to jest niestety problem z policją. Nie pierwszy raz zresztą.

Ty serio uważasz, że wyroki za niechodzenie do kościoła to realna przyszłość? No bez jaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 08:51   #3068
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87304945]No tak, wzywajmy sobie policję, karetki i strażaków według naszego widzimisię, niech tam sobie ludzie umierają, zabijają się, kradną, mieszkania płoną, kogo to obchodzi. Każdy ma prawo zadzwonić po odpowiednie służby, bo dzieciak nie chciał zjeść magicznego płatka.[/QUOTE]


Okej, pokazałaś swój poziom. Dla wielu osób, a na pewno dla księdza to nie jest magiczny opłatek. Ode mne eot, nie mam ochoty na dyskusję z osobami o ciasnych poglądach, które reagują wyśmianiem na samo słowo katolik albo ksiądz.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:54   #3069
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Okej, pokazałaś swój poziom. Dla wielu osób, a na pewno dla księdza to nie jest magiczny opłatek. Ode mne eot, nie mam ochoty na dyskusję z osobami o ciasnych poglądach, które reagują wyśmianiem na samo słowo katolik albo ksiądz.
Spoko, skoro merytorycznie się nie potrafisz odnieść, to możesz się uczepić słowa.
Ciekawe, czy rzeczywiście z równym zacietrzewieniem walczyłabyś o tę szynkę z przykładu Limonki.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:58   #3070
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Okej, pokazałaś swój poziom. Dla wielu osób, a na pewno dla księdza to nie jest magiczny opłatek. Ode mne eot, nie mam ochoty na dyskusję z osobami o ciasnych poglądach, które reagują wyśmianiem na samo słowo katolik albo ksiądz.
Serio. Całkiem normalny post, nazywający rzeczy po imieniu - sorry. Jeśli dla kogoś magiczny opłatek jest ważniejszy od innych rzeczy, które w tym czasie mogłaby robić policja (nigdy nie wiadomo), to jak dla mnie nie zasługuje, żeby nazywać się człowiekiem.

Ja rozumiem, że to dla kogoś bardzo ważną rzecz. Ale w świetle prawa to jest po prostu trochę mąki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 08:58   #3071
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Tak BTW nawet kuria uważa, że ksiądz nie powinien był wzywać policji:
https://lodz.onet.pl/kuria-zabrala-g...l-zbyt/8w5tnhm

A wyżej wspomniane pobicie księdza jest na głównej onetu, tak a propos tego, że to nie bulwersuje:
https://poznan.onet.pl/mosina-atak-n...-twarz/v1ph6pr

No, główna tvnu, główna onetu.. Żeby tak każde uderzenie kogoś w twarz "nie bulwersowało"..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 09:01   #3072
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87304990]Tak BTW nawet kuria uważa, że ksiądz nie powinien był wzywać policji:
https://lodz.onet.pl/kuria-zabrala-g...l-zbyt/8w5tnhm

A wyżej wspomniane pobicie księdza jest na głównej onetu, tak a propos tego, że to nie bulwersuje:
https://poznan.onet.pl/mosina-atak-n...-twarz/v1ph6pr

No, główna tvnu, główna onetu.. Żeby tak każde uderzenie kogoś w twarz "nie bulwersowało"..[/QUOTE]No bo normalni księża są jeszcze na tym świecie.

A z tym pobiciem to brak słów. Ale są betony w Internecie, które cieszą japę. Nie rozumiem, cieszyć się, że ktoś został pobity...

Z drugiej strony jakbym ja dostała w mordę na ulicy, to by pewnie nie pisali na pierwszych stronach gazet. Ale tutaj pewnie kwestia sensacji a nie państwa wyznaniowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:14   #3073
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A tego nie wiedziałam, że policja zmusiła go do połknięcia opłatka. Nie było opcji, że odda go księdzu? Nie było mnie tam, nie znam sytuacji, po prostu się zdziwiłam. Nie musicie na mnie naskakiwać. Tak, jeśli ktoś czuje się urażony moją pracą w sobotę/innym zachowaniem/postem na wizażu to tak, może wezwać policję i dla mnie bulwersujące może być to, co stanie się później. A nie sam fakt, że ktoś tę policję wezwie.
Mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będziesz wzywać policji czy karetki i nie usłyszysz, że niestety nikt nie przyjedzie, bo jedna pani wezwała policję na wnuczka, który nie chciał pójść do spowiedzi, a inna karetkę na syna, który nie chce połknąć syropku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:16   #3074
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
A tego nie wiedziałam, że policja zmusiła go do połknięcia opłatka. Nie było opcji, że odda go księdzu? Nie było mnie tam, nie znam sytuacji, po prostu się zdziwiłam. Nie musicie na mnie naskakiwać. Tak, jeśli ktoś czuje się urażony moją pracą w sobotę/innym zachowaniem/postem na wizażu to tak, może wezwać policję i dla mnie bulwersujące może być to, co stanie się później. A nie sam fakt, że ktoś tę policję wezwie.
No nie, wlasnie o to chodzi, ze nie moze.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:17   #3075
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No bo normalni księża są jeszcze na tym świecie.
No są. Tu jeszcze taka historyjka sprzed paru lat co do relacji kościół-dziecko-rodzice, z tym że było to w kościele prawosławnym w Niemczech. Trzyletnia dziewczynka trzy razy głośno powiedziała, że nie chce być ochrzczona, po czym kapłan w związku z tym jej nie ochrzcił. Miny rodziny - bezcenne, ale obyło się bez interwencji i nakazu policji:
http://myocn.net/watch-priest-refuse...ize-girl-says/
https://www.youtube.com/watch?v=DX3qGhcnMjk
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:23   #3076
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Ks. Wiesław Dawidowski, augustianin, tak skomentował sprawę na Facebooku: „Czy Pan Jezus wzywał siły specjalne, widząc, że Judasz przyjmuje z☠Jego rąk Komunię Świętą?”.https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...znaniowym.read


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boski komentarz

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87304795]Dziwię się, że ta sprawa z komunią tak rozgrzała internet. Przecież to jakaś totalna pierdoła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]


Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Możliwe, że tak, ale co takiego bulwersującego jest w tym, że ksiądz wezwał policję do tamtego nastolatka?
Mnie to dziwi, nie bulwersuje, bo to w sumie serio "pierdoła" i mogli to jakoś bez Policji rozwiązać.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

To, że ta policja wzięła stronę księdza i zmusiła nastolatka do połknięcia, jest oburzające.
To jest nienormalne po prostu
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:26   #3077
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Mnie to dziwi, nie bulwersuje, bo to w sumie serio "pierdoła" i mogli to jakoś bez Policji rozwiązać.
No dla mnie niepotrzebna interwencja policji to nie jest pierdoła. Tu zgadzam się z invisible - tego patrolu mogło zabraknąć w tym momencie tam, gdzie byli naprawdę potrzebni.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:30   #3078
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Okej, pokazałaś swój poziom. Dla wielu osób, a na pewno dla księdza to nie jest magiczny opłatek. Ode mne eot, nie mam ochoty na dyskusję z osobami o ciasnych poglądach, które reagują wyśmianiem na samo słowo katolik albo ksiądz.
Juz bez przesady z jakims poziome, ale to prawda, zeby to w sumie takie pierdoły wzywać Policje, serio ?
Tu wlasnie pokazuje jaka ta wspolnota katolicka jest sobie obca i jak sama jestem nią, to dla mnie jest porażka co robią ludzie wchodzący do kosciola. Dzieciak wypluł to bym mu wytłumaczyla, zapytala co sie stalo i takie. Ale jak kobieta kota kopnela i to w ciazy, to spoko. Moze wtedy powinnam raban zrobic, nawet z policja. Bo tu wychodzi, ze tak opłatek jest wazniejszy od zwierzecia. Od czlowieka w sumie tez.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No dla mnie niepotrzebna interwencja policji to nie jest pierdoła. Tu zgadzam się z invisible - tego patrolu mogło zabraknąć w tym momencie tam, gdzie byli naprawdę potrzebni.
Przeciez nie pisze, ze przyjazd Policji jest pierdoła, tylko , ze do pierodły musieli przyjechac

Ale ich zachowanie o ktorym sie dopiero dowiaduje stąd od Limonki, bo nawet tej sprawy nie śledzilam i sie w sumie o niej tu dopiero dowiedzialam, jest oburzajace i w sumie bulwersujące
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:44   #3079
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Mnie to dziwi, nie bulwersuje, bo to w sumie serio "pierdoła" i mogli to jakoś bez Policji rozwiązać.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

To jest nienormalne po prostu
ta policja to chyba dupochron był,

gdyby gdyby gadali z chłopakiem bez "poważnej" osoby to też mieliby problem


zaskoczenie sytuacją i nie wiadomo co robić


Hostię można było chyba wrzucić do wody, rozpuścić i czekać aż Pan Jezus się ulotni
taka procedura istnieje gdy bardzo chore osoby przyjmują komunię,

co nie mogą jeść, a tylko piją
przyjmuje się, po pewnym czasie Pan Jezus znika i wylanie resztek nie jest profanacją
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 09:58   #3080
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Dziwią mnie wątki typu "znam faceta od tygodnia lub dwóch, dziwnie się zachowuje, co o tym sądzicie" albo " od kilku dni piszę z facetem na jakimś portalu, pisze dziwne rzeczy, co o tym sądzicie"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 09:59   #3081
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87305157]ta policja to chyba dupochron był,

gdyby gdyby gadali z chłopakiem bez "poważnej" osoby to też mieliby problem


zaskoczenie sytuacją i nie wiadomo co robić


Hostię można było chyba wrzucić do wody, rozpuścić i czekać aż Pan Jezus się ulotni
taka procedura istnieje gdy bardzo chore osoby przyjmują komunię,

co nie mogą jeść, a tylko piją
przyjmuje się, po pewnym czasie Pan Jezus znika i wylanie resztek nie jest profanacją[/QUOTE]
No, ale była tam chyba ta poważna osoba - ksiądz

a w ogole teraz mi sie przypomnialo, ze za dzieciaka pamietam (to zalezy od kosciola ) nie wszyscy podaja od razu do buzi, wlasnie niektorzy biora do ręki. Tak samo jak niektorzy stoja, niektorzy klęczą.

Profanacja to dopiero sie tam dzieje ilu to ludzi z grzechem bierze komunię

Albo wezmą komunię, a zaraz po wyjsciu z kosciola obgaduja sąsiadkę np.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87305194]Dziwią mnie wątki typu "znam faceta od tygodnia lub dwóch, dziwnie się zachowuje, co o tym sądzicie" albo " od kilku dni piszę z facetem na jakimś portalu, pisze dziwne rzeczy, co o tym sądzicie"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Mnie to dziwi, że komuś sie chce to czytać i jeszcze odpisywać
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:01   #3082
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale była tam chyba ta poważna osoba - ksiądz
w opinii publicznej ksiądz jest pedofilem

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale była tam chyba ta poważna osoba - ksiądz
wg opinii publicznej ksiądz jest pedofilem
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:03   #3083
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87305203]w opinii publicznej ksiądz jest pedofilem[/QUOTE]
No, ale chyba nie dla tych co chodzą do kościoła i przyjmują od niego komunię

I jeśli tak jest, to powinien w sumie nie wkladac mu komunii do buzi tylko dać do ręki, bo zaraz sie tego przyczepią
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:13   #3084
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Zawsze przed upieczeniem ciasta z przepisu z neta czytam komentarze, jak 90% jest, że nie wyszło, to nie piekę :P
Ale czasami te komenty to taka stajnia Grażyn, że się w głowie nie mieści. Ostatnio wręcz zbulwersował mnie jeden pod przepisem na ciasteczka: "nie wyszły mi, rozwaliły się blebleble, ale pani zdjęcie ciasteczek ładne-z internetu?" No taka chamówa..

A co mnie dziwi, to np. przepis ma 5 składników, a w pytaniu: czy mogę zamienić składnik nr 1, 2, 3 i 4? Trochę bez sensu, to szukałabym jednak przepisu z innymi składnikami..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:24   #3085
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale była tam chyba ta poważna osoba - ksiądz
No ksiądz, który dzwoni na policję o taka pierdołę poważny to nie jest na pewno.

Zacytuję samą siebie w tym wątku, bo mi się nie chce:
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Tyle, że złamano nie tylko art.39 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, który nakazuje, by w przesłuchaniu uczestniczyli rodzice lub opiekun prawny, a w razie, jeśli jest to niemożliwe (co nie miało miejsca) – nauczyciel, kiedy miejscem przesłuchania jest szkoła. Ustawa nie przewiduje możliwości przesłuchania nieletniego w obecności księdza.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:24   #3086
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87305234]Zawsze przed upieczeniem ciasta z przepisu z neta czytam komentarze, jak 90% jest, że nie wyszło, to nie piekę :P

Ale czasami te komenty to taka stajnia Grażyn, że się w głowie nie mieści. Ostatnio wręcz zbulwersował mnie jeden pod przepisem na ciasteczka: "nie wyszły mi, rozwaliły się blebleble, ale pani zdjęcie ciasteczek ładne-z internetu?" No taka chamówa..



A co mnie dziwi, to np. przepis ma 5 składników, a w pytaniu: czy mogę zamienić składnik nr 1, 2, 3 i 4? Trochę bez sensu, to szukałabym jednak przepisu z innymi składnikami..[/QUOTE]


Bo tych ciasteczek ze zdjęcia nikt nie musiał upiec, nie wiesz?

Ja komentarze rzadko czytam. Za to denerwuje mnie gdy jest jakiś przepis, składniki i w opisie wykonania nagle pojawia się składnik, który nie był wymieniony i nie wiadomo, ile tego dać. Albo w drugą stronę - o jakimś składniku w opisie już nic nie ma i nie wiem, w którym momencie powinnam to dać, ani co z tym zrobić.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:29   #3087
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87305267]Bo tych ciasteczek ze zdjęcia nikt nie musiał upiec, nie wiesz?

[/QUOTE]

No mnie, nie chwaląc się, wyszły takie jak na zdjęciu.
A przepis mega prosty.
https://www.mojewypieki.com/przepis/...teczka-maslane
I przepraszam, autorka komentarza nie oskarżyła blogerki o to, że zdjęcie z internetu, tylko że te ciastka kupiła
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:31   #3088
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No ksiądz, który dzwoni na policję o taka pierdołę poważny to nie jest na pewno.

Zacytuję samą siebie w tym wątku, bo mi się nie chce:
A mnie ciekawi co rodzice tego dziecka zrobią, serio. Czy to tak zostawią czy jednak złożą pozew.
Mam wrażenie, niestety ostatnio zbyt często, że sporo osób się czuje bezkarnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:36   #3089
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87305287]No mnie, nie chwaląc się, wyszły takie jak na zdjęciu.
A przepis mega prosty.
https://www.mojewypieki.com/przepis/...teczka-maslane
I przepraszam, autorka komentarza nie oskarżyła blogerki o to, że zdjęcie z internetu, tylko że te ciastka kupiła [/QUOTE]

Ale fajne ciastka, zjadlabym
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-05, 10:37   #3090
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ale fajne ciastka, zjadlabym
Są mega proste, z przepisu wyszedł mi jakiś talerz ciasteczek, które zniknęły w pół godziny.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.