Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 09:46   #31
rehabilito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

W odpowiedzi na pytanie z tematu. Dobrze zafundować sobie masaż raz na jakiś czas i wypróbować u różnych masażystów, fizjoterapeutów, żeby mieć rozeznanie. Warto zadawać pytania, jak również mówić o swoich oczekiwaniach.

Ja osobiście łączę masaż klasyczny z technikami tkanek miękkich, pracą z powięzią, terapią punktów spustowych co daje bardzo dobre rezultaty zarówno w przypadku zespołów bólowych, a także w sytuacjach gdy klient oczekuje relaksu czy odprężenia.

Zapraszam mieszkańców Grodziska Wlkp. i okolic do mojego gabinetu. Każdy może przekonać się na własnej "skórze" czy taka forma terapii mu odpowiada.

Pozdrawiam
Marcin Paul
Gabinet Nowoczesnej Fizjoterapii Rehabilito
rehabilito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 09:21   #32
pawpon
Przyczajenie
 
Avatar pawpon
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Twój masażysta

Cytat:
Napisane przez Danielino Pokaż wiadomość
Witam.
Mam na imię DANIEL 29 lat. Jestem Fizjoterapeutą .Wykonuję masaż Relaksacyjny , Antycellulitowy i Głęboki . Dojeżdżam bezpośrednio do klienta lub klientki . Posiadam profesjonalne łózko. Ceny to od 60 do 100zl za 1h w przypadku masażu Relaksującego na życzenie klienta mogę masować dłużej. Pracuję jedynie na terenie Poznania i Gwarantuje 100% satysfakcji . kom. 790702755. Pozdrawiam i do Zobaczenia .
[QUOTE=Danielino;35955612]Witam.

No brawo, świetna rekomendacja, ja też mógłbym się zareklamować ale nie o to tutaj chodzi...
Pytanie u góry było o masaż i jakiego masażystę wybrać...
Polecam każdego, który wie co robi... Ale to najtrudniejsze wiedzieć który to. W każdym razie odpowiedzią dla pytania z początku wątku (ale mi się rymło) jest jedno stwierdzenie, czego pacjent/klient sobie życzy! Jeśli podczas pierwszego spotkania masażysta najpierw zanim zacznie masować porozmawia i wypyta co się dzieje, to już pierwszy dobry zwiastun, później wykonanie, które spowoduje efekt, którego masowany oczekuje i efekt gotowy.
Kolejną kwestią jest fakt, że jeden zabieg nie spowoduje, że ulecą wszelkie problemy zdrowotne, czy zmęczeniowe, tak naprawdę dopiero po pięciu zabiegach mamy definitywny efekt, a każdy następny wydłuża okres przez jaki pacjent się będzie czuł komfortowo. Dlatego naprawdę uczciwe i profesjonalne podejście do klienta, powinno obejmować informację, że seria zadziała dużo lepiej. Przy masażach after-work, relaksacyjnych także ma to znaczenie, gdyż regularne powtarzanie spotkań z masażystą, korzystnie wpływa na stres i nadmierne napięcia, a z czasem nawiązana nić zaufania i przyjaźni powoduje, że z osobą, którą znamy jest nam łatwiej się odprężyć i poddać działaniom jej/jego rąk.
pawpon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:30   #33
przewrotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 158
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

z własnego doświadczenia - mężczyzna jest lepszy, ale nie zawsze. w relaksacyjnym kobiety radzą sobie dobrze, nawet czasami lepiej niż mężczyźni, ale leczniczym zdecydowanie faceci.
przewrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 17:41   #34
Anita_09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Masaże jakie mogłabym polecić po których czuję się bardzo zrelaksowana to masaż czekoladowy, lomi-lomi- w okresie zimowym masaż gorącymi kamieniami oraz masaż kokosowy. Uwielbiam masąże które nie tylko mnie odprężają ale również pieszczą moje zmysły aromatem. Dziewczyny które mnie masują mają ukończone kursy i z rozmowy wynika, że pracowały w róznych miejscach. Salon masażu mieści się w Katowicach na rolnej 30 to jest stara ligota. Bardzo bardzo polecam. Cany zachęcające.
Anita_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 11:22   #35
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez przewrotka Pokaż wiadomość
z własnego doświadczenia - mężczyzna jest lepszy, ale nie zawsze. w relaksacyjnym kobiety radzą sobie dobrze, nawet czasami lepiej niż mężczyźni, ale leczniczym zdecydowanie faceci.
he, he. Tak jak z kucharzami, faceci zdecydowanie lepsi
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 17:20   #36
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez przewrotka Pokaż wiadomość
z własnego doświadczenia - mężczyzna jest lepszy, ale nie zawsze. w relaksacyjnym kobiety radzą sobie dobrze, nawet czasami lepiej niż mężczyźni, ale leczniczym zdecydowanie faceci.
Z mojego doświadczenia zupełnie odwrotnie
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:56   #37
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Z tego co słyszałam na Francuskiej w Warszawie, ma powstać nowe miejsce, gdzie będą pracować fajni masażyści
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 14:43   #38
kolia34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Ciekawe tylko jakie ceny, gdyż Saska Kępa jest raczej droga
kolia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:55   #39
Charlotta06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 196
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

teraz jakoś słyszałam coś o masażu miodem... zastanawiam się co to daje..
Charlotta06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:24   #40
Per Manum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Myślę, że polecenie jest najlepszą formą reklamy dla masażysty. Prócz tego co napisali poprzednicy o poziomie wiedzy, rozpoznaniu potrzeb pacjenta, proponowaniu najbardziej celowych zabiegów ja dodałbym jeszcze talent, którego rozpoznanie wymaga porównania, gdyż są tacy masażyści, których dłonie niby wykonują właściwie wszystkie techniki, lokalizują newralgiczne miejsca, niby wszystko fajnie ale jakby ręce mieli z drewna. Są też tacy, których dłonie jakby płynęły po ciele i wyraźnie czuć, że mają "to coś". Jeszcze jedna, myślę, że nawet kluczowa kwestia - czy masażysta budzi nasze zaufanie i sympatię. Czy potrafi sprawić, że znika wstyd przed nagością i wprowadza swobodną przyjazną atmosferę (nie mylić z frywolną! ). Prawda jest taka: jeśli czujemy, że masaż nam pomógł, mamy po nim dobry humor i czujemy się dobrze i komfortowo, jeśli chcemy do tego masażysty wrócić - to jest to dla nas DOBRY masażysta.
Per Manum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 08:26   #41
Trener masazysta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

nie do końca tak jest ale jedno jest pewne masażysta musi mieć pewność że z klientem jest wszystko ok nie powinno dopuszczać się do zasypiania
Trener masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 18:35   #42
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Wiem, że piszę nie w tym dziale, ale zbieram podpisy...
Bardzo proszę o podpisanie petycji

http://www.thepetitionsite.com/635/0...ztowanemu-psu/
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:39   #43
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Jak poznać dobrego masażystę?
Problem z masażystami nie polega na tym że nie potrafią wykonać masażu tylko na tym że nie potrafią pracować świadomie na układach nerwowych, mięśniowo-powięziowych, kostnych. Podstawa to dobra znajomość układu mięśniowego. Ludzi którzy znają dokładnie anatomię z masażystów znam może dwóch. A przeleciałem chyba wszystkie gabinety w swojej miejscowości
Jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie wiedzy masażysty.

Jeśli Cię boli odcinek lędźwiowy weź atlas anatomiczny i sprawdź jaki mięsień sąsiaduje z bólem. Znaleźliśmy jest mamy mięsień zębaty tylny dolny. Idziemy do masażysty kiedy zada nam pytanie w czym mogę pomóc... Mówimy boli mnie w okolicy mięśnia zębatego tylnego dolnego jeśli zdębiał i nie ma pojęcia gdzie to jest to jest niedouczony, osobiście takiemu bym się nie dał.
Sposób na pytanie "Co Pani oczekuje od masażu" - fajnie kolega że znasz psychologie reklamy ale jeśli ktoś do Ciebie przychodzi z łękotką na pierwszy rzut oka widzisz czego oczekuje od Ciebie i gdzie go boli. Takie pytanie nadaje się co najwyżej u eksperta od masaży kosmetycznych.

W końcu znaleźliśmy masażystę który zna anatomię (no nie powiem powinien znać jeszcze odpowiednik nazwy łacińskiej ale to już ze świecą szukać) Super teraz wiemy że wie w ogóle na czym pracuje. Teraz musimy się dowiedzieć co w ogóle wie na temat masowania.
I tu przychodzi nam do pomocy wywiad po którym będziemy wiedzieć czy ma wiedzę teoretyczną w danej działce. Pierwsza podstawowa rzecz to dokładny wywiad chorób czyli masażysta sprawdza czy nie ma przeciwskazań do zabiegu i czy nie zaszkodzi pacjentowi. Jeśli wywiad ogranicza się do 3 jednostek chorobowych to znowu albo masażysta jest już wypalony zawodowo albo jest niedouczony. Samo wykonanie zabiegu zawsze będzie różne a im bardziej myślący masażysta tym każdy zabieg będzie inny od poprzedniego bo będzie techniki korygował do indywidualnych potrzeb danego organizmu.
To tyle jeśli chodzi o sprawdzanie masażystów przy pierwszym podejściu


Wybaczcie ale muszę to napisać
A teraz niespodziana pierwszy masaż nie ma prawa boleć!! Jest to masaż przygotowawczy do leczenia, dalsze zabiegi mają prawo być na granicy bólu ale nie boleć!! Są jednostki chorobowe w których stosuje się za prze bodźcowanie jak rwy które bywają bolesne, ale nie muszą można prace na punktach maksymalnych zastąpić masażem segmentarnym czyli suchym. Wygodniejsze dla pacjenta mniej wygodne dla masażysty bo trzeba znać dobrze układ nerwowy.

Ciągle jak ktoś przyjdzie do mnie na masaż z nowych klientów wielkie oczy "to masaż nie boli" boże co wy tym ludziom robicie... ?
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 05:42   #44
Per Manum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Ach ta☠młodzież... Jedna z podstawowych zasad reklamy mówi o tym, że krytykowanie konkurencji jest ryzykowne, bo wytwarza w kliencie wrażenie Twojej agresywności a z drugiej strony podważa przejrzystość Twoich kompetencji, skoro potrzebujesz je wzmocnić dezawuowaniem cudzych. Myślę, że szafowanie łacińskimi nazwami anatomicznymi dla przytłaczającej większości pacjentów jest po prostu dziecinadą i popisywaniem się a z pewnością świetnie wiesz, że znajomość anatomii to tylko baza do pracy. Możesz recytować łacińskie nazwy obudzony w środku nocy ale to nie zrobi z Ciebie dobrego masażysty, tak jak znajomość historii sztuki nie uczyni Cię artystą rzeżbiarzem. Na pewno czeka Cię jeszcze dużo lekcji pokory, zanim będziesz naprawdę dobrym masażystą. Życzę wielu zadowolonych pacjentów - to oni są prawdziwym kapitałem masażysty.
Per Manum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:29   #45
filomena4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Na początku była sceptyczna jeśli chodzi o masaże oduchdzające, ale odkąd zaczęłam chodzić na nie regularnie widzę niewielką poprawę, oczywiście przy ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu
W krk moge polecić Jumrio
filomena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 13:53   #46
juliakaminska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

a masaż wzmacniasz ćwiczeniami i dietą, czy na samym masażu polegasz?
juliakaminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 10:05   #47
aga9191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Najlepszymi masażystami są mężczyźni. Co do tego nie ma wątpliwości zawsze jak idę do masażysty to tylko do faceta lubię wielkie ręce na moim drobnym ciałku
aga9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 13:49   #48
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez assia1709 Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym chodzić na masaż, ponieważ mam bardzo zbite uda i łydki. Nie zależy mi na masażu całego ciała ale właśnie jego dolnej połowy. Wiem, że to masażysta powinien mi doradzić, jaki masaż wybrać ale pewnie poleci masaż całego ciała. Możecie pomóc?? Może doradźcie mi jak rozpoznać dobrego masażystę?? Kompletnie się na tym nie znam, a nie chciałabym niepotrzebnie wydawać pieniędzy...
Zasięgnij porady w jakiejś dobrej i cieszącej dobrą opinią przychodni. Masz rację wydawać pieniędzy na byle jaki masaż nie warto, bo z jednej strony stracisz czas, z drugiej pieniądze.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:04   #49
Cloey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

i trzeba sprawdzać uprawnienia, bo są masażyści po kilkutygodniowych kursach, mający minimalne pojęcie o anatomii
Cloey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 10:32   #50
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez Cloey Pokaż wiadomość
i trzeba sprawdzać uprawnienia, bo są masażyści po kilkutygodniowych kursach, mający minimalne pojęcie o anatomii
Masażysta po kursie nie będzie pracować w ośrodku zdrowia, to jedno.

Po kursach to w Spa, w prywatnych gabinetach tj., masaże relaksacyjne, miodem, bambusami, gorącymi kamieniami.

Aby mieć uprawnienia do zawodu (czyt. pracować w przychodni/na oddziale) to trzeba zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 11:12   #51
Ewelina_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 13
Jaki masaż wybrać?

Witajcie Dziewczyny,

Mam ogromną prośbę, abyście pomogły mi ostatecznie zdecydować, jaki masaż mam wybrać. Przede wszystkim chodzi mi o jakiś zabieg antycellulitowy, wyszczuplający. Nie znam się kompletnie, więc wszelkie rady mile widziane. Mam propozycję masażu bańkami chińskimi + terapia podciśnieniowa (nie wiem, co to dokładnie, jakimś specjalnym aparatem), godzina takiego zabiegu 80zł z dojazdem do mnie do domu.

Zapewne cena jest adekwatna do zabiegu, niby po 4-5 zabiegach widać efekty, ale zaleca się serię 10 zabiegów, więc 800zł nie moje. Najbardziej boję się tego, że efektów nie będzie, albo będą marne i tak czy inaczej będzie to 800zł wyrzucone w błoto. Dlatego zastanawiam się czy warto czy może lepiej zdecydować się na jakiś bardziej "standardowy" masaż, jak szukałam to oferty krążą tak od 30 do 40zł za godzinę (całe nogi).

Może macie jakieś doświadczenie z tego typu zabiegami i możecie coś doradzić? Pozdrawiam
Ewelina_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 21:09   #52
MussoNesca
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki masaż wybrać?

Masaż jak masaż, ale nie bez znaczenia jest masażysta Poważnie rzecz biorąc, to klasyczny masaż uwzględniający rozbicie limfy, będzie najlepszy.
MussoNesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 17:39   #53
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać?

Klasyczny, jeśli do tego masz zastój chłonki to drenaż limfatyczny.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 18:48   #54
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jaki masaż wybrać?

a domowe masaże nie dadzą takiego efektu? trzeba tyle płacić...
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 19:33   #55
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać?

Cytat:
Napisane przez jokasiu Pokaż wiadomość
a domowe masaże nie dadzą takiego efektu? trzeba tyle płacić...
Jaki to jest "masaż domowy"?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 07:10   #56
DariaKwia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 57
Dot.: Jaki masaż wybrać?

Z bańkami chińskimi trzeba uważać, jak się ma problemy z naczyńkami...
DariaKwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 19:53   #57
CebulowaKsiezniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki masaż wybrać?

To zdecydowanie najlepsza banka chinska
CebulowaKsiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 20:48   #58
agusialubusia
Przyczajenie
 
Avatar agusialubusia
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki masaż wybrać?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5289994 9]Jaki to jest "masaż domowy"? [/QUOTE]
To chyba sugestia do domowych, amatorskich praktyk masażu. Masz może jakiś link do tego typu usługi chętnie bym poczytała.
agusialubusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 14:21   #59
TomaszIP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki masaż wybrać?

Najlepszy jest masaż relaksacyjny z aromaterapią czasami sam się wybieram na taki zabieg by się zrelaksować po trudach dnia codziennego.
TomaszIP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 17:15   #60
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać?

Cytat:
Napisane przez TomaszIP Pokaż wiadomość
Najlepszy jest masaż relaksacyjny z aromaterapią czasami sam się wybieram na taki zabieg by się zrelaksować po trudach dnia codziennego.
Masaż relaksacyjny nie wpływa na cellulit, o czym jest wątek.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 12:04:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.