boję się dzieci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-06, 12:56   #31
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
W tej opcji pozostaje tylko popełnić samobójstwo.
No niekoniecznie. Mimo że sprawy nie mają się dobrze to tym co już zostali powołani na świat pozostaje tylko żyć aby mieć jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko i namawiać do tego innych, licząc że odwlecze to w jakimś stopniu nieuniknione. Starać się pozytywnie wpływać na swoje najbliższe otoczenie, edukować. Nie tylko w zakresie ekologii, ale także zdrowia publicznego, antykoncepcji. Im bardziej wykształcone kobiety i mające więcej praw tym mniejszy jest przyrost naturalny.

Tworzenie natomiast nowych ludzi, nie mając nawet pewności, że będzie się w stanie zapewnić im podstawowe potrzeby jest niezbyt roztropne i na pewno ma mało wspólnego z altruizmem. Ogólnie jestem daleka od zakazywania rodzenia dzieci w ogóle. Zmierzam jednak do tego, że posiadanie dziecka jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Jak ktoś robi 5 dzieci na zasadzie jakoś to będzie, moją misją życiową jest być matką to bardzo krótkowzroczne, żeby nie powiedzieć głupie. Jak jakaś para nie decyduje się na potomstwo to chwała im za to dla dobra reszty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 14:30   #32
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

To prawda, że roztropność jest baardzo wskazana, kiedy ktoś decyduje się na dziecko/dzieci.

Zgadzam się, że jest pewien ułamek społeczeństwa-patologia, które bezmyślnie sprowadza na świat kolejne dzieci, ale jest to pewien margines, bo na drugiej szali są ludzie wykształceni, z pieniędzmi, których stać na posiadanie większej ilości dzieci-rozsądnie planują ich teraźniejszość i przyszłość, dbają by wychować dobrych ludzi, radzących sobie w życiu, mających duży (dobry) wpływ na innych i to jest już trochę altruistyczne, choć pewnie też trochę egoistyczne, bo przecież możemy być wtedy dumni z tak wielkiego sukcesu jaki osiągnęliśmy własną pracą
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:13   #33
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: boję się dzieci

Ale nikt nie planuje dziecka z myślą "poświęcę się". Tylko zaczyna się od "chcę mieć dziecko".

Każdy jest egoistą (to zdrowe) i większość rzeczy, które robimy jest egoistyczna. Więc pisanie, że posiadanie dziecka jest altruistyczne jest bzdurą. Zarówno posiadanie jak i nieposiadanie jest zdrowym egoizmem. Robimy dokładnie to, czego chcemy. I tak powinno być.


Są wyjątki - siedmioro dzieci bez środków do życia, albo urodzenie, bo trzeba itd. Ale większość tych decyzji jest spoko.


Chodzi tylko o to, że z jakiegoś powodu nieposiadanie dziecka jest uznane za super egoistyczne, kiedy to dokładnie to samo, co posiadanie, kierowane dokładnie tą samą potrzebą bądź jej brakiem.


Czy osoba, która chce zjeść pączka jest bardziej egoistyczna, która nie chce go zjeść i odwrotnie? No nie.


Różnica jest taka, że chcąc dziecko, na które nie jesteśmy gotowi możemy mu zrobić krzywdę i przyczyniamy się do przeludnienia. A chcąc, ale nie rodząc krzywdzimy tylko siebie.


Więc nie chcenie dziecka jest trochę lepsze z punktu widzenia świata. Ale nie oszukujmy się, ja nie chcę dziecka, bo nie chcę, a nie bo jest przeludnienie. I nie wmawiajcie mi, że nieposiadanie jest takie altruistyczne, bo ktoś tak bardzo chce, ale oj, przeludnienie. No błagam. Albo ktoś chce dziecko, bo chce komuś pieluchy zmieniać. To niech idzie do domu starców jako wolontariusz. A jednak to nie o to poświęcenie chodzi, tylko o chęć dziecka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:26   #34
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale nikt nie planuje dziecka z myślą "poświęcę się". Tylko zaczyna się od "chcę mieć dziecko".

Każdy jest egoistą (to zdrowe) i większość rzeczy, które robimy jest egoistyczna. Więc pisanie, że posiadanie dziecka jest altruistyczne jest bzdurą. Zarówno posiadanie jak i nieposiadanie jest zdrowym egoizmem. Robimy dokładnie to, czego chcemy. I tak powinno być.


Są wyjątki - siedmioro dzieci bez środków do życia, albo urodzenie, bo trzeba itd. Ale większość tych decyzji jest spoko.


Chodzi tylko o to, że z jakiegoś powodu nieposiadanie dziecka jest uznane za super egoistyczne, kiedy to dokładnie to samo, co posiadanie, kierowane dokładnie tą samą potrzebą bądź jej brakiem.


Czy osoba, która chce zjeść pączka jest bardziej egoistyczna, która nie chce go zjeść i odwrotnie? No nie.


Różnica jest taka, że chcąc dziecko, na które nie jesteśmy gotowi możemy mu zrobić krzywdę i przyczyniamy się do przeludnienia. A chcąc, ale nie rodząc krzywdzimy tylko siebie.


Więc nie chcenie dziecka jest trochę lepsze z punktu widzenia świata. Ale nie oszukujmy się, ja nie chcę dziecka, bo nie chcę, a nie bo jest przeludnienie. I nie wmawiajcie mi, że nieposiadanie jest takie altruistyczne, bo ktoś tak bardzo chce, ale oj, przeludnienie. No błagam. Albo ktoś chce dziecko, bo chce komuś pieluchy zmieniać. To niech idzie do domu starców jako wolontariusz. A jednak to nie o to poświęcenie chodzi, tylko o chęć dziecka.
Nie tylko. Ja, na przykład, oprócz tego, że w pewnym momencie życia chciałam mieć dziecko, to chciałam też zostawić po sobie coś dobrego dla ogółu, jakiś dobry ślad kiedy mnie już nie będzie.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:30   #35
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie tylko. Ja, na przykład, oprócz tego, że w pewnym momencie życia chciałam mieć dziecko, to chciałam też zostawić po sobie coś dobrego dla ogółu, jakiś dobry ślad kiedy mnie już nie będzie.
Czyli jedna z najbardziej egoistycznych podudek, jakie można mieć.

Dziecko jako rzecz, która zbliża Cię do nieśmiertelności najbardziej, jak to fizycznie możliwe.

Z tego samego powodu artysci chcą tworzyć wielkie dzieła, a naukowcy zmieniać świat.

To nic złego. To zdrowe ludzkie podejście. Ale egoistyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:51   #36
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Ukrywana niechec malzonka do posiadania dzieci lub bezplodnosc jest jedna z przeslanek stwierdzenia nieważności małżeństwa.
Ale ona nie ukrywa. I dopóki nie ukrywa, a mąż się z tym godzi, to ja nie widzę problemu. Problem by był, gdyby wciskała mu kit, że chce.

Nie dziwi mnie chęć posiadania dziecka, w końcu jesteśmy ssakami, mamy instynkt rozmnażania. Poza tym mamy głęboko wpojoną tę misję "idźcie i zaludniajcie ziemię", ale fakt faktem, że już jedną zaludniliśmy, a drugiej jeszcze nie znaleźliśmy.

Choć pozostawienia po sobie śladu to jeden z najsłabszych powodów jak dla mnie. Trzeba mieć do tego duże ego. Poza tym nie lepiej napisać książkę albo wynaleźć coś, co się jednak ludzkości przysłuży? Trochę Twojego DNA w ciele inne osoby to żaden ślad jak dla mnie.

Zgadzam się, że posiadanie dziecka jest tak samo egoistyczne jak nieposiadanie. Ludzie to robią, bo ich to jednak bawi. Gorzej jak nie bawi, a robią, bo muszą, bo wypada, bo coś powinno po mnie zostać. Takie dzieci nie mają wtedy lekko.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:58   #37
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Czyli jedna z najbardziej egoistycznych podudek, jakie można mieć.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Dziecko jako rzecz, która zbliża Cię do nieśmiertelności najbardziej, jak to fizycznie możliwe.

Z tego samego powodu artysci chcą tworzyć wielkie dzieła, a naukowcy zmieniać świat.

To nic złego. To zdrowe ludzkie podejście. Ale egoistyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chęć by dziecko było kimś dobrym i tym przyczyniło się do poprawy, ulepszenia świata, to egoizm? Nie do końca.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale ona nie ukrywa. I dopóki nie ukrywa, a mąż się z tym godzi, to ja nie widzę problemu. Problem by był, gdyby wciskała mu kit, że chce.

Nie dziwi mnie chęć posiadania dziecka, w końcu jesteśmy ssakami, mamy instynkt rozmnażania. Poza tym mamy głęboko wpojoną tę misję "idźcie i zaludniajcie ziemię", ale fakt faktem, że już jedną zaludniliśmy, a drugiej jeszcze nie znaleźliśmy.

Choć pozostawienia po sobie śladu to jeden z najsłabszych powodów jak dla mnie. Trzeba mieć do tego duże ego. Poza tym nie lepiej napisać książkę albo wynaleźć coś, co się jednak ludzkości przysłuży? Trochę Twojego DNA w ciele inne osoby to żaden ślad jak dla mnie.

Zgadzam się, że posiadanie dziecka jest tak samo egoistyczne jak nieposiadanie. Ludzie to robią, bo ich to jednak bawi. Gorzej jak nie bawi, a robią, bo muszą, bo wypada, bo coś powinno po mnie zostać. Takie dzieci nie mają wtedy lekko.
Nie posiadanie jest jednak znacznie łatwiejsze
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 15:58   #38
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie tylko. Ja, na przykład, oprócz tego, że w pewnym momencie życia chciałam mieć dziecko, to chciałam też zostawić po sobie coś dobrego dla ogółu, jakiś dobry ślad kiedy mnie już nie będzie.
A skąd pewność, że zostawisz dobry ślad? Że twoje dziecko jak dorośnie nie będzie oszustem, ksenofobem, agresorem albo nawet dyktatorem? Jasne, można się starać wychować dziecko jak najlepiej i wpoić mu pewne wartości, ale czy ci się uda to już nie masz za bardzo wpływu, bo potomek jest osobnym bytem, a nie twoją ręką czy nogą, o której decydujesz w 100%.

Ile to w przypadku przestępstw czy terrorystów płaczących rodziców, którzy mówią 'to nie moje dziecko, nie tak go wychowałem'.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:02   #39
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Chęć by dziecko było kimś dobrym i tym przyczyniło się do poprawy, ulepszenia świata, to egoizm? Nie do końca.
Jeśli to musi być koniecznie genetycznie twoje, urodzone przez ciebie potomstwo, to tak. Wybierasz produkowanie ludzi, którzy mają ulepszać świat, zamiast sama się zająć ulepszaniem świata.
Zresztą rozmnażając się nigdy nie masz pewności czy twoje dziecko zechce się do czegokolwiek przyczyniać, czy nie będzie psychopatą itp. To loteria.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość

Nie posiadanie jest jednak znacznie łatwiejsze
Łatwiejsze dla kogo i co to znaczy łatwiejsze? To subiektywne słowo. Dla kogoś, kto bardzo chce mieć dzieci, życie bez dziecka będzie trudne.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:02   #40
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
[LEFT]
Chęć by dziecko było kimś dobrym i tym przyczyniło się do poprawy, ulepszenia świata, to egoizm? Nie do końca.

Przeczytaj swoje wypowiedzi - chcę, chcę, chcę, chcę.



Chcesz, żeby przyczyniło się do poprawy świata. A może zostanie seryjnym mordercą i odbierze wiele żyć? Albo zostanie narkomanem i będzie żerował na zasiłkach od państwa? Chcieć to ty sobie możesz kucyka.


Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
[LEFT]
Nie posiadanie jest jednak znacznie łatwiejsze

Idź z tym tekstem do kliniki leczenia niepłodności i IVF.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2019-01-06 o 16:04
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:14   #41
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: boję się dzieci

To wcale nie musi być żaden seryjny morderca. Nie oszukujemy się, większość ludzi dla świata kompletnie nic nie znaczy. Ludzi którzy zmieniają świat jest bardzo mało. Jaka jest szansa, że takie będzie nasze dziecko? Pewnie łatwiej jest wygrać w totolotka.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 16:26   #42
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie tylko. Ja, na przykład, oprócz tego, że w pewnym momencie życia chciałam mieć dziecko, to chciałam też zostawić po sobie coś dobrego dla ogółu, jakiś dobry ślad kiedy mnie już nie będzie.
Tak jak juz zostalo napisane. Matki seryjnych mordercow też pewnie mialy nadzieję i dobre intencje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:28   #43
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: boję się dzieci

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86333195]To wcale nie musi być żaden seryjny morderca. Nie oszukujemy się, większość ludzi dla świata kompletnie nic nie znaczy. Ludzi którzy zmieniają świat jest bardzo mało. Jaka jest szansa, że takie będzie nasze dziecko? Pewnie łatwiej jest wygrać w totolotka.
[/QUOTE]


Już też nie wypaczajmy słów Golgie. Ona nie pisała w kontekście, że wynajdzie lek na raka, tylko że będzie dobrym człowiekiem, komuś pomoże, coś tam zrobi.


Ja tak to zrozumiałam.


Po prostu na to nie ma żadnej pewności, bo szuj nie brakuje na świecie, tak samo jak dobrych ludzi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:39   #44
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Już też nie wypaczajmy słów Golgie. Ona nie pisała w kontekście, że wynajdzie lek na raka, tylko że będzie dobrym człowiekiem, komuś pomoże, coś tam zrobi.


Ja tak to zrozumiałam.


Po prostu na to nie ma żadnej pewności, bo szuj nie brakuje na świecie, tak samo jak dobrych ludzi.
To nawet. To nie jest czarno białe. Nie wiem, czy jest taki człowiek, ktory daje tylko dobro, nie sprawia przykrosci, nie utrudnia komuś życia etc.
A już na pewno ogół ludzkosci nie przyczynia się do dobrych rzeczy, a każdy z nas do tego ogółu należy i przykłada cegiełkę do tego globalnego nieszczęścia.

Jak dla mnie posiadanie dzieci jest czysto biologiczna potrzeba. I nie doszukiwałabym się niczego więcej.
Czy się to komuś podoba czy nie, jesteśmy ssakami i część potrzeb mamy zbieżnych z innymi gatunkami.
A czy brak chęci posiadania dzieci to jakiś defekt, efekt ewolucji, czy jak to tam nazwac- być może. Może wyjdzie nam to na dobre, może nie.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-01-06 o 16:40
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:45   #45
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86333299]
A czy brak chęci posiadania dzieci to jakiś defekt, efekt ewolucji, czy jak to tam nazwac- być może. Może wyjdzie nam to na dobre, może nie.[/QUOTE]W jakim sensie defekt? Biologia jest bardziej skomplikowana niż "produkujmy potomstwo, więcej potomstwa, jak najwięcej potomstwa!".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:47   #46
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: boję się dzieci

Mnie się właśnie takie decydowanie za dziecko wydaje egoistyczne. Ma być takie czy śmakie, robić to czy to. A kija. To osoby byt, osoba ludzka. Będzie sobie robiło, co będzie chciało. Wielu rodziców próbuje na dzieciach wymuszać takie postępowanie wg ich standardów. A to nie o to chodzi, dziecko nie jest dla Ciebie, jest dla siebie.

Nie wiem też, czy nieposiadanie dziecka jest łatwiejsze. Jak jest dobrowolne, to pewnie tak. Tylko czy zawsze musimy robić rzeczy trudne? Równie dobrze można mnie nazwać egoistką, bo nie robię niczego dla innych. Przecież mogłam skończyć medycynę, wyjechać w ramach lekarzy bez granic do jakiegoś trzeciego świata i nieodpłatnie ratować najbiedniejszych podczas jakiejś epidemii. Wolę mieć przyjemną pracę i żyć wygodnie w Polsce. No cóż, jestem egoistką. Większość z nas jest.

Nie wierzę w te altruistyczne powody posiadania dzieci. Sama mam psy i mogłabym wciskać kit, że to takie altruistyczne i beze mnie siedziałyby w schronisku. Przecież bez psów jest łatwiej. Bo brudzą i trzeba je wyprowadzać. Ale to gó.no prawda. Mam je, bo to lubię. Sprzątanie kup i zasyfione mieszkanie to tylko cena, którą płacę za tę przyjemność.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:51   #47
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Mnie się właśnie takie decydowanie za dziecko wydaje egoistyczne. Ma być takie czy śmakie, robić to czy to. A kija. To osoby byt, osoba ludzka. Będzie sobie robiło, co będzie chciało. Wielu rodziców próbuje na dzieciach wymuszać takie postępowanie wg ich standardów. A to nie o to chodzi, dziecko nie jest dla Ciebie, jest dla siebie.

Nie wiem też, czy nieposiadanie dziecka jest łatwiejsze. Jak jest dobrowolne, to pewnie tak. Tylko czy zawsze musimy robić rzeczy trudne? Równie dobrze można mnie nazwać egoistką, bo nie robię niczego dla innych. Przecież mogłam skończyć medycynę, wyjechać w ramach lekarzy bez granic do jakiegoś trzeciego świata i nieodpłatnie ratować najbiedniejszych podczas jakiejś epidemii. Wolę mieć przyjemną pracę i żyć wygodnie w Polsce. No cóż, jestem egoistką. Większość z nas jest.

Nie wierzę w te altruistyczne powody posiadania dzieci. Sama mam psy i mogłabym wciskać kit, że to takie altruistyczne i beze mnie siedziałyby w schronisku. Przecież bez psów jest łatwiej. Bo brudzą i trzeba je wyprowadzać. Ale to gó.no prawda. Mam je, bo to lubię. Sprzątanie kup i zasyfione mieszkanie to tylko cena, którą płacę za tę przyjemność.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:55   #48
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: boję się dzieci

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86333323]W jakim sensie defekt? Biologia jest bardziej skomplikowana niż "produkujmy potomstwo, więcej potomstwa, jak najwięcej potomstwa!".[/QUOTE]Tak mi się nazwało, nie wiem czy to defekt, czy nie. Ale generalnie raczej mało kto sobie wyobraża, żeby nagle wszyscy ten "defekt"mieli. Ale to teraz. Byc może w przyszlosci nie będziemy tego aspektu biologii wcale potrzebowali i wyjdzie to ludzkości na dobre.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:59   #49
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Mnie się właśnie takie decydowanie za dziecko wydaje egoistyczne. Ma być takie czy śmakie, robić to czy to. A kija. To osoby byt, osoba ludzka. Będzie sobie robiło, co będzie chciało. Wielu rodziców próbuje na dzieciach wymuszać takie postępowanie wg ich standardów. A to nie o to chodzi, dziecko nie jest dla Ciebie, jest dla siebie.
Dokładnie, moi rodzice są dobrym przykładem na to. Przez to, że żyję nie tak jak oni sobie wyobrażają i ze mam inne poglądy spotykam się z wyzwiskami i manipulacją z ich strony. Niektórzy powinni się klonowac, a nie dzieci robić, wtedy wszystko byłoby po ich myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 17:03   #50
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: boję się dzieci

ja nie widzę w tym nic dziwnego. jestem po 30 i też nie przepadam za dziećmi, sprawy ciąży i porodu przerażają mnie tak samo teraz jak 10 lat temu. Nie każdy musi mieć dzieci
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 17:03   #51
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Mnie się właśnie takie decydowanie za dziecko wydaje egoistyczne. Ma być takie czy śmakie, robić to czy to. A kija. To osoby byt, osoba ludzka. Będzie sobie robiło, co będzie chciało. Wielu rodziców próbuje na dzieciach wymuszać takie postępowanie wg ich standardów. A to nie o to chodzi, dziecko nie jest dla Ciebie, jest dla siebie.

Nie wiem też, czy nieposiadanie dziecka jest łatwiejsze. Jak jest dobrowolne, to pewnie tak. Tylko czy zawsze musimy robić rzeczy trudne? Równie dobrze można mnie nazwać egoistką, bo nie robię niczego dla innych. Przecież mogłam skończyć medycynę, wyjechać w ramach lekarzy bez granic do jakiegoś trzeciego świata i nieodpłatnie ratować najbiedniejszych podczas jakiejś epidemii. Wolę mieć przyjemną pracę i żyć wygodnie w Polsce. No cóż, jestem egoistką. Większość z nas jest.

Nie wierzę w te altruistyczne powody posiadania dzieci. Sama mam psy i mogłabym wciskać kit, że to takie altruistyczne i beze mnie siedziałyby w schronisku. Przecież bez psów jest łatwiej. Bo brudzą i trzeba je wyprowadzać. Ale to gó.no prawda. Mam je, bo to lubię. Sprzątanie kup i zasyfione mieszkanie to tylko cena, którą płacę za tę przyjemność.
Dla mnie to jest (pogrubione) po prostu toksyczne. Tacy ludzie chcą zwykle rządzić wszystkimi, ale tylko dziećmi im wychodzi - bo są od nich zależne.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 17:04   #52
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: boję się dzieci

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86333368]Dokładnie, moi rodzice są dobrym przykładem na to. Przez to, że żyję nie tak jak oni sobie wyobrażają i ze mam inne poglądy spotykam się z wyzwiskami i manipulacją z ich strony. Niektórzy powinni się klonowac, a nie dzieci robić, wtedy wszystko byłoby po ich myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nope, biologia też tak nie działa
Z twoich genów może wyjść setki różnych wariantów, a jak dodamy do tego kwestie epigenetyka to już w ogóle. Przecież bliźnięta jednojajowe też tylko pozornie są identyczne, a jednak mogą się znaczenie różnić charakterem, a nawet chorobami.

Chociaż ogólnie się zgadzam. Dziecko to nie przedłużenie rodzica tylko osobny byt. Też mam w otoczeniu aż nazbyt wiele przykładów rodziców, którzy nie potrafią tego zaakceptować. Z resztą dużo ludzi nawet nie powinno mieć zwierząt, tylko misie pluszowe. Traktowanie przedmiotowe istot żywych, które są słabsze i zależne od nas jest powszechnym problemem.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-01-06 o 17:09
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 17:16   #53
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Już też nie wypaczajmy słów Golgie. Ona nie pisała w kontekście, że wynajdzie lek na raka, tylko że będzie dobrym człowiekiem, komuś pomoże, coś tam zrobi.


Ja tak to zrozumiałam.


Po prostu na to nie ma żadnej pewności, bo szuj nie brakuje na świecie, tak samo jak dobrych ludzi.
Dobrze zrozumiałaś, ufff, danke
To prawda, że nie ma pewności, ale swoją dobrą robotą jestem w stanie zwiększyć szansę na to, że jednak będzie dobrze
W historii przodków też nie ma seryjnych morderców, więc jeśli im się jakoś udało, to mi też powinno

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Mnie się właśnie takie decydowanie za dziecko wydaje egoistyczne. Ma być takie czy śmakie, robić to czy to. A kija. To osoby byt, osoba ludzka. Będzie sobie robiło, co będzie chciało. Wielu rodziców próbuje na dzieciach wymuszać takie postępowanie wg ich standardów. A to nie o to chodzi, dziecko nie jest dla Ciebie, jest dla siebie.

Nie wiem też, czy nieposiadanie dziecka jest łatwiejsze. Jak jest dobrowolne, to pewnie tak. Tylko czy zawsze musimy robić rzeczy trudne? Równie dobrze można mnie nazwać egoistką, bo nie robię niczego dla innych. Przecież mogłam skończyć medycynę, wyjechać w ramach lekarzy bez granic do jakiegoś trzeciego świata i nieodpłatnie ratować najbiedniejszych podczas jakiejś epidemii. Wolę mieć przyjemną pracę i żyć wygodnie w Polsce. No cóż, jestem egoistką. Większość z nas jest.

Nie wierzę w te altruistyczne powody posiadania dzieci. Sama mam psy i mogłabym wciskać kit, że to takie altruistyczne i beze mnie siedziałyby w schronisku. Przecież bez psów jest łatwiej. Bo brudzą i trzeba je wyprowadzać. Ale to gó.no prawda. Mam je, bo to lubię. Sprzątanie kup i zasyfione mieszkanie to tylko cena, którą płacę za tę przyjemność.
Wiesz, nikt tu nie mówi o patologicznym wymuszaniu, ale wychowywać się jednak powinno i przekazywać wzorce i wartości, pokazać dziecku świat, wprowadzić w niegoPodstawy muszą być ,bo takie -róbta co chceta nie kończy się dobrze
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 21:09   #54
ona_jest_ok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 76
Dot.: boję się dzieci

Masz super narzeczonego i fajną relacje, że potraficie szczerze ze sobą rozmawiać. Bierzcie ślub i bądźcie szczęśliwi, a potem sama zobaczysz co chcesz. Jesteś jeszcze młoda i możesz wszystko
ona_jest_ok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 23:00   #55
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: boję się dzieci

Autorko też od lat się wacham, chociaż z biegiem lat przechylam się w stronę posiadania dzieci. Najgorsze to chyba zamknąć się na jedną opcje i nie dopuszczać drugiej. W życiu wszystko się może pozmieniać, może Ci się zachce, a może jednak nie. Nie ma co się zamartwiać na zapas. Jeszcze nie jesteś w tym wieku, w którym trzeba podejmować ostateczną decyzję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2019-01-06 o 23:01
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 08:12   #56
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Takie obawy ma wiele osób. Myślę, że nawet lepiej, bo to oznacza, ze mają pewną świadomosć, że np. wychowanie dziecka można skaszanić i znisczyć komuś życie. Dzięki temu można się przygotować, dowiedzieć, poczytać, porozmawiać z mądrzejszymi od siebie. I to jest połowa sukcesu.
W rodzicielstwie nie ma miejsca na perfeksjonizm i superkontrolę jeśli człowiek chce zachować zdrowie psychiczne. Trzeba umieć odpuścić i zaakceptować, że dziecko to odrębny człowiek i dzięki niemu zdarzy się mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji.
I tak, czasu wolnego i na swoje potrzeby jest zdecydowanie mniej.
I warto zakładać, ze trafi się nie najprostszy w obsludze egzemplarz dziecka (co by się nie rozczarować).


Natomiast jeśli ktoś nie chce dziecka i nie widzi plusów/ sensu posiadania potomstwa to powyższe nie ma znaczenia.

Autorko, moim zdaniem lepiej tak, niż się mnożyć bez refleksji.


Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie posiadanie jest jednak znacznie łatwiejsze
To zależy z której strony spojrzeć - presja społeczna na posiadanie dzieci jest potężna i nie jest łatwo z nią sobie poradzić.


Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Nie ma co się zamartwiać na zapas. Jeszcze nie jesteś w tym wieku, w którym trzeba podejmować ostateczną decyzję
Tylko tutaj też pamiętajmy, że ta akurat decyzja nie lubi odkładania na totalnie ostatnią chwilę
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:29   #57
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Nie tylko. Ja, na przykład, oprócz tego, że w pewnym momencie życia chciałam mieć dziecko, to chciałam też zostawić po sobie coś dobrego dla ogółu, jakiś dobry ślad kiedy mnie już nie będzie.

taki argument mnie bawi do łez. Skłodowska zrobiła coś dobrego dla ogółu i coś po sobie zostawiła. Nikt nie jest pamiętany dlatego, że się rozmnożył - a dziecko na 99% będzie kolejnym bardzo przeciętnym obywatelem, a nie "czymś dobrym dla ogółu".
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 17:57   #58
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
taki argument mnie bawi do łez. Skłodowska zrobiła coś dobrego dla ogółu i coś po sobie zostawiła. Nikt nie jest pamiętany dlatego, że się rozmnożył - a dziecko na 99% będzie kolejnym bardzo przeciętnym obywatelem, a nie "czymś dobrym dla ogółu".
Oczywiście, na pewno
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 18:06   #59
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
taki argument mnie bawi do łez. Skłodowska zrobiła coś dobrego dla ogółu i coś po sobie zostawiła. Nikt nie jest pamiętany dlatego, że się rozmnożył - a dziecko na 99% będzie kolejnym bardzo przeciętnym obywatelem, a nie "czymś dobrym dla ogółu".
Mnie też Dorabianie ideologii do tego, że chcę mieć dziecko, chcę bobasa, chcę wejść na ten level z partnerem, chcę kochać i poczuć miłość dziecka. To jest prawo każdego człowieka i ok, tylko po co tutaj wielkie altruistyczne filozofie? Ok jeśli ktoś mając wybór adoptuje niepełnosprawne dziecko, albo takie z problemami- szacun, pewnie jest jakaś część motywów egoistycznych, ale zapewne część też płynących z chęci pomocy, uczynienia świata lepszym chociażby dla tego dziecka, które już jest na świecie i nie ma się najlepiej.

Edytowane przez paczanga
Czas edycji: 2019-01-07 o 18:44
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 18:40   #60
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Mnie też Dorabianie ideologii do tego, że chcę mieć dziecko, chcę bobasa, chcę wejść na ten level z partnerem, chcę kochać i poczuć miłość dziecka. To jest prawo każdego człowieka i ok, tylko po co tutaj wielkie altruistyczne filozofie? Ok jeśli ktoś mając wybór adoptuj niepełnosprawne dziecko, albo takie z problemami- szacun, pewnie jest jakaś część motywów egoistycznych, ale zapewne część też płynących z chęci pomocy, uczynienia świata lepszym chociażby dla tego dziecka, które już jest na świecie i nie ma się najlepiej.
Na to stac niewiele osob. A to jest wlasnie w duzej mierze nieegoistyczne.
Chcę miec wlasne dziecko, krew z krwi, moja lepsza wersję, chcę je kochać i byc kochanym- to zdrowy, ale egoizm. Tak, golgie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-01-07 o 18:41
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-11 14:12:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.