Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-28, 15:41   #1
zembopasta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14

Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej


Cześć,
prawdopodobnie takich tematów było milion, ale im więcej czytam tym gorzej. Boję się wpaść "hurra! Dbajmy o włosy bardziej!", czyli ładowaniu wszystkiego do oporu, co albo pogorszy sprawę albo zniechęcę się po dwóch dniach. Obecnie zdecydowałam się na picie drożdży (i maseczkę drożdżową) i wcierkę z kozieradki. Do codziennej pielęgnacji bez SLS babydream (na mojej skórze sprawdza się chyba okej, chyba, że któraś z was ma inny pomysł, bo gdzieś czytałam, że szampony dla dzieci to słaba sprawa u dorosłych) i z SLS Farmonę Herbal Care z pokrzywą. Mam problem z doborem odżywki. Moja skóra głowy wprost buntuje się przeciwko ogólnodostępnym szamponom i ma skłonności do łupieżu. Najgorzej jest po produktach Gliss Kur i nieważne czy używam czarnego, czerwonego czy turkusowego. Jeśli z konieczności muszę go użyć, to mogę być pewna, że na drugi dzień wstanę z łupieżem.
Całkiem nieźle skóra głowy zachowuje się po Garnierze przeciwłupieżowym na zmianę z Sayossem (niebieskim) z biedronki (chociaż też czasami po prostu ni z tego ni z owego pojawia się łupież). Po baby dream nie ma kłopotów, więc podejrzewam, że to bardziej kwestia wrażliwej skóry głowy niż głębszego problemu ze zdrowiem. Mam zupełnie dosyć wydawania kupy kasy na specyfiki przeciwłupieżowe z apteki, które co prawda pomagają, ale nie rozwiązują problemu. W każdym razie, baby dream jest jaki jest i włosy potrzebują odżywki - czy ktoś miał taki problem jak ja i może polecić jakąś w miarę łagodną, ale skuteczną odżywkę? Zaznaczam, że dobrze by było gdyby nie obciążała, bo na chwilę obecną włosy też mi strasznie lecą, a same w sobie są cienkie, więc łatwo je "przyklepać".
Włosomaniaczki, help.
zembopasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 16:07   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej

Cytat:
Napisane przez zembopasta Pokaż wiadomość
W każdym razie, baby dream jest jaki jest i włosy potrzebują odżywki - czy ktoś miał taki problem jak ja i może polecić jakąś w miarę łagodną, ale skuteczną odżywkę? Zaznaczam, że dobrze by było gdyby nie obciążała, bo na chwilę obecną włosy też mi strasznie lecą, a same w sobie są cienkie, więc łatwo je "przyklepać".
Włosomaniaczki, help.
Przy takich włosach prawie wszystko typu "volume", do włosów delikatnych. Prawie, bo trzeba uważać na produkty z proteinami, żeby nie przedobrzyć, ale tutaj najlepiej znać zapotrzebowanie włosów na keratynę czy proteiny roślinne, bo te głównie są w odżywkach.
Unikaj odżywek typu "magiczne olejki", wygładzających, anti-frizz - te będą za ciężkie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 18:07   #3
staramalenka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 70
Dot.: Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej

A nie myslałaś, żeby zainwestować w coś droższego?
U mnie problemem było to, że praktycznie każda maska i odżywka powodowała przetłuszczanie włosów i wyglądałam tragicznie. W końcu byłam już tak zdesperowana, że powiedziałam sobie trudno, trzeba się powaznie za to wziać.
Zaczęłam szperać i na jednym forum dziewczyna polecała xxx. Kupiłam, używam i póki co jestem zadowolona z tego jak się aplikuje, no i nie obciąża mi włosów. Stosuję za krótko, żeby mówić o tym jak zadziałał ale widze delikatną poprawe

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-01-29 o 19:42 Powód: Reklama.
staramalenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 18:16   #4
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej

A może drożdżowa maska babci agafii? Jest przeznaczona i do skóry i do włosów. Dla mnie co prawda była za lekka jeśli chodzi o włosy, ale skórze żadnej krzywdy nie robiła, wręcz przeciwnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 19:10   #5
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej

Musisz poprobowac maski az znajdziesz ta ktora Tobie odpowiada.
Kazda z nas ma inne wlosy i inaczej reaguja na skore wlosow.
Ja od siebie moge polecic Gloria. Wax. O Herbal z Lnu
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 00:57   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Odżywka do włosów i wrażliwej skóry głowy - im więcej internetów tym gorzej

Daruj sobie drożdże bo zima to pora na grzybki wywołujące łupież. Karmisz grzybice skórę i możliwe, że stąd problem.
Kup sobie:
-delikatny szampon do częste mycia i jeden mocniejszy- polecam Babydream niebieski na co dzień i jakiś Nivea "do zadań specjalnych" (może być Volume)
Możesz też tak jak ja mieć alergię na SLS. Jeśli tak złagodzi Ci to z rossmana szampon Isana Med Sensitive albo płyn do higieny intymnej facelle sensitive. Możesz odstawić inne szampony na 2-3 tygodnie i myć jednym z nich. Jeśli łupież nie wystąpi to zapewne alergia na SLS.
- polecam też - olejowanie, raz w tygodniu, pół godziny przed myciem, zmyć potem mocniejszym szamponem np. Nivea
-maskę Biovaax do słabych i wypadających- tą konkretną wersję bo składy są różne.
- czysty żel aloesowy albo maskę/odżywkę na bazie aloesu- włosy cienkie trzeba nawilżać. SLS je przesusza. tak samo proteiny. Możesz mieć z tym problem.
Polecam też na to wypadanie suplementy- ja mam podobne problemy i biorę teraz: Vitapil z biotyną, Molekin Osteo i do tego Zincas. Poczytaj jak to łykać albo skonsultuj z farmaceutą. Bo wypadanie może być od: niedoboru cynku, wapnia, witaminy K, biotyny. Inna opcja to anemia/niedobory żelaza. Możesz się w tym kierunku przebadać. Jeśli z żelazem ok, tarczyca zdrowa, pcos czy innych problemów z jajnikami brak to zapewne masz niedobory typowe dla diety Polaków czyli cynk, biotyna, wapń, witamina K i możesz się zaopatrzyć w ten sam zestaw co ja. Tylko poczytaj w necie, ulotkach albo spytaj w aptece jak te 3 suplementy brać bezpiecznie. Cynk upośledza wchłanianie żelaza,więc miedzy nim,a żelazem 2 godziny przerwy gdybyś brała oba.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 01:57:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.