kobieta operatorem wózka widłowego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-23, 21:57   #1
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka

kobieta operatorem wózka widłowego?


co o tym myślicie? żeby kobieta starała się o uprawnienia na wózek widłowy? czy w tym zawodzie są jakieś przeciwwskazania, które dyskwalifikują kobiety? bo właśnie zastanawiam się nad zapisaniem się na taki kurs, ale boję się, że mnie wyśmieją
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"

Edytowane przez helootka
Czas edycji: 2010-09-23 o 23:14
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 05:30   #2
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Cytat:
Napisane przez helootka Pokaż wiadomość
co o tym myślicie? żeby kobieta starała się o uprawnienia na wózek widłowy? czy w tym zawodzie są jakieś przeciwwskazania, które dyskwalifikują kobiety? bo właśnie zastanawiam się nad zapisaniem się na taki kurs, ale boję się, że mnie wyśmieją
nie ma żadnych przeciwwskazań, możesz spokojnie robić taki kurs u mnie w urzędzie jest sporo kobiet które ma/robi kurs na wózek widłowy, kurs spawalniczy lub na obrabiarki numeryczne, więc jeśli lekarz medycyny pracy dopuści cię na kurs to próbuj, na kursie szkoleniowcy nie będą się śmiali bo pewnie mnóstwo kobiet zdążyli wcześniej przeszkolić
więc powodzenia
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 08:15   #3
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

super hehe dzięki za odpowiedź i w ogóle, za wsparcie w trudnej chwili
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 12:30   #4
fafronishy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 27
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Tylko uważaj, bo to niebezpieczna praca

http://www.youtube.com/watch?v=zqC8nl--g9A
fafronishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 20:36   #5
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

haha tak właściwie to to wcale nie jest śmieszne, a jednak.. :P
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 14:43   #6
nemon
Przyczajenie
 
Avatar nemon
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 29
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Nie ma co się przejmować stereotypami, taka sama praca dla kobiet jak każda inna, tyle że się będzie trochę sensacyjnie wyglądać, ale przecież to dobrze.
__________________
Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez nemon
Czas edycji: 2011-06-04 o 13:12
nemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 17:03   #7
Gocha115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Hej. Chcę zrobić kurs na wózki widłowe , co kompletnie nie podoba się mojemu facetowi. Nie mam pojęcia dlaczego, nigdy nie kręciły mnie typowo damskie zawody. Cały czas mówi,że mężczyźni tam pracujący będą się ze mnie śmiać itd. Jaka jest wasza opinia? Ogólnie myślę,że i tak zrobię ten kurs mimo wszystko, ale chętnie dowiem się jakie jest wasze zdanie.
Gocha115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 16:06   #8
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Rób kurs Zawsze praca na wózku widłowym jest lepsza, ciekawsza i lepiej płatna niż przykręcanie śrubek przed 8 godzin dziennie na produkcji
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 00:39   #9
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Cytat:
Napisane przez Gocha115 Pokaż wiadomość
Hej. Chcę zrobić kurs na wózki widłowe , co kompletnie nie podoba się mojemu facetowi. Nie mam pojęcia dlaczego, nigdy nie kręciły mnie typowo damskie zawody. Cały czas mówi,że mężczyźni tam pracujący będą się ze mnie śmiać itd. Jaka jest wasza opinia? Ogólnie myślę,że i tak zrobię ten kurs mimo wszystko, ale chętnie dowiem się jakie jest wasze zdanie.
Pracowałam w firmie, gdzie kobiety były operatorami wózków widłowych. Nikt się temu nie dziwił, ani nie śmiał. Praca jak każda.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Rób kurs Zawsze praca na wózku widłowym jest lepsza, ciekawsza i lepiej płatna niż przykręcanie śrubek przed 8 godzin dziennie na produkcji
100% racja

A sztapler Klaus to kultowy filmik w branży, czasem puszczają go na szkoleniach bhp
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 08:20   #10
Mariolaaa555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Moim zdaniem jak kobieta ma chęci to czemu nie! Odważna decyzja Polecam stronę xxxxxx z ofertami na kursy na wózek widłowy!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-28 o 09:53 Powód: link
Mariolaaa555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 14:56   #11
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Osobiście widziałam kobiety na wózkach widłowych, pracujących u producentów kostki brukowej, ładowały kostkę na ciężarówki z HDS.
Nie ma przeciwskazań, jeździ się tylko ciężkim wózkiem, a nie jakim dinozaurem , trzeba się tylko uważnie rozglądnąć wokół siebie, by któregoś z klientów nie rozjechać, taki wózek waży 3 tony.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 18:16   #12
Ciasteczkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Dasz radę - problem może być tylko w tym, że czasami osoba od wózka robi również inne czynności np. noszenie, układanie, więc może z tym być problem. A tak to, to praca jak każda inna
__________________
Zapraszam na moją stronę o pracy:
http://zlapprace.pl
Ciasteczkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 12:14   #13
pokora82patryk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Ja bym kobiet na takie szkolenie nie wysyłał - nie dlatego, że mam coś przeciw ich pracy w tym zawodzie, ale po prostu dlatego, że pracodawcy często wymagają więcej niż jazdy na wózku - jak było już wspomniane - dźwigania, ciągnięcia różnych palet. Nie wyobrażam sobie, by moja dziewczyna mogła w czymś takim pracować.
pokora82patryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 18:31   #14
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

coraz bardziej poważnie myślę o tym żeby zrobić kurs na wózek. W przyszłości po obronieniu pracy magisterskiej chce pracować w logistyce spedycji i akurat te parę miesięcy było by na to żeby poznać magazyn od podszewki. Czy któraś z Was posiada doświadczenie i wie jak wyglądają chociażby testy psychologiczne ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 19:48   #15
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
coraz bardziej poważnie myślę o tym żeby zrobić kurs na wózek. W przyszłości po obronieniu pracy magisterskiej chce pracować w logistyce spedycji i akurat te parę miesięcy było by na to żeby poznać magazyn od podszewki. Czy któraś z Was posiada doświadczenie i wie jak wyglądają chociażby testy psychologiczne ??
Jeśli myślisz o pracy w logistyce czy spedycji, to jak najbardziej warto zrobić taki kurs. Na co dzień mam do czynienia z kobietami, które także pracują jako kierowcy widlaków i sama o takim czymś myślę

Nie wiem, jak to w Polsce wygląda, ale poszukaj firm, które takie kursy organizują m.in WZDZ czy firmy prywatne i zapytaj co i jak.
Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 20:54   #16
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

nie dziekuję
jestem zarejestrowana w UP i jutro zapytam czy mogą mnie wysłać na taki kurs . I z racji tego że mam poniżej 30 lat to pracodawca może na mnie dostać dofinansowanie i musi mnie zatrudnić na długi okres czasu . Wiec mam nadzieję że od takiej strony uda się to wszystko ugryźć.
Miałam już do czynienia z praca w biurze magazynu , ale nikt tak naprawę nie wytłumaczył mi jak to wszystko funkcjonuje od podstaw. Zawsze musiałam się dopytywać sama albo dowiedziałam się tego na studiach

Kasia bo rozumiem że nie mieszkasz u nas , tylko po za granicami . Możesz powiedzieć w jakiej branży siedzisz ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 21:13   #17
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
nie dziekuję
jestem zarejestrowana w UP i jutro zapytam czy mogą mnie wysłać na taki kurs . I z racji tego że mam poniżej 30 lat to pracodawca może na mnie dostać dofinansowanie i musi mnie zatrudnić na długi okres czasu . Wiec mam nadzieję że od takiej strony uda się to wszystko ugryźć.
Miałam już do czynienia z praca w biurze magazynu , ale nikt tak naprawę nie wytłumaczył mi jak to wszystko funkcjonuje od podstaw. Zawsze musiałam się dopytywać sama albo dowiedziałam się tego na studiach

Kasia bo rozumiem że nie mieszkasz u nas , tylko po za granicami . Możesz powiedzieć w jakiej branży siedzisz ??
Dopytaj, bo skoro masz szansę dzięki temu zdobyć ciekawą pracę, to jak najbardziej warto się zainteresować tematem A gdyby i nawet nie, to papierek się zawsze przyda.

U mnie taki kurs trwa jeden dzień, jest teoria + praktyka, a wieczorem egzamin z obu części. Pokrywa go pracodawca i dzień jest normalnym dniem płatnym- ostatnio kolega robił. Bez problemu go zdał, chociaż z językiem radzi sobie komunikatywnie.

Ja siedzę w rekrutacji, z akcentem właśnie na branżę logistyki/spedycji oraz opieki zdrowotnej.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 21:19   #18
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Z tego co czytałam ot u mnie w mieście trwa on troszkę dłużej bo jest chyba około 90 godzin do zrobienia łącznie z praktyką . No ale właśnie zapytam jutro w urzędzie , bo pracy jako operator wózków jest bardzo dużo no i wiadomo że każdy kiedyś zaczynał
Praca też super łatwa nie jest ale taką lubię no i męża łatwiej znaleźć w takim środowisku A że z angielskim nie mam kłopotu to zawsze można gdzieś też wyjechać .
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 12:46   #19
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam ot u mnie w mieście trwa on troszkę dłużej bo jest chyba około 90 godzin do zrobienia łącznie z praktyką . No ale właśnie zapytam jutro w urzędzie , bo pracy jako operator wózków jest bardzo dużo no i wiadomo że każdy kiedyś zaczynał
Praca też super łatwa nie jest ale taką lubię no i męża łatwiej znaleźć w takim środowisku A że z angielskim nie mam kłopotu to zawsze można gdzieś też wyjechać .
To zależy od miasta i firmy, która taki kurs prowadzi
Grunt, to opanować maszynę, nabyć nieco praktyki- reszta już sama powoli przyjdzie.

I co załatwiłaś coś w urzędzie?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 13:57   #20
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

W urzędzie kursów obecnie nie robią , ale mają taki program dla młodych ze agencja pracy tymczasowej musi zatrudnić mnie na pół roku i dopasować stanowisko pracy do tego co bym chciała. Ale pojawiła mi się tez możliwość pracy w sumie w biurze jako doradca klienta z branży produkcyjnej na 2 lata . I teraz jestem w kropce co wybrać Jutro będę musiała po obu rozmowach podjąć decyzję .
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 19:51   #21
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
W urzędzie kursów obecnie nie robią , ale mają taki program dla młodych ze agencja pracy tymczasowej musi zatrudnić mnie na pół roku i dopasować stanowisko pracy do tego co bym chciała. Ale pojawiła mi się tez możliwość pracy w sumie w biurze jako doradca klienta z branży produkcyjnej na 2 lata . I teraz jestem w kropce co wybrać Jutro będę musiała po obu rozmowach podjąć decyzję .
To powodzenia i owocnej decyzji
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 15:16   #22
brodzkaannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 18
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Nie wydaje mi się to wstydliwe czy niemożliwe żeby kobieta miała ukończony kurs operatora wózków widłowych. Moja ciocia skończyła go w (reklama). Bardzo zadowolona jest ze swojej pracy i świetnie się w niej sprawdza. To nie reguła, że takie zawody są zarezerwowane tylko dla facetów.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-03-12 o 19:26 Powód: reklama
brodzkaannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 08:20   #23
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:24 Powód: Usunięcie cytatu trolla
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 17:52   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 11:25   #25
Magdamadziax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 12
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

pewnie, że tak. Moja koleżanka zrobiła uprawnienia i normalnie jeździ
Magdamadziax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 14:06   #26
NataliaUry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 11
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Również jestem zdania, że o ile tylko masz odpowiednie predyspozycje fizyczne i psychiczne to śmiało możesz wziąć udział w takim kursie. Przecież żaden organizator szkoleń jak te /reklama/ nie zastrzegł sobie, że są jedynie dla facetów A kto wie, kiedy takie umiejętności mogą Ci się przydać

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-04-02 o 18:29 Powód: reklama
NataliaUry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 00:26   #27
Kiokami
Przyczajenie
 
Avatar Kiokami
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 9
Dot.: kobieta operatorem wózka widłowego?

Jakiś czas temu szukając pracy w Anglii okazało się, że właśnie wózki widłowe sprawiły, że miałam co jeść Tam trzeba co prawda zrobić ich certyfikat poświadczający umiejętności (są nawet firmy w których kurs robi się po polsku np. /reklama/ o ile nie pomyliłam się w nazwie) ale potem łatwiej dostać pracę. I nikt się ze mnie nie śmiał, że jeżdżę wózkiem, ale w UK to już mało co ludzi dziwi. Tak więc nigdy nie wiadomo, co się w życiu przyda

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-09-01 o 14:32 Powód: reklama
Kiokami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-01 01:26:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.