Opinie o włóczkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-07, 18:00   #1
funia1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190

Opinie o włóczkach


Hej dziewczyny,
postanowiłam założyć wątek, w którym będziemy dzieliły się opiniami nt. włóczek.
Dobrze by było, aby wpisywać nazwę, na co się najlepiej nadaje, miękkosć itp. oraz wydajność...no i jeszcze inne zalety oraz wady.
Myślę że to pomoże wielu z nas przy wyborze odpowiedniej włóczki do odpowiedniej robótki
Czekam na opinie

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Skoro zaczęłam to pierwsza opinia niech będzie moja

Włóczka Classic

Akryl, motki po 50 g, cena ok. 3,5-4,5 zł

Bardzo dobrze się nią robi na szydełku, sprawdziłam na szalu, kołderce dla dzidziusia, czapeczce, po wyprasowaniu staje się bardzo lejąca i delikatna, miękka
Polecam szczególnie ze względu na cenę i dobrą jakość oraz fajne kolory
funia1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 10:49   #2
funia1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
Dot.: Opinie o włóczkach

Coś słabo z tymi opiniami

A ja mam pytanko, czy któraś z was robiła włóczką Elian Klassik?Ciekawa jestem jak się nadaje na szale, chusty i ażurkowe ubranka?Czekam na podpowiedzi
funia1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 11:30   #3
zuzzanna
Raczkowanie
 
Avatar zuzzanna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 395
Dot.: Opinie o włóczkach

własciwie to ja znawcą włóczek nie jestem ale jak już mi się zdarzy dziergać, to zanim kupię naświetłam Paniom w sklepie co ma z tego być i czy na szydełko czy na druty i one same doradzają, co wybrać

w ten sposób własnie jestem na etapie dziergania szalika z akrylu
__________________
Jimmy in the bottle
zuzzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 18:53   #4
lusiaczek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 58
Dot.: Opinie o włóczkach

Chciałabym zapytać osoby mające pojęcie o świecie włóczki. Jaka włóczka najlepiej nadaje się na zrobienie papci szydełkiem. Naczytałam się krytycznych uwag na temat akrylu, ze to szajs, ale wyboru wielkiego w pasmanterii dzisiaj nie było. Mogłam wziąć wełnę, ale nie chcę w przyszłości prać tych papci w rękach tylko w pralce-a sprzedawczyni uprzedziła że jakakolwiek włóczka z domieszką wełny powinna być prana ręcznie. poza tym był jeszcze akryl i jakaś mieszanka z domieszką poliamidu i poliestru, ale w wyboru w kolorach wielkiego nie było. Co w takim razie byłoby najlepiej kupić? Czy są może różnej jakości akryle i lepsze i gorsze? bo jednak od czasu do czasu zdarzają się też pozytywne głosy na jego temat.
lusiaczek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 21:15   #5
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez lusiaczek85 Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać osoby mające pojęcie o świecie włóczki. Jaka włóczka najlepiej nadaje się na zrobienie papci szydełkiem. Naczytałam się krytycznych uwag na temat akrylu, ze to szajs, ale wyboru wielkiego w pasmanterii dzisiaj nie było. Mogłam wziąć wełnę, ale nie chcę w przyszłości prać tych papci w rękach tylko w pralce-a sprzedawczyni uprzedziła że jakakolwiek włóczka z domieszką wełny powinna być prana ręcznie. poza tym był jeszcze akryl i jakaś mieszanka z domieszką poliamidu i poliestru, ale w wyboru w kolorach wielkiego nie było. Co w takim razie byłoby najlepiej kupić? Czy są może różnej jakości akryle i lepsze i gorsze? bo jednak od czasu do czasu zdarzają się też pozytywne głosy na jego temat.
Ja tam osobiście akryl lubię i uważam, że na papcie będzie ok. Coś bardziej wyszukanego wzięłabym na sweter, bluzkę itp. Poza tym, zdecydowanie akryl akrylowi nierówny. Jeden jest szorstki i nieprzyjemny, inny delikatny i milusi.
A jak już komuś 100% akryl naprawdę nie pasuje, to zawsze można poszukać też mieszanki akryl/bawełna, która powinna być w przeciętnej pasmanterii. Ale ja bym tam wzięła po prostu akryl i już
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 07:17   #6
lusiaczek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 58
Dot.: Opinie o włóczkach

Just-in-dzięki.
lusiaczek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 12:15   #7
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Opinie o włóczkach

Hej! Potrzebuję opinii na temat włóczki Alpine Yarn Artu - używał jej ktoś może?
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 14:33   #8
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

kupiłam Katię Peru, powkręcane jasne włókna... niedające się całkiem wyskubać...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010589.jpg (71,6 KB, 31 załadowań)
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 13:27   #9
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
kupiłam Katię Peru, powkręcane jasne włókna... niedające się całkiem wyskubać...
Wydaje mi się, że to po prostu taki urok alpaki. Właśnie też robię sweterek z włóczki z alpaką i ma identyczne białe włókienka. Zerknęłam też na inne o podobnym składzie i wszędzie są - cieńsze lub grubsze, ale są.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:29   #10
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to po prostu taki urok alpaki. Właśnie też robię sweterek z włóczki z alpaką i ma identyczne białe włókienka. Zerknęłam też na inne o podobnym składzie i wszędzie są - cieńsze lub grubsze, ale są.

jakieś one dziwne są , sztywne bardzo...
ja na żywo bym tego nie kupiła

chyba po raz pierwszy z alpaką kupiłam... bo nigdy nie miałam takiej włóczki
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 05:09   #11
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

dostałam próbkę alpaki w naturalnych kolorach , zdecydowanie lepiej się prezentuje...

choć tych włókien tak widocznych na bordo nie widze , myślę,że nie przeszkadzałyby tak jak na ciemnym kolorze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg peru_Katia.jpg (118,7 KB, 31 załadowań)
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 11:34   #12
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
dostałam próbkę alpaki w naturalnych kolorach , zdecydowanie lepiej się prezentuje...

choć tych włókien tak widocznych na bordo nie widze , myślę,że nie przeszkadzałyby tak jak na ciemnym kolorze
Myślę, że to też kwestia jaka jest ta włóczka z alpaką - tak jak akryl - jeden milusi, inny gryzie i skrzypi.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 10:04   #13
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Myślę, że to też kwestia jaka jest ta włóczka z alpaką - tak jak akryl - jeden milusi, inny gryzie i skrzypi.
moja ma na pewno domieszkę jakiegoś śmiecia, niby z wełną mieszanka, ale te białe włókna, które sie nie pofarbowały nie są naturalne...
będę skubać pensetą jak kopciuszek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010657.jpg (144,5 KB, 28 załadowań)
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 17:34   #14
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Opinie o włóczkach

Ja właśnie skończyłam bezrękawnik z alpaki i też ma takie włókienka, ale nie są mocno sztywne i nie gryzą. Także może to faktycznie jakieś sztuczne coś... Nie miałam nigdy tej włóczki, ale każdą jaką miałam z alpaką (grubszą niż taka zupełnie cienka) to ma białe wystające włókienka i dlatego tak mi się skojarzyło. O, np. jedna z najnowszych włóczek Dropsa - same naturalne włókna (wełna, alpaka i len) i włoski są
http://www.garnstudio.com/lang/pl/dr...esyou.php?id=4
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alpaka.jpg (96,3 KB, 25 załadowań)
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 18:26   #15
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Ja właśnie skończyłam bezrękawnik z alpaki i też ma takie włókienka, ale nie są mocno sztywne i nie gryzą. Także może to faktycznie jakieś sztuczne coś... Nie miałam nigdy tej włóczki, ale każdą jaką miałam z alpaką (grubszą niż taka zupełnie cienka) to ma białe wystające włókienka i dlatego tak mi się skojarzyło. O, np. jedna z najnowszych włóczek Dropsa - same naturalne włókna (wełna, alpaka i len) i włoski są
http://www.garnstudio.com/lang/pl/dr...esyou.php?id=4
to może tak ma być a ja sie czepiam
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 14:26   #16
niunia888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Opinie o włóczkach

witajcie
ja obecnie uzywam 'kotek' i 'dora' robie z nich czapeczki dla syna i kocyk dla dzidziusia --dzidzius jeszcze w brzuchu u mnie, obie wloczki nie drapia dosc miekko wzor wychodzi,jak skoncze kocyk to zdjecia wrzuce, a z jakich sklepow internetowych kupujecie? bo jest tego maaaassa i ciezko wybrac, mozecie cos polecic?
niunia888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 06:03   #17
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

ALPACA FINO nie miałam nigdy nic miększego,
luźno skręcona 50 gram - 250 m, robię z tego chusto-szal, druty nr 4.


choć w składzie napisano alpaca ... nie widzę tych charakterystycznych włosków, może dlatego,
że to jasny kolor -07325

kolorystyka:
http://www.woll-bachmann.com/smc-sel...lpaca-Fino.php

cena za 10 dkg -około 28 -30 zł w porównaniu z innymi wełnami na chusty nie jest wygórowana
przekłada się na jakość

znalazłam w sieci:
http://tojazdzid.blogspot.com/2012/0...paka-fino.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wełna+alpaka.jpg (56,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alpaca_2.jpg (71,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg semel_2.jpg (150,4 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2013-11-16 o 06:35
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 15:04   #18
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Opinie o włóczkach

http://recenzje-wloczek.blogspot.com...-nicky_09.html
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 23:11   #19
moleko21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez funia1979 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
postanowiłam założyć wątek, w którym będziemy dzieliły się opiniami nt. włóczek.
Dobrze by było, aby wpisywać nazwę, na co się najlepiej nadaje, miękkosć itp. oraz wydajność...no i jeszcze inne zalety oraz wady.
Myślę że to pomoże wielu z nas przy wyborze odpowiedniej włóczki do odpowiedniej robótki
Czekam na opinie

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Skoro zaczęłam to pierwsza opinia niech będzie moja

Włóczka Classic

Akryl, motki po 50 g, cena ok. 3,5-4,5 zł

Bardzo dobrze się nią robi na szydełku, sprawdziłam na szalu, kołderce dla dzidziusia, czapeczce, po wyprasowaniu staje się bardzo lejąca i delikatna, miękka
Polecam szczególnie ze względu na cenę i dobrą jakość oraz fajne kolory
Wiesz co ja dopiero raczkuję, ale wszystkie materiały zamówiłam przez internet. U mnie w pasmanterii dosyć drogo i zawsze jak pójdę to nie znajdę tego co bym chciała.
Ostatnio zamówiłam kilka włóczek z alpaki na xxx . Może jakieś podpowiedzi co najlepiej z nich zrobić? Chciałabym szal, będą odpowiednie?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-02-09 o 21:39 Powód: Link.
moleko21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-19, 10:15   #20
_Aura_
Raczkowanie
 
Avatar _Aura_
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 295
Dot.: Opinie o włóczkach

Hej . Planuje zrobić na szydełku kocyk dla niemowlaka na zimę . Zdecydowałam się na szydełko 4 lub 6. Znalazłam na yt tutorial w którym dziewczyna polecała włóczkę akryl z jakąś mieszanką. Czy to jest dobry wybór na kocyk dla dziecka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Aura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 22:14   #21
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Opinie o włóczkach

Właśnie też się nad tym zastanawiam i nie wiem co kupować. W stacjonarnych pasmanteriach zazwyczaj jest mały wybór jeśli chodzi o te alpaki, czy coś innego naturalnego, a zwykła wełna gryzie. Natomiast akryl lub poliester to nie jest naturalny surowiec. Jak już siedzę nad robótką kilka dni to chciałabym, żeby była z lepszego surowca niż to co dostałabym w zwykłej sieciówce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 11:21   #22
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
dostałam próbkę alpaki w naturalnych kolorach , zdecydowanie lepiej się prezentuje...

choć tych włókien tak widocznych na bordo nie widze , myślę,że nie przeszkadzałyby tak jak na ciemnym kolorze
Ladne kolory.

Alpaka jest dobrym gatunkiem włóczki, ciepła, nie gryzie a na tym punkcie jestem mocno przeczulona.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 14:56   #23
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Opinie o włóczkach

Cześć czy może ktoś doradzić jaka włóczka najlepsza na kocyk dla niemowlaka? Myślałam o tych bambus+bawełna ale w sumie dość ciężkie są te kocyki bambusowe.
W pasmanterii Pani poleciła specjalna włóczke dla dzieci DMC Honey - czy ktoś z nich korzystał? Ponoć wychodzą leciutkie kocyki. Minus, że mają mało kolorów do wyboru.
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-01, 19:07   #24
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Cześć czy może ktoś doradzić jaka włóczka najlepsza na kocyk dla niemowlaka? Myślałam o tych bambus+bawełna ale w sumie dość ciężkie są te kocyki bambusowe.
W pasmanterii Pani poleciła specjalna włóczke dla dzieci DMC Honey - czy ktoś z nich korzystał? Ponoć wychodzą leciutkie kocyki. Minus, że mają mało kolorów do wyboru.
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
DMC Honey to mieszanka akrylu z poliamidem czyli wszystko sztuczne. Robiłam kocyk dla dziecka z bawełny i nie jest ciężki . Możesz zobaczyć go tutaj zrobiony z jednego motkka od kokonków- 1400 m
https://papillon-motylkowo.blogspot....-3-marzec.html
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-14, 12:07   #25
photosynthesis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Opinie o włóczkach

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Cześć czy może ktoś doradzić jaka włóczka najlepsza na kocyk dla niemowlaka? Myślałam o tych bambus+bawełna ale w sumie dość ciężkie są te kocyki bambusowe.
W pasmanterii Pani poleciła specjalna włóczke dla dzieci DMC Honey - czy ktoś z nich korzystał? Ponoć wychodzą leciutkie kocyki. Minus, że mają mało kolorów do wyboru.
Dziękuję
na taki kocyk fajnie się nada wełna merino, jest lekka i ciepła. raczej nie będzie gryzła, bo to bardzo delikatna wełna, o cieniutkim włóknie. polecam norweską markę Sandnes Garn – zobacz, ile kolorów do wyboru do kupienia xxx
__________________
Styczniowa wymiana.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-01-15 o 08:26 Powód: link
photosynthesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-14 13:07:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.