Zależność rodzaju prezentu od płci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-09, 22:48   #1
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567

Zależność rodzaju prezentu od płci


Cześć.
Jest okres przedświąteczny i naszła mnie taka myśl. Czy tylko w naszej rodzinie tak jest, że kobieta przeważnie dostaje na prezent jakąś rzecz do kuchni czy do domu podczas gdy facet dla siebie? W ostatnie święta zauważyłam coś takiego. Teraz jak usłyszałam o prezentach to też od dwóch osób dostanę kartę podarunkową do Home&you.
I nie chodzi o sam prezent, bo ja się bardzo cieszę (zwłaszcza z kart, bo sama decyduję na co wydaje, ewentualnie odsprzedam) i suma summarum mogłabym też nie dostać nic. Czy tylko u nas tak jest?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 14:27   #2
Pyzunia45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 18
Dot.: Zależność rodzaju prezentu od płci

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Cześć.
Jest okres przedświąteczny i naszła mnie taka myśl. Czy tylko w naszej rodzinie tak jest, że kobieta przeważnie dostaje na prezent jakąś rzecz do kuchni czy do domu podczas gdy facet dla siebie? W ostatnie święta zauważyłam coś takiego. Teraz jak usłyszałam o prezentach to też od dwóch osób dostanę kartę podarunkową do Home&you.
I nie chodzi o sam prezent, bo ja się bardzo cieszę (zwłaszcza z kart, bo sama decyduję na co wydaje, ewentualnie odsprzedam) i suma summarum mogłabym też nie dostać nic. Czy tylko u nas tak jest?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

No rzeczywiście coś w tym chyba jest ;-( . U mnie jak kobieta jest w miarę młoda, nie ma rodziny to na bank są to prezenty przyjemnościowe, np. perfumy, kosmetyki, itp. A Panie starsze wiekiem to bardzo często niestety właśnie tak jak piszesz. Pół biedy jeżeli rzeczywiście tak jak moja mam uwielbia gotować to każda książka kucharska czy nowa tarka do robota kuchennego potrafi ją bardzo ucieszyć ;-) . Ja od jakiegoś czasu zwłaszcza dla osób w wielu senioralnym (babcia, dziadek) staram się zrobić przyjemność. Jak zupełnie nie mam weny to kupuję ulubioną czekoladę na którą babcia nie wyda grosza, bo na siebie szkoda..... Na tegoroczne Święto Babci i Dziadka poszłam we wspólny prezent i jestem ciekawa jak zareagują. To album do stworzenia drzewa rodowego .... czyli wspólna robota dla całej rodziny;-)

Edytowane przez Pyzunia45
Czas edycji: 2021-01-20 o 13:36
Pyzunia45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 18:10   #3
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Zależność rodzaju prezentu od płci

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Cześć.
Jest okres przedświąteczny i naszła mnie taka myśl. Czy tylko w naszej rodzinie tak jest, że kobieta przeważnie dostaje na prezent jakąś rzecz do kuchni czy do domu podczas gdy facet dla siebie? W ostatnie święta zauważyłam coś takiego. Teraz jak usłyszałam o prezentach to też od dwóch osób dostanę kartę podarunkową do Home&you.
I nie chodzi o sam prezent, bo ja się bardzo cieszę (zwłaszcza z kart, bo sama decyduję na co wydaje, ewentualnie odsprzedam) i suma summarum mogłabym też nie dostać nic. Czy tylko u nas tak jest?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Nie wiem, czy tylko u Was, czy nie. Ale u mnie tak nie jest. Ja na ogół dostaję coś dla siebie (książkę, płytę, zegarek, portfel itp itd) albo kasę. Ostatnio dostaliśmy coś wspólnie z TŻtem do domu, zegar i pościel, a starszy syn zestaw poduszek Gumballa i Darwina do pokoju, ale to głównie dlatego, że w ubiegłym roku przeprowadziliśmy się do własnego mieszkania i takie rzeczy nam się przydają.
Notabene u mnie to raczej TŻ dostanie coś do domu czy szczególnie kuchni, to on gotuje. Ja z rzeczy ściśle do domu mogę dostać co najwyżej świeczkę zapachową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 09:04   #4
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Zależność rodzaju prezentu od płci

U mnie tak nie ma, ale mama kiedyś powiedziała, ze jakby dostała patelnie czy coś w ten deseń pod choinkę to zdziwiła by po łbie darczyńcę babci kupowaliśmy zawsze kosmetyki/biżuterię/ubrania/kijki do miesiąc walking, żadnych tam kuchennych rzeczy. Ja bym się z odkurzacza nowego nawet cieszyła w sumie, ale właśnie od rodziców na wyraźne życzenie, a nie od partnera

Z opowieści znajomych- faktycznie jest często tak, jak piszesz. Myśle, ze to wynika z tego, ze od babek po 30 wymaga się, żeby weszły w role kucharek i sprzątaczek na pełny etat i nie do końca zauważa się ich podmiotowość. No i często kobiety faktycznie wchodzą w te role i nie ma wtedy czasu na jakieś zainteresowania itd. Plus- więzi międzyludzkie są często chyba takie pozorne i nawet nie staramy sie poznać drugiej osoby, w małżeństwach tez tak bywa. Smutne to.

*zeby nie było, jak ktoś kocha gotować to jakieś fancy sprzęty są totalnie ok, mówię o sytuacji, ze na pale bez pomyślenia wchodzi sie w schemat Baba- patelnia, odkurzacz, mop, nowe sciery
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-16 09:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.