Uwagi na temat moderacji. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-12-28, 10:28   #31
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Dzieki za przeniesienie Mija.
Sub, już znalazłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-28, 10:30   #32
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Pomocy...Specyficzny problem w sieci (cyberbullying)

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Serio modercja przesuneła krytykujące je posty? Nigdy offtop nie był usuwany z wątku, a tu proszę hahahahaha, co tu się dzieje.
Były chyba już usuwane i przenoszone w osobne wątki. Uważam, że tak jest dobrze, skupmy się w końcu na temacie wątku, kto chce dalej dyskutować o modach, niech idzie na nowy, sama chętnie zajrzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-28, 10:30   #33
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pomocy...Specyficzny problem w sieci (cyberbullying)

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-12-28 o 17:40
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-28, 10:30   #34
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Wybacz trzepotko, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-28, 10:36   #35
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

No mnie to wygląda tak, że jedna modka, że przez swoje prywatne sprawy, srogo odpłynęła we właściwym wątku, a druga w gescie solidarności skrzętnie to ukryła, chociaż obie strony już zaprzestały offa.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-28, 13:51   #36
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Pomocy...Specyficzny problem w sieci (cyberbullying)

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jako że zawsze gdy Wasz duet się pojawi pada ten sam argument, zapytam: czemu ma to interesować użytkowniczkę, której coś w sposobie moderacji nie pasuje, że portal zawalony reklamami po brzegi żałuje na symboliczne wynagrodzenie dla Was?
Usuwanie już ocenzurowanego wulgaryzmu pominę, ale nie życzę sobie Trzepotko edytowania moich postów w taki sposób, nie jesteście tu od korekty językowej.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-28, 17:42   #37
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-29, 07:37   #38
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

W sumie to napisałabym długiego posta, ale nie chce mi się, bo i tak usłyszę, że przecież ja to nie mam racji, więc napiszę jedną jedyną rzecz - że zwraca się uwagę na błahe sprawy, określenia, dyskusje, które nie wydają się dążyć do agresywnego przebiegu, a zupełny brak reakcji na wielostronicowe wątki, które napędzają popularność forum, ale często z pewnych powodów są szkodliwe albo na obrażanie kogoś (ostatni tekst o płaczu w poduszkę albo Limonki do cavy o rodzicach). Kiedy zwróci się na to uwagę, to pojawiają się posty napisane w niemiłym tonie, że nie jest się na forum 24 h na dobę - natomiast wydaje mi się, że bardziej profesjonalnym zachowaniem byłoby zareagowanie na sytuację i odniesienie się do niej, a nie pretensje do użytkowników, że wymagają od admina czy moderatora akcji, która wynika z ich funkcji (a nikt nie pisze, że moderator musi zareagować tu i teraz. Tylko w ogóle zareagować);

Wiadomo żadna moderacja nie jest idealna na żadnym forum, każdy popełnia błędy, ale to szczególnie daje się we znaki - to narzekanie, że nie jest się ciągle na forum, że pełni się taką funkcję, że co wy sobie myślicie, że ja tutaj ciągle siedzę i nic do roboty nie mam, nikt mi nie płaci. Ja to doskonale rozumiem, bo mi by się nie chciało. Jak nie chcę mi się pisać, to się wylogowuję, ale nigdy nie aspirowałam do funkcji moderatora. Tak samo jak mam gorszy okres, to nie udzielam się albo udzielam się w wątkach o błahych tematach.

I jednak liczba użytkowników no nie zgodzę się, że nie świadczy o tym, kto ma rację, no chyba że sama funkcja admina i moderatora sprawia, że się nieomylnym staje. Tak samo powinny na bok pójść prywatne sympatie i antypatie, moderator czy admin musi być opanowany i obiektywny.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-29, 09:42   #39
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-12-29 o 10:55
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-29, 17:56   #40
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Nie ma człowieka w 1oo% obiektywnego, choćby nie wiem jak się starał i w swojej opinii był obiektywny. No nie ma

Co do opanowania, to Trzepotko sama wiesz: ja mam skrzywienie zawodowe i jestem cierpliwa jak boa dusiciel. Mimo wszystko jednak jestem tylko człowiekiem, który czuje i ma nerwy. Staram się nie zwracać uwagi na złośliwości, bo z tym liczyłam się biorąc za moderowanie tego forum. Jednocześnie cenię sobie spokojną i rzeczową krytykę, bo ta skłania do refleksji moich moderatorskich poczynań (sama wiesz, jako moja mentorka, że nigdy nie obrażam się, gdy wskazywałaś i wskazujesz, co mogłam zrobić inaczej, doktorze Frankenstein).

I na koniec prośba, drogie Wizażanki. Prośbę tę wyrażam już któryś raz z kolei, ale prosić nie wstyd: jeśli jakiś wpis na forum budzi Wasz niepokój, sprzeciw, oburzenie- używajcie opcji PW/ZP. Nie piszcie w oburzonym tonie: "Gdzie jest moderacja?!" (Sublips, to nie osobisty przytyk do Ciebie, bo tę sytuację miałyśmy wiele razy w wykonaniu różnych użytkowników). My nie jestesmy w stanie fizycznie (co zaznaczam) czytać każdego komentarza w każdym wątku, ale NIGDY nie zdarzyło się, żebyśmy nie zobaczyły czego dotyczy ZP (i zareagowały/nie zareagowały zgodnie z regulaminem) lub nie odpisały na PW (zapewne te z Was, które napisały do nas PW potwierdzą to).

I prosba kolejna: pamiętajmy (wszystkie użytkowniczki i modki), że po drugiej stronie kabla siedzi człowiek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-29, 18:38   #41
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie ma człowieka w 1oo% obiektywnego, choćby nie wiem jak się starał i w swojej opinii był obiektywny. No nie ma

Co do opanowania, to Trzepotko sama wiesz: ja mam skrzywienie zawodowe i jestem cierpliwa jak boa dusiciel. Mimo wszystko jednak jestem tylko człowiekiem, który czuje i ma nerwy. Staram się nie zwracać uwagi na złośliwości, bo z tym liczyłam się biorąc za moderowanie tego forum. Jednocześnie cenię sobie spokojną i rzeczową krytykę, bo ta skłania do refleksji moich moderatorskich poczynań (sama wiesz, jako moja mentorka, że nigdy nie obrażam się, gdy wskazywałaś i wskazujesz, co mogłam zrobić inaczej, doktorze Frankenstein).

I na koniec prośba, drogie Wizażanki. Prośbę tę wyrażam już któryś raz z kolei, ale prosić nie wstyd: jeśli jakiś wpis na forum budzi Wasz niepokój, sprzeciw, oburzenie- używajcie opcji PW/ZP. Nie piszcie w oburzonym tonie: "Gdzie jest moderacja?!" (Sublips, to nie osobisty przytyk do Ciebie, bo tę sytuację miałyśmy wiele razy w wykonaniu różnych użytkowników). My nie jestesmy w stanie fizycznie (co zaznaczam) czytać każdego komentarza w każdym wątku, ale NIGDY nie zdarzyło się, żebyśmy nie zobaczyły czego dotyczy ZP (i zareagowały/nie zareagowały zgodnie z regulaminem) lub nie odpisały na PW (zapewne te z Was, które napisały do nas PW potwierdzą to).

I prosba kolejna: pamiętajmy (wszystkie użytkowniczki i modki), że po drugiej stronie kabla siedzi człowiek.
W porządku, ja wszystko rozumiem naprawdę i te tłumaczenia częściowo mnie przekonują, ale Twoje wpisy w moją stronę w tamtym wątku były nieadekwatne - jak to się nie staram dowalić moderacji i mam złe intencje, czy powinnam się nauczyć braku przytyków, a na zdziwku niejednokrotnie w stronę moderacji padały bardziej złośliwe uwagi i nie było takiej reakcji i analizy danej użytkowniczki. Powiedziałabym, że moje posty naprawdę nie były obraźliwe i nie było moim celem dowalanie komuś, ale tak, uważam, że ten wątek naprawdę wymagał interwencji z różnych powodów.

Do tego ogólnie nie mam nic do Twoich postów, lubiłam czytać, szczególnie starsze, ale jak Trzepotka jest opanowana, to uważam, że Ty nie jesteś najbardziej opanowaną użytkowniczką tego forum (aby nie odbijać piłeczki - ja też nie jestem, ale nie pełnię funkcji administracyjnej na tym forum).
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-29, 19:07   #42
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość

Do tego ogólnie nie mam nic do Twoich postów, lubiłam czytać, szczególnie starsze, ale jak Trzepotka jest opanowana, to uważam, że Ty nie jesteś najbardziej opanowaną użytkowniczką tego forum (aby nie odbijać piłeczki - ja też nie jestem, ale nie pełnię funkcji administracyjnej na tym forum).
No widzisz: nie zawsze to, co o sobie myślimy jest tożsame z tym, co o nas myślą inni

Na forum mamy jeszcze tzw. urok słowa pisanego, czyli ktoś napisze coś bez złych intencji, ale niezbyt trafnie dobierze słowa, czym ktoś inny może poczuć się dotknięty i nieporozumienie gotowe.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-14, 15:30   #43
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Ja mam dwa pytania.

1/Czy osoby moderujące to forum są zatrudnione formalnie w wydawnictwie Edipresses, czy też wykonują swoją pracę w ramach wolontariatu?

2/ Kto jest przełożonym moderatorów z ramienia firmy i jak można się z taką osobą skontaktować?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-14, 15:36   #44
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Uwagi na temat moderacji.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-14 o 17:41
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 14:04   #45
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie, nie tylko w tym, w wielu innych równiez.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 14:14   #46
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 14:16   #47
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 15:24   #48
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 16:01   #49
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Tak, tutaj ma być milutko i grzeczniutko





.
Nie musi wcale być milutko.
Nie chodzi o to, by sobie wzajemnie przytakiwać i buziaczkować.

Ale jeśli mod widzi rozkręcający się flame (tzw. "guanoburzę") to prosi o spokój. Nie rozumiem tych żali do Trzepotki. Serio, dziewczyny.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-15, 16:03   #50
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie musi wcale być milutko.

Nie chodzi o to, by sobie wzajemnie przytakiwać i buziaczkować.



Ale jeśli mod widzi rozkręcający się flame (tzw. "guanoburzę") to prosi o spokój. Nie rozumiem tych żali do Trzepotki. Serio, dziewczyny.
Nie było żadnej burzy, tylko najwyraźniej niewygodny według niej temat. To nie była prośbą o spokój, tylko lekko zaczepny komentarz imho. Serio, moderacjo.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 16:13   #51
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 16:21   #52
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie musi wcale być milutko.
Nie chodzi o to, by sobie wzajemnie przytakiwać i buziaczkować.

Ale jeśli mod widzi rozkręcający się flame (tzw. "guanoburzę") to prosi o spokój. Nie rozumiem tych żali do Trzepotki. Serio, dziewczyny.
a zauważyłaś, że to mod podkręcał guanoburzę, bo ktoś się z nim nie zgadzał odnośnie obecności właściciela przy uśpieniu zwierzęcia?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-16, 14:39   #53
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-16, 14:46   #54
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
oczywiście, że Twoim zdaniem doszło do nieporozumienia

ktoś inny nie jest moderatorem

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-01-16 o 14:47
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 10:15   #55
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 10:20   #56
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
"Moderator nie jest stroną w dyskusji" - ja też cię raz pytałam, czy dyskutujesz prywatnie czy jako moderator, bo to są jednak inne oczekiwania (od moderatora wymaga się np. rekacji na rasistowskie czy seksistowskie posty, bez względu na prywatne przekonania). Dlatego to jest mylące, może powinno być inne konto do swobodnej, prywatnej dyskusji?
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 10:24   #57
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Boze Trzepotka, przestań już to jatrzyc, sama zalozylas watek o uwagach na temat moderacji, wez przenies tam wlasne posty. Nic a nic nie dajje ci do myslenia, ze drugi mod na plotkowym, nie jest tak czesto krytykowany jak Ty?

Btw, na intymnie wcale ci ludzie nie przyklaskuja, jak to napisalas pare postow temu

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2022-01-17 o 10:26
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 10:33   #58
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no to odpowiedziałam i przytoczyłam dokładny cytat



co wg mnie zmienia to że jesteś moderatorem? a wiele. to hipokryzja samemu podburzać dyskusję, a za chwilę innych straszyć punktami za to samo. skoro moderatorzy są od pilnowania przestrzegania regulaminów i netykiety na forum, to przede wszystkim sami powinni się do tego stosować. bez wyjątku i bez tłumaczenia się, że to nie jest opinia moderatora, tylko prywatna. nie masz oddzielnych kont moderatora i nie-moderatora, więc cały czas jesteś moderatorem

i nie ma znaczenia, że robisz to nieodpłatnie. to już Twoja sprawa, że się godzisz na takie warunki.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-01-17 o 10:37
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 11:53   #59
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
"Moderator nie jest stroną w dyskusji" - ja też cię raz pytałam, czy dyskutujesz prywatnie czy jako moderator, bo to są jednak inne oczekiwania (od moderatora wymaga się np. rekacji na rasistowskie czy seksistowskie posty, bez względu na prywatne przekonania). Dlatego to jest mylące, może powinno być inne konto do swobodnej, prywatnej dyskusji?
Ja myślę, że to chyba nie wymaga dłuższych wyjaśnień. Każdy mod to też użytkownik i jako taki ma prawo brać udział w dyskusji, choć niekoniecznie musi mieć rację. "Mod nie jest stroną w dyskusji" oznacza tylko tyle, że nie rozstrzyga sporów między innymi użykownikami, czyli nie opowiada się po żadnej ze stron. Nie rozstrzyga sposów i kłótni pod kątem czyja racja jest słuszna.

Jako moderatorzy odzywamy się tylko wtedy, gdy łamany jest regulamin, toczy się spór, lub zaczyna się spór, któremu pragniemy zapobiec ZANIM na dobre się rozhula, co w tym wątku na zdziwieniowym uczyniła Trzepotka. I to w formie spostrzeżenia, nie nakazu/zakazu. Staramy się używać właśnie formy spostrzeżenia lub prośby w takich przypadkach, bo nikomu nie jest miło być strofowanym przez moda lub otrzymywać nakazy zamiast spokojnych próśb/spostrzeżeń (kto tak lubi?). Jednak często nasze prośby są ignorowane a nieraz w sposób jawny lekceważone, co skutkuje niepotrzebną dyskusją rozbijającą wątek lub/i konsekwencjami w postaci kartek. Przyznam, że dziwnie się czuję za każdym razem, gdy muszę dorosłej osobie taką kartkę przyznac. Nie jest to fajne ani dla nas, ani dla Was, dziewczyny. Tym bardziej, że po prawie każdej takiej niewyłapanej w zarodku awanturze otrzymujemy zgłoszenia na zachowanie obu uczestniczek awantury oraz oskarżenia o brak reakcji "na czas". W efekcie czego czytamy często wirtuozowskie wykonania złośliwości wzajemnych.

Jest nam przykro, jednak na każdą rozkręcającą się w watku awanturę (jeśli jesteśmy akurat na forum i zdążymy "na czas") będziemy reagować. W miarę możliwości tak spokojnie, jak to możliwe (czyli jak do tej pory). Proszę, dziewczyny, by nam tego nie utrudniać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 12:10   #60
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 72

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja myślę, że to chyba nie wymaga dłuższych wyjaśnień. Każdy mod to też użytkownik i jako taki ma prawo brać udział w dyskusji, choć niekoniecznie musi mieć rację. "Mod nie jest stroną w dyskusji" oznacza tylko tyle, że nie rozstrzyga sporów między innymi użykownikami, czyli nie opowiada się po żadnej ze stron. Nie rozstrzyga sposów i kłótni pod kątem czyja racja jest słuszna.

Jako moderatorzy odzywamy się tylko wtedy, gdy łamany jest regulamin, toczy się spór, lub zaczyna się spór, któremu pragniemy zapobiec ZANIM na dobre się rozhula, co w tym wątku na zdziwieniowym uczyniła Trzepotka. I to w formie spostrzeżenia, nie nakazu/zakazu. Staramy się używać właśnie formy spostrzeżenia lub prośby w takich przypadkach, bo nikomu nie jest miło być strofowanym przez moda lub otrzymywać nakazy zamiast spokojnych próśb/spostrzeżeń (kto tak lubi?). Jednak często nasze prośby są ignorowane a nieraz w sposób jawny lekceważone, co skutkuje niepotrzebną dyskusją rozbijającą wątek lub/i konsekwencjami w postaci kartek. Przyznam, że dziwnie się czuję za każdym razem, gdy muszę dorosłej osobie taką kartkę przyznac. Nie jest to fajne ani dla nas, ani dla Was, dziewczyny. Tym bardziej, że po prawie każdej takiej niewyłapanej w zarodku awanturze otrzymujemy zgłoszenia na zachowanie obu uczestniczek awantury oraz oskarżenia o brak reakcji "na czas". W efekcie czego czytamy często wirtuozowskie wykonania złośliwości wzajemnych.

Jest nam przykro, jednak na każdą rozkręcającą się w watku awanturę (jeśli jesteśmy akurat na forum i zdążymy "na czas") będziemy reagować. W miarę możliwości tak spokojnie, jak to możliwe (czyli jak do tej pory). Proszę, dziewczyny, by nam tego nie utrudniać.
no to wytłumacz mi proszę jak "oho zaczyna się" niby jest załagodzeniem sporu, w tamtej konkretnej dyskusji?
w jaki sposób to miało cokolwiek załagodzić?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-24 17:00:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.