Technik usług kosmetycznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 09:55   #1
Ilona322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5

Technik usług kosmetycznych


Hej Orientujecie się może jak to jest z takimi szkołami. Czego tam sie można nauczyć Czy ma sie pozniej umiejetnosc wykowania np mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego w sumie to mnie to najbardziej interesuje. A tak poza tym jakie inne umiejętności bede posiadać po tej szkole. Na stronach szkół nie ma takich dokladnych informacji. Bede wdzieczna za pomoc.
Ilona322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 16:49   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

hmmm...ja chodzilam do Cosinusa. Darmowa szkoła, to wiele mówi. Ale... o dziwo pracownia swietnie wyposazona, szkoda tylko, ze nauczyciele nie potrafia z tego skorzystac. Jesli chodzi o egzaminy...zdawałam teraz w styczniu. Mysle, ze mi poszlo dobrze. Wiem, ze w czerwcu wszyscy zdali, wiec nie jest zle.
Ale prawda...w takiej szkole duzo sie nie nauczysz. Dopiero praktyka, czyli praca w salonie. Ja mialam to szczescie, ze dostalam prace jeszcze bedac uczennica studium i dopiero tam sie nauczylam potrzebnych mi rzeczy. Pracuje nadal. Szukajac pracy rzadko sie zdarzało iz ktos mnie pytal jaką szkole skonczylam. Najczesciej pytaja o certyfikaty i doswiadczenie.

Wiem,ze mialam ogormne szczescie, ze dostalam prace bez zadnego doswiadczenia i to prace w gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii.

Gdybym miala teraz wybierac, zdecydowanie poszlabym na studia. Tylko rok wiecej nauki niz w studium, a mialabym i wieksza wiedze i licencjata.

Co do zajec praktycznych w szkole...henne, masaz, - to walkowałysmy non stop. Kawitacja, mikro - to równiez przerabiałysmy dosc dokładnie. Depilacja - kilka razy. Ale wszystkie połapałysmy o co biega. Najgorzej z oczyszczaniem - miałysmy tylko raz. RAZ. Dlatego, ze zadna z dziewczyn nie chciala byc "oczyszczana" przez kolezanki od momentu jak jedna zrobila drugiej stan zapalny i potrzebne było leczenie u dermatologa.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-02-24 o 16:55
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 14:25   #3
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ech... to mnie zasmuciłyście. Miałam w międzyczasie studiów na uniwerku zrobić technika w Cosinusie. Nawet nie tyle do pracy, ale sama dla siebie, bo sie tym interesuję. Ale skoro to marnowanie czasu, to będę musiała to porządnie przemyśleć.

Co można zrobić w tym kierunku, jeśli to tylko takie zainteresowania? Może jakieś kursy? Siostra namawia mnie na kurs wizażu, lubię robić zdjęcia, więc może chociażby do samych "sesji" mi się przyda taka wiedza....

Wykształcenie i tak będę miała po uniwerku.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 16:34   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

ja bym nie powiedziala, ze marnowalnie czasu. Jesli to dla siebie robisz, to jak najbardziej idz do studium. Pisalam jak wyzej, skonczylam cosinus i wyszlam na ludzi:P
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:58   #5
Naataaszkaa
Raczkowanie
 
Avatar Naataaszkaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 357
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja kończyłam medyczne studium zawodowe 2-letnie i zdecydowanie polecam Ci tego typu szkołę..
Jest to szkoła państwowa, ja akurat płaciłam jakieś 10zł miesięcznie na kosmetyki.. tylko tyle..

Dużo teorii.. dobrzy wykładowcy.. sporo praktyki, dodatkowo wybierało się specjalizację (do wyboru pielęgnacja ciała, wizaż lub stylizacja paznokci).. pod koniec pierwszego roku obowiązkowe praktyki w salonie..

Po 2 latach nauki na 25 dziewczyn nie zdała 1.. więc coś to oznacza..

Po szkole umiałam wykonać każdy zabieg.. aparatury, której nie było w szkole poznałam na praktykach na 1 roku.. dodatkowo miałyśmy organizowanych mnóstwo szkoleń, dzięki czemu zdobyłam dużo wiedzy i certyfikatów..

Ja jestem bardzo zadowolona z tej szkoły.. wydaje mi się, że w każdym większym mieście jest takie medyczne studium..
Naataaszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:32   #6
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Naataaszkaa Pokaż wiadomość
Ja kończyłam medyczne studium zawodowe 2-letnie i zdecydowanie polecam Ci tego typu szkołę..
Jest to szkoła państwowa, ja akurat płaciłam jakieś 10zł miesięcznie na kosmetyki.. tylko tyle..

Dużo teorii.. dobrzy wykładowcy.. sporo praktyki, dodatkowo wybierało się specjalizację (do wyboru pielęgnacja ciała, wizaż lub stylizacja paznokci).. pod koniec pierwszego roku obowiązkowe praktyki w salonie..

Po 2 latach nauki na 25 dziewczyn nie zdała 1.. więc coś to oznacza..

Po szkole umiałam wykonać każdy zabieg.. aparatury, której nie było w szkole poznałam na praktykach na 1 roku.. dodatkowo miałyśmy organizowanych mnóstwo szkoleń, dzięki czemu zdobyłam dużo wiedzy i certyfikatów..

Ja jestem bardzo zadowolona z tej szkoły.. wydaje mi się, że w każdym większym mieście jest takie medyczne studium..

oooo, to ciekawe
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 22:10   #7
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Skończyłam szkołe kosmetyczną w TEBie i jestem zadowolona, oprócz tego, że nie wiele sprzetu posiadała szkoła to wszystkim nadrabiały dobre nauczycielki. dużo praktyki, teorie miałam tylko w podstawie.
Zdałam egzaminy i od nie całych 2 lat pracuje w swoim zawodzie.
Ale nie poprzestałam tylko na skończeniu szkoły, mam za sobą już kilka szkoleń, kursów doszkalających, mniej więcej tez z zabiegów które w szkole miałam tylko w teorii, a nie w praktyce. Ale nie jest źle
Wiele też daja nauka z książek o kosmetyce i oczywiście wiedza z internetu
W każdym razie szkoła policealna to tylko podstawa, reszte douczysz się z własnych prób i bledów i z latami pracy.
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 07:49   #8
kawusia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
GG do kawusia10
Dot.: Technik usług kosmetycznych

HEJ KOBIETY ! CZY KTÓRAŚ Z WAS SPOTKAŁA SIĘ MOŻE Z TAKIM PROJEKTEM?


Dnia 01.04.2008r. do gabinetu kosmetycznego „Thaylio” po raz pierwszy w życiu zgłosiła się Klientka w wieku 34 lat na zabieg pielęgnacyjny stóp. Kobieta pracuje jako kelnerka w warszawskiej pizzerni.
Klientka skarży się na dolegliwości stóp. Na jej stopach widoczne są pęknięcia na piętach oraz liczne nagniotki. Narzeka na ból w okolicy dużego palca.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego przy użyciu aparatury dostępnej w gabinecie kosmetycznym.
kawusia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:08   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Naataaszkaa Pokaż wiadomość
Ja kończyłam medyczne studium zawodowe 2-letnie i zdecydowanie polecam Ci tego typu szkołę..
Jest to szkoła państwowa, ja akurat płaciłam jakieś 10zł miesięcznie na kosmetyki.. tylko tyle..

Dużo teorii.. dobrzy wykładowcy.. sporo praktyki, dodatkowo wybierało się specjalizację (do wyboru pielęgnacja ciała, wizaż lub stylizacja paznokci).. pod koniec pierwszego roku obowiązkowe praktyki w salonie..

Po 2 latach nauki na 25 dziewczyn nie zdała 1.. więc coś to oznacza..

Po szkole umiałam wykonać każdy zabieg.. aparatury, której nie było w szkole poznałam na praktykach na 1 roku.. dodatkowo miałyśmy organizowanych mnóstwo szkoleń, dzięki czemu zdobyłam dużo wiedzy i certyfikatów..

Ja jestem bardzo zadowolona z tej szkoły.. wydaje mi się, że w każdym większym mieście jest takie medyczne studium..
hmm, szkoda, ze nie napisalas tego 2 lata temu
Na pewno bym wolala isc do szkoły medycznej...
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:40   #10
79beatqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja również kończyłam Cosinusa. Szkoła dała mi solidne podstawy, praktyki może troche mniej niż bym oczekiwała, ale jak na szkołe bezpłatną, zaoczną to i tak super. Pracownie nieźle wyposażone, kosmetyki czołowych firm, świetna kadra.
Ja w przeciwieństwie do koleżanek nie wolałabym iść na licencjata, ma to związek z wydatkami finansowymi. Skończyłam inne studia, a kosmetyke w szkole policealnej robiłam dla przyjemności, oraz by mieć większe możliwości na rynku pracy.
Jeżeli ktoś ma determinacje i chęci do nauki to polecam.

Jeżeli miałabym jeszcze raz decydować, poszłabym ponownie do tej szkoły, kończyłam COSINUS w KALISZU
79beatqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:02   #11
Ilona322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Dziekuje dziewczyny za dobre odpowiedzi, sama mysle o wybraniu właśnie Cosinusa przedewszystkim dlatego ze jest darmowy a zaoszczędzone w ten sposób pieniążki mogłabym przeznaczyc na dodatkowe kursy jak np. stylizacji paznokci. Sama teraz kończę szkołę i mam za 2 miesiące mature a;le juz teraz nie mogę sie doczekać kiedy pójde do technikum kosmetycznego. Myśle że zrobią ze mnie dobra kosmetyczke
Ilona322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 16:09   #12
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Witam. Podobnie jak koleżanka poszukuje studium kosmetycznego. Chciałabym ukonczyc je zaocznie, a pozniej studia w tym kierunku. Studium w szkołach typu zak czy cosinus to ostatecznosc... poszukuje innego dobrego studium w Poznaniu, możecie mi cos polecic?? Może byc za opłata, patrzyłam na studium Anieli Goc jednak opłaty sa bardzo duże jak na studium, już bardziej opłacaja sie studia na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji Anieli Goc. Proszę o jakieś informacje na temat solidnego studium kosmetycznego w Poznaniu
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 19:12   #13
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Technik usług kosmetycznych

W Poznaniu to faktycznie tylko Wyższa Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji Anieli Goc godna uwagi, ale drogo strasznie A nie jestem jeszcze na 100 % pewna czy kierunek mnie aż tak zachwyci więc za chwile zamierzam zacząć w cosinusie Dobre opinie słyszałam też o szkole policealnej Omeg na Półwiejskiej. Chciałabym teraz 2 lata policealnego a potem jak się da na mgr do Gocowej
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:58   #14
Dancingwithdreams
Raczkowanie
 
Avatar Dancingwithdreams
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja mam dwa pytanka dotyczące szkoły policealnej o kierunku technik usług kosmetycznych właśnie:

1)kiedy zaczynają się zajęcia w tych szkołach? we wrześniu czy w październiku?

2)czy myślicie, że dam radę połączyć pierwszy rok studiów (dziennych) z pierwszym rokiem szkoły policealnej(zaocznej)? może któraś z was robiła podobnie i pocieszy mnie, że da się radę?
Dancingwithdreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 18:49   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Dancingwithdreams Pokaż wiadomość
Ja mam dwa pytanka dotyczące szkoły policealnej o kierunku technik usług kosmetycznych właśnie:

1)kiedy zaczynają się zajęcia w tych szkołach? we wrześniu czy w październiku?

2)czy myślicie, że dam radę połączyć pierwszy rok studiów (dziennych) z pierwszym rokiem szkoły policealnej(zaocznej)? może któraś z was robiła podobnie i pocieszy mnie, że da się radę?
1) wrzesien
2) zalezy czy Ci sie jeszcze chce chodzic na zajecia w weekendy i więcej uczyc. Jesli tak, to nie ma problemu.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 11:28   #16
olastar91
Raczkowanie
 
Avatar olastar91
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
Witam. Podobnie jak koleżanka poszukuje studium kosmetycznego. Chciałabym ukonczyc je zaocznie, a pozniej studia w tym kierunku. Studium w szkołach typu zak czy cosinus to ostatecznosc... poszukuje innego dobrego studium w Poznaniu, możecie mi cos polecic?? Może byc za opłata, patrzyłam na studium Anieli Goc jednak opłaty sa bardzo duże jak na studium, już bardziej opłacaja sie studia na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji Anieli Goc. Proszę o jakieś informacje na temat solidnego studium kosmetycznego w Poznaniu

Ja w tym roku kończyłam policelne studium kosmetyczne w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego przy ul.Jeleniogórskiej. Jestem zadowolona.
Szkoła jest zaoczna. W soboty teoria, a w niedzielę praktyka. Poza tym praktyki dwa razy w tygodniu, do wyboru popołudniami lub rankiem. Dużo się nauczyłam. Po sprawdzeniu wyników z egzaminu teoretycznego już wiem, że mam 90%, a to o czymś świadczy.
Tak więc w Poznaniu polecam ZDZ! Dziewczyny z Gocowej się do nas przenoisły.
__________________
szczęśliwa i spełniona...
olastar91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 12:13   #17
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Mogłabyś napisać jak to wyglada 'od kuchnii' ?? Chodzi mi o wykładowców, wyposazenie pracowni, koszty związane ze szkoła, trudnosc ?? bede wdzieczna
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:04   #18
maluszki_dwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 90
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Najlepiej po prostu zadzwonić do szkoły, która Cię interesuje. Zapisywałam moją siostrę do TEB Edukacja w Krakowie na technika usług kosmetycznych i jeszcze dowiedziałam się od nich, że mają taką opcję, że dostaje się tablet z internetem, kurs e-learningowy. A jeszcze fart był o tyle, że przy właśnie przy techniku usł. kosmetycznych to nic nie kosztowało.
maluszki_dwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 18:19   #19
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Technik usług kosmetycznych

A uczył sie ktoś w medycznym studium zawodowym na ul. szamarzewskiego?? Możecie sie dziewczyny wypowiedzieć cos o tej szkole??
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 19:58   #20
EwaGlam
Raczkowanie
 
Avatar EwaGlam
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Wiadomości: 53
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja skończylam Cosinusa i jeśli chcesz się nauczyć czegoś sama dla siebie - na pewno się nauczysz! Ja nie uważam, żebym była źle przygotowana do pracy w gabinecie - wręcz przeciwnie. Studium da Ci wiele praktyki, czego na studiach brakuje. Studium jest ważne ale praktyka w gabinecie - najważniejsza. To głownie od niej zależy jak dobrze będzie Ci sie pracowalo, możesz się wielu rzeczy nauczyć ale i zniechęcić.
__________________
http://vogue-beauty.blogspot.com/

Mój blog
EwaGlam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:36   #21
Majkela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 178
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej dziewczyny
Ja własnie zapisałam sie teraz tez na technika usług kosmetycznycH w Olsztynie od wrzesnia zaczynam i juz nie moge sie doczekac
Z tego co pisze wiekszosc z was to chyba dobry wobor z mojej strony
Zapisałam sie do TEb-edukacja poniewaz od tego roku ten kierunek jest BEZPŁATNY
Majkela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 16:21   #22
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Dziewczyny, uczyła sie któras z Was w Regionalnym Ośrodku Edukacji (ROE) w Poznaniu?
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:35   #23
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Technik usług kosmetycznych

hallo! up up
Bardzo zależy mi na opinii ROE w Poznaniu i Profesji na ul. Półwiejskiej oczywiście kierunek technik usług kosmetycznych. Prosze o porade i opinie. Mieszkam daleko od Poznania, ponad 100 km i nie mam możliwości dowiedziec sie z innego źródła. Plisss

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

W ROE leży tylko jedno podanie na ten kierunek, polecili mi szkołe AKADEMIA ZDROWIA I URODY na ul. Św. Jerzego. Jestem bardziej skłonna ku tej szkole niz tej Profesji. W ROE prawdopodobnie nie otworza tego kierunku z powodu braku chętnych więc chyba to bedzie najlepszy wybór. Ale czesne to 190zł/mies więc troche sie boje żebym nie wrzuciła pieniędzy w błoto. Prosze o jakieś opinie
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 16:37   #24
KotkaWodna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 358
Dot.: Technik usług kosmetycznych

.

Edytowane przez KotkaWodna
Czas edycji: 2014-08-25 o 10:53
KotkaWodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 13:45   #25
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Technik usług kosmetycznych

A ja robiłam Technika Usług Kosmetycznych w "Żaku" w Koszalinie w 2006 roku (to taka policealna szkoła dla dorosłych) i nie żałuje. Owszem kosmetyki na których robiłyśmy zabiegi (na pracowni kosmetycznej) nie zawsze należały do najbardziej świeżych Nauczyciele też różnie podchodzili do szkolenia nas jako przyszłe panie kosmetyczki. Razem z dziewczynami z grupy wiele razy informowałyśmy Panie z sekretariatu i Dyrektorkę, że nie podoba nam się to,że płacimy pieniądze a mamy przeterminowane kosmetyki, albo że Pani która miała zajęcia zapomniała o tym i sobie nie przyszła - nawet nas nie informując.
Ale osobiście uważam, że nieważne jaką szkołę kosmetyczną się skończy, bo ważne jest nasze podejście do nauki i przyswajania kosmetycznych nowinek i wiadomości. Wiadomo, że w zawodzie kosmetyczek ciągle coś się zmienia - wchodzą nowe kosmetyki i maszyny, więc trzeba być ciągle na bieżąco i się doszkalać

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Najważniejsza oprócz wiedzy teoretycznej jest jednak praca w gabinecie
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:05   #26
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Witam,
Mam zamiar iść po LO na technika usług kosmetycznych. I tak przeglądam różne szkoły w internecie. Zastanawiam się nad paroma, właśnie m.in. cosinus, żak. Jakie ogólnie byście szkoły poleciły najlepiej w Tychach ewentualnie Oświęcimiu lub Katowicach. Chcę rozważyć wszystkie opcje, a nie bardzo mam od kogo zaciągnąć opinii. I tak apropo co ogólnie myślicie o szkołach darmowych i płatnych, porównując.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 13:58   #27
lubiekozy
Przyczajenie
 
Avatar lubiekozy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Właśnie zaczęłam w Cosinusie Kraków , jak na razie bardzo mi się podoba, pracownie dobrze wyposażone, wykładowcy nawet nawet- zależy na kogo trafisz.

Ponieważ w tym roku zmienił się program trzeba mieć 50% obecności w miesiącu- ale jest haczyk- co zajęcia na każdym przedmiocie piszemy kartkówkę (zamiast jak kiedyś- pracę semestralną) jednej można nie napisać, więc i tak trzeba chodzić, z resztą nie chodząc niczego się nie nauczysz- zwłaszcza praktyki. System uważam za dobry- zmusza do nauki

Szkoła jest weekendowa bezpłatna, miały być 2 zjazdy na miesiąc a już są 2 dodatkowe- soboty przeznaczone na zajęcia praktyczne (zabiegi w pracowniach). Za materiały nie płacisz nic, trzeba się zaopatrzyć tylko w parę rzeczy do pracowni (fartuch, kocyk, pieluszka, mały ręcznik, prześcieradło) no i książki- podane kilka pozycji do wyboru (dość drogie)
Ja osobiście jestem po studiach, ale większość dziewczyn jeszcze się uczy, więc jak najbardziej da się pogodzić to i to.
Jak na razie szczerze mogę polecić!

Edytowane przez lubiekozy
Czas edycji: 2012-10-07 o 14:00
lubiekozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:52   #28
KotkaWodna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 358
Dot.: Technik usług kosmetycznych

.

Edytowane przez KotkaWodna
Czas edycji: 2014-08-25 o 10:53
KotkaWodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 09:39   #29
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej dziewczyny
chcę zacząć od semestru letniego naukę technika usług kosmetycznych w szkole policealnej. Mieszkam ok. 50 km od Warszawy więc szukam szkoły w Warszawie- i tu problem,jak dla mnie jest ich aż za dużo ! Czy możecie polecić jakieś naprawdę dobre szkoły w Warszawie?
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 22:29   #30
lubiekozy
Przyczajenie
 
Avatar lubiekozy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez KotkaWodna Pokaż wiadomość
Wolę kartkówki,niż odpowiedzi ustnez każdego przedmiotu będziesz je miała?Jak z językiem obcym?Masz od podstaw?
Zaliczenia przedmiotów tzw egzaminy semestralne rozumiem,że i tak będą?(ustne czy pisemne?)
Kartkówki tak- z każdego przedmiotu na każdych zajęciach (w zamian za jedną pracę semestralną) i obecności to podstawa do zaliczenia- egzamin pewnie też- przespałam jak mówili o tym więc nie do końca mam jasność w tym temacie!

Języka bardzo się obawiałam bo mam blokadę z mówieniem ale prowadząca jest świetna, gramatyka od podstaw ale słownictwo fachowe. Naprawdę wystarczy chodzić, troszkę poczytać, no i nie traktować tego jak zło konieczne a będzie SUPER!

Ktoś kiedyś powiedział, że jak znajdziesz pracę, którą kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu!
lubiekozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-09 17:32:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.