Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-09, 12:29   #211
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Zrobiłam betę i nie wiem czy jest sens powtarzać w poniedziałek 96h po.

Co do prenatalnych wydaje mi się że to dużo jak kobieta się dowie o wadze genetycznej, już nawet nie mam namysli se któraś zdecyduje się usunąć ciążę ale dzięki temu można operować dziecku już w łonie matki do tego można rodzic w odpowiednim szpitalu gdzie na dziecko będą czekali specjaliści. Trzy raz na tak dla prenatalnych. IMG_20200709_132637.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 13:51   #212
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Zrobiłam betę i nie wiem czy jest sens powtarzać w poniedziałek 96h po.

Co do prenatalnych wydaje mi się że to dużo jak kobieta się dowie o wadze genetycznej, już nawet nie mam namysli se któraś zdecyduje się usunąć ciążę ale dzięki temu można operować dziecku już w łonie matki do tego można rodzic w odpowiednim szpitalu gdzie na dziecko będą czekali specjaliści. Trzy raz na tak dla prenatalnych. Załącznik 7721521

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Robienie bety ma sens wtedy jak ją powtórzysz i zobaczysz przyrost. Pojedynczy wynik nic nie daje oprócz tego że potwierdza ciążę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 14:22   #213
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
od rana czuje się jak za przeproszeniem kupa, mdli mnie, słaba jestem, czy to możliwe żeby w 6+0 były takie dolegliwosci ?
An Angel, fraxiparyne mam miec podawana bo ze wzgledu na wczesniejsze straty mialam robione badania mutacji genetycznych i kilka wyszło, niby nic ale coś tam moze byc z krzepliwoscia i lekarze wolą dmuchac na zimne, dla mnie to oznacza co dzień zastrzyki w brzuch
Ja też tak od 6 tyg. Potem kilka dni przerwy i znów to samo.
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Zrobiłam betę i nie wiem czy jest sens powtarzać w poniedziałek 96h po.

Co do prenatalnych wydaje mi się że to dużo jak kobieta się dowie o wadze genetycznej, już nawet nie mam namysli se któraś zdecyduje się usunąć ciążę ale dzięki temu można operować dziecku już w łonie matki do tego można rodzic w odpowiednim szpitalu gdzie na dziecko będą czekali specjaliści. Trzy raz na tak dla prenatalnych. Załącznik 7721521

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jasne, że tak. Mi lekarz kazał zrobić jeden raz ostatnio, bo na usg był pusty pęcherz i chciał s0raedzic czy się ciąża rozwija.
A przyrost zrób w poniedziałek znów i wrzuć w kalkulator. Da ci wynik Zawsze to jakiś punkt zaczepienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 14:35   #214
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Hej, nieśmiało się witam, termin mam przełom lutego i marca jeśli oczywiście będzie wszystko ok. W miarę możliwości będę się udzielać ale podczytuje regularnie wpisy w aplikacji dzisiaj wychodzi mi 6+4 dzisiaj miałam mieć pierwsza wizytę ale mam przedłożoną na 17 lipca martwię się czy to nie za późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, witaj i gratulacje!
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
trzymaj się, wiem co czujesz

byłam, jest 10mm pęcherzyk, 3mm zarodek z tętnem
na dzień dzisiejszy jest więc ok
dostałam fraxiparyne do kłucia się co dzien
Super
Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Żartowałam, pewnie że tak.

Kochana wchodzisz i pytasz czy są jakieś osoby z pierwszeństwem lub honorowi dawcy krwi. Jeśli nie, to mówisz, że ty teraz wchodzisz bo jesteś w ciąży.

Jak któraś tak robiła, to niech da znać czy starsze Panie ją zjadły żywcem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do prenatalnych to nie myślę o tym nawet jeszcze. Jak założą mi kartę ciąży (bo jeszcze nie mam), to się zacznę zastanawiać.
Chciałabym się kiedyś tak odważyć zapytać, ale ludzie są nieczuli i niezbyt chętni do przepuszczania w kolejce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 14:51   #215
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Hej, witaj i gratulacje! Super Chciałabym się kiedyś tak odważyć zapytać, ale ludzie są nieczuli i niezbyt chętni do przepuszczania w kolejce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, też tak myślałam. Kiedyś czekałam bardzo długo cierpliwie i zrobiło mi się słabo. Zemdlałam podczas pibierania. Poroniłam w tym samym tygodniu. Może to nie ma znaczenia ani związku. Ale kurcze, nie robimy tego dla siebie tylko dla swojego dziecka. To nie jest widzimisię. Łatwiej jest chodzić kobiecie w ciąży A stać lub siedzieć zwłaszcza na czczo już o wiele gorzej. Myślę, że warto myśleć, że ma się tych ludzi gdzieś, bo dziecko jest najważniejsze. Plus warto jak najszybciej uciekać z przychodni gdzie jest pełno zarazków.
Wtedy też miałam podejście, że sobie zaczekam. Teraz już nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 15:07   #216
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Wiesz, też tak myślałam. Kiedyś czekałam bardzo długo cierpliwie i zrobiło mi się słabo. Zemdlałam podczas pibierania. Poroniłam w tym samym tygodniu. Może to nie ma znaczenia ani związku. Ale kurcze, nie robimy tego dla siebie tylko dla swojego dziecka. To nie jest widzimisię. Łatwiej jest chodzić kobiecie w ciąży A stać lub siedzieć zwłaszcza na czczo już o wiele gorzej. Myślę, że warto myśleć, że ma się tych ludzi gdzieś, bo dziecko jest najważniejsze. Plus warto jak najszybciej uciekać z przychodni gdzie jest pełno zarazków.
Wtedy też miałam podejście, że sobie zaczekam. Teraz już nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się jak najbardziej. Jeżeli tylko jest informacja o pierwszeństwie i źle się czujemy nie ma co czekać a ludzie będą gadać zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 15:48   #217
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Ja też tak od 6 tyg. Potem kilka dni przerwy i znów to samo. Jasne, że tak. Mi lekarz kazał zrobić jeden raz ostatnio, bo na usg był pusty pęcherz i chciał s0raedzic czy się ciąża rozwija.
A przyrost zrób w poniedziałek znów i wrzuć w kalkulator. Da ci wynik Zawsze to jakiś punkt zaczepienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobię w poniedziałek. Skoro ma rosnąć to w sovite powinno być 200 a w poniedziałek 400 nie będzie to jakiś miarowy wskaźnik ale zawsze coś nakresli.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 17:08   #218
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Wiesz, też tak myślałam. Kiedyś czekałam bardzo długo cierpliwie i zrobiło mi się słabo. Zemdlałam podczas pibierania. Poroniłam w tym samym tygodniu. Może to nie ma znaczenia ani związku. Ale kurcze, nie robimy tego dla siebie tylko dla swojego dziecka. To nie jest widzimisię. Łatwiej jest chodzić kobiecie w ciąży A stać lub siedzieć zwłaszcza na czczo już o wiele gorzej. Myślę, że warto myśleć, że ma się tych ludzi gdzieś, bo dziecko jest najważniejsze. Plus warto jak najszybciej uciekać z przychodni gdzie jest pełno zarazków.
Wtedy też miałam podejście, że sobie zaczekam. Teraz już nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz 100% racji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:43   #219
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez madzia_2000 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Nie odzywałam się, bo wiele się działo.
Niestety muszę was opuścić. Może następnym razem się uda..
Miło było was poznać.
Bardzo mi przykro. Przytulam...
Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Ja karmiłam tylko do 5miesiąca .
Kurczę musicie mi doradzić. Kalendarzyk mi mówi, że dzisiaj jestem w 5t+1d. Do lekarza jestem umówiona na 14.07, ale zastanawiam się czy nie przesunąć wizyty na 28-30... Co myślicie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dziś 5+0 i idę 27.07, kusi wcześniej i mam awaryjna wizyte na 16.07 ale bez USG, więc jak nic się nie będzie dziać, to ja odwołam ja się trochę boję iść za szybko...
Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Myślicie już nad badaniami prenatalnymi? Może któraś ma już jakiś termin? Ja zaczynam się zastanawiać powoli nad tym. Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam terminu, umowie po wizycie
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
od rana czuje się jak za przeproszeniem kupa, mdli mnie, słaba jestem, czy to możliwe żeby w 6+0 były takie dolegliwosci ?
An Angel, fraxiparyne mam miec podawana bo ze wzgledu na wczesniejsze straty mialam robione badania mutacji genetycznych i kilka wyszło, niby nic ale coś tam moze byc z krzepliwoscia i lekarze wolą dmuchac na zimne, dla mnie to oznacza co dzień zastrzyki w brzuch
Możliwe W pierwszej ciąży jakoś od 6+3 zaczęłam mieć objawy

Co do kolejek itp., to miałam w ciąży wiele przemiłych sytuacji. Często ludzie sami wychodzili z inicjatywa zarówno klienci jak i sprzedawcy Jak źle się czułam (a miałam pessar od połowy ciąży, więc nie mogłam za dużo stać), to sama prosiłam o przepuszczenie i nie spotkałam się z niemiłym komentarzem, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:53   #220
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Solony_karmel, a czemu się boisz iść za szybko?
Ja też mam wątpliwości, bo ostatnio lekarz mi nagadał, że zbyt wczesne usg może uszkodzić płód... Co prawda wszędzie piszą, że od 6 tyg można iść, ale jednak zasiał we mnie pewną niepewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:54   #221
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Solony_karmel, a czemu się boisz iść za szybko?
Ja też mam wątpliwości, bo ostatnio lekarz mi nagadał, że zbyt wczesne usg może uszkodzić płód... Co prawda wszędzie piszą, że od 6 tyg można iść, ale jednak zasiał we mnie pewną niepewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiedział coś więcej? Pierwszy raz słyszę.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 20:05   #222
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Solony_karmel, a czemu się boisz iść za szybko?
Ja też mam wątpliwości, bo ostatnio lekarz mi nagadał, że zbyt wczesne usg może uszkodzić płód... Co prawda wszędzie piszą, że od 6 tyg można iść, ale jednak zasiał we mnie pewną niepewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że głównym powodem jest to że będzie za wcześnie i nic nie będzie widać a to powoduje stres.
Mi gin kazała przyjść najwcześniej w 8 tygodniu, a i tak poszłam w 7
A na początku chyba nie powinno się słuchać głośno serduszka, ale nie pamiętam dlaczego. Więc są ginekolodzy co nie puszczają kobiecie bicia serca na pierwszej wizycie.
Moja puściła ale dosłownie na sekundę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 20:34   #223
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Powiedział coś więcej? Pierwszy raz słyszę.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nie, ale jak byłam u niego to byłam na początku 5. tyg, więc to może dlatego. Byłam w takich emocjach, że nie zapytalam dlaczego.
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Myślę, że głównym powodem jest to że będzie za wcześnie i nic nie będzie widać a to powoduje stres.
Mi gin kazała przyjść najwcześniej w 8 tygodniu, a i tak poszłam w 7
A na początku chyba nie powinno się słuchać głośno serduszka, ale nie pamiętam dlaczego. Więc są ginekolodzy co nie puszczają kobiecie bicia serca na pierwszej wizycie.
Moja puściła ale dosłownie na sekundę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
No właśnie mnie prywatny gin też kazał przyjść w 8 tyg, ale myślę, żeby w 7 tyg iść na wizytę w ramach pakietu medycznego.
I tak mam cały czas wątpliwości czy czekać do tego 8 tygodnia czy jednak pójść wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 05:18   #224
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Solony_karmel, a czemu się boisz iść za szybko?
Ja też mam wątpliwości, bo ostatnio lekarz mi nagadał, że zbyt wczesne usg może uszkodzić płód... Co prawda wszędzie piszą, że od 6 tyg można iść, ale jednak zasiał we mnie pewną niepewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak AnnLady napisała
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Myślę, że głównym powodem jest to że będzie za wcześnie i nic nie będzie widać a to powoduje stres.
Mi gin kazała przyjść najwcześniej w 8 tygodniu, a i tak poszłam w 7
A na początku chyba nie powinno się słuchać głośno serduszka, ale nie pamiętam dlaczego. Więc są ginekolodzy co nie puszczają kobiecie bicia serca na pierwszej wizycie.
Moja puściła ale dosłownie na sekundę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Wlasnie... pierwszej ciąży widziałam pęcherzyk i później 2 tyg w stresie. No, ale lekarka sama wyszła z inicjatywa sprawdzenia, bo miałam wtedy jakiś okropnie zaburzony cykl. Przy standardowych dla mnie 31 dniach, test wyszedł dopiero chyba w 54dc czy nawet później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 05:20   #225
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Tak AnnLady napisała Wlasnie... pierwszej ciąży widziałam pęcherzyk i później 2 tyg w stresie. No, ale lekarka sama wyszła z inicjatywa sprawdzenia, bo miałam wtedy jakiś okropnie zaburzony cykl. Przy standardowych dla mnie 31 dniach, test wyszedł dopiero chyba w 54dc czy nawet później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To o ile miałaś młodsza ciążę?
Ja poszłam w drugiej ciąży około 6+3 coś takiego i byky tylko dwa pecherzyki z czego jeden już się wchłaniał. Najgorsze dwa tygodnie i czekanie na rozwój sytuacji.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 05:39   #226
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
To o ile miałaś młodsza ciążę?
Ja poszłam w drugiej ciąży około 6+3 coś takiego i byky tylko dwa pecherzyki z czego jeden już się wchłaniał. Najgorsze dwa tygodnie i czekanie na rozwój sytuacji.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jakoś 3 tygodnie U mnie w 6+3 było serduszko
O kurcze, szkoda tego drugiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle

Edytowane przez Solony_karmel
Czas edycji: 2020-07-10 o 05:41
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 07:06   #227
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja przełożyłam wizytę z 14 na 30. Kalendarzyk mówi, Zet będę w tedy w 8t+2d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:10   #228
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Jakoś 3 tygodnie U mnie w 6+3 było serduszko
O kurcze, szkoda tego drugiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak Ci liczyli tygodnie od usg czy daty miesiączki?



Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Ja przełożyłam wizytę z 14 na 30. Kalendarzyk mówi, Zet będę w tedy w 8t+2d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz dużo cierpliwości w sobie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:36   #229
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja poszłam na pierwsza wizytę na nfz w 6+1 i nawet mi usg nie zrobiła bo niby nic nie bedsie widać.

Następna wizytę mam w czwartek ale już prywatnie i już przebieram nóżkami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -

Edytowane przez echme
Czas edycji: 2020-07-10 o 08:40
echme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-10, 08:39   #230
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja tez standardowo raczej jestem za tym żeby nie iść za szybko, moje 5+0 dzisiaj to zdecydowanie za wcześnie na wizytę, ale wyjeżdżam nad morze i tez w sumie miałam dziwny przesunięty cykl, bo owulacja była przynajmniej kilka dni wcześniej niż zwykle. Dodatkowo tuz przed pierwsza ciąża miałam usuwana torbiel z jajnika, a teraz w sumie jakos przed zajściem nie byłam dość długo na żadnej kontroli to wole to sprawdzić. Plus to krótkie krwawienie/plamienie, chyba implantacyjne ale tez daje jakiś niepokój. Dlatego idę dzisiaj wieczorem do lekarza

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Ja poszłam na pierwsza wizytę na nfz w 6+1 i nawet mi usg nie zrobiła bo niby nic nie bedsie widać.

Następna wizytę mam w czwartek ale już prywatnie i już przebieram nóżkami.
Ja bez usg nie wyjdę dzisiaj, przynajmniej niech sprawdzi czy z jajnikami wszystko ok, bo ewentualne torbiele widać wcześniej, później rosnąca macica zasłania. No ale idę prywatnie, a na NFZ to wierze, ze lekarz mógł mieć taki albo inny „humor” W 6+1 spokojnie powinno być widać chociaż pęcherzyk, ale to tez może zależy od sprzętu
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&

Edytowane przez lupinka
Czas edycji: 2020-07-10 o 08:47
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:56   #231
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Ja przełożyłam wizytę z 14 na 30. Kalendarzyk mówi, Zet będę w tedy w 8t+2d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
łoooo szacun za cierpliwosc



Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Ja poszłam na pierwsza wizytę na nfz w 6+1 i nawet mi usg nie zrobiła bo niby nic nie bedsie widać.

Następna wizytę mam w czwartek ale już prywatnie i już przebieram nóżkami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ja wczoraj mialam usg nawet wczesniej i juz duzo bylo widac, ale fakt ze nfz duzo tlumaczy, na nfz ciążę widac pozniej
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 08:57   #232
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
ale fakt ze nfz duzo tlumaczy, na nfz ciążę widac pozniej
No dokładnie
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 09:57   #233
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
łoooo szacun za cierpliwosc











no ja wczoraj mialam usg nawet wczesniej i juz duzo bylo widac, ale fakt ze nfz duzo tlumaczy, na nfz ciążę widac pozniej
W którym Tc i co było widać?


Mnie trochę poniosło i zapisałam się na 16 lipca prywatnie. To będzie 5+2 albo 5+5 nie wiem jak liczyć. Co kalkulator to inaczej

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 10:09   #234
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)


Persefonia
wg OM 5+4 wg usg 5+6 i to by sie zgadzalo bo mialam owulacje wczesniej troche, bardzo bolesna była
widac bylo 10 mm pecherzyk, 3 mm zarodek i tetno, pewnie dzien wczesniej nie byloby go jeszcze widac wiec mialam szczescie bo inaczej pewnie bym sie martwiła ze nie widac

wczoraj miałam pierwszy zastrzyk z heparyny, stracilam przytomnosc na 30 sekund,chyba stres i ogolnie słaba jestem, czarno widzę te zastrzyki co dzien, ale nie mam wyjscia

Edytowane przez Roma1987
Czas edycji: 2020-07-10 o 10:11
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 11:11   #235
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
A jak Ci liczyli tygodnie od usg czy daty miesiączki?



Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Masz dużo cierpliwości w sobie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Z usg chociaż lekarka na porodówce miała jakiś problem i usilnie mi próbowała wmówić, że już jestem po skończonym 41tc 🤦🏼☠♀️
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ja tez standardowo raczej jestem za tym żeby nie iść za szybko, moje 5+0 dzisiaj to zdecydowanie za wcześnie na wizytę, ale wyjeżdżam nad morze i tez w sumie miałam dziwny przesunięty cykl, bo owulacja była przynajmniej kilka dni wcześniej niż zwykle. Dodatkowo tuz przed pierwsza ciąża miałam usuwana torbiel z jajnika, a teraz w sumie jakos przed zajściem nie byłam dość długo na żadnej kontroli to wole to sprawdzić. Plus to krótkie krwawienie/plamienie, chyba implantacyjne ale tez daje jakiś niepokój. Dlatego idę dzisiaj wieczorem do lekarza



Ja bez usg nie wyjdę dzisiaj, przynajmniej niech sprawdzi czy z jajnikami wszystko ok, bo ewentualne torbiele widać wcześniej, później rosnąca macica zasłania. No ale idę prywatnie, a na NFZ to wierze, ze lekarz mógł mieć taki albo inny „humor” W 6+1 spokojnie powinno być widać chociaż pęcherzyk, ale to tez może zależy od sprzętu
To powodzenia i odezwij się po wizycie
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość

Persefonia
wg OM 5+4 wg usg 5+6 i to by sie zgadzalo bo mialam owulacje wczesniej troche, bardzo bolesna była
widac bylo 10 mm pecherzyk, 3 mm zarodek i tetno, pewnie dzien wczesniej nie byloby go jeszcze widac wiec mialam szczescie bo inaczej pewnie bym sie martwiła ze nie widac

wczoraj miałam pierwszy zastrzyk z heparyny, stracilam przytomnosc na 30 sekund,chyba stres i ogolnie słaba jestem, czarno widzę te zastrzyki co dzien, ale nie mam wyjscia
O jak super, że już Kropek ma serduszko ️ niech sobie dalej zdrowo rośnie.
Sama robisz sobie zastrzyki? Uważaj na siebie, mam nadzieję, że kolejne będą już szły bez problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 11:45   #236
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

nie, wczoraj pierwszy zrobiła mi sąsiadka, a dziś mąż się bedzie uczył, ja mdleję jak widzę igłę, nie miałam tak już od bardzo dawna
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 17:00   #237
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej dziewczyny jak się dzisiaj czujecie? Ja rano miałam mdłości. To moje pierwsze poranne. Ciekawa jestem czy to tylko dzisiaj tak czy już teraz będę mieć przez dłuższy czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 18:06   #238
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Byłam dziś na NFZ. Dostałam skierowanie na usg 14 i wizytę 24 w międzyczasie muszę zrobić badania krwi Jeśli będzie dobre usg.

Nie wiem czy to przez branie duphastonubod wtorku, ale oczy mi się zamykają. Nie mogę funkcjonować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 19:26   #239
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dobry wieczór widzę tu sporo radości jak i smutków, Madziu trzymaj się

Tak się cieszę że w końcu weekendy, ciężki był dla mnie ten tydzień. U mnie w pracy już chyba większość wie o mojej ciąży z czego nie jestem zadowolona bo nie chcieliśmy żeby wszyscy wiedzieli przed wizytą u ginekologa w zasadzie powiedzieliśmy szefowej i konduktorom linii, niestety jeden się wypalał jednej z największych plotkar no i poszło... Mimo że nie chcieliśmy to są plusy, już mam sporo luzu w pracy.
Ja mam wizytę 28lipca, jakoś mi nie spieszno

Ja na pewno będę będę robić prenatalne i w zasadzie tego boje się najbardziej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-10, 21:34   #240
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Po duphastonie bardzo chce się spać, ja wszystkie dolegliwości miałam silniejsze, ból piersi itd

Ja dziś badałam progesteron na własna rękę i mam 24 wiec chyba w normie, a moja gin już kazała mi brać luteinę ... wystarczy ze mam te zastrzyki i inne leki, trochę już dużo tego by było...
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.