Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-19, 20:58   #4531
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, wyskoczyla mi dzis reklama filtrow Caudalie. Reklamuja sie jako bezpieczne dla zycia morskiego. A co z ochrona? Któraś moglaby mi pomoc rozszyfrowac sklad? Bede wielce wdzieczna! Tutaj link do kremu https://pl.caudalie.com/catalog/prod.../category/369/

INGREDIENTS : AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE*, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT WATER*, DIBUTYL ADIPATE, ISOAMYL P-METHOXYCINNAMATE, PROPANEDIOL*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE (AVOBENZONE), C20-22 ALKYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, C20-22 ALCOHOLS*, BENZOTRIAZOLYL DODECYL P-CRESOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN*, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE*, PARFUM (FRAGRANCE), 1,2-HEXANEDIOL, CETEARYL ALCOHOL*, GLYCERYL STEARATE*, SODIUM HYDROXIDE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, PICEA ABIES WOOD EXTRACT*, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE*, CITRIC ACID, O-CYMEN-5-OL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE,TOCOPHEROL*,BENZY LBENZOATE,BENZYLSALICYLAT E,CITRONELLOL,GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL. (230/002) * Origine végétale - Plant origin - Origen vegetal - Origem vegetal.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 20:56   #4532
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Znacie może filtry firmy Jason. Chodzi mi konkretnie o ten https://www.jason-personalcare.com/e...broad-spectrum
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 21:56   #4533
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Znacie może filtry firmy Jason. Chodzi mi konkretnie o ten https://www.jason-personalcare.com/e...broad-spectrum
Cytat:
Ingredients

Active Ingredients: Zinc Oxide, Titanium Dioxide Other Ingredients: Aqua (Water), Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Glyceryl Isostearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Polyglyceryl-3 Polyricineolate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Magnesium Sulfate, Silica, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Polyhydroxystearic Acid.
*Certified Organic
Niezły skład.
Miałam inne kosmetyki Jason, ale tego kremu nie.
Na iHerb ma całkiem spoko opinie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 22:00   #4534
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kaledonia spojarzalabys na ten filtr Caudalie wyżej o który pytałam? Byłabym bardzo wdzięczna!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-24, 22:13   #4535
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyskoczyla mi dzis reklama filtrow Caudalie. Reklamuja sie jako bezpieczne dla zycia morskiego. A co z ochrona? Któraś moglaby mi pomoc rozszyfrowac sklad? Bede wielce wdzieczna! Tutaj link do kremu https://pl.caudalie.com/catalog/prod.../category/369/

INGREDIENTS : AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE*, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT WATER*, DIBUTYL ADIPATE, ISOAMYL P-METHOXYCINNAMATE, PROPANEDIOL*, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE (AVOBENZONE), C20-22 ALKYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, C20-22 ALCOHOLS*, BENZOTRIAZOLYL DODECYL P-CRESOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN*, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE*, PARFUM (FRAGRANCE), 1,2-HEXANEDIOL, CETEARYL ALCOHOL*, GLYCERYL STEARATE*, SODIUM HYDROXIDE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT*, PICEA ABIES WOOD EXTRACT*, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE*, CITRIC ACID, O-CYMEN-5-OL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE,TOCOPHEROL*,BENZY LBENZOATE,BENZYLSALICYLAT E,CITRONELLOL,GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL. (230/002) * Origine végétale - Plant origin - Origen vegetal - Origem vegetal.
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Kaledonia spojarzalabys na ten filtr Caudalie wyżej o który pytałam? Byłabym bardzo wdzięczna!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Co do życia morskiego to nie wiem natomiast zgodnie z encyklopedią wiedzy
https://cosmeticsinfo.org/ingredient...nzoylmethane-0
już jeden ze składników jest dyskusyjny, bo np. w USA nie wolno go stosować. W Europie jest dozwolony, jako zabezpieczenie przeciwko promieniowaniu UV.
Na pewno nie powinno być większego problemu z rozprowadzeniem, bo woda jest na początku składu, do tego emolienty .
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 04:56   #4536
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Niezły skład.
Miałam inne kosmetyki Jason, ale tego kremu nie.
Na iHerb ma całkiem spoko opinie.
Bardzo dziękuję, strasznie bieli, ale na plaży jakoś przeżyje.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-25, 17:00   #4537
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Co do życia morskiego to nie wiem natomiast zgodnie z encyklopedią wiedzy
https://cosmeticsinfo.org/ingredient...nzoylmethane-0
już jeden ze składników jest dyskusyjny, bo np. w USA nie wolno go stosować. W Europie jest dozwolony, jako zabezpieczenie przeciwko promieniowaniu UV.
Na pewno nie powinno być większego problemu z rozprowadzeniem, bo woda jest na początku składu, do tego emolienty .
Dziekuje.
A jak ze stabilnoscia? Bo ja nie umiem tego sprawdzic :/
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-28, 14:03   #4538
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ostatnie dwa
Drunk
Active ingredients: zinc oxide 20%

Inactive ingredients: water, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, glycerin, pentylene glycol, steareth-2, propanediol, steareth-21, polyhydroxystearic acid, cetearyl alcohol, silica, sclerocarya birrea seed oil, aloe barbadensis leaf extract, chondrus crispus extract, haematococcus pluvialis extract, helianthus annuus (sunflower) sprout extract, vitis vinifera (grape) juice extract, helianthus annuus (sunflower) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, raspberry seed oil/tocopheryl succinate aminopropanediol esters, hydrolyzed wheat protein, tocopheryl acetate, tocopherol, sea water, acetyl glucosamine, cetearyl glucoside, sodium stearoyl glutamate, tetrahexyldecyl ascorbate, glycine, sucrose, lecithin, triethoxycaprylylsilane, xanthan gum, trisodium ethylenediamine disuccinate, caprylhydroxamic acid, caprylyl glycol, sodium C14-16 olefin sulfonate, phenoxyethanol, chlorphenesin, sodium dehydroacetate, iron oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)


Coola
Avobenzone 2.8%, Ocxtinoxate 4.7%, Octisalate 4.9%, Octocrylene 7.7%

Agave Americana Leaf Extract (Organic), Alcohol (Organic), Arnica Montana Flower Extract (Organic), Beeswax (Organic), Citric Acid, Citrus Aurantium Dulcis (Organic Orange) Fruit Water, Dicaprylyl Carbonate, Fragrance, Glycerin (Organic), Hydrogenated Methyl Abietate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Linum Usitatissimum (Organic Linseed) Seed Oil,Persea Gratissima (Organic Avocado) Oil, Plankton Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Sorbitol/Sebacic Acid Copolymer Behenate, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-29, 12:19   #4539
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ostatnie dwa
Drunk
Active ingredients: zinc oxide 20%

Inactive ingredients: water, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, glycerin, pentylene glycol, steareth-2, propanediol, steareth-21, polyhydroxystearic acid, cetearyl alcohol, silica, sclerocarya birrea seed oil, aloe barbadensis leaf extract, chondrus crispus extract, haematococcus pluvialis extract, helianthus annuus (sunflower) sprout extract, vitis vinifera (grape) juice extract, helianthus annuus (sunflower) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, raspberry seed oil/tocopheryl succinate aminopropanediol esters, hydrolyzed wheat protein, tocopheryl acetate, tocopherol, sea water, acetyl glucosamine, cetearyl glucoside, sodium stearoyl glutamate, tetrahexyldecyl ascorbate, glycine, sucrose, lecithin, triethoxycaprylylsilane, xanthan gum, trisodium ethylenediamine disuccinate, caprylhydroxamic acid, caprylyl glycol, sodium C14-16 olefin sulfonate, phenoxyethanol, chlorphenesin, sodium dehydroacetate, iron oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)
SPF pewnie cos okolo 25-30, poza tym pewnie bedzie bielil.


Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Coola
Avobenzone 2.8%, Ocxtinoxate 4.7%, Octisalate 4.9%, Octocrylene 7.7%

Agave Americana Leaf Extract (Organic), Alcohol (Organic), Arnica Montana Flower Extract (Organic), Beeswax (Organic), Citric Acid, Citrus Aurantium Dulcis (Organic Orange) Fruit Water, Dicaprylyl Carbonate, Fragrance, Glycerin (Organic), Hydrogenated Methyl Abietate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Linum Usitatissimum (Organic Linseed) Seed Oil,Persea Gratissima (Organic Avocado) Oil, Plankton Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Sorbitol/Sebacic Acid Copolymer Behenate, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum
Troche przestarzale filtry, tzn dalej stosowane, ale jednak sa juz nowsze (niektore apteczne). No i alkohol w skladzie, wiec moze podrazniac.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-29, 14:51   #4540
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki ten pierwszy ma kolor i nie bieli, a ten drugi to najlepszy krem jaki miałam, ideał tylko cena odstrasza.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-29, 16:25   #4541
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ten Coola to który?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-29, 19:27   #4542
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

https://www.naturisimo.com/products_...s.cfm?id=4279&
Teraz są też na Zalando w dobrej cenie i jest kod 20%
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2019-06-30 o 21:13
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-30, 16:51   #4543
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Od miesiąca używam Non-chemical Sun block Skin79 i pierwszy raz latem mam matową twarz przez cały dzień. Nie wierzę, że tyle lat męczyłam się z tymi wszystkimi tłustymi, lepiącymi formułami w innych filtrach. Dla cer suchych nie będzie dobry ale dla tłustej super. Uwaga, daje mocny mat. Kompletnie się nie wyświeca. Mogę nakładać nawilżająco- odżywczą pielęgnację pod filtr a i tak twarz z tym filtrem zostaje matowa. Zmywanie - tylko z olejkiem, dwuetapowe. Wówczas cera nic się nie zapycha.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-30, 21:12   #4544
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Od miesiąca używam Non-chemical Sun block Skin79 i pierwszy raz latem mam matową twarz przez cały dzień. Nie wierzę, że tyle lat męczyłam się z tymi wszystkimi tłustymi, lepiącymi formułami w innych filtrach. Dla cer suchych nie będzie dobry ale dla tłustej super. Uwaga, daje mocny mat. Kompletnie się nie wyświeca. Mogę nakładać nawilżająco- odżywczą pielęgnację pod filtr a i tak twarz z tym filtrem zostaje matowa. Zmywanie - tylko z olejkiem, dwuetapowe. Wówczas cera nic się nie zapycha.
Ja go używam od kilku lat, jest boski i w mieście daje radę, śle na urlop jest za słaby.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 16:46   #4545
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny polecacie kremy do twarzy, a co do ciala? Najlepiej z chemicznym filtrem, stabilnym, zeby nie bielil (dlatego nie mineralny), albo moze jakis miks? Cena nie gra roli.
Jestem juz tak zakrecona przez te sklady, kazdy mowi cos innego, a kremy ktore do tej pory stosowalam wydaja sie keipskie, mimo, ze dobrych marek. Plis help.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 16:56   #4546
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja używam kremów dla dzieci ziajka. Raczej nie mają wyjątkowego składu, ale podobno są bardziej delikatne (z uwagi na to że są dedykowane dzieciom).
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 17:56   #4547
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecacie kremy do twarzy, a co do ciala? Najlepiej z chemicznym filtrem, stabilnym, zeby nie bielil (dlatego nie mineralny), albo moze jakis miks? Cena nie gra roli.
Jestem juz tak zakrecona przez te sklady, kazdy mowi cos innego, a kremy ktore do tej pory stosowalam wydaja sie keipskie, mimo, ze dobrych marek. Plis help.
Ja zwykle używałam tego, co nie sprawdziło się na twarzy, a swego czasu kupowałam i testowałam więcej. Dużej tuby w życiu bym nie zużyła jednego lata, bo ja mieszczuch jestem, po egzotycznych krajach nie jeżdżę i stosuję zasadę, że lepiej trzymać się cienia zamiast smarować od stóp do głów.
Tego lata mam spray Garniera, ma dość dobry zestaw filtrów, ale chyba niedostępny w PL. Do użytku miejskiego, przejażdżki rowerem czy spaceru jest wystarczający. Za lepszym filtrem rozglądałabym się tylko, jakbym miała spędzać pół dnia na słońcu, a na to się nie zanosi. Wtedy bym pewnie wzięła jakiś apteczny Vichy albo LRP.
Używam też parasolki na drogę do i z pracy, bo smarowanie się na 10-15 minut jest dla mnie bez sensu, nie cierpię tego.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-07-02 o 20:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 19:39   #4548
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecacie kremy do twarzy, a co do ciala? Najlepiej z chemicznym filtrem, stabilnym, zeby nie bielil (dlatego nie mineralny), albo moze jakis miks? Cena nie gra roli.
Jestem juz tak zakrecona przez te sklady, kazdy mowi cos innego, a kremy ktore do tej pory stosowalam wydaja sie keipskie, mimo, ze dobrych marek. Plis help.
Ja do twarzy używam albo Vichy ideal soleil, albo pharmaceris hydrolipidowy krem do twarzy spf 50. To są jedyne, które się nie kleiły, nie świeciły, dało się je zmatowic. Miały po prostu przyjemną konsystencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 20:35   #4549
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja do twarzy używam albo Vichy ideal soleil, albo pharmaceris hydrolipidowy krem do twarzy spf 50. To są jedyne, które się nie kleiły, nie świeciły, dało się je zmatowic. Miały po prostu przyjemną konsystencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam niedawno tego Pharmaceris po raz drugi (wcześniej lata temu), ale aktualnie wypada u mnie raczej słabo, znam sporo lepszych do twarzy...

Moim aktualnym ulubieńcem do ciała jest Nivea Super Gel, zamawiałam na eBay. Tylko uwaga bo jest alkoholowy, ale wchłania się zupełnie do zera. Lekka, żelowa formuła. Z niealkoholowych emulsja Lirene pomarańczowa jest bardzo w porządku, choć już nie wchłania się aż tak super. Ale dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-01, 21:05   #4550
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;86955391]Miałam niedawno tego Pharmaceris po raz drugi (wcześniej lata temu), ale aktualnie wypada u mnie raczej słabo, znam sporo lepszych do twarzy...

Moim aktualnym ulubieńcem do ciała jest Nivea Super Gel, zamawiałam na eBay. Tylko uwaga bo jest alkoholowy, ale wchłania się zupełnie do zera. Lekka, żelowa formuła. Z niealkoholowych emulsja Lirene pomarańczowa jest bardzo w porządku, choć już nie wchłania się aż tak super. Ale dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A która to ta emulsja z Lirene?
Albo coś innego, co dostanę w PL? Stacjonarnie, lub przez allegro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 21:15   #4551
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ten Sun Super Water Gel na Allegro kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze :/ na eBay zamawiałam dużo taniej. Emulsja to ta w załączniku, do ciała w porządku, do twarzy ujdzie.Załącznik 7681443Załącznik 7681444

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 21:36   #4552
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O, dzięki! A co do twarzy polecasz? Też coś z co kupię w PL...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 21:40   #4553
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;86955548]Ten Sun Super Water Gel na Allegro kosztuje jakieś kosmiczne pieniądze :/ na eBay zamawiałam dużo taniej. Emulsja to ta w załączniku, do ciała w porządku, do twarzy ujdzie.Załącznik 7681443Załącznik 7681444

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W moim odczuciu ta emulsja była alternatywą dla Pharmacerisa hydrolipidowego SPF 50, obu używałam 4 lata temu, bardzo podobne składy, bardzo podobna formuła, producent ten sam. No ale teraz hydrolipidowy ma nową formułę.
Ja na ciało całkiem lubię drajtacze, które są normalnie paszczowe, ale moja cera ich nie znosi, a na ciele są ok, bo nie dają uczucia obklejenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-01, 23:43   #4554
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja zwykle używałam tego, co nie sprawdziło się na twarzy, a swego czasu kupowałam i testowałam więcej. Dużej tuby w życiu bym nie zużyła jednego lata, bo ja mieszczuch jestem, po egzotycznych krajach nie jeżdżę i stosuję zasadę, że lepiej trzymać się cienia zamiast smarować od stóp do głów.

Tego lata mam spray Garniera, ma dość dobry zestaw filtrów, ale chyba niedostępny w PL. Do użytku miejskiego, przejażdżki rowerem czy spaceru jest wystarczający. Za lepszym filtrem rozwiązała bym się tylko, jakbym miała spędzać pół dnia na słońcu, a na to się nie zanosi. Wtedy bym pewnie wzięła jakiś apteczny Vichy albo LRP.

Używam też parasolki na drogę do i z pracy, bo smarowanie się na 10-15 minut jest dla mnie bez sensu, nie cierpię tego.


Ja akurat nie mieszkam w pl wiec garniera mam dostępnego ale one od niedawna prawie wszystkie maja homosalate w składzie. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 06:52   #4555
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja akurat nie mieszkam w pl wiec garniera mam dostępnego ale one od niedawna prawie wszystkie maja homosalate w składzie. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
W kwestii filtrów do ciała nie jestem w ogóle wybredna. Rzucam okiem na skład, jaki mniej więcej zestaw filtrów i tyle. Bo i tak używam tego filtra może z raz na tydzień na kark, dekolt i ramiona. Zdecydowanie wolę założyć coś z rękawami 1/3 czy bardziej zabudowaną górą, topy na ramiączkach to w ogóle traktuję w kategorii bielizny, tak odzwyczaiłam się nosić je poza domem. Czuje się obrzydliwie na sama myśl, że przy upałach na spocone ciało, na szyję do której lepią mi się pojedyncze kosmyki włosów, miałabym jeszcze nakładać grubą warstwę filtra.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-07-02 o 20:35
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 08:12   #4556
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
O, dzięki! A co do twarzy polecasz? Też coś z co kupię w PL...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopiero co na blogu robiłam zestawienie około 23 filtrów najlepszych i najgorszych do twarzy, nie chcę spamować

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W moim odczuciu ta emulsja była alternatywą dla Pharmacerisa hydrolipidowego SPF 50, obu używałam 4 lata temu, bardzo podobne składy, bardzo podobna formuła, producent ten sam. No ale teraz hydrolipidowy ma nową formułę.
Ja na ciało całkiem lubię drajtacze, które są normalnie paszczowe, ale moja cera ich nie znosi, a na ciele są ok, bo nie dają uczucia obklejenia.
To prawda, że są podobne, choć nie identyczne. Mimo wszystko Lirene rozprowadza się i wchłania ciut gorzej od Pharmaceris, no ale za to mamy wielką tubę w dobrej cenie No i nie jest to jakaś duża różnica w komforcie.

Hydrolipidowy ma nową formułę? Że Lirene pomarańczowy hydrolipidowy, to tak, ale Pharmaceris też?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 08:35   #4557
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;86956314]Dopiero co na blogu robiłam zestawienie około 23 filtrów najlepszych i najgorszych do twarzy, nie chcę spamować



To prawda, że są podobne, choć nie identyczne. Mimo wszystko Lirene rozprowadza się i wchłania ciut gorzej od Pharmaceris, no ale za to mamy wielką tubę w dobrej cenie No i nie jest to jakaś duża różnica w komforcie.

Hydrolipidowy ma nową formułę? Że Lirene pomarańczowy hydrolipidowy, to tak, ale Pharmaceris też?[/QUOTE]O super, to zerkne na bloga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 10:17   #4558
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W kwestii filtrów do ciała nie jestem w ogóle wybredna. Rzucam okiem na skład, jaki mniej więcej zestaw filtrów i tyle. Bo i tak używam tego filtra może z raz na tydzień na kark, dekolt i ramiona. Zdecydowanie wolę założyć coś z rękawami 1/3 czy bardziej zabudowaną górą, topy na ramiączkach to w ogóle traktuję w kategorii bielizny, tak odzwyczaiłam się nosić je poza domem. Czuje się obrzydliwie na sama myśl, że przy upałach na spocone ciało, na szyję do której lepią mi się pojedyncze koszyki włosów, miałabym jeszcze nakładać grubą warstwę filtra.
Ja uzywam glownie na wyjazdy na wakacje, raz dwa razy w roku po 2 tygodnie. Mam jeden ulubiony z LRP ale ten nieszczesny homosalate w skladzie. Jedni mowia ze zlo, drudzy, ze niejest tak zle i sama nie wiem.
Mam ta aplikacje na telefonie Yuka, co sprawdza sklady i tam kazdy filtr praktycznie to masakra. Wszedzie octocrylene. W kazdym sprawdzanym Garniere tez. Oprocz mineralnego dla mojego dziecka z Alphanova, ale on bieli ze o jezu.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja do twarzy używam albo Vichy ideal soleil, albo pharmaceris hydrolipidowy krem do twarzy spf 50. To są jedyne, które się nie kleiły, nie świeciły, dało się je zmatowic. Miały po prostu przyjemną konsystencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pytalam o kremy do ciala, masz moze jakies z dobrym skladem do polecenia? Nie bielace?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 13:52   #4559
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja uzywam glownie na wyjazdy na wakacje, raz dwa razy w roku po 2 tygodnie. Mam jeden ulubiony z LRP ale ten nieszczesny homosalate w skladzie. Jedni mowia ze zlo, drudzy, ze niejest tak zle i sama nie wiem.
Mam ta aplikacje na telefonie Yuka, co sprawdza sklady i tam kazdy filtr praktycznie to masakra. Wszedzie octocrylene. W kazdym sprawdzanym Garniere tez. Oprocz mineralnego dla mojego dziecka z Alphanova, ale on bieli ze o jezu.
Te aplikacje i strony ocenianiające składy zawsze krytycznie patrzą na składniki pochodzenia syntetycznego, więc to normalne, że żadnego filtra chemicznego nie uznają za dobry. Ja bym tego w ogóle nie brała pod uwagę, jeśli potrzebowałabym filtra na 4 tygodnie w roku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 16:48   #4560
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja też bym wrzuciła na luz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.