Antybiotyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 13:19   #1
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44

Antybiotyk


Syn dostal na zapalenie oskrzeli Augmentin ES 600mg + 42.9mg, pierwszy raz bedzie bral ten antybiotyk, chcialam sie zapytac o dawke, moze ktoras z was sie orientuje czy prawidlowa, bo ja mam wrazenie, ze dosyc duza. Nie bylo naszej lekarki, bo jest na urlopie, byla jakas w zastępstwie i mialam wrazenie, ze ona sama sie dlugo zastanawiala jaka dawke dac, bo najpierw myslala o tabletkach, ale jak powiedzialam, ze takich duzych noe da rady polknac to dala zawiesine. Dostal 7ml 2xdziennie, wazy 26kg i ma 9 lat.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 16:24   #2
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Antybiotyk

Czemu wydaje Ci się za duża. Przeliczyłaś dawkowanie zgodnie z ulotką? Jeśli tak i widzisz dużą rozbieżność zgłosiłabym się ponownie do lekarza.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 10:10   #3
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Dot.: Antybiotyk

Nie mam ulotki, bo jeszcze nie wykupilam leku. Mialam do weekendu pociagnac jeszcze inhalacje, a jak nie bedzie poprawy to wlaczyc antybiotyk. Jest gorzej niz bylo wiec jutro chyba wykupie ten antybiotyk. A dawka wydaje mi soe za duza dlatego, ze ja jako osoba dorosla (choc bardzo szczupla) bralam kiedys Duomox, ktory mial 750mg amoksycyliny, a ostatnio bralan augmentin, ktory mial 875mg amoksycyliny i w ulotce bylo napisane, ze jest dla doroslych i dzieci powyzej 40kg. Syn dostal 7ml gdzie w 7ml jest 840mg amoksycyliny.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 13:05   #4
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Antybiotyk

Ulotki są dostępne w internecie. Możesz bez kupowania leku sprawdzić.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 18:15   #5
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Antybiotyk

https://pl.gsk.com/media/796538/augm...09_01_2019.pdf
Patrząc na tą ulotkę wychodzi mi, że dla pacjenta o masie ciała poniżej 40 kg zwykle stosowana dawka przy 26 kg to w sumie 19,5 ml na dobę - przelicz sobie, bo robiłam to na szybko ale dawkowanie zalecone przez lekarza wygląda na poprawne
Ale jeśli masz wątpliwości porozmawiaj z farmaceutą albo idź ponownie do lekarza.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 19:00   #6
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Dot.: Antybiotyk

Obliczylam juz dawkowanie wedlug tej internetowej ulotki no i przy 90mg/kg mc w dwoch dawkach podzielonych wychodzi, ze jednorazowa dawka przy jego wadze wynosi nawet 1170mg wiec podejrzewam, ze doktor obliczala wedlug jakis widelek.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-12 20:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.